kašķīša dzirnaviņas
03 February 2017 @ 11:21 am
 
Pirms pāris dienām, gaidot panorāmu, uzskrēju pārraidei par kaut kādām latvju saimniecēm. Apsēdos, iegrimu dāvinātajā Suņdzi "Karamākslā", kas esot ietekmīgākā stratēģiskās domāšanas grāmata pasaules vēsturē, bet tad pievērsos latvju saimniecēm. Skatījos un brīnījos! Viena riktīgi nobarojusies sieviete (pāri 100 kg) centās nobarot jau tā nobarojušos latvju "saimnieču" bariņu. Mīlīši, kas vispār notiek? Vai šito ārprātu nevajadzētu beigt popularizēt? Slimas (jo simtkilogramīgas nevar būt veselīgas) apmāca kā ātri aizķepsēt asinsvadus un aizresnēt līdz diabētam? Nē, nu, lai jau, lai jau, jo šitā domāšana jau nav vienā dienā uzveicama, bet aizdomāties par to vajag. Ai, kā vajag!
 
 
kašķīša dzirnaviņas
23 November 2016 @ 10:20 am
 
Cilvēks iziet cauri aurojošam pūlim un, re, viņš dodas tālāk viens jau aurodams.;(
 
 
kašķīša dzirnaviņas
14 October 2016 @ 05:09 pm
 
пока жизнь вам не нравится, она проходит
/Kurts Vonnegūts/
 
 
 
kašķīša dzirnaviņas
29 September 2016 @ 04:29 pm
 

...
 
 
kašķīša dzirnaviņas
01 September 2016 @ 09:47 am
 
Pirmais septembris

Ar stipendiju vien nepietika, vajadzēja meklēt šādus tādus darbiņus. Piekritu kādai lauku internātskolai uztaisīt planšetes. Man ierādīja nelielu kabinetu ar galdu, kurš bija nokrauts ar papīriem, guašas bunduļiem un netīrām otām. Stūrī pie loga, kurš izgāja uz sētas pusi, stāvēja šaurs dīvāns. Tas laikam bija zīmēšanas skolotājas skabūzītis. Pati zīmēšanas skolotāja darbu bija uzteikusi, jo bez tiešajiem pienākumiem viņai savā brīvajā laikā esot bijis jāveic arī noformētājas darbs bez papildus samaksas. To man pastāstīja mājturības skolotāja, kura ienāca pa retam aprunāties.

Skolotāja gados, ar ļoti spalgu balsi, veda bērnus pusdienās. Tie nebija tie sapucētie mīlulīši ar gladiolu pušķiem un turpat netālu stāvošajām mammām. Tie bija bērni no nelabvēlīgām ģimenēm - mazi, apskrutušās drēbēs ar dienām nemazgātām roķelēm. Nezinu, ko tas puika bija nogrēkojies, bet skolotāja viņu aiz drēbēm izvilka no skolnieciņu vidus, pagrūda malā un iešņāca sejā, ka viņš palikšot bez pusdienām un arī bez vakariņām. Pēc brīža garais koridors bija gandrīz tukšs, jo mazais puika, kurš bija palicis viens, laikam taču nebija vairāk kā tukša vieta.
Paaicināju viņu skabūzītī un piedāvāju vienu no divām mazliet iekaltušām bulciņām. Viņš teica, ka ēst nemaz negribot, bet tomēr paņēma un kāri ēda. Mēs sēdējām uz dīvāna, ēdām sakaltušas bulkas un skatījāmies pa logu, kurš izgāja uz sētas pusi. Viņu sauca Mareks, viņam bija astoņi gadi. Un es viņam teicu, ka puikas ar tik blondiem matiem un brūnām acīm katru dienu nemaz neizdodas sastapt. Viņš skumji pasmaidīja un es viņam piedāvāju atdzisušu tēju, jo nekā cita ar ko viņu iepriecināt pirmajā septembrī man nebija.
 
 
kašķīša dzirnaviņas
01 September 2016 @ 12:20 am
 

...
 
 
kašķīša dzirnaviņas
21 August 2016 @ 10:50 pm
 
"tāpēc es arī apšaubu to pēkšņo līdzjūtību bēgļiem. kā tad tas tā sanāk - ja jau tu esi tik līdzjūtīgs pret bēgļiem, kurus ieraudzīji šodien, kāpēc nebiji un neesi līdzjūtīgs pret saviem tuvākajiem, mūsu pašu grūtdieņiem, kuri tev ir blakus un acu priekšā visu tavu dzīvi. kas tā par tādu izvēles selektīvo līdzjūtību. vai nu tu esi līdzjūtīgs pret visiem vai neesi līdzjūtīgs pret nevienu. tāda selektīva līdzjūtība rada aizdomas par šīs līdzjūtības patieso dabu un izcelsmi." /zhora/

absolūti atbalstu šo domu.

P.S.
Paldies [info]unpy par [info]zhoras komentāra precīzo skaidrojumu, jo daudzi tajā izlasīja neesošo.

