Galvenais - pašam sevi nenobaidīt!
biedri 
10.-Maijs-2024 09:09 pm
Sugar
10.-Maijs-2024 03:54 pm - Not available in your region, my ass!
Iesakiet, lūdzu, kurš ir teorētiski sakarīgāks (as in ar paplašāku izvēli) mūzikas straumēšanas serviss, kas strādā uz tsk. Android (abonēšanas maksa ir ok)?

Kaut kā automātiski biju savlaik parakstījies uz Spotify, bet, skatos, ik pa brīdim mēdz no pieejamā zust dziesmas, kas agrāk bija.

Šodien viņi pazaudēja "Trīsi, trīsi sikspārnīt", tas bija pēdējais piliens. 😤 Nu jau pat Youtube music, izskatās, ir tas, kas Spoķikā nav.
9.-Maijs-2024 11:40 pm - “Dzīve bez traumām, pēc traumu sadziedēšanas”
“Ar katru soli mēs mazāk pazīstam sevi” bija Senajā Grieķijā uzraksts.

Viedi cilvēki pārstāja staigāt tik ātri un pievērsās refleksijai par izdarīto, izdomāto, nodomāto un pateikto.

Daži cilvēki pārstāja staigāt vispār, aizgāja kalnos, kamēr attina kamolu atpakaļ.

Viņi piedzima, viņi izvēlējās savus vecākus, pirms piedzimšanas pateicās tiem par sadarbību, ka viņi piekrīt atbalstīt līdz pilngadībai.

Izvēloties šos vecākus viņi zināja, ka vecākiem ir labās un sliktās rakstura īpašības. Taču svarīga ir pieredze. Viņi ar vecākiem kopā mācījās kļūt par pieredzējušākām dvēselēm.

Sākumā bērns ir pateicīgs par visu, jo zina tikai, kas ir pārpilnība. Šie kamola attinēji sēdēja alā kalnos un centās nonākt šajā stāvoklī.

“Spīd saule” - tas ir skaisti.
“Pūš vējš” – ir cita sajūta, tas ir interesanti.
“Līst lietus” - zāle aug. Cilvēks jūt, ka asociē sevi ar zāli, kokiem, sēnēm, viņam debesis lej nektāru mutē, cilvēks dejo lietū un smejas.
“Snieg sniegs” - cilvēku pārņem suniska jautrība. Izskriet ārā, izvārtīties pa sniegu.


Cilvēks tina savu kamolu atpakaļ, lai atcerētos, kāpēc piedzimis. Ko paredzējis darīt šajā dzīvē, kas ir tas lielais, ko darot, no viņa sanāks “lielas lietas”.

Kamolā viss ir iekšā, cilvēks rūpīgi centās AIZMIRST visu lieko, ko kopš dzimšanas bija uztvēris, lai atcerētos būtisko.

Aizmirsa ielu, kur dzīvoja trīs gadu vecumā, aizmirsa Brežņeva vārdu, aizmirsa ledusskapja marku, kurā cerēja atrast saldējumu bērnībā, aizmirsa sava pirmā drauga vārdu bērnudārzā, lai tikai atcerētos to, kāpēc vispār te ieradies.

Pēc tādas lielas aizmiršanas un atcerēšanās cilvēks sāka strādāt ar sevi.
Sāka sevi slīpēt. Sāka saprast, kādas iemaņas šajā dzīvē viņam jāattīsta, lai izdarītu “lielo lietu”. Viņš/viņa kļuva sabiedriskāka, atvērtāka, sirsnīgāka, laipnāka, vitālāka, mazāk domāja un vairāk darīja. Jo viss ļoti pamazām tapa skaidrāks.

Cilvēks katrā pretimnācējā un paziņā ieraudzīja sevi un vēlēja sev to pašu labāko. Tāpēc citiem bija iespaids, ka šis cilvēks ir ļoti empātisks, kaut vienkārši bija attinis sevi līdz tai stadijai, kurā visu ābolu pusītes vēl ir tikai sēkliņas dzīvības kokā.

Tajā pat laikā cilvēks ļoti cienīja sevi, savu laiku, jo zināja, ka ir jāgatavo sevi “lielās lietas” realizēšanai. Visam ir savs laiks. Mācīties, strādāt un atpūsties. Cilvēka pilnbrieds, vieduma un darba spēju krustpunkta gadi bija tas, kam viņš gatavojās. Uz to brīdi ir jāzina vairāk.

