Prof. Biezpientaures pētījumu centrs

30. Aug 2015

21:35

(ir doma)

29. Aug 2015

23:33

http://www.tvnet.lv/zinas/latvija/572920-potenciali_bistama_krastmala
par vietu, kur kanāls savienojas ar upi

brīnišķīgs stils, kas kaldināts, lasot dāmu romānus.
un visai apdomīgi izdevies izvairīties no apgalvojuma, ka kanāls ietek Daugavā vai Daugava kanālā, jo cilvēks, kas to nav pētījis, nemaz droši to nezin.

(1 raksta | ir doma)

22:54

Ieinteresējies par Pizza Hut nosaukumu (tas nav jocīgi, ka lielbarotavas nosaukumā kā otrais apzīmētājs figurē tāds kā kabūzis, nevis pasaule vai galaktika?), apmeklēju viņu webhuta sadaļu ourstorī. No picām es maz ko saprotu, bet tur ir pieminēti zīmīgi gadi viņu bio - piem. 1983. viņi izcepa pirmo picu ar ķengura gaļu. 1991jā viņi piegādāja picas un pepsi Jeļcinam, bet Peļevinam no tā radās koncepts veselai grāmatai. Sirdnutēvu varētu ielīksmot (vai skumdināt, dēļ vietējās nepieejamības) 2003jā uzstartētais wingstreet pasākums, padomā tikai, tu samaksā un tad ej pa spārniem bruģētu ielu un vari ēst cik gribi, izmeklēt treknākos vai kraukšķīgākos spārnus, un beigās pavārs izsniedz speciālo balvu - grilētu x-wing porciju ar īpašo lūka debesuminēja mērci. Un jau divus gadus var pasūtīt picu tieši no iksboksa, meklējiet taustiņu ar picas šķēli uz pults.

Un šai dailei mūs būsim tuvāk, pateicoties Sigurduram Sigurdsonam, krietnajam islandietim. Islandieši vispār ir vella pulveri, bet šoreiz par viņiem ilgāki nerunāsim.

(ir doma)

17:29

kāpu svētki

(ir doma)

28. Aug 2015

10:22

Монастырские хозяйства России готовы увеличить количество произведенных в своих хозяйствах продуктов питания, они уже стали выращивать больше овощей и зерна, разводить рыбу и сделали богаче ассортимент своих сыров — в том числе это моцарелла, качотта, рикотта.

labs gājiens - kurš tad apstrīdēs KPB darbību? Sāks ar mocarellu, turpinās ar aifoniem un pabeigs ar naftas platformu ierīcēm.

ps tādu kačottu pat dzirdējis nebiju, ahā, pie mums agrāk arī taisīja cilindriskus sierus - melnie plastmasas cipariņi galos mani interesēja vairāk par pašu produktu.

(ir doma)

27. Aug 2015

20:46

Šodien kāds fāters ar bērnu krēsliņā aiz sevis straujā pagriezienā brauca pretī tieši pa vidu. Ieraugot mani (surprise!), rāva stūri pa labi. Ceru, ka viņam vismaz nav auto.

Tālāk, jau taisnā gabalā, pretī brauca divas pusaudzes; tā kura brauca celiņam pa vidu, skatījās telefonā ko turēja rokā. Pie mājām divi pavisam mazi meitēni savus riteņus noparkojušas tieši šķērsām celiņam, turpat uz celiņa kaut ko pētīja telefonā.

Iešu parunāt ar parakītiem, visnotaļ saprātīgām radībām.

(4 raksta | ir doma)

15:14

Dzerot kafiju, atcerējos brīvdienas, kad Dzimtenes ārēs tika nolemts uzņemt kofeinizētā dzēriena devu. Kafejnīca no skata laba, personāls smaidīgs. Pirmais zvans atskanēja, kad smaidīgā meiča kafiju nevis samala, bet ieklikšķināja no dzirnaviņām jau samaltu. Otrais - kad tādu pašu drupanu iestellēja apirātā un pēc brīža jau sniedza man tasīti brūna, karsta šķidruma. Intereses pēc nodzēris vienu malciņu, atstāju to uz galda. Jā jā, snobisms no manis tā vien spiežas ārā, bet neredzu jēgu pirkt normālu aprīkojumu un neaizsūtīt personālu uz vienas dienas apmācībām - par tehniku izdotā nauda vējā un klienti neatgriežas.

