Previous 20 | Next 20

Oct. 24th, 2010

46.

Šodien slinkā diena. Jāmēģina neaizlaist visu to vēl tālāk.
Pa visu dienu neesmu izdarījusi neko, izņemot traki daudz ēdusi, nomazgājusi traukus, skatījusies TV un, protams, sēdējusi pie datora, kur vienīgā vērtīgā nodarbe bija dziesmiņu ielikšana Youtub'ē. domājot par dažu labu austriešu penzionāru, atcerējos arī savus lomu spēļu laikus un savu smieklīgo Hannu, kas savas nekaunīgās ieceres īpaši tā arī nevarēja izpildīt viņa īpašnieces lielā slinkuma dēļ. *Nopūta* Bet tagad, tagad varu tikai pārlasīt anketu un smieties (http://myroleplaynotebook.blogspot.com/2010/10/hanns-heke.html), jo tēls jau pabeidzis skolu un pašlaik... pašlaik viņa vienkārši nav, tāpat kā visu pārējo nabaga pamesto rūpju bērnu.
Ehh, jāiet skatīties uz Baibu un viņas kārtējo smuko kleitu, jāieritinās blakus mammai un jāaizmirst kaut uz pāris stundām dienā sava virtuālā pasaule...

Oct. 23rd, 2010

45.

Ja iepriekšējā ierakstā rakstīju, ka diena bija interesanta, tad nezinu, kā lai nosauc vakardienu. Nerunājot par to, ka cittautu eposu kontroldarbā mistiski esmu dabūjusi 10, klases stundu ar Lienīti un to, ka no rīta ārā puteņoja, pa dienas vidu saule draudēja izspīdēt acis no pieres, un vakarā lietus un vējš - aizpūst prom. No rīta vēl domāju, ka tikšu mājās četros, vēlāk - pus sešos, bet galu galā biju Tukumā pus deviņos. Pa ceļam paspēju nokavēt vienu vilcienu, kopā ar brāli citā vilcienā aizbraukt līdz Mellužiem, (vilcienā uzklausot ārkārtīgi aizrautīgu vecu žīdu, kura galvenie sarunas temati bija - māl' un cement' plītiņ's, ozol' malk', liel' suņ', pieci rubļ' un viņa māsa Jūrmalā), kur paēdām, aizbraukt līdz Slokai, kur pastaigājāmies pa veikaliem un gaidījām tēti, kas brauca uz mājām un bija apsolījies mūs paķert līdzi, tad sapratām, ka esam pārpratuši viens otru, pavārījāmies dusmās un izmisumā, mēģinājām stopēt, sagaidījām tēti vēlreiz, vērojot čigānu izrādes, un beidzot bijām mājās. Tā viš' bij'. Pilnīgi tizli, nejēdzīgi, bet tomēr jautri.

Šodien atkal biju uz "Vanemu", bija pirmais īstais mēģis ar Ozolu. Forši. Gatavojam Ziemassvētku repertuāru, bet tam paralēli arī 18. novembri - nākamais mēģis kopā ar Tumes kori un "Savējiem" no ģimnāzijas, dziedāsim P. Butāna "Pūt, vējiņi", esot foršs. Vismaz darbīgs rīta sākums, kas spēj pamudināt uz kaut kā darīšanu arī turpmāk.

Oct. 19th, 2010

44.

Šodien bija... interesanta. Matemātikā viss bija labi, literatūrā mums lika rakstīt kd nevis par cittautu folkloru, par ko vakarvakarā biju mācījusies, klanot galvu un jau klusi krācot, bet gan par eposiem, par kuriem kaut ko zināju diezgan miglaini, bet man bija diezgan vienalga. Sākām lasīt Lāčplēsi, vēl pēc tam kādu pusstundu domāju rīmēs. Solfedžo man patika (!?!). Dabūju 8 ar krustu par ak. sec. un vēl jaukiņi nodziedāju vingrinājumu. Mājasdarbs arī man bija kaut kāds uzrakstīts. Nabaga Gustavs gan dabūja ciest no Vanagas interesantajām piezīmēm, kas šoreiz bija pat pārāk tiešas ("Varbūt tev vajadzētu aiziet uztaisīt pārbaudes galvai?"), un Lienīte no viena vakara Undīnes un Gerdas mini izklaidēm ar trijstūri uztaisīja īstu eposu ar Undīņu istabu kā lielo tautas ienaidnieku. Bet man tas pārāk neinteresēja - galu galā ES ar to džeza trijstūri nedarīju neko.
Vācu valodā dabūju 9 par Los vārdiem - pa reizei vēl varu sajusties kā teicamniece. Otrajā stundā rakstījām anonīmos klasesbiedru raksturojumus. Man, cik atceros, tika - temperamentīga, runātīga, ūbergudra, agresīva, draudzīga. Vismaz kas jauns par sevi.
Korī dziedam Vic Nees ciklu. Garīgs, bet nedaudz moderns. Man patīk. Tagad sēžu augšējā rindā. Nepierasti. Bet Aira, par laimīgu brīnumu, vēl nav neko lamājusies konkrēti uz manu rajonu.
Klavierēs jārukā cītīgi, bet kaukā nesanāk. Ieskaiti laikam likšu tikai pēc brīvlaika pirmajā nedēļā.
Tagad sēžu atkal uz gultas gaitenī, gaidu, kad Sofija man atsūtīs darbu, lai varu apskatīties, ko viņa tur sameistarojusi. Mirta, slinkais āpsis. Un ēst gribas.

Oct. 16th, 2010

43.

Sestdiena jau arī tuvojas beigām, uz šova "Dejo nost" reklāmas pauzi pienācu, lai apstāstītu, kas pa šo dienu noticis. Galvenais jau laikam tas, ka šodien bija kora "Vanema" pirmais mēģinājums, uz kuru ieradās jaunais diriģents, Cosmos rindu pārstāvis, slavenais oriģinālā vārda un uzvārda īpašnieks Jānis Ozoliņa kungs. Pirmās divas mēģinājuma stundas strādājām ar Tāli aka Tālivaldi Gulbja kungu, dziedājām viskautko, varēju šoreiz, atšķirībā no pirmā mēģa, dziedāt 1. altus, ne 2. Laime pilnīga. To gan nedaudz čakarēja blakussēdētāja, kam šis bija pirmais mēģinājums, četrdesmit gadus strādājusi par mūzikas skolotāju, bet nu tagad skan tā, ka, nu... labāk būtu zeķes adījusi, atpūtu izbaudījusi un dziedājusi ģimenes lokā. Bet, runājot tieši par to, kāpēc šis bija īpašs mēģinājums, Jānis radīja foršu iespaidu, un ceru, ka arī mēs neizskatījāmies pārāk nožēlojami. Kā jau viņš teica, - "Man ir daudz plusu, taču arī daudz blusu." Kā jau mums visiem. Kad sākās runas par projektiem, konkursiem un festivāliem, piemēram, Austrijā, es jau kļuvu pavisam rosīga. Mēs esam gatavi dziedāt, jā!

Mazskaitlīgas un mazspējīgas
Iznīkstošas un kašķīgas tautiņas
Mijkrēšļa dziedājumi:
Neviens mani nemīl -
Es sevi arī.
Neviens mani nesaprot,
Es sevi arī.
Piedziedājums:
Gals klāt, gals klāt,
Vajag drusku padziedāt.
/Iveta Šimkus/

Oct. 15th, 2010

42.