Ar katru dienu viņš zināja vairāk un vairāk un kļuva aizvien līdzīgāks pats sev. Jo vairāk kārtu no sevis notina – sabiedrības stereotipus, cilvēces bezapziņu, gēnos pārmantotos pussarautos dzīparus, jo vairāk viņš iepazina sevi.

Jo vairāk viņš zināja, jo mazāk ilūziju viņam bija, ka zina daudz. Arī to Senajā Grieķijā daudzi bija jau sapratuši. Ka jātin nost vēl vairāk kārtu.

Taču cilvēks saprata, ka sēdēt visu dzīvi malā ir lieki, tam ir paredzēts laiks starp dzīvēm. Tāpēc cilvēks, sasniedzot darba spējīgu vecumu, gāja darīt savu “lielo lietu”.

Lai cik cilvēku viņu slavētu, lai cik peltu, viņš darīja, jo juta, ka tāpēc ir atnācis. Ar iekšēju smaidu pieņēma jebkādu vērtējumu. Visu, ko viņš darīja, viņš darīja sev.

Citi teica: “Sevi atradis cilvēks”, viņš pats par sevi klusēja. Darbi gāja pa priekšu, citus iedvesmoja, viņš aizgāja pilnīgi vesels, kad savu “lielo lietu” bija paveicis.
9.-Maijs-2024 03:21 pm
Bondage of normality.
8.-Maijs-2024 12:42 pm
uz nesaistītas nots - nesaprotu, kas notiek ar meitenēm soctīklos? kā liek kaut kādu bildi no semināra, no tikšanās, no kādas kopā sanākšanas ar citām meitenēm, tā uzreiz postē, kādas visas satiktās ir (citēju) viedas, dievietes u.c., kas tagad man ir jau izkritis no prāta, bet nu tik pārspīlēti. visas superbrīnišķīgineatkārtojamas, atdos tūlīt savu dzīvību par viņām un whatnot.  tu vienkārši noklausījies semināru, biji uz grāmatu klubiņu vai uzliki nagus. saprotu, ka gribas paslavēt, bet nu tad vismaz kaut kā, lai būtu ticība tam, ko saki.

kā arī tracina, ka problēmas sauc par izaicinājumiem.

8.-Maijs-2024 12:28 pm
visums mani vakar mēģināja ja ne nogalēt, tad vismaz sakropļot.

vispirms es nepamanīju pakāpienu un tā izlocīju potīti, ka domāju - kirdik potītei. brīnumainā kārtā - bez sekām.
tad mājās asaka no kūpinātās zivs iesprūda un likās, ka iedūrās kaut kur pie rīkles. abi ar sīko nobijāmies. mēģināju ar maizes gabaliņu to iekustināt, bet bez panākumiem, un domāju, ko vispār tādā situācijā darīt? tad man sāka slāpt, padzēros minerāli, asaka mierīgi noskalojās lejā.

vai arī - vispirms mēģināja sakropļot, un pēc tam - nogalēt.
7.-Maijs-2024 08:15 pm
Kāds zina, kas šī ir par dziesmu?

https://www.youtube.com/watch?v=ag9iaWX4JGQ
7.-Maijs-2024 04:05 pm - : warning
nopirku rozes grāmatnīcā "piecu minūšu pasaciņas miedziņam". 
grāmata sola latviešu tautas pasakas par lielībnieci mušu, trešo tēva dēlu muļķīti ar viņa balto zirgu, kā arī par zalkti un viņa līgavu.
kādam vajadzētu aizliegt tiem latviešu tautas pasaku rakstītājiem ostīt līmi un ņemt vārdus no izmirstošo vārdu vārdnīcas. tur vispār iztrūkst veseli paragrāfi. stāstījuma plūdenums - kas tas tāds? to nevar izstāstīt, tas ir jāredz paša acīm.

"ķēniņš nu meklē to rokā, kas princesi nolādējis. viņš tur plinti rokā un liek visiem plintei garām iet.tiklīdz vainīgais iešot garām, plinte sprāgšot. un tā arī bija: kā muļķītis iet, tā sprāgst."

un varat neteikt, ka izņemts ārpus konteksta, - tur visa pasaka izņemta ārpus konteksta.
worst book ever!

