26.01.2021

n/a

26.01.2021 11:46

morraa
Pēc jautājuma par priekšnieka lelli, kuru pagrabā darbiniekiem ir atļauts sist būtu jāuzraksta par jocīgajiem mītiem par Japānu vispāri.
Kad biju Izraēlā, tad katrs otrais man stāstīja, ka Izraēla ir ziņu varonis: tik maza valsts ražo tik daudz pasaules ziņu, pilnīgi superzvaigzne.
Japānai ir kas līdzīgs, bet Japāna ražo mītus pati par sevi.

Katru mītu, laikam, izkliedēt nesanāks, tāpēc iziešu cauri tikai populārajiem un tiem, kurus varēju tā uz sitiena atcerēties.

Tātad, vai tā ir taisnība, ka japāņu firmās ir prakse nolikt bosa lelli dabiskā izmērā, kurai var sadot pa purnu? Nē, tā nav taisnība. Un diez vai tā vispāri kādreiz bija taisnība.
Japāņi viens otru vēro nepārtraukti meklēdami skaidas acīs un ja katrs saprot, ka ja kāds sitīs lelli pat relatīvi privātā istabā, tad tas cilvēks uzreiz būs ar "ahā! priekšnieka nīdējs!" lāstu un par izaugsmi varētu aizmirst. Ir vēl dzirdēts arī cits mīts, kur tajā pašā pagrabā ar priekšnieka lelli esot firmas produkti iztaisīti no stikla, kurus var sasist pret sienu lai tiktu vaļā no stresa.

Par stresu runājot, ir labi zināms, ka japāņi nenormāli dzer. Piektdiena? Visi kopā iet dzert, neatkarīgi vai gribās vai nē.
Un tā gan bija taisnība. Mūsdienās tās normas jau ir stipri liberālākas un vismaz Tokijas firmās neiet kopā dzert, vai iet un nedzert ir pilnīgi normāli, bet kaut kur tālāk no galvaspilsētas tas noteikti ir palicis. Es atbraucu laikā, kad šī transformācija bija tikai sākusies un uz manu ieteikumu padzert tēju, kad visi dzer alu, saņēmu visai niknus skatienus. Un pasūtīt ko tādu, kas nav tas, ko tagad dzer visi? Ei nu, tavu nepieklājību. Tas, starp citu, joprojām ir daudz vai maz aktuāli, bet nekādas sankcijas izņemot nelaipnu skatienu neseko.

Tā viņš ir, japāņu kolektīvos notiek ļoti daudz klaigāšanas, sišanas pa galdu, lietu mētāšanas un kā vēl ne... Bet tam reti seko reālas darbības. Apmēram kā tuvajos austrumos: viens uz otru klaigā, apsaukā pēdējiem vārdiem, bet palaist rokas gan ir kas neiedomājams.

Par neiedomājamo runājot, firmas dzerstiņos, kurus minēju augstāk, ir noteikums, ka kas notiek dzerstiņā, tas tur paliek. Tā ir vienīgā vieta, kur darbinieki var būt tādi, kādi tie ir bez firmas normu uzliktajiem rāmjiem. Man par to joprojām dažreiz ir šoks un es neesmu pārliecināts, ka kādreiz no tā tikšu vaļā. Piemēram: aizgājām uz lielo korporatīvo pārtī. Pārtijā man klāt apsēdās jaunkundze, kura visu laiku piedāvāja vairāk sakē, ielika ēdienu paplātē un mīļi runājās. Braucot mājās mūsu vilciens bija kopā, tāpēc sanāca arī daudz ko parunāt. Kad bija laiks šķirties, aizgājām katrs uz savu pusi. Man bija prieks, ka parādījās jauns draugs, jeb draudzene darbā, ar kuru varēs normāli parunāt. Nākamajā dienā sasveicinājos, saņēmu tikai nicinošu skatienu pretī. Biju domājis, ka kaut ko nepareizu pateicu, bet nākamajā pārtijā tas pats stāsts ar to pašu jaunkundzi atkārtojās. Man personīgi tā pilnīgā seju maiņa šķiet divkosīga, tāpēc ar cilvēkiem, kuri to piekopj, cenšos pārāk tuvs nekļūt.

