![]() | |
|
Project Hail Rocky
Noskatījos Project Hail Mary tikko - no sākuma bija grūti iebraukt tajā, ka Hard Sci-Fi tā salikts kopā ar Slapstick - škita, ka baisa disonanse. Bet, kad parādījās Rokijs - viss salikās kopā un sold! Sasodīti brīnišķīga filma, neko nezinot par avotu - grāmatu :) |
|
![]() | |
|
Devalvēts zvērudārzs
Interesanti vērot TikTokā, Instagram u.tml. resursos noslīkušos - video knapi sācies un burtiski pirmajās milisekundēs tiek sirsniņa ielikta. Par ko, kāpēc? Ne par ko un tāpēc, ka zvērudārzs un bara instinkti. Like pogai - nulle vērtības, neko nepasaka. Trofeja par piedalīšanos, par eksistēšanu vien : D |
|
![]() | |
|
Drive uz 80.
Kad Kinopagalmam tulkoju un dzīvajā subtitrēju Drive (ar otru projektoru pareizajā laikā izsaucot pareizās rindiņas) un redzot lielisko Raiena Goslinga aktierspēli, kā arī dzirdot lielisko 80. gadu stila muzonu, nebija grūti prognozēt, ka 1) redzēšu šo čali daudzās filmās un 2) 80. muzons tiešām nāk atpakaļ ar vērienu un būs topā ilgi. Piepildījās abas prognozes un I'm not mad! https://www.youtube.com/watch?v=yc_zIAa-w *tikko nokačājās Project Hail Mary (2026) un rīta pusē reizes 3 klausījos Boy Harsher jauno klipiņu. Pasaule ir fukken interesanta lieta!* https://www.youtube.com/watch?v=oYz-8ElD Un eksistē arī spēcīgs Synthwave + Black Metal albums. Abstract Void - Back To Reality. Sevišķi man cepī tituldziesma, kas sākas 10:22 |
|
![]() | |
|
Kāds pārītis Miera ielā atradis laikam meklēto blakus kapiem: uz brauktuves melni krūšturi : D |
|
![]() | |
|
Neoptimāla pieeja MI degradē kognitīvās spējas
Interesanti, ka lēmums ierobežot MI izglītības sistēmā nenāk no augšas, kur to šķietami vajadzētu sagaidīt. Tas nāk no apakšas un tikai tad, ja cilvēki konkrētajā izglītības iestādē saprot un apzinās lietas. Ja viņiem rūp. Tas nāk no manas pašdarbības, skolas datoros cenšoties iznīcināt visus AI vektorus. Un tad man jāmeklē risinājums, kas šobrīd ir: Whitelist ir interesantas sekas Ar paplašinājumiem arī ir interesanti Notiek virzība, bet kapteiņa pie sūres nav! Kapteinis vafelē un sen kaut kur pārkritis pāri bortam, Līgo! Pārdomu avots: |
|
![]() | |
|
Līgo damadžo manus status
Līgo šodien ir kā miasma RPG spēlē - nolaižas pār Latviju tumša aura, kas nozombē cilvēkus un indivīdam, izejot ārā no sava tempļa drošības, visu laiku ņemas nost INT un STA. Un tad tev jāiemauc kāds potion pret šiem efektiem - savs muzons austiņās. Ja šādas ninnītes nav, jāpielieto izolēšanās un vienkārši jānogaida, kad tā miasma pāries, atstājot teju visus NPC totālā pļuras stāvoklī. Tikai tad ir droši nākt no tempļa ārā. Vēl trešais līdzeklis: attīrīt auru ap savu cilti, aizvadot šīs grūtās dienas mežā ar draugiem. Varbūt pat pielietojot Heilung rituāla maģiju, ja miasma no tāluma tomēr kaut kur paliek dzirdama un spraucas cauri aizsarglaukam. |
|
![]() | |
|
jūnijs
Līgo svētkos Apklusušas līgo dziesmas, beiguse pogāt arī lakstīgala. Upmalās pļavās jau atskan iskapts dziesma, kas aizdzen smaidus no sejām un atgadiņa, ka drīz vien atkal paies gaiša, priecīgā ziedu vasariņa. Visa visumā šogad neredzēja tikdaudz Jāņu zāļu un vaiņagu, kā pagājušos Līgo svētkos, tāpat visai braši neskanēja līgo dziesmas un pavisam maz kalngalos plīvoja Jāņu ugunis. Tas sakarā ar vispārējām dzīves grūtībām un smagām nastām, pie tam dedzīgos līgotājus nogurdināja divas iepriekšējas svētku dienas. Nevar tak izbrūvēto bruņo miestiņu atstāt divas dienas neapraudzītu un nenogaršotu. Un tā daudziem Jāņiem un Jāņu bērniem nebij vairs spara un enerģijas pīt vaiņagus, tāpat pagurušas, piesmakušas un klusas bij to balsis. /Jaunais Smiltenes Vēstnesis, Nr.26 (03.07.1931)/ Jāņi — Līgas svētki ir tā pati diena, tapati nakts no aizviņiem sensirmiem tauta brīvības laikiem, kad pati daba nesa Līgu