Piektdiena klāt!
Papriekš jāsaliek nedēļas plusiņi.
+ Mājturībā par darbu 10.
+ Latviešu valodā 9, literatūrā arī.
+ Ķīmijā divi deviņnieki.
+ Ģeogrāfijas pieci pārtapa par septiņi (topogrāfiskais idiotisms, hurray!).
+ par spīti tam, ka spēlējot meklēju notis kā burtus ābečnieks, diriģēšanā 7 un 8.
+ angļu valodā šogad pirmais astoņnieks.
+ Nevienu rītu neesmu nokavējusi pirmo stundu.
+ Neesmu iztērējusi visu naudu, ko man iedeva.
+ Man ir jauna ziemas jaka. Glīta.
+ Šodien stacijā jauki papļāpāju ar tantuku (es neuzbāzos, bija otrādi!).
+ Biju mūzikas skolā, papļāpāju ar klarnetes skolotāju, pamēģināju, izrādās, varu iepūst arī pāris skaņu klarnetē.
+ Solfedžo un mūzikas teorijā nepapildināju atzīmju krājumu ar vēl kādu 3 (jo mums nebija jādara nekas uz atzīmi).
+ Katru vakaru saņēmos un gāju spēlēt klavieres, mācīties diriģēšanu, solo un tamlīdzīgi.
+ Neesmu nočakarējusi vakarus pie datora.
+ Esmu mājās.

Un tagad kārta čīkstēšanai.
- Klavieru skolotājai ir slima meita, viņa kopj viņu mājās, bet es pati neko nemāku iemācīties, Bahs vispār stāvs gabalu tālāk, pat skarties klāt negribas.
- Solfedžo ir tikpat lielās auzās kā parasti, pat vēl vairāk. Ja arī mācos, neredzu tam jēgu, jo viena intervāla izdomāšana man iet pusstundu, un nodziedāt arī neko nemāku. Jāsarunā kaut kur pie kaut kā privātstundas. Umgehend!
- Daži sakarīgi cilvēki pēdējā laikā galīgi nevairo pasaulē pozitīvismu. Un papildu kārtā nesakarīgais cilvēks Undīne arī. Gribas kaut ko tur darīt... bet ko?
- Kopmītnēs oficiāli aizliegti sildītāji, plītiņas, tosteri utt.
- Stulbie cilvēki visu laiku attālinās. Daži pat visas nedēļas laikā nespēj atņemt labudienu.
- Undīnei izliekas tas, kas nav.
- Nav laika! (Lasīt: Undīne neprot saplānot laiku.)
- Uz nākamo nedēļu čupa mājasdarbu, starp kuriem arī divi projekti. Radošie mēsli, bhrmdhfkjd.
- Šodien ķīmijā bija laboratorijas darbs. Praktiskie darbu, jndgbwrejwdddde!
- Nejēdzu uzrakstīt pārāk daudz vienkāršu vārdu latviešu valodā. Man tas nesanāk dabiski! Man tiešām būs jāmācās pat latviešu valoda vai arī jāsadzīvo ar ortogrāfijas kļūdām? Es gribu savus desmitniekus, kamēr vēl neesmu pie Šimkus(Šimkas? Nezinu, viņa ļauj savu uzvārdu locīt?)! *neapmierināti viebjas un ņurd*
- Brīvlaikā nebraukšu uz nometni, kā biju nedaudz plānojusi. Nezinu, kas man nepatīk vairāk - tas, ka nebraukšu, vai tas, ka īsti nemaz negribēju?
- Atkal visu nedēļas nogali nosēdēšu, neko jēdzīgu neizdarīdama, es zinu! Bet IR JĀDARA, sasodīts!
- Nezinu. Nezinu, ko nezinu. Bet nezinu.
- Ziema nāk.
- Undīne cepas par sīkumiem.

Oct. 13th, 2010

41.

Nu tā, Erīša vairs nav. Tas ir, nav šeit, viņš ir prom. Teica jau, ka paliek par starptautisko projektu vadītāju, ka nekur nepazudīs, ka pavisam neaizies un ka ar veselības stāvokli ar nav problēmu... bet oficiāli vai ne, bet direktors viņš vairs nav, un kaut kā to cilvēku vispār trūkst arvien vairāk... Ir cilvēki, nav cilvēku. Tik vienkārši. Privātīpašnieciskums galina nost, taču ir lietas, ko pat negrasos pieņemt ne ar sirdi, ne ar prātu. Negribas sākt to klāt nepielaišanas politiku, bet šķiet, ka citādi nemācēšu.
Sportā apdaudzīju ne tikai galvu, bet arī brilles, kopumā biju šaušalīgi aizkaitināta. Diriģēšanā arī ar spēlēšanu nekas neiet uz priekšu, lai arī vakar abus savus gabaliņus mācījos vairāk nekā stundu. Ar pašu tā saucamo diriģēšanu jeb roku vicināšanu, kur turpretim gandrīz neko nedaru, viss štokos. Angļu valodas kontroldarbs, domāju, būs normāls, kāds septiņi varbūt. Rīt bioloģijas kontroldarbs un divas stundas pie Lienītes - laime pilnīga. Klavieru skolotājai saslimusi meita, tāpēc man stundas nenotiek. Neprotu pati neko iemācīties, nezinu, kā nolikšu ieskaiti, bet nu gan jau kaut kā.
Dzīve iet uz priekšu, laiks arī kaut kā, vēl pusotra nedēļa līdz lielākai atpūtai nekā parasti. Tāpēc jāatdod dators cilvēkam, kam tas pieder, un jāiet mācīties solfedžo.

Oct. 11th, 2010

40.

Šausmas, kā tās dienas velkas un kā tas laiks skrien! Nav rakstīts tik sasodīti sen... un visi tik sūdzas, ka manis nav, ka neesmu Skapī, neesmu tur un šiten, bet tagad tur neviena nav. Es te ziedoju savu banālo amerikāņu tīņu mūziklseriālu un miegu, lai atnāktu te pie 411., un neviens mani negaida. Stulbeņi tādi. Tā... īsumā, īsumā... Piektdien biju mākslas muzejā. Ausekļa Baušķenieka izstāde bija tiešām interesanta un skaista. Tie stāsti, kas ietverti bildēs un tehnika... man patika. Boriss Bērziņš... nu, jā, tas arī bija interesanti, varbūt ne pārāk skaisti, taču savdabīgi noteikti. Biju uz pirmo baletu savā mūža. P. Čaikovskis "Apburtā princese". Jā, es pat "Riekstkodi" neesmu redzējusi. Bija tiešām skaisti, gan mūzika, gan deja, gan efekti, cepuri nost māksliniekiem. Stīdzinieku bija tiešām maz un tiešām labi, bleķi kā vienmēr brīžam lažoja. Trešais cēliens gan bija krietni par garu, tur piekrita pat mamma, baleta cienītāja, kas pati kādreiz gribēja kļūt par balerīnu un bija pat ceļā uz to. Bet balets ir diezgan skarba pasaule, kas visus nepieņem. Nu ja, bet bija forši, ali arī kojās es biju ap vienpadsmitiem. Sestdien - Aloja. Patiesībā nebija slikti, koncertu godam izturējām, dabūju pagremdēties arī atmiņās par neprofesionāliem, maziem, laimīgiem korīšiem smieklīgos tērpos, kuri domā par smaidiem, sirdīm un notīm, ne intonāciju, pozīciju un atvērumu. Abas ar Sofiju pierijāmies čipsus, bijām pirmās, kas izmēģināja čipsus ar marinētu gurķīši garšu, fotografējāmies pie ozola un sekojām svecīšu ceļam. Lai arī Sofiju sarunas vienmēr kaut kā novirzīja vienā gultnē, kas mani brīžam sāka kaitināt, mums bija arī jaukas sarunas un jauka pastaiga. Jau vienpadsmitos bijām mājās - mazajām, laimīgajām, psiedzošajām meitenītēm neļāva pārāk ilgi ar apbrīnu siekaloties Mareka Kolāta un Nikolaja Puzikova virzienā. Svētdienu iesāku bez modinātāja, skatoties TV un izšujot mājturības darbiņu. Biju izdomājusi piekāst draudzenes dzimšanas dienu, jo nezināju, cikos, kur jābūt, man bija daudz darāmā un nebija naudas. Taču Boss un draudzenes izlēma citādi, ap pusdienas laiku man piezvanot un aicinot vilkt savu pēcpusi uz Tējas namiņu pie Pēterbaznīcas. Tā bija rekoordātrumā izgudrota un nopirkta dāvana - vaniļas-kokosa smaržas Drogās (jā, Pendža, tās pašas), īrisa plombu raujamās konfektes Rimi un dāvanu maisiņš Narvesenā. Drīz es biju norunātajā vietā, kur satiku sen un nekad neredzētus cilvēkus. Dienas programmā bija čillene, pamatīga ekspotīcija uz citām Rīgas daļām un centieni nokļūt pie neiztukšotiem Milkas automātiem, kas beidzās bez panākumiem.
Šodien sporta stundā piedzīvoju sekas iešanai ar sen neredzētu draudzeni rokās sadevušāmies - Austra teica, ka esot mani redzējusi stacijā un ar stulbu smaidīdama vaicāja, kāda veida draudzene viņa man ir. Vēl viena hormonu mocīta blondīne, kas uzkrauj visiem savas mīlas mokas, bet piesienas citiem par pilnīgi bezjēdzīgām lietām - kāds ieguvums pasaulei! Goda vārds, man laikam jānopērk āpsis un jāpastaigājas ar viņu rociņās, varbūt tad viņas nodomās, ka esmu arī zoofils. Tā nu gan būtu laime! Toties sportā dabūju 8, ar celi bakstot volejbola bumbu. Sasniegums!
Ai, bet rīt... rīt Erītis iet prom. Nezinām, kas būs jaunais direktors, taču, kamēr tāda nav, visus lēmums pieņemšot un dokumentus rakstīšot Andžāne. Tas nu nemaz nav pareizi, nē, nē, NĒ! Zinu tikai to, ka kā atvadu priekšnesums mums būs dziesmiņa, ko viņš mācīja mūsu klasei septiņus gadus atpakaļ - padomu uzklausiet, kafiju nedzeriet... diemžēl to pašu grasās darīt arī astotie, bet ko tur daudz... vai nav vienalga, skumīgi šā vai tā.
Lai nenobeigtu tik draņķīgi, patiekšu, ka šā gada pirmajā matemātikas kd dabūju 8 - prieks un laime!

