Furious sleep

Furious sleep

of colourless green ideas

of colourless green ideas

Mazi meli, lieli meli, statistika 

crescendo (crescendo)

Britu zinātne ir pierādījusi, ka priekšnojauta eksistē un ir zinātniski pierādāma. Vīrieši spēj paredzēt, kur viņiem tūlīt tūlīt parādīs erotiska rakstura bildīti

(Ja kādam pa rokai ir tvnet/delfi/apollo pārpublicējums - dodat šu, pievienošu).

Studentiem uz ekrāna demonstrē divus aizkariņus. Aiz viena no tiem ir ļoti erotiska satura bildīte, aiz otra - nav nekā. Studentam ir jāuzklikškīna uz tā, aiz kur bildīte ir. Nejaušība saka, ka pareizi vajadzētu uzminēt aptuveni 50% gadījumu. Ar erotiskajām bildītēm vīrieškārtas studenti uzmin pareizi vairāk kā 53% gadījumu.
Vai nav lieliski?

Wired rakstiņš (pagarš, angliski) http://www.wired.com/wiredscience/2010/11/feeling-the-future-is-precognition-possible/

Pilnais pētījums + 8 citi eksperimenti, kuru rezultātus ir grūtāk vienkāršot līdz vienai rindkopai. (61 lpp, pdf, angliski)
http://dbem.ws/FeelingFuture.pdf


So, where's the catch?


Metodē un statistikas apstrādē (12 lpp, pdf angliski)
http://www.ruudwetzels.com//articles/Wagenmakersetal_subm.pdf
Pa daļai vecais labais joks ar Teksasasiešu streļķi. Šeit gan aprakstīts mazliet garāk - ja mēs zinām, ka pētāmais objekts tapa nolinčots, iespēja, ka viņš ir miris ir diezgan augsta. Ja mēs zinām, ka pētāmais objekts ir miris, iespēja, ka viņš tapa nolinčots ir ļoti, ļoti maz. Protams, ja vien mēs nesadalām mirušos objektus daudz un dažādās kategorijās un beigu beigās nepublicējam tikai to kategoriju, kas atbalsta sākotnējo hipotēzi - piem 20.gadsimta sākumā Dienvidu štatos galvenais zināmas rases pārstāvju nāves iemesls, kas nav saistīts ar slimībām, nelaimes gadījumiem, sadzīviskiem strīdiem, noziedzību un likumīgiem tiesas spriedumiem bija linča tiesa.

Tie, kuri netika no eksperimenta atskaitīti dēļ 'pārāk daudz kļūdām eksperimenta izpildē' demonstrēja vidējo rādītāju 53%. Vienā no kategorijām. Citās varbūt bija 47% un par tām mēs nerunājam, bet šajā bija 53%.

Kādam nav pa rokai smuks atspēkojošs pētījums par dīvaini pozitīvajiem Oscillococcinum gripas simptomu mazināšanas efektiem?

Comments 

23.-Nov-2010 11:12 am
Tā procentuālā starpība ir ļoti pārliecinoša, jā :))
23.-Nov-2010 11:25 am
Tāda statsitiskā atšķirība, ja tiešām pastāvētu, būtu pietiekama ne vienai vien azartspēlei.
.
Un, starp citu, šādu te statistiki nelielu, bet pamanāmu gaišrezību arī nevarētu noraidīt ar 'bet kāpēc tie, kas to dara, nav dabūjuši Mr Randi miljonu' - Randi testi gan prasa daudz, daudz augstāku precizitāti.

Toties šim te
http://xkcd.com/808/ joprojām nepiekrītu.
If dowsing was real it was used for oil prospecting?
Ok, ne naftas, bet kaut kādām minerālu iegulām tak lietoja diezgan sekmīgi, kamēr labākas metodes neatrada, ne?

Tikai žēl ka referenci nevaru atrast par 'rīkstnieku/ģeologu' iepakošanu lidaparātos virs taigas/tundras.


23.-Nov-2010 11:42 am
Mhm, rīkstniecību mēģināja lietot ģeolōģijā, un federāļu Stargate Project mēģināja ražot gaišreģus. Sometimes, it's worse than not using something that does not work; sometimes, it's a brave attempt crowned by a dramatic failure.
This page was loaded Sep 21. 2024, 8:48 am GMT.
hackers counter system TunT counter v=0.09