Nov. 26th, 2020 @ 04:27 pm (no subject)
man likās, ka policija fizisku spēku izmanto visur, un arī brutalitāti, bet Baltkrievija, kur protestētāji - protestētāji! gājienu - bez akmeņiem un degšķidrumiem! - dalībnieki! - mirst viens pēc otra, ir sobering... tas cik cilvēka dzīvība var būt trausla vai cik sadistiski cilvēki izvēlas strādāt dienestos, vai tas, cik tālu ir attīstījušās mūsu sabiedrības? vai arī tur cilvēkiem ir trauslāki asinsvadi? Baltkrievija manā sajūtu kartē nez kādēļ ir līdzīga Ziemeļkorejai, kur cilvēkiem pietrūkst vajadzīgo uzturvielu un saules gaismas (bet es zinu, ka tā, protams nav) - man katrā ziņā likās, ka cilvēku nogalināt nav tik viegli. nezinu, ko es cenšos pateikt, screw language
[info]teja
Nov. 26th, 2020 @ 01:39 pm : tet
izrādās, tet klientu serviss ir briesmīgs tikai sarunās ar privātpersonām.
mani pilnīgi sāk kratīt no domas, ka viņiem jāzvana. kādas 15 minūtes nevarēja savienoties, un kad savienojās, atklājās, ka esmu pārskatījusies, un piezvanījusi nevis uz biznesa klientiem domāto, bet uz privātpersonām domāto telefonu. viņiem pat nav pāradresācijas funkcija. kas tas par sakaru operatoru? par laimi, biznesa klientu daļa atbildēja man jau pēc trim pīkstieniem un meistaru atsūtīja pēc 40 minūtēm. kā privātpersona, gaidīju gandrīz 3 dienas.
[info]f
Nov. 26th, 2020 @ 12:45 pm (no subject)
kur jūs pērkat dekafi (bezkofeīna kafiju)?
[info]nistagms
Nov. 25th, 2020 @ 10:32 pm (no subject)
es pat vairs neatceros, kāpēc fb pievienojos grupai "Medicine - jautājumi par un ap slimnīcām, slimībām, ārstiem, veselību", iespējams, kaut kādas kampaņas "paplašini savu burbuli" ietvaros, bet nu tur birst tik daudz pērles, ka man ir sajūta kā sektā, un ļoti grūti nepamest to grupu. saku sev, ka maniakus jau laikam labāk zināt un jāzin arī citi viedokļi, bet varbūt tomēr ne šie. for realz, cilvēki taču nav normāli.
[info]f
Nov. 25th, 2020 @ 10:19 pm (no subject)
uztaisīt čhillī con carne un aizmirst ielikt pupiņas, kas stāv deguna priekšā uz galda, ček!
bet par to vakar atklāj, ka ādažos ir meksikāņu veikals, kas piedāvjot čipoletu tfhu chipotles: https://www.elgringoveikals.com/product-page/chili-chipotle ir kāds mēģinājis, jo viss kas iepriekš rīgā bija nopērkams bija totāls sūds
[info]mazaa_mija
Nov. 25th, 2020 @ 08:24 pm (no subject)
Mans guilty pleasure ir lasīt sliktus tekstus, dažreiz arī sliktus tulkojumus no latviešu valodas uz angļu. Šovakar lasu kā dažādi arhitekti apraksta savas izstādes Pasaules Tirdzniecības ēkas īslaicīgajai izstāžu telpai. Dabūju to ko gribēju, savu vēlmi apmierināju - šķiet, ka lielākā daļa neprot ne tikai rakstīt, bet arī domāt. Matīss G. un Gaiss ir izņēmumi.
[info]ll_
Nov. 25th, 2020 @ 08:43 pm (no subject)
man ļoti patīk literatūrā aprakstīti neeksistējoši mākslas darbi, aprakstītas gleznas vai mūzika - tā ir lasītāja jaunrade prātā.

bet tāda taču ir visa pieredze.

agrāk es rakstīju, laboju, jutos kaut ko pabeidzis un nospiedu pogu, bet varbūt bija otrādi - nospiedu pogu, pirms jutos ko pabeidzis. ir drosme dot, un ir arī bezgalīgs mēģinājums dot.

tas, ko es gribu pateikt, ir tas, ka es nekur neesmu nonācis, un ka apmaldīšanās sajūta ir kļuvusi par māju sajūtu.

bet bet bet bet bet neviena doma nav pabeigta, ir tikai komati, un arī punktu sauc par pietur-zīmi.