Oct. 3rd, 2010

39.

Vakar biju laukos. Abas ar mammu aizbraucām, galvenokārt lai atvestu uz Tukumu Palsmammu, vecmāmiņu. Laukos kā vienmēr jauki, tur bija suņi un kaķi, tur bija vecā māja, tur bija meži, kas nu jau diemžēl vairumā ir reti skaisti jebšu skaisti, bet reti (stulbie mežcirtēji!), lopiņi, lauku labumi un mani klusējošie brālēni, no kuriem vienu es vispār redzēju tikai pa gabalu, bet tur bija arī kas no jauna - internets, šaušalīgi lēns, jo mobilais, taču bija. Vakarā, noskatījušās Ledus laikmetu, mēs ar mammu jau pamazām taisījāmies gulēt, jo īsti nezinājām, ko darīt. Iečubinājāmies, grasījāmies gulēt, bet tad pamazām sākām bakstīties un ķiķināt kā trešklasnieces.
- "Mammu, pastāsti, kādi tev zēni no klases simpatizēja, ko?"
- "Ļoti daudz, īpaši ņemot vērā, ka man viņu vispār bija trīs - viens tizls, otrs ar vienu aci un trešais vienkārši stulbs."
Ļauni, bet smieklīgi bez gala mums tur jokojās. :D
No rīta bijām augšā pirms deviņiem, paēdām labumus, apspriedām vēlēšanu rezultātus, muldējām, palasīju vēsturi un drusku paspēlēju vecās, atskaņojušās klavieres un tad braucījāmies mājās. Pa ceļam es cauri netīrajiem logiem ar savu ziepju trauku ķēru visu, ko vien varēju - mežus, debesis, lapas, kokus, laukus, mājas... Tādā garā nonācām Rīgā, aizdevāmies pie mammas brālēniem, kas mūs atkal apdāvināja ar paštaisītajiem kulinārajiem brīnumiem - siera cepumiem un plātsmaizēm, līdzi iedodami arī paštaisīto maizi. Tiesa, tas šā vai tā nenoritēja tik smagā formā kā parasti, kad mēs pēc ciemošanās nevarējām piecelt uzbarotos kuņģus no ērtajiem dīvāniem. Bij' jau domāts, ka pēc tam mani iesviedīs kojās un - līdz aiznākamnedēļai, bet es iedomāju, ka labāk aizbraukšu mājās un braukšu pirmdien no rīta. Tā nu es še esmu, blakus istabā skan dziedošie Milži, vēsturi esmu tā kā uzrakstījusi, par Bizē neko īsti interesantu atrast neatradu, taču jūtos pacentusies šā kā tā.
Šī vēlēšanu nedēļas nogale man šķita diezgan atšķirīga no pārējām, lai arī... it kā jau nekas nenotika.

Oct. 2nd, 2010

38.

Nekas nav izdarīts, ne klavierēs kas iezubrīts (tikai gammas paspēlētas), ne vēsturē darbs uzrakstīts, ne literatūrā... un Mirta tagad ēd salipušas brokastu pārslas un gatavojas braukt uz laukiem, lai tur noslinkotu arī pārējās divas dienas.

Bis dann! :))

Oct. 1st, 2010

37.

Sēžu manas bijušās skolas skolotāju istabā pie datora un skatos pa logu, kur spožas rudens saules apspīdētajā sporta laukumā pret bumbu vardarbīgi izturas jaunieši.
Vakar izdomāju, ka atnākšu ciemos, apsveikšu skolotājus skolotāju dienā, satikšu vecos klasesbiedrus un tā. Nē, patiesībā jau izdomāju to nedēļas sākumā, un dzīvoju ar domu, ka šī nedēļas nogale kaut kāda iemesla dēļ varētu atšķirties no pārējām. Dīvaini, bet šī smieklīgā, motivācija, šķiet, palīdzēja.
Apciemojums izdevās tiešām jauks. Satiku gan audzinātāju, kuru ar baltu rozi apsveicu vārda dienā, gan matemātikas skolotāju, kuru ar trīs mazām rozītēm apsveicu gan skolotāju dienā, gan izbijušā vārda dienā. Satiku arī vecos klasesbiedrus, no kuriem dažus bija īpašs prieks redzēt.
Pa starpbrīžiem skolotāju istaba pilna ar uzcītīgajiem pedagogiem, kas runā par e-klasi, sasodītajiem bērneļiem un plāno savu pasēdēšanu, kas būs ap diviem, taču pa stundām tikai pāris seju, nu, tagad, starpbrīdim tuvojoties, jau rodas arvien vairāk.
Te ir ļoti jauki atkal būt, taču, kad iedomājos, ka būtu te palikusi... es nezinātu neko par Domeni, nepazītu tos daudzos lieliskos un mazāk lieliskos cilvēkus - to iedomājoties vien, paliek tik dīvaini ap sirdi. Ka es nevarētu sēdēt solfedžo klasē, nevarēt uzrakstīt diktātu un runāt pretī Vanagai, skatoties uz ķiķinošo Jāni, kas sēž pretī, ka es nevarētu žēloties par klavierēm vai vēsturi... Ai, nē, man trūktu tik daudz kā! Domenē varbūt kaut kā ir par daudz, taču visur citur, kur esmu bijusi, salīdzinot ar to, nav gandrīz nekā.
Žēl, bet šķiet, ka mūzikas skola šodien nestrādā, Skolotāju diena, galu galā, un radošajiem ļautiņiem, kas nav tik lielā Domes varā, šī diena varbūt tiešām ir svētki.
Nu jau jālaiž skolotāji pie darba, esmu okupējusi vienu no trim (das) Lehrerzimmer datoriem savām skribelējošajām vajadzībām jau pietiekami ilgi.

Sep. 27th, 2010

36.

