šaubas & skepse

> Recent Entries
> Archive
> Friends
> User Info
> previous 20 entries

January 16th, 2020


10:15 am - Jāpieraksta,
citādi pazudīs un aizmirsīsies — pankuteļu karpūciņa. (Ne tikai mazuļi pārsakās vai nemāk izrunāt, arī pavisam pieaugušiem bērniem mēle samežģās aiz sajūsmas, ka māte vienreiz gadā pagatavojusi kartupeļu pankūkas.)

(1 comment | Leave a comment)

January 13th, 2020


02:01 pm - Ārā
ir martvāris.

(Leave a comment)

January 7th, 2020


08:27 am - Par 2019. gadu
Ja pieņemam, ka dzīve ir katram sava datorspēle*, tad varētu teikt, ka šajā visā visumā pabriesmīgajā gadā tomēr izdevās nokļūt nākamajā līmenī. Nu ko, spēle turpinās, vai tas vien nav lieliski?
*Manējā saucas "No neirotiķa par stoiķi".

(Leave a comment)

November 27th, 2019


10:17 am - Sveicināti 21. gadsimtā!
Atrodi atšķirību:
1) Netrūkst cilvēku, kuriem ir spēcīga ticība, katoliski pareiza izpratne par lietām, jo viņi daudz lasījuši un domājuši, bet tos neganti moka dēmoni. "Baltā helikoptera" sirdi žņaudzošais vēstījums par Benediktu XVI kā par pēdējo īsto pāvestu, par kristietības nomiršanu, par jaunās paaudzes neglābjamo bezdievību – no katoļu viedokļa šis ir tīrākais dēmonu darbs. Izmisumu, bezpalīdzību un apokalipses melnās priekšnojautas iedveš ļaunie gari. No Agneses Irbes idejiskas analīzes elementiem par Alvja Hermaņa izrādi "Baltais helikopters" (JRT) | Satori.lv

2) Man bija aizliegts iegūt augstāko izglītību, nodarboties ar sportu, piedalīties vēlēšanās. Brīžiem nonāca līdz absurdam – es gribēju nodot savas vecās drēbes labdarībai, bet māte teica, ka tas ir aizliegts. Mēs strīdējāmies. Es lasīju žurnālus, bet viņai teica, ka tajos atrodami nepiedienīgi joki, kuri arī ir aizliegti. Jebkura mana nepiekrišana, mēģinājums protestēt tika nodēvēts par «dēmonu izdarībām». Es nezināju, kā tikt galā ar situāciju un emocijām, kas mani bija pārņēmušas. No kādas Jehovas liecinieces stāsta Dzīve sektā: «Man aizliedza studēt un svinēt dzimšanas dienu» | TVNET

(Ar jehoviešiem nav gadījies tikties, toties ar katoļiem gan un vairāk nekā būtu vēlējusies. Nekā personīga, taču tādu liekulības, aprobežotības un alkatības miksli nav gadījies sastapt pie dzelžainu dogmu ievērošanas neapgrūtinātiem parastajiem ļaudīm. Sagadīšanās? Nedomāju. Tīrākais dēmonu darbs.)

(2 comments | Leave a comment)

October 11th, 2019


10:41 am - Šoruden man
jauns guilty pleasure — ik pa laikam skatīties tirgošanā izliktās lauku viensētas. Ne nu pirkšu, ne ko, bet tur tādi stāsti bildēs...
Piemēram, Priekuļu novada Mārsnēnu pagastā var nopirkt 1860. gadā celto skolu ar 5 hektāriem zemes. Diez, kādi gan ir tie iemesli, kas liek atteikties no tik skaista īpašuma. Šķiršanās, nevienam nevajadzīgs mantojums, aizbraukšana, parādi? To mēs nezinām.*

