Prof. Biezpientaures pētījumu centrs

19. Okt 2014

21:34

Iegriezos rimi, vakara rindas ir mans iecienītais žanrs. Jauniete puķainā vasaras kleitiņā un ziemas zābakos, pensionāre kasierei skaidro - man te ir 7 vienādi bulciņu komplekti, katrā ir tas, tas un vēl tas. Pa šo laiku rimi, konkurējot ar optima līniju, palaiduši rimi basic. Ceru atgriezties, kad būs implementēts nākamais līmenis un beisikā es nespēlēju, jo pērku tikai ko man tiešām vajag.

Nu, bet jūs par ko?

Poll #20189
Open to: All, results viewable to: All

aaa

View Answers

rimi expert
0 (0.0%)

rimi professional
1 (16.7%)

rimi nitro deluxe berserk
5 (83.3%)

(7 raksta | ir doma)

15. Okt 2014

21:05

Kandavā esot Pupu krogs, bijis neesmu, bet prātā nāk vecais labais titty twister, kas tagad pieejams arī seriāla iepakojumā. Līdz vidum pat aizrāvos (roudmūvijs ar flešbekiem, pag, bez tiem tagad vēl kāds filmē?) un scēnas krogā līdz vampīrfesta sākumam bija OK. Festa sākums vēl prognozējams, pēdējās divas sērijas - pilnīgi amorālas, ieslīgšana senās nešķīstības rebēs un kautkas no fentezī (te es domāju tripu labirintā). Tātad, vai šeit darīšana ar normālu izstrādājumu seriālu žanra robežās vai seniluma virzienā dreifējošā Rodrigesa retrospektīva? Atzīšos, ka daudz kas man patika, bet kopumā šķiet, ka mērķauditorija ir vecējošie skatītāji, kuri vēl atcerās pirmo filmu. Bet ja kādam ir klikšķis uz vampīriem, tad visam vajadzētu saklikšķēt pareizajās vietās.
Ceru, ka Rodrigesam pietiks prāta neturpināt nešķīsteņu klanu cīņu izpēti un ātrāk pievērsties...paga, ko viņš gribēja pārfilmēt nākamo? Ā, šķiet, ka spaikidus. Nu, es taču jau teicu.

(ir doma)

8. Okt 2014

08:37

Рон Джонс преподавал историю в средней школе Эллвуда Кабберле в Пало-Альто, Калифорния. Во время изучения Второй мировой войны один из школьников спросил Джонса, как рядовые жители Германии могли притворяться, что ничего не знают о концентрационных лагерях и массовом истреблении людей в их стране. Так как класс опережал учебную программу, Джонс решил выделить одну неделю для посвященного этому вопросу эксперимента.

http://echo.msk.ru/blog/adme/1414422-echo/

(1 raksta | ir doma)

08:01

Tātad, nafta un Krievijas rublis turpina neatgriezties pozīcijās, ar kurām rēķinājās KF budžeta plānotāji. Tā kā jeņķi nepiešķīra ukraiņiem ieročus plus sankciju pakāpeniskums un netotālums, tas itkā būtu par labu pieņēmumam ka patiesībā krievi tiek pasaudzēti, jo Rietumi īsti nezin, ko iesākt ar nevadāmu kodolieroču arsenālu ar valsts pazīmēm - kas potenciāli varētu gadīties, ja Donbasa militārās avantūras un daudzskaitlīgo bojāgājušo militāristu dēļ sāktos nemieri, spontāni izvēršoties valdošā režīma sabrukumā. No otras puses, Rietumiem būtu jābūt plānam, ko darīt, ja režīms tomēr sāk brukt. 80to beigās oficiālais 90+% atbalsts samērā ātri izplēnēja, tāpēc atsaukšanās uz slavenajiem 86% par labu Putinam varētu būt maldinoši. Iedomāsimies milzīgu debesskrāpi, kas sāk plaisāt, tad brukt - kaut vai tikai daļēji - kā tas ietekmē tā iedzīvotājus un apkārtējos skrāpjus. Vai TUA statistika nav zīme, ka atsevišķi slāņi sāk evakuāciju? Pa ja sabrūk tikai daži stāvi, ir svarīgi, kas tajos atrodas - iespējams, tiem cauri iet divu blakusstāvošo ēku komunikāciju šahtas. Kur nokrīt atlūzas no sabrukušajiem stāviem - skaidrs, ka trāpa arī apkārt stāvošajās ēkās, dažas no kurām ir krietni zemākas un atlūzas tajās ietriecas ar lielu spēku. Kādi ir varianti - mēģināt to sastīpot, lai nerada vēl lielākus kreņķus apkārtējiem vai rēķināt virzīto sprādzienu sēriju, kas tam līdzētu salocīties ar pēc iespējas mazāku kaitējumu pārējiem torņiem?

