Sadzīves ainiņas un tamlīdzīgas garlaicības

> Jaunākais
> Arhivētais
> Draugi
> Par sevi
> previous 20 entries

Septembris 4., 2019


01:24
nesaprotu. kuda mir katitsa... izdzēru vismaz 4 dzirkstošos (varbut 5, 6, who's counting) un 2 rumkolas. Nevienā acī... nu tāds knaps reibuma pirmsākums. Kas notiek?

(2 jau iepūta | iepūt)

Jūnijs 30., 2019


22:41
Silts laiks būšot vēl tikai rīt. Pēc tam atkal ieslēdzas kaut kāds rudens ar lietu un +15. un mums atvaļinājums. Ko lai dara, ko lai dara... 2 nedēļas pa lietu un drēgnumu nu galīgi negribas. Bez maz vai jālec mašīnā un jābrauc da jebkur dienvidu virzienā...

(2 jau iepūta | iepūt)

Maijs 20., 2018


10:52
klepus - ček
iesnas - ček
medaļu - gribas
nāksies vien vilkties uz centru un kaut nočāpot tos 10km.
Tags: , ,

(5 jau iepūta | iepūt)

Aprīlis 11., 2018


09:55
2 maisi uz HM nogādāti. Jāpievieno statistikai.

(iepūt)

Aprīlis 10., 2018


16:58
Rīt intervija. Šodien frizieris, uzacis... Nu lai pēc cilvēka izskatos. Beeeet... Pieļāvu konkrētu kļūdu - iedomājos ieiet pie viena kādas jaunas drēbes paskatīties. Nu faaak. Tas bija nežēlīgi. Nekas neder, visādi tauki nevietā saauguši, viss ir slikti. Vot tā iet, ka 3-4 mēnešus par sportu aizmirst. Beigās cits nekas neatlika, kā labot situāciju un celt pašapziņu, nopērkot brendīgus zăbakus (nu ne gluži superbrenda, bet būs gana labi) :D iztērēju daudz vairāk, nekā biju plānojusi. Toties pirmo reizi mūžā man ir tādi zābaki. :D
Tags: , ,

(8 jau iepūta | iepūt)

Aprīlis 4., 2018


14:59
Pēc ilgiem laikiem nedaudz pašiverēju pa noliktavu un pagrabu. 4 maisi prom. Draza parastā, vecās kartona kastes + čupa ar plastmasas stādu podiem, kas devās pie māsas tomātiem u.c. sadīgušajiem mežoņiem.

(2 jau iepūta | iepūt)

14:47 - 1g 7 mēn. K runā
Sākusi teikt savu vārdu - Tatrīna :D Kaut kā tos K burtus īsti neizrunā. Nu un R arī tāds nosacīs.

Runājas daudz, pārsvarā gan kaut ko burbulē un dzied savā valodā.

Abi - 2
Diva - 2
ogutu - jogurtu
tatoti - karoti
galdu - pie galda/uz galda utt ar galdu saistītais
mīlu, mīļu - mīļa
gaļu
māja
taķis - kaķis
pū, pūpi - knupis
padzeti - padzerties
pīnu - pienu
muteni - multenes
toni - ronis
bēni - bērni
banāna - banāns
cepu - cepums
bīni - biezenis (tas, kas augļu, sūcamais no mīkstajām paciņām).

un vēl, un vēl...
tie vārdiņi kopumā tādi salīdzinoši neskaidri, bet tomēr kā atvasinājumi no īstajiem vārdiem. Nav gluži tā, ka jaunu ābeci izgudrotu un visu pa savam sauktu.

