kašķīša dzirnaviņas

Jaunākais

13.4.15 20:22

Skolnieku teātris krievijā uzved Vinniju Pūku. Bitīšu deja. :)
"Винни-Пух, русская версия )))"

...

9.3.15 09:26

Brīnišķīgi vēlējumi sievietēm! :))
http://klab.lv/community/hanna_beedz/23926.html?view=86646#t86646

6.3.15 12:49

Par emocionālo veselību runājot :]
https://www.facebook.com/video.php?v=10204491356136766

27.2.15 19:09 - lasot latestos postus radās retorisks jautājums

Bet vai Tu pati būtu ar mieru dzīvot kopā ar vīru un vīra mīļāko, lai tik šis apgādā jūsu kopējos bērnus? Vai arī iedotu viņam bietē par tādu piedāvājumu vien.
Man nez kāpēc šķiet, ka visas tās krasās P aizstāves viņam pirmās izvandītu zarnas pa grīdu :)

A kas i? Nedrīkst drusku sabiezināt?

26.1.15 16:47

Ārprātā smags video par karu Ukrainā. Man laikam spiediens aizgāja astrālā.
https://www.facebook.com/video.php?v=1532325727032538

14.1.15 22:15

Tā sapratne par vārda brīvību patiesi ir jocīga. Man šķiet, ka vārda brīvība nav brīvība visus apspļaudīt, tā ir brīvība netikt apspļaudītam.
Savukārt, ja tava reliģija pieprasa nogalināt, tad sāc ar sevi.

13.1.15 01:57

kaut kad atradīšu to diskusiju par dedzināšanu. te daži cibi ļoti aizstāvēja muslimus un pat norādīja, ka latvieši ir tādi paši!

12.1.15 18:50

Jaunā gada pirmajā ierakstā lai ir šis video. Fantastiski skaisti.
http://www.adme.ru/video/udar-ee-reakciya-detej-833710/

4.12.14 00:59

"Tabors aiziet debesīs"

...

3.12.14 16:51

Pie VR raksta shodien tika iekomentets shis komentaars

3. Dec 2014 Atbildēt
Latvijas Psihoterapeitu Biedrība
Reģistrācijas Nr. 40008035617, Slokas iela11.dz.2, Rīga, LV 1046

Informācija medijiem
03.12.2014.

Fiziskas vardarbības attaisnošana nav savienojama ne ar ārsta, ne psihoterapeita sertifikātu

Latvijas Psihoterapeitu biedrība (turpmāk tekstā LPB) ļoti nožēlo, ka tās ilggadējais biedrs – ārsts un psihoterapeits Viesturs Rudzītis, savā publikācijā “Vai ir izgudrots kas labāks par vardarbību?” pauž uzskatus, kas vardarbību pret sievieti cenšas parādīt pozitīvā gaismā un attaisno vardarbību, pamatojot ar paša izveidotu uzskatu sistēmu. No Viestura Rudzīša paustajiem uzskatiem LPB ir norobežojusies un lieta ir atdota izvērtēšanai LPB ētikas komisijai, jo LPB uzskata, ka šāda pozīcija nav savienojama ne ar ārsta, ne psihoterapeita statusu. Šodien LPB ārkārtas valdes sēdē lems par psihoterapeita sertifikāta apturēšanu.

Fiziska vardarbība pret jebkuru: pret vīrieti, sievieti, bērnu, neatkarīgi no motivācijas, ir sabiedrībā pieņemto likumu un normu pārkāpums. Pat vardarbība pret dzīvniekiem mūsdienu sabiedrībā nav iedomājama kā akceptējama. Kaut arī mūsu sabiedrība ir nogājusi garu ceļu, lai vardarbību padarītu no normas par noziegumu, Latvijā šogad vardarbībā ģimenē ir nogalinātas 5 sievietes, bet neskaitāmas cietušas. Par toleranci pret vardarbību mūsu valstī liecina tas, ka Latvijā ir vieni no augstākiem rādītājiem Eiropā, kad sievietes neziņo par piedzīvoto vardarbību pret sevi. Šogad mūsu valstī ir notikušas būtiskas izmaiņas likumdošanā, kas paredz pagaidu aizsardzību upurim un tādā veidā sabiedrības vērtību līmenī nosaka, kam būtu jāuzņemas atbildība par notikušo (vardarbībā cietušo aizsardzība civilprocesuālā un policejiskā kārtībā 31.03.2014.).

Latvijas Psihoterapeitu biedrība, vēlas uzsvērt vairākus aspektus, kas attiecas uz vardarbību vispār un specifiski par vardarbību pret sievieti:

1.Latvijas likumdošanā vardarbība pret sievieti ir viennozīmīgi atzīta kā noziegums. Tas, ka noziegumam ir tie vai citi motīvi, to nepadara pieņemamāku;
2. Tolerance pret vardarbību var tikt uzlūkota kā līdzzinātāja pozīcija;
3. Terapeits, kurš pauž pret vardarbību tolerantus uzskatus un simpatizē varmākas motīviem, lai kādi tie arī būtu, var nodarīt būtisku kaitējumu psihoterapijas klienta psihei, it īpaši, ja šis klients/kliente cieš vai ir cietis no vardarbības. Tas var pastiprināt upura vainas izjūtu un kaunu par notikušo, kā arī atturēt viņu no vēršanās pēc palīdzības pie policijas, ārsta, psihoterapeita;
4. LPB aicina vērsties Ētikas komisijā tos klientus, kuri ir saskārušies ar tādu psihoterapeitu pozīciju, kas atbalsta vardarbību vai pauž diskriminējošus uzskatus pret kādu no sabiedrības grupām, neatkarīgi pēc kādas pazīmes būtu šāds dalījums;
5. LPB vēlas sniegt informāciju, ka ikviens, īpaši, bērni un sievietes, kas cieš no fiziskas, emocionālas vai seksuālas vardarbības var saņemt informāciju par savas tiesiskās aizsardzības iespējām un krīzes palīdzību. Plašāka informācija http://www.pretvardarbibu.lv;
6. Nav apstākļu, kas ļautu pieņemt vai attaisnot psiholoģisku, fizisku vai seksuālu vardarbību. Vardarbība pret sievieti atstāj tālejošas sekas gan cietušās sievietes, gan bērna turpmākajā dzīvē, kurš ir bijis vardarbības aculiecinieks. Piedzīvota vardarbība ietekmē visas dzīves jomas un rada nopietnas veselības problēmas.
Baiba Purvlīce
Latvijas Psihoterapeitu biedrības prezidente
Powered by Sviesta Ciba