Vakardienas lielāko daļu pavadīju Spicē un Olimpijā kopā ar mammu, cenšoties man kaut ko nopirkt. Tas daļēji izdevās. Iepirkšanās izsūca daudz spēka, unj vispār par šo procesu man daudz nav ko teikt - acīmredzot arī atmiņas ir tikušas izsūktas.
Vakarā ierados kojās, sāku izkrāmēt mantas un skatīties vienu no daudzajiem Rozamundes Pilčeres romānu ekranizējumiem, kad pēkšņi kāds zvana, paskatos - Ilona, paceļu... nu ja, Undīne kā vienmēr nav varējusi paskatīties pulkstenī un atģidusi, ka tas rāda astoņi. Tad nu es kā tāda pusjukusī skrēju uz 22. autobusa pieturu, kur man autobuss bija jāgaida 15 minūtes. Zvanīju mammai, lai histēriski pabrēktu ausī, ka mēs aizmirsām Ilonu, bet viņa neatbildēja. Tā kā arī kredīts bija nobeidzies, ieliku vienīgo karti, kam vēl bija termiņš un nauda iekšā, tāpēc mamma, kas izrādījās vakar atstājusi telefonu mašīnā, šodien nevarēja mani sazvanīt un jau domāja visdrausmīgākās domas. Cik mīļi. :D
Lai nu kā, kaut kad es arī nonācu lidostā, kur mēs kopīgi žņaudzām Pendzi, un kaut kā mums sajuka smiešanās ar raudāšana. Nu nesaprotu, kā mums tā gadījās? Mēģinājām iestāstīt viņai, ka jākāpj autobusā ar skaitli 22 un lidmašīnīti - sak, tas taču lidojošais autobuss, pa taisno aizvizinās uz Austriju! Gribējām arī uzdoties par viņas rokas bagāžu, uzkaroties kaklā, bet kaut kā nesanāca... Tagad gaidu, kad kundze ieradīsies pie sava jaunā plakanā metāla izstrādājuma, lai parunātos Skaipā, bet laikam jau nesagaidīšu, jāiet spēlēt klavieres un... mācīties solfedžo. *1. prioritāte*
Šodien man bija pilnīgā cūķa laime mūzikas literatūrā - man nelika vēlreiz spēlēt tēmas, lai būtu tempā, bet vienkārši ielika 8. Un klausīšanās vispār - klāt Rosini bija pielikts arī Vēbers. Viss, ko atcerējos, bija - viņam ir opera vāciski "Burvju strēlnieks", tur ir Maksis un Agate, un diezgan daudz kora skatu. Vēl pirms tam apskatījos tēmu nosaukumus, lai vismaz zinu kaut ko. Kad izdzirdēju kaut ko nepazīstamu 3/4, uzrakstīju - lendlers, kad izdzirdēju vīrieša balsi, kas dzied vācu valodā, uzrakstīju - Makša ārija. Domāju, vismaz puse no visa būs. Cilvēkam, kas nedēļas nogalē aizmirsis tēmu burtnīcu skolā, tas ir liels prieks.

Sep. 25th, 2010

35.

Vakar vakarā tomēr aizgāju pie mammas, pačubinājāmies, noskatījāmies beigas, bija jauki. Aizgāju gulēt kaut kad pirms diviem, cēlos deviņos, jo biju izdomājusi pamēģināt aiziet uz tā saukto skolotāju kori "Vanema", kuru līdz šim vadīja enerģiskais Aigars Meri, bet, kā izrādās, viņš vairs ar kori nevar strādāt, un jaunais diriģents, iespējams, būs Jānis Ozols, tas no Cosmos. Vēl šajā mēģinājumā viņš nebija, bet ir ticams, ka kaut kad jau būs. Jauki padziedājāmies, tiesa gan, tikai pāris stundas, nevis četras, kā tas parasti "Vanemā" notiek. Starp dziedamajām notīm bija arī kas redzēts.
Pēc mēģa paēdām "Miķelītī", kurā šoreiz nebija nekādu organizētu mielastu, vien ļautiņi parastā sestdienā, no kurām man zināmas bija divas dāmas, kas ēda omleti, dzēra vīnogu sulu un vispār jauki pasēdēja, lai pēc tam ieietu fotosalonā, jo dažai labai vajag bildi e-talonam. Bilde man vispār ne pārāk patīk, bet mammai gan, un vismaz būs kāda bilde, par kuru neviens neķiķinās, brīnoties, cik man gari mati, dīvainas brilles vai mēģinot man iestāstīt, ka tā vispār neesmu es.
Un tad sākās lielais šopings, kura rezultātā uz divām dāmām no drēbēm tika tikai divas jaciņas un mētelītis, bet tur bija jauki un, protams, dikti lēti. Pēc drēbēm gan nāca akvareļu bloks, austiņas, sildītājs, šausmīga čupa ēdamā, visādi sīkumi... galu galā iztērējām aptuveni 50 latus. Bet tas bija jauki, un, kā jau mamma teica, nepirkām jau arī pilnīgi bezjēdzīgas lietas.
Pa ceļam vēl pieminot ļoti daļēju diriģēšanas mājasdarba izpildi, ne pārāk veiksmīgus mēģinājumus sarunāties ar mikrofonu Skapī ar Ilonu un Laimu, garšīgo vakariņu zupiņu, beershake un šerbertu, kā arī foršas filmas noskatīšanos, esmu nonākusi līdz šim brīdim, kad baudu austiņās Reginas Spektoras "Samson".

34.

Protams, pie mammas skatīties neaizgāju. Reizē jūtos draņķīgi, dzirdot, kā seriāls tur iet, un mamma droši vien miegaini skatās, cenšoties neaizmigt, bet reizē saprotu, ka kaut kā pārgāja gribēšana... Tā vietā uzrakstīju bijušajam klasesbiedram no Tukuma, Matīsam, apsveicu izbijušā vārda dienā. Interesants cilvēks, man šķiet. Nē, mēs visi jau esam interesanti, taču viņš brīžam liekas pilnīgs pohchill, kā viņš pats teiktu, taču brīžam - baigais filonētājs, nudien, runā par skarbo dzīvi, par to, kā pats necieš sevi... Ai, Ziedonis, Čaks un pārējie zvēri manā nabaga pelēkajā, ūdeņainajā masā starp deniņiem tiešām vāra ziepes... vai varbūt tas ir vienkārši rudens?

Sep. 24th, 2010

33.