Nākamais mīts būs par apakšbiksēm. Vai tā ir taisnība, ka Japānā tirgo lietotas apakšbikses automātos? Goda vārds, es izmeklēju visu Japānu. Redzēju vārītas olas automātos, pornožurnālus automātos, rīsus automātos, ceptas lapsenes automātos, bet apakšbikses? Ne vienu vienīgu reizi. Labi, šeit man būs jāpasaka, ka mīts nāk no kāda sēksšopa Tokijā, kur tāds automāts ir, bet tas ir vairāk kā ģimmiks lai pasmietos, nevis nopietns tirdzniecības agregāts. Tajā pašā sēksšopā uz sienas karājas ūsains gumijas vīrietis, bet neviens taču nesaka, ka pa visu Japānu uz sienām karājas ūsaini gumijas vīrieši, ko?

Ko vēl? Vai tā ir taisnība, ka japāņi strādā tik daudz, ka mirst darbā un tam ir speciāls vārds? Jā, tā ir. Tiesa, to īpaši nevajadzētu romantizēt, jo tas speciālais vārds burtiski nozīmē "nāve noguršanas dēļ", ne vairāk, ne mazāk. Tādi gadījumi ir un viņi uztrauc firmu lielos bosus, it īpaši slidenos gadījumos, kad darbinieks ir pakāries vai izmeties pa logu, bet iemesls bija pārlieku lielā darba slodze. Tas ir atsevišķš temats, bet, man šķiet, šeit darbā ir divi fenomeni. Pirmais ir garīgās veselības traucējumu ignorēšana - tas ir tabū, aiziet pie ārsta ir kauns, kā padomju savienībā. Otrais ir despotiskās vadīšanas metodes, kuras, diemžēl, ir populārākas, nekā vajadzētu.

Nu un, pēdējais, smieklīgais mīts ir par japāņu seksualitāti. Man ir gadījies dzirdēt, ka japāņu sievietes turpat vai iziet vīriešu pavedināšanas kursus un gultas sporta treniņus... Diemžēl, dāmas un kungi, tas ir tikai mīts. Es teikšu vairāk, tas nav tikai mīts, tas ir pilnīgi pretēji realitātei. Ne tikai veselības mācība skolās ir atcelta, jo sekss ir netikls un vispār kauns (hej, kā Latvijā un Krievijā!), bet arī statistika rāda, ka gandrīz puse no cilvēkiem savā 30. dzimšanas dienā ir jaunavīgi. Pārāk aizņemti, pārāk daudz sabiedrības rāmju lai kādu satiktu, pārāk maz normālu potenciālo partneru, pārāk maz pārliecības par saviem spēkiem... Kā kuram. Tāds tās lietiņs.
3 domas | tavas domas

25.01.2021

n/a

25.01.2021 17:20

neraate
Bērnībā ar tēvu kopā skatījos bojevikus. Man patika just līdzi labajiem un dikti gribējās lai tie vinnē. Diezgan drīz gan man paskaidroja, ka daudzās filmās sitās sliktie pret citiem sliktajiem. Žēl gan ka liela daļa cilvēku vēl tic tam, ka ir labie un sliktie un gaida laimes lāci
tavas domas

n/a

25.01.2021 15:19

neraate
un vēl šorīt es pamodos gandrīz ar kliedzienu, jo sapnī vecākais (mans gudrais lielais) bērns muti mazgāja wc podā. es gan sapratu, ka tas ir sapnis, apināti to izbeidzu, bet jaunu nevarēju izdomāt un pamodos pēc domas 'jāmostas augšā, forša sapņa nebūs'
mani pilnīgi kratīja drebulis, nobijos, ka temperatūra :D
tavas domas

n/a

25.01.2021 10:08

sirdna
Klusais cerību laiks.

Cerība numur viens ir par to, ka solītais ūbermegasniegs ies secen. Man tas absolūti nav vajadzīgs, krakšķoši jumti ir kaifs zem vidējā, labprāt iztikšu bez.

Cerība numur divi bija par to, ka kovīdija prieki šogad beigsies. OKēj, tā pagaidām vēl turas ar mazo pirkstiņu pie kraujas malas un vāri spiedz, ka re, pagājušā vasarā viss nogāja pa nullēm, tad jau atkal būs labi, neskatoties uz nevakcinēšanos. Vai arī, viņa pīkst, slīdēdama uz bezdibeņa pusi, tūlītās eņgeļi pār Latviju izkaisīs vakcīnu kalnus, ielās un tīrumos iznāks ārsti, medmāsas, veterināri un zootehniķi un sapotēs mūs visus trīs fantastiskās dienās.

Jap, tāda jokdare ir šī mana cerība numur divi.

