Friends

> Recent Entries
> Archive
> Friends
> User Info
> previous 20 entries

August 14th, 2022


ilona_pop
09:18 pm
"Das ganze Leben steht daras, mehr Verständnis für seine Eltern zu kriegen."
/Maestro/

 

morraa
01:52 am
Man patīk izstādes.
Staigāt pa izstādēm pašam arī patīk, bet parasti es jūtos diezgan neomulīgi, jo kad pienāc pie stenda, tad visi tevi vēro un ir jātēlo, ka tu pienāci paskatīties zinātnes sasniegumus, nevis, piemēram, kā viņi pieskrūvēja to ekrānu tā, ka viņš izskatās caurspīdīgs, vai vienkārši gribējās pagrozīties tās jaunkundzes acu priekšā.

Visvairāk tomēr patīk piedalīties izstādēs kaut ko izstādot. Galvenokārt jau tāpēc, ka iespēja sastapt visādus interesantus cilvēkus izaug vairākkārt un nekas nav jādara: viņi paši iet slazdā.
Kādu reizi izstādē pienāca vidēja vecuma samērā zolīds kungs smukā uzvalkā, uzmanīgi klausījās manu skaidrojumu, uzdeva sakarīgus jautājumus un ar draiskulīgu smīnu pazuda. Pēc kādas stundas atgriezās, bet jau ar jaunekli uzvalkā un palūdza visu izstāstīt no sākuma. Galu galā saņēmu viņa vizītkarti; bija kāda uzņēmuma ģenerāldirektors, bet pēc tāda arī izskatījās. Sauksim viņu par Ģ kungu.
Pēc kunga aiziešanas pamanīju kādu gados pajaunu dāmu uzvalkā, kura kā stirna pa sērsnu neveikli staigāja apkārt pa laikam atskatīdamies, bet neuzdrošinājās iesākt sarunu. Vispāri man nepatīk runāt ar nepazīstamiem cilvēkiem, bet izstādē smadzenes strādā savādāk un ir lamatu režīmā, tāpēc gāju un ķēru pie astes to dāmu, stāstot viņai par mūsu firmas sasniegumiem. Dāma pārsteidza, jo no stirnas pārtapa par kārdinātājčūsku un jau visai fiziski glaudīdamies klāt iegrūda man kabatā vizītkarti, piekodinot lai atzvanu. Sauksim viņu par Ķ dāmu.

Izstāde beidzās, atnāca laiks rakstīt un zvanīt visiem ciemiņiem. Diezgan ātri nodibināju kontaktu ar Ģ kungu, kurš, savukārt, piedāvāja aiziet ciemos uz viņa biroju. Aizgāju arī. Dabūju pasēdēt ādas dīvānā CEO istabā, pačatot ar citiem direktoru galda kungiem un kundzēm un kādu brīdi man priekšā nolika papīru: tā un šitā, vai gribi būt par mūsu ģenerāldirektoru? Nē, labi, tik dumjš es neesmu un ietīdams piedāvājumu jokā kopā pasmējamies. Viņi īpaši neuzstāja, bet kungs pasauca paciemoties pie viņa mājās. Nē, nu protams, kad nepazīstams vidēja vecuma kungs pasauc pie sevis ciemos vakarā uz vīna glāzi, tad jāiet, vai ne? Protams, aizgāju arī. Uz vietas jau bija vairāki cilvēki, savādā kārtā pat pāris diezgan pazīstami sabiedrībā, tāpēc mana trauksmes sajūta nomierinājās. Ģ kungs mani lika priekšā kā nākošo ģenerāldirektoru ar savu firmas draisko smīnu, bet nu, pēc pārējiem varēja redzēt, ka viņš ar visiem tā joko un nopietni to uztvert nevajadzēja. Joki paliek joki, bet ar Ģ kungu joprojām dažreiz sazvanamies un regulāri ietusējam pie viņa ciemos. Ar kovidu tā aktivitāte apklusa, bet savādā pazīšanās palika.