(iepūt)

Februāris 21., 2018


00:04
Man tie NVA krievu valodas kursi īstenībā ļoti patīk. Esam tikai 4 meitenes, pārējās par mani 5, 7 un 11 gadus jaunākas. Ok, man tur ir labākās krievu valodas zināšanas tā tīri izrunas un vārdu krājuma ziņā, bet nu gramatikā un rakstībā man tuvu nullei, un tur ne ar ko neatšķiros no pārējiem. Man šķiet, ka pārējie pat tos īsos teikumiņus raksta ātrāk par mani (kā nekā tikai trešo dienu reāli rakstu krieviski :D, tie pāris epasti datorā un muļķošanās bērnībā ar burtu apguvi pašmācības ceļā īsti neskaitās). Ok, gramatika intuitīva kaut kāda jau ir, bet nu arī tas īsti neskaitās. Un tas vārdu krājums jau arī tāds nosacīts. Es, piemēram, nezināju, ka esmu nevis "ženataja", bet "zamužem". Un tad vēl visas tās nianses, kad kuru vārdu var izmantot, kad nevar... Starpcitu, sapratu, ka esmu aizmirsusi latviešu valodas locījumus, kas tur uz kādu jautājumu atbild :D

Salīdzināšanai - blakus telpās angļu valodā padsmit cilvēki, vācu valodā tuvu 10. Mums teju reālas privātstundas.

(4 jau iepūta | iepūt)

Februāris 10., 2018


11:47
Un tā nu es tāda pusslima esmu atvilkusies uz maratona pasākumu... Februāra vidus jau, treniņu plāns pilnīgi izgāzies. Nu reāli vēl vismaz nedēļu neļaus man veselība tāpat nekur skriet. Sāk jau bišķi drebēt ļipa, kā tai pusītei sagatavošos. Gribēju sākt tā at rezervīti... Bet... Acīmredzot sanāks kā vienmēr.

Bet vispār - Ronimoisa uzstāšanās šodienas prieciņš pagaidām. Pēc skata čalim (no manas vietas skatoties vismaz) kādi 25, pēc pases 34 esot. Bildes no tām kalnu ultrăm vnk konfektes. Skaisti.

(2 jau iepūta | iepūt)

Janvāris 29., 2018


13:58
Šīs nedēļas maiss nevis "izmetās", bet "pārvācās" pie māsas. Viena galda spēle ar miljons sīkām detaļām un sarežģītu instrukciju, ko mēs noteikti tuvāko N gadu laikā paši nespēlēsim, mini šujmašīna māsas meitai ar ko padarboties, vienas manas bikses, maisiņš ar māsasmeitu aizdotajām pirmajām drēbītēm un pāris kosmētikas līdzekļu pudeles no noliktavas tīrīšanas...

(iepūt)

Janvāris 24., 2018


22:44
Sandras Zeltiņas NVA kursus vajadzētu "pasniegt" kopā ar Kritiskās domāšanas kursu. Vislabāk - kritiskās domāšanas kursu vispirms, un pēc tam var mierīgi pie Zeltiņas doties :D Ja kāds zina to sajūtu, kad līdz pat matu galiņīem un ar visu ķermeni sajūti'this is bullshit' brīdinājumsirēnu, tad ziniet, ka tā es jutos 3 dienas no vietas. Trakākais, ka paralēli tas, ko viņa stāsta par grāmatvedības un nodokļu tēmu, jo sevišķi pašnodarbinātā aspektā, ir pat ļoti sakarīgs un vērtīgs, bet, tiklīdz aiziet "dzīves filozovija utt", un tas notiek ļoti bieži, tā visas spalvas gaisā saceļas. Bet vispār - Tramps brunčos, kaut kāda tāda asociācij pēkšņi iznira.

(iepūt)

Janvāris 21., 2018


23:26
Pēc pagājušās nedēļas izsistā ritma, šodien mūsu mājas pameta 4 maisi. Tur gan arī tas, kas bij iekrājies jau stūrītī pirms K saslimšanas, kad tīrīju kumodi. Vēl iztīrīju un izšķiroju vannasistabas noliktavas krājumus, un daļu no koridora sienas skapja - kādi 4-5 pāri pavisam novalkātu apavu nu ir prom, vēl kādi 3 gaida atlikti atsevišķā maisiņā ceļojumu uz labdarības bodi. Nu un draza, draza, draza... Veca, nelietojama šaufele, mazgājamās birstes "galviņa".... Un draza, draza, un vēlreiz draza..