savā klēpi. Šis ir tas laiks kad papārdīte zied sudrabiņa ziediņiem, un kad lakstigala sadomā savas maigās dziesmiņas nākošai vasarai. Jāņu bērni salasās vaiņagus pīdami, jāņu zāles plūkdami, un Līgas dziesmu skaņas pilda no jauna tautas dvēsēli ar ligsmlbu, prieku un tikumu. Jāņus tauta svin vel tagad senču Līgas svētku garā. Gadu no gada tautas mīļākā dieve Līga nolaižas ar dāvanām pie sava tautas. Šogad Jāņi Latgalē atzīmēti ļoti plaši Daugavpilī notika tautas svētki ar uguņošanu un līgošanu. Krāslavā latviešu biedrība bija sarīkojusi līgo vakaru ar koru koncertu. Koncertā atskaņoja latviešu tautas dziesmas. Pēc tam notika uguņošana un līgošana. Krāslavā un Daugavpilī līgo svētku sarīkojumos ļoti dzīvi piedalījās arī sveštautieši. Ar sevišķu aizrautību mums sava laika bērniem, ir jāatsaucas jāņuguņu liesmojumam, lai mēs varētu reiz izlauzties no tā smacējošā , stindzinošā tvana, kas pār mums nogūlies nemieru un iznīcināšanas gados, kurā iegrimdami viens otru pazaudējām, sveši, naidīgi un tāli kļuvām. Tāpēc ziediet, daiļās latvju meitas, smaidiet karaliski, valdonīgās zeltenes, lai jūsu siltie vaibsti, kā pavasara saules glāsti modina un augšup ceļ mirušos! Lai atkal dzīvība zied ap mums un mūsos. Lai atkāpjas no mums drausmais iznīcības rēgs. Lieci, daiļā latvju meitene, savu ziedošo spēku straumei plūst savas tautas dvēselē un miesā, un tā raisīsies kā baltais ievu krūms! Ar sevišķu atsaucību mums jāpaklausa Līgo svētku aicinājumam, lai mēs atgūtu to, ko zaimi reiz pārkliedza, kas troksnī izgaisa, bez kā latvietis palika auksts un Tagad, kad pēc maldu gaitām, tumsas gadiem sākam atkal sevi atgūt, savu vietu. Visi dievišķie devumi cilvēkus stiprina, ceļ viņu potences. Tāpat tas ir ar līgsmību Tomēr līgsmība ir atkal pavisam cita potence, kā citu dievišķo būtņu devumi: Māra cilvēkiem dod talautību, Laima jauniešiem atnes ideālus, no paša Dieviņa nāk gudrs padoms darbā, bet tieši no viņiem nenāk līgsmība, tikai no Jana. Man šķiet, ka līgsmība labi pielīdzināma tagad tik bieži minamiem vitamīniem un hormoniem — kā vitamīni un hormoni cel miesas spraigumu jeb potenciālu, tā līgsmība cel dvēseles potenciālu. Līgsma cilvēka rodas uzņēmība, rodas jauni spēki, atklājas jauni talanti, līgsmība pavada iedvesmi, ar līgsmību labāk veicas katrs darbs. Bet tāpēc l ī g s m i-b a ir ī pa t s un augsts i d e a l s, un Jānis ir viņas n e s ē j s. Kā kristiešiem arī ir savdabīgs emocionāls ideāls — mīlestība, tā l a t v i s k ā reliģija šis emocionālais ideāls ir I ī g s m ī b a. Tā ir absolūti laba. Līgsms cilvēks nav spējīgs uz ļaunu, pat netikumīgu darbu, bet, taisni otrādi, līgsmam cilvēkam gribas visu pasauli padarīt līgsmu un to aplaimot. Tad nu Jānis ar savu reliģisko rituālu mums jāatzīst par tālāku reli-ģisku ideālu, līdzās citam ideālam dievišķām būtnēm. Tagad saprotama arī Jāņa daudzveidība. Līgsmība, saistīt ar skaistumu un aplaimošanu, ir pilnvērtīga tikai tad, kad tā ir vispārīga. Nelīgsmic cilvēki Jānos ir smaga disonanee. Tāpēc Jānis visādi iemiesojas, un tāpēc Jāva bērni apstaigā vienu sētu pēc otras. Ja līgsmība ir latviskais emocionālais ideāls, pie tam loti augstvērtīgs, tad tālāk saprotama Jāva dienas retā svinēšana — tikai reiz pa gadu. Viss dārgais un vērtīgais ir arī rets. Salīdzināju līgsmību ar hormoniem, un tie arī ir tik niecīgi, ka zinātne tos ir atklājusi ne visai sen atpakaļ. Bet kad retais top pārmērīgs, tas bieži vien atnes ļaunu. Tā, lai cik svētīgi cilvēkiem ir hormoni, tomēr jaunākie pētījumi noskaidrojuši, ka hormonu pārmērība izsauc smagas slimības. |
|
![]() | |
|
Man ir darba diena, bet nav darba spara. Darba spara gandrīz nekad nav, bet šodien vēl vairāk nav. |
|
![]() | |
|
Ko es pirms 20 gadiem šajā dienā? 21:50 |
|
![]() | |
|
Līgo, Līgo - prātiņ nāc mājās!
