kašķīša dzirnaviņas
16 November 2015 @ 10:13 am
 
Cilvēku tuksnesis.
 
 
kašķīša dzirnaviņas
15 November 2015 @ 05:46 pm
 
Paldies visiem par pacietību un iecietību.
 
 
kašķīša dzirnaviņas
15 November 2015 @ 02:36 pm
 
Un ja šī filmiņa nepārliecinās, ka ar dzīvnieku cirku viss nav kārtībā, tad nepārliecinās vispār nekas.
Te var apskatīt tuvplānā ziloņu saplēstās ausis un vēl daudz ko citu.

cirks - mīlestības ilūzija
 
 
kašķīša dzirnaviņas
15 November 2015 @ 11:31 am
 
Speciāli jūzerim, kura netic nežēlīgai attieksmei pret dzīvniekiem. Šo skatīties tikai ar īpaši stipriem nerviem. Natālija Berežko un Murats Abdulajevs.

smotri mne, svoloč! stoječku priņal!
 
 
kašķīša dzirnaviņas
15 November 2015 @ 09:07 am
 
Kā gan šo video ar pērtiķēna sišanu var saukt par safabricētu, ja dresētāja ir nosaukta vārdā un uzvārdā - Natālija Berežko.
Un vai tas ir arguments, ka ļaunai attieksmei pret dzīvniekiem vienkārši neticot?
Laikam tieši tādēļ ir radušās divas karojošās puses: vieni netic savām acīm un netic ka tā var apieties ar dzīvniekiem, bet otri cenšas neticīgos pārliecināt.

P.S. Un nē, es tur nebiju klāt, bet kopš kura laika patiesi ir tikai tie video, kur es esmu bijusi klāt?

pērtiķu dresētāja Natālija Berežko
 
 
 
kašķīša dzirnaviņas
14 November 2015 @ 05:27 pm
 

cirks beidzies
 
 
kašķīša dzirnaviņas
14 November 2015 @ 04:07 pm
 
"Kāpēc dzīvnieki pakļaujas sava dresētāja iegribām? Suņu un kaķu gadījumā jaunu triku apmācība darbojas pēc “atalgojuma” principa. Citiem vārdiem sakot, par izpildīto triku, pienākas našķis. Taču savvaļas dzīvnieku dresūra ir jau pavisam cita lieta. Vai esat ievērojuši cirka izrāžu laikā dresētāju turam rokās glītā, spīdīgā papīrā ietītu zizli? Tie nav žonglēšanai paredzēti atribūti, bet gan vizuāli nomaskēta nūjas imitācija, kas dzīvniekam ik sekundi atgādina par iespējamo sodu, ja tas atteiktos paklausīt. Un jūs jau zināt, kā dzīvnieks tiktu sodīts... Sitot."
http://cirkadzivnieki.blogspot.com/
 
 
kašķīša dzirnaviņas
14 November 2015 @ 03:58 pm
 
"2009. gadā pasaulē lielākā dzīvnieku tiesību organizācija PETA (People for the Ethical Treatment of Animals) uzsāka izmeklēšanu jau minētajā Ringling Bros. and Barnum & Bailey Circus. Tās laikā dzīvnieku tiesību aizstāvjiem ar slēpto kameru izdevās nofilmēt sirdi plosošus kadrus un tūkstošiem cilvēku atklāt, ka nožēlojami ir ne vien ziloņu turēšanas apstākļi, bet arī treniņu laikā izmantotās metodes, proti, no visa spēka sitot “nepaklausīgajam” dzīvniekam ar āmuram līdzīgu nūju, kuras galu veido ass, ieliekts metāla āķis (bullhooks), tiek aizķerta jutīgā āda, īpaši auss apvidū, radot neciešamas sāpes. Tieši tā – sāpes un bailes no tām liek pat vismežonīgākajam (vārda vislabākajā nozīmē) un graciozākajam dzīvniekam pakļauties absurdām cilvēku iegribām.

Skandalozie izmeklēšanas rezultāti atklāj, ka dresūrai tiek pakļauti tikai nepilnu gadu veci zilonēni, pie viņu kājām piesienot raupjas virves un raujot tās uz visām četrām pusēm. Tādā veidā ziloņu mazuļiem tiek mācīts apgulties, apsēsties, stāvēt uz divām kājām vai pat galvas."
http://cirkadzivnieki.blogspot.com/

"Aculiecinieki pat ir iemūžinājuši vairākus videokadrus un foto, kuros redzami lieli asins plankumi aiz ziloņa ausīm. Reizēm sišana turpinās veselu pusstundu no vietas – tikai lai parādītu, kurš te ir noteicējs."
 
 
kašķīša dzirnaviņas
14 November 2015 @ 03:26 pm
 
"Visā pasaulē tūkstošiem savvaļas dzīvnieku joprojām ir spiesti veikt pazemojošus un nedabiskus trikus, lai izklaidētu cilvēkus. Šos dzīvniekus izmanto cirkā, zoodārzos, kā arī citur, piemēram, filmās un televīzijas pārraidēs.

Dzīvnieki tiek dresēti, lai izpildītu trikus un atveidotu cilvēkiem raksturīgu uzvedību, kas nekādā mērā nav šo dzīvnieku dabā. Lāči, kas brauc ar velosipēdu, ziloņi, kas stāv uz divām kājām, šimpanzes, kas smēķē, un tīģeri, kas lec cauri ugunīgiem riņķiem, ir tikai daži piemēri.