Jāsaka gan, ka ar skriešanu šonedēļ vispār pa nullēm. Pilnīgi atkal nost no grafika.

(iepūt)

Janvāris 15., 2018


14:52
Bērns slims, un visi lielie plāni kaķim zem astes. Pēdējās 3-4 dienas&naktis pavadītas lielāko daļu laika turot opiņā guļošu vai neguļošu Katrīnu. Pat tad, kad izdevās neticamā kārtā izslidināt no klēpja blakus sev gultā - nekur prom iet nevarēja - pamodīsies, sāks bļaut un atkal visa klēpja padarīšana no sākuma... Es jau, protams, gribētu teikt, ka ar visu slimo bērnu pamanījos i skriet, i riteņot, i vingrot, i vēl veselīgi paēst. Un vēl kādu skapi iztīrīt. Bet... Diemžēl reālajā dzīvē šīs dienas viekārši eksistēju, ēdod maizītes, makaronus & pelmeņus, un skatoties seriālus. Neko labāku ar bērnu klēpī izdomāt nevarēju (negribēju). Vispār šausmīgs nogurums... Šitik traka slimošana, kad visu laiku vajag mani un tikai mani, un gulēs tikai man klēpī, un periodiskas temperatūras līdz 40 un lielas raudāšanas - nu tā vēl nebija bijis.

Tik žēl... man jau likās, ka beidzot tādā foršā ritmā ieejam ar pusdienu miegiem, kad ejam paskriet, viņa aizmieg, es vēl pēc tam paspēju mājās pavingrot, izdušoties un šo to pa māju padarboties...

Kamēr rakstu, Katrīna revidē virtuves plauktiņu. Izskatās, ka būs atradusi pāris vecas garšvielu kārbiņas, no kā "atbrīvoties", lai nav gluži pa tukšo šis laiks... :D

upd. Par garšvielu trauciņiem Katrīna gan paziņoja "mans", un aizstiepa uz leļļu māju...

(6 jau iepūta | iepūt)

Janvāris 10., 2018


09:01
Krēsliņš prom - pārdevu citiem bebjiem. Ieskaitu savā plānā -1 maisu un +9 EUR (izdomāju, ka jāapkopo arī šī pasākuma "peļņa", ja kaut ko no nevajadzīgā pārdošu). Lēnu garu piekārtoju vēl vienu kumodi un uzsāku revīziju vannasistabas noliktavā (tur man vēl krājumi visam gadam laikam pietiks gan ķermenim, gan mājas pucēšanai). Pārsvarā tas, kas krājas maisos, ir kaut kādi vienkārši suu... veci papīri, iepakojumi u.c. mēsli, ko uzreiz vajag izmest, nevis nenosakāmu iemeslu dēļ atstāt atvilktnēs. Njā - pēdējie gadi ir pagājuši uz maiņām pilnīgā vāveres ritenī un prokrastinācijā. Strādāju pie tā, lai būtu kaut kāds izmērāms rezultāts manām darbībām, nevis "visu dienu kaut ko darīju, bet nezinu ko".

(iepūt)

Janvāris 7., 2018


22:29
Šampis bija labs. Tīri labi arī "pa galvu sadeva". Pabeidzu kārtot kumodi. Dažas mantas atliku "vēlākam laikam" - labdarībai vai pārdošanai/atdošanai, ko pašiem nevajag, bet žēl mest ārā. Paspēju atrast pircēju K barošnas krēsliņam pāris minūšu laikā - jācer tik, ka nepārdomās, bet nu to pie "maisiem" pieskaitīšu tad, kad reāli būs prom no mājas. Un, man pašai par lielu pārsteigumu, izskatās, ka esmu vīru iedvesmojusi ar savu 52 maisu plānu - pats pēc savas iniciatīvas iztīrīja un sakārtoja 2 atvilktnes virtuvē. "Ja v šoke". Rezumē - šonedēļ 1.5 maisi prom. Sākums ir daudzsološs.

