Validation

Entries · Archive · Friends · Profile

* * *
Bet vispār, kopš pēdējiem tulkojumiem, ko pārmaiņas pēc veicu no angļu uz latviešu valodu, un saņemtajiem redaktora labojumiem, esmu sapratusi, ka milzumu vārdu lietoju ne tajā nozīmē, kāda tiem patiesi ir latviešu valodā. Vai arī piešķiru tiem daudz plašākus nozīmju laukus. No vienas puses labi - mūžu dzīvo, mūžu mācies, bet no otras puses - esmu iedzīvojusies vēl vienā lietā, par ko satraukties, un tagad pie vismazākajām aizdomām par neprecizitāti, reliģiozi studēju tēzauru. Ak vai.
* * *
Aptauja
Tulkojamā angļu tekstā ironiski lietota frāze "multi-purpose agent"· Apsveru to tulkot kā "plaša profila speciālists". Vai jums, līdzīgi kā man, tas nolasās kā zobgalīgs eifēmisms, vai drīzāk uztverat to tieši un nopietni, un labāk būtu izvēlēties citu frāzi (esmu atvērta ieteikumiem)?
* * *
Pamanu sevi spogulī, fotogrāfijās vai kā tikko - video, un izbīstos, neatpazīstu sevi savā pašreizējā resnumā, bezformīgajā sejā. Tā taču neesmu es. Tas, protams, ir forši, tomēr nesaprotu, kā T. es tāda varu likties skaista (viņš gan mani tievu nemaz nav pazinis). Bet nespēju arī sevi disciplinēt pietiekami, lai nomestu kaut vai dažus kg. Katrreiz, kad mēģinu, progress notiek tik lēni, ka zūd motivācija, pirms to pamatu kaut mazākajā mērā, kas ļautu pierunāt sevi turpināt. Mirklīgā bauda pierīties kaut ko garšīgu un sēdēt dīvānā arvien uzvar.
* * *
Rakstīju īsziņā "kinomuzejs", gandrīz nosūtīju "kinkmuzejs".
* * *
Jau atkal jāvelk laukā no skapja sildītājs, lai varētu kautcik funcionēt.
* * *
sezonas nosalēgums
Tags:
* * *
Mana māsa, divdesmitgadīga strādājoša studente steidzami meklē sev istabu. Var maksāt 100-120 Eur par īri + komunālos. Ideāli būtu dalīt dzīvokli ar vienu diviem cilvēkiem un vēlams centrā, bet apsvērs arī citus variantus. Varbūt kādam ir kāds variants?
* * *
userinfodominikas brīvdienu veģetārā virtuve atkal piedāvā: šonedēļ pagatavoju baklažānu laiviņas ar dateļu-mandeļu kuskusu. Tās svaigās piparmētras mērcei gan atrodiet, nenoslinkojiet kā es, tas būtu bijis izcils papildinājums lieliskam ēdienam.
* * *
Pagatavoju kubiešu ēdienu picadillo ar visai neparastu sastāvdaļu kombināciju, plus vēl arī sacepu no kaut kādas aizvakardienas pārpalikušās vistas filejas, ko pirms tam samarinēju ar ķiploku, laimu un saldo čili mērci, visa māja smaržo tik fantastiski kā vēl nekad. Ahhhhhhh.
* * *
Draugi, vai kāds no jums izīrē vai zina kādu, kas izīrē istabu?
Mana 19gadīgā māsa šogad pabeidza vidusskolu un tagad grib uzsākt patstāvīgu dzīvi Rīgā. Darbu jau ir atradusi un sākusi strādāt, un rudenī drošvien uzsāks arī studijas. Pagadām dzīvo pie manis, bet tas nav ilgtermiņā iespējams, tāpēc palīdzu meklēt viņai dzīvesvietu - visticamāk, kādu lētu istabu komunālā variantā plusmīnus centrā, lai var izstaigāt ar kājām uz darbu un mācībām. Būšu pateicīga par kādu ieteikumu.
* * *
Nevaru saprast, vai tas ir drīzāk tipiski vai ironiski, ka Latvijas Kultūras kanona mājaslapai nav nekādu svešvalodu versijas.
* * *
Traki pārsmējos: zinātniece iebaro neirālajam tīklam 30 tk. receptes un ļauj tam radīt jaunas, piemēram, šos šokolādes cepumiņus. Var pamēģināt arī pīrāgus. Bet pie šī ingredientu saraksta nosmējos līdz asarām.
* * *
Kas, nez, par organizāciju ir "Latvijas Nākotnes forums"? Gribēju pieteikties uz viņu organizētu ekskursiju sestdien, bet sāku pētīt viņu mājaslapu un vairs nevaru saprast, vai tas nebūs kāds politisks smadzeņu skalošanas pasākums, no kura labāk turēties pa gabalu. Vai arī man ir paranoja?
* * *
Sēžu laukos, aiz muguras mūrītis, pie kreisās kājas suns, pie labās rokas kaķis, krūzē tēja, skan Satī, drusku strādāju. Dzīve ir diezgan laba.
* * *