(ir doma)

07:23

Vakar tas notika, tomēr. Kāda no apdullušajām jkundzēm, nespējot iztikt bez jkga sabiedrības, bija izpletusies pa atlikušo veloceliņa platumu un tomēr saskārāmies ar stūres galiem. Par laimi, tikai tankš! bez saķeres un sekojošās streipuļošanas. Varianti kādi - nolikt madāmu pāri celim un pārmācīt ar turpat plūktu latvāni, iekaustīt jkungu kas neaudzina jkdzi vai vismaz pats nebrauc pa riska trajektoriju, vai pašam pāriet uz šoseju?

Pēc tam minoties tālāk, prātā apviļāju domu, ka ja šie sapņainie radījumi uztestos bērnam, man būtu ļoti grūti saglabāt konstruktīvu pieeju. Aiztaupīsim viens otram mūsu sliktākās puses.

(5 raksta | ir doma)

26. Aug 2015

00:49

Tomēr nākas atzīt, ka pasaule attīstās vienpusēji un nevienmērīgi. Piemēram, jau sen ir izgudrota desa, kurā ir siera dzīslas. Bet joprojām nav siera, kurā būtu desas stienīši.

(7 raksta | ir doma)

20. Aug 2015

23:41

Veloderasta piezīmes, atkārtojumi un garlaicība. Nu labi, tāda puskoka lēcēja piezīmes - ne es ikdienā braucu 25km uz darbu un atpakaļ, ne es piedalos velomaratonos. Bet tomēr. Šogad pa īstam jūt pedāļminēju skaita palielināšanos. Viņi ir visur. Viņu ir tik daudz, ka viņiem daļa enerģijas no mīšanās būtu jānovirza apkārtnes vērošanai, situācijas novērtēšanai un braukšanas ieradumu izmainīšanai. Lai nākotnē pētniekiem nebūtu jālauza galvas ar jautājumu - kāpēc minēju skaits tik optimistiski palielinājās un tad strauji samazinājās, un klimatiskie apstākļi nebūs gana krasi mainījušies lai veloderasti būtu izsaluši kā dinozauri.

Bez jaukajiem un saprātīgajiem minējiem starp mums ir arī tādi, kuri mīl pa šauru ietvi braukt pretī blakus viens otram. Reizēm nākas zvanīt, lai izrautu tos no aizrautīgas sarunas un empātiskas vēršanās sarunas biedra acīs. Starp mums runājot, vajadzētu izdarīt pakalpojumu un uzšaut pa ķiveri, lai cilvēks pamostas un nepaskrien zem auto, kas viņu gaida kvartālu tālāk. Bet man pietiek, ja akurāt nebrauc man virsū. Meitai šovasar viens uztesās, par laimi, ātrums nebija liels. Skolēnu grupa brauca pa veloceliņu un viens no vidus izdomāja nokļūt kolonnas priekšgalā un izgrieza pretī faktiski bez manevra iespējām, vismaz viņiem abiem tādas vairs nebija. Odziņa ir tajā, ka grupas vadītājs sāka aurot ka kolonnai ir priekšroka, kas mani sekunžu laikā nokaitēja līdz baltkvēlei un nācās atbildēt viņam saprotamā leksikā. Meitai sasitums, kas pamazām pārgāja. Skrējējam, kas mācās spēlēt vijoli, roku salāpīja.

Acīmredzot, ir tāds mīts, ka auto ir jāsprādzējas, bet ar riteni var braukt vienalga kā, jo tas jau tāds nieks vien ir - ātruma, salīdzinot ar auto, nav un praktiski var braukt bez tiesībām, nu nepārbauda neviens un par pārkāpumiem neķer un nesoda (vismaz reidu nav). Ja divi cilvēki ieminas līdz nieka 15km/st un saliekas frontāli, tas būtu aptuveni pats kas krustojumā ielikt aizmugurē, sākot par vēlu bremzēt. Droši vien visi ir dzirdējuši par paziņu paziņu, kurš pēc niecīgas avārijas nevar dzīvot līdzšinējo dzīvi, jo kaut kas ir atņēmies, tirpst rokas un kājas, sāp galva un nāk vēmiens. Un nebija nekādas holivudiskas kūleņošanas, vienkārši bums pie neliela ātruma un spranda mazliet sakratījās. Bet ar velo nāk kritiens līdz zemei, ja neveicas, tad sliktā leņķī un nekādu airbagu.