Par Ķ dāmu runājot, mēs aizgājām uz randiņu. Viņas metamorfozes mani patiesi pārsteidza: kārdinātājčūskas viņa bija pārvērtusies biznesa haizivī un pa taisno intervēja savai darbā iekārtošanās aģentūrai. Bet nu, ar tiem man pieredze jau bija, tāpēc, diemžēl, viss palika tur, kur sākās.

Tas ir viss.

(Leave a comment)

alefs
02:17 pm
Perifērijas PMLP nodaļa. Pie blakus galdiņa darbiniece vaicāja apmeklētājai: "Vai jūsu e-pasta adrese joprojām ir mazaa @ ..?"
Apmeklētāja gan informēja, ka esot adresi nomainījusi uz vards.uzvards@.
Acīmredzot vairs nav maza.

(2 comments | Leave a comment)

August 13th, 2022


perkons
09:51 pm
Nopirku IKEA segu un segas pārvalku – nevaru salikt...

(Leave a comment)

watt
07:40 pm
Izlasīju "Moskva - Petuški" gabalu, spēcīgi, bet kaut kā visvairāk ar mani paliek tieši tā epizode stacijas restorānā, 800 grami heresa, un "нет ничего спиртного", un ekonomiskā realitāte - 70to gadu sākums PSRS, jeb 60to pašas beigas.
... tālāk ... )

(3 comments | Leave a comment)

vilibaldis
10:21 am - Sadzīve
Vienīgais, kas šogad dārzā mūs aplaimojis ar labu ražu ir lazda, tobiš rieksti. Tagadiņ tim paliek jautājums vai var jau riekstot?
Citādi, ka nesanāk tik vien kā putnu cienasts. Pirmās izēstās čaulas jau ievērtējām.

(2 comments | Leave a comment)

putnupr
12:47 am
tavu zvaigžņu lietus nav. jo tavām zvaigznēm nav, kur krist. pilns ar mēnesi. neko neredz. ja neredz, tad nav. ābolu lietus tik.
pa logu lūr kaimiņu kaķis, lai ielaiž. būtu lietus, ielaistu.

(2 comments | Leave a comment)

August 12th, 2022


pajautaa
[brokaats]
09:08 am - Endokrinologs Rīgā
Lūdzu iesakiet labu endokrinologu Rīgā.
Paldies!

(2 comments | Leave a comment)

August 11th, 2022


ena
12:30 pm
Mans life goals ir nomaksaat komunaalos maksaajumus soziem un sagaidiit pavasari sane

(Leave a comment)

veed_logs
11:09 am
Te atkal uzpeld tā doma, ko dzirdu regulāri, par "miršanu tēvzemes dēļ". Parasti to dzird no cilvēkiem, kas neorientējas militārajā jomā:
https://varabungas.camp/2022/08/11/ja-notiks-kaut-kas/

Proti, aizsardzības mērķis nav "mirt tēvzemes dēļ", tās mērķis ir panākt, lai mirst iebrucējs:

The object of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his. *George S. Patton

Dumji, ka pat mūsu aizsardzības ministrs jau pašos pamatos ir mirējs, nevis cīnītājs - "we are ready to die". Es galīgi neesmu "ready to die", bet ļoti ready, lai mirst iebrucēji.

Kādam var likties, ka nav jau nekāda atšķirība "mēs jau tāpat neko nevaram ietekmēt" u.c. vaimanoloģijas sakāmie. Bet varam pieminēt sporta analoģiju. Ja komanda iziet uz laukuma ar domu, ka būs jāzaudē, tad tā visticamāk arī zaudēs. Bet šajā spēlē mums ir virkne priekšrocību un nav pamata sākt vaimanāt pirms spēle vispār ir sākusies. Spēle, protams, tikai kā analoģija. Bet mums ir sava laukuma priekšrocības, mēs esam vairāk, mēs aizsargājamies un uzbrūkot zaudējumi ir lielāki, nekā aizstāvoties. Vienīgi, ja visi aizmūk, tad gan mēs neesam vairāk. Jāizdara viss, ko mēs varam izdarīt un mūsu pozīcija ir/būs spēcīga.

