kašķīša dzirnaviņas
16 September 2017 @ 12:15 pm
 
«Знаете вы какой-нибудь из арабских языков? Я тоже не знаю. Но вам дали текст на арабском. У вас всё в порядке со зрением и, более того,— с мозгом. Но у вас нет знаний про то, как членить этот текст. Поэтому его можно вам показывать любым, самым изысканным способом. Однако от этого не будет абсолютно никакого толку, потому что вы не знаете, что с этим текстом делать. Для вас он слепой, не несущий вообще никакой информации. К чему мы приходим? Мозг видит и слышит:
а) то, что хочет,
б) то, что знает».

Татьяна Черниговская.
 
 
kašķīša dzirnaviņas
16 September 2017 @ 10:37 am
 
Pēc klejojumiem pa maldu dzeloņiem, noķērās maza zelta zivtiņa.

Katrs tekstā redz tikai savu palātu, savu gultu un slimnieka halātu ;)

Tieši tāpēc burti, vārdi un teikumi izlasās tūkstoš veidos. Un ja vēl padomā, ko autors domājis... :)
 
 
kašķīša dzirnaviņas
09 September 2017 @ 09:30 am
 
No sarunas ar juristu Juri Rudevski

Pavisam īsi: ja cilvēks ir par indivīda brīvību un brīvā tirgus ekonomiku, tad viņš ir klasiskais liberālis. Ja viņš ir par aborta un viendzimuma kopdzīves pieļaujamību, tad viņš ir sociāli liberāls. Ja viņš ne tikai pats izturas pret šādām parādībām iecietīgi, bet vēlas, lai valsts aktīvi uzspiestu to atzīšanu visiem sabiedrības locekļiem ar likumiem, draudiem un sodiem, tad viņš ir liberālis pēdiņās, tā saucamais liberālis jeb liberāls mūsdienu nozīmē – tātad būtībā kreisais. Šai liberālisma ideoloģijai ar brīvību nav nekāda sakara, es to definētu kā kreiso radikāli sekulāro progresīvismu jeb neomarksismu.
Tā sauktā liberālisma ideoloģiju un radikālā politiskā islāma ideoloģiju vieno pārliecība, ka paradīze zemes virsū iestāsies tad, kad tiks iznīcināti vai pilnīgi pakļauti visi citādi domājošie.

Vēl kāda interesanta detaļa. Liberālisma aizstāvji, kas tik ļoti uzstājas pret patriarhātu un kristīgajām vērtībām, apklust, kolīdz tiek pieminēti cilvēktiesību pārkāpumi islāma zemēs. Man ir gadījies redzēt radikālās feministes, kas apgalvo, ka kristietība un visas tradicionālās vērtības apspiež sievieti, taču nekavējoties apklust, kolīdz kāds ieminas par meitenīšu seksuālu sakropļošanu, kas tiek veikta, atsaucoties uz atsevišķu islāma teologu rakstiem. Viņas klusē arī tad, kad tiek runāts par laulības pārkāpēju nomētāšanu akmeņiem, un nomētātas vienmēr tiek sievietes, vai kad tiek runāts par goda slepkavību, kas gan nav paredzēta ne Korānā, ne Hadīsos, tomēr tiek praktizēta. Arī tas liecina, ka domāšanas paradigma un fundamentālie principi liberālisma aizstāvjiem un islāmistiem ir vieni un tie paši.

Es neesmu freidists, bet zinu no pieredzes, ka vairāki Freida postulāti ir neapstrīdami. Viens no tiem ir postulāts par Edipa kompleksu. Vīrietim, lai pieaugtu, kādā brīdī ir nepieciešams saraut simbolisku nabas saiti ar māti un sākt identificēt sevi ar tēvu, jo tēvs atbilsmju līdzībā apzīmē Dievu, likumu, morāli, tikumu.
Ja zēnam tas neizdodas, ja viņš visu mūžu paliek mammas mazais dieviņš, briedums neiestājas.

-Ir lietas, ko nedara, jo tā nedara nekad.
Tieši tā! Bet diemžēl vairumam Latvijas politiķu nepiemīt šāds psiholoģisks briedums. Gluži otrādi, viņiem raksturīgs infantilisms. Viņi ir savtīgi, melīgi, blēdīgi un turklāt plātās ar lietām, par ko, piemēram, ASV vai Francijā draudētu politiska nāve.

