Prof. Biezpientaures pētījumu centrs

2. Okt 2015

16:28

krāmiņi

(ir doma)

29. Sep 2015

21:53

kidstarter

(ir doma)

24. Sep 2015

16:23

Ir tāds mīts, ka Krievija ir pareizticīga valsts. Bet palūkosim uz faktiem. Kamēr grāmatvedi patriarhu bildē vizināmies ar kārtējo skandalozo jahtu, tikmēr Maskavā notiek musulmaņu Kurban-Bairam, kas apmeklētības ziņā nez vai atpaliek no pareizticīgo cipariem. Tad Krievijas federālā apgabala vadītājs (t.i. valsts amatpersona) paziņo, ka nāves Mekā ir traģēdija, bet tomēr arī "liela dāvana no Visaugstākā" jo katra ticīgā sapnis esot mirt Mekā. Kristietības pozīcijas Eiropā vispār ir marginālas.

(ir doma)

22. Sep 2015

17:37 - statoil-->circle k

es to izrunāt nevaru, atvainojiet

nu tad, kāds nosaukums iedzīvosies staķika vietā? es lieku uz cirkuli.

(2 raksta | ir doma)

16. Sep 2015

21:44

tiešlietu ministrs

(ir doma)

12. Sep 2015

21:21

reklāmas uzrunā. b+w kafija, tagad vēl kautkas jo trīsreiz ilgāk grauzdēta.
3x ilgāk par ko? ja parastais grauzdējums ir, teiksim, 15min. tad ko mums mēģina iestāstīt, ka kafija iztur 45min. grauzdējumu?
vai salīdzinot ar 5min. - grauzdējot mājās popkorna aparātā?

āre, esmu pamēģinājis grauzdēt mājās un šobrīd nav nekāda lielā progresa, jo sievietes iesniedza notu.
es zināju, ka smarža ir specifiska, bet tagad saprotu, kāpēc visos video to dara pagalmā vai garāžā.
tagad man ir pāris pakas zaļas kafijas.
jāpameklē, kā tur beduīni taisa zaļo ar kardamonu. bet gan jau pavasarī uz turistu degļa sagrauzdēšu.

vēl esmu pamēģinājis vidējo malumu smalkā metāla sietā, kuram lej virsū ūdeni mazās devās, ļaujot sūkties cauri.
ja iepriekš sasilda trauku un sietu, un trāpa ar ūdens temp. un devu biežumu, var tikt pie smaržīgas kafijas ar pilnu, bet svaigu garšu.
svarīgi ir samalt gana rupji lai neskalotu laukā smalkumus bet ne tik rupji, ka nespēj izskalot kafijvielas,
vārdu sakot, panākt optimālu ekstrakciju.
ar papīra filtru nesanāca, jo tas ir pārāk smalks un aizķepēja, pat maļot rupjāk - sanāca tipiska 90to vidus garša (ja kāds atcerās,
tolaik bija šādas konstrukcijas iekārtas).

(ir doma)

9. Sep 2015

22:15

Ja bēgļu jautājumam pieiet racionāli, latviešiem tā ir iespēja atkopties no upura sindroma. Jā, cieta no padomju režīma, un bija kolaboracionisti pašu vidū. Bet cik ilgi tad vaimanāt, cik ilgi karot ar kremliniem un vateņiem visapkārt? Rūpējoties par kādu mazāku vai nespēcīgāku, tas otrs kļūst stiprāks. Beidzot ir iespēja, to vajag izmantot. Nesaku, ka vajag aizmirst, bet pietiek staigāt ar to akmeni kaklā.

Šobrīd es vispār neaplūkoju faktu, ka daži simti civilistu nevar apdraudēt daudzmaz stabilu sabiedrību. Nu tad palaižam strestestu un paskatāmies, kas notiek. Ja 700 iebraucēji var sagraut Latvijas bilingvālo sabiedrību, tad tai nav nekāda lielā vērtība, ko.