.

tas nav gals, tā ir sēkliņa.
[info]lmr
Nov. 25th, 2020 @ 08:53 pm (no subject)
Dārgās frendlistes dāmas, vai kāda nevēlas pārpirkt no manis šo "One Wolf" kleitu? Tā kā M izmērs bija izpirkts, spontāni paņēmu L izmēru, bet tas uz maniem 166 cm garuma ziņā nepieguļ ideāli (vidukļa zona ir par zemu un apakšmala līdz ar to ir ap ceļiem, nevis kā modelei bildē uz puslieliem). Piegriezums un auduma kvalitāte ļoti laba, un, protams, ir kabatas. Esmu tikai uzlaikojusi, joprojām klāt cenu zīme, labprāt atdotu tālāk par to pašu cenu. Oriģinālā maksājusi 210 - lieliska izdevība izskatīties četrreiz dārgāk nekā ieguldīts!
[info]jim
Nov. 25th, 2020 @ 07:02 pm (no subject)
Tags:

Dž: Man ir problēma
Es (viss tāds laba māte): Ar ko?
Dž: Ar konsekvenciālismu
Es: Kuram nav?
[info]honeybee
Nov. 25th, 2020 @ 10:07 am (no subject)
Orbāns pazinojis ka arī Džordžs Klūnijs ir Sorosa bandinieks
https://www.reuters.com/article/idUSKBN2841VO
[info]teja
Nov. 25th, 2020 @ 09:14 am (no subject)
es ļoti gribētu būt maza un iet bērnudārzā Ūpja vietā.
(aizvedu šorīt, skan mūzika, g. sagaida ar "ak, kā tieši Tevi gaidījām", deg lampiņu virtenes, m. prasa "nu, Ūpi, kādu spēli, kādu puzli?", uz galda uzkodas, visi klusi iegrimuši izklaidēs. svētlaime, karoče)

un tad vēl es domāju, kas tad īsti ir mainījies pa gadiem un paaudzēm,
ja reiz es kratīju pačku ziemeļvalstu ģimnāzijas pagrabā pie Pest of a Child,
tagad Ūpis krata pačku pie Lupatiņu dziesmām. Nīmanis fo-evā!
[info]au
Nov. 25th, 2020 @ 08:32 am Viens rīts
Šis ir bijis ideāls rīts. Pamostos sešos bez modinātāja. Kafija, dienasgrāmata, dienas ziņas.
Tad iekurinu krāsniņu darbnīcā. Kaķim brokastis. Eju sasveicināties ar L. Viņa mostas. Tagad vēlreiz jāvāra kafija kanniņā uz plīts. Ar putotu pienu.
Un tam visam fonā novembra pelēkā krēsla, mitrais gaiss, gar logu peldoši dūmu mākonīši no skursteņa. Tik maigs novembris, silts, saudzīgs.
Arvien vairāk mīlu tumšos mēnešus, slapjos un neērtos.
Nu jā. Tikai pierakstu. Tāds rīta foto.
[info]lara
Nov. 24th, 2020 @ 08:01 pm (no subject)
Labajās ziņās: Terenss Maliks filmējot filmu par Jēzu Kristu ar četrām dažādām s*tana versijām.
[info]avralavral
Nov. 24th, 2020 @ 05:56 pm (no subject)
Viss vecuma ļaunums nāk no tā, ka cilvēks atceras pagātni un saprot 2 lietas:
1) ka ir bijis jauns un sapņains muļķis
2) ka tādam būt ir kudiš labāk nekā tādam, kas to saprot
[info]honeybee
Nov. 24th, 2020 @ 01:56 pm (no subject)
Vecmāmiņai (kura vairs nav starp dzīvajiem) gludināšana vienmēr paņēma ļoti daudz laika, jo viņa vispirms visas drēbes, arī apakšbikses un tādas lietas, izgludināja no kreisās puses, tad apgrieza otrādi un gludināja no labās. Par ko es tagad pieaugusi saprotu, ka tas nebija īpašajam gludumam, lai gan gludums bija nenoliedzams, bet tāpēc, ka droši vien pēckara gados viņa no savas mammas bija iemācījusies, ka drēbju iekšpuses gludināšana dezinficē un attiecīgi pasargā no visādām difterijām, tīfiem, varbūt pat kukaiņu olām, u.tml.
Šo rakstot, atcerējos, ka vēl atceros, kā mamma maniem jaunākajiem brāļiem marles autus vārīja lielā katlā, tad žāvēja uz auklas starp bērziem, tad gludināja ar ļoti karstu. Reiz viņa man stāstīja, kā "ļoti pārdzīvojusi", ka zīdaiņu autiņi no biežās vārīšanas nodzeltējuši un vairs nebijuši skaisti, balti.
[info]avralavral
Nov. 24th, 2020 @ 10:51 am (no subject)
Galva sāp precīzi tajā veidā, kā bērnībā, kad man mamma uzbrēca "un tev mati arī sāp?" un es teicu, ka jā, jo sajūta ir tieši tāda
[info]honeybee
Nov. 24th, 2020 @ 09:02 am (no subject)
gaidot melnās piektdienas atlaides, vienīgais, ko sagaidīšu, būs tas, ka tās preces izpirks.
[info]f
Nov. 23rd, 2020 @ 09:48 pm pret jaunajiem projektiem