Latviešu tautas identitātes apziņa ir viens no jautājumiem, kas elites pārstāvjiem būtu jārisina. Paraudzīsimies uz šo problēmu vēsturiskā kontekstā. Ir termins “genocīds”, un ir termins “etnocīds”. Metaforiski var teikt, ka pirmais ir nogalināt kādas tautas ķermeni, bet otrs – nokaut tās dvēseli. Tas, ko nacisti gribēja panākt Polijā, plānveidīgi iznīcinot poļu inteliģenci, un ko padomju režīms centās izdarīt Latvijā. Vairums spējīgāko, spilgtāko, aktīvāko tautas pārstāvju tika vai nu fiziski iznīcināti, vai izsūtīti uz Sibīriju, vai arī bija spiesti meklēt patvērumu trimdā. Izdzīvoja tie, kas mācēja pielāgoties.

http://www.la.lv/par-atlauto-viedoklu-sarakstu-pokainiem-un-eliti/
 
 
kašķīša dzirnaviņas
21 August 2017 @ 11:12 pm
 
Man patīk lietotājs gnidrologs, jo Viņam ir pārliecība, kuru viņš aizstāv bez raustīšanās. Jebalaitungam, kurš šobrīd izdzēsies ne bez iemesla (gan jau Spānijas notikumi tomēr iekoda mīkstajā kaulā), arī ir pārliecība, bet tā ir apmaksāta. Lūk, te arī starpība.
 
 
kašķīša dzirnaviņas
19 August 2017 @ 11:23 pm
 
Interesanta Butakovas lekcija pār sēnīti. Te nu gan laikam jābūt priekšzināšanām. Nu, labi, varbūt kādam noder.
https://www.youtube.com/watch?v=ssvK_jocKKI
 
 
kašķīša dzirnaviņas
18 August 2017 @ 01:48 am
 
https://ritakafija.lv/2017/08/dogo-bariba-tomer-vainigi/

cibas ķīmiķi tūlīt šito atspēkos :)))
 
 
kašķīša dzirnaviņas
09 August 2017 @ 07:32 pm
 
Pa brīžam skrienu skatīties, cik parakstu savākts. https://rimi.olucena.lv/

Galvenais nedomāt, nedomāt, nedomāt. Neredzēt savā galvā tās nabaga vistas, kuras apsēduši kukaiņi un ērces. No tām domām viss sāp.

Ja nu kāds no jums parakstītos, es būtu ļoti pateicīga.
 
 
kašķīša dzirnaviņas
08 August 2017 @ 11:29 am
 
Ja nu kāds vēl nav redzējis sižetu par daudzkārt apspriesto Norvēģiju.

...
 
 
kašķīša dzirnaviņas
06 August 2017 @ 11:56 pm
 
Ja es atbrīvotos no visām savām sliktajām īpašībām, man nebūtu par ko rakstīt.
 
 
kašķīša dzirnaviņas
07 July 2017 @ 12:46 am
 
Vajadzētu vismaz vienu reizi izkarsēties saulē.
Aizbrauksim kaut kur ēllē ratā uz kādu zvejniekciemu, gulēsim smiltīs līdz kādiem sešiem vakarā, kamēr vārnas sāks uz mums ķērkt un smilgas sāks augt mums cauri. Pa brīdim ēdīsim smilšainu arbūzu, spļausim sēklas pa kreisi sakaltušām lūpām. Un tad var nākt ziema, bet īsiņa.
 
 
kašķīša dzirnaviņas
06 July 2017 @ 09:21 pm
 
Nu ja, tā notiek.
Viņš mēdza pa retam iekomentēt. Iegāju toreiz viņa lapā un nodomāju, ka te nu gan ir drūmi. Šodien lasu, ka pēc pāris dienām bēres.
Gan jau Tava dvēsele paguva kaut ko iemācīties, vai ne? Lai mierīgi.
http://klab.lv/users/tethys_/400027.html

P.S. Un es vēl toreiz nodomāju, ka nav no uzpūtīgo gala. Lai tad Tev vēl viens bonuss klāt [info]sakaarnis
 
 
kašķīša dzirnaviņas
29 September 2016 @ 04:29 pm
 

...
 
 
kašķīša dzirnaviņas
01 September 2016 @ 12:20 am
 

...
 
 
kašķīša dzirnaviņas
28 August 2014 @ 01:23 am
 

...
 
 
kašķīša dzirnaviņas
20 May 2014 @ 12:39 pm
 
Tags:
 
 
kašķīša dzirnaviņas
04 May 2014 @ 02:03 pm
 

river of sorrow
 
 
kašķīša dzirnaviņas
27 April 2014 @ 11:30 am
 
svētdienas rīta dziesmiņa (ar vienu no neviennozīmīgākajiem klipiem ever)
 
 
Current Music: Emilie Simon Desert
 
 
 
kašķīša dzirnaviņas
01 March 2014 @ 07:38 pm
 

...
 
 
kašķīša dzirnaviņas
28 January 2014 @ 12:54 am
 

mušas mīla