Britu zinātne ir pierādījusi, ka priekšnojauta eksistē un ir zinātniski pierādāma. Vīrieši spēj paredzēt, kur viņiem tūlīt tūlīt parādīs erotiska rakstura bildīti
(Ja kādam pa rokai ir tvnet/delfi/apollo pārpublicējums - dodat šu, pievienošu).Studentiem uz ekrāna demonstrē divus aizkariņus. Aiz viena no tiem ir ļoti erotiska satura bildīte, aiz otra - nav nekā. Studentam ir jāuzklikškīna uz tā, aiz kur bildīte ir. Nejaušība saka, ka pareizi vajadzētu uzminēt aptuveni 50% gadījumu. Ar erotiskajām bildītēm vīrieškārtas studenti uzmin pareizi vairāk kā 53% gadījumu.
Vai nav lieliski?
Wired rakstiņš (pagarš, angliski)
http://www.wired.com/wiredscience/2010/11/feeling-the-future-is-precognition-possible/Pilnais pētījums + 8 citi eksperimenti, kuru rezultātus ir grūtāk vienkāršot līdz vienai rindkopai. (61 lpp, pdf, angliski)
http://dbem.ws/FeelingFuture.pdfSo, where's the catch?
Metodē un statistikas apstrādē (12 lpp, pdf angliski)
http://www.ruudwetzels.com//articles/Wagenmakersetal_subm.pdfPa daļai vecais labais joks ar Teksasasiešu streļķi. Šeit gan aprakstīts mazliet garāk - ja mēs zinām, ka pētāmais objekts tapa nolinčots, iespēja, ka viņš ir miris ir diezgan augsta. Ja mēs zinām, ka pētāmais objekts ir miris, iespēja, ka viņš tapa nolinčots ir ļoti, ļoti maz. Protams, ja vien mēs nesadalām mirušos objektus daudz un dažādās kategorijās un beigu beigās nepublicējam tikai to kategoriju, kas atbalsta sākotnējo hipotēzi - piem 20.gadsimta sākumā Dienvidu štatos galvenais zināmas rases pārstāvju nāves iemesls, kas nav saistīts ar slimībām, nelaimes gadījumiem, sadzīviskiem strīdiem, noziedzību un likumīgiem tiesas spriedumiem bija linča tiesa.
Tie, kuri netika no eksperimenta atskaitīti dēļ 'pārāk daudz kļūdām eksperimenta izpildē' demonstrēja vidējo rādītāju 53%. Vienā no kategorijām. Citās varbūt bija 47% un par tām mēs nerunājam, bet šajā bija 53%.
Kādam nav pa rokai smuks atspēkojošs pētījums par dīvaini pozitīvajiem Oscillococcinum gripas simptomu mazināšanas efektiem?