Es šo ierakstu rakstu otro reizi, tāpēc būs īsāk, nekā bija.
Kate izvadīta, pagājuis viena sasodīta mācību nedēļa, un drīz jau... šņuk... vēl viens... šņuk... sasodīti mīļš... šņuk... un stulbs pendzis... šņuk... jāizv... šņukšņuk. Nē, tā nevar. Viss, mainām tēmu.
Tā kā braucu kopā ar To Otru Undīni, man nācās mājās braukt vēlāk, nekā bija iecerēts un, tā kā, protams, aizmīļojos ar Tamāru un Rafiku, atnācu atpakaļ, kad bija pusstunda līdz vilcienam, un TOU vēl vārīja cīsiņus. Tā nu parijām cīsiņus un braukšanas uz Rīgas staciju vietā skrējām uz Zasulauku. Es vēl pa ceļam juceklīgi centos palīdzēt anglietei, kas meklēja adresi, nevis, kā TOU ieminējās, pateicu "Sorry, we don't have time, good luck". Kad biju nočakarējusi pāris minūte,s klačojot ar ārzemnieci, mēs aši knaši čāpojām uz staciju un, man šķiet, uzstādījām rekordu - bijām tur 20 minūtēs, ne vairāk. Tiesa, kad vilciens pienāca, mēs vēl bijām 10 m attālumā, tāpēc skrējām un ielēcām tur bez biļetēm. Pēc kādas pusstundas dabūjām arī sēžamvietas un biļetes, un pamazām atdzisām (saule, protams, uzradās tieši dienā, kad bijām apkrāvušās ar mantām un biezām drēbēm, urā) klausoties muzīku katra savā aparātā. Tukumā Undīnei bija pretī mamma ar mašīnu, un Undīnes - es - sāka ceļu uz mājām ar kājām ar ausīm ausīs augšup pa stacija kalnu, domājot visādas domas, ko vairs neprot ietērpt pareizajos vārdos. Un vai vajag?
Pagāju garām mūzikas skolai, priecīgskumji smaidīdama. Varbūt tomēr vajadzēja ieiet? zin' kā, gribas jau ieiet tādai sen neredzētai, kaut ko sasniegušai, ar grand pārmaiņām dzīvē un sevī... kā varonim, ko visi grib satikt un paspiest rociņu vai abas... un to es saku par savu mazo, veco mūzikas skoliņu, kur mani atceras pieci skolotāji un aptuveni tikpat skolēnu, jo pārējie, ar ko kopā mācījos, jau absolvējuši vai aizgājuši, kā to izdarīju es... Un arī daž skolotāji aizgājuši meklēt kaut ko labāku... ai.
Pēc piecpadsmit minūtēm jau biju mājiņās, kur mani sagaidīja mīļā mamma, un tad mēs gājām kaut kur paēst. Aizgājām līdz Miķelītim - bēru mielasts, līdz Zodiakam - ciet, līdz picērijai - tur tikai un vienīgi pica, līdz Pavardam - ciet, līdz Tulpēm - bēru mielasts... mēs jau sākām histēriski ķiķināt - nu, cik var smieties par divām padzīvojušām kundzītēm, ko? Pēdējos nervus zog. Bet šodien jau valstī zog visu. Galu galā atradām dārgāku kafejnīcu pie bankas, kas bija vaļā. Paēdām un laimīgi devāmies mājās. Un tagad esmu te, bet mamma blakus istabā. Iešu pie viņas, un es centīšos iebraukt nokavētajās desmit seriāla minūtēs. un dators zog manu laiku ar ģimeni... Vai drīzāk - es to zogu, izmantojot datoru. Ai, kā mani iežēlina šitais ieraksts - tīri vai gribas sev papaijāt pleciņu - nabaga Mirta, jāiet kārties, visu zog, visi par mani smejas, un Boss vispār veido sazvērestību pret mani, ak manu vai, beņi feņi.


Kā būtu, ja būtu?
Un ko es vispār jūtu?
Kā būtu, ja pamēģinātu?
Bet vai tad tā vispār varētu?
Un vai maz tas, kas skatās man pretim, reiz domās tāpat?
Bet tas noteikti būtu jauki...
Jā, lauzt sprandu, sarežģījot savu tāpat raibo dzīvi, -
Tas būtu tik jauki...

Sep. 19th, 2010

32.

Piektdien mana piecelšanās pirms stundu sākuma notika tikai un vienīgi pateicoties Tai Otrai Undīnei. Piecās minūtēs biju piecēlusies, saģērbājusies, pabāzusi miegiano ģīmi zem auksta ūdens, savākusi pekeles un tikusi līdz 510. klasei, kur mani (noteikti tikai un vienīgi mani!) jau gaidīja daži klasesbiedri un ķīmijas skolotāja, kuru man, tāpat kā arī dažas citas skolotājas, šogad kaut kā pat bija prieks redzēt. Gribējās arī viņai pateikt, ka viņa labi izskatās, bet kaut kā aizmirsās, konstatējot, ka mana ķīmijas grāmata aizvien atrodas Sofijas skapītī, bet pašas Sofijas nav. Paradoksāli, bet tieši tā bija pirmā reize šajā mācību gadā, kad uz pirmo mācību stundu ierados pirms zvana. Es pat sapratu jauno vielu un pa daļai atcerējos veco, un mēs pat izsprukām bez atzīmēm. Turpmākā dienas daļa līdz Laimas ierašanšanšanai tika puslīdz nobumbulēta, vien sarakstīju mammai stundu plānus, izkrāsoju mūsu A2 formāta "kartiņu" un kaut ko piekārtoju istabā. Laimas ekskurisja, protams, ievilkās, viņa ieradās kaut kad ap 7iem un, kad bijām visu sapakojušas un aizčāpojušas līdz Augļu ielas 10. numuram, kādas 3 stundas tusiņa jau bija nosebotas. Lai nu kā, bija daudz nepazīstamu ļautiņu-dīvainīšu, daudz iepazīšanos, daudz sarunu, daudz klusēšanas, daudz ākstīšanās, daudz mulsuma, pāris pūcīšu, viena astīte, viena pātaga, nedaudz miega, daudz prieka un arī nedaudz sku(m)ju. Dažbrīd sugas Dīvainītis (dīvānītis) Parastais pārstāvim Dīvaino Dīvainīšu sabiedrība šķita pārāk dīvaina, un dīvānītis jutās pavisam pasīvi un neērti, taču kopumā bija ļoti jauki, un DP cer, ka Lācim arī bija labi.
Turpinājums par Kates izvadīšanu kaut kad sekos.

Sep. 16th, 2010

31.

Šodien bija strītbola diena. Tā kā vakar bijām uz improvizācijas teātri, biju "mājās" pēc 11iem, un piecelties uz nulto stundu bija grūti, taču es to izdarīju, piedevām jau ap 7iem, jo Undīne mani izbiedēja, pēkšņi pasakot: "Undīn, tev ir nultā stunda?" - "Jā" - "Tad celies, pulkstens ir astoņi!" Pēc tam, kad noskaidrojās, ka viņai 7 vietā norēgojies 8, man tāpat vairs gulēt negribējās. Ja būtu bijis apzināts, tad joks būtu ļauns, taču tāpat - lielisks modinātājs!
Paspēju i ieiet dušā, i paēst, i somu sakrāmēt un steidzos uz stundu, kad, aizgājusi līdz kabinetam un paskatījusies pulkstenī, atcerējos, ka man ir nultā stunda, kas sākas 8os, nevis 7:40, gāju atpakaļ uz istabu, ieliku acis, uzliku ģīmi un no istabas izgāju tikai 8os, lai nokavētu pirmo stundu 4o reizi nedēļā (tas ir lāsts!), taču nebija īsti, ko kavēt, jo arī bioloģijas skolotāja bija izdomājusi likt mums pagaidīt minūtes desmit. Pēc nepilnām divām stundām, kur mācījāmies par tām pašām šūnām un audiem un kur Undīne atkal krāsoja savas rūtiņas savā rūtiņu kladē (šoreiz zilas un rozā) mums bija vēl angļu valoda, kur es izrādījos dabūjusi 7 par iepriekšējo kontroldarbu. Pēc tam laikam bija jābūt matemātikai. Mēs stāvējām pie klases un gaidījām Kreiceni, bet tā arī nesagaidījām, jo aizgājām, un labi vien bija, ka tā, jo viņas tāpat neesot bijis skolā. Fiziku mēs vienkārši piekāsām - nezinu, vai mīļais Uģis mūs meklēja vai arī nē, taču mēs īpaši necentāmies viņu meklēt. Tad vēl solfedžo un mūzikas teorija, kas nenotika, jo Lienīte aizvien esot slima (khemtamnuespiekrītukhem), tad divas ģeogrāfijas, no kurām atprasījāmies, un latviešu valoda, no kuras atprasījāmies. Kā arī klavieres, kuras nenotiek tāpēc, ka skolotājai laikam kaut kur jābrauc vai kaut kas kaut kur jādara, nezinu. Tāda, lūk, mums bija šī darbīgā diena, ko vairums pārējo skolēnu pavadīja un aizvien pavada strītbola laukumā. Rīt ekskursiju diena, kura arī mums ir brīva, bet tikai daļēji, paldies ķīmijas skolotājai. Vakarā Evijas dzimšansdienas svinēšana... jā, laikam jāatrod viņai kas dāvanu papīrā ietinams, tikai tad mēs ar Albertu varēsim pilntiesīgi doties uz tējas dzeršanu pie Lāča.