Ieeju Maxima un jūtu, kā popsas/šlāgera Līgo dziesmu saturs aktvi rītārdē. Masu deģenerācijas psihoze. EDIT: |
|
![]() | |
|
Kad visa diena nogeimota...
Nakts soļankas vārīšana ar vērmeļu vīnu, heh. Lai no rīta būtu otrās dienas soļanka. Ar padaudz kūpināta čilli + fermentēts čilli. Bāze: vistas kaulu buljons, padaudz kauli. Un tad kūpināti cūķkauli bonusā. Spice 'n chill. |
|
![]() | |
|
Womb Raider: Nippelheim
Underwood ir ok liecība laikam, kad neviens nemācēja PlayStation 3 Cell proci, bet griba un tvirtums - viss savās vietās! Un foršs Norsecore mijiedarbībā ar hinduismu, maijiem un whatnot. Kā nesenajās Cibas sarunās par reliģiju, ka nekas nerodas vakuumā. Izņemot debešķīgus ķermeņus :D |
|
![]() | |
|
Dīvaini III
Jumprava - Pilsēta. Stāvot plauktā, palikusi kiny un uzmetusi sīku, bet vardarbīgu kroku, kas met adatu ārā no gropes un tieši pirmajās dziesmās - abās pusēs. Tagad jādomā, kā plates taisnot. Ir kādam stiklinieks Rīgā/to kantoris zināms? Nē nu - šāds hobijs nav garlaicīgs ne mirkli :D |
|
![]() | |
|
Tuvojas, bļāāā - tuvojas!
Beidzot, klausoties Rob Zombie - Hellbilly Deluxe tumsā spīdošo plati, rodas sajūta, ka nav zemē nomesta nauda, laiks un nervi. Drāma tuvojas beigām, negaisa mākoņi sāk kliedēties un šķiet, ka tūlīt-tūlīt saule lauzīsies cauri valgajai tumsai! Pat ar visām čābīgajām augšām iebūvētā preampa kapacitances dēļ, kas ir par augstu jaunajam kārtridžam, dzirdu tik daudz, ko iepriekš nemanītu - noraktu, aizsmērētu! Nākas manīt pat to, ka vienai platei troksnīši izteikti skan vienā kanālā, bet citā - tieši otrā. Savukārt trešajā platē tie skan precīzi pa vidu. Setups ir tik detaļas atklājošs, ka ar mietu norāda uz šādām ražošanas niansēm lol. Kosmoss vienkārši. Un kādas detaļas, vāks - Zombija platē izrok no nez kurienes visādas fona skaņas, efektus, sintiņus, gaviles stadionā un whatnot! Beidzot atkal manās mājās skan MŪZIKA |
|
![]() | |
|
Dīvaini II
Kā reiz vakar pacietības mērs gaidīt platenieka kārtridžu sakrita ar tā saņemšanas dienu. Līdz vēlai naktij to kalibrēju, kamēr salāgoju geometriju un atsvara masu, kuru nācās papildināt, lai plates beigās tomarms neatdurtos vākā... Papildinājums: ar auduma izoleni aptīta bultskrūe, kas smuki iespiesta tonarmā/korpusā un palielina atsvara masu par gramiem 16 un vizuāli saiet kopā, izskatās legit, jo labi noapaļo galu. Moš pret rezonansi arī līdz, jo varētu uzvesties kā "decoupled mass", turklāt mīkstā apvalkā. Bonusa efekts: tonarms eleganti rāmi nolaižas, komplektētais variants krita nepatīkami strauji. Mantiņa skan episki vienkārši, tik daudz detalizācijas, tekstūras un garšas. Kā atkal pirmo reizi klausīties. Tas brīdis, kad viens apgreids izraisa apgreidu ķēdes reakciju... |
|
![]() | |
|
REACT