Šajā kontekstā man arī nepatika Pabrika partijas vēlēšanu programma, kurā tomēr par aizsardzības jautājumu teiktais bija paviršs. No ministra partijas būtu gribējies sagaidīt kaut ko saturīgāku. Bet varbūt es pārāk daudz uzmanības pievēršu tādam nevienu neinteresējošam formālam sūdiņam, kā partijas priekšvēlēšanu programma.

Vēl kāda replika vaimanātāju virzienā. Kā zināms, orku armijā cilvēka dzīvībai ir sūda cena. Nevienu neinteresē, ka kāds tur nomira un kādos apstākļos. Bet neskatoties uz to, varam to apskatīties skaitliski. Pirms iebrukuma "mācībās" Baltkrievijā bija savākti ap 190 000, cik karo šobrīd, neviens precīzi nevar pateikt, bet dažādos avotos varam lasīt, ka kaut kur pa vidu starp 100 000 un 200 000. Ukraiņi ziņo, ka esot jau nogalinājuši ap 40 000. Varam ticēt, ka cipars ir mazliet pārspīlēts. Tātad, pat iebrucējs, kuram pašu karavīra dzīvība nav neko vērta, zaudē procentuāli ap divdesmit procentiem (no visiem, kas aizgājuši karot). Ļoti aptuveni. Un arī jāņem vērā, ka karam ieilgstot procents palielināsies un, ka jāņem arī vērā ievainotie, kuru ir vairāk, nekā mirušo. Ta nozīmē tikai to, ka pat orkiem nav tā, ka visi, kas aiziet, tur arī paliek. Bet ukraiņiem kritošo procents noteikti ir krietni mazāks.

(4 comments | Leave a comment)

watt
10:26 am
esmu pārliecināts ka Ana de Armas ir pārdzimusi Marilyn Monroe.

(2 comments | Leave a comment)

August 10th, 2022


lmr
07:05 pm
kad aiz jūras noriet saule, ja palecās, var vēl redzēt tikko pazudušās saules maliņu!

(3 comments | Leave a comment)

August 9th, 2022


au
09:36 pm
nedēļu nodzīvoju Valmierā, piedzīvoju vienu no savas dzīves lielākajiem draiviem un kaifiem un jēlajiem priekiem par esību un jauradi un kopradi un spējām, un tad mani uznesa uz skatuves, kamēr es skatījos zvaizgnēs un 1700 cilvēki par to priecājās, un tad, un tad es atbraucu uz galvaspilsētu, aizskrēju uz sapulci, iepakoju mantas un nu jau otro dienu braucu ar ģimeni kemperī.

oooo, tas ir kaut kas. tas ir kaut kas ļoti lēns. un interesants. mēs no rītiem nezinām, kur vakaros gulēsim.
un tad, piemēram, iebraucam Savvaļā, izejam loku ar bērniem (tie ir dažbrīd neizejami džungļi (bērni teica - mudžekļi) divu ar pusi stundu garumā) un bāzē mūs sagaida auksts baltvīns un tāda laimes kupola sajūta.

(2 comments | Leave a comment)

pavisam
05:34 pm - Par kabačiem
Es: Pusi kabača negribi? man rižā iedeva.
Pupa: Paldies Dievam!!! Nē, negribu.
Es: (vatzefakitīfak skatiens)
Pupa: Es twiterī izlasīju, ja tev neviens nav piedāvājis kabaci, tu nevienu vispār neinteresē. Bet kabači mums ir, Ernestam māte saveda.

(12 comments | Leave a comment)

wowow
11:28 am - Par kino pilnīgo bezjēdzību

Pēc krēma divām lietošanas nedēļām, esam pamanījuši, ka vīra dzimumloceklis palielinājās par 5 cm!
Mēs bijam šokā, tas bija pārsteidzošs rezultāts!
Tā lūk arī notiek.
Nekad pat nevarēju iedomāties, ka kaut kāds augu ekstrakts spējīgs tik spēcīgi ietekmēt uz mūsu ķermeni.
Krēma cena līdzīga 2 kino biļetēm.
Domājiet paši – vai tas ir daudz vai maz, ņemot vērā kino pilnīgu bezjēdzību.