lai gan esmu specializējies tos zīmolot, jaunie nekustamo ipašumu projekti (sic! projekts, nevis ēka) manī vienmēr raisījuši nievas un mieles. kā prece, ko pērk statusa dēļ. agrāk domāju, ka tie ir arī estētiski aizspriedumi - tāda tipa apbūve vnk. nav domāta man - pat jutos nedaudz vainīgs par savu atpakaļrāpulisko konservatīvismu. bet šodien pat sapratu!
patiesi, vai nerīkojas kā apdullis idiots cilvēks, kurš pērk pārdošanai celtu māju? vai vispār, pārdotu pirms celšanas?!
[info]kants
Nov. 23rd, 2020 @ 03:13 pm (no subject)
Zeme no kurmju rakumiem ir smaga un dubļa
[info]rkktzd
Nov. 23rd, 2020 @ 02:34 pm debešķīga saderība

spageti ķirbis ar svanu sāli.

pirmo pārgriež plakaniski uz pusēm, apdara ar eļļu un apkaisa ar otro, un tādu pašu cep vēkšpēdus plītī. kad mīksts, ar dakšiņu izkasa strēmelēs mīkstumu.
[info]kants
Nov. 22nd, 2020 @ 08:43 pm (no subject)
Tāda vienkārša darbība kā zirnekļu tīkla aizslaucīšana, pašam zirneklim ļaujot aizbēgt, uzrāda virkni diezgan sarežģītu ētisku problēmu. Es atzinu zirneklīša tiesības uz dzīvību, minimalistiski definētas kā tiesības netikt tīši nogalinātam. Taču es noraidīju viņa tiesības uz izdzīvošanu, t.i., uz turpināšanu būt dzīvam, jo ar slotu iznīcināju viņa tīklu, kuru viņš izmanto izdzīvošanas līdzekļu nodrošināšanai (mušu ķeršanai). Šie būtu pirmie divi līmeņi: (1) tiesības netikt nogalinātam, rudimentārās tiesības uz dzīvību; (2) tiesības uz izdzīvošanas līdzekļiem, tiesības netraucēti gūt šos līdzekļus vidē.
Tiem varētu pievienot vēl divus līmeņus: (3) tiesības uz dzīvošanu, kas zirnekļa gadījumā būtu tiesības aust vēl citus tīklus, paplašināt savu areālu pēc patikas, vairoties, cik vien spēj, u.tml. Šo vēl varētu aizstāvēt (bet ne attiecībā uz manu teritoriju!). Savukārt (4) līmenis – tiesības uz labu dzīvi – diez vai zirnekļiem atšķiras no trešā, jo diez vai viņiem ir plašāka spektra spējību īstenojums viņpus dzīvošanas un pēcnācēju atstāšanas. Ceturtais līmenis, šķiet, ir tikai cilvēkiem (nezinu par delfīniem). Ceturtā līmeņa, t.i., labas dzīves (via Aristotels) ilustrācija: pilna spektra cilvēciskuma, snaudošo spējību īstenojums, kuram labos pirmo trīs līmeņu nodrošinājuma apstākļos vajadzētu izpausties kā: racionālai darbībai, spējai veikt teorētisko un praktisko situācijas analīzi + spējai empātiski pievērsties citām būtnēm, kuras nespēj sevi aizstāvēt, + kompromisa meklējums interešu sadursmē (traucē man tie tīkli pa visu māju, bet tīši nogalināt zirnekļus nozīmētu viņiem visu atņemt). Pavasarī, kad būs silts, izlaidīsim visus laukā pa logu – lai meklē zirneklēšanas pilnīgojumu dārzā.
Blessings, spiders.
[info]avralavral
Nov. 22nd, 2020 @ 07:28 pm (no subject)
"un tur mēģinājām mēs atklāt, vai, ja ir psihosomatiskās slimības, var radīt arī psihosomatisku veselību" (Alberto Villoldo par jaunību neirozinātnē)
[info]lilja_brik
Nov. 22nd, 2020 @ 05:36 pm (no subject)
bijām raiņa, brāļu un meža kapos. bērniem gandrīz disnejlenda - viņi centās uzskaitīt visas sveces (un Āpsis gandrīz juka prātā no Tādiem Daudzumiem), tad uzkāpt Visās meža kapu trepēs, sagrābt celiņus..
milzīgs daudzums cilvēku, Ūpis to nosauca par festivālu. uz mirkli bija sajūta, ka ārkārtas nav. tādā labā nozīmē.