Nē, žora rakstīja par to, ka netic iecietībai un līdzjūtībai pret birkām, bet tic iecietībai un līdzjūtībai pret cilvēkiem, vai nu esi iecietīgs un līdzjūtīgs, vai nu neesi, viss tieši tik vienkārši. Ja esi iecietīga pret bēgļiem vai gejiem, kurus nepazīsti, bet neiecietīga pret cibiņiem, kurus tomēr kaut cik pazīsti, tad sūds no tās tavas iecietības vien ir, tukša poza, nekā vairāk.
 
 
kašķīša dzirnaviņas
07 August 2016 @ 10:19 pm
 
 
 
kašķīša dzirnaviņas
07 August 2016 @ 10:06 pm
 
Augusta vakars.
 
 
kašķīša dzirnaviņas
07 August 2016 @ 09:00 pm
 
Providence, vai pie Tevis varētu pasūtīt kādu simtiņu dzirdes aparātu? Tādus labi lielus, ja var (pa visu seju). Gaidīšu.
 
 
kašķīša dzirnaviņas
06 August 2016 @ 02:07 pm
 
Par pēdējo cepeti.
Šoreiz ir tā baigi jocīgi, jo piekrītu abām pusēm. Patīk barbalas nostāja un patīk arī Z. cīņa. Cik nu es vispār sapratu no tām informācijas driskām, kuras šur tur pavīdēja.
 
 
kašķīša dzirnaviņas
09 July 2016 @ 08:41 am
 
Zinātnieki ar savām absolūti atšķirīgajām zināšanām mani ir samulsinājuši līdz pagurumam.
Palasu tos Ksenijas rakstus feisītī, tad palasu J. Lejas, RSU profesors, Dr. habil. med. rakstus un saprašana zūd pavisam.
Te, ja skrullē līdz lejai - tabulai, cienījamais profesors citronu ierindojis pie VISSĀRMAINĀKAJIEM produktiem http://www.vesels.lv/uzturs/vai-organisma-skabju-sarmu-lidzsvara-traucejumi-ir-korigejami.html

Kam lai tic? Kā citrons var būt sārmains, citrons taču ir skābs. Un kā cukurs var būt skābs, ja tas ir salds? Kaut kāda stulba tabula? ;))
 
 
kašķīša dzirnaviņas
03 July 2016 @ 11:01 am
 
Pēdējā laikā pa galvu jaucas domas par neizmantotām iespējām. Atkal par to iedomājos, jo vakardiena un šodiena arī kaut kādā ziņā ir neizmantota iespēja. Biju nolēmusi sestdien aizbraukt līdz jūrai, bet uznāca tāds strādājamais, ka nostrādāju divpadsmit stundas. Aiz loga spīdēja saule un brīžiem gribējās mest darbam mieru un braukt. Tomēr nolēmu, ka saule nekur nepazudīs arī rīt. Vakarā iemetu acis ziņās un redzēju nākam lietu. Šodien līst. Varētu strādāt arī šodien, bet darbam mazliet jāpastāv, lai acs nepierod un nezaudē asumu.
Piemērs tik tāds jociņš, jo saule patiešām kādudien atkal spīdēs un jūra nekur neaizbēgs.

Bet vai dzīvē bieži nav tā, ka tad, kad ir un var, tad nedara, jo gan jau kaut kad, tad atnāk tas "kaut kad", bet tev vairs nav un tu vairs nevari. Un tas jau ir nopietni.
 
 
kašķīša dzirnaviņas
02 July 2016 @ 10:37 pm
 
Par rupeklībām.

Vārds "bļaģ" kopš dzeju škandāliem (jā, man patīk tas vārds ar š, jo treknāka skaņa) man šķiet tāds samērā ietilpīgs vārds, ja jāuzliek niknu punktu uz "i".
Ja lietoju necenzētus vārdus, tad tam ir konkrēts iemesls: piemērojos adresātam vai vienkārši saīsinu dusmu ceļu no piecdesmit vārdiem uz vienu.
Starp citu, vārdu "piepisties" iemācījos no lietotājas jojo. Man iepatikās.
 
 
kašķīša dzirnaviņas
29 June 2016 @ 02:55 pm
 
Vai tiešām Jūs domājat, ka uz ārzemēm darba meklējumos devusies mūsu tautas sliktākā daļa? Jūs tiešām tā domājat? Pēdējās dienas cibā jūtu tādu noskaņojumu.
 
 
kašķīša dzirnaviņas
28 June 2016 @ 11:59 pm
 
Man nez kuro reizi piepišas čimēra. Pirmo reizi viņa mani nosauca par cibas ļaunāko cilvēku
http://klab.lv/users/chimera/1042349.html#comments
A tagad par ko piepisās? Es takš saku, ka visi letiņi ir maitas (oi, pardon, nedrīkstēja teikt "letiņi"), bet šī piepišas joprojām. Drošvien krievene.
 
 
kašķīša dzirnaviņas
20 June 2016 @ 09:51 am
 
Pirms svētkiem nepērciet rozes un lillijas dārgos salonos, nepērciet lašus un garneles lielveikalos, nepērciet zemenes no lieltirgotājiem. Pērciet margrietiņas, rudzupuķes no sieviņām, pērciet tās pāris zemenītes no tantītes vienīgās dobes. Pērciet onkulīša ķertos mazos līņus, kurš jums tos piedāvā pie lielveikala ieejas.
Kas var, kam pašam ir kāda kapeiciņa, protams.
Lūdzu.

Siltus svētkus visiem.
 
 
kašķīša dzirnaviņas
18 June 2016 @ 02:30 pm
 
piedodiet, piedodiet, jo skumjas pavairot nav nekāda māksla. bet tikai šo... un viss. šobrīd :))

...
 
 
kašķīša dzirnaviņas
18 June 2016 @ 01:24 pm
 
Meitenes, velciet tos svārkus, jo sievietei jāvalkā svārkus!? Vējš jūs šodien izpisīs ārprārtā, svārkotājas.