(3 jau iepūta | iepūt)

Janvāris 6., 2018


00:36
Decembra nogalē lielo apņemšanās sajūtu uzplūdos sacerēju garu un plašu ierakstu par to, ko apņemos šajā, 2018. gadā. Pilnais teksts pagaidām paliek privāts. Bet tā īsumā stāsts ir par to, ka centīšos atbrīvoties no
1) liekajām mantām (52 maisu plāns, t.i. katru nedēļu izmest/atdot pa maisam suu... u.c. vairs nevajadzīgu lietu, neskaitot sadzīves atkritumus)
2) liekajiem izdevumiem (pārdomāt pirkumus utml.)
3) liekajiem kilogramiem (sports un pārtika)
4) un laika zagļiem.

Cik tad daudz var par bērniem rakstīt. Jāparaksta tagad arī par pārējo bardaku savā dzīvē :D

(iepūt)

00:09 - Kurš netīra kumodi, nedzer šampanieti!
Šodien nedaudz parevidēju vienu savu kumodi. 5 nelielas atvilktnes - visu izkrāmēju, iztīrīju. Nopriecājos, ka ļoti parocīgi ar jauno rokas putekļusūcēju varēju visus putekļus un gružus no iekšpuses izsūkt. Kaut kā iepriekš nebiju aizdomājusies tās iekšas ar putekļu sūcēju tīrīt un vienmēr škrobējos, ka tos gružus nevar normāli izslaucīt. Kumode no koka, iekšpuse atvilktnēm neapstrādāta, tāda raupja, vienmēr ar lupatiņu slaukot tie gruži tur ķērās atskabargās... Bet tagad viss super!

Visāda dīvaina "random" draza atradās. Nu, piemēram, trauciņš ar rezerves pogām, kur katra poga savā plastmasas mini-maisiņā, kastīte ar diegiem (pogas bez maisiņiem un diegus smuki sakārtoju jaunajā šujamlietu kastē - oriģināli tā laikam skaitās kaut kāda makšķernieku kaste ar daudziem nodalījumiem - liekas ērta), vecs pretodu līdzeklis, sen jau aizmirsti auskari, visādi papīri utt. Atvilktnēm blakus plauktiņā atradās arī kaste ar dažādām pildspalvām un flomīšiem - tos izrevidēju un kādi +/- 40 rakstāmie lidoja maisā. Gala rezumē - apmēram maiss ar drazu savācās. Bet vislabākais senaizmirstais atradums izrādījās plaukta dziļākajā stūrī noslēpts Rīgas Klasiskais šampanietis. Tas, kurš izturēts pudelēs, nevis lielajās mucās. Bruts. 2010. Skapī pie mums stāvējis 4 gadus un piedzīvojis vienu pārvākšanos. Diezgan spilgti atceros, jo tā bija dāvana Ziemassvētkos, bet nesen bijām uzzinājuši, ka gaidām savu pirmdzimto, tādēļ tā arī toreiz neizdzērām. Tagad, 4 gadus un 2 bērnus vēlāk, šķiet, ka rīt būs īstā diena (maza vārda dienas ballīte), lai no šīs pudeles ar cieņu atbrīvotos :)

Ak jā, un izstāstīju vīra kungam par savu 52 maisu plānu. Tas tak esot baigi daudz! Pēc tam padomāja un vien noteica, ka noliktavas mantas jau mēs vispār neizmantojam, un vēl jau pagrabs arī esot... Būs ok. Tie 52 maisi jau nav pašmērķis, bet veids, kā visa gada garumā motivēt sevi pārskatīt mums piederošo iedzīvi un atbrīvoties no liekā.

