pajautaa

bērnu autokrēsliņš

« previous entry | next entry »
Nov. 20., 2017 | 06:23 pm
posted by: vacatio in pajautaa

interesē adac testi - kas kā.

Pāris dienas jau studēju adac lapu un testus un krēsliņu bodes. mani visādi velk uz vienu konkrētu krēsliņu (kategorija 9-18kg), kurš ir liekams braukšanas virzienā. Zinu, ka pēc visādiem nostāstiem drošāk tomēr ar skatu uz aizmuguri. BEt - manam noskatītaja'm krēsliņam adac testa rezultāti ir labāki kā stipri dārgākiem pret braukšanas virzienā liekamiem. Mēģinu saprast kāpēc tā?
vēl bišķi mulsina, ka tas krēsliņš ir testēts 2013 gadā un pēc tam vairs nē. (kaut gan atkārtoti testē varbūt tikai tad, kad krēsliņam tiek veiktas kādas modifikācijas? nosaukumā kāds burts piemests klāt vai tml.

# | jā, ir doma! | Add to Memories


Comments {54}

peggija

from: [info]peggija
date: Nov. 20., 2017 - 07:32 pm
#

http://veikalins.muki.lv/veikalins/autokreslini
Es gan īsti nesaprotu, ko dod drošāks krēsliņš, ja bērna vešana ar skatu uz priekšu pati par sevi ir daudz nedrošāka? Tie nav tikai nostāsti, iesaku tomēr vairāk par šo painteresēties.

Atbildēt | Diskusija


sajūtu cilvēks

from: [info]vacatio
date: Nov. 20., 2017 - 07:34 pm
#

šis raksts jau sen izstudēts.

tieši tāpēc mans jautājums - kāpēc krēsliņam ar braukšanas virzienu uz priekšu testa reszultāts labāks ?

Atbildēt | Iepriekšējais | Diskusija


from: [info]polija
date: Nov. 20., 2017 - 07:50 pm
#

nu vai tad viņi testē tās lietas, no kurām pasargā tieši vešana pretējā virzienā? Imho pretējā virzienā galvenais pluss ir tas, ka vārgam zīdaiņa/bērna kaklam nav jānotur neproporcionāli liela un smaga zīdaiņa galva, ja strauji bremzējot vai pie chrusha tā aiz inerces lido uz priekšu, jo galva tak netiek piesprādzēta nevienā krēslā..
Attiecīgi šis risks pazūd tikai tādā vecumā, kad galva proporcionāli ar pārējo ķermeni un muskuļiem ir mazāka, kakla muskuļi/saites stiprāki, kas notiek ap tiem 3-4 gadiem. Pārējais jau ir sekundāri.
Nu ok - ja erf krēsls pie chrusha izšķīdīs/izlidos no vietas, tad arī, protams, tas nebūs drošāk, bet tādi jau tos testus vispār neiziet, ne?

Atbildēt | Iepriekšējais


Azamat Bagatov

from: [info]termostats
date: Nov. 20., 2017 - 07:51 pm
#

Maz ticams, ka te atradīsies kāds, kurš būs izpētījis ADAC testu metodoloģiju un tajā pašā laikā būs spējīgs to adekvāti komentēt no medicīniskā viedokļa. Pārējais ir spekulācijas.

Spekulācija, kuru varu piedāvāt es - galvenais arguments novietojumam ar muguru uz priekšu ir tāds, ka bērna kakls nav gana izturīgs, un visbiežāk auto kaut kur ietriecas ar priekšu, nevis saņem triecienu pa aizmuguri, tāpat arī straujas bremzēšanas gadījumā tādā krēslā tā galva nelido uz priekšu.

Līdz ar to pastāv variants, ka šie krēsli ar muguru uz priekšu, ir drošāki ikdienas satiksmē un mazākās sadursmēs vai pie straujas bremzēšanas, kamēr ADAC testos vairāk tiek analizētas nopietnākas sadursmes, sānu un aizmugures triecieni utml., kur jau darbojas citi likumi un iestājas citādas sekas. Tā kā absolūts vairākums avāriju notiek pilsētā un pie relatīvi nelieliem ātrumiem, tad zviedri varētu būt nosprieduši, ka svarīgāk ir koncentrēties uz drošību šādos negadījumos.

