21.08.2014 16:48
Pagājušā nedēļa pagāja Latgales pakalnos un ezermalās, īpašs paldies [info]nord par viesmīlību.
Turpceļā pa ceļam sanāca apskatīt Līvānu Stikla fabrikas muzeju un Leļļu muzeju Preiļos.

Apmeklējām arī Krustaceļu Aglonā, kaut arī iesēdāmies diezgan lielā korķī, bet tik un tā liels paldies lielajam CP skaitam, kas nodrošināja kārtību. Protams, neizpalika arī bez kāda īpašāka "dzīvnieciņa", kam viss korķis bija jāapbrauc pa pretējo joslu, jo rindā stāvēt ir zem pašcieņas.

Nākamajā dienā turpat Aglonā airējāmies pa Ciriša ezeru, piknikojām Upursalā - forši un pavisam nedārgi. Savukārt, Dagdā konstatējām, ka interneti melo un pilsētiņā nav īsti, kur paēst, tāpēc bijām ļoti priecīgi iekost mazā piparbodītē, kur pārdevēja mikrovilnī uzsildīja picu, belašu!! un pīrādziņus, kā arī piedāvāja pagatavot 3in1 kafijas, ko tad arī notiesājām pie ārpusē ierīkotā galdiņa.
Tās pašas dienas vakarā, pa ceļam piedzīvojot auto bagāžnieka apskati no CP puses Ezerniekos (nezinu, cūku mēra vai kontrabandistu dēļ), apmeklējām augstāko koka skatu torni Latvijā, kurš uzsliets Lielajā Liepu kalnā, kur mani tā labi sabiedēja strauji atnākušais negaiss, jo 34m augstumā, krietni virs koku galotnēm, strauji atnākušais vējš nav nekāda joka lieta. Atceļā vēl forši skati pie Rāznas un gabaliņu aiz Pušas.

Rēzeknes apkārtnē iesaku apmeklēt keramiķa Staņislava Viļuma darbnīcu, kur iespējams iegādāties viņa un viņa sievas skaistos melnās keramikas darinājumus. Rēzeknes pievārtē ir vērts apmeklēt Ančupānu skatu torni, kas ierīkots pateicoties Latvijas valsts mežiem. Protams, vērts apskatīt arī pašu Rēzekni, sevišķi jau jaunos kultūras centrus "Zeimuļs" un "Gors". Šeit gan jābrīdina, ka posmā Viļāni - Rēzekne šobrīd darbojas 15 luksofori un posma šķērsošana var aizņemt krietnu laiku.
Vēlāk devāmies Ludzas virzienā, kur arī norit pilsētas sakopšanas darbi, bet pats centrs, kopš manas pēdējās vizītes, piedzīvojis patīkamas pārmaiņas.
No Ludzas devāmies meklēt LVM iekārtoto atpūtas vietu Pildas apkārtnē. Pirmajā jau bija apmetušies atpūtnieki, bet otrā gan mūs sagaidīja tukša, tikvien cik kāds zvēriņš bija parevidējis atkritumu urnu saturu, tāpēc ieteikumus - visus atkritumus labāk vest līdzi, lai zvēriņiem nav jārokās pa maisiņu kaudzēm un jāmeklē šķietamais kārums.

Pirmo reizi biju Lubānā, kura izskatījās ļoti sakopta un patīkama pilsētiņa, lai arī svētdienas dienā abas ēstuves bija slēgtas. Pa ceļam apmeklējām Gunāra Igauņa senlaiku mūzikas instrumentu darbnīcu, kā arī Teirumnieku purva taku, kur apskatījām ne tikai purvu, bet tikām pamieloties arī ar dzērvenēm, brūklenēm un zilenēm, kuras varēja ēst pilnām saujām.

Arhitektūra... )

Ainavas... )

Ludzas kaķīši!!!... )
6 domas | tavas domas

19.08.2014 20:30
Aizķēries neliels parādiņš.
Zemāk bildes no Papes, kur uzstādīts pasaulē pirmais migrējošo sikspārņu ķeršanas murds. Sīkāk šeit - http://dabasdati.lv/lv/article/pape-atklas-pasaule-pirmo-migrejoso-siksparnu-kersanai-buveto-murdu/
Tālāk nedaudz bildes no atpakaļceļa maršrutā Pape - Rīga, caur Lietuvu.
... )
tavas domas

19.08.2014 19:12
Izrādās, ka Rīgas sabiedriskais transports no malas izskatās pat īri labi, sīkāk "Транспорт Риги".
3 domas | tavas domas

30.07.2014 22:49
Iztraucētais rīta miers, Seces apkārtne.
... )
7 domas | tavas domas

29.07.2014 7:20
Šorīt divi DPD busi attaisnoja balto busiņu stereotipu visā krāšņumā.
Attiecīgi, iesaku uzmanīties, jo tas, ka jau esi uzsācis apdzīšanas manevru (spogulis, signāls, manevrs), nenozīmē, ka nevajadzētu vēlreiz paskatīties spogulī, jo, bez pagrieziena signāla un ignorējot CSN, garām var aiziet DPD...
3 domas | tavas domas

21.07.2014 21:57
Vakar, atceļā no Papes, pa ceļam arī sanāca dažas reizes slēdzi nospiest.
Sev piezīmēju dažas skaistas vietas vēl leišu pusē, pie Mažeiķiem un posmā Akmene - Žagare.
Jau mūsu pusē foršs bija ceļš Augstkalne - Tērvete - Jelgava.
... )
tavas domas

20.07.2014 23:25
Brīvdienās atkal biju Papē.
Turp un atpakaļ izvēlējos dažādus maršrutus, kuri gāja cauri Lietuvai, lai nebūtu atkal kopā ar fūrēm jāperās pa A9. Bija labi, ja vajadzēs arī citreiz varēs šos ceļus izmantot.
Piektdienas vakarā bija brīnišķīgs brīvdabas saksofona koncerts, "barbekujs" un pēķšņi uzradusies migla.
Sestdien agri no rīta devos līdzi putnu gredzenotājiem uz Papes ezera niedrāju, pa dienu slaistījos un pa starpai nopeldējos jūrā (ūdens slapjš un auksts), vakarā vērojām saulrietu pie Papes kanāla "ietekas" jūrā.
Svētdien atkal pelde jūrā, vēl slapjāks un aukstāks, jo iegriezies ZZR vējš un arī ūdens nešķiet diži iesilis.

Zemāk nelielas fotopiezīmes no Papes.
... )
2 domas | tavas domas

11.07.2014 19:54
Daži "banaļņiki" saulrietu izskatā.
... )
5 domas | tavas domas

10.07.2014 23:35
Lai arī "banaļņiks", saulriets Rīgas centrā ir skaists.
2 domas | tavas domas

Velo piezīmes

09.07.2014 22:32
Sarkans bruģītis krastmalā ir kā radīts, lai pa to pastaigātos.
Paši riteņotie brīžiem arī izrāda apdāvinātības pazīmes:
- visas ietves aizņemšana, vai braukšana tieši pa vidu, tā, ka nevar izzīlēt, pa kuru pusi droši apbraukt (šis arī uz gājējiem attiecas);
- braukšana zem vielām (nezinu, zāle, alkohols utml.) vai vienkārši ar putniem galvā (sveiciens trim jautrām jaunkundzēm zem Salu tilta), kā dēl ļoti atbalstītu stingrāku kontroli no CP puses, arī velo vadītāja apliecību ziņā.
1 doma | tavas domas