Kurvjzieža kontemplācijas

Krāšņais Kurvjziedis

Previous Entry Add to Memories Tell A Friend Next Entry
Īsti nezinu, kāda ir pareizā uzvedības stratēģija pret avotiem, kas piesārņo publisko telpu ar ļaunīgiem un tumsonīgiem murgiem - tādiem kā Dimiters, Tālbergs, Šmits, Rudzītis. Tīšuprāt virināt viņus kā kanalizācijas lūkas vasaras pēcpusdienā, protams, būtu neprāts: ierēkt vai pašausmināties var vienreiz, bet pēc tam pārņem sāja sajūta kā skatoties draņķīgas šausmenes septīto sīkvelu. Tomēr principā ignorēt un nevērt vaļā nevienu interviju un nevienu rakstu, zinot, ka tas būs pilns ar sūdiem, arī nešķiet prātīgi, jebšu nav labi noslēgties nosacīti intelektuālās-liberālās Cibas hipsterīgajā dārziņā un aizmirst, ka aiz žoga pār cilvēku prātiem valda pavisam citi dēmoni.
  • Nu, es, teiksim, nemaz nezinu, kur viņus var tā atvērt, tāpēc dzīvoju lielākoties pilnīgā izolācijā no tā visa. Ja nu vienīgi kāds tieši norāda linku. Es tā saprotu, ka tu tikko atkal kaut ko esi izlasījusi. Nu, padalies - lai nebūtu vienīgā cietēja!:)
    • Nekas pārāk svaigs - šoreiz saskrēja kopā vakar Hannā ieliktais links uz Rudzīša dzēruma grafomāniju, uz kuru atsaucās arī vienā FB forumā un pirms kādām dienām lasītais Tālberga sprediķis par to, kā ellē degs Jāņu svinētāji un Dalailamas lasītāji.
  • nu, dimiters ir tupa nedaudz nomaldījies cilvēks, kas ir pierādījis, ka spēj mainīt savus uzskatus
    tālbergs ir frīks, kas rīkojas pēc principa " jo dogmatiskāk, jo krutāk", tobiš, jebkādu problēmu sašaurina līdz vienai naglai, kas jāiedzen galdā
    cik saprotu, viņu reāli atbalsta pāris rādžiņa investori, kas sastāda 0,00002 procentus no lv kristiešiem

    man viņi abi galīgi nav viens un tas pats
    • Es pat nezinu, kas ir Tālbergs
      • Tev ir laimējies. Gadījās nesen pamanīt viņa ietekmi apstulbotu ļautiņu galvās, te var palasīt, kā, nabags, pārbijies no pagānisma simboliem - latvju zīmēm - XXV Vispārējo latviešu Dziesmu un XV Deju svētku logotipā: http://spektrs.com/visas-zinas/talivaldis-talbergs-laiks-kura-dzivojam-ir-loti-nopietns/
        Un viņam ir sekotāji un pakaļskrējēji.
        • da nu kādi tur līdzskrējēji, trubā pārraides ar diviem komentiem un trīs laikiem, kaut kādi ortodoksāli mācītāji, ko viņš tur aicina, moš klusibā atbalsta, bet stipri šaubos, vai viņi to pašu saka savām avīm
          • Pirms mēneša kādā novadā luterāņu draudze ar cienīgtēva norādi aizliedza novada svētkos izmantot baznīcas ēkas sienas Lielvārdes jostas rakstu gaismas projekcijai (ieceres īstenotāji - vieni no spicākajiem Latvijā savā jomā),. Aizlieguma argumentācijā, kas tika iesniegta domē - copy & paste no tāltālā Tāļa murgiem par Dziesmusvētku logo. Neļaušot apgānīt baznīcu ar pagānisma ķeburiem.
  • Aizvien nesaprotu, kas tevi motivē ciest un viņus lasīt.
    • Internets ir liels labirints, kur vieni linki aizved pie citiem. Taču kā jau es ierakstā saku - nezinu, vai pareizāk ir dzīvot ilūzijā, ka pasaulē visi domā līdzīgi man (un ja nē, tad spēj to argumentēt), vai laiku pa laikam sev atgādināt, ka cilvēki un viņu trakumi ir ļoti, ļoti, ļoti dažādi.
  • Es domāju, ka Rudzītis nav piesārņotājs ar murgiem, bet es viņu lasu reti. Dimiteram un Šmitam nesekoju un vispār nezinu, kas ir Tālbergs. Domāju, ka nevajag lasīt to, kas nepatīk. Ja tomēr lasi, tad, manuprāt, tam ir kāda vērtība Tavās acīs, piemēram, Tu iemācies, kā nevajag darīt, kāda negribi būt un tamlīdzīgi.
    • Būt informētam par reālijām ārpus sava tiešā interešu un uzskatu loka, manuprāt, ir diezgan vērtīgi ikvienam.
      • Būt informētam ir noderīgi vienmēr. Bet lieta tāda, ka tādā veidā mēs parasti pievēršamies tam, par ko mūs vēlas informēt citi, nevis iegūstam to informāciju, ko paši vēlamies iegūt. Manuprāt, tur vajadzīgs kaut kāds līdzsvars, nevis viena galējība.
        • mēs izvērtējam, ko saka viedokļu līderi
          tāds ir demokrātiskas sabiedrības pamatprincips
          • tāds ir demokrātiskas sabiedrības pamatprincips

