Validation

Entries · Archive · Friends · Profile

* * *
Par kino runājot, es jau labi sen esmu pārliecināta, ka Latvijā ir vismaz viena grāmata, ko iespējams pārvērst episkā grāvējā, un tā ir šī te sargi acis )
* * *
sveču pilna istabiņa, vī!
* * *
Vecā gada pēdējā dienā atklāju, kā sauc to, no kā man dzīvē visvairāk bailes - Dunning-Kruger effect (t.i., ka mana pārlieciba par savām spējām vienā vai otrā jomā ir tikai ilūzija, bet to redz tikai apkārtējie; es to neredzu, jo esmu pārāk dumja).
Tagad pajogošu, pucēšos un iešu meklēt to Ķipi, lai gan man kā parasti ejot uz šādām obskūrām vietām, ir bailes, ka nevienu pazīstamu nesatikšu/tie pazīstamie, kas tur būs, mani ignorēs, jo es neesmu gana stilīga utt. Enīvei, man būs līdzi šampis, ja tas nelīdzēs, tad nākšu atpakaļ mājā un noskatīšos kādu filmu vai tml.
Laimīgu jums visiem pavadīšanu un sagaidīšanu!
* * *
Es gan esmu kļuvusi tizla. Sestdienas rītā pusstundiņu pavingroju, un šodien arvien vēl sēžos un ceļos vaidēdama.
* * *
mājās, mīļās mājas
* * *
Smieklīgi to teikt, jo ir tikai pus12, bet uznācis bezmiegs. Te laukos jau visi iet gulēt bērnu laikā. Bet es jau pusotru stundu grozos un dzenāju pa galvu vienu un to pašu pusotru domu. Lasīt negribas, lai gan tagad mēģināšu, cerībā, ka atnāks miegs. Ļoti gribas mājās. Lai gan svētki kopumā bija jauki, nesastrīdējāmies, bija pat lieliski mirkļi, tomēr kā parasti esmu sākusi justies ne savā vietā. Pārāk cieši, pārāk trokšņaini te ir, un mans prāts kļūst smagnējs, es zaudēju modrību un attopos dūksnāja malā, kur vairs neesmu un negribu būt. Vasarā ir vieglāk - tad var vairāk ko darīt, staigāt apkārt. Jo daba gan te ir kolosāla un liek būt laimīgai vienkārši tāpēc, ka dzīvai, tāpēc, ka varu dzirdēt sniegu gurkstam zem zābakiem, sajust vēju sejā un redzēt šīs debesis, šo sauli.
* * *
Pārsteigums - nieka 200 km no Rīgas, izrādās, ir kārtīga ziema.
* * *
Es jau biju aizmirsusi, ka laiks pirms Zsv nozīmē nemitīgas ballītes. Ak vai.
* * *
Kaislībām ne obligāti vajag drāmu (c) [info]nomirusi
Vot šito man kaut kā vajadzētu iemācīties.
* * *
Dienas pārrakstīšanās: ļipogrāfija.
* * *
"Anjēzes pludmales" darīja mani laimīgu un atgādināja man, kāpēc es kādreiz gribēju kļūt par režisori. Un Anjēze Varda pati ir tik brīnišķīga. Sieviete, kas ir dzīvojusi - mīlējusi un strādājusi, un turpina to darīt. Viņai piemīt tāda bērnišķa, nešaubīga pārliecība par savu un savas dzīves vērtību. Es gribētu vecumā būt tāda sieviete kā viņa. Un pēc filmas, ejot cauri Vērmanes dārzam uz pieturu, es piepeši uz mirkli sajutos mierā ar savu dzīvi un ar pagātni. Mana pieredze ir izveidojusi mani par to cilvēku, kas es esmu, un padarījusi nākotni iespējamu.
* * *
Tās hurmas, ko pēdējā laikā var nopirkt piemājas veikalā, ir tik gardas, ka esmu kļuvusi par totālu hurmānu.
* * *
Beidzot sāku festivālā apmeklēt arī tās filmas, ko netulkoju. Biju uz "Svētdienas ar Sibeli", kas bija skumja un maģiska reizē, un tulkotājai bija tik burvīgi piesmakusi un reizē bērnišķa balss, ka labāku tulkojumu nemaz iedomāties nevar. (Nodod manus komplimentus, [info]rasbainieks!) Tagad jādzer groks un jāklausās Karla Bruni. Un no nākamās naudas jānopērk jauna Ziemassvētku lampiņu virtene. Tās, ko nopirku pagājušo gadu ap šo laiku joprojām izskatās skaisti virs loga, bet izdega uzreiz pēc Jaunā gada.
* * *
Kāpec manā mājā ir tik sasodīti auksts? Pat ne auksts, bet kaut kā nekomfortabli, par spīti tam, ka istabā ir pilnīgi normāli +21 C, un es esmu savilkusi virsū komisku daudzumu ar drēbēm. Šķiet, ka pagājušajā rudenī/ziemā tā nebija.
* * *
Pateicoties savai lietuviešu kurasbiedrenei, kura uztur kontaktus ar visādiem Erasmus studentiem, es pēdējā laikā esmu sapazinusies ar tikpat daudz ārzemniekiem kā visā savā iepriekšējā mūžā kopā. Šovakar, piemēram, iepazinos ar vienu divdesmitgadīgu franču puisīti izpūrušiem matiem un vienu divdesmitpiecgadīgu vācu sārtvaidzi, kurš beztam dzīvo man gandrīz kaimiņos. Jauki jauki. (Turklāt francūzi sauc Žans Batists. Klišejiskāk vairs nevar!)
* * *
Beidzot piezvanīju VADC, lai noskaidrotu vai ar savām neizskaidroti paaugstinātajām AV pret TPO varu nodot asinis, izrādās ka ne. Žēl. :(
* * *
Ienāca prātā - vai latvieši, kas izklaidēšanas nolūkos (dziesmās, tv seriālos) dzied vai runā latviski ar krievu akcentu, nav kaut kas līdzīgs blekfeisam?
* * *
Ja nu kāds nelasa [info]pa_leeto, informēju, ka 2dien un 3dien organizēju grandiozu maksā-cik-gribi vecmāmiņas bibliotēkas izpārdošanu. Sīkāk - http://klab.lv/community/pa_leeto/1451220.html
* * *
Iedzēru pie vakariņām mazo šampīti un sagribējās kaut kur iet un dejot. Vai šovakar to kaut kur var darīt? Un vai kāds/a nāks kompānijā?
* * *
Nesaprotu es šitās modernās tehnoloģijas. Endomondo man saka, ka vakardienas gājumiņš jau esot nošērots, bet feisbuks neko nerāda. Lai nu kā, 50 kilometri tika pieveikti nepilnās 10 h, dabūju i piemiņas medāli, i runners walkers high, kājas īpaši nesāp, tulznu ar nav. Vēlreiz paldies līdzgājējam!
* * *

Previous