Validation

Entries · Archive · Friends · Profile

* * *
* * *
Grāmatu vajaga
Vai kādam no maniem mākslas vides draugiem ir mājās grāmata "Nenocenzētie" un vai es varētu to aizņemties uz pāris nedēļām?
* * *
Es jau mēnešiem ilgi taisos uzrakstīt kaut ko par savu dzīvi, bet šis nebūs tas ieraksts. Šis ir ieraksts, kurā es gribu zināt - vai nevarat ieteikt kādu, kas nodarbojas ar audio interviju transkribēšanu? Darbā meklējam palīgu samērā steidzamam (tuvākajās 2-3 nedēļās izpildāmam) un samērā apjomīgam (5-6 intervijas, katra ~stundu gara) darbam. Vēlams, lai persona būtu pašnodarbināta vai kā citādi spējīga izrakstīt rēķinu.
* * *
* * *
lācis prātā
* * *
Pagājušonakt sapnī apkārt staigājot domāju par to, ka jāievēro 2 metru distance no citiem sapņa personāžiem.
* * *
Guļot uz pranamat ar sāpošu plecu, noklausījos interesantu apcerējumu par vēsturi: https://www.theguardian.com/news/audio/2020/feb/28/history-as-a-giant-data-set-how-analysing-the-past-could-help-save-the-future
* * *
Bet vispār, kopš pēdējiem tulkojumiem, ko pārmaiņas pēc veicu no angļu uz latviešu valodu, un saņemtajiem redaktora labojumiem, esmu sapratusi, ka milzumu vārdu lietoju ne tajā nozīmē, kāda tiem patiesi ir latviešu valodā. Vai arī piešķiru tiem daudz plašākus nozīmju laukus. No vienas puses labi - mūžu dzīvo, mūžu mācies, bet no otras puses - esmu iedzīvojusies vēl vienā lietā, par ko satraukties, un tagad pie vismazākajām aizdomām par neprecizitāti, reliģiozi studēju tēzauru. Ak vai.
* * *
Aptauja
Tulkojamā angļu tekstā ironiski lietota frāze "multi-purpose agent"· Apsveru to tulkot kā "plaša profila speciālists". Vai jums, līdzīgi kā man, tas nolasās kā zobgalīgs eifēmisms, vai drīzāk uztverat to tieši un nopietni, un labāk būtu izvēlēties citu frāzi (esmu atvērta ieteikumiem)?
* * *
Pamanu sevi spogulī, fotogrāfijās vai kā tikko - video, un izbīstos, neatpazīstu sevi savā pašreizējā resnumā, bezformīgajā sejā. Tā taču neesmu es. Tas, protams, ir forši, tomēr nesaprotu, kā T. es tāda varu likties skaista (viņš gan mani tievu nemaz nav pazinis). Bet nespēju arī sevi disciplinēt pietiekami, lai nomestu kaut vai dažus kg. Katrreiz, kad mēģinu, progress notiek tik lēni, ka zūd motivācija, pirms to pamatu kaut mazākajā mērā, kas ļautu pierunāt sevi turpināt. Mirklīgā bauda pierīties kaut ko garšīgu un sēdēt dīvānā arvien uzvar.
* * *
Rakstīju īsziņā "kinomuzejs", gandrīz nosūtīju "kinkmuzejs".
* * *
Jau atkal jāvelk laukā no skapja sildītājs, lai varētu kautcik funcionēt.
* * *
sezonas nosalēgums
Tags:
* * *
Mana māsa, divdesmitgadīga strādājoša studente steidzami meklē sev istabu. Var maksāt 100-120 Eur par īri + komunālos. Ideāli būtu dalīt dzīvokli ar vienu diviem cilvēkiem un vēlams centrā, bet apsvērs arī citus variantus. Varbūt kādam ir kāds variants?
* * *
userinfodominikas brīvdienu veģetārā virtuve atkal piedāvā: šonedēļ pagatavoju baklažānu laiviņas ar dateļu-mandeļu kuskusu. Tās svaigās piparmētras mērcei gan atrodiet, nenoslinkojiet kā es, tas būtu bijis izcils papildinājums lieliskam ēdienam.
* * *
Pagatavoju kubiešu ēdienu picadillo ar visai neparastu sastāvdaļu kombināciju, plus vēl arī sacepu no kaut kādas aizvakardienas pārpalikušās vistas filejas, ko pirms tam samarinēju ar ķiploku, laimu un saldo čili mērci, visa māja smaržo tik fantastiski kā vēl nekad. Ahhhhhhh.
* * *
Draugi, vai kāds no jums izīrē vai zina kādu, kas izīrē istabu?
Mana 19gadīgā māsa šogad pabeidza vidusskolu un tagad grib uzsākt patstāvīgu dzīvi Rīgā. Darbu jau ir atradusi un sākusi strādāt, un rudenī drošvien uzsāks arī studijas. Pagadām dzīvo pie manis, bet tas nav ilgtermiņā iespējams, tāpēc palīdzu meklēt viņai dzīvesvietu - visticamāk, kādu lētu istabu komunālā variantā plusmīnus centrā, lai var izstaigāt ar kājām uz darbu un mācībām. Būšu pateicīga par kādu ieteikumu.
* * *
Nevaru saprast, vai tas ir drīzāk tipiski vai ironiski, ka Latvijas Kultūras kanona mājaslapai nav nekādu svešvalodu versijas.
* * *
Traki pārsmējos: zinātniece iebaro neirālajam tīklam 30 tk. receptes un ļauj tam radīt jaunas, piemēram, šos šokolādes cepumiņus. Var pamēģināt arī pīrāgus. Bet pie šī ingredientu saraksta nosmējos līdz asarām.
* * *
Kas, nez, par organizāciju ir "Latvijas Nākotnes forums"? Gribēju pieteikties uz viņu organizētu ekskursiju sestdien, bet sāku pētīt viņu mājaslapu un vairs nevaru saprast, vai tas nebūs kāds politisks smadzeņu skalošanas pasākums, no kura labāk turēties pa gabalu. Vai arī man ir paranoja?
* * *

Previous