Melns, balts, tomēr pelēks

14.12.2017 10:55
Pirmais gadījums:
Vakars, tumšs, neregulējama un neapgaismota gājēju pāreja, pāri brien čalis tumšā jakā un, "labi, ka" gaišos džinsos, pamanīt var tikai tad, kad viņš jau atrodas uz ielas.

Otrais gadījums:
Tas pats vakars, apgaismota gājēju pāreja, apstājos palaist gājēju, bet pretimbraucošais "neredz" gājēju, kura jau ir pārgājusi līdz ielas vidum, nereaģē arī uz uztaurēšanu. Pēc tam, kad pabrauc garām, viss kļūst skaidrs - runā pa telefonu...

Tas tā, kontekstā ar pēdējo dienu ziņu virsrakstiem, par notriektajiem gājējiem (arī uz gājēju pārejām).

P.S. Aizrakstīju SatDep'am jautājumu, kad dažas pārejas aprīkos ar apgaismojumu. Viena no tām atrodas pie pamatskolas.
14 domas | tavas domas

Kopīpašums un tā minimāla rekonstrukcija

13.12.2017 14:46
Tā nu ir sanācis, ka manai mammai ar savu māsu ir mantots kopīpašums, kurš sastāv no lauksaimniecības zemes un diezgan švakā stāvoklī esošas mājas.
Uzreiz jāsaka, ka pēdējie lielākie darbi šai mājai ir veikti manā bērnībā ap 198x. gadu, kad otrai pusei mājas tika nomainīts jumts (vecais - dakstiņi, dēlīši; jaunais - šīferis).
Abām mantiniecēm nav brīvu līdzekļu lielu darbu veikšanai, un arī pašu spēki (kam arī gribēšana) ierobežo remonta iespējas. Galu galā, savam mūžam jau pietiks, cerams... ... )
17 domas | tavas domas

11.12.2017 23:14
Šodien tiku pie viena no nākamajiem autokrēsliņiem jaunajai paaudzei.
Modelis Axkid Rekid, kurš ir praktiski tāds pats, kā lielā brāļa nu jau 2 gadus lietotais Axkid Minikid, tikai ar citādāku pamatni un papildus opciju IsoFix. Šo sanāca dabūt lietotu, bet labā stāvoklī.
Parunājos arī ar sievieti, kura pārdeva un ļoti iepriecināja pozitīvā pieredze bērna vizināšanā šajā krēsliņa līdz pat 5+ gadu vecumam.
Piemērot automašīnā, bija prieks, ka viss tiešām der un tīri teorētiski visus 3 krēsliņus varētu salikt otrajā rindā.

Ir gan arī pretēja kolēģa pieredze ar Britax Dualfix krēsliņu, kurš 3.5 gadus vecam bērnam atmuguriski tiekot lietots tikai tad, kad bērns piemieg.
24 domas | tavas domas

27.11.2017 21:58
Ko nevar ar spēku, to var ar lielāku spēku un ciešu pārliecību.
Piemēram, iemakarēt bremžu vai milglas luktura spuldzīti labās puses aizmgurējās gabarītspuldzītes vietā.
Jautri tā, ka vienā pusē bremžuguns visu laiku deg, otrā iedegas, kad tiešām bremzē...
tavas domas

27.11.2017 8:30
Kārtējais variants, kad nopērk paši nezin ko un pēc tam brīnās, ka tuvumā Rīgas ūdens dūņu poligons.
http://www.lsm.lv/raksts/zinas/zinu-analize/babite-svaiga-gaisa-vieta-ridzinieku-kanalizacijas-dunu-smakas.a258724/

Atgādināja sēriju no "How I Met Your Mother", kur pārītis nopirka dzīvokli perspektīvajā "Dowisetrepla" rajonā un tikai pēc kāda laiciņa saprata mākleres kodēto rajona nosaukumu - "downwind of the sewage treatment plant".
1 doma | tavas domas

20.11.2017 19:22
Vakars, tumšs, Liepājas ielas un K. Ulmaņa gatves krustojums, kur noteiktos laikos aizliegts kreisais pagrieziens uz Liepājas ielu.
Krustojumā uz gājēju ietves (blakus stāvvietai, kurā beigušās vietas), novietota ar priekšu pret auto plūsmu, stāv netrafarētā Škoda, bez nevienas operatīvā transportlīdzekļa pazīmes, ar ieslēgtām tuvajām gaismām žilbina pa ielu braucošos.
Vai šādām izdarībām ir nepieciešams netrafarētais auto?
Diezin vai.
6 domas | tavas domas

19.11.2017 17:13
Vakar pēc svētku uguņošans Rīgā, konstatēju, ka uguņošanu pēdējo reizi pirms tam esmu bildējis 2014. gada 18. novembrī...
... )
2 domas | tavas domas

13.11.2017 15:51
Cepuri nost Volvo automātiskās bremzēšanas sistēmas priekšā https://www.youtube.com/watch?v=HnCU20Cu0fs

Cita starpā, laižot cilvēkus pie gājēju pārejām, esmu novērojis, ka ir vecāki ar maziem bērniem, kas, laikam domādami labu (it kā lai mazāk aizkavētu automašīnas), pēc tam, kad automašīnas ir apstājušās, lai gājējus palaistu, izdomā gājēju pāreju šķērsot skriešus.
Lieki teikt, ka neko labu no šādas vecāku rīcības bēns neiemācās.
10 domas | tavas domas

30.08.2017 23:46
2017. gada pļaujas sezona + bonusā variācija par tuvojošos rudens ainavu.
... )
2 domas | tavas domas

27.08.2017 16:32
A7, līkums pirms Codes krustojuma ar ātruma ierobežojumu un fotoradaru, diennakts tumšais laiks, priekšā noķerts busiņš ar lielu piekabi, garām iet nav prāta darbs, tas gan neattur pasažieru autobusu un vienu vieglo aiz tā (reizē ar autobusu, neredzot neko uz priekšu) veikt apdzīšanu uz aklo.
Tādi lūk mums tie "profesionāļi".
tavas domas