Furious sleep

Furious sleep

of colourless green ideas

of colourless green ideas

Kvīzi ar mīnus zīmi. 

crescendo (crescendo)
Prātā palicis kaut kad sen, sen atpakaļ lasīt feļetons par tai laikā kā reiz modē nākušajiem "Testiem", ko publicēja katrs sevi cienošs žurnāliņš, kalendāriņš un vietējā avīze. Rakstgabala tēma bija par tādu neveiksmīgu partnerattiecību testu, kur abiem uz vieniem un tiem pašiem jautājumiem jāatbild, un vīrs, sievai skatoties sakautrējies, ieķeksē, ka jā jā, viņam ļoti patīk braukt ar laivām.
Saskaitot punktiņus - re, sieva drūmi paskatās - tās tik tādas siltumnīcas attiecības vien esot, nākotne tādām nav paredzama utt - un, kaut vārdos neko lāga nepastāsta, vīrs mana, ka attiecības paliek aizvien saltākas un saltākas.

Ok, pasakai beigas labas. Briesmīgā laivu izbraucienā šis atzīstas, ka patiesībā laivošanu ciest nevar (jūrasslimība) un atceries, atceries tajā testā kā atšķīrās punkti atbildēm par 'ļoti patīk' un 'ciest nevar' - tieši tik, cik nesanāca, lai attiecības pareizajam un smukajam raksturojumam atbilstu, nevis šitam, briesmīgajam siltumnīcas variantam.

Vārds vietā te būtu arī par veco labo 'attiecībās visu vajag izrunāt' un to, cik grūti tā skaļi pateikt lietas, par kurām tiešām kaunies.... bet nē, vakardienas cibsociomānijas kontekstā ne par to gribējās parakstīt.

Redz, izpildīja otra puse ar testiņu. Un iejautājās 'a kā mēs ar tik atšķirīgiem burtiņiem sadzīvojam, ko?' Pēc tam priecīgi paklapējot uz pleca, ka tas gan jau kā ar horoskopiem, pēc tiem jau ar nesaderīgi skaitamies, viņi visi vienkārši nezin kā mūs pareizi pagatavot.

Ja jau pajautāja, tad pašķirstīju lapiņu - un uhh, jā, ir gan, ir par tipu savietojamību tekstiņi ne pa jokam. Klau, bet ja nu kāds tiešām tos sāk nopietni uztvert, kā augstākminētajā piemērā? (un nevajag te stāstīt, ka 'mēs cilvēki paši ar savu gribu, ne reklāmu, ne izlasītā neietekmēti'... To jūs tā, kad jūs tiešām kāds tieši apvaino varat atbildēt, bet tā te taisnoties... It's a case of lady protesting too much.) Nē, es saprotu, ja iepazīšanās saitos tādus saliek un ļauj meklēt radniecīgos no ašpacmit tūkstošiem profilu - galu galā viens atlases veids tik pat labs kā cits. Bet šādi te, pavājā tulkojumā, amatiervalodā sagrūst tādu informāciju tīkla wanna-be psihologiem? Kaitniecība tā tomēr ir.

Starp citu, izrādās atmiņa mani tomēr nemāna. Tipoloģija ir krietni vecāka par socioniku, un nekādā ziņā nav socionikas nopelns.

Comments 

5.-Dec-2007 02:23 pm
Aha :D Atceros, kā laulības gada jubīlī taisni atradām iekš Cosmo (hihi) kautkādu attiecību ilgstamības testu, aizpildījām abi divi, pēc tam izrādījās, ka T. ar savu godprātīgo "uz citām sievietēm neblenžu, seksu gribu vienmēr" ir norāvis mūsu ilgstamību no manis sapelnītajiem 10+ gadiem līdz kautkādiem 7 gadiem. Pēc tam es viņam maigi sabraucu virsū, ka, ja ne manis, tad i divus gadus nenovilktu :D
5.-Dec-2007 03:03 pm
hehe :)
5.-Dec-2007 02:43 pm
cik miglaini atceros no socionikas kursa (2 semestri mihailova institūtā nolauzti kā nekā), ir diezgan smalka shēma, kādā veidā kuras burtiņu kombinācijas viena otru papildina, spoguļo vai noliedz.