Atbildēt | Iepriekšējais | Diskusija


from: [info]polija
date: Nov. 20., 2017 - 07:59 pm
#

zini kā - pat, ja aizmugurē kāds ietešas, lai iegūtu sliktāku efektu nekā ar ff krēslu, vajag vēl pašam braukt atpakaļgaitā, jo nu katrā gadījumā jāskatās, kurā virzienā vērsts rezultējošais spēks un cik stiprs tas sanāk.. Varētu būt, ka rezultāti labāk tieši sānu chrush testos, bet tur principā nav nozīmes, kāds virziens - tur tieši sāni jāskatās. Un praksē tā jau arī ir, ka visbiežāk ieskrien kkur ar priekšu, nevis atpakaļgaitā braucot..
Katrā ziņā man ir svarīgi, lai bērns nesatraumētos pie straujas bremzēšanas, kas gan var bieži vien gadīties (ir jau arī gadījusies), tāpēc vizinu atpakaļgaitā un vizināšu, kamēr vien nesasniegs tos 18kg..

Atbildēt | Iepriekšējais


sajūtu cilvēks

from: [info]vacatio
date: Nov. 20., 2017 - 08:03 pm
#

Paldies, jā, šie IR argumenti.

Atbildēt | Iepriekšējais


crescendo

from: [info]crescendo
date: Nov. 20., 2017 - 09:36 pm
#

https://www.youtube.com/watch?v=-8bOhCzE_34
Video ir Nuna rebl, kurš izskatījās pēc daudzsološa krēsliņa, līdz pēc adac testiem daļa patērētāju pieprasīja tā atsaukumu. Nezinu, kā beidzās, sākotnēji ražotājs centās skaidrot, ka krēsls nav vainīgs.

Ja jebkad ir lietoti erfi , tad droši vien redzi problēmu video.
Nav priekšējā sēdekļa.

Ja viņi tā testē visus erfus (jo foto it kā tā neizskatās?) tad tur ir daļa no problēmas. Tad redzēts, ka l diskutē par vairogkrēsliem, kuri ADAC izpildās ļoti labi, bet, ERFu fani un Britax apgalvo, ka vairogkrēsli ir bīstami pēc definīcijas, jo mašīnai apveļoties, bērns izvelsies.

Tas viss ir sarežģīti, publiski infas par to ir ļoti maz.


Ar To Pavedienu un Muki - lielāko daļu tā pavediena muki pa lielam tirgoja pilnīgi jebkuru erfu, kuru tā ražotāji bija ar mieru LV tirgot. tāpat tajā threadā ir arī infa par pirkšanu no zviedrijas utml. Nē, nu mīlestība pret kissiem tur ir izteikta, tas gan. Tie bija laiki, kad kissi bija lētāki.

Atbildēt | Iepriekšējais


from: [info]polija
date: Nov. 20., 2017 - 07:54 pm
#

braucamdrosi.lv arī izstudēts?
Imho trestē tikai pie modifikācijām, bet es par to nezinu vispār neko. Calis.lv Forumos ir diskusijās tēma tieši par erf krēsliņiem: http://calis.delfi.lv/forums/tema/18163474-autokreslini-ar-skatu-preteji-brauksanas-virzienam-erf/

Atbildēt | Iepriekšējais | Diskusija


sajūtu cilvēks

from: [info]vacatio
date: Nov. 20., 2017 - 08:00 pm
#

Braucam droši tagad sāku studēt, paldies. Pārbaudīšu arī to viņu piedāvāto tabulu.
To cāļa diskusijiu papētīšu, bet man viņa izskatās pēc muki reklāmas. Tos muki krēslus izpētīju, dažiem no viņiem adac testos drošības rādītājs ir tikai "apmierinoši", kas man raisa šaubas par visu viņu piedāvājumu.