(3 comments | Leave a comment)

pavisam
08:08 am - Par mācībām
Ja https://www.macibaspieaugusajiem.lv/izglitibas-programmas piedāvā tikai māsas, kokapstrādi, metālapstrādi un būvniecību, tad Eiropa arī tic karam, ja?
Bija reiz pavāri, šuvēji un augļkoku apkope...

(14 comments | Leave a comment)

inese_tk
11:50 am - provinces dzīves piezīmes
* ir iestājies tas laiks, kad nevar tā vienkārši izvēlēties - šodien gribas ēst to/gatavošu šito. viss ir jādomā un jāplāno, lai maksimāli samazinātu fūdveistu un pēc iespējas vairāk izmantotu visu to, kas vienlaicīgi nāk gatavs dārzā un ir steidzami jāēd (vai kaut kā jāpārstrādā lietošanai ziemā). kabači, sviesta pupiņas, cūku pupas, gurķi, tomāti, utt.
* gurķi. gurķi ir jocīgs augs. tu vari katru dienu cītīgi izskatīt visu gurķokni un nolasīt visus normālā izmēra gurķus. un tāpat tur uzradīsies vairāki milzīgi, pārauguši sēklinieki. vai arī - nolasi gurķus. ej garām gurķu dobei citās darīšanās - skaties, ka kārtējais gurķis uz pāraugšanas robežas lūr uz tevi un ņirdz. ej klāt un gribi noraut - viņš ir izgaisis. un tā vienmēr ar tiem gurķiem ir.
* noraku kartupeļu dobi. varēja jau vēl augt, bet vienā galā bija iemetušās kolorado vaboles. sākumā gribēju likvidēt tikai skarto reģionu, bet tam nebija skaidri izteiktas robežas, tāpēc beigu beigās noņēmu visus. pagājšnedēļ no tās pašas (augstās) dobes novācu cūku pupas. ja neskaita vaboles, tas viss bija baigi kruti. pavasarī, stādot, neņēmu nost lapu kārtu, ko rudenī saberu uz visām dobēm. ierušināju kartupeļus iekšā tāpat. un pupas. kartupeļiem augot, vēl pāris reizes pabēru sapļauto zālīti, ne ļoti biezā kārtā. kartupeļi, pupas un arī kliņģerītes izauga cauri, nezāļu ļoti maz. viss līdz šim brīdim bija paspējis sadalīties. zeme joprojām melna un neizēsta, kā kartupeļi to mēdz darīt. irdena un pilna resnu slieku. pupas dod augsnei slāpekli un novēroju, ka tieši blakus pašām pupu saknēm ir vislielākie kartupeļi. un pateicoties mulčēšanai, kartupeļi bija ļoti tuvu zemes virskārtai un nekur dziļi nebija jārokas. es gan šitā jau pāris gadus daru, bet šoreiz tā apzināti pievērsu uzmanību visām šīm detaļām.
pabaroju atbrīvoto dobi ar 2 maisiem pussadalījušos zirgu mēslu, sarušināju viņus kaut cik zemē un iesēju visādus salātus rudens cēlienam.
* šogad kaut kā neaizmetas ķirbji. ir daudz tukšo ziedu. tikai vienam bija aizmetušies 2 ķirbīši. viens aug labi, viens bija izdomājis padoties un kamēr biju Valmierā atvienojās no mātes un nopuva.

šī vasara paskrien tik ātri, kā mazas, siltas gaismas lodītes lēciens melnā bezdibenī

(2 comments | Leave a comment)

August 8th, 2022


veed_logs
01:58 pm
Izdomāju palasīt partiju vēlēšanu programmas gaidāmajām Saeimas vēlēšanām:
https://sv2022.cvk.lv/pub/kandidatu-saraksti
Apskatījos tikai vienu konkrētu jautājumu - militārā aizsardzība. Manuprāt, jautājums ir diez gan aktuāls. Zemāk iekopēju, ko partijas sola šajā jomā.

