smadzeņu darbības blakusprodukts
žirafe un naglu pistole 
10th-Feb-2014 08:11 pm
Centos noformulēt savu viedokli par žirafi. Latviešu resurss , krievu resurss , angļu resurss Brīdinājums, krievu resursā redzama žirafes gaļa.

Nolēmu, ka pieslienos angļu resursa stāsta izklāsta pusei. Īss kopsavilkums - zoodārzi nenodarbojas tikai ar dzīvnieku izrādīšanu, bet arī ar reto dzīvnieku populācijas uzturēšanu. Žirafu turēšanas specifika ir viens tēviņš pie vairākām mātītēm - harēma. Daudziem samērā retiem dzīvniekiem, tajā skaitā žirafēm, ir ciltsgrāmatas, ar kuru palīdzību iespējams novērtēt veidojamo harēmu radniecību. Tā kā pēdējā laikā žirafes samērā labi vairojas, tika konstatēts, ka Kopenhāgenas zoodārzā dzīvojošais žirafu puisis nespēs dot vērā ņemamu ieguldījumu zoodārzos dzīvojošai žirafu populācijai. Tika pieņemts lēmums žirafi nogalināt un gaļu izbarot Kopenhāgenas zoodārza lielajiem gaļēdājiem. Žirafes sadalīšanu varēja aplūkot klātienē.

Lai gan sākotnēji, lasot šo ziņu, manī bija iekšējais e?, tomēr, abstrahējoties no žirafes skaistajām acīm, laikam atbalstu pieņemtos lēmumus.
Drīkst mani saukt par cinisku un apmētāt ar tomātiem.
Comments 
10th-Feb-2014 09:30 pm
Un jā, man arī žirafes ļoti patīk kā dzīvnieki. Bet vai tiešām smukums/kjūtīgums ir kritērijs kas ietekmē spriedumus.
10th-Feb-2014 09:55 pm
oj un kā vēl
10th-Feb-2014 09:58 pm
Neprecīzi izteicos. Protams, ka ietekmē, bet vai tam būtu jāietekmē.
10th-Feb-2014 10:03 pm
ir taču tā teorija (tam pašam Lorencam?) par to, ka mazs un/vai pūkains stimulē attiecīgus smadzeņu centrus, raisa līdzjūtību un tādēļ mazus pūkainus bebīšus nenogalina viņu dabiskie ienaidnieki, ja nav izsalkuši vai tie spēj pieņemt tos audzināšanā. un ka tas esot evolucionāli izveidojies sugas pastāvēšanas nodrošināšanai
10th-Feb-2014 10:10 pm
Es šo zinu tikai par cilvēkiem un tur bija augsta piere, lielas acis un mazs deguns attiecībā pret kopējo galvas izmēru. Par pūkainumu neatceros.
Protams, cilvēkus būs vieglāk pārliecināt par to, ka nevajag šaut bušbēbijus, nevis kārpucūkas.
10th-Feb-2014 10:22 pm
ir tā teorija, ka dzīvnieki atpazīst citu sugu mazuļus pēc galvas izmēra (1:7 vs 1:10 galvas un ķermeņa attiecība), tur tai teorijā viņš diezgan daudz ko papētījis (iedzimtā v.s. iegūtā uzvedība)

ja interesē, varu iemest info par info (par šo taisīju nelielu pētījumu), man patika, baigi interesanti
10th-Feb-2014 11:31 pm
protams, ka nevajadzētu - tāpat cilvēki šausminās par kaķu ēšanu Ķīnā, vienlaikus ēdot mazāk pūkainās cūciņas un vistiņas
This page was loaded Nov 28th 2024, 5:17 am GMT.