Mazliet fantāzijas, mazliet fantastikas, mazliet ielūkošanās nākotnes pasaulē... Tieši tik daudz nepieciešams, lai radītu darbus, ar ko piedalīties Latvijas Fantāzijas un fantastikas biedrības (LFFB) radošajos konkursos un laimētu iespēju nokļūt fantastiskā pasākumā, kā arī saņemtu kādu balvu.
Fantāzijas un fantastikas biedrība Rīgā darbojas jau sešus gadus, un tajā apvienojušies radoši cilvēki. LFFB biedrus vieno aizraušanās ar fantastisko literatūru, tajā darbojas arī spēļu fani («Magic – The Gathering», RPG, interneta tīkla un e–pasta spēļu cienītāji), kino cienītāji, lomu spēļu dalībnieki u.c.
Ziemas sezonā biedrība ik mēnesi rīko pasākumus par dažādām ar fantāziju un fantastiku saistītām tēmām. Savukārt pavasaros lielo noslēguma pasākumu LATCON.
Līdzīgas biedrības darbojas arī citās valstīs, un dažkārt notiek starptautiski pasākumi.
Šogad visi interesenti, kas sevi pieskaita fantastikas un fantāziju cienītāju ciltij, aicināti piedalīties LFFB konkursos. Darbus var iesniegt trīs nominācijās: tēlotājas mākslas konkurss «Fantastiskās būtnes»; literāro darbu konkurss; fotokonkurss «Mēs nedzīvojam parastā pasaulē».
LFFB valdes priekšsēdētāja Gunta Deģe aģentūru LETA informēja, ka konkursos var piedalīties ikviens interesents, kuram ir vēlme izmēģināt savus spēkus radošā darbā fantastikas un fantāzijas žanrā.
Literārajam konkursam iesūtāmo darbu apjoms ir no 20 000 līdz 35 000 rakstu zīmju, ieskaitot atstarpes stāstiem, un neierobežots apjoms dzejoļiem, un tie var būt latviešu, krievu vai angļu valodā. Darbi jāiesūta elektroniski līdz 10.maijam. Darbus vērtēs žūrija, kurā tiks iekļauti literāti un biedrības pārstāvji.
Sīkāku informāciju par konkursiem un LFFB aktivitātēm var iegūt biedrības mājas lapā www.lffb.lv.
Kad ir konkursi, parasti vismaz daži stāsti atrodas, ko interesanti palasīties.
Dažreiz, lai gan reti, kāds pat aizķeras atmiņā.
Starp citu, šī gada konkursa pirmie divi stāsti jau ir izlasāmi, re kā cilvēki pacentušies, laicīgi.
Bet vai es savu domu no domas līdz papīram aizdabūšu? Divarpustūkstošvārdi neveiklas daiļliteratūras izskatās pēc mana aptuvenā mēneša limita. Un tas iztērējas citur.
Starp citu vēl vienu interesantu faktu no viņa uzzināju:
http://www.iol.ie/~carrollm/hh/bio.htm
Harrisona māte esot piedzimusi Latvijā.