Atbildēt | Iepriekšējais | Diskusija


from: [info]polija
date: Nov. 20., 2017 - 08:10 pm
#

nu tur ir vismaz viena muki persona, bet ir arī citi cilvēki. Es savu sūtīju carseat.se - izvēle lielāka kā muki.lv, cenas gan līdzīgas. Es trāpīju uz akciju un pasūtīju Klippan TriofixRecline - laikam 350 samaksāju ar visu piegādi līdz durvīm, bet nu par to vēl citi cilvēki saka, ka pašaurs, tb apaļākam bērnam pārāk ilgi nederēs.
Muki tādā ziņā labi, ka tos erf krēslus var uz vietas "pielaikot" , vai vispār derēs bērnam, autiņā, utt. Pie tam, kad es meklēju kādus modeļus, izskatījās, ka neviens cits lv erf krēslus īpaši arī nepiedāvā. Bet tie, kuri bija, lētāki kā muki tobrīd toč nebija. Mok tgd pa gadu kkas ir mainījies.. :)

Atbildēt | Iepriekšējais | Diskusija


sajūtu cilvēks

from: [info]vacatio
date: Nov. 20., 2017 - 10:13 pm
#

tagad vins tur maksā 347 eur (muki par 100 eur dārgāk).

Atbildēt | Iepriekšējais | Diskusija


scope

from: [info]scope
date: Nov. 20., 2017 - 10:55 pm
#

Ieķeksē kreisajā pusē "Prices incl. VAT ", ja tas nav izdarīts, tur by default ir bez PVN'a, kad pirms dažiem gadiem skatījos, arī likās, ka baigi lēti. Plus sūtīšana.
Mums bija uzstādījums par ERF, un muki bija tikai tāpēc, ka varēja uz vietas piemērīt automašīnā, jo pēc aprakstiem īsti nevar saprast, cik tad vietas reāli aizņems.

Atbildēt | Iepriekšējais


Antuanete

from: [info]antuanete
date: Nov. 20., 2017 - 11:12 pm
#

Ja nu kas, es tūliņ tirgošu Kiss, manam garajam bērnam siksnas ir jau pārāk zemu, kaut svara ziņā vēl vairāki kg līdz 18.

Atbildēt | Iepriekšējais | Diskusija


ANNA + АИИА

from: [info]nenoteiksme
date: Nov. 22., 2017 - 12:45 am
#

Eee, kas ar to krēsliņu? Aizņem baigi daudz vietas? Un par kādu ciparu domā tirgot?

Atbildēt | Iepriekšējais


sajūtu cilvēks

from: [info]vacatio
date: Nov. 20., 2017 - 08:07 pm
#

Ir tā, ka bērnam šobrīd ir krēsliņš pretēji braukšanas virzienam. Laba zīmola krēsliņš. Zviedru krēsliņš. Paļāvos uz visiem šiem kritērijiem un pirku nepētot sīkāk. Bet tikai tad, kad sapratu, ka siksnas īsti labi neturas uz pleciem -sākumā gaidīju, lai paaugas bišķi, varbūt tad nostāsteis vietās, bet nu jau bērnam 9 mēneši, tās jostas nestāv uz pleciem. Skaidri redzams, ka pie bremzēšanas viņa lidos ārā no viņām. Tāpēc tagad skatos un pētu visu nopietnāk.

Atbildēt | Iepriekšējais | Diskusija


from: [info]polija
date: Nov. 20., 2017 - 08:14 pm
#

līdz cik kg ir?
Nevar tur kko pieregulēt tām siksnām - augstāk/zemāk? Bet pie bremzēšanas no erf krēsla nelidos ;) Tur tieši iespiedīs dziļāk krēslā. :D Vienīgi, ja kāds pakaļā ieteš, var nebūt labi :(
Es 2x aizmirsu piesprādzēt, tāpat izvadāju pa visiem Garkalnes novada bezceļiem, dubļiem, peļķēm, augšā lejā, utt, bērns sēdēja krēslā kā sēdējis - būtu ff, toč būtu bijis man priekšējā stiklā..

Atbildēt | Iepriekšējais | Diskusija


sajūtu cilvēks

from: [info]vacatio
date: Nov. 20., 2017 - 08:17 pm
#

Nē, viņiem vispār aizliegts tos krēsliņus tagad ražot, jo neatbilda drošibas testiem. Es pirku lietotu un tobrīd nezināju, ka viņus vairs nemaz neražo.

