11.09.2014 20:12
Šodienas pērles no satiksmes:
- CP uz Krasta ielas pretī Spīķeriem ķersta ātruma pārkāpējus un stādina tos uz veloceliņa. Paši, tā kā moto ekipāžas, nostājušies maliņā, bet ir redzētas arī CP automašīnas, novietotas uz veloceliņa;
- frontālais iekrāvējs, kurš "noņem skaidu" pa Krasta ielas 3. joslu.
tavas domas

08.09.2014 9:20
Vakar, Baltijas jūras dokumentālo filmu foruma ietvaros noskatījos divas filmas.
Patika abas, gan Tēvocis Tonijs, Trīs muļķīši un VDK (Uncle Tony, Three Fools and the Secret Service) http://vimeo.com/84618827 , gan Sāls (My Name is Salt) http://vimeo.com/80067662 .
Uz otro arī zāle bija pilnāka.

Paldies, [info]dorotija par ielūgumiem.
tavas domas

04.09.2014 22:17
Nedaudz aizsvīdis skatiens jeb trešdienas rīts Lielajā Ķemeru tīrelī.
Atkal jau nedaudz citādāk nekā iepriekšējās reizēs.
... )
12 domas | tavas domas

01.09.2014 18:47
Vakar, paralēli dzelzceļa ekspedīcijai, sanāca arī daži ar dzelzceļu nesaistīti kadri.
Varēšu papildināt sēriju.
... )
2 domas | tavas domas

31.08.2014 22:11
Paldies, Viņa Gaišībai [info]kautskis par ideju apskatīt slēgto dzelzceļa posmu "Skulte - Limbaži".
Mēs gan bijām slinki un pārvietojāmies ar auto un posmu veicām no Skultes puses. Pa uzbērumu veicām posmu Ziediņi 1 - Inte un vēl mazu gabalu aiz Lādes stacijas. Pārējo gan pa parastajiem ceļiem.
Jāpiezīmē, ka pie Skultes stacijas, spriežot pēc novērotā, ir visai interesanta automātika, kas ieslēdz pārbrauktuvē sarkano signālu kamēr vilciens stāv Skultes stacijā. It kā jau nekas, bet ir brīži, kad starp vilciena pienākšanu un atiešanu ir vairāk par 20 minūtēm.

Bija interesanti, jāskatās, varbūt ir vērts arī tālāko posmu līdz Ipiķiem apskatīt.

Uzreiz jāpiebilst, ka:
- nolažojāmies ar Intes stacijas būdiņas meklēšanu, kaut kā pēc dzelzceļnieku mājas iemūzīnāšanas aizmirsās...
- neapmeklējām Lielezera staciju.

P.S. Senāka reportāža no slēgtā dzelzceļa posma "Rīga - Ērgļi".
P.P.S. [info]kautskis palicis atmiņā tantei no Intes stacijas dzelzceļnieku mājas kā žigls jaunietis, kurš ātri soļojis un fotografējis. Tik ātrs, ka viņa pat nav paspējusi pajautāt, kāpēc fotografē.

Zemāk kāds strēķītis bilžu.
... )
5 domas | tavas domas

29.08.2014 7:51
Šodien atkal manīju "senu draugu" http://klab.lv/users/scope/196672.html
Šoreiz dzīvnieciņš ar VOLVO XC90(NE-21) Viesītes un Bauskas ielas krustojumā pabrauca garām pie sarkanās gaismas stāvošajiem pa nogriešanās joslu, paskatījās, ka pa Bauskas ielu neviens nebrauc un aizbrauca Mūkusalas apļa virzienā zem sarkanās gaismas.
Pēc tam arī Mūkusalas aplī slaloms pa joslām bez pagriezienu rādīšanas un nogriešanās uz Salu tilta uzbrauktuvi centra virzienā no 2.5 joslas, arī bez pagrieziena rādīšanas.

Diez, ja nav video, ir vērts rakstīt CP, lai izsauc dzīvnieciņu parunāties? Nu tā, tīri profilaksei.
27 domas | tavas domas

21.08.2014 16:48
Pagājušā nedēļa pagāja Latgales pakalnos un ezermalās, īpašs paldies [info]nord par viesmīlību.
Turpceļā pa ceļam sanāca apskatīt Līvānu Stikla fabrikas muzeju un Leļļu muzeju Preiļos.