kad vakar šitās melnās apenes aizgāja uzvaras gājienā pa cibu, un uzpeldēja argumenti no sērijas "tās ir tādas pašas muļķības kā horoskopi", es nodomāju apmēram tā: iedalījumu, piemēram, ekstravertos un intravertos neviens kaislīgi neapšauba. vispār iedalījumus 2 polaritātēs pieņem daudz vieglāk, nekā no tiem pašiem klucīšiem saliktu sarežģītāku bildi no 8 polaritātēm, tātad x reizes lielāku kļūdas iespēju (lai aprēķina tie, kuriem ar cipariem tuvākas attiecības). tīrākā matemātika.
5.-Dec-2007 03:03 pm
Socionika ir apmēram 40 gadus veca, šitie 4 polaritāšu, 16 kārbiņu kārbiņu tipi skaitās atpakaļ krietni tuvāk gadsimtam.

Ar tipiem, kamēr tas ir vispārējs ļaužu grupas raksturojumus, nevis tālākais pareģojums, problēmu nav. Un tas arī ir orģinālais dalījums, un tests jau ne tur ezotērika, bet vienkārši paprasa 'nu, esi tu introvertais vai ekstravertais' tikai jēdzienu vietā lietojot biš aprakstošākus teikumus, palīdzot cilvēkam neuzbāzīgi un diži galvu ar informāciju nepiebāžot saprast, kurā kārbiņā tad viņš iedalās.
Un viss.


Kamēr šeit apraksti, cilvēkus pārsteigt cenšoties, mazliet par daudz lieto frāzes, kas tipiskas dāžadiem viltus uzticamības veidošanas paņēmieniem. Piemēram 'šī tipa apģērbs parasti ir paviršs, bet sastopami arī šī tipa pārstāvji, kas izskatā ir ļoti uzmanīgi un akurāti'. Hops, vienā teikumā noklāts viss iespējamais spektrs.
Klāt, pie tam, piemesti daži ļoti specifiskas sajūtas izraisoši perki, kuru daudzums ir pietiekams, lai vairumam lasītāju vismaz kāds šķistu attāli pazīstams (jo īstenībā jau tie ir diezgan brīvi interpretējami un pielāgojami), un vēl vairāk veicinātu ticamību. Utt utjp. Tam visam pa vidu iejaucot pareģojumus, kam tipoloģijā it kā nekāda pamatojuma nav.

Dalījums kā tāds ir labs. Un pilnīgi ticu, ka šī jaunā teorija par šiem tipiem ir ļoti nopietna zinātne - ne jau socioniku apšaubu, bet tās konkrētās izpausmes.

(Starp citu, iedalījumu I un E apstrīd ļoti kaislīgi, kad to sāk piemērot konkrētiem indivīdiem. Kaut vai tāpēc, ka tajā brīdī pēkšņi izrādās, ka katram iesaistītajam priekšstats par I un E ir pavisam savādāks, parasti nonivelējot līdz "I ir garlaicīgie uz vietas sēdētāji" vs "E ir pareizie un aktīvie" (vai, ja klāt vairāk amatierpsihologu patrāpījies, tad uz "I ir pareizie un kārtīgi domājošie, emocionāli inteliģentie un mērķtiecīgie, bet E ir vieglprātīgie cilvēku emocijas ignorējošie, paviršie slaisti'. Jā, es zinu ka abi dalījumi ir nepareizi, bet tie ir tikai piemēri no sarunām, ne mans viedoklis.)
5.-Dec-2007 03:28 pm
i completely agree and gracefully shut up :)
5.-Dec-2007 03:29 pm
touché :)
This page was loaded Jun 28. 2024, 5:15 am GMT.
hackers counter system TunT counter v=0.09