28.10.2014 8:11
Brīvdienās nedaudz pabraukājāmies pa Latgali, precīzāk, Ezernieku, Andrupenes un Rēzeknes apkārtni.
Daudz mazo celiņu, nosacīts off-road tests čoma auto pa Jāņa sētas kartes raustītajiem celiņiem, vienā vietā gan neizbraucām, jo bebrs bija parūpējies par krietnu šķērsli resnas apses izskatā. Tāpat ļoti daudz pamestu māju, kas skumdina, bet nav tā, ka neviens neko nedara - zemes tiek apstrādātas, labība un rapsis gaida sniega segu.
Jau otro reizi šogad biju Lielajā Liepu kalnā, kokiem lapas gan nobirušas, bet skaisti arī tāpat.
Piefiksējām vietas, kurās varētu iegūt skaistas ziemas bildes.

Latgale manā skatījumā.
... )
4 domas | tavas domas

23.10.2014 21:54
Kultūras iestāžu apmeklēšana nepadara kulturālu.
Adresēts tik ļoti salstošajai meitenei, kurai bija jāsmēķē pie pašas LNMM Arsenāls galvenās ieejas.
2 domas | tavas domas

08.10.2014 8:28
Sanāca palasīt Rīgas avīzi, tur tiek pielietota diezgan interesanta demagoģija pret automašīnām, lai attaisnotu velojoslu ieviešanas plānu.
Izrādās, ka galvenie cieto daļinu piesārņojuma avoti gaisā ir:
- izplūdes gāzes (jā, šim var piekrist);
- riepu nodilums pret asfaltu;
- bremžu uzliku nodilums.

Aimirsuši gan pieminēt tādus svarīgus cieto daļinu piesārņojuma avotus kā:
- smilšu un sāls maisījumu, kas tiek kaisīts ziemas sezonā uz ielām un pēc tam līdz pat pus vasarai netiek kārtīgi savākts;
- tās pašas tramvaja līnijas, kuras dēļ vecajiem koka gulšņiem netiek apzaļumotas, kā rezultātā to tuvumā novērojamas smilšu vētras.
16 domas | tavas domas

05.10.2014 21:42
Šodien sanāca tāds visai interesnats maršruts.
Saullēktu sagaidījām Raganu purvā, te gan jāsaka, ka miglas nebija un arī saule daļēji noslēpās mākoņos, bet tas jau nekas.
Pēc tam devāmies Vecmoku un Jaunmoku virzienā, kur joprojām valdīja tāds padrūms un dūmakains laiks, gluži kā raksturīgs rudenim.
Vēlāk, caur Jaunpili, kur vēlreiz apskatījām Elles kalnu un pirmoreiz arī Kartavkalnus un kur beidzot sāka skaidroties debesis, devāmies Dobeles virzienā.
Cauri Dobelei devāmies Apguldes - Penkules virzienā, lai vēlāk izbraukātu dažus jau zināmus ceļus Tērvetes tuvumā.

Visvairāk priecē apstrādātie lauki, tikai retās vietās tie palaisti atmatā.
... )
4 domas | tavas domas

02.10.2014 12:28
Vakar nobrīnījos par cilvēkiem, kuri pērk kūpinātas zivis, kuras tiek tirgotas pa taisno no kastēm no apšaubāma paskata automašīnas bagāžnieka, bez nekādām dzesēšanas iekārtām.
Labi, kartupeļus, burkānus un citus lauksaimniecības produktus vēl tādā veidā var tirgot, bet ne jau ātri bojājošos produktus.
6 domas | tavas domas

02.10.2014 8:09
Ušaka iekškvartālu un dažu Pārdaugavas ielu sakārtošana tiek pabeigta tieši uz vēlēšanām, bet tā jau laikam tikai sakritība.
Piemēram, Ziepniekkalnā šonedēļ steidz pabeigt darbus iekšpagalmā pie tā sauktā "Ķīnas mūra", kurā ir tāds krietns pulciņš vēlētāju (11 trepju telpas, katrā pa 36 dzīvokļiem).

Tajā pašā laikā būvnieki kā tādi malacīši ar smago tehniku čakarē blakus mājas gājēju ietvi, jo slinkums pa otru pusi piebraukt. RD gan solās salabot, bet ar to solīšanu jau ir kā ir...
2 domas | tavas domas

NE-21 sāga nesteidz beigties

30.09.2014 8:32
Vakar kāreiz saņēmu atbildi no VP par mūsu varoni, bet man jau šķita, ka pārrunas (ja tādas vispār ir notikušas) neko nav devušas, jo bija te jau minētais gadījums 26.09.2014 ~ 7:34.
Bet šorīt mūsu varonis atkal brauca pie sarkanā, šoreiz tas notika Mūkusalas un Akmeņu ielu krustojumā ~ 7:22.
Sporta pēc būs jāuzraksta iesniegums, lai VP kārtīgāk dara savu darbu.

P.S. Kolēģis iemeta linku uz ļoti labu un mazu reģistratoru http://www.techmoan.com/blog/2014/6/15/mini-0803-probably-the-best-mini-dashcam-with-a-screen.html
P.P.S. Interesanti, ka uz elektronisku iesniegumu (parakstītu ar e-parakstu) ar lūgumu atbildēt elektroniski, VP liek mīksto un sūta ierakstītu vēstuli.


Atbilde no VP:... tālāk ... )
14 domas | tavas domas

28.09.2014 14:05
Nāk rudens un dažs labs jau izsaimnieko ziemas krājumus.
... )
2 domas | tavas domas

28.09.2014 13:59
Varbūt tomēr jāsāk pārskatīt tā video reģistratora pirkšana.
Vakar būtu varējis fiksēt divus smukulīšus, kuri vispirms iedarbināja uz A8 pie Olaines uzstādītajā radar-luksoforā sarkano gaismu (grūti tak dažsimts metrus ar 70 km/h pabraukt), bet pēc tam paši veikli šķērsoja regulējamo gājēju pāreju pie sarkanās gaismas.
Rezultātā audzinošo efektu, stāvēšanu pie sarkanā, nācās izbaudīt nevainīgajiem...
6 domas | tavas domas

NE-21 hronikas turpinājums

26.09.2014 7:56
Šorīt, ~ 7:34, atkal šis Volvo XC90(numurs NE-21) tik ļoti steidzās, tā, ka četru joslu ielai, kur pirms krustojuma 2. joslā viens auto gaida nogriešanos pa kreisi, bet labajā joslā ir kādi 5 - 6 auto, nācās pārbraukt dubulto nepārtraukto līniju, lai varētu nostāties priekšā kreisā pagrieziena veicējam.
It kā jau šajā situācijā nekas traks, bet pēc APK vēsā mierā varētu piešūt agresīvu braukšanu.

Joprojām izskatās, ka CP vai nu haltūrē vai kādu neizpaužamu iemeslu dēļ šādus indivīdus nesoda, jo ar tādu braukšanu būtu jānonāk CP redzeslokā diezgan bieži.

P.S. Virzienrādītāji arī šim auto nav uzinstalēti.
2 domas | tavas domas