Apmeklējām arī Krustaceļu Aglonā, kaut arī iesēdāmies diezgan lielā korķī, bet tik un tā liels paldies lielajam CP skaitam, kas nodrošināja kārtību. Protams, neizpalika arī bez kāda īpašāka "dzīvnieciņa", kam viss korķis bija jāapbrauc pa pretējo joslu, jo rindā stāvēt ir zem pašcieņas.

Nākamajā dienā turpat Aglonā airējāmies pa Ciriša ezeru, piknikojām Upursalā - forši un pavisam nedārgi. Savukārt, Dagdā konstatējām, ka interneti melo un pilsētiņā nav īsti, kur paēst, tāpēc bijām ļoti priecīgi iekost mazā piparbodītē, kur pārdevēja mikrovilnī uzsildīja picu, belašu!! un pīrādziņus, kā arī piedāvāja pagatavot 3in1 kafijas, ko tad arī notiesājām pie ārpusē ierīkotā galdiņa.
Tās pašas dienas vakarā, pa ceļam piedzīvojot auto bagāžnieka apskati no CP puses Ezerniekos (nezinu, cūku mēra vai kontrabandistu dēļ), apmeklējām augstāko koka skatu torni Latvijā, kurš uzsliets Lielajā Liepu kalnā, kur mani tā labi sabiedēja strauji atnākušais negaiss, jo 34m augstumā, krietni virs koku galotnēm, strauji atnākušais vējš nav nekāda joka lieta. Atceļā vēl forši skati pie Rāznas un gabaliņu aiz Pušas.

Rēzeknes apkārtnē iesaku apmeklēt keramiķa Staņislava Viļuma darbnīcu, kur iespējams iegādāties viņa un viņa sievas skaistos melnās keramikas darinājumus. Rēzeknes pievārtē ir vērts apmeklēt Ančupānu skatu torni, kas ierīkots pateicoties Latvijas valsts mežiem. Protams, vērts apskatīt arī pašu Rēzekni, sevišķi jau jaunos kultūras centrus "Zeimuļs" un "Gors". Šeit gan jābrīdina, ka posmā Viļāni - Rēzekne šobrīd darbojas 15 luksofori un posma šķērsošana var aizņemt krietnu laiku.
Vēlāk devāmies Ludzas virzienā, kur arī norit pilsētas sakopšanas darbi, bet pats centrs, kopš manas pēdējās vizītes, piedzīvojis patīkamas pārmaiņas.
No Ludzas devāmies meklēt LVM iekārtoto atpūtas vietu Pildas apkārtnē. Pirmajā jau bija apmetušies atpūtnieki, bet otrā gan mūs sagaidīja tukša, tikvien cik kāds zvēriņš bija parevidējis atkritumu urnu saturu, tāpēc ieteikumus - visus atkritumus labāk vest līdzi, lai zvēriņiem nav jārokās pa maisiņu kaudzēm un jāmeklē šķietamais kārums.

Pirmo reizi biju Lubānā, kura izskatījās ļoti sakopta un patīkama pilsētiņa, lai arī svētdienas dienā abas ēstuves bija slēgtas. Pa ceļam apmeklējām Gunāra Igauņa senlaiku mūzikas instrumentu darbnīcu, kā arī Teirumnieku purva taku, kur apskatījām ne tikai purvu, bet tikām pamieloties arī ar dzērvenēm, brūklenēm un zilenēm, kuras varēja ēst pilnām saujām.

Arhitektūra... )

Ainavas... )

Ludzas kaķīši!!!... )

Atj: Aizmirsu pieminēt Lūznavu, kur šobrīd atjauno nelielu skaistu muižiņu, kurai blakus atrodas plašs parks ar dīķiem un lielu koku sugu dažādību.
7 domas | tavas domas

19.08.2014 20:30
Aizķēries neliels parādiņš.
Zemāk bildes no Papes, kur uzstādīts pasaulē pirmais migrējošo sikspārņu ķeršanas murds. Sīkāk šeit - http://dabasdati.lv/lv/article/pape-atklas-pasaule-pirmo-migrejoso-siksparnu-kersanai-buveto-murdu/
Tālāk nedaudz bildes no atpakaļceļa maršrutā Pape - Rīga, caur Lietuvu.
... )
tavas domas

19.08.2014 19:12
Izrādās, ka Rīgas sabiedriskais transports no malas izskatās pat īri labi, sīkāk "Транспорт Риги".
3 domas | tavas domas

30.07.2014 22:49
Iztraucētais rīta miers, Seces apkārtne.
... )
7 domas | tavas domas