Furious sleep

Furious sleep

of colourless green ideas

of colourless green ideas

Gramatika 

crescendo (crescendo)
Bet cilvēki tiešām ir fascinējoši.
Iedomāties, ka arbitrāri, knapu gadsimtu veci gramatikas likumi ir kaut kas līdzvērtīgs 'nu bet tāpat kā matemātiku tak nemaina ar ANO spriedumu, 2+2 joprojām ir 4'.

Privātā dzīve ir arī tas, kā nu mani sauc. (Un jā, arī tas, kā to manu vārdu izrunā. Nez kāpēc tieši lietuvieši ir ļoti pārsteigti, ka bez iebildumiem atsaucos uz sava vārda angloski paviršo un ar latvisko izrunu nekādi nesajaucamo versiju.) Un privātā dzīve ir ģimenes tiesības uzvārdu rakstīt visiem vienādi - ja nu reiz nav viņi visi latvieši, tad kāda tur, atvainojiet, vispār daļa mūsu latviešu valodas pareizrakstības likumiem? Un cik nopietni vispār ir uztverami 'gramatikas likumi' kas tādi ir jo, re, nu tā sanāca, ka pasūtījām iespiešanas burtiņus no bohēmijas, jo OMG mēs taču negribam turpināt lietot briesmīgos Vācu Uzspiestos Gramatikas Likumus!!!

Comments 

10.-Dec-2010 12:11 pm
E?
Un kas šī te ir par tādu absurdu ideju, ka burteļu kabināšana vārda galā padara sievieti par tiesīgāku?
Manuprāt tieši tas, ka sievietes uzvārdam tiek kabināti burteļi galā ir 'sieviete ir nu - gandrīz vīrietis, tikai mazliet savādāk'. Vienādi lietots uzvārds norāda piederību pie dzimtas un dzimta ir visu dzimumu cilvēku kopa, nevis tikai vīriešu listīte.

Ja nebūtu tās mehāniskās -a/-e kabināšanas galā, mēs vienkārši dzīvotu ar valodu, kurā tāpat kā -a nav obligāti sieviešu dzimtes objekta apzīmējums arī -s nav obligāti vīriešu dzimtes objekta apzīmējums.
10.-Dec-2010 12:19 pm
labrīt, mūsu valodā ir vīriešu un sieviešu dzimtes deklinācijas ar konkrētām galotnēm, pie tevis minētās valodas mēs nekādi nevaram nonākt. turklāt atgādināšu, ka mums ir tāda 6. deklinācija, kurā daži vārdi vēl ir atstāti. kaut arī notiek darbs pie tās iztukšīšanas :) kad sirds vairs nebūs sieviešu dzimtē, es ļično meklēšu kalašņikovu, jo manuprāt 6. deklinācija krāšņo mūsu valodu.
tālāk diskutēt man nav ne laika, ne gribasspēka. tev droši vien arī balsstiesības sievietēm ir kaut kāds absurds.
10.-Dec-2010 01:19 pm
Mūsu valodā ir 6 deklinācijas lietvārdiem + nelokāmie vārdi.
Un mūsu valodā nelokāmi sieviešu dzimtes uzvārdi vēsturiski pastāvēja apmēram divreiz ilgāk, nekā šobrīd ir bijuši lokāmie. Kur te ir problēma?

A par balstiesībām.. nesaprati laikam. Tieši burtiņa 'a' kabināšana vārdam galā ir 'balstiesības nepienākas' vēsturiskā griezumā skatoties.

Nelokāmais dzimtas vārds vēsturiski bija kā reiz pilnvērtīgākai sabiedrības loceklei. Un uzrunāt šādu pilnvērtīgāku sabiedrības locekli pieklājīgi pienācās vārds+dzimtasvārds bez kādiem kropļojumiem.

Savukārt uzruna dzimtvārdā (locītā, sieviešdzimtē) vai nu vārdu neminot vispār, vai minot pēc dzimtsvārda - tā bija pieņemtā uzrunas forma zemākai, nebalstiesīgajai šķirai.

Tad, protams, padomjlaiki - un, šis gan ir tikai minējums, bet tomēr - visi biedri un biedres, un izdzīvošanai jādistancējas no pirms tam balstiesīgās šķiras - tā nu lieto visi kā reiz zemākās šķiras uzrunu savā starpā, līdztiesību sludinot - nu to, padomisko līdztiesības veidu.
Tu taču nedzīvo ilūzijās, ka balstiesības un īpašuma tiesības sievietēm Latvijā atnesa tikai padomju laiki?




This page was loaded Sep 21. 2024, 8:25 am GMT.
hackers counter system TunT counter v=0.09