Sep. 14th, 2010

30.

Vēl viens skolas diena garām.
Atkal kaut kā nokavēju matemātiku, taču visu it kā sapratu un tā, un tā nu nonācām līdz 2. stundai, kam bija jābūt otrai matemātikai, bet kas bija ugunsdrošības instruktāža. Tīri interesanti un, protams, noderīgi, ja vien, nedod Dievs, man ar kaut ko tādu būtu jāsastopas. Pēc tam - literatūra, Urža atkal runāja, pildījām darba lapas, nekā īpaša. Vācu valoda - pirms stundas puslīdz samācījos, bija klasiskās mazās lapiņas, dabūju 8. Diezgan jauks fakts. Tad laikam pēc saraksta sekoja solfedžo. Protams, Vanaga bija saslimusi, mūs bija jāmāca kaut kam citam, bet, tā kā 15 minūšu laikā šis Kaut Kas neieradās, mēs gājām prom. abas ar Sofiju šo brīvo laiku, izmantojām, mācoties Dubru 621. klasē un māžojoties pie klavierēm. Tad vēl viena vācu valoda, kurā Undīne sēdēja ar visnotaļ uzskatāmu wtf izteiksmes piemēru sejā. das, der, die, des, dem, dum, bum, blāblāblfknjrs. Sveika, Gauja. Jutos tik veikla kā govs pie kapiem. Brīvstunda, kurā man ielika klavieres. Paspēlēju gammiņas, Bahu, parunājos ar skolotāju... Tad sociālās, uz kuru lielākajai daļai zēnu, strītbola čempja dižajiem orgānistiem, labpatikās neierasties, jo viņi, redz, aizgāja iepirkt milzu smago basketbola groza tīkliņu. Atkal muldējām, rakstījām par ētiskajām vērtībām un kā tās iemācīties ģimenē. Tad koris, kur gāja... kaut kā. Tagad, paēdusi un gatava ķerties klāt vācu valodai, sēžu pie 411. Biju domājusi mācīties šeit, vismaz vācu valodu, taču dators lādējas ārā, vēl kādi 5 proči palikuši, tāpēc - uz redzīti, nāpšļi, dodos es iegrimt slimajos murgos par kaut kādām zilām vēstulēm.

Sep. 13th, 2010

29.

Viena nedēļas skolas diena ir beigusies. Urā! Nu, ne gluži beigusies - vēl mani gaida klavieres kādā no mīlīgajiem 4. stāva klavieru klasītēm, kā arī vācu valodas lasāmviela. Gribētos arī teikt, ka vēl tikai trīs dienas, un būšu mājās, un tomēr nē - par spīti tam, ka pārceļam savas klases ekskursiju uz trešdienas vakaru, piektdien mums tomēr jānāk uz ķīmiju, jo... nu, tā taču ir ķīmija. Hurray again!
No rīta mums stundu sarakstā bija rakstīta latviešu valoda, taču tās vietā bija vēsture - klasiskais izkrītošo stundu liktenis. Pēc tam mums stundu sarakstā bija vēl divas vēstures, taču no vienas Andžāne mūs atlaida. Šodien, man šķiet, man bija diezgan liels manvienalgs, salīdzinot ar pagājušo gadu. Kamēr Andžāne kaut ko stāstīja, es klausījos, jā, bet tai pat laikā rakstīju dienasgrāmatu, ko mums no rīta Aizupe atnesa, un taisīju tur savu mākslu, krāšļojot skolas simboliku ar zilo pildspalvu. Kad viņa man kaut ko pajautāja, es atbildēju, ka man nav ne jausmas. Vēsos pelmeņos!
Tad bija mūzlits, skatījāmies, klausījāmies Rosīni Bārddzini, pēc tam... nu ja, pēc tam bija sports. Kross. *1. prioritātes balss pasts* Tiesa, pašsajūta pat bija labāka nekā tās divas reizes, kuras savā mūžā esmu skrējusi. Bet tas arī ir loģiski - mēs (atkal skrēju un gāju solī ar Sofiju), manuprāt, noskrējām lēnāk nekā pagājušo gad. Taču man ir pat mazliet vienalga, un tā arī pateicu Edmundam - Ja gribat, varat likt man to 3, es tāpat tik ļoti necentos kā parasti, saudzēju veselību. Viņš tikai pasmīnēja un paburkšķēja - kas man tur par tādām veselības problēmām, bet vai nav vienalga - viņš jau neredzēja mani tad, kad noskrēju vecajā skolā kaut kādu tur gabalu ar 2. rezultātu starp meitenēm. Tas jau nekas, ka pēc tam es nevarēju piecelties, vemstījos un man nesa ožamo spirtu, lai es neatslēgtos. Nē, nudien, tā taču katra nesportiska skolēna ikdiena, ko jūs!
Pēc sporta - matemātika. Mācīja intervālus, jau tāpat bērnudārza tēma, izsakoties skolotājas Kriecbergas vārdiem, bet es piedevām to jau biju mācījusies divus trīs gadus atpakaļ, tāpēc viszinīgi un laimīgi atpūtos, kā vien varēju.
Tad vēl fizika - Uģis blablabla, Uģis gagaga, vārdu sakot - grāmatu un darba burtnīcu biju aizmirsusi istabā, pildījām uzdevumus kopā ar Sofiju viņas burtnīcā un diezgan ignorējām Dievbērna kungu, kurš par varītēm visu laiku kaut ko gribēja ieskaidrot. Nu, ko tur, uzdevumus, šķiet, sapratu, ceru, Uģītis ar' nav aizvainots.
Latviešu valodā daudz drukājām par šo un to, neko īpaši jaunu neuzzināju, izņemot pāris trāpīgas definīcijas, to, kas ir homoformas, to, ka jāpērk darba burtnīca un to, ka Ievai vēl bez visām dīvainībām patīk arī izdot savādas skaņas. Nu, ko tur, interesants cilvēks, vismaz atšķiras no pelēkās masas, to nevar noliegt.
Tad bija koris. Nē, nu šoreiz es tiešām nejūtos vainīga - es nezināju, ka mums tajā koncertā būs jādzied arī Sanctus Benedictus un Agnus Dei daļas, piedodiet. Un par savu lapas lasīšanu arī nespēju justies vainīga - lai ieliek man draņķīgu atzīmi eksāmenā, bet tagad es cenšos, un tas, ka tā vēl nav tik laba, kā vajadzētu, nespēj likt man justies tiešām vainīgai. Tiesa, šovakar centīšos padziedāt, lai arī nekas pārāk interesants un patīkams tas droši vien nebūs. Toties man ir jauna vieta - augstāk un arī jauna blakus sēdētāja - jauniņā no astotās. Viņai ir problēmas ar vokālu, jo viņa līdz šim nav nekur dziedājusi, izņemot solfedžo un tā, taču absolūtā dzirde un cenšanās ir foršs un arī man noderīgs savienojums, kā arī meitene šķiet jauka.
Tagad, nogurusi pēc krosa un nu jau teorētiski brīvajā vakara režīmā, sēžu pie 411., klausos mūziku un drukāju šito, kā arī cenšos sev iestāstīt, ka jāiet un kaut kas jādara. Apkārt staigā daudz dungojošu domenieku, un no klasītēm nāk jaukas, pamudinošas klavieru skaņas - ej, ej spēlēt, tu mazā melnbalto taustiņu analfabēte, nāpslis tāds!

Sep. 11th, 2010

28.

Sen nav rakstīts. Bet ne tāpēc rakstīšu, bet gan tāpēc, ka gribas un blociņš ar oranžās tintes vārdiem jau sāk uzmācīgi dancot manā priekšā.