1.Jaunā VIENOTĪBA =>
Nodrošināt ilgstošu un būtisku NATO spēku klātbūtni Latvijā; Ieguldīt 2,5% no IKP valsts aizsardzībā, palielinot iesaistīties spējīgu, ekipētu un apmācītu pilsoņu skaitu;

2."Latvijas Krievu savienība" =>
saglabās profesionālu principu bruņoto spēku veidošanā un ierobežos aizsardzības ministra pilnvaras armijas militārai izmantošanai ārpus Latvijas;

3.Zaļo un Zemnieku savienība =>
Rosināsim aizsardzības budžeta palielinājumu vismaz 2.7% no IKP;

4.TAUTAS KALPI LATVIJAI =>
(NEKAS);

5."SUVERĒNĀ VARA" =>
(NEKAS);

6."Kristīgi Progresīvā Partija" =>
Mēs izveidosim militāro produktu tautsaimniecības nozari. Izmantojot zinātnisko komplekso pieeju, izstrādāsim valsts militāro doktrīnu un sekmēsim tās istenošanai. Stiprināsim valsts aizsardzību maksimāli iesaistot tajā Latvijas uzņēmumus;

7."Saskaņa" sociāldemokrātiskā partija =>
(NEKAS);

8.Politiskā partija "Stabilitātei!" =>
(NEKAS);

9.Politiskā partija "Tautas varas spēks" =>
Pēdējo 4 gadu laikā valdības un Saeimas līmenī attiecībā uz iedzīvotājiem netika pieņemts neviens pozitīvs likums, neviens konstruktīvs lēmums, savukārt: (..) jaunu slimnīcu vietā - lielgabali un tanki;

10.Partija "Vienoti Latvijai" =>
(NEKAS (šai partijai vispār nav programmas));

11.Nacionālā apvienība "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un Brīvībai/LNNK" =>
Obligātajā vispārējās vidējās izglītības saturā iekļausim Valsts aizsardzības mācību; Ieviesīsim obligātu militāro apmācību vīriešiem un brīvprātīgu – sievietēm; Aktīviem zemessargiem nodrošināsim budžeta vietas valsts augstskolās; Pilnveidosim Zemessardzes bataljonu infrastruktūru atbilstoši mūsdienu militāro uzdevumu specifikai;

12.LATVIJA PIRMAJĀ VIETĀ =>
(NEKAS);

13.Konservatīvie =>
5 gadu laikā bruņoto spēku sastāvu palielināsim 3 reizes – līdz 50 000 karavīriem, ieskaitot zemessargus un rezervistus; Attīstīsim militāro rūpniecību, palielinot eksportu uz citām NATO valstīm. Iegādāsimies modernus NATO ieročus, tostarp HIMARS, NASAMS u.c.;

14.Politiskā partija "KATRAM UN KATRAI" =>
Valsts finansējumu aizsardzībai 2.5% no IKP; Atbalstīsim militāro prasmju apguvi;

15."PROGRESĪVIE" =>
Veicināsim militāro sadarbību Baltijas jūras reģionā un sabiedrības iesaisti valsts aizsardzībā;

16.Attīstībai/Par! =>
Prioritātes – pretgaisa aizsardzība, valsts aizsardzības dienests, aizsardzības ražotnes un uzņēmumi Latvijā, efektīva civilā aizsardzība, krīzes vadības centrs valdībā, iekšējās drošības akadēmija, pretkorupcijas pasākumi un pienācīgi nodrošināti dienesti;

17."Apvienība Latvijai" =>
Latvijas armijas, sabiedroto armiju, Zemessargu un rezerves karavīru kopīgas mācības un to sadarbības nostiprināšana. Vienota vadības centra izveidošana, apvienojot visus dienestus – VUGD, NMPD, Policiju, zemessardzi, armiju;

18."APVIENOTAIS SARAKSTS - Latvijas Zaļā partija, Latvijas Reģionu Apvienība, Liepājas partija" =>
Visaptverošās valsts aizsardzības ietvaros izveidotas militārās spējas ļaus Latvijai kļūt par spēcīgāko aizsardzības posmu Baltijas reģionā, liekot uzsvaru uz Sauszemes spēku, Zemessardzes attīstību un rezerves karavīru apmācību. Jāattīsta spēcīga vietējā militārā industrija, jāstiprina iekšējā drošība un civilās aizsardzības sistēma;