Cerība numur trīs ir par to, ka sliktāk jau nebūs.
5 domas | tavas domas

n/a

25.01.2021 10:12

neraate
Ieraudzīju TVNET virsrakstā 'sprāgoņa' un gauži novaidējos. Es reāli izjūtu normālas informācijas badu. Es neesmu gatava maksāt par maksas versiju ne viņiem ne delfiem, jo tās šausmas, kas bezmaksas versijā parādās ne tikai virsrakstos.. brīžiem tur pat nevajag normālu redaktoru, pietiek tekstam uzlaist spellčeku un lieku reizi pārlasīt.

Pirmajā kursā man bija viens kolorīts pasniedzējs, gan jau tviterī esat satikuši, vārdā nesaukšu, un viens no 30 testa jautājumiem bija 'Gājputni rudenī lido: a) bāros, b) uz bāriem, c) baros.' bija gan vēl šāda tipa jautājumi, bet tos vairs neatceros un arī šajā bija gana daudz nepareizu atbilžu
15 domas | tavas domas

24.01.2021

n/a

24.01.2021 23:33

neraate
Kopš uzzināju, ka ir tāds stieplītes pinuma veids kā 'dzīvības koks' tādu gribu vienkārša smuka akmens kulonam. Es gan atkal esmu utu noēsta, bet varbūt šī ārkārta, kad veikali ciet nāktu par labu, jo pēdējā reizē, kad Ģertrūdes ielas stūra akmeņu un ko veikalā gribēju nopirkt kaut ko ļoti smuku, man nepārdeva. Nu tā, ka vispirms uzdeva visādus neiejūtīgus jautājumus par dzimšanas datiem un tad pateica, ka man tas akmens neder, bezmaz uzlikšu un nogāzīšos beigta, izgāju reāli apvainojusies thankyouverymuch. Es pat vairs neatceros kas tas bija ko man nedeva, bet rūgtumiņš palicis :D
3 domas | tavas domas

n/a

24.01.2021 18:54

neraate
Ārfika, aparāts agregāts, astoņkājis, alva, apse, alksnis, anamnēze
vīrs ar sīkiem spēlē burtu spēli, vismaz skaidrs, ka viņš manī klausās

:D
tavas domas

n/a

24.01.2021 16:02

neraate
davai parunājam par svarīgo? kā tu domā - tur ir kultūratsauces (citāti) uz Keitu Bušu (Babooshka) un Queen (I Want to Break Free) vai arī tie vienkārši ir astoņdesmitie ar savu estētiku? un cik tie Vendijas Melvoinas (nekad nevaru iemācīties kā viņu sauc) auskari ar eifeļtorņiem ir kruti!

Music: prince & the revolution - kiss
3 domas | tavas domas

23.01.2021

n/a

23.01.2021 21:17

neraate
Ģimenes ārstes prakse karantīnā. Māsiņai, kam bija saskarsme ar kovid+, tests+, tad nu visi sēž mājās. Bēdu leja, tur ir šausmīgi daudz vecu un smagu pacientu, tās kašķu tantes vēl tā, neviens mēris tās neņem, bet visi tie pakurlie digitālie analfabēti, kas sakņupuši sēž koridorā un dveš pēdējos spēkus.. Un visi citi dr. arī pārgruzīti
4 domas | tavas domas

n/a

23.01.2021 15:00

neraate
Piespiedu brīvprātīgi būs jāpamēģina šis:
https://naskoties.com/blog/tortillas-maizites-recepte?rq=Tortilja
tavas domas

n/a

23.01.2021 10:27

neraate
Es ļoti izjūtu parastas izpļāpāšanās trūkumu. Davai parunāsim tā drusku virspusēji par skaisto:

man ļoooooti patika Galveno Šišku (sievu) sapucēšanās parāde, tīri paveicās, bet visi izejamie mēteļi manās mīļākajās krāsās. Nu, vēl karaliski zilā un fuksiju toņa pietrūka. Man vispār ļoti patīk skatīties kādas (ex) prezidentu kundzes smuki sapucētas, lai gan manī viss saraujās un ķērc, jo johaidī, nu kas tās par plānajām zeķbiksēm un kurpītēm pie mēteļiem?! Manas potītes sašutušas nosalts jau no skatīšanās vien
26 domas | tavas domas

Kā pagatavot karamelizētas bietes

23.01.2021 9:46

bozena
Vakar vakarā uzliku vārīties katlu ar bietēm. Negāju gulēt, vaktēju, kad nu būs, bet atkal - parādījās gļuks Rozā Ziloņa izskatā un teica - ej tik gulēt, es pieskatīšu bietītes.
Viņš, maitasgabaliņš, samelojās.
Nepieskatīja.
Man ir karamelizētas bietes un piedūmojums.
Labi, ka ne brašie ugunsdzēsēji.
Music: Piededzini, piededzini man....
7 domas | tavas domas