Tiešā reportāža no 4. Rindas labās puses iekšējā krēsla mūsu autobusā kaut kur Sardīnijā, ceļā no D uz Z.
Es labāk sākšu ar sākumu.
Nu, labi, šodien ir jau 3. diena, bet es tāpat sākšu ar sākumu.
Mūsu ceļš sākās visiem skolēniem tik nozīmīgajā dienā 1. septembrī – Zinību dienā. Protams, daži skolēni ir tik stilīgi, ka viņu mācību gads sākas lidostā. Tas bija ap plkst. 10:00, kad Undīne kopā ar mammu un, protams, koferi ienāca lidostā, lai atkal, tiesa gan, ne pēc laimīgiem 3 mēnešiem, bet gan nieka 2 dienām, tiktos ar savām skolasbiedrenēm.
Sekoja meiteņu atvadas no vecākiem, „iečekošanās”, un tad sākās mūsu diena gaisā, uz zemes, Lidostu veikaliņos un uz to grīdām, spēlējot nebeidzamas Duraku un Uno partijas.
Pirmais bija lidojums ar airBaltic līdz Milānai, kur B07 vietā sēdēja Undīne, viņai pa kreisi, spriežot pēc pases, kāds Krievijas pilsonis, bet pa labi – jaukais itālis Luidži, kas 1,5 gadus strādā Latvijā, viņam ir datoru un banku bizness, māja Siguldā un 4 bērni.
Un viņš runā latviski! – viņam gan ir grūtības ar gramatiku, taču vārdu krājums ir ļoti labs. Mēs kopā skatījāmies Robinu Hudu viņa izīrētajā multivides atskaņotājā, un es dabūju dāvanā sūdīgas austiņas, bet toties ar tiem gumijas puļķiem. Diemžēl Luidži neļāva sevi nofotografēt, tāpēc nevaru jums parādīt savu līdzbiedru. Otrajā lidojumā Milāna-Kaljari biju starp pašu meitenēm.
Pēc gaisa ceļojumiem sekoja pārbraucieniņš ar busu līdz mūsu apmetnes vietai , kas izrādījās četrzvaigžņu viesnīca. Par mūsu priecīgo pārsteigumu varat nešaubīties. Mums tur bija balkons, skats uz mežiem, baseinu, jūru... āaghhh. Diemžēl šajā burvīgajā viesnīcā pabijām tikai nepilnu nakti un rītu – pēc brokastīm sākās mūsu ceļš uz festivāla norises vietu salas ziemeļos, Porto Torres pilsētā. Protams, došanos prom mēs neuzņēmām ar sajūsmu („Skolotāj, skolotāj, lūdzu, noslēpiet mani skapī, es nekur negribu brāāāukt!”). Mūsu ceļš ilga aptuveni trīs stundas, un, kad pēc savas zvaigžņotās viesnīcas ieraudzījām apdrupušu 14. gs. romāņu stila klosteri, mūs atkal sagaidīja pārsteigums, taču, ieejot iekšā, tas kļuva vēl lielāks – cik forši, ka cilvēki saglabā māju ārējo senatnību, bet no iekšpuses tās uzpoš kā jaukus viesnīcu numuriņus!
Un tad sākās mūsu nebeidzamās kravāšanās, ēšanas, kavēšanās, dziedāšanas, fotografēšanās un, protams, smiešanās.
2. datumā mums bija koncerts Kaut Kur, braucām kādu stundu divas cauri kalniem un viskaut kur, mūs sveica vietējais vīru korītis, kuram bija viskrutākie līdz šim redzētie tērpi (ar šlepēm kājstarpēs). Pirmais dziedāja Holandes sieviešu koris Isalana, ka sastāvā ir 12 profesionālas dziedātājas, pēc tam mēs. Galvenā mūsu programmā, ja tā varētu teikt, bija Ramiņa mesa, kur solo dziedāja Laima, un Ešenvalda „O Salutaris Hostia”, kur solistes bija Atkal Laima un Liedskalniņu Līga. Pēc tam Laima besījās un pārmeta sev, lai arī viņas balss vienkārši bija nogurusi un vienkārši ne tai labākajā stāvoklī. (Khmšāvaitāviņatosbellojošositāļusatstājamutēmvaļākhm). Pēc koncerta gājām ēst (Undīne apēda olīvi! *vemj, bet lepni*). Tā kā itāļi vienmēr ir ļoti laicīgi un punktuāli, vadoties pēc savas īpašās etiķetes un tā kā programma un pucēšanās, un ēšana arī bija ilgas padarīšanas, mēs nonācām savā cellē... kaut kad naktī.
Nākamajā rītā brokastis izlaidām, lai celtos nevis 8os, bet 11os un tiktos ar pārējiem 13os pusdienās. Vakarā – koncerts, taču šoreiz, tāpat kā visas nākamās dienās, San Gavino bazilikā blakus mūsu klosterim. Tā kā atkal uzstājās Isalana, mēs nevis gājām klausīties, bet taisījām kora foto, ko uzņēma vienīgais mūsu līdzpaķertais grupas vīrietis, mūsu fotogrāfs Egons.
Tad jau devāmies dziedāt, un pēc koncerta, kas, tāpat kā visi pārējie, bija sācies 9os un ar kādas +/- pusstundas nobīdi, kaut kad naktī pēc naksniņām (vai drīzāk Naksnām) iegāzāmies gultās, lai 4. Septembrī no rīta ēstu garšīgos šokolādes kruasānus un dzertu sulu un kapučīno. Pēc tam devāmies iepirkt suvenīrus, iztērējot naudas kalnus muļķībās. Par dienas populārāko personu kļuva mans pandulācis Alberto jeb Alberts, kurš arī pašlaik sēž un skatās, kā es rakstu, un kuram pie pusdiengalda pat bija fotosesija. Tad sekoja dienišķais mēģinājums no 15iem līdz 17iem, kārtošanās, pucēšanās (Laima manas acis sakrāsoja tā, ka dažas astotās klases meičas man teica pagriezties pret viņām un kāda pat novērtēja, ka es smuki izskatoties), blāblāblā, tad gājām klausīties ļoti labo vīru kori. Pēc tam mums – man, Lūizei un Laimai – bija fotosesions pie bazilikas. Mes bijām koristes uz soliņiem, koristes visur kur un īpaši bijām stabi starp stabiem (Egons: Meitenes, jūs tādas statiskas. – Meitenes: Tā Ir Stabu Bilde, Tā Tam Ir Jā-Būt). Paldies Egonam! Pēc tam mums bija ierastās pēckoncerta vakariņ-naksniņ-brokastis. No sākuma mums vispār nebija, kur sēdēt, vis mūsu restūzis izskatījās pilns ar itāļiem, taču tad mūs aizvadīja uz vietām blakus viņiem un dažus, ieskaitot mani, uz blakus telpu, apsēdināja un atnesa picu. Pariezāk – 2 ~30 cm diametra picas uz 10 cilvēkiem (mūsu istabiņu - mani, Laimu, Luīzi, tad vēl pāris jaunāko klašu meitenēm un pieaugušajiem). Desas pica pēc mūžīgās pastas, kabačiem, baklažāniem un kartupeļiem bija negaidīta un patīkama pārmaiņa. Pēc tam mums atnesa divas šķiņķa picas, ko apēdām, divas salami picas, ko apēdām, divas kaut kādas picas, ko apēdām, un divas olīvu un baklažānu picas, ko sākām ēst (dažs labs, protams, iztika ar maizi, sieru un kečupu, savus baklažānus un olīvas piešķirot citiem). Tad jau es sāku smieties – sak, man tāda sajūta, ka, kamēr mēs tās picas apēdīsim, mums nesīs vēl. Tad pienāca viena 8. klases meitene un teica: „Tā tante mums pastāstīja, ka tā ir spēle – cik daudz picu kurš apēdīs. Kad gribam beigt, mums jāsaka „Basta!”” Tā nu mēs ātri vien nobastojām (ļoti jauki, jo es jau sāku baidīties, ka dabūšu vēl ko ļaunāku par olīvām un kabačveidīgajiem radījumiem) un apēdām līdz galam atnestās picas. Kad sākām jau lēnā garā posties uz izeju, pēkšņi atskanēja gaviles no blakus telpas. Kad aizgājām, redzējām jautros itāļus un mūsu kora meitenes, it īpaši Austru, kam galvā bija balta kovbojcepure ar plīvuru – izrādījās, ka tur notika vecmeitu ballīte, un viņa kaut kā bija tikusi pie līgavas cepures un sadraudzējusies ar visiem itāļiem. Tad mums palūdza nodziedāt dziesmu līgavai, un, nespēdamas izvēlēties, nodziedājām „vispiemērotāko” – „Pūt’ vējiņi”. :D Tad jau gājām uz mājām, un, kad Austra noņēma cepuri, izrādījās, ka zem tās viņai ir vēl rozā atsperu radziņi. Uz atvadām viņa itāļiem uzsauca „Party hard!” un pēc tam teica, ka tas bijis labākais tusiņš viņas mūžā. Ja godīgi, es viņu apbrīnoju un priecājos, ka kādam bija tik jautri.
Šodien atkal bija brokastis, un pēc tam sekoja milzu karstais fotografēšanās pārgājiens kora reklāmas bukletam, pusdienas, mēģinājums un klusā stunda, kurā bija jāguļ, bet kurā Undīne darīja to, ko dara vēl pašlaik un kurā jaunizceptās astotās bauroja pa pus pagastu. Vēl pāris stundas, lai sakrāmētu koferus un (Undīnei) pamācītos koncerta programmu, tad koncerts ar Isalanu un vīru kori, un mūsu tautisko repertuāru, naksniņas mūsu restūzī un driveaways, un flyaways mājās, kur ir auksti un kur ir skola. Bet tur ir mājas.
Tā bija tiešā reportāža no Undīnes gultas San Gavino klostera Porto Torres pilsētā Sardīnijas ziemeļos 5. Septembra pievakarē. Paldies par uzmanību!
Un tagad tiešā reportāža no Undīnes brāļa istabas 10. dzīvokļa 12. nama Lielajā ielā, Tukuma centrā, Tukumā, Tukuma novadā, Zemgalē, Latvijā 2010. gada 11. septembrī ap plkst. 13:25: jā, pēc tam mums bija koncerts, prombraukšana busā, lidošana, zolītes spēlēšana un kopā aptuveni stundas miegs. Tad ieradāmies Latvijā, vecāki sagaidīja bērnus, Undīne sagaidīja tēti un aizbrauca uz kopmītnēm, kur krāmēja ārā drēbes, saspiestos suvenīrus un citas mantas, iepazinās ar istabas biedreni un mācīja brālim krievu valodu.