M. Zālīte: Darbs... Daba...
I. Ziedonis: Latvietim. Tā ir viņa stihija. Latvietis dzīvo skaistā zemē. Un kā viņš dabu apraksta! Un kā viņš mīl, un kā viņš strādā! Savu zemīti. Bet Dievu visu laiku prasās klāt.
To mēs nezinām. Sarunas ar Imantu Ziedoni | Māra Zālīte | Dienas Grāmata, 2009

(2 comments | Leave a comment)

October 2nd, 2019


09:36 am - Ko es šorīt uzzināju
Lasot interviju ar Kilbloku, pie teikuma Ja cilvēks lasa Roru un jau ir eneagrammai cauri izgājis, tā ir cita saruna sajutos tik atpalikusi. Ne es zinu, kas ir Rors, ne kas ir eneagramma (metos rakt: https://www.eneagramma.lv/par-eneagrammu).
Un kas te šogad ar tiem šamaņiem? Katrai savs ginekologs, kosmetologs un šamanis.

(Leave a comment)

September 23rd, 2019


12:17 pm - Par depresiju
Mums ir pamatots iemesls jautāt: kas te vispār notiek? Vai mēs visi kļūstam slimi? Vai mēs visi drīz būsim nelaimīgi? Nelaimīgāki kā tagad? Vai tas vispār ir iespējams? Un kāpēc?
Lūk, lūk.
Kāpēc es skumstu? Depresija un vērtība (I) 26/08/2016
Kāpēc es skumstu? Depresija un vērtība (II) 29/08/2016
Autors: Nils Sakss Konstantinovs.
Tags:

(Leave a comment)

September 13th, 2019


10:06 am - Pāris spilgtu citātu
Latvijas Mākslas akadēmijas simtgade
Ne visi mākslas studenti kļūst mākslinieki, un tas arī nav vajadzīgs, jo mākslas izglītība rada cilvēkiem to paradīzi, kurā tverties grūtos brīžos.
Arī šajās performancēs ir vieta vārdam, ir vieta krāsai, digitālajai pasaulei, ir vieta mūzikai – apvienojas labākais cilvēces izgudrojums – āmurs – ar cipariem, un nevar iztikt bez āmura un nevar iztikt bez digitālās pasaules.
(Latvijas Mākslas akadēmijas rektors Kristaps Zariņš)

(Leave a comment)

August 16th, 2019


03:53 pm - Šodienai
Var visu dzīvi dzīvot, var visu dzīvi mirt.
Izvēlas apskaidrots prāts un mīloša sirds.
(A. Skutelis "Pēdējā")
Tags:

(2 comments | Leave a comment)

March 24th, 2019


09:42 am - Veca dziesma svētdienas rītam
Pērkons - Dzīves pulkstens
Tevī pīkst
Putnēns sīks,
Kuram labās dienās nesit.
(Māris Melgalvs)
Tags:

(1 comment | Leave a comment)

March 12th, 2019


08:44 am - Divi raksti brokastīs
Vispirms izlasīju Agneses Irbes (Rīgas Laiks): Viena vīra divas bēdas, pēc tam Anitras Toomas (Vides Vēstis): Kā uzbūvēt zaļo, ideālo pasauli
(Ļoti iesaku.)
Current Music: Sophie Zelmani - If You're Still A Dreamer

(6 comments | Leave a comment)

February 27th, 2019


09:39 am - Ļoti
Pieķeršanās ir enkurs

Atmiņa ir kā elektriskais žogs.
Ja man nav par to jārunā, man nav par to jādomā,
un, ja man nav par to jādomā,
man nav tam jāpieskaras.


Nadja de Vrīsa, atdzejojis Krišjānis Zeļģis | PUNCTUM
Tags:

(Leave a comment)

February 2nd, 2019


11:31 am - Ko es šorīt noskatījos
Latviešu jaunie režisori. Jānis Jozauskis. „Naktsmaiņa”
Stāsts par īstu mīlu (šo es bez ironijas). Un divkārt skaisti, ka mīlētāji ir Dace Everss un Aigars Vilims (savā ziņā tam i r nozīme). Un trīskārt skaisti, ka mīlētāji ir veci.
(Žēl, bet pieejams tikai Latvijā un tikai vēl 4 dienas.)