Savvaļas dzīvnieku dresūra nozīmē to, ka dresētājs fiziski dominē pār dzīvnieku un iedzen viņā bailes, lai panāktu pastāvīgu dzīvnieka uzmanību un paklausību publikas vai kameras priekšā. Neskaitāmie video, kas uzņemti ar slēpto kameru, un bijušo dresētāju teiktais skaidri liecina par to, ka dzīvnieki cieš no sistemātiskas vardarbības.

Cirka dzīvnieki regulāri tiek transportēti šaurās kravas mašīnās, kurās viņi tiek pieķēdēti, tā pavadot neskaitāmas stundas un mērojot simtiem kilometru. Arī nonākot kārtējā cirka teritorijā, apstākļi nav labāki, un arī tur dzīvnieki tiek pieķēdēti šaurā platībā vai krātiņos un viņiem nav ļauts brīvi kustēties. Pētījumi liecina, ka stundām ilga transportēšana un ieslodzīšana šaurā un šiem dzīvniekiem nepiemērotā telpā rada paaugstinātu stresu, tā nopietni ietekmējot dzīvnieku veselību. Dresūra, garlaicība un psiholoģiskās ciešanas, kas rodas, cenšoties samierināties ar šiem nedabiskajiem apstākļiem, ir iemesls, kādēļ dzīvniekiem tiek novērota stereotipiska un sugai nedabiska uzvedība:
staigāšana turp un atpakaļ vai riņķošana ap savu asi;
režģu graušana un laizīšana;
galvas grozīšana uz augšu un leju vai sāniem;
šūpošanās turp un atpakaļ, tupot un apķeroties ap ceļiem;
pašsakropļošanās: kāju vai astu košļāšana, galvas sišana pret sienu, spalvu plūkāšana;
vemšana, vēmekļu ēšana un atvemšana;
ekskrementu ēšana un spēlēšanās ar tiem, kā arī to smērēšana uz sienām.
Dzīvnieku izmantošana cirkā ir novecojusi un nepieņemama parādība. Cirks izkropļo dzīvnieku patieso dabu, pakļauj viņus nedabiskai un ciešanu pilnai dzīvei un mazina sabiedrības cieņu pret dzīvniekiem."

Te var parakstīties pret dzīvnieku izmantošanu cirkā https://www.dzivniekubriviba.lv/lv/cirks/cirka-dzivnieki
 
 
kašķīša dzirnaviņas
13 November 2015 @ 11:51 pm
 
Nu nav savvaļas dzīvnieki marionetes, kuriem jālauž viņu gars ar sitieniem un žņaugšanu, lai jūs priecētu ar debilu iztapību. Ejiet visi ka ziniet kur! Ienīstu vēršucīņas līdz ārprātam, ja kas.
 
 
kašķīša dzirnaviņas
08 November 2015 @ 10:51 am
 
Šī soma smaržo pēc brīvības un vēja matos, pēc rīta miglā paslēpušamies kalniem, nu, vismaz viena iedomu kalna, pēc miera un lēnas, laimīgas dienas :)

... tālāk ... )
 
 
kašķīša dzirnaviņas
05 November 2015 @ 10:51 am
 
[info]nord, Tevis pietrūkst. Neraksti, ja nerakstās, bet esi te. Lūdzu.
 
 
kašķīša dzirnaviņas
22 October 2015 @ 03:07 pm
 
laimes blogera pieraksti piezīmes

Lūk arī klāt pavisam pelēkā diena. Pelēkais asfalts aiznes līdz pilsētai un atpakaļ. Pa ceļam acis mielo beidzot nodzeltējušie koki, pa radio skan "rozā lietus". Cik skaista kombinācija, es nodomāju. Pelēkā tomēr ir visfantastiskākā krāsa, jo izceļ pārējās. Dievīgais fons. Tāpat kā suņuburkšķi - mana mežģīņu mīla.
Forša tāda krāsu un skaņu radīta laimes sajūta.
 
 
kašķīša dzirnaviņas
19 October 2015 @ 01:28 am
 
Labnakt, kā klājas?
 
 
kašķīša dzirnaviņas
27 September 2015 @ 10:48 pm
 
Kāpēc ir vajadzīgi melīgie latvju ziņu kanāli (par melīgumu mani apgaismoja, es par to neko nezināju)? Un kāda suņa pēc zinātāji neko nedara, lai šo melīgumu pārtrauktu?
 
 
kašķīša dzirnaviņas
27 September 2015 @ 09:26 pm
 
[info]simamura pasaka to, ko es vienmēr esmu domājusi, bet nekad neesmu pratusi pateikt tik precīzi.
http://klab.lv/users/simamura/735647.html
 
 
kašķīša dzirnaviņas
27 September 2015 @ 10:33 am
 
Pilnīgi nesagatavotu mani šorīt ir piemeklējis svētlaimīgs miers. Tā mēs te tagad abi sēžam un dzeram kafiju no vienas krūzes.
Es gan esmu tik sačakarēti aizdomīga, ka lieku visas kārtis uz ziemas tuvumu, sastingumu dabā un lauska cirvi, kurš šobrīd ielīdis azotē un mānās kā prot.
 
 
kašķīša dzirnaviņas
26 September 2015 @ 01:17 am
 
labāk paklausāmies imkas jauno dziesmu :))

vozvraščaješ krim a v sled za ņim...
 
 
kašķīša dzirnaviņas
04 September 2015 @ 09:04 am
 
Lasu un domāju par to, ka tajā ir kaut kas izmisīgi traģisks. Tieši izmisīgi. Visa tā sāpīgā atklātība griežas miesā abpusēji. Un sāp - abpusēji. Un man sāp to lasot.
Galvā pēkšņi skan kaut kāda krievu dziesma. Tai nav nekā kopīga ar lasīto. Ja nu vienīgi tas izmisums.
https://www.youtube.com/watch?v=g2yKULigv2M