(2 raksta | ir doma)

7. Sep 2015

13:21

Ar telefoniem kā ar māju - jo lielāka platība, jo ilgāka ekrāna uzkopšana. Vai nu jāsāk fanātiski mazgāt rokas, vai jāturpina uzskatīt, ka pārlieka tīrība ne pie kā laba nenoved.

(ir doma)

12:04

Manuprāt, filtrācijas nometnes tomēr vajag - ārstus, arhitektus un inženierus, kuri ir izmācījušies kaut par Asada naudu, laist uz Vāciju, potenciālos 4000 teroristus cepināt uz lēnas uguns kamēr atzīstas, bet pārējos nodarbināt Eiropas perifērijā kvalifikācijai atbilstošos darbos. Plakātus we want germany uzskatīt par samaitāta ego izpausmi un vēlmes pēc Eiropas dzīvesveida bez atbilstošas atdeves neapmierināt.

(ir doma)

5. Sep 2015

17:07

Pietiek vien pieminēt bēgļus, un šie ir klāt. Pa Rīgas centru policisti veda garum garu igauņu virkni, ģērbtus vienādos zilos kreklos un tie skaļi sauca - ēsti! ēsti! Novārguši gan neizskatījās, bet ja gāja uz Silakrogu vai kur viņiem tā uzturēšanās paredzēta, kazi, gribēja ieturēties pirms ceļa.

(2 raksta | ir doma)

08:36

Nezinu, no kura gala sākt un vai vispār vajag, bet gribās uzskicēt, lai kaut kad vēlāk būtu atskaites punkts. Protams es negribu, lai Latvija kļūtu pārapdzīvota, droši vien to negrib arī aziāti kuri tagad jau dzīvo vai uzturās Latvijā, apdulluši no brīvās vietas daudzuma uz personu. Jā, es esmu notrulis pret abstraktām ciešanām ziņu portālos un TV ziņās. Jo to ir tik daudz, ka pretējā gadījumā man pašam vajag palīdzību, bet es vēl gribu padzīvot ar daudzmaz nepilošu jumtu. Tā teikt - nekā personīga, tikai pašsaglabāšanās instinkts.

Tātad, par lielajām lietām. Ja cilvēkam savā zemē ir no kā pārtikt un negriež nost galvu - kāpēc lai viņš kaut kur bēgtu? Vajag radīt apstākļus, lai cilvēki neskraidītu apkārt zemeslodei.

Situāciju, kad kāds mēģina pārdalīt teritorijas, var risināt pagalam vienkārši. Nav iespējams pārdalīt to, kā nav. Tātad, sanāk ka jābūt pavisam citai sociālajai struktūrai. Ja nav valsts, ko sagraut, nevienam neienāks prātā rīkot revolūciju. Ja kāds nogalina apkārtējos un rezultātā viņš pats dzīvo sliktāk, jo kāds vairs nerada labumus - fiziska iznīcināšana kā ietekmes līdzeklis izzudīs. Tātad, ideāli būtu apstākļi ka nav iespējams izdzīvot, pašam neko neradot un nesadarbojoties ar pārējiem.

Būtībā jau tagad visādos izolētos režīmos pietiktu iemest personālos evakuācijas līdzekļus un visi veselie indivīdi no turienes notītos. Tādā veidā diktatori un tie, kas vēlas par tādiem iztaisīties, sēdētu kautkādas teritorijas viducī bez 86% elektorāta. Ja to pareizina ar ekonomisko izolāciju, kuras dēļ šim nesanāk nekāda tirgošanās un ienākumi, sanāk norūpējies vientuļnieks, kuru vai nu novaktē no drona vai ļauj tam nomirt no vecuma brikšņu vidū. Tieši brikšņu, jo bez naudas nekādus stikla torņus neuzbūvēsi.

