About this Journal
Current Month
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
Oct. 13th, 2017 @ 08:50 pm (no subject)
ļoti dezorientēts, apjucis un skumjš oktobris
Oct. 9th, 2017 @ 10:02 pm (no subject)
mana pēdējo mēnešu dzīve ir vientulīgi veloizbraukumi uz jūrām un vientulīgas pastaigas nomalēs, bet visa šī vientulība ir tāda, kurā man pietrūkst pašai sevis, nevis kāda cita. Var jau arī saukt par eskeipismu, bet vientulīgums šoreiz šķiet precīzāk. jo attiecības starp bēgšanu un kaut kā meklēšanu ļoti mainīgas un ļoti poētiskas.
Sep. 14th, 2017 @ 11:36 pm (no subject)
mans pagaidām iespaidīgākais septembra kultūras notikums - šodien biju, kā vēlāk izrādījās, pucēties pie tā paša nelaimīgi slavenā fotogrāfa Sokolova vizāžistes. Kopš to uzzināju, lūkojoties uz savu seju, redzu visus tos plikos dibenus un krūtis, ko viņš ir bildējis (es gan to visu laikam nemaz neesmu redzējusi, bet iztēlei pietiek ar mazumiņu).
Bet meitene forša, un vispār pēc tam, kad viņa pajūsmoja par manām skropstām ("tās tiešām nav mākslīgas?!"), uz 10 minūtēm sajutos kā Īsta, Pieaugusi Sieviete.
Sep. 8th, 2017 @ 10:02 am (no subject)
leibls "Daugavgrīvas iedzīvotāju stāsti" daudz lielākā mērā mani uzrunās apmeklēt kultūras pasākumu nekā "superblāblāblā mākslas zvaigznes lekcija". Man šķiet, ka nosacīti vizuālā māksla jau sen ir pazaudējusi spēju godīgi un empātiski runāt par sociāli aktuālo vai jebkādi pievērsties "mazā" cilvēka eksistencei (tāpēc jau es gruzos par to mākslas mārketingu, jo šiks un glamūrs, "māksla kā lieta" atsvešina no jebkāda patiesīguma, varbūt izņemot ekonomisko), lai gan vēl nesen šķita, ka Austrumeiropas konteksts automātiski mums piešķir kaut kādas autentiskuma privilēģijas. Burānes "Cietoksnis" vakar atgādināja, ka teātrī tas vēl ir iespējams (es nedomāju teātri kā izteiksmes līdzekļus, bet institucionālos nosacījumus), klausījos viņu stāstos un kaifoju no mani palēnām piepildošās cilvēkmīlestības.
Sep. 5th, 2017 @ 11:34 am (no subject)
http://werunriga.lv/?gclid=CLTGjs7OjdYCFVSLsgodJvgMKA#1
"mazuļu rāpošanas sacensības"
tas nopietni?
Aug. 28th, 2017 @ 01:08 pm (no subject)
Ak, Haneke, jau sen biju atlikusi White Ribbon skatīšanos uz kādu īpašu dzīves brīdi, jo gandrīz viss pārējais jau noskatīts un cik nu viņš vēl paspēs uzņemt (ļoti gaidu Happy End), sen kaut kas tik ļoti nebija paticis, gribas kā mazai meitenītei (nu labi, es jau arī esmu maza meitenīte, tikai īgna) sist plaukstiņas no prieciņiem (ak visi šie deminutīviņi un iekaviņas)
Aug. 24th, 2017 @ 10:47 pm (no subject)
likās, ka maijs ar 6 rakstiem mēnesī tā arī paliks neveselīgs privātais rekords, bet nupat sevi pārspēju ar 2 rakstiem dienā.
Aug. 24th, 2017 @ 02:06 pm (no subject)
"Sarunā meklēsim atbildes uz jautājumu, kā mākslas vēstures zināšanas ietekmē mākslas darbu atlasi un vai tās palīdz vai traucē" [uzsvars uz pēdējo vārdu]

tiktāl nu esam.