(iepūt)

Janvāris 2., 2018


09:03
Šorīt, izkārtu mēli ar visu velopiekabi un abiem bērniem "šķeļot pretvēju", tapa janvāra mērķis - 100km ar velo, 100km noskriet, 100 km noiet. Man tas ir gana liels izaicinājums, ņemot vērā, ka līdz šim labi ja pa visiem 3 veidiem kopā 100km mēnesī pieveicu. Nu neesmu es nekāda dižā sportiste, bet aktīvākai gan gribētos būt. Tagad tik jātur sevi pie vārda un grafika :D

(2 jau iepūta | iepūt)

Decembris 30., 2017


14:11
Vakar ķēros ledusskapim "pie ragiem". Tā teikt - negaidi 1. janvāri, ja vari darīt jau šodien. Kā reiz bija tieši gandrīz viss izēsts, vieglāk visu pārcilāt un iztīrīt. Sāku ar to, ka atradu durvīs pusapēstu šokolādi. Tā, loģiski, pazuda pirmā. Tālāk acis rādīja pusizdzertās vīna pudeles virzienā, bet tā tomēr izdzīvoja līdz vakaram, kad cieņpilni atbrīvoja vietu jaunai piena pakai. Šis man noteikti nepalīdzēs pie paralēlā mērķa - atbrīvoties no liekajiem kg, bet to tad janvārī :)

Tad nu ķēros pie galvenā - mistisko burciņu utml. taras revidēšanas. Kopumā tika saskaitīti 8 nezināmas izcelsmes stikla iepakojumu + vēl 4, kur vismaz uzreiz varēja saprast, kas ir iekšā. No lielākās daļas atbrīvojos... Tur bija daži pavisam dīvaini manas mammas darinājumi - kaut kāds melns cukurūdens, kas ar māsu virtuālu palīdzību tika klasificēts par kazeņu sīrupu, kā arī pāris burkas ar pašām kazenēm cukurūdenī. Tas viss tika nežēlīgi iznīcināts - pagaršoju, gandrīz acis no pieres izsprāga, izmetu. No regrets. Vēl šādi tādi veci konservējumi & ķirbju zapte no vīramātes eksperimentiem. Toties atradu gluži labu jāņogu sulu, upeņu-jāņogu želeju un upeņu ievārījumu. Visu smuki izmazgāju, sakārtoju. Pilnīgi prieks skatīties. Tad vēl bišķi paturpināju jau iepriekš uzsākto garšvielu stūrīša revīziju - arī tur tagad viss smuki.

Rezumē - ar šo pasākumu jau priekšlaicīgi ieskaitīšu, ka esmu atbrīvojusies no 1/2 maisa lieko mantu. Galu galā tās burkas tur stāvēja daža laba jau ilgāk kā gadu un tā arī stāvētu tālāk, ja nesaņemtos izmest, jo varbūt "kādreiz nebūs pilnīgi nekā cita ko ēst un noderēs".

Vispār jā - man ir grūti izmest ēdienu. Mēs gan tiešām reti metam ārā neapēstās un sabojājušās ēdamlietas - tur liels nopelns manam vīram, kurš parasti nepērk neko lieku. Arī šajā tīrīšanā no ikdienas pārtikas izmesti tika tikai pāris produkti - 2 vārītas olas (kas varbūt vēl bija ēdamas, bet nolēmu tomēr neriskēt), sauja savītušu slātu un šķēle sakaltušas gaļas. Jāatzīst, ka tie produkti, kurus vajdzētu "ierobežot" manā ēdienkartē, nekad nekļūst veci - vītinātas gaļiņas & desas, dažādi smalkāki sieri... Toties veselīgie naturālie jogurti, salāti, pilngraudu maize utml. gan laiku pa laikam tā arī paliek aizmirsti. Atgādinu sev - plānošana un pieturēšānās pie plāna ir vajadzīga gan lai ēstu pareizi, gan lai lieki terētu naudu un nemestu ārā nopirkto.

(iepūt)

Novembris 16., 2017


22:29
Mans ego būs kādam brīdim pabarots. Likuma grozījumi pieņemti, t.i, atcelts iepriekš apstiprinātais pabalstu sviests. Situ sev pa plecu un trekterēju iekšā vinčiku :D

(iepūt)

> previous 20 entries
> Go to Top
Sviesta Ciba