Atbildēt | Iepriekšējais | Diskusija


from: [info]polija
date: Nov. 20., 2017 - 08:28 pm
#

cybex sirona?
Vispār jaunākās normas ES ir tādas, ka laikam līdz 15kg krēsliņiem būs jābūt TIKAI atmuguriski liekamiem. Ja jau tas ir pacelts pat tādā visES līmenī, tad nu gan jau ka kādi pamatoti testi/pētījumi tam visam apakšā ir.. Tas gan attiecas uz ražotājiem, tb ražot nedrīsktēs krēsliņus, kurus zem 15kg drīkst likt uz priekšu, esošos jau saražotos drīkst gan izpārdot, gan likt kā nu attiecīgi ražotājs norādījis.. Neatceros, no kura gada šitas būs/ir spēkā.. Jo nu šobrīd daudzi jau dažus mēnešu vecu mazuli liek ar skatu uz priekšu, ja kg to atļauj.. :(

Atbildēt | Iepriekšējais | Diskusija


sajūtu cilvēks

from: [info]vacatio
date: Nov. 20., 2017 - 08:35 pm
#

Nop! Cybex vispār ir labākie vērtējumi faktiski visiem krēsliņiem. Sirona finansiāli nevaru pavilkt, tas ir vienīgais mīnuss. man ir Emma.

Atbildēt | Iepriekšējais


crescendo

from: [info]crescendo
date: Nov. 20., 2017 - 09:46 pm
#

tādus patiesībā bija jāatsauc :( t.i. pašam ražotājam jādabū visi atpakaļ, lai tālak vairs lietotus nepārdotu :(

traki. Kļūmes gadās. Un siksnas... ir sāpīgs jautājums, zinu. Palīdz ģērbšana plānāk, un ļoti cieša piesprādzēšana un pareizs siksnu augstums (gan par zemu, gan par augstu ieeja krēsla atzveltnē izraisīs noslīdēšanu). Bet ja tiešām nevar regulēt (nevis tikai regulēšana neintuitīva)... tad traki.

Atbildēt | Iepriekšējais


tonight's the night

from: [info]kitija
date: Nov. 20., 2017 - 08:39 pm
#

Šī tēma Cāļa diskusijā bija apspriesta, iespējams var konkrētāk sameklēt vajadzīgo vietu. Ja pareizi atceros, tad doma bija tāda, ka salīdzināt ERF un FF krēslus nav pareizi, jo viņi strādā atšķirīgi. Attiecīgi arī testēšana notiek citādi un ERF tā norit daudz "smagāk", ieskaitot mērījumus kakla daļā (ko neviens FF krēsls neizturēs), līdz ar to arī salīdzināt rezultātus nav korekti. Gala verdikts = jebkāds ERF būs labāks nekā labākais FF.

Atbildēt | Diskusija


sajūtu cilvēks

from: [info]vacatio
date: Nov. 20., 2017 - 09:22 pm
#

Paldies. nu jau esmu pārsvērusies par labu erf.

Atbildēt | Iepriekšējais | Diskusija


tonight's the night

from: [info]kitija
date: Nov. 21., 2017 - 01:59 pm
#

Jauki! Man abiem bērniem ir Britax krēsli, no mūsu puses ļoti labas atsauksmes. Lai izdodas atrast savējo ;)

Atbildēt | Iepriekšējais | Diskusija


sajūtu cilvēks

from: [info]vacatio
date: Nov. 21., 2017 - 02:37 pm
#

Dual fix?

Atbildēt | Iepriekšējais | Diskusija


tonight's the night

from: [info]kitija
date: Nov. 21., 2017 - 02:43 pm
#

Mums nav ar isofixu, bet gan ar jostām abi: Hi-way un Two-way. Izlēmām, ka derēs ilgākam laikam, jo līdz 25kg. Two-way muguras daļa tiešām garāka kā citiem krēsliem un pluss, ka var likt arī FF. Ir gadījies, ka noder, kad uz vienu braukšanas reizi jāieliek citā mašīnā, lai nav ar atsaitēm jāņemās :)

Atbildēt | Iepriekšējais | Diskusija


sajūtu cilvēks

from: [info]vacatio
date: Nov. 21., 2017 - 06:01 pm
#

paldies!