Aug. 21st, 2017 @ 12:37 pm (no subject)
Gribēju atklāt teātra biļešu šopinga sezonu ar kaut ko no "JRT pie Dzemdību nama", bet izrādās, ka jauno cenu dēļ tādi lumpeņi kā es pāris gadus šo teātri nevarēs atļauties apmeklēt, apsveicam, Alvi!

(saprotu, ka zāles ietilpība un tml. faktori, bet tāpat bēdīgi)
Aug. 15th, 2017 @ 04:01 pm (no subject)
Sestdienas vētru satikām laivā starp Pērses un Daugavas upēm, forši samirkām un nobijāmies, slēpāmies zem milzu saknēm, cenšoties noturēt laivu krastā, un atkal samirkām. A. bija ļoti seksīgs un varonīgs (vispār abi A) , un secinājām, ka šāda veida bojāeju sagaidītu visnotaļ pacilāti.
Tagad man ir nepārejošs drudzis un saaukstēšanās, tie laikam ir vienīgie veidi, kā mani šovasar noturēt mājās
Aug. 2nd, 2017 @ 09:14 pm (no subject)
kosmiska vientulība, kā Kaspara Dāvida Frīdriha gleznās
Jul. 26th, 2017 @ 12:40 pm (no subject)
šī ir laba vasara - daudz lasu (to, ko gribas, nevis vajag), daudz blandos un esmu pie dabas. Arī ļoti vientulīga vasara, bet par to pat nedomāju sūdzēties. Nesūdzēšos arī par laikapstākļiem, kaut gan man, cilvēkam, kuram bija vēsīgi arī Sicīlijas 35 grādos, šādas vasaras ir īpašs pārbaudījums
Jul. 21st, 2017 @ 10:51 am (no subject)
Tas, ka visādas dumjas pīarščicas pēdējā laikā par savu atalgoto hobiju padarījušas vizuālo mākslu, nav nemaz tik nevainīgi smieklīgi, kā man mēģina iestāstīt, kad kārtējo reizi kaut ko "snobiski" burkšķu. Jo, piemēram, kaut kādiem bezgaumīgiem tetovējumiem tiek tērēti lielāki intereses resursi nekā mākslas izstāžu pamatfunkcijām - nodrošināt darbu eksponēšanu, pieejamību skatītājam. Pat šis palicis par sarežģītu, vai. Nesen, piemēram, tika publicēta mana ne pārāk glaimojoša recenzija par izstādi, kura (kā krietni pēc teksta publicēšanas izrādījās) tehniski nedarbojās. Visu pusstundu, ko pavadīju izstādes zālē, neatradās arī neviens, kas mani par to pabrīdinātu. No vienas puses, protams, sīkums, jo kurš gan vispār vēl lasa un kuru interesē - recenzijas ir tikai publicitātes ķeksītis kkf atskaitēs. No otras puses, to 2-3 cilvēku dēļ, kuru priekšā man ļoti negribētos izskatīties pēc pilnīgas duras, esmu izgāzusies un performējusi ar tehniski nederīgu viedokli, par kura kļūdainības iemesliem neviens neuzzinās. Stulbie tetovējumi, īsāk sakot.
Jul. 20th, 2017 @ 12:07 pm (no subject)
nepārejošais Austrumeiropas kolonizācijas sindroms - rediģēju vienu Tate izdevuma tulkojumu, tur jau oriģinālā ikoniskais Viļņas Ļeņina pieminekļa demontāžas foto atributēts kā Bukarestē notiekošs.
2015. gda izdevums.
Nez, cik ilgi vēl?