7.-Maijs-2024 03:25 am - Radošā brīvība un randiņi
Noskatījos vēl vienu video ar psihiatru Dr K. un strīmeri Asmongold.

https://www.youtube.com/watch?v=l-r9wITZkG8

***

Tur beigās bija par dating crisis USA un Eiropā. Asmons pateica: "Jā, man šķiet loģiski iet uz randiņiem ar meiteni, kas dara to pašu darbu, ko es. Tā ir vieglāk saprasties".

Tad es padomāju: "Kāpēc man daļa skolotāju šķiet garlaicīgas?". Man bijusi sajūta, ka viņām trūkst radošās brīvības mācīt, kā viņas pašas grib. Skola, izglītības ministrija, pašvaldība
un pašas kautrība liedz?

Es Asmonu skatos, jo viņš visaugstāk savā dzīvē vērtē brīvību dzīvot, kā viņš pats grib. Viņš jūtas brīvs daudzējādā ziņā.

Es arī jūtos brīvs. Es, privāti mācot bērniem šahu un matemātiku, varu to darīt kādā formā vēlos, pat ja ap 95% gadījumu es tik tiešām izmantoju augstskolā apgūtās metodes un maz atšķiros no parasta skolotāja.

Drīzāk runa ir par to, ka es varu kombinēt dažādas pieejas un piemēroties katram bērnam, sameklēt, kas vislabāk der. Es varu iekārtot savu darba kabinetu baltu, salikt tajā augus, vēdināt, varu skolēnam
uztaisīt tēju, ja viņš ir nosalis. Tas ir darba kabinets, taču tā ir arī droša telpa. Safe space, kur skolēnam izrāda līdzjūtību, viņā ieklausās, ar viņu sadarbojas, ja vien viņš pats brīvprātīgi ir ieradies.

Skolā ir citādāk bieži vien. Jo skola līdz 9.klasei ir obligāta, un pēc 9.klases daļa bērnu jūtas vecāku piespiesti iet vidusskolā.

Tādā ziņā man patīk, ka ir aizvien skolas un fakultātes, kur tiešām vienam skolotājam vai profesoram ir viņa pamata klase/auditorija, ko viņa/viņš iekārto kā savas otrās mājas. Ar kartēm, fotogrāfijām, gleznām pie sienām. Ar priekšmetiem, kas rada atmosfēru.


To es arī sievietēs ievēroju, gaumi un stilu, spēju radoši izpausties ikdienā. Kad man kāda direktore jautāja, kāpēs es nestrādāju šobrīd skolā, es biju izbrīnīts par šādu jautājumu.
Es strādāju skolā, kuras direktors esmu es pats. Vai arī - es varu strādāt skolā, kuras direktoram ir viena vīzija ar manējo. Cilvēks, kurš ir pieradis samierināties ar mazumiņu un to, ka, cik labi, ka vispār ir darbs un priekšnieks normāls, par tādu lietu kā radošā brīvība varbūt nedomā. Sevi mīlēt vajag!

Kā saprast no tā, kā sieviete runā par sevi un savu dzīvi - vai viņa sevi mīl, to diez vai var racionalizēt. Varbūt vēlāk mācēšu to pamatot, taču tas ir fantastiski.
6.-Maijs-2024 11:06 pm - Viedums
Gan paziņai frizierei, gan draugam dzīvokļu meistaram šogad paliek 44.

Tāds skaitlis, kurš man šķiet jo mazāks, jo mans paša skaitlis paliek lielāks. 44 ir trīsdesmitgadnieks ar pieredzi.

Viņi abi ļoti labi prot savu arodu. Ņem pārāk mazas atlīdzības, ir pārāk labi cilvēki. Abiem bērni izauguši.
Abi ļoti labi saglabājušies. 1980.gads ir pēdējais Mileniāļu gads. Ar viņiem sākās 80-gadnieku paaudze. Viņi sāka iet skolā PSRS.

Viņi abi ir beiguši meklēt sevi, man tāds iespaids, strādās savā profesijā atlikušo mūžu. Abi dzīvo tuvu Rīgai, bet tomēr ārpus tās, kur zaļāka vide, vairāk klusuma.

