04 Augusts 2005 @ 18:35
jaunā latviešu valoda?  
man patiešām šķebina jauno latviešu valoda internetā

Unikums ([info]negaisiic) rakstīja [info]pajautaa kopienā,
biuzzas
eu, kur ir kaada adresiite, kuraa var dabuut visaadas inchantas&smukas biuzzas, ko peecaak var pielietot kaa uuzerpikchas???
(slinkums mekleet, a vecaas apnikushaas...)


fenomens, kuru es nespēju izprast un pārgremot. es, protams, saprotu, ka valoda nav sastingusi, tā vienmēr ir mainīšanās procesā un tā. bet piedodiet, atvainojiet, tas jau ir pārāk. tad jau labāk mirt.
p.s. atrakstījos no [info]pajautaa
p.p.s. vai man tikai liekas, ka šī komūna vairumā gadījumu uzskatāmi ilustrē patēriņa kultūru?
Tags:
 
 
( Post a new comment )
[info]chaika on 4. Augusts 2005 - 18:43
jauno latviešu valoda!
(Atbildēt) (Link)
[info]divi_g on 4. Augusts 2005 - 18:46
Nu nez.. Imho tur par tā izteikti par patēriņu ir diezgan maz. Cita lieta, ka krietna daļa jautājumu, šķiet, ir tapuši garlaicības lēkmē. Taču katram savs.
(Atbildēt) (Diskusija) (Link)
sviesta cibas neoficiālais viedoklis[info]scibologs on 4. Augusts 2005 - 18:51
ne jau tiešā veidā par patēriņu- nevēlēšanās pašam meklēt, tulkot, uzzināt. ta vietā lai kaut ko jēdzīgu darītu, stulbu, bezjēdzīgu jautājumu uzdošana.
(Atbildēt) (Iepriekšējais) (Diskusija) (Link)
[info]divi_g on 4. Augusts 2005 - 18:53
Imho tas ir vienkārši slinkums. Slinkums kaut vai pagūglēt.

No vienas puses, slinkums savā ziņā ir patēriņa virzītājs, no otras puses, man liekas, ka cilvēks vienmēr ir bijis slinks, vēl pirms sākās "patēriņa laikmets".
(Atbildēt) (Iepriekšējais) (Diskusija) (Link)
sviesta cibas neoficiālais viedoklis[info]scibologs on 4. Augusts 2005 - 18:56
slinkumu es saprotu un atbalstu. bet par piemēru, šitais man liekas ir kaut kas cits.
http://klab.lv/community/pajautaa/357200.html
(Atbildēt) (Iepriekšējais) (Diskusija) (Link)
[info]divi_g on 4. Augusts 2005 - 18:58
Aa, nu varbūt. Jautājums bija... alternatīvs, nevaru nepiekrist :)
(Atbildēt) (Iepriekšējais) (Diskusija) (Link)
Kuģis[info]kugis on 5. Augusts 2005 - 01:00
Ņea, šito bezkuļturšinu ir jāsit vēl kamēr sīki... Izaugs lieli strādās Pašā Terminoloģijas Komisijā un vot, tad mēs būs iekš dibuā...
(Atbildēt) (Iepriekšējais) (Diskusija) (Link)
[info]divi_g on 5. Augusts 2005 - 08:08
Tu to par GBP-LVL kursu?
(Atbildēt) (Iepriekšējais) (Diskusija) (Link)
Kuģis[info]kugis on 5. Augusts 2005 - 10:02
Es vairāk par šitiem jaunlatvjiem, kas nespēj normāli uzrakstīt teikumu bez "psc", "eu" teikuma sākumā, "w" lietošana "v" vietā un tādā garā...
A tas par GBP arī ģeniāls:)
(Atbildēt) (Iepriekšējais) (Diskusija) (Link)
[info]divi_g on 5. Augusts 2005 - 10:04
Es kā cilvēks, kurš, kā pašam šķiet, lieto ļoti daudz visādu parazītvārdu, žargonismu, aizguvumu utt utjp, diezgan uzmanīgi kritizēju citus par viņu izteiksmes veidu :)
(Atbildēt) (Iepriekšējais) (Link)
Austra[info]austrinjsh on 17. Augusts 2005 - 19:40
Es ciest nevaru W!
Šermuļi!
(Atbildēt) (Iepriekšējais) (Link)
[info]biezpientaure on 4. Augusts 2005 - 19:16
kā man patīk krievu forumi, kur bezročus, nespējošus uz 0.līmeņa pašpalīdzību (paguglēt, tātad), laipni sagaida ar "afftar, f poisk" :)