Jun. 30th, 2017 @ 09:16 pm (no subject)
piemēram, jaunākās ziņas par viendzimuma laulību legalizēšanu Vācijā uztvēru nevis "arī viņi", bet "vai tad tur jau tas sen nebija?", jo esmu to netīšām sākusi uztvert kā pašsaprotamu
Jun. 28th, 2017 @ 09:34 pm (no subject)
lielisks stāsts: http://skaties.lv/beztabu/nejedzibas/eda-kraca-pie-manis-lidz-arpratam-bet-iesudzeja-rujiena-sirmgalvis-iesudz-tiesa-bruti/
Jun. 27th, 2017 @ 05:39 pm (no subject)
aiz gara laika atveru kāpņu telpas pastkastīti, neko sev, mans raksts vienā un tajā pašā žurnālā, kur Īva Alana Boisa eseja, anbelīvebl, iesācēja veiksme vai kā lai tādus pārsteigumus nodēvē
May. 25th, 2017 @ 10:04 am (no subject)
bijām vakar uz "Ciniķiem", nebiju domājusi, ka kādreiz to teikšu par Nastavševu, bet - ļoti garlaicīgi un neveikli, atstāja pavisam negatavas izrādes iespaidu. Dažas foršas ainas gan lika domāt, ka pēc pāris mēnešiem varētu būt labi.
May. 18th, 2017 @ 03:27 pm (no subject)

Šodien #darbiņā sarakstos ar vīrieti, kas ir iemūžinājis šo kadru. Tas taču gandrīz kā pieskarties pašam Bovijam, vai ne, meitenes?
May. 17th, 2017 @ 12:19 pm (no subject)
Es esmu riktīgi diskriminējošs patērētājs, nesen neizvēlējos pakalpojuma sniedzēju, kurai feisbukā ap 9. maiju bija sapostotas georga lentītes.
May. 12th, 2017 @ 12:09 pm (no subject)
briesmīgi saplēsāmies ar A. par pilnīgiem niekiem - promejot metu viņam ar alus glāzi pa logu un kliedzu kaut kādas riebeklības pa visu pagalmu. Briesmīgi. Un kaut kā zūd sākumā tik spārnotā pārliecība, ka mūsu nevaldāmie raksturi spēs sadzīvot. Kur nu vēl ar kādu citu. Bet nez no kurienes diviem tik egoistiskiem cilvēkiem vajadzība mīlestību novirzīt uz kādu ārpus sevis, tas arī man vairs nav saprotams.
Mieles un nesaprotamības.
May. 1st, 2017 @ 07:33 pm (no subject)
brīvdienu lietavās atklāju laivošanas sezonu, par laimi, atšķirībā no dažiem labiem, tas neiekļāva peldsezonu un iegāšanos upē. Pabrīnījos, cik dažādi mani uztver aptuveni viena un tā paša pusaugu vecuma zēni - vieniem esmu "uzmanīgi, neuzbrauc virsū tantei!", kamēr es dodos uz veikalu pēc cigaretēm, otri kautrīgi cenšas koķetēt kā ar nedaudz vecāku vidusskolnieci. Tam visam pa vidu es jūtos veca un gaidu siltumu, daudz, daudz siltuma, pārāk daudz siltuma.
Apr. 26th, 2017 @ 03:20 pm (no subject)
mums te kaut kāda depresijas lazarete visapkārt, ne?
šķita, ka vakardienas gulēšana blenžot vienā punktā būs visu iztīrījusi, bet šodien atkal rauj sirdi laukā.
Apr. 25th, 2017 @ 10:00 am (no subject)
Apr. 21st, 2017 @ 12:42 am (no subject)
Pabeidzu savus kākāefus, piedzeros viena ar ļeņingrad jūtūbes diseni un šausmīgi ilgojos pēc savām Rēzeknes draudzenēm, ar kurām pārdzerties šņabi, saģērbties vienai otras slampīgākajās drēbēs un louboutin kurpēs lēkāt pie nekvalitatīvākās krievu popsas, pēc tam uz maiņām vemjot gar lokālo naktslokālu podu malām <3

P.S. no vemšanas notecējusi skropstu tuša gar vaigiem <3
Apr. 10th, 2017 @ 06:52 pm (no subject)
kā jūs tiekat galā ar to briesmīgi sāpinošo sajūtu, ka [ļoti svarīgie] citi ir spējuši kādreiz būt laimīgi arī bez jums? Mani nopietni traumē šis greizsirdības paveids, apziņa, cik tas muļķīgi un narcistiski, palīdz tikai īstermiņā. Nu, kur lai sasmeļas to viedumu, kas ļauj būt laimīgai bez visām šīm iekšējām sāncensībām un vēlmei būt vis-vis-vislabākajai un pirmākajai?