Atbildēt | Iepriekšējais


smille

from: [info]smille
date: Nov. 21., 2017 - 07:58 pm
#

Mums ir Dual Fix - foršs krēsls, ar saviem plusiem un mīnusiem. Viens - derēs visdrīzāk max līdz 3g vecumam, mēs vedām līdz pēdējam un bērns bija viegls, bet vieta beidzās garumā (un abnormāli gara viņa nebija, es domāju 98 varbūt 100, bet ne vairāk). Otrs mīnuss, kas mums īpaši netraucēja - grozīt var tikai lēzenākajā pozīcijā un pozīciju maiņa ar bērnu iekšā nav diezko viegla. Mēs vispār viņu turējām visu laiku tikai lēzenākajā, līdz tiem 3g, bērns neprotestēja. Grozīšana bija forši līdz mums vajadzēja 3 beņķus mašīnā un pagriezt vairs nebija iespējams. Bet krēsls tik ērts, ka negribas mainīt.

Atbildēt | Iepriekšējais


from: [info]citronz
date: Nov. 20., 2017 - 09:22 pm
#

Kitija jau apmēram tā arī uzrakstīja. Es ar diemžēl neatceros konkrēti precīzi, jo pēc bērna man smadzenes kā vistai, bet doma tieši tāda, ka adac testos erf slikti performē tieši savas uzbūves dēļ, kaut kādā parametrā automātiski dabū zemāku vērtējumu. Bet no drošības viedokļa reāli ir drošāki erf. Pie tam zviedru plus tests ir daudz nopietnāks. Nez, es savējo vadāju erf jau divus gadus gandrīz un turpināšu. Starp citu, pieredze diemžēl līdzīga kā polijai, arī sīcis 1x ir vadāts nepiesprādzēts un veiksmīgi cauri visai Rīgai.

Atbildēt | Diskusija


sajūtu cilvēks

from: [info]vacatio
date: Nov. 20., 2017 - 10:14 pm
#

izskatās ka būšu pat atradusi īsto. ERF.
rīt vēl tikai papētīšu parametrus un stiprinājumus. Concord reverso.

Atbildēt | Iepriekšējais | Diskusija


:: le Minga :: alias :: Leo... ::

from: [info]le_minga
date: Nov. 20., 2017 - 10:30 pm
#

:) man Sprīdītim bija Concord autositz :) lieliska manta! (protams ne tik advancēts, kā mūsdienās, bet galvastiesu augstāks par pārējiem tirgū piedāvātajiem toreiz :) - pēcāk vēl trīs bērnus līdz skolasvecumam izvizināja (kur tad palika, to vairs nezinu :D)
-
šie ir kvalitatīvi, un kā jau nojaut, gadudesmitus sen jau :)

paskatījos netā tikko video tam reverso plus - ļoti labs izskatās

Atbildēt | Iepriekšējais | Diskusija


sajūtu cilvēks

from: [info]vacatio
date: Nov. 20., 2017 - 10:38 pm
#

tajā cāļa forumā gan nupat atradu, ka viņu nokritizē. aizņem daudz vietu auto, bet bērnam iekšpusē atkal tās vietas nav tik daudz. un kaut kas tur vēl. Uh.. man jau viss kūp.

Atbildēt | Iepriekšējais | Diskusija


:: le Minga :: alias :: Leo... ::

from: [info]le_minga
date: Nov. 20., 2017 - 10:45 pm
#

Cik cilvēku, tik viedokļu - galvenais lai Droši bērnam!
Vai taisies ikdienā simtus km nobraukāt, ka jāuztraucas, ka bērnam vietas maz, kur izpausties vai līdzivedamajām mantām vieta nepietiks, jo krēsliņš par lielu?
Skaties savas reālās vajadzības un lai bērns max droši vizinās ;)

Atbildēt | Iepriekšējais


salty

from: [info]salty
date: Nov. 20., 2017 - 10:15 pm
#

Piemetīšu vēl savu kapeiku, ka man abi Erfos vizinās. Vecākajai tūlīt jau 3.5g, brauks vēl ilgi, vietas gana. Tā ka jā - es arī pie Erfu atbalstītājiem.

Atbildēt | Iepriekšējais | Diskusija


smille

from: [info]smille
date: Nov. 20., 2017 - 10:17 pm
#

Kurš krēsls jums ir un kādi bērnam parametri (kg un augums)?

Atbildēt | Iepriekšējais


sajūtu cilvēks

from: [info]vacatio
date: Nov. 20., 2017 - 10:18 pm
#

kāds tev ir?

Atbildēt | Iepriekšējais | Diskusija


VulpesVulpes

from: [info]vulpes_vulpes
date: Feb. 14., 2018 - 06:12 pm
#

Kādu Jūs autokrēsliņu beigu beigās nopirkāt?