Viņiem abiem ir kaķi. Viņi savā starpā ir pazīstami, bet toreiz, kad iepazinās, bija precējušies ar pirmajiem partneriem. Abiem ir pašiem savs bizness. Paši sev priekšnieki.

***

No tā, kas viņiem ir, man patiktu vairāk vieduma. Pārējo jau sastrādāšu.
6.-Maijs-2024 09:58 pm
Whoa, nezināju, ka vienas no manas visu laiku mīļākās filmas autors ir uzņēmis ko šādu - "Uz sudraba globusa" (1988). Piemirst nedrīkst! https://m.imdb.com/title/tt0093593/
6.-Maijs-2024 09:08 pm
sestdienas rītā dabūju alerģisku reakciju no rimčika mazā arbūza. pārējiem ēdājiem nekas, tikai man puse sejas izmetās kodīgos pleķos. paldies dieviem, mājās mētājās zyrtec no laikiem, kad alerģiska reakcija (iespējams, no arbūziem) bija atvasei. pietika tieši divām devām un palika maza pilīte, kas nederēs nekam.
protams, tieši tajā dienā bija jābrauc ciemos uz lielu jubileju, kur kaudze radinieku un pusradinieku sabraukuši. 
sūdzos par neražu ar arbūzu, pie sevis priecājoties, ka nu jau gandrīz neko nevar redzēt, kā viena pusradiniece atbalstoši saka: "jā, tiešām, tev visa seja pleķos!" thanks for nothing.
5.-Maijs-2024 08:07 pm
Goodīgi, es vairs nekad negribu uzstāties vienā vakarā ar man relevantu kkf deadlainu. Tas bija vnk briesmīgi. Un ne jau man likās, ka iepriekšējā vakarā jau būs finišs, nē, tā nekad nesanāk, jo projekts ir milzīgs. Turklāt tā uzstāšanās (un ceļošana), kas iekrita vienā vakarā ar deadlainu, bija jau nobukota krietnu laiku pirms kkf izziņoja savu datumu, kā parasti šim mežonīgam daudzmēnešu konkursam to izziņo tikai mēnesi iepriekš, un kā parasti ar gana freš jauniem nosacījumiem, ap kuriem jāstrādā aplinkus lai kkas kinda gandrīz norm sanāktu. Mī un žē. Man vajag mēnesi atpūtas tagad lūdzu, bet nē, nākamie 3 mēmeši ir nonstop jaunrades un administratīvie deadlaini, bet visp. pa starpu man ir jāatrod dzīvošanu apmaksājoši frīlansi. oumaigād.
5.-Maijs-2024 09:43 am
Vakar nonācām pie fakta konstatācijas
(es esmu gandrīz piebeigusi Children of Dune)
ka somehow, mans pieņēmums ir bijis, ka, ja cilvēkam ir pieredze, tad šis cilvēks automātiski izturas mazāk kā krāns
t.i., ja cilvēkam ir, teiksim, 40 gadu dzīves pieredze, tad viņš automātiski izturēsies kaut kā sajēdzīgāk nekā cilvēks ar 4 gadu dzīves pieredzi
attiecīgi visu laiku lasīju šo grāmatu un pie sevis burkšķēju, ka wtf wtf, kā cilvēkam var būt daudzu, daudzu dzīvju pieredze un tik un tā praktiski neeksistējošs theory of mind, praktiski neeksistējoša par zināmu briedumu liecinoša sekundes aizture starp "ok, es varu izdarīt/pateikt šito riktīgi derdzīgo lietu" un "mmmm, a moš nevaig, ir taču arī citi, jēdzīgāki veidi, kā komunicēt ar cilvēkiem, ar kuriem būs jāpavada kāds laiks kopā un kas man vispār neko sliktu nav nodarījuši"

Bet tas bija absurds pieņēmums (no manas puses) jau no paša sākuma
protams, ka nevar vienkārši iepumpēt cilvēkā dzīves pieredzi un cerēt, ka no tā automātiski nāks kaut kāds "briedums", "briedums" ir darbs, ko tu dari, nevis pieredze, kas tev ir, un tu vari šo darbu darīt vai nedarīt 8 vai 80 gadu vecumā