            Šāds uzskats pastāv, bet aiz viedokļu līderiem pazūd mazāk populāri, bet kādai daļai cilvēku vai pat vairākumam ļoti noderīgi viedokļi (jo viedokļu līderiem tie kaut kā nav izdevīgi).
        • Līdzsvars, protams, ir vajadzīgs, taču man šķiet, ka pastāv lielāks risks ieslīgt savā interešu komforta zonā nekā tikt pārmāktam ar informāciju no tās ārpuses. Jo to informāciju, ko vēlamies iegūt paši, mēs tak nenoslinkosim noskaidrot, savukārt to, kas neinteresē/nepatīk/liekas nesakarīgi ir vieglāk ignorēt, tāpēc savā ziņā var teikt, ka pēc tieši tā ir jātiecās, lai saglabātu reālistisku, informētu skatījumu.
    • Par Rudzīti nepiekritīšu - viņš ir tieši tikpat nojūdzies kā Dimiters.
      Es nesekoju nevienam no viņiem, taču ik pa brīdim kādā lasāmajā lokā (Cibā, FB, ziņu portālos utt.) uzskrienu kādai saitei uz viņiem.
      • Es šorīt viņu mazliet palasīju. Principā Tev piekrītu. Vispār es nedomāju, ka viņš ir nojūdzies IRL, bet viņa jaunākās izpausmes tīmeklī ir ļoti dīvainas. Ja intervijās ir vismaz kaut kāda loģika, tad tas drīzāk ir interviju autoru nopelns. Citādi, manuprāt, viņš stipri haotiski vārās.
  • pareizā stratēģija - nodarboties ar fizisku piepūli, tas līdzsvaro domas. Cilvēks paliek mazāk nervozs. Sīkumi nekaitina tik ļoti.
  • Nez, es mierinu sevi ar domu, ka viņi ir ārkārtīgi neliela, bet vokāla minoritāte, kam uzmanību nav jāpievērš.

    Kaut ko savā kaktā brēc, bet principā vērā ņemamu risku nerada.

    Ja gribās, ko darīt pretim tad var atbalsīt kādu sakarīgu izglītības inicatīvu, jo kirtiska, saprātīga un loģiski domājoša sabiedrība ir drošākā pote pret šādiem pacaniem.
    • Diemžēl pievienojos viedoklim par to, ka vokālā minoritāte tomēr rada vērā ņemamu risku - viņi vienkārši ir gatavi brēkt tik ilgi, kamēr visi loģiskie, saprātīgie un racionālie argumentētāji padodas un izstājas no spēles. Un tad nezinošo un svārstīgo sabiedrības daļu brēcējiem izdodas pārliecināt.