Dramatiskas gramatikas un faunas

23.01.2021 0:40

bozena
Tā kā esmu nodomājusi nodarboties ar prakstisko suņturību, kā jau nesen paudu (paust ir žurnālistikas jaunais teju, jāsāk aktīvi lietot!), pierakstījos feisbuka kopienās KaķēniKucēni, Meklē mājas, Pazudis Atrasts, Suņu Mīļotāji.
Un sazinkāpēc Mazbudžeta Saimniekošana tīri antropoloģiskiem novērojumiem.
Nez kāds vells mani dīdīja, vai man nebij labi diezgan? Varēj jau sēdēt un pārlasīt Straumēnus garos ziemas vakaros, kad Lauska tēvs ar cirvīti rokā pazūd ap paksi, ceļā pārmijot skatus ar kaimiņieni Sveķiku, kas turpat pagalmā pīpoj treniņbiksēs, sarkanās kā sārtie āboli vectēva dārzos aizlaikos, kad pasaule vēl bij jauna....
Bet pie lietas, tātad, es ierakstījos feisbukā,
un pazaudēju ticību laumiņām; viņas mirst un krīt no kokiem šķindēdamas.
Tā ir baisa vieta, es visu uzzinu pēdējā, jūs jau sen to zinājāt, tikai man neteicāt, ļaudis izplata Gobzema ziņas un Pēteri Kļavu, un, man jāsaka, visi pēdējo 30 gadu izglītības ministri ellē varēs skrapstināt slikti rakstošu krītu pa veco padomjlaiku tāfeli 24/7 kādas astoņas mūžības, jo ragstība ir baizmiga karlis Vērdiņšš savā dzeijolī par mejteni baltajā plaščī, nau, melojis, nimaz.
Šodien es izlasīju vārdu "bernc". Tur.

Paldies labajam! Dažas laumiņas paliks dzīvas. Lāču izplatība Latvijā un Mazpilsētas grupa ir ok, jo tur raksta par lāčiem un komunālservisu.
20 domas | tavas domas

22.01.2021

n/a

22.01.2021 22:57

neraate
Drusku jūtos kā tikko no koka nokāpusi. Nē, nu biju jau gan pamanījusi, ka putojamās slotiņas ir dažādas, vacamamma humpalās par kapeikām visādas priecīgi sagādājusi, man arī tada vismīļākā ir vēl ar divām bumbiņām iekšā. Un tikko apkaunējos, ieguglējot kāda ir atšķirība. Mammamia! Cik tā kulinārija ir smalka māksla (gribu visas tādas, kādu man vēl nav)
3 domas | tavas domas

n/a

22.01.2021 20:56

neraate
Noskatījos vakar par ministru frizūrām, iedvesmojos šodien nogriezt sev matus. Nav sajūsmas, bet nav arī katastrofa.
5 domas | tavas domas

n/a

22.01.2021 17:50

neraate
no Meirānes "Mantojuma" grāmatas uztaisīju biezpiena plācenīšus krējuma mērcē. tā kā man tā vecā biezpiena bija daudz vairāk par tiem 500 g, laikam jāgaida arī vēdergraizes - visiem vēderi kā bumbas. bet nu ņamma. droši vien ar kkādu tofu un kokosriekstu krējumu var uztaisīt arī vegānisku
tavas domas

n/a

22.01.2021 17:47

neraate
mamū! mamū! nr.1 izkrita acs! mamū!

nekas Tāds, tikai uzlīmējamās acis izbira no trauciņa, bet man drusku nelāgi ap dūšiņu un baterija nosēdās
1 doma | tavas domas

n/a

22.01.2021 11:11

neraate
Tikko uzzināju, ka ir tāda "Sieviete kā konfekte" izrāde un man briesmīgi gribas. Tur esot vēl divas. Man vispār ļoti patīk monoizrāžu formāts, bet biju tikai uz vienu "Mollija saka jā!" jo paveicās dabūt lētas biļetes, patika tik ļoti, ka gribēju iet vēl, bet tad tai piešķīra balvu un dabūt nevarēja vēl trakāk, turklāt arī visas citas tābrīža monoizrādes.
Lūdzu, ciba, nesagrauj mani pasakot sūckaukāc

Bet nu es vispār esmu bijusi uz diezgan daudzām izrādēm, es esmu piekasīga, bet nu tā, ka nepatīk bija tikai vienreiz, caurlaidē ar skatītājiem Dailē "Ludviga Prodžekts", tur gan laikam arī apstājās.
Baigi nopriecājos, ja tagad daļu JRT repertuāra arī rāda pa TV, vēl pa dienas vidu, tik tagad grūti saprast kuru dienu cikos nevar zvanīt radiem :D
tavas domas