nesen lasīju, ka pavisam nesen cilvēki esot pretestējuši pret vārdu "veikals" ierastās "tirgotavas" vietā. nudie, ko ta īsti nozīmē "veikals" - nekādu asociāciju ar mantas-naudas apmaiņas procesu. laikam jau "veikals" ir mūsdienu specifiku iemiesojošs šīs vietas nosaukums, jo tirgotavā varēja ja ne gluži tirgoties (man jau liekas ka žīdu bodēs tas bija obligāts un neizlaižams pasākums) tad veikt kvalitatīvas komunikācijas - patērgāt ar pārdevēju un citiem pircējiem, apmainīties jaunumiem, pamēļot, pabaumot, patrīt mēli, paklačoties. Interesanti, ka visas šīs darbības zemtekstā paredz aktīvu mīmiku, kuras deficīts ir asi izjūtams mūsdienu veikalos. Iesaku pavērot cik nekustīgas sejas ir lielveikalu personālam un apmeklētājiem - pārgurums, emocionālā noslēgšanās da i fpizdu jūs visus. Vot tā, mani saldie.
(Atbildēt) (Diskusija) (Link)
[info]janka on 4. Augusts 2005 - 23:14
lai cik labs iespaids man rastos par šo komentāru, kura autors mēģina sākotnējā tēmā norādīt uz dziļāku problemātiku, acīmredzot cenšoties aizsākt pamata tēmai nedaudz pakārtotu tēmu (par kuru teorētiski ir ir iespējams plašāk, vairāk argumentēti un sakarīgi izteikties - ja vien ir vēlēšanās, protams), tomēr nevēlos piekrist par mūsdienu veikalu komunikācijas trūkumu. veikalos, kuros es iepērkos (un tie nav nekādi parastie vai neparastie veikali), pārdevējas pie kases parasti atsmaida, ja smaidu es, pirkumu saņemot. vairāk iniciatīvas, biedri.
(Atbildēt) (Iepriekšējais) (Link)
Shelly[info]shelly on 4. Augusts 2005 - 19:49
Izteiksmes formas krāšņumam tur, protams, var atrast lieliskus piemērus. Bet vēl lieliskāka ir attieksme - man slinkums meklēt, tāpēc meklējiet jūs manā vietā, kas strāvo vai ik pēc piektā ieraksta.
(Atbildēt) (Diskusija) (Link)
Aizliegts Viljams[info]aizliegts_v on 5. Augusts 2005 - 10:46
Tādi ziediņi ir ne tikai Cibā, arī dažādās listēs un forumos. Es principā nemēdzu atbildēt uz šadiem "man slinkums meklēt" jautājumiem. Bet tas jau neko nemaina, jo atrodas lērums ļaužu, kuri labprāt izpalīdz ikvienam idiotam :)
(Atbildēt) (Iepriekšējais) (Link)
mākonis debesīs[info]negaisiic on 5. Augusts 2005 - 22:54
hmmm, tas nu gan bij´ ljooooti iedvesmojoshi...
bet patiesiibaa mana vieniigaa nerazza jau paaris meeneshus ir taada, ka rakstot latviski, es vairs nedomaaju latviski, jo sheit vienkaarshi naakas domaat angliski, vaaciski, spaaniski vai sloveeniski (atkariibaa no taa, kuru valodu saprot cilveeks ar kuru man jaakomunicee). Latvieshu valodu neesmu dzirdeejusi un runaajusi vairaak nekaa 2 meeneshus, taapeec mani teksti meedz paarveersties par shausmaam, pashai to nemaz iisti nepamanot. Bet visaa visumaa man Tev (Cibolog) jaapiekriit, jo muusu valoda peedeejaa laikaa tiek pamatiigi izkjengaata visaados veidos...
(Atbildēt) (Diskusija) (Link)
[info]augsne on 15. Augusts 2005 - 13:33
no kuras valodas ir "biuzza"?
(Atbildēt) (Iepriekšējais) (Link)