Atbildēt | Iepriekšējais | Diskusija


sajūtu cilvēks

from: [info]vacatio
date: Feb. 14., 2018 - 06:25 pm
#

Nenopirku. saklausījos par to braukšanu pretējā virzienā, bērns ar bišķi paaugās un tagad esošais vairs nešķiet tā uzreiz ārā metams. Pagaidām, kamēr derēs, lai brauc ar to, kas ir un tad skatīšos tālāk. Bet mani favorīti uz nākamajiem izmēriem palika Cybex. (Pret muki krēsliem man ir vizuālas pretenzijas.

Atbildēt | Iepriekšējais | Diskusija


VulpesVulpes

from: [info]vulpes_vulpes
date: Feb. 16., 2018 - 12:21 pm
#

Paldies par atbildi. Man arī ir tas pats, jo vairāk lasu, jo lielāka putra galvā par autokrēsliņiem. Arī skatījos uz cybex - pagaidām esmu apstājusies pie šī (bet vēl nav gala variants). http://www.autokreslini.lv/lv/produkti/autokreslini-0-18kg/cybex-vacija/sirona-m2-i-size/1/111226/sirona-m2-i-size-krasa-autumn-gold

Bet tikko man konsultācijā pa tel. ieteica apskatīties arī šo autokrēsliņu http://www.autokreslini.lv/lv/produkti/autokreslini-0-18kg/maxi-cosi-hollande/2waypearl/1/1491/2waypearl-krasa-nomad-blue

Bet, jo vairāk skatos, jo lielāka putra galvā.

Atbildēt | Iepriekšējais | Diskusija


sajūtu cilvēks

from: [info]vacatio
date: Feb. 16., 2018 - 01:09 pm
#

Cik esmu agrāk forumos skatījusies (toreiz vēl nepievērsu uzmanību braukšanas virzieniem, bet tas šoreiz nav būtiski), tad Maxi Cosi bija ļoti populāri. Pieņemu dēļ kvalitātes un diezgan labās cenas attiecības. Arī ss'ā Maxi cosi ir baigi daudz, tātad daudzi viņus izvēlas.

Atbildēt | Iepriekšējais


salty

from: [info]salty
date: Nov. 20., 2017 - 10:50 pm
#

Mazākajam 1.3 gadi ap 10 kg kādu pusgadu jau vizinās Jane Gravity. Lielākā 15 kg un Axkid Kidzone. Tas Jane ir no dzimšanas un daudz mazāks (toties ar pagriešanas funkciju, kas ļoti ērti ir), bet otru Axkidu klases krēslu mēs mašīnā neiebāztu aiz šofera sēdekļa - daudz vietas aizņem un šoferim garas kājas. Ja kas, testus nepētīju. Pirku, kas patika un kas līda mašīnā.

Atbildēt | Iepriekšējais | Diskusija


salty

from: [info]salty
date: Nov. 20., 2017 - 10:53 pm
#

nu un augumi - mazajai kaut kas starp 80-86 cm. Lielajai ~1m

Atbildēt | Iepriekšējais | Diskusija


smille

from: [info]smille
date: Nov. 21., 2017 - 10:13 am
#

Mani lielajai interesēja, jo tikko apgriezu savu 4gadnieci ar skatu uz priekšu.
Viņa gan pati nesūdzējās, bet reāli viņu palika grūti iesēdināt, jo ceļi pie pleciem + iespēra blakus māsai pa seju tā, ka asinis pašķīda :D Lences arī tagad ir uz visaugstāko, tāpat drīz būtu jādomā.

Atbildēt | Iepriekšējais


Azamat Bagatov

from: [info]termostats
date: Nov. 20., 2017 - 11:05 pm
#

Tā kā tēma arī man aktuāla, un redzu, ka daļai ir pieredze ar tiem erf, tad jautājums - vai un kā jūs risināt šāda krēsla ielikšanu pārlikšanu no viena auto otrā un vai jums tiešām visos auto tiem pietiek vietas?