Kas gan padara novecošanu par negaidīti nekomfortablu pasākumu, nu, ja kaut kādu 20 gadu vecumā šķiet diezgan normāli, ka gan tu, gan vienaudži esat diezgan stulbi un tizli, jo jums ir 20, tad 40 gadu vecumā ieslēdzas viegla mizantropija, jo "maniem vienaudžiem tak vajadzētu zināt labāk", pie 60 būs vispār pilnīgs horrors, iedomājies, tas pats 20gadnieks, tikai ar 40 gadu pieredzi, kas viņam neko nav devusi
4.-Maijs-2024 03:08 pm - 21.gs tējkannām
Pārpublicēju šo rakstu no paziņas paziņas bloga, jo trāpīgi pateikts par apzinātību

"Mūsdienu pasaulē viss šķietami ir vienas aplikācijas vai sociālo tīklu ieraksta attālumā. Ar ideālo mēs saskaramies ik dienas – ideālu bērnu audzināšanu, ideālu veselību, ideālām darba dienām. Rodas sajūta – ja informācija par to, kā darīt labāk ir tik viegli pieejama – kāds ir mans attaisnojums nedarīt?

Informācijas aprites temps nekad nav bijis ātrāks, mēs nekad neesam strādājuši vairāk, un nekad uz katru indivīdu nav bijis arī lielāka spiediena pēc sasniegumiem un perfekcijas. Viena no daudzajām problēmām, ko tas rada – mūsu smadzenes vienkārši kļūst pārstimulētas. Tas rada nemieru un trauksmi. Budisti to sauca par pērtiķa jeb nemierīgo prātu, tagad mē zinām, ka pie “vainas” ir amigdala – smadzeņu daļa, kuru ir ārkārtīgi viegli stimulēt. Mūsdienu stimulu pilnajā pasaulē nav viegli dzīvot ar savannas nedrošajai videi radītajām smadzenēm, kuras cenšas reģistrēt katru vides impulsu, lai mūs aizsargātu. Es neesmu neiroloģe, taču uzskatu, ka pamata zināšanas par šo sarežģīto un reizē primitīvo orgānu – mūsu smadzenēm – ietilpst tajā, ko es saucu par 21. gadsimta pamatzināšanu grozu. Bez šīm zināšanām mēs nespējam būt apzināti.

Pieņemu, vārds “apzinātība” jau labu laiku ir zaudējis savu pirmreizējo šarmu; pēdējā laikā tas aizvien vairāk tiek lietots vietā un nevietā. Taču jomās, kas nodarbojas ar mentālās labbūtības veicināšanu, viss agri vai vēlu pie tā atkal un atkal atgriežas.

Ko mēs zinām par savām smadzenēm? Piemēram, to, ka tad, kad mūsu smadzenes ir pārstimulētas, tās “iestrēgst”. Liekas, visa ir par daudz. Neko nevaru, neko nesaprotu. Iepriekš nospraustie mērķi pēkšņi šķiet neaizsniedzami – vai tā būtu maģistra darba pabeigšana, vai jauna darba atrašana.

Gribas vienkārši nolīst kaut kur maliņā, no visa atslēgties. Redziet, smadzeņu prioritāte ir drošība, šī orgāna mērķis ir mūs pasargāt. Smadzenes nevēlas nemitīgi saskarties ar jauno, nezināmo, nesaprotamo un tādējādi – nedrošo. Taču problēma, protams, tāda, ka, mērķu sasniegšana bieži vien paredz tieši to un neko citu; jaunas, nezināmas un nesaprotamas pieredzes.

Kā tikt ar to galā? Tas, ko dara mani klienti un ilgstoši esmu darījusi arī es – mēs vienkārši sevi piespiežam. Darām, kaut bail, riebjas, negribas. Un tas strādā! Āķis tikai tāds, ka šādi ir neiespējami noturēt motivāciju ilgtermiņā.

Smadzeņu centrs, kas ražo dopamīnu, kas mūs dzen uz priekšu, ir cieši saistīts ar smadzeņu baudas centru. Tas nozīmē to, ka smadzenes nav ieinteresētas darīt kaut ko, kas tām liek justies slikti. Īstermiņā sevi pamocīt ir iespējams; darīt, nejūtot gandarījumu, darīt par spīti. Taču ilgtermiņā smadzenes ir gatavas darīt tikai to, ko tās saista ar baudu. Piedevām mūsdienu pasaulē ir pieejamas tik daudz vienkārši iegūstamas baudas! Sociālie tīkli, cukurs, ekrāni. Kā pierunāt smadzenes uzrakstīt maģistra darbu, nevis noskatīties kārtējo seriālu?