Eiropas savienība: vajag mums bikiņ deamerikanizēties, būt pašiem par sevi, nevis ar galvām jeņķu dirsās! Eiropas savienība: reku Latvijas skolām datori, bet ar nosacījumu, ka tos jāadministrē Intune, kas ir Microslop īres pakalpojums. Es tāds: nē, sorry. Nebūs. Principā gaidu birokrātijas pātagu. Plānoju šos piegādātos WinPC ekspluatēt divos variantos: Nahuj 2-3x pārmaksāt par Microslop Winblows un tam paredzētajiem dzelžiem, ja mācību programmu absolūti lielākajā gadījumu skaitā var izpildīt ar Chrome, jo lielākā daļa tāpat notiek WEB aplikācijās? Pieradums? Pieradums nav arguments. Tas ir argumentācijas trūkums! |
|
![]() | |
|
Neesmu teātra kritiķe un lietpratēja, bet Seņkova "Skroderdienas Silmačos" man trāpīja, vairākas reizes pat apraudājos - no aizkustinājuma un skaistuma. |
|
![]() | |
|
Dīvaini
Latvijā var vēsi nopirkt Audio-Technica AT-LP120X sērijas plašu atskaņotājus. Tiem nāk līdzi AT-VM95 galviņa ar zaļo eliptiskā profila AT-VMN95E adatu. Diezgan jēdzīgs starta/pagaršošanas komplekts! Skaista cenas un kvalitātes attiecība, iesācējam ļoti draudzīgi. Šo pašu šasiju/platformu izmanto arī citas firmas zīmes, bet visa pamatā - leģendārais Technics 120. sērijas atskaņotājs. AT-VM95 galviņai ir pieejama virkne maināmo adatu, to skaitā no augstākā profilu plaukta - viņu Line Contact 95ML, bet Latvijā to otru reizi dabūt neizdevās - neesot piegādātājam - izstiepies vai saraujies. Vienā brīdī vienkārši pienāk ziņa, ka veikals atcēlis darījumu un iemaksa - atgriezta. Čekoju, kas par lietu - nav ziņu no ražotāja, ka to vairs neražo - verificēju to arī pie UK supporta. Bāleliņu apkalpojošajam VIENAM piegādātājam vienkārši nav un netaisās neviens te klienta dēļ kaut ko pasūtīt citos ceļos - ja vienam dīlerim nav, tad nav. Ļoti bēdīgi - būtu šiem jāņem piemērs no narkotiku tirgus, kur čupiem dīleri, mežonīga konkurence un skarbi plaša izvēle. Bet, ok. Legālais tirgus dara, kā grib - sūta klientu ieskrieties. Ok, skatos tad, ko varētu darīt - moš bik piemaksāt par vēl bik glaunāku apgreidu? Pēc vēl pāris dienām sāku bakstīt veikalu un prasīt - kā iet ar pasūtījuma izpildi? Atzvanošais Jura kolēģis prasa - vai es ņemšot to apgreidu, kas tur santīmus dārgāks? Paiet nedēļa virs tās nedēļas. Nedēļa vēl virs tās nedēļas. Ziņu nav. Zvanu bodei - būšot pirmdien vai otrdien. Tikai pēc mana zvana iekustinās Inbank galā papīru stumdīšana un tiek reģistrēts pirmais maksājums, lai gan drīz man jāveic jau otro iemaksu. Dīvaini bez gala. Eiropa vai Muhosranska? Cik ilgu laiku vēl pieciest šo drātēšanu? Dīvains ir arī fakts, ka izpaužas atkal mans talants iecierēt nule kā no ražošanas izņemto. Nav pirmā reize. Gan jau nav pēdējā. Diezgan briesmīga iepirkšanās pieredze, e-sarežģījumi un pilns ar jautājumiem, bet nulle atbilžu. Cik ilgu laiku vēl dot? EDIT: nākamajā dienā iečekoju sarkanās 95. sērijas Line Contact adatas ražotāja lapu. Produkta statuss: Out Of Stock... |
|
![]() | |
|
jūnijs
šodienas hailaits ir tāds, ka jums diezgan drīz būs iespēja dzīvajā atkal dzirdēt Hope Dies Last. welcome, hehe. |
|
![]() | |
|
Gemini AI: "...tie kalpo kā fundamentāls pamats visu pārējo zinātnisko apgalvojumu pārbaudei un verifikācijai (piemēram: "Kārlis 2026. gada 16. jūnijā pulksten 17.24 redz baltu gaismu")." |
|