Vai gadījumā, ja visa Zemei būtu viena valsts, kautkādi nemieri būtu nevis kukaiņu skraidīšana tur tālu aiz robežām, bet valsts iekšējā lieta un risināma tūlīt, nevis nogrūžama ano drošības padomēm u.c. nogurušu onkuļu biedrībām. Totalitāra sabiedrība, ko jūs sakāt - kā kas, tā zlaukt! ar mušu pletni. Toties nebūtu gremšanās, ka padomes vieniem atļauj bombardēt nemierniekus, kuri veic masu genocīdu, bet citiem neļauj. Mušu pletnei būtu pielietojums tikai līdz noteiktam laikam, kamēr cilvēce apgūst globālās sadzīvošanas noteikumus.

Dzīvojot valstī ar brīnišķīgu klimatu, kurā ir pietiekoši dzeramā ūdems, ir jāsaprot ka mēs bez lielas piepūles izmantojam labumus, par kuriem daudzi būtu gatavi cīnīties. Asinsizliešana ir bezjēdzīga, labāk sarīkojam konkursu. Spējīgākie lai dabū labākus apstākļus, neatkarīgi no ādas krāsas un dzimšanas vietas. Pļēguri, narkomāni, hroniskie sliņķi un destruktīvie elementi lai dabū sliktākus apstākļus. Atkal dzirdu vaimanas par totalitārismu, bet šodien jūs jau tāpat neesat bezgalīgi brīvi savās izvēlēs. Nu tad kāpēc neiekārtot tā, lai jūsu izvēles vēl vairāk ietekmētu dzīves apstākļus?

Tas viss nedarbosies, ja 80%+ joprojām dzīvos reliģiju ietekmē. Tātad, vajag naudu izglītībai, lai cilvēki ticētu dabas likumiem, nevis leģendām. No otras puses - ja tie daži procenti izglītoto izgudroja atombumbu, kas notiktu ja izglītoti būtu 80%. Man gan šķiet, ka tad nostrādātu vairākuma likums un cilvēce vienkārši nedarītu dažas lietas, cauri kurām tā ir gājusi.

Katrā ziņā ir sajūta, ka manas dzīves nogalē daudz kas izskatīsies krietni savādāk, kā tas bija un ir tagad. Galu galā, vienu sociāli tektonisko nobīdi esmu jau piedzīvojis, neredzu iemeslus lai nebūtu vēl citas.

(2 raksta | ir doma)

30. Aug 2015

21:35

(ir doma)

29. Aug 2015

23:33

http://www.tvnet.lv/zinas/latvija/572920-potenciali_bistama_krastmala
par vietu, kur kanāls savienojas ar upi

brīnišķīgs stils, kas kaldināts, lasot dāmu romānus.
un visai apdomīgi izdevies izvairīties no apgalvojuma, ka kanāls ietek Daugavā vai Daugava kanālā, jo cilvēks, kas to nav pētījis, nemaz droši to nezin.

(1 raksta | ir doma)

22:54

Ieinteresējies par Pizza Hut nosaukumu (tas nav jocīgi, ka lielbarotavas nosaukumā kā otrais apzīmētājs figurē tāds kā kabūzis, nevis pasaule vai galaktika?), apmeklēju viņu webhuta sadaļu ourstorī. No picām es maz ko saprotu, bet tur ir pieminēti zīmīgi gadi viņu bio - piem. 1983. viņi izcepa pirmo picu ar ķengura gaļu. 1991jā viņi piegādāja picas un pepsi Jeļcinam, bet Peļevinam no tā radās koncepts veselai grāmatai. Sirdnutēvu varētu ielīksmot (vai skumdināt, dēļ vietējās nepieejamības) 2003jā uzstartētais wingstreet pasākums, padomā tikai, tu samaksā un tad ej pa spārniem bruģētu ielu un vari ēst cik gribi, izmeklēt treknākos vai kraukšķīgākos spārnus, un beigās pavārs izsniedz speciālo balvu - grilētu x-wing porciju ar īpašo lūka debesuminēja mērci. Un jau divus gadus var pasūtīt picu tieši no iksboksa, meklējiet taustiņu ar picas šķēli uz pults.