(3 comments | Leave a comment)

January 20th, 2019


10:28 am - Dienas dziesma
Carla Bruni - The Winner Takes It All
(Though it's hurting me, now it's history.)

(6 comments | Leave a comment)

January 14th, 2019


08:27 am - Ko es vakar uzzināju
Lai iepriekšējais ieraksts neizskatītos tik aroganti kaitinošs, rubrikā [info]uzzinu_pedejais godīgi atzīšos, ka šo faktu uzzināju tikai vakar: Lai gan Grīziņkalns ir strādnieku rajons un Grīziņkalna parku jau kopš starpkaru perioda vairākas desmitgades dēvēja par 1905. gada parku, kā arī tur kopš 70. gadiem slejas viens no lielākajiem un Rīgā pazīstamākajiem 1905. gada pieminekļiem, šajā vietā nekādas revolucionāras aktivitātes nemaz nav notikušas, stāsta Eihenbaums.
Grīziņkalna stāsti | Delfi.lv

(Leave a comment)

December 10th, 2018


08:14 am - Ō!
Andrijanovai uzradusies konkurente: Vai homeopātija var kaitēt?
Nu mums valstī ir divas gaismas nesējas — Ksjuša un Nastja. И все бы ничего, но... Dedzīgie, spriganie, kategoriskie, cik jūs visi esat paredzami.
Current mood: Morla
Tags:

(6 comments | Leave a comment)

October 29th, 2018


07:58 am - Viņš* var kļūt arī kā tāda sēkla
Valmiera tiek pie jauna zīmola un saukļa «Dzīvojam zaļi!»
"Viņu var skatīties šo simbolu no abām pusēm, viens viņš izskatās kā medaļa, kas tiek turēta tādās kā lentēs, no otras puses viņš var kļūt arī kā tāda sēkla, no kuras daudz kas aug ārā un ir šī ideja par izaugsmi," rezumē Aigars Mamis. (Burvīgi, burvīgi, varētu stundām klausīties, kā runā mileniāļi-zīmolveži.) Te arī pats veikumiņš (citējot [info]kihelkonna, sargies! — zilās krāsas tonis var izraisīt acu sāpes): jaunais Valmieras zīmols. Nez ko saka valmierieši? Ko gan viņi daudz var teikt, iedos katram pa izaugsmes medaļai, lai liekas mierā. Valmierā.
*Logotips.
Current mood: Žoans Vari Iedomāties

(4 comments | Leave a comment)

October 17th, 2018


09:58 am - Nav ko raudāt
мы называем это жизнью,
а это просто список дел
***
стих )
Current Music: Cigarettes After Sex - Apocalypse
Tags:

(1 comment | Leave a comment)

October 10th, 2018


12:44 pm - Kas šis ir?
Divi, kas neprot laika menedžmentu, noveļ vainu uz uz Upīša rēgu? Nē, pag, nopietni? Jo pašironijas šķipsniņa šim savārstījumam nav piemesta pilnīgi nu nemaz: Andreja Upīša rēgs pār Skrīveriem
Kad muzeja vadītāja pastāsta blēņu stāstus maziem bērniem, uzreiz saprotam, ar ko izskaidrojamas mūsu ķibeles ceļā uz šejieni. Varbūt pašiem nevajag būt tādiem čammām?
Tags:

(Leave a comment)

October 6th, 2018


08:42 am - Gandrīz Ziedonis
Vēlēšanas jāņem smejot, kā garāmejot — balsošu par tiem, kam glītākais logo: partiju saraksts.
(Tava bize man simpatizē, taču — ne, ne.)

(Leave a comment)

> previous 20 entries
> Go to Top
Sviesta Ciba