Pirmais solis ir novērošana un līdzjūtība. Lamājot sevi, ir iespējams saņemties tikai uz brīdi, nevis gūt motivāciju. Pavēro sevi. Neanalizē un nesodi. Sazemējies, saslēdzies ar to, kā jūties. Vai tev ir bail? Vai gribas aizbēgt? Vai ir dusmas? Emocijas nav šeit, lai mums traucētu, tās ir šeit, lai mums pastāstītu kaut ko par mums pašiem. Paliec uz brīdi ar savām emocijām, kaut arī tās ir nepatīkamas. Mēģini saprast, ko ķermenis ar šo emociju tev mēģina pateikt. Konstatējot nogurumu, varbūt ir vērts apstāties un atpūsties. Konstatējot bailes, varbūt ir vērts dot sev vairāk laika, sadalīt lielo pienākumu mazākos solīšos, sastādīt detalizētu laika vai darbu plānu. Līdzjūtīgi iedziļinies situācijā. Pajautā – kā es sev varu šobrīd palīdzēt?

Otrais solis, kas strādās īstermiņā, ir smadzeņu “pārstartēšana”. Ir dažādi vingrinājumi, kas palīdz to izdarīt brīdī, kad tu jūties paralizēts, iestrēdzis, vai kādas sajūtas pārņemtas. Pētījumi rāda, ka, lai “restartētu” smadzenes, ir vajadzīgas ne mazāk kā divas minūtes. Izdari pāris dziļas ieelpas un izelpas, lai apturētu traucējošās domas, uzliec taimeri uz divām vai vairāk minūtēm, un kārtīgi izpurinies. Iztēlojies, ka tev uz brīdi ir pieslēgta elektrība. Purini rokas, kājas, vēderu. Svarīgi ir kratīties un purināties, jo mērķis šai darbībai ir sevis atslābināšana, nevis nogurdināšana. Skan smieklīgi? Tomēr pamēģini.

Trešais solis, un tas jau ir mēģinājums sev palīdzēt ilgtermiņā, ir sevis fokusēšana. Šajā stimulu pārpilnajā vidē mūsdienu cilvēks bieži jūtas pazaudējies. Tas ir saprotami, un tomēr rada ne mazums ciešanu. Apzinātība paredz laiku, ko veltām sev, un tikai sev, lai apstātos un izvērtētu – kas es esmu, kas ir manas vērtības, ko es vēlos no dzīves un kā to dabūt. Ja instagram algoritms vai kaimiņiene mums pateiks priekšā, kā justies un, ko no dzīves gribēt, diez vai mēs beigās jutīsimies laimīgi.

Nezinot savas vērtības vai galvenos dzīves mērķus, ir grūti, piemēram, atrast darbu, kas patiktu, vai saprast, kā izvēlēties tēmu maģistra darbam. Neapzinoties, kur visu laiku pazūd laiks un nauda, ir grūti, piemēram, atrast brīžus kvalitatīvai atpūtai vai beidzot nopirkt sen kāroto sporta zāles abonementu. Lai fokusētos, ir nepieciešama skaidrība, un, lai gūtu skaidrību, ir nepieciešams apzināties, kur un kādos brīžos, mēs tērējam savu laiku vai enerģiju. Skaidrība rada miera, drošības un pašpārliecinātības sajūtu. Tā ļauj ne tikai sasniegt mērķus, bet arī rūpīgi izvērtēt – kādiem mērķiem es vispār vēlos tērēt savu laiku, enerģiju un naudu.

Skaidru prātu un saulainu pavasari vēlot,

Krista Anna Belševica (Zalāne)
rakstniece, pētniece, radošuma un akadēmiskais koučs"
4.-Maijs-2024 12:54 pm - Slinkums
Ar labāko draudzeni martā izveidojām slinkuma sarakstu/ prokrastinācijas sarakstu.

Tajā ir lietas, ko it kā vajadzētu darīt, bet atliekam nedēļām, mēnešiem ilgi.