Nu, pietiks biedēt. Var jau būt, ka man nevis rūp satiksmes drošība, bet vienkārši ir sava sapratne, ka veloceliņš ir nevis veloceliņš bet valsts nozīmes šoseja. Reizēm tur ir maz braucēju, reizēm ļoti daudz un tie brauc blīvi - tieši kā uz lielākajām šosejām. Var jau būt, ka pārī braucēji ik pēc pāris sekundēm pārbauda situāciju sev priekšā un aizmugurē, un palaidīs garām, un varbūt neviens neuztesīsies minējam, kurš spaida telefonu nevis metru no celiņa, bet apstājoties tieši uz tā, un varbūt neviens neuztesīsies dīvaiņiem, kuri apstājas patērzēt celiņa vidū un pat pagriezienā. Nav spēka aprakstīt visas šausmas, ko nākas vērot uz veloceliņa, es šoreiz neaprakstīšu māmiņu kura ļauj bērnam gulēt uz veloceliņa, kamēr viņa blakus runā pa telefonu.

Iespējams, problēma ir manā vēlmē uztvert pasauli kā sapratīgu būtņu kopumu, lai arī ir skaidrs, ka es pats arī mēdzu rīkoties nesaprātīgi. Varbūt manī runā pārākums, sak, es jau nu zinu, kā vajag. Bet sasodīti negribās būt pāragri izsalušo dinozauru skaitā.

(2 raksta | ir doma)

17. Aug 2015

22:28

kūsiņš, sakāt? importa lins un gatavās mežģīnes kas Latvijā kļūst par orēģinēlu tautas amatnieku darinājumu?

man šitie izskatās ja ne autentiskāki, tad godīgāki bez šķebinoši saldajām peršām

http://www.dezinfo.net/images5/image/04.2015/inuit_thongs/inuit_thongs_01.jpg
http://www.dezinfo.net/images5/image/04.2015/inuit_thongs/inuit_thongs_02.jpg

(3 raksta | ir doma)

14:11

galīgās mūzikas festivāls

(1 raksta | ir doma)

15. Aug 2015

10:29

klapatas nauda

(ir doma)

29. Jul 2015

07:27

TV žults

(ir doma)

26. Jul 2015

19:12

Interesanti, kā Krievijas vidē var oficiāli pastāvēt biedrs Timatī? Vienīgā iespēja, kā noprotu, ir solidaritāte ar anglosakšu, to pēcteču un radinieku apspiestajiem afroamerikāņiem un paritāte riebumā pret amerikāņu patēriņa kultūru. Un pret mākslīgo valūtu - ASV dolāriem. Izsmiet un nicināt kultūru var tikai tad, ja pilnā mērā izproti to. Vislabāk to var panākt, ieslīgstot tajā.

(ir doma)

23. Jul 2015

17:00

Jezga ap restorānu tikai parāda, ka nācija ir dziļā krīzes stāvoklī. Stīvēties ap rakstību, itkā no ēstuves nosaukuma būtu atkarīga valsts pastāvēšana...nu, es šaubos. Un tad vēlme iemūžināt to, kā vairs nav - nav ne salas, ne tirgotāja mantojuma - atgādina latviešu mākslas avangardu, bet vienlaicīgi presē smadzenes. Nosauktu par Radaru vai dotu alfabētciparisko kodu kā radariem, sak, jūs visu pareizi sapratāt - bibliotēka ir tikai aizsegs. Radars jau var atklāt ne tikai mērķus, bet vispār abstraktas lietas - kaut vai pašu stulbumu. Vai kautko ornitoloģisku par godu kaijām, kas izknābājušas silikona tepi no jumta, Dullā kaija vai tamlīdzīgi. Bet latvieši neprot smieties par sevi un tas ir daudz bēdīgāk par jebkuru Kleever, Klēveri un Klistīru kopā ņemtiem.

(3 raksta | ir doma)

10:10

par ikdienišķo - paka no .de stāv muitā no svētdienas vai pirmdienas rīta

pirmkārt, ko tur muitot ES iekšējos sūtījumos
otrkārt, vai nevarētu tomēr kasīties veiklāk

(4 raksta | ir doma)

21. Jul 2015

23:19

Plūtons, tātad.
Ilustrētā: ...zonde, kas apciemos Plūtonu....ļaus aplūkot Plūtonu.

Stūlbi kautkā.

(2 raksta | ir doma)

14. Jul 2015

17:39

feikals

(ir doma)

7. Jul 2015

07:55

В подземном переходе в Москве двойник Сталина избил двойника Ленина зонтиком

vēsturiska kauja

(ir doma)

Navigate: (Previous 20 Entries)