Friends

Entries · Archive · Friends · Profile

* * *
Apzviedzos ne pa jokam, ibo nekas nav mainījies
"..Amerika ir tālu, un tur varbūt «mākslas procesa» pamatā ir citi dzinuļi, piemēram, bezkompromisa cīņa starp homoseksuālistu varā esošām un ebreju kapitāla pārvaldītām mākslas galerijām."
Pēteris Bankovskis, 1992
* * *
Kur Rīgas Centrā var dabūt plastmasas futlārīti/ielikni Nano SIM kartei, lai to varētu ievietot vecāka gadugājuma telefonā, kur var ievietot tikai Sandard SIM vai Micro SIM? Man ir tikai tādi ielikņi, kas paredzēti tikai priekš Micro SIM ievietošanas Standard SIM vietā. Ja kas, šeit skatāms SIM Izmēru/nosaukumu attēls.
* * *
Nu viss korons beidzies, atgriezušās ceļojumu paketes, kas aicina uz delfināriju
* * *
Maija beigu un jūnija sākuma galvenā problēma ir tāda, ka agrie vasaras rīti ir ļoti skaisti, bet tādas arī vasaras pēcpusdienas, un vasaras saulrieti, un vasaras vakari, un vasaras naktis, un pa kuru laiku lai cilvēks guļ?!!
* * *
kāds no jums ir redzējis rīgas megalielveikalos vai alkoautletos šādu atspirdzinošu dzērienu?


ja esat, pastāstiet kur, man drīzumā var drusku savajadzēties
* * *
* * *
Pārlasot Eglītiša "Psihiatriju" (Rīga, 1974.),
Šķiet, ka dakteris aplūkojis spilgtākos komentāru autorus internetā…

"Debilitātes gadījumos slimniekam vislielākās grūtības ir radoši domāt, bet citādi (īpaši vieglos gadījumos) viņš var apmierinoši iekļauties sabiedrībā un atrast sev piemērotus sarunu biedrus.” 258.lpp.

“Histēriskās psihopātijas slimniekiem nav raksturīga dziļa domāšana un loģiski spriedumi... Lai pievērstu sev uzmanību, viņi labprāt ieņem vairākumam pretēju pozīciju (diskusijās par kultūru, politiku utt.).” 228.lpp.

“Histēriskie psihopāti visiem līdzekļiem cenšas pievērst sev uzmanību... Daži slimnieki cenšas radīt iespaidu, ka ir ļoti gudri un izglītoti... lepojas ar saviem sasniegumiem un diplomiem. ... Visgrūtāk histēriskie psihopāti pacieš vienaldzību pret sevi, tādēļ, ja viņiem neizdodas radīt par sevi pozitīvu iespaidu, slimnieks kļūst klaji rupjš un agresīvs, rada konfliktus un strīdus, lai tikai tomēr tiktu ievērots.” 227.lpp.

“Psihopātija ir visas personības disharmonija. Pataloģiju kopumā veido neatbilstība starp atsevišķām psihiskās dzīves sastāvdaļām – viegla uzbudinātība, rupjība, kas apvienojas ar nespēju iekļauties normālā sabiedrībā. Slimnieki nav plānprātīgi, ir bieži pat apveltīti ar labām spriešanas spējām... Nespēj pieļaut, ka citam varētu būt taisnība... Sava rakstura dēļ cieš vai nu paši, vai liek ciest citiem.” 223.lpp.

“Dusmīgās mānijas gadījumā šizofrēnijas (..) slimnieks viegli sadusmojas, ātri konfliktē, rupji aizskar citus, visur iejaucas, uzbāžas ar savu viedokli un klātbūtni.” 124.lpp.

“Plānprātības simptomi: Zūd humora izjūta, atsaucība, ētikas izpratne, sašaurinās intereses, slimniekam nemotivēta patika vai nepatika pret apkārtējiem, uzsvērta tieksme uz seksuāla satura sarunām, banālām anekdotēm, rupjībām leksikā... zūd spēja sevi objektīvi novērtēt.” 90.lpp.

“Interpetatīvie murgi: Slimnieks savas domas pamato, radot aizvien jaunus un jaunus secinājumus. Slimnieks pataloģiskajā stāvoklī piekrīt tikai tiem faktiem un pierādījumiem, kas viņa radīto murgu sistēmu apstiprina. Tos faktus un pamatojumus, kuri ar viņa murgiem ir pretrunā, vinš nepieņem.” 38.lpp.