19.Politiskā partija "Republika" =>
Turpināt brīvprātīgas profesionālās armijas, zemessardzes stiprināšanu.
Atbalstīt ar aizsardzības nozari saistītos pētniecības projektus un jaunu militāras nozīmes preču radīšanu Latvijā.
Valsts iekšējai drošībai 2,5 % no IKP;


Apkopojot šo visu, redzams, ka no 19 partijām vienai vispār nav programmas, bet vēl piecām par aizsardzību nav minēts pilnīgi nekas. Ja programmā ir rakstīts, ka palīdzēsim Ukrainai vai arī, ka darbosimies NATO, tad tas ir vienlīdzīgs ar neko. Mani interesēja konkrētas lietas. Arī no atlikušajām 13 partijām vairumam ir tikai aptuvenas frāzes, bet vismaz mazliet tiek skarts aizsardzības jautājums.

Secinu, ka neskatoties uz to, ka pavisam netālu Eiropā notiek karš, kurā kā agresors ir iesaistītas arī divas Latvijas kaimņvalstis, aizsardzības jautājums vairumam partiju un attiecīgi arī vairumam sabiedrības nav īpaši aktuāls.

Ja man būtu jāizvēlas partija balstoties tikai uz šo vienu jautājumu partiju programmās, tad droši vien izvēlētos Nacionālo Apvienību, jo viņi ir uzrakstījuši visvairāk konkrētu lietu. Tam var piekrist vai nepiekrist, bet vismaz ir, par ko runāt, virziens arī kopumā nav nepareizs. Konservatīvie arī ir sarakstījuši dažas konkrētas un it kā labas lietas, bet redzams, ka programmas rakstītāji nesaprot pašu pamatus - ar ko atšķiras, rezervists no rezerves karavīra. Ja viņi vēlas palielināt rezervistu skaitu līdz 50 000 cilvēkiem, tad man ir viņus jāapbēdina, jo Latvijā jau tagad rezervistu ir krietni vairāk. Tie, kas nesaprot:
https://www.mil.lv/lv/rezerve/nbs-rezerve
Proti, rezervisti, vienkārši sakot ir pilsoņi, kuri ir sasnieguši 18 gadu vecumu un nav fiziski vai garīgi apdalīti. Arī tie bez nekādas militārās sagatavotības. Jā, arī tas, bēdzējs, pofigists vai neko neprotošais jefiņš ir rezervists. Rezerves karavīrs, savukārt, ir cilvēks, kas ir izgājis zināmu militāro apmācību. Tādejādi Konservatīvie tikai parāda savu nekompetenci. Vienotība un ZZS arī ieskaitīts, maz, bet vismaz ir kaut kas. Pārējās partijas dodas miskastes virzienā. Bet tieši pakaļ krievu kuģim dodas Tautas varas spēks un Latvijas krievu savienība, jo atklāti vai caur puķēm ziņo par vēlmi pavājināt valsts militāro aizsardzību.

(3 comments | Leave a comment)

n_komentari
[begemots]
10:23 am
Mhm, es pilnīgi varu iedomāties to apmierinājumu, ko sajūt no apziņas, ka ir ar kā ar visvarenu kuģi, pie kura piesūcas, un no turienes žēlīgi skatās apkārt uz nabadziņiem.

(Leave a comment)

August 7th, 2022


krii
09:44 pm
Ik reizi, kad Zelenskis piešķir medaļas par īpašiem nopelniem un varonību, starp apbalvojamajiem ir arī sievietes. Nezinu, kāds ir viņu īpatsvars UA armijā, bet skaidrs, ka tie nav 2-3%, un ka viņas nav nodarbinātas tikai aizmugurē un štābos, bet cīnās frontē.

(2 comments | Leave a comment)

> previous 20 entries
> Go to Top
Sviesta Ciba