Cik paskaījos video ar kaut kādu Axkid uzstādīšanu, tas liekas taaaads čakars, īpaši tās atsaites uz priekšējā beņka balstu, jau gara acīm redzu, kā ziemā un tumsā mēģinu šo izdarīt, tāpat arī dzīvesbiedre iemeta datus, ka tiem vajadzēja laikam kaut kādus 80cm vai cik tur vietas no pakaļējās atzveltnes līdz priekšējai, ko arī man knapi izdevās dabūt tikai vienā no abiem auto, un arī tikai ja priekšējais beņķis ir galīgi uz priekšu un ar neērtī noregulētu atzveltni.

Autoparks ir SAAB 9-3 2005, un Jeep Cherokee 1998, ja SAABā vēl kaut kā varētu iemocīt, un arī ar dievu uz pusēm, tad Jeepā izskatās, ka galīgi nelien.

Atbildēt | Diskusija


smille

from: [info]smille
date: Nov. 20., 2017 - 11:37 pm
#

Cakars ir, vēl jo vairāk dēl svara, tie krēsli ir pasmagi. Mainīšana noteikti laicīgi jāieplāno. Bet jo biežāk dara, jo vairāk iemanās, mēs ar mainīšanu nodarbojāmies loti īsu brīdi, tā arī nepieradām. Sobrīd katrā mašīnā savs krēslu komplekts, kas nu kurā derēja (pie pirksanas mērījām mazākā mašīnā un izmērs bija noteicošais)

Atbildēt | Iepriekšējais


salty

from: [info]salty
date: Nov. 20., 2017 - 11:37 pm
#

Ja man šitie zvēri būtu jācilā pa mašīnām - zeme atveries... ok, godīgi sakot, pati neņemos vispār tos krēslus aiztikt. Mums tikai pa retam vajag viņus izņemt no auto. Vīrs ir teicis, ka ar kādu 3.-4. reizi jau tīri veikli arī ar tām atsaitēm sanākot, un esot pat vienkāršāk, kā ar Jane isofix. Axkids ir liels - mums sākumā Audi A4 tiešām bija tā, ka priekšējam pasažierim gaužām neērti jāsēž. Tagad Subaru plašāks vāģis - un tāpat nevaru priekšā izvērsties pēc pilnas programmas, un kā jau minēju - aiz šofera krēsla vispār nereāli šo ielikt. Tā kā vispār jāņem abi auto un jābrauc uz tiem pašiem muki piemērīt mašīnās.

Atbildēt | Iepriekšējais


smille

from: [info]smille
date: Nov. 20., 2017 - 11:39 pm
#

Klippan Trofix pirms laika bija pats kompaktākais. Šis varētu arī būt relatīvi ērti pārliekams. Bet vispar jāmēra un jāskatās, var būt visādi sīkumi, kas patraucē vai tieši atvieglo lietošanu

Atbildēt | Iepriekšējais | Diskusija


from: [info]polija
date: Nov. 21., 2017 - 08:19 am
#

Jap. Tpc arī šito ņēmu. Sākumā bija AudiA3 2ām durvīm bez isofix - pat tad viņu varēja ielikt slēpākajā pozīcijā un principā pat sēdēt priekšā. Šobrīd Subaru Foresterim līdzīgi. Bet nu es vēl lieku slīpajā pozīcijā, stāvus tur atliektiem galiem vietas pietiek. Bet nu man pagaidām šķiet, ka meitai ērtāk slīpī. Tāpat jau dažreiz aizmiegot drusku sakņūp..
Triofix forši, ka var gan uz isofix, gan jostām - līdz 18kg vismaz nav starpības. 18-25 gan labāk, ja ir isofix, jo bāzi nostiprina ar isofix un bērnu ar jostām sprādzē. Triofixam arī ir opcija, nopirkt divas bāzes un tik mainīt krēsliņu - reāli ar vienu klikšķi. Kaut gan arī tā bāze tik viegli pāliekas, ka ar isofix tas vispār ir dažu sekunžu jautājums.. Vienīgi smags ga tas viss kopā ir. Ar to bāzi toč kko var nosist - pamatīgs metāla gabals. Krēsls vēl tā, bet ar nav no vieglajiem..
Bet nu tur arī kā jau rakstīju, ja bērns nav no tievajiem, tad cik noprotu vēlākā vecumā tiešam var būt pašauri. Kgan on the other hand -ja tūkstoši km nav jārauc vai simti nav jārullē ikdienā, tad jau nekas..