“Pataloģiskā domāšana raksturīga šizofrēnijas slimniekiem. (..) raksturīga pataloģiska loģika, kurā gan daļēji ir izmantota veselu cilvēku loģika, bet rezultātā rodas aplams, nepareizs secinājums.” 36.lpp

“Rezonēšana ir šizofrēnijas slimnieku tukša, neauglīga spriedelēšana par banālām tēmām, par kurām vispār nebūtu vērts runāt.” 35.lpp.

“Saraustīta domāšana visbiežāk sastopama šizofrēnijas gadījumos – sākumā teikuma atseviško daļu gramatiski pareizais veidojums var radīt iespaidu, ka slimnieks runā sakarīgi, bet jau pēc pāris teikumiem klausītājs apjūk, jo vairs nekā nevar saprast. Šādi slimnieki sākumā var maldīgi atstāt pat gudru cilvēku iespaidu.” 33.lpp.

“Perservācijas gadījumā (..) slimnieks iestrēgst pirmajā izvirzītajā jautājumā, nespējot izsekot līdzi nākošajiem jautājumiem, kā rezultātā visu laiku nevietā atbild vienu un to pašu vārdu vai vārdu salikumu, runā par vienu un to pašu tēmu, kaut sarunu biedrs sen jau uzdevis citu jautājumu.” 33.lpp.

“Senestopātijas gadījumā slimnieks, stāstot un paužot savu viedokli, nespēj atrast adekvātus apzīmējumus latviski un cenšas lietot valodā neesošus apzīmējumus – jaunvārdus (neoloģismus)." 25.lpp.

Tags:

* * *
kāpēc visām sarunām jāiet pa apļiem
un jāatstāj mani stūrī
kā visiem mani jāredz tumsā un jādzird
kad esmu aizspiedusi sev muti

kā visiem pieskārieniem jābūt nejaušiem
un visiem smiekliem vien nojaušamiem
acu stūrīšos
aizlocītiem aiz plakstiņiem
aizlocītiem aiz tā, kā tu varētu skatīties uz mani
ja vien nebūtu tik tumšs

kāpēc visiem apļiem ir jātiek izrunātiem
visiem stūriem izlauztiem
visām dzīvžogu sienām
izrautām ar saknēm

kādreiz mēs pieskārāmies ādai tā, kā pieskārāmies
upes sejai, vērojot pieskāriena apļus
izskanam un dziestam

tagad mēs esam vietā, kur kādreiz bija sienas
bet arī par tām mēs esam aizmirsuši
ierāvušies krāsmatu stūros

kuš: rēgi aizver acis: spoki paklusē: tas nav pa īstam

viss, kas viļņojās kādreiz
ir izdedzis tagad

Tags:

* * *
* * *
* * *
shodien kaut kaada beediiga diena

naktii nevareeju guleet, bija karsti, saapeeja galva
galva saap veel arvien

gaidu, kad beerniem skola buus galaa (19.juun). Juutu, ka uz ceturtdienaam jau palieku pavisam nepacietiiga. Beerni arii ap to laiku saak zheeloties par skolas darbiem. Besiigi daudz vinjiem sanaak pie datora torchiit. Piektdienas meegjinu njemt vieglaak, bet tas prasa, lai piektdienas daraamos izdala paareejaam dienaam.

meh. zinjas lasiit arii neiepriecina. Es dziivoju tikai savaa burbulii.

* * *
the pot chickens!
* * *
nezinu, kā es jūtos par atgriešanos pasaulē, kurā ir meikaps un krūšturi. it kā jau neviens nespiež, vai ne, bet ieradumam ir spēks.
* * *
Ziedonītī nesankcioneti dzied viens pats Čikāgas piecītis
* * *
"(..) the perceptual shift that distinguishes work from play, even when the task and goals are identical: working typically means finding “the least effortful way of achieving [one’s] goal” and being done with it, while in play, goals “are subordinate to the means for achieving them” such that the joy is in the process (..)"
* * *
DELFI. Piektdienas rītā Kijevas piepilsētā Brovari notikusi pagājušā gadsimta deviņdesmito gadu stila apšaude un izrēķināšanas starp konkurējošiem pasažieru pārvadātājiem.
* * *
Skolēnu brīvlaiks ir sācies !
Jej!
* * *
note to self: nākamreiz pirkšu telefonu ideal'ā.