Man biežāk jāvelk žaketes. Tiklīdz kā uzvelku žaketi uzreiz sajūtos par 15% pašapzinīgāka.
* * *
Bet tagad nopietns jautājums - tā ka šodien būšot karstākā šīs vasaras diena, es ļoti gribu uzvilkt savu smukāko vasaras kleitu un aiziet uz leģendārās "Regīnas" koncertu Stricka villā. Bet es gribu foršu kompāniju. Draugi, jo īpaši LKA absolventi, kurš vēl taisās iet?
* * *
Vakar visu dienu stulbi noprokrastinēju un vakarā vēl aizgāju uz to filmas pirmizrādi, uz kuru nemaz pa īstam negribēju iet; varbūt tādēļ naktī murgoju.
Trīs nepazīstami jaunieši pierunāja mani ielauzties/uzhakot kādu, šķiet, Krievijas iestādi - vienā brīdī tā no ārpuses izskatījās pēc maza Kremlīša, bet tad izrādījās, ka esam tajā jau iekšā, un tā ir slimnīca. Te ieslēdzās brīdinājuma signāli, neatceros vairs, skaņas vai gaismas, un es jau gribēju laisties prom, kā parasti, iziet pa galvenajām durvīm, izliekoties, ka nekas nav noticis (tātad, šis bija ne pirmais tāds ielaušanās mēģinājums), bet jaunieši mani pārliecināja, ka šoreiz tā nevarēs (acīmredzot, šoreiz ielaušanās bija izdevusies). Tā mēs tur bēguļojām pa gaiteņiem un savādiem liftiem, vienā brīdī nonācām pie tādiem kā skolas skapīšiem, kuros bija ielikta atlīdzība par veiksmīgo ielaušanos - dažādi gadžeti iepakojumos; man, tā kā es sākotnēji nebiju komandā paredzēta, to vietā bija divi maisi ar hurmām un apelsīniem. Pēc tam gan izrādījās, ka ir arī iepakojumi ar kaut kādu ķīniešu rokas adāmmašīnu un dzijas bumbuļu taisīšanas mašīnu, un vēl kaut kādu kulināro instrumentu kūku glazūras klāšanai vai tamlīdzīgi (nejautājiet, pierakstu, ko redzāju). Taču paņemt to visu laika tāpat nebija, labi, ka paspēju uzvilkt zābakus - nezkādēļ biju vienās zeķēs - un gājām tālāk, steigties nedrīkstēja, lai neradītu aizdomas. Vienā brīdī ar vienu no divām trijotnes meitenēm nošķīrāmies no pārējiem diviem un mani gandrīz vai savāca medmāsiņa un ieslēdza trako nodaļā, aiz slēgtām durvīm, no kurienes es netiktu laukā. Man izdevās viņu pārliecināt, lai ļauj man vēl 5 minūtītes patusēt ar "jauno draudzenīti" - izlikos ne pie pilna prāta esam, bet nekaitīga, nosolījos, ka pati aiziešu uz nodaļu. Bet biju par šādu varbūtību satraukusies un dusmīga, ka hakeru meitene neuztver to gana nopietni. Te parādījās arī otra hakeru meitene - trešais, džeks, bija kaut kur noziedējis. Tās abas mani aizveda, lai uz brīdi paslēptu palātā - izliktos, ka es esmu paciente un viņas aprūpētājas vai viesi - jo vajātāji jau bija tuvu. Iegūlos gultā zem raibas segas, te viņas aizmuka, bet es paliku tur, bez iespējas kaut kur sprukt. Pēc brīža ieradās ārsts, kurš gan it kā bija mūsu pusē - bet man bija aizdomas, ka tā vis nav, un grasījās iešļircināt man rozā šķidrumu, kam bija paredzēts mani aizmidzināt, it kā lai dabūtu laukā no tās slimnīcas - bet es jau nojautu, ka patiesībā, lai paturētu tur, ka tas šķidrums mani aizmidzinās uz desmit gadiem. Pretošanās nelīdzēja, ārsts iešļircināja man šķidrumu un es pamodos te, šajā pasaulē, ar nepatīkamo domu, ka varbūt šī pasaule tiešām ir vieta, uz kuru izbano citas realitātes noziedzniekus un trakos.
Vienīgais labums no tā visa, ka esmu pamodusies agri.
* * *
Kur visi ir?! Šodien kopš pulksten diviem tikai 5 ieraksti manā frendlistē.
* * *
Es laikam jūku prātā - tikko spotifajā izdzirdēju dziesmu, kas man tik ļoti iepatikās, ka klausos to jau trešoreiz pēc kārtas, bet tā izrādās, ir ONE DIRECTION dziesma. Āāāāā!
* * *
WTF? Šorīt pamodos un telefona pulkstenis rādīja par stundu vēlāku laiku nekā datora un sienas pulkstenis. Pēc restartēšanas parādīja tādu pašu, bet es joprojām neesmu pārliecināta par to, cik ir pareizs laiks. Un kā kaut kas tāds vispār var notikt?
* * *

Previous