Bez triviālām lietām kā atcerēties nomazgāt durvju stenderes reizi divās nedēļās, nevis divos mēnešos, tur man ir

1) Igauņu valodas mācīšanās, lai varētu izlasīt grāmatu
2) 40 lpp stāsta uzrakstīšana, jo Rakstnieku savienības eksperts teica, ka man jāiemācās rakstīt plašāk

Šodien ir pat man brīvdiena, tāpēc būs jāķeras pie punkta numur viens.
4.-Maijs-2024 09:19 am
trīs brīvas dienas. negribas, lai ātri paiet.
2.-Maijs-2024 08:41 am
Kaut nu Gruzijai izdotos
1.-Maijs-2024 06:49 pm - Jurists vajag.
Vai varat ieteikt kādu juristu zemes atpirkšanas jautājumos?
1.-Maijs-2024 09:33 am - : 5 gadi 2 mēneši
bērns atradis veidu, kā mums kopā pavadīt quality time - gatavot ēst. es jau aizmirsu, ka viņš iet uz montesori pavāru nodarbībām, un ir jau gluži atbildīgi iemācījies apieties ar virtuves instrumentiem. bet vispār, protams, welcomēta, mom guilt, sen tevis nebija. 
30.-Apr-2024 11:17 pm - Matrikss
Šajās dienās atradu YouTube kanālu "Matrix explained" un mazliet binge veidā izgāju cauri jaunākajām teorijām par Matrix 4 filmu.

Kā arī jaunumiem par Matrix 5.

Atziņas tādas, ka

1) Nevis mīlestība glābj un rada, bet beznosacījumu mīlestība glābj un rada.

2) Mašīnas un mākslīgais intelekts pūlas saprast divu cilvēku beznosacījumu mīlestību, atdarināt to, taču velti.

3) Liela daļa cilvēku nemaz negrib būt brīvi, bet tikai bagāti, tāpēc nemaz necenšas mīlēt, bet tikai pavadīt laiku matriksā komfortabli.

4) Materiālisms cilvēkam palīdz aizmirst matriksa iepriekšējos ciklus, iegalvojot, ka ir tikai viena dzīve. Un tam notic pagaidām daudzi.

5) Matriksā sākumā bija paradīze, taču daudziem cilvēkiem tajā apnika. Cilvēkiem šķiet, ka viņi grib mieru, bet patiesībā viņi, lielākā daļa, grib tikai relatīvu mieru. Ļoti mierīga dzīve viņus garlaiko.
29.-Apr-2024 08:02 pm
pavasaris klāt, un kurpju nav.
man liekas, šī problēma bija jau pagājšgad.
29.-Apr-2024 09:17 am - Pēteris Vasks, jaunība
Kā Pēteris Vasks izskatījās jaunībā?
28.-Apr-2024 10:47 am - : autoplacis
visciešamāko auto atskaiti dabūju nevis no carvertical (come on, 30 eur par kaķi maisā? roka necēlās), bet no autodna.lv par 16 eur, un visšvakāko no saita, kas solīja bezmaksas atskaiti, bet patiesībā prasīja 9 eur. par 16 eur es uzzināju, ka noskatītā mašīna bijusi sista, no slovākijas atvesta uz latviju, apkopes gājusi igaunijā un tehnisko skati latvijā, un nobraukusi ap 20 000 km gadā, par ko mums izvērsās diskusija , vai tas ir daudz, vai tas ir maz un es tā kā sliecos uz to, ka drīzāk uz "daudz" pusi. es pat spriežu ne pēc sevis, jo es vispār nobraucu tikai 4 000 km gadā (ko es plānoju labot, kad būs normāls auto, par kura spējām no neskaidrības neraustīsies plakstiņš), bet kaut kā man stāv galvā, ka gadā 10 000 ir vidēji/normāli/pieņemami.

otrs aspekts mašīnu izvēlē, nezinu, kā jums tur, rīgā un citās pilsētās, bet ar parastajām vieglajām mašīnām braukt, kas nav augstāk no zemes, ar mūsu (ar "mūsu" es domāju visur kur latvijā) ceļu kvalitāti, tas ir baigais risks. mūsu mazciemā vispār. pilsēta it kā. ceļu remonti visu laiku, viss tiek atjaunots, un tādas bedres! lūk, nesen braucu 46 km pa ceļu aizkraukle - jēkabpils (ne A6)  remonts tur bija diezgan sen, un ceļš ideāli gluds bez bedrēm un bez ielāpiem. pilsētā - katru pāris gadus kāda ceļa posma remonts, un bedres un ielāpi - anarhijas vai arī absolūtas nekompetences uzvaras gājiens.