Omm.
Apr. 7th, 2017 @ 12:48 pm (no subject)
ļoti patika Zvīgulis Tuvajā Pilsētā. Cerams, ka šī ir atgriešanās uz palikšanu.
Apr. 5th, 2017 @ 01:52 pm (no subject)
Rubrikā "bezjēdzīgākie veidi kā cīnīties ar eksistences bezjēdzīgumu" - uzstādīt aplikāciju, kas regulē nepieciešamo dienas ūdens patēriņu organismā, pēc katra izdzertā kaut kā skriet atķeksēties telefonā un uz brīdi sajust nelielu dzīves mērķtiecīguma devu.
Apr. 3rd, 2017 @ 03:20 pm (no subject)
Noķērām tos 23 grādus un A. priecīgs peldināja kājas ledaini aukstajā Viļņas upes kanāliņā.
Pēdējā laikā daudz domāju par to, ka, jo tuvāki kļūstam, jo grūtāk man ir komunicēt ar citiem - man nekad nav gribējis, lai vienas attiecības aizvietotu visu pārējo, bet šajā gadījumā mūsu saskarsme ir tik telepātiski dabiska, ka citu attiecību veidošana šķiet lieka un apgrūtinoša, prasa nemitīgu pielāgošanos, centienus neaizskart, būt ieinteresētam un likties interesantam, nu, un tā tālāk. Ar to es nevēlos teikt, ka citas kopābūšanas nesagādā prieku, tās vienkārši prasa daudz vairāk enerģijas un pārlieku kontrastē ar to vieglumu, kas ir esot kopā ar A. (un tas vieglums nemaz neizslēdz regulārus kašķus un pārpratumus).
Mar. 22nd, 2017 @ 12:25 pm (no subject)
Mūždien sūdzos par naudas trūkumu, bet tajā pašā laikā savās attiecībās ar naudu izturos kā ļoti dumjš skuķis. Piemēram, pirms dažām dienām pašrocīgi samazināju sev atalgojumu par vienu projektu, kurā summa sanāca lielāks nekā sākumā sarunāts un ko priekšniecība pati apstiprināja. Atģidos tikai vakar, sāku domāt, kāda esmu muļķe un šķetināt dīvainos apsvērumus, kas tā varēja likt rīkoties - ka tik nepadomā, ka esmu mantkārīga un nauda man ir svarīga. Laikam kaut kāda nabadzīgajā bērnībā pārāk stipri iesakņojusies sajūta, ka man jau nu gan nekas nepienākas, "nav Parīze, Roma, Londona, manas mājas ir māla klons".
Mar. 21st, 2017 @ 06:49 pm (no subject)
Mana dzīve vienā teikumā:
"Jānovāc tās divlitrenes beidzot, nav vairs brīvas vietas jogas paklājiņam"
Mar. 20th, 2017 @ 12:24 pm (no subject)
pēc piecām minūtēm sāksies pavasaris
Mar. 15th, 2017 @ 09:37 am (no subject)
Neesmu 7 gadus bijusi pie ģimenes ārsta, vairākus mēnešus nesekmīgi cenšos dabūt jaunu Rīgā, bet visur saskaros ar atteikumu tādā formā, it kā es pieprasītu tam noskatītajam ārstam ziedot sev nieri. Ģimenes ārsti ir kļuvuši par kaut kādu ekskluzīvu pakalpojumu vai arī tikai mans privātais lāsts?