1) ielogojos tele2 lapā, izdaru pasūtījumu, tas uzkaras.
2) zvanu tele2 konsultantam, paskaidro, lai daru visu vēlreiz, lapā problēmas nav.
3) viss uzkaras vēl trīs reizes, padodos, zvanu tele2 konsultantam.
4) tele2 konsultants noskaidro, kādu modeli es gribu, nosūtīšot invoisu.
5) nākamā diena, invoisa nav.
6) zvanu tele2 konsultantam, gribu invoisu.
7) saņemu invoisu, apmaksāju to, gaidu ziņu par piegādi.
8) nākamā diena, zvana par piegādi, varot piegādāt tikai sestdien, piektdien nevarot. ok, fine, bet tad uz laukiem - vai kurjers reāli brauks te, taču nē, varbūt varu savākt tuvākajā miestā? nē, nē, kurjeri ir vispār bez problēmām, atradīs, elementāri, lai es neuztraucos.
9) zvana tele2, nevarot piegādāt sestdien, bet varot piektdien tomēr. ok.
10) piektdien astoņos no rīta zvana kurjers, pamodina mani, bet nu labi, kurš putniņš agri ceļas, agri dabū aifouniņu. vai es esmu šosejas malā, nē, neesmu, piedāvāju aizsūtīt koordinātas. jā, bet vai es netaisoties braukt uz tuvāko miestu. īsti nē, bet garām braukt sanāks. ok, kurjers ielikšot pakomātā. saku, lai tik liek, ja negrib mocīties ar braukāšanu, es taču neesmu nekāds monstrs.
11) atnāk ziņa ar kodu, ka esot pakomātā. draugs, braucot uz rīgu, piestāj. zvana man, ka kods nestrādā.
12) zvanu kurjeram. kurjers saka, ka moš pakomāts restartējas, lai es piezvanot uz biroju, iedos jaunu kodu. draugam nav laika gaidīt, brauc uz rīgu.
13) zvanu uz biroju, gaidu 20 minūtes savienojumu. izstāstu visu, drusku jau emmm... nīgra. beibe nicīgi paziņo, ka šis nav klientu apkalpošanas, bet pasūtījumu tālrunis, lai es zvanot uz otru numuru.
14) zvanu uz otru numuru, gribu kādu nožņaugt. izstāstu situāciju. džeks saka, ka atsūtīs jaunu kodu.
15) atsūta kodu. to pašu veco.
16) zvanu vēlreiz, atkal gaidu kaut kādu mūžību. ā, jā, viņš esot atsūtījis veco kodu, tagad noteikti pakomāts esot restartējies, lai es pamēģinot.
17) pamēģināt varēs tikai vakarā, kad atkal būs iespēja iebraukt miestā, un ja tas kods nestrādās, ja tas kods nestrādās... nu ko ta es darīšu, neko. bezpalīdzīgi īdēšu internetā. ak, iepirkšanās internetā ērtums un prieki.

idealā nebija sarkana uz vietas. tā iet, kad sagrib sarkanu.

* * *
the Untied States of America
* * *
Viral debris
Nesen manā uzmanības lokā nonāca mazs raksta galiņš par kroņgripas testēšanu Norvēģijas karalistē:

Infection rates in Norway ‘too low’ to justify broad testing

Pie trešā teikuma mans smadzeņpods aizlidoja stupōrā, un es sagaidīju kādu dziļāku izvērsumu par tēmu, taču nekas tāds nesekoja.

Norway’s health agency has abandoned plans to test broadly for coronavirus after judging that the spread of infection in the country is now so low that doing so would be pointless.
If 12,000 random people were tested in Norway today, the Norwegian Institute of Public Health estimated in a press release issued on Monday, 15 would test positive, of which only one would have a real coronavirus infection.
In its press release, the agency also explained that test results can remain positive for weeks after a person ceases to be contagious, as the standard PCR test did not distinguish between viral debris and an infectious virus.

Šodien katram gadījumam pārbaudīju arī oriģonālo avotu no Karalistes Tautas veselības institūta mājaslapas – seims šics, nekādu kļūdu.
Tātad mēs operējam ar PCR testiem, kuru precizitāte ir ~7%. Apspriedu šo jautājumu ar biōķīmijas zinātņu doktōru, kurš atzina, ka vispār jau tam būtu vajadzējis būt breaking news. Bet tad man bija jāsteidzas uz kaimiņu fermas kūti, pielādēt pāris mučeles ar svaigiem govju mēsliem. Šķipelējot sūdus, nošķiedos ne pa jokam. Tagad man neviens ne vīruss, ne sievuss klāt neķersies. Be'nubļā – no 15 poziķivņikiem 14 ir falšie. Tas i' pizģecs, šitā pateikt.

* * *

Previous