Un šai dailei mūs būsim tuvāk, pateicoties Sigurduram Sigurdsonam, krietnajam islandietim. Islandieši vispār ir vella pulveri, bet šoreiz par viņiem ilgāki nerunāsim.

(ir doma)

17:29

kāpu svētki

(ir doma)

28. Aug 2015

10:22

Монастырские хозяйства России готовы увеличить количество произведенных в своих хозяйствах продуктов питания, они уже стали выращивать больше овощей и зерна, разводить рыбу и сделали богаче ассортимент своих сыров — в том числе это моцарелла, качотта, рикотта.

labs gājiens - kurš tad apstrīdēs KPB darbību? Sāks ar mocarellu, turpinās ar aifoniem un pabeigs ar naftas platformu ierīcēm.

ps tādu kačottu pat dzirdējis nebiju, ahā, pie mums agrāk arī taisīja cilindriskus sierus - melnie plastmasas cipariņi galos mani interesēja vairāk par pašu produktu.

(ir doma)

27. Aug 2015

20:46

Šodien kāds fāters ar bērnu krēsliņā aiz sevis straujā pagriezienā brauca pretī tieši pa vidu. Ieraugot mani (surprise!), rāva stūri pa labi. Ceru, ka viņam vismaz nav auto.

Tālāk, jau taisnā gabalā, pretī brauca divas pusaudzes; tā kura brauca celiņam pa vidu, skatījās telefonā ko turēja rokā. Pie mājām divi pavisam mazi meitēni savus riteņus noparkojušas tieši šķērsām celiņam, turpat uz celiņa kaut ko pētīja telefonā.

Iešu parunāt ar parakītiem, visnotaļ saprātīgām radībām.

(4 raksta | ir doma)

15:14

Dzerot kafiju, atcerējos brīvdienas, kad Dzimtenes ārēs tika nolemts uzņemt kofeinizētā dzēriena devu. Kafejnīca no skata laba, personāls smaidīgs. Pirmais zvans atskanēja, kad smaidīgā meiča kafiju nevis samala, bet ieklikšķināja no dzirnaviņām jau samaltu. Otrais - kad tādu pašu drupanu iestellēja apirātā un pēc brīža jau sniedza man tasīti brūna, karsta šķidruma. Intereses pēc nodzēris vienu malciņu, atstāju to uz galda. Jā jā, snobisms no manis tā vien spiežas ārā, bet neredzu jēgu pirkt normālu aprīkojumu un neaizsūtīt personālu uz vienas dienas apmācībām - par tehniku izdotā nauda vējā un klienti neatgriežas.

(ir doma)

07:23

Vakar tas notika, tomēr. Kāda no apdullušajām jkundzēm, nespējot iztikt bez jkga sabiedrības, bija izpletusies pa atlikušo veloceliņa platumu un tomēr saskārāmies ar stūres galiem. Par laimi, tikai tankš! bez saķeres un sekojošās streipuļošanas. Varianti kādi - nolikt madāmu pāri celim un pārmācīt ar turpat plūktu latvāni, iekaustīt jkungu kas neaudzina jkdzi vai vismaz pats nebrauc pa riska trajektoriju, vai pašam pāriet uz šoseju?

Pēc tam minoties tālāk, prātā apviļāju domu, ka ja šie sapņainie radījumi uztestos bērnam, man būtu ļoti grūti saglabāt konstruktīvu pieeju. Aiztaupīsim viens otram mūsu sliktākās puses.

(5 raksta | ir doma)

26. Aug 2015

00:49

Tomēr nākas atzīt, ka pasaule attīstās vienpusēji un nevienmērīgi. Piemēram, jau sen ir izgudrota desa, kurā ir siera dzīslas. Bet joprojām nav siera, kurā būtu desas stienīši.

(7 raksta | ir doma)

Navigate: (Previous 20 Entries)