īsāk sakot, idioti
Mar. 6th, 2017 @ 04:50 pm (no subject)
es tomēr nesaprotu šo masveida vēlmi visu notrulināt, piemēram, šodien nošokējos, kad exdarba feisbuka lapā (tipa intelektuāla, reprezentabla iestāde) tika nošērots totāli sekls video "Toma Joki" līmenī. Tās bažas par antiintelektuālisma uzvaras gājienu laikam nav pārspīlētas, atliek palīst zem segas un lasīt savas svešvārdu vārdnīcas, vairs nekad neizejot no mājām.
Mar. 6th, 2017 @ 03:07 am (no subject)
Nemācēšu atstāstīt realitātei vispietuvinātākajā amizantuma pakāpē, bet jebkurā gadījumā
Šovakar atgriežos istabā no vakariņu taisīšanas, mans mīļotais (pieaudzis cilvēks, 33 g.v.) pavisam nopietni mani informē:
"Nekad dzīvē iepriekš nebiju lietojis skaipu"
"..?"
"Nu, es tagad izmēģināju, piezvanīju tur dažiem Taviem kontaktiem, neviens gan necēla. Nu, slēdzam seriālu?"

<3
Mar. 3rd, 2017 @ 09:11 pm (no subject)
un tad es pēkšņi ietu bojā, un viņi skatītos manu interneta pārlūka vēsturi, un es nekaunētos ne par delikātu veselības problēmu gūglēšanu, ne porno vēsturi, ne muļķīgiem skaistumkopšanas padomiem, es kaunētos par visiem tiem ķeburiem, ar kuru virknējumu palīdzību es cenšos sagūglēt pārāk slavenu franču filozofu uzvārdus oriģinālrakstībā.
Feb. 19th, 2017 @ 02:15 pm (no subject)
Šodien dzimšanas diena Františekam Vlačilam, manam pagājušā gada mīļākajam režisoram (jeb vienkārši "gada režisoram" pagājušogad). Piemēram, viņa 1967. gada "Marketā Lazarovā" kaut kādās pravietiskās formās ir pilnīgi visi elementi, kuru dēļ es mēdzu mīlēt filmas, lai gan skatīties to bija ļoti smagnēji un prasīja vairākas nedēļas. Man gan lielākoties tas nav kritērijs vērtējošajam patīk/nepatīk.
Feb. 16th, 2017 @ 09:57 pm (no subject)
dienas "cik jauki":
sākumskolā mācījos kopā ar vienu Jānīti, mēs viens otram tolaik ļoti patikām. Pēc aptuveni 12 gadu vecuma gan vairs neesam tikušies īsti. Šovakar atbraucu pie vecākiem, mamma stāsta, ka jaunākā māsa nesen bijusi uz mūsu skolas salidojumu, kur daudz runājusies ar šo te Jānīti un viņš visu laiku daudz prašņājis par mani. Pēc visiem šiem gadiem! Nu vai nav jauki!
Feb. 10th, 2017 @ 11:50 am (no subject)
mana dzīve zīmēs jeb naktī sarēķināju, ka tikai publikācijās kopš janvāra esmu saklabinājusi 75 000 zīmes. Laikam leģitīms iemesls justies dusmīgai un nevarīgai.
Feb. 8th, 2017 @ 11:40 pm (no subject)
kaut kāds saspringts laiks, pilns ar nesaprašanos. Ilustratīvs piemērs: pagājušonedēļ mums ar A bija ļoti īpatnējs "strīds" - paģiraini laiskojāmies pie jūtūbes, uz brīdi zaudēju interesi par notiekošo un apgūlos blakus palasīt Dostojevski (kaut kā tā vispār paiet mūsu kopīgās dienas). A pēkšņi un neko nepaskaidrojot (pat neuzkliedzot) aizgāja prom un stundas sešas viens pats dzēra šņabi uz aukstiem Mežparka soliņiem. Vismaz tā situācija izskatījās no manas perspektīvas, viņējo tā arī nesapratu, bet kaut ko briesmīgu es ar to grāmatas lasīšanu esot izdarījusi. raudāt nedrīkst smieties