      Svaigākais piemērs - jezga ap kontrolēto meža zemsedzes dedzināšanu, izcili redzams, kā demagoģija un nevēlme paplašināt zināšanas (kombinācijā ar dažiem personīgas atriebības motīviem un politisku gļēvulību) noraka labu pasākumu. Un dabas aizsardzības jomā tas notiek ik pa laikam, tipiskā norise sanāksmēs - demagogs saka "A, un viss!", eksperts saka "B, tāpēc ka..."; riņķis atkārtojas, līdz eksperts piekūst atkārtot vienu un to pašu. Demagogs atkārto: "A, un viss!" un ir ticis pie pēdējā vārda.
      • jā, manā vēsturē arī ir gadījumi, kad daži lieli brēcēji, kuriem ir piekrišana pat nelielās ļaužu grupās, norok ļoti labus projektus. kā badadzeguzes kūko, kūko, kamēr piekūko
  • visus dēmonus arī nekad neapgūsi, līdz ar ko - nafig pūlēties. Rudzīši - vismaz manā ikdienā - ir tikpat dēmonisks dēmons kā urlas: zinu, ka ir, kādreiz nokļūst uztveres perifērijā, bet mērķtiecīgi uz satikšanos neskrienu.
  • IMO tas ir atkarīgs no tā, ko tu ar to zināšanu dari, nu tb vai esi gatava piesārņot ēteru ar "bez tam es domāju, ka Rudzītis ir lohs" vai ne. Ja esi gatava uz katru tupumu kaut kā aktīvi reaģēt, tad drošvien ir vērts lasīt tupumu, a ja ne - kāds tad ir tas sabiedriskais labums?
    • Es vairāk ne par sabiedrisko, bet par privāto - vai ir vērts sev laiku pa laikam atgādināt, kāds tupums pastāv ārpus manas tuvākās apkārtnes. Kaut vai tāpēc, lai neatslābtu, neieslīgtu ilūzijās un sāpīgi nenokristu no rozā mākonīša, kad kāds ar visnopietnāko ģīmi sāk citēt Autoritāti.
      • Paga, a kāds ir pretējais variants, visu laiku saspringt un kreņķēties, ka tev tuvie cilvēki jebkurā mirklī var atsaukties uz Dimiteru? Man šķiet, ka labāks tomēr ir atslābums un atvērtība - tb faktiski šobrīd tu kultivē aizspriedumus pret šiem kadriem, nevis atļauj kādam, kurš ir atšķirīgs no tevis, atrast viņos kaut kādu saprāta elementu un to izvērst.

        Piemēram, tas pats Rudzītis - ja viņu pareizi citē, tad tas varētu būt riktīgi kruta, i nepateiksi. Un gan jau arī Tālivaldis un Dimiters savā mūžā ir kaut ko jēdzīgu pateikuši.
        • Nezinu, kurā brīdī atkal esmu ko tik ārkārtīgi neprecīzi formulējusi, lai dotu iespēju šādai interpretācijai. Laikam tiešām nespēju normāli rakstīt, ja katrs manos tekstos var izlasīt kaut ko tādu, kas man nav nācis ne prātā.
        • Ir viens Dimitera dzejolis, ko, iespējams, piemiegtām acīm ieliktu plauktiņā "jēdzīgs" (http://klab.lv/community/t_dzeja/24589.html#cutid1), tomēr tas nespēj kompensēt viņa sociopātiju, par ko runā [info]krii.
          Bet patiešām interesanti būtu iepazīties ar kādu, kurš spēj atrast Tālberga pātaros saprāta elementu :)
          • Nu, manas māsas boifrends principā bliež ārā Tālbergam līdzīgu pozīciju (tikai, atšķirībā no Tālberga, pārmēru nekreņķējas par to, ka grēcinieki degs ellē), neko, interesanti parunāties, it īpaši tad, kad panesās iluminātu sadaļa.

            Visādi citādi ļoti jauks cilvēks.

            Bet man jau vispār teju visi draugi ir ar kaut kādiem putniem.
            • Ir putni un Putni. Tas ir jautri, ja tie čivina, ja ķērc - ne sevišķi omulīgi ;)
              • Nu lūk, un ja augstākminētajiem ir ķērcošie putni, tad ir iespējami cilvēki, kuriem ir līdzīgi, bet čivinoši putni. Un man šķiet, ka ir forši tajos čivinātājos ieklausīties, nevis padomāt "fak, vienam citam šitais putns ķērc". Kamdēļ būtu jēga pārāk nepārbāzt savu galvu ar ķērcošajiem. [ciktāl tas attiecas uz tīri personiskām attiecībām]
Powered by Sviesta Ciba