Atbildēt | Iepriekšējais | Diskusija


smille

from: [info]smille
date: Nov. 21., 2017 - 10:10 am
#

Mums ir parastais Trofix, nopirkām laikam divus gadus pirms lv parādījās recline, un es uzreiz mukos pamanīju, ka tam jaunajam modelim daudz labāks slīpums (speciāli prasīju, vai man rādās, jo vizuāli krēsls tāds pats, bet uzreiz pamanīju slīpumu). Tur šķiet svarīgi, kādi auto ir beņķi, mums samērā ergonomiski, kas strādāja par sliktu ERF.

Atbildēt | Iepriekšējais


:: le Minga :: alias :: Leo... ::

from: [info]le_minga
date: Nov. 20., 2017 - 11:55 pm
#

paskaties, vai Jeepā vispār ir Isofix stiprinājumi - jamie esot ekstrā nopērkami un iebūvējami, ja ir vēlme un iespēja...
sēdekļa iestiprināšana ar isofix ir žigla, daudz vienkāršāka, kā agrāk, kad ar piesprādzēšanās siksnām sēdekļi stiprinājās - protams svarā viegli nav šie advancētie beņķi, bet ne smagāk, kā ratus bagāžniekā iekraut...
(man sīki lieli jau, bet atceros visus tos "priekus" - izbaudu tagad, kad māsas mazos vizinu un sēdekļus tik žigli un operatīvi "pārknaģēt" uz otru auto var - resp. respekt tam, kas to isofix izgudroja :D ) - sarežģītāk bik ar jaunākā puikas erf, jo tā "kāja", bet tāpat vienkāršāk, kā ar parasto piesprādzēšanās siksnu stiprināt pa vecai modei...

Atbildēt | Iepriekšējais


scope

from: [info]scope
date: Nov. 21., 2017 - 08:18 am
#

Axkid Minikid, bija iekš B5 Passat universāļa, priekšējā pasažiera vieta tika samazināta līdz minimumam, jo tajā brīdī vēl likām arī nedaudz slīpāk uz priekšu (ar paliktni, jo sākumā vēl puika tik labi nesēdēja).
Tagad iekš Alhambras vietas it kā pietiek, redzēs kā būs, kad būs vēl 2 ERF.

Čakars ir, bet ja atsaites paliek vietā (pie priekšējiem krēsliem), tad jau ir apgūtas iemaņas un uzstādīšana neaizņem daudz laika. Cita lieta, ka tik un tā pārsvarā tas krēsliņš ir mašīnā un ja vien nav baigā nepieciešamība vest lielāku kravu, nost viņu neņemu.
Mums gan ir viens auto.

Tieši iespējamā vietas trūkuma dēļ arī tika izvēlēts muki.lv, jo var piemērīt vēl pims pirkšanas.

Atbildēt | Iepriekšējais


masha_nje_vasha

from: [info]masha_nje_vasha
date: Nov. 21., 2017 - 10:50 pm
#

Man ar 2 krēsliem čakars ir tik liels, ka gandrīz nekad nepārliekam citā mašīnā. Saviem vecākiem, kas dažreiz bērnu kaut kur aizved, esmu nopirkusi uz priekšu braucamo krēslu.

Atbildēt | Iepriekšējais


masha_nje_vasha

from: [info]masha_nje_vasha
date: Nov. 21., 2017 - 08:51 am
#

Man nav viedokļa par tiem testiem, bet gribas aicināt pirkt atpakaļskata krēliņu, ja vien tas ir iespējams. Katru reizi, kad strauji bremzēju, nopriecājos par savu pirkumu. Un nav pat jāgaida avārijas. Lielākajam bērnam jau 115 cm un 19 kg, bet joprojām brauc tādā un, lai gan apkārtējie apšaubīja, ka tā notiks, nav nekādu problēmu ar to, ka viņš negribētu vai būtu neērti.

Atbildēt | Diskusija


smille

from: [info]smille
date: Nov. 21., 2017 - 10:10 am
#

Kurš jums ir?

Atbildēt | Iepriekšējais | Diskusija


masha_nje_vasha

from: [info]masha_nje_vasha
date: Nov. 21., 2017 - 10:48 pm
#

Axkid Rekid. Protams, nav tik ērti, kā būtu bijis, ja sēdētu otrādāk, bet bērns neiebilst.

Atbildēt | Iepriekšējais