28.-Apr-2024 03:10 am - Pateicība māsai (Für Schwester)
Šajā pavasarī, gatavojot divas devītās klases meitenes eksāmeniem, jo vairāk jūtu, cik labi, ka es saprotu 14 gadīgu meiteņu psiholoģiju.

Tas ir pateicoties, galvenokārt, māsai, kura 15-16 gadu vecumā, varbūt pat tajos 14, man stāstīja diezgan daudz par savām izjūtām. Varbūt viņa stāstīja vēlāk, atceroties, kāda bija 8-9.klasē.

Tas ir laiks, kad pusaudžiem gribas izcelties. Parādīt savu individualitāti. Meitenēm mēdz gribēties atrast tādu make-up un drēbju salikumu, kas ir unikāls, un ir viņai vienīgajai visā skolā, vai savu draugu vidū.

Lai arī viņa, varbūt, kā daudzas smagās mūzikas klausītājas, staigā ādas jakā, melnās biksēs un koši sarkanu lūpukrāsu, ir kāda nianse, kas viņu atšķir no pārējām. Vai tie ir auskari, vai rokassprādze, vai kaklarota. Dažreiz tie ir pīrsingi.

Dažreiz tie ir ārzemēs pirkti zābaki ar spīdumiem. Citreiz matos ielikts kāds dekors, kas var arī saturēt cirtas, lai ieveidotā frizūra vakara laikā saglabātos.

Parasti to kombinē ar mežģīnēm, legingiem, svārkiem, dažādu nokrāsu acu ēnām. Var arī uz sejas uzzīmēt miniatūru sirsniņu ar hennu.

Vēl ļoti svarīgi ir nagi. Rokas redz visi. Tāpēc nagiem jābūt ar unikālu dizainu. Melnā vai sarkanā krāsa ir par maz. Nagus var uztaisīt kā mazu glezniņu. Tajos var būt rietošs mēness vai zvaigznes.

Tas viss kopā, šī sapošanās, vienalga, vai tā ir iešanai uz skolu, vai ballītei ar draugiem vakarā, ir gara un pamatīga. Cik stundas tiek pavadīts pie spoguļa mācoties uzklāt grimu ideāli! Cik ļoti dīkts vecākiem, ka tas vai šis topiņš ir tā vērts, lai vecāki no ārzemēm to pasūtītu!

Tas viss tiek darīts, lai varētu skolas sistēmā, kur visus sarindo alfabēta un atzīmju secībā, saglabāt savu es. Vai arī, ja skolā vienā klasē ir trīs Ievas, lai esi Ieva ar mēness auskariem, nevis Ieva nr. 3.

Laikam ejot, saprotu, ka meitenes bieži vien man kā draugam ir paraudājušas uz pleca par dažādām lietām, bet reti kad stāstījušas visu. Māsa stāstīja ļoti daudz.

Pusaudžu laiks, 11 - 17 gadi, bieži vien saskan ar laiku, kad jaunais cilvēks ir visievainojamākais. Viņu var viegli saraudināt vai sadusmot. Zēni dumpojas pret vecākiem, meitenes taisa histērijas. Vecāki cenšas viņu galvas stūrēt pretī pieaugušo dzīvei un lielākai prasmei uzņemties atbildību par savu rīcību.

Visi vecāki, kuri cenšas just līdzi un vienmēr atceras, kādi paši bija 14-15 gados, pamatskolas beigšanas pavasarī, ir pelnījuši manu atzinību.

Tas arī ir laiks, kad daudz kas notiek pirmoreiz. Pirmie eksāmeni. Pirmās ballītes. Pirmais skūpsts, attiecības. Pirmā iemīlēšanās līdz ausīm un sekas no tās.
Jaunais cilvēks iziet no tā visa ārā stiprāks, pieredzējušāks, viedāks.

Tas ir lielu pārmaiņu, lielas izaugsmes laiks. Man kā vecākajam brālim un tagad skolotājam, ir bijis un ir gods to redzēt un atbalstīt tos un tās, kas tam iet cauri.
This page was loaded Maijs 11. 2024, 2:04 am GMT.