Aug. 30th, 2010

27.

(No blociņa.)

Kopš mana iepriekšējā ieraksta, ziniet, ir notikušas vēl šādas tādas lietas. Protams, tagad es gari un plaši muldēšu par tām.
Iztaisnojušas un vēl visādi sačakarējušas nabaga matus un savilkušas mugurā visu, kas velkams, mēs devāmies uz skolu, kur notika gan galēji labas, gan traģiskas lietas.
Pirmkārt, skola atkal smirdēja, jo domeniekiem noteikti jāčakarējas ap vienām kāpnēm piecas dienas, lai nosmacētu visus iespējamos nākotnes konkurentus-mūziķus un aplaimotu toksikomānus... piemēram, Ilonu (arī Undīnes attieksme šajā jautājumā, manuprāt, ir labi jūtama). Pēc tam, iegājušas skolā, ieraudzījām pirmo cilvēku - nevienu citu kā slaveno un neatkārtojamo skolotāju Kurmi. Ilona, protams, bija priecīga ar viņu aprunāties, bet arī Undīnei tika sava daļa, jo mistiskā kārtā viņa šo slaveno stāvu redzēja pirmo reizi savā mūžā. Pēc tam Undīne, tas ir, es piegāju pie ziņojumu dēļa, kur ieraudzīju šausmu vēsti - visai manai klasei solfedžo ir pie Lienes Vanagas. Kā teica Ilona, tā taču ir smiešanās (es gan nesmejos un labprātāk teiktu - vardarbība) ne tikai par mums, bet arī pret pašu priekšmetu kā tādu! Un tas nozīmē ne tikai to, ko tas nozīmē, bet arī to, ka Jonānes vairs nav! Tas ir, Jonānes vairs nav Domenē. Nē, nu, es saprotu, viņas veselība to vairs neizturētu, bet nu - kāpēc tieši mēs? Porke, porke?! Jāievieto kaut kur sludinājums: "Rīgas Doma(-es) kora skola izmisīgi meklē prasmīgu solfedžo skolotāju. Atalgojums, ja godīgi, ir salīdzinoši draņķīgs, bet ienākušās ziņas, ka kāda 9. klases skolniece plāno nežēlīgi uzbrukt kādai tagadējam pedagogam. Pašlaik zināms tas, ka viņas plānos ir klavieru uzmešana Pedagogam un vēl iepriekšēja mokoša "fizkultūras" nodarbība. Tas nozīmē, ka no šī gada būs par vienu neciešamu kolēģi mazāk (bonuss, bonuss!) Prieks, kur tu rodies! Ak jā, laikam būtu vērts pieminēt, ka šī pedagoga trūkumu atspēkos lieliski audzēkņi, kas izmainīs jūsu dzīvi līdz nepazīšanai! Protams, ja vien Jūs paliksiet dzīvs. Vārdu sakot, ja Jūs neinteresē nauda, bet gan solfedžo mācīšana bērniņiem un asu izjūtu gūšana un ja jūs pārzināt nošu pakāpju un visu pārējo štruntu lietas kā savus, cik nu Jums viņi tur ir, pirkstus, tad RDKS ir īstā vieta Jums!
~ RDKS saime un direktors Nezināmais."
Nu ja, un tālāk mēs devāmies iztukšot Ilonas skapīti. Es domāju, ka tam arī ir divpusējs raksturs - nostaļģija parasti ir tāda skumji priecīga padarīšana.
Ar maisu devāmies uz manu foršo istabu, kur mums bija nelielas ekstrēmās pārvērtības Tamāras vadībā un kapitāla fotosesija. Pēc tam pierijāmies Olimpijā, un tad mums bija vēl kapitālāka fotosesija pie kanāla. Jums gan nav jausmas, kādus upurus prasīja skaistums, bet tas tiešām bija to vērts. Ja vien digitālais nebūtu izlādējies, es droši vien aizvien vēl siekalotos ap bildēm.
Pēc tam aizdevāmies pie Ilonas, kur aši sabāzām bildes datorā un kur es atstāju digitālā maciņu. Tad aizčāpinānojām līdz 2. tramvaja pieturai, kur atkal drusku skumīgi atvadījāmies. Akk, un kā būs tad, kad viņa brauks uz Austriju?! Aii, nevajag. Tieši pašlaik skan mans priecīgi skumjais MUsorgskis, pareizāk sakot, viņa skaņdarbs klavierēm "Asara", kurš man kaut kā bez vārdiem saka, ka būs labi. Un tas, ka esmu Asaros, nozīmē tikai to, ka nākamreiz (un patiesībā pirmoreiz), kad makšķerēšu, man labi ķersies asari... Protams, ja vien sapratīšu, kurš makšķerkāta gals jābāž ūdenī. Nu re, un nu jau Vaivari klāt un aicina izkāpt un pārbaudīt, vai tomēr Ilona tomēr nav ar to savu pinceti izraustījusi arī kādu gabaliņu manas gaļas. šo sauc par mākslu jauku ierakstu nobeigt uz kanibāliskas nots. *Maniakāli smiekliņi*

February 2011

Sun Mon Tue Wed Thu Fri Sat
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728     

Syndicate

RSS Atom
Powered by Sviesta Ciba