(Ūpis vienam brāļa kapam “izlasīja” Ceturtais Karavīrs Ēzelis (viņš izdomā uzvārdus). Pēc mirkļa Āpsis skrien gar kapu kopiņām un skaļi norāda “Ēzelis! Ēzelis! Vēl ēzelis!”)
[info]au
Nov. 22nd, 2020 @ 05:04 pm (no subject)
nevaru atrast sev tuberkulozes potes rētu.
[info]f
Nov. 21st, 2020 @ 10:07 pm (no subject)
man teiksim 'mājās nekad nav' pupiņu no bundžas, jo tās apēdu vispirms.
[info]teja
Nov. 21st, 2020 @ 09:22 pm (no subject)
tas brīdis ir pienācis, es meklēju kaut ko realitātē, bet man met ārā tikai datorspēles
(vai siltumnīcu var uzcelt iekštelpās)
[info]lilja_brik
Nov. 21st, 2020 @ 09:07 pm (no subject)
es realitāti iemīlēju, kad beidzot nokļuvu līdz viņas kvantiem.
[info]lilja_brik
Nov. 21st, 2020 @ 09:43 pm novembris
Tags:

dzejolītis novembra nogales tumsai
[info]inese_tk
Nov. 21st, 2020 @ 03:18 pm (no subject)
jāatzīst - es ne pārāk labi protu novirzīt domas no lietām, par kurām nevajadzētu domāt
[info]nistagms
Nov. 21st, 2020 @ 03:14 pm (no subject)
manuprāt, kovids ir īsts
[info]nistagms
Nov. 21st, 2020 @ 03:12 pm (no subject)
nē, es neesmu reptiloīds
[info]nistagms
Nov. 21st, 2020 @ 03:11 pm (no subject)
es esmu vienkāršs zemnieks, klausos ramštain un ēdu griķus
[info]nistagms
Nov. 20th, 2020 @ 09:16 pm tā diena,

kad tev jāraksta darba epasts cilvēkam ar otro vārdu Grim. un viss, par ko vari izdomāt, uz mirkli ir tikai "yes, that is a grim situation", vai, nē - "that is a grim perspective indeed'
[info]kants
Nov. 20th, 2020 @ 05:26 pm (no subject)
Paliidzeesana un paliidziibas luugsana ir loti sarezgiita jo kaadam tas ir pazemojosi cits nemaak cits juutas labi tikai ja palidz citiem nevis sev un veel ir taa iekseejaa sajuuta kas man skiet ir probleema nevis sajuuta kad tev liekas ka tu kaadam uzbaazies ar paliidziibu bet man skiet ka tas nav iespeejams jo paliidziiba kaadam noziimee ka vins pats bez paliidziibas netiek galaa un taapeec citreiz paliidzeet noziimee arii kaut kaadaa zinaa nostaaties pretii tam kuram vajag paliidziibu un teikt to ko tas otrs negrib dzirdeet. Taa man bija kad es dziivoju apburtajaa lokaa pie psihaa bet vins jau mani nesita tikai peec tam es sapratu ka es izgaaju cauri klasiskai emocionaalai un finansiaalai vardarbiibai un ilgstosai pazemosanai un paari dariisanai manam vecaakajam beernam liidz briidim kameer mana draudzene neiztureeja un peedeejaa reizee seezot muusu salauztajaa maajaa kur psihais turpat vinas klaatbuutnee mani apsmeeja un apsaukaaja jo vins tikai no riita bija paarnaacis no speelu zaales un vinam bija pagjiras un berni bija paaraak skali taapeec vins staigaaja pa maaju dusmiigs kapucee teica lietas un tad vina paneema savu bebi un pateica ka nerunaas ar mani kameer es ljausu saviem beerniem dziivot taadaa ellee un izgaaja pa durviim un es biju loti dusmiiga jo vina tiesaam paartrauca par mani uztraukties un mierinaat mani un laiks gaaja un es biju apvainojusies uz vinju un jutos pavisam viena jo es biju paartraukusi kontaktu ar visiem kuri man meeginaaja vai vareeja noraadiit uz to kaa ir un es dziivoju arii bez vinas un nesapratu kur likties jo pamazaam saaku aptvert vai driizaak saaku sev atziit ka vinai bija taisniib ka nevaru tur palikt