21.01.2021

n/a

21.01.2021 14:48

neraate
Un vēl man par lielu prieku un milzīgu atvieglojumu tie sīki beidzot ēda manu skābu kāpostu zupu, vīram knapi palika viena porcija. Tāds brīnums nebija piedzīvots dienas piecas! Skaidrs jau ka ilgtermiņā izlīdzinās, bet raizīte iekšā sēd (kā bērni tā nepaēduši veselīgu siltu garšīgu aibažubažu)
tavas domas

n/a

21.01.2021 13:38

neraate
jāpieraksta jo ņamma. čili kon karne uz lielo katlu ar zilo vāku ēdamkarote kūpinātās paprikas ir ok, var pat vairāk, bērnu ēdamkarote ar putniņu bazilika, sāls, sipenju, piecu piparu maisījuma (ir ok), čili tikai viens vesels no saldētavas. raudene garšvielā nebija, drusku pieliku no tējas (1/2 tjk). pieci šampinjoni, viens selerijas kāts (var likt vairāk, nejūt), galu galā 700g jauktas maltās gaļas, viena bundža tomātu savā sulā, divas dažādas pupu bundžas (jo olīvas kāds apēdis.šņuk) arī pilnīgi pietiek, ieliku nedaudz sagrieztu Noo desu, to nejuta vispār, ķipokus divas lielās daivas nejuta vispār. ja sīki neēd, mierīgi var arī asās paprikas pulveri, vairāk sinepju, koriandru un manai garšai ar to speckaroti ķimeņu un speckaroti kumīna ir par maz, parastos piparus arī mierīgi var vairāk.
vispār sapratu, ka gribas lielāku lielo katlu (platu, bet ne baigi augsto) pat ja neizmanto bieži, šito mierīgi var taisīt pēc tās Jurkānes receptes un tad daļu vnk saldētavā
un gribas kaut kādu nezinkādu piestu ar miezeri, bet to vajag klātienē apčamdīt.
5 domas | tavas domas

20.01.2021

n/a

20.01.2021 22:15

bozena
Kopš pēdējiem alkohola pirkšanas ierobežojiem mājās ir ļoti daudz alkohola. Nu tur visādi vīni, smalki ali, džins. Un, voilā! es to vispār neesmu dzērusi, nekas neplok. Negribētu ticēt, ka apziņas līmenis būtu sasniedzis nākamo stāvu. Drīzāk zarnu mikroflora kaut ko plāno.
Jūs jau zinājāt, ka patiesībā zarnu mikroflora ir atbildīga par mūsu kārēm pēc kādiem tur ēdieniem un dzērieniem? :D
Nu es atradīšu rakstu, gočpendel, britu zinštnieki ir izpētījuši.
8 domas | tavas domas

n/a

20.01.2021 20:45

neraate
Jāpadomā kādas vēl varētu būt labas lietas ko uztaisīt lai izbrāķētu. Pikšas kotletēm es vēl neesmu gatava, jau vakardienas tvaicēto zivi ēda tikai vīrs. It kā jau nekas, tikai besis metas :D
Šogad obligāti izmēģināšu peldošās salas, maizes zupu, rupjmaizes kārtojumu un Abavas desertu (nu to, kur mannā+putukrējums). Citādāk sīki šitos nezin. Jāiemācās želatīnu un tad var arī visādus fancy krēmus.
Un beidzot visādas pannā cepamās maizes un pīrādziņus un belašus un čebureku
5 domas | tavas domas

n/a

20.01.2021 20:36

neraate
Un vispār jāsaņemas un kādu dienu pie saulītes jānogriež mati, sāk sāpēt saknītes - par garu atauguši. Un ja šķībi, tāpat neviens nezinās, kad beidzot varēs tusēt jau būs izlīdzinājušies. Un varbūt arī šitāpēc drīkstēs piefrizēt princeses
tavas domas

n/a

20.01.2021 20:06

neraate
Knapi esmu sasildījusies, atkal tā salšanas huiņa. Un ļoti vajag izmazgāt matus, bet negribas slapināt galvu
2 domas | tavas domas

19.01.2021

n/a

19.01.2021 22:23

neraate
Mani reāli sajūsmina Sandras Kalnietes mati, ar matu māsiņu nospriedām, ka baigi smukie. Es gan diez vai mācēšu ar tādiem cienīgi iznesties, sākumā būs jāizmēģina visas varavīksnes neona krāsas
2 domas | tavas domas