Miesassodu sakarā
Vai miesassods vienmēr uzlūkojams kā bargāks salīzinājumā ar to pašu brīvības atņemšanu vai naudassodu? Kāpēc īslaicīgas intensīvas fiziskas ciešanas iedveš lielākas bailes nekā ilgstošas un mazāk intensīvas, piemēram, cietumsods?
varbūt tāpēc, ka fizioloģija ir vajadzību pamatā?
protams, arī darba iekārtojumā - laikā, uzdevumā, vietā - ir noteikta varas manifestācija.
dresskods arī ir sviests, bet tam kājas no citurienes aug.
Dreskodam kājas aug no tās pašas vietas, kur armijas formai, cietuma vai slimnīcas apgērbam - unificēšana kā disciplinēšanas elements ( doma nav svaiga, atkal jau dārgais Mišels, bez šaubām).
visādi citādi, man nav ko par šo visu teikt; es atstarojos
Ieslodzījums pāriet. Divpadsmit skolas gadi zilajā formā un psiholoģiskajā terorā arī pārgāja, tie bija vienkārši jāizcieš. Pēriens nepāriet - pazemojums un naids paliek gadu gadiem pēc paša fakta.
(Īstenībā no viņa tādējādi IR izaudzis varmāka.)
Savukārt meitenēm, kas ir pērtas, ir grūtības ar normālas seksuālās dzīves izveidošanu. Viņas tādus varmākas pievelk.
Vo, vo.
Man gan aizdomas, ka 12 gadi zonā, kur cilvēku fiziski un seksuāli ik dienu pazemo gan kameras biedri, gan apsardze, ir kudi skarbāki par tiem žagariem, ar ko ōpis uzšāva bērnībā, pieķēris, ka sīkais nočiepis piecīti un iztērējis konfektēs (protams, pieļauju, ka ir indivīdi, kam ir otrādi).
To es vismaz tā pēc savām izjūtām, var jau būt, ka Tev ir pilnīgi savādāk un pērieni pat patīk, lai cik tie spēcīgi būtu;))
Palasi sevi kādreiz pats! ;)
Enivei, interesanti, kādēļ Tu uzskati, ka sodam ir jābūt nevis mainošam, bet gan iebiedējošam? Spriežot pēc "pats gan bieži un pamatīgi tiku pērts bērnībā", iebiedēšana no Tevis paša gribēto uzvedību neizdabūja ārā.
Enivei, kas tieši ir tas, kas liek Tev novēlēt citiem cilvēkiem tieši _sāpīgāko_ sodu? Un kas liek Tev domāt, ka bailes no sāpēm ir tas, kas attur cilvēkus no likumpārkāpuma?
"pēriens kā sods ir mazāk cilvēku dzīvei sabiedrībā kropļojošs, nekā cietumsods mūsu cietumos" un visu vakaru notikušā cīņa, aizstāvot apgalvojumu "Pie kārtīga pēriena nepierod un no kārtīga pēriena ir riktīgi bail, ja tāds ir kādreiz dabūts, kamēr atgriezties cietumā, kad tajā būt ir pierasts, bail nav"? Ļoti ceru, ka šo jautājumu Tu par rupjību neuzskatīsi, jā.
Kā jau n vietās teicu, ka tas ir mans subjektīvais viedoklis. Šajā te nosacītajā diskusijā esmu to uzsvēris vairākkārt, speciāli Tev man nav grūti atkārtot vēlreiz - subjektīvs. Piredze subjektīva un viedoklis subjektīvs, pat neuzdrošinos apšaubīt, ka Tev, iespējams, pats baisākais iespējamais sods būtu, piemēram, aizliegt nēsāt ieroci vai gluži otrādi - likt nēsāt beisbola cepuri ar uzrakstu "Rossija".
Savukārt nez no kurienes uzpeldējušās ieroču atļaujas un beisbola cepurītes gan ir kaut kā prasti.
Pēriens = acīmredzama cilvēku bezspēcība, t.i., pērēja nespēja nonākt līdz peramajam kaut kādā citā veidā (SUBJEKTĪVĀ PIEREDZE mļin, gan vienā, gan otrā ierakumu pusē) = sods kā valsts bezspēcības izpausme ir stulbi
Cietumsods = sociālā statusa pazemināšana pirmām kārtām; treniņš sadzīvot ar sabiedrību, ja objektīvi nav citas iespējas, otrām kārtām. Iemācies sadzīvot - cietums nav tik šausmīgs, un dzīve arī ne. Subj. pieredze: arī attiecībā uz bērniem"taimauts" ir ļoti efektīvs, lai palīdzētu tikt galā ar niķi.