un es zinu kaa tas ir kad tev nav kur iet kad tev nav naudas lai tu vareetu aiziet kad tev nav variantu un vienaa dienaa tu pamosties un saproti ka iisteniibaa ir tikai tas ir loti gruuti izleekt no taa karuselja un es vairaakiem cilveekiem prasiiju aiznemties naudu un nav taa ka man uzreiz paliidzeeja tas bija pazemojosi un gruuti bet es to izdariiju un divas draudzenes man aizdeva naudu un es pa kluso atradu kur dziivot un iemaksaaju un vienaa dienaa kameer psihais bija darbaa es paneemu beernus un aizgaaju

Mans staasts ne tuvu nav no tragiskajiem un es zinu ka man ir paveicies ka mani nesita un es esmu pateiciiga ka man paliidzeeja un taa sajuuta kad tu saproti ka tas pat var buut tiesi tik vienkaarsi ka var paliidzeet ar naudu bet to no malas iespejams gruuti saprast jo skiet ka nauda jau neatrisinaas probleemu bet ir reizes kad nauda var iedot kaut kaadu iespeeju

es kad varu ziedoju slimiem beerniniem un es domaaju ka sii paliidziiba aiziet no vardarbiibas ir tiesi tikpat svariiga jo ne visi tiek cauri tikai ar emocionaalu teroru un citaam lauzh degunus un rokas un veel maajaas izvaro un tur ir arii beerni un ne visiem ir draudzenes un tad tu vienkarsi staavi pie loga loopaa

Ja var seit var noziedot ja ir lieki liidzekli https://dod.pieci.lv/
[info]ena
Nov. 20th, 2020 @ 03:48 pm (no subject)
Kas ir Jūsu ēdiens “kad måjās nekā nav”?
[info]teja
Nov. 20th, 2020 @ 03:11 pm (no subject)
vakar noskatījāmies love actually. ziemassvētku sezona ir atklāta.
[info]au
Nov. 20th, 2020 @ 01:43 pm (no subject)
[info]sarkans0987 jautājums par mūziku man kārtējo reizi atgādināja, cik maz es to pēdējā laikā klausos, un gluži kā vecie cilvēki, - kad to klausos, tad meklēju dziesmas, kas man agrāk patika. instant gratification un imgettingold.com.
[info]f
Nov. 20th, 2020 @ 10:19 am (no subject)
Starp visu citu konstatēju, ka šitajā tipa pusotrā akadēmijas gadā esmu daudz ko iemācījusies

Jāatzīst, konstatēju to no tā, ka kursabiedrene, kas LMA ir bijusi daudz ilgāk nekā es, vēl arvien nespēj saprast, kā, nu kāāāāā iespējams runāt par mākslinieku ārpus biogrāfiskās metodes (un nespēj piedot, ka Gaismas konstruktorā, redzies, neviens tā kārtīgi neizstāsta, kā mazais Breže, ģeniāls puisēns būdams, kājas govju pļekās sildījis un tāpēc arī viņam tie gumijnieki mākslā, citādi tak nevar saprast) (pārspīlēju, protams)

kamēr es paralēli čubinu mākslas grāmatas recenziju aļa "posthumānisms un feminist awareness izpausmes grāmatā, kurā gandrīz ne vārdiņa teorijas nav, bet tikko pajautā 'kāpēc šī ir mākslas, nevis tehnoloģiju vēstures grāmata', tā hops un ir" (hint hint lol)
[info]honeybee
Nov. 20th, 2020 @ 12:13 am (no subject)
time-(col)lapse
[info]rkktzd
Nov. 19th, 2020 @ 09:34 pm (no subject)
dažbrīd mani sāk mocīt sirdsapziņa, ka es strādāju attālināti, un darbā parādos tik minimāli, cik vien iespējams. bet tad es izlasu kārtējo statistiku, un nodomāju: screw you, sirdsapziņa, i'm staying home, domājiet, ko gribat. pirmajā tūrē es nebiju pie attālinātajiem - ne man bija darba dators, ne bija bērnudārzs, un man bija ērti iet uz darbu, un, būsim godīgi, tie cipari pavasarī nemaz tik biedējoši nebija - visu uztvēru nopietni, bet ticēju, ka ar distancēšanos un izolēšanos viss izdosies. tagad tā vairs nav, tāpēc nenāk ne prātā pērties uz darbu atrādīties, ja tas nav akūti nepieciešams. as i said - domājiet, [kolēģi - red.piez.] ko gribat.
[info]f