(1 raksta | ir doma)

6. Okt 2014

09:24

Linčs ir pozitīvs par TP atgriešanos ekrānos. Jāsaka, ka serjālu pilnībā nekad neesmu redzējis.

(1 raksta | ir doma)

5. Okt 2014

20:11

Требование к министру должно быть твердым – обязательное знание английского языка без каких-либо насинг спешиалей, заявил президент Украины Петр Порошенко.

(1 raksta | ir doma)

4. Okt 2014

12:30

Prātojot par Doņeckas lidostas kaujām. Termināļi tur izskatās pilnībā nopostīti, šķiet, vienīgais kas atlicis ir skrejceļš(-i ?), bet neko daudz neatradu par to. Doņecku kontrolē separi, ukraiņu spēku apgāde lidostā notiekot tikai pa vienu atlikušo maršrutu. Tagad par to, kāpēc cīņas par lidostu tik sīvas. Raksta par diviem iemesliem - kā pirmo min dominēšanas jautājumu, kurš te ir krutāks, ka lidostas kontrole ir viens no spēku samēra kritērijiem. Un tad tikai par to, ka lai izslēgtu ukraiņu militāro lidmašīnu nosēšanos tālākas eskalācijas gadijumā (jau tagad pamiers faktiski ir pārtraukts). Un ka abas puses būtu gatavas atkāpšanās gadījumā sabojāt skrejceļu. Šis jautājums, manuprāt, ir visai interesants.
Ko tas nozīmē - sabojāt militārā lidlauka joslas? Tur taču gan jau ka ir braukts ar tankiem, trāpījuši artilērijas lādiņi, neba nu joslas ir bijušas pasargātas un ir nevainojamā stāvoklī. Ko nozīmē nosēdināt lidmašīnu lidlaukā, kur ir tikai josla, signālraķetes un nekādu radaru? Cik daudz tiek aizstāts ar pārvietojamo tehniku? Tad ir interesanti, cik nevainojamam jābūt segumam lai militārās lidenes spētu daudzmaz droši nosēsties - jādomā, ka tās ir lielas un smagas, ar kravu (nelielas kravas, nelielas cilvēku grupas var atgādāt ar helīti pļavā vai uz jumta). Vai vajag spridzināt visā skrejceļa garumā un nosegt 2/3 platuma vai pietiek pa vidu izart vienu vagu? Protams, tas atkarīgs no tā, kādu lidmašīnu pieņemšanu grib izslēgt, bet tad uzreiz par remonta iespējām - vai kara apstākļos ir iespējams atjaunot skrejceļu pietiekami gludu, lai tas būtu gana izmantojams, kaut vai tikai dienas laikā? Un vai sabojāt skrejceļu var vienīgi esot tam tiešā tuvumā, bet laikam jau pretgaisa aizsardzības apstākļos nebūtu tik viegli bumbvedējiem tikt līdz lidostai un samērā filingrāni nomest kravu, nerunāsim par ballistiskajām raķetēm.

Bet tomēr - vai tā lidosta tiešām ir tik svarīga vai šeit netradicionālais karš beidzas un atduras pret tradiocionālā jēdzīeniem un paņēmieniem? Es protams neuzskatu sevi par stratēģi un kara lietu zinātāju, bet ir tāda sajūta ka tajā lidostā nevis risina stratēģiskus jautājumus, bet noskaidro, kā kura puse tur sitienu.

upd: tomēr tur saistība ar Minskas vienošanos - separiem esot bijis jāatbrīvo teritorijas uz DA no Doņeckas, bet tas nenotiek, līdz ar to UA spēki neatdod lidostu lai nepaliktu ar štoku rokā. Kas attiecas uz skrejceļu, tad tas ir būvēts no dzelzsbetona plāksnēm un atbilst noteiktiem standartiem.

(3 raksta | ir doma)

3. Okt 2014

09:21

Kas ir fascinējoši - cik nepastāvīgs viss ir, viss tas, kas ikdienā liekas kā akmenī iecirsts un mūzīgi mūžos pastāvošs. Piem. Donbass vēl 60.-70jos bija perspektīvs reģions, kur bija darbs, labas algas, uz kurieni brauca no ciematiem, no visas lielās valsts. 2000jā tas jau bija nīkuļojošs nostūris, bet 14 gadus vēlāk - karadarbības zona, no kurienes cilvēki pēc iespējas bēg prom. Ciemati (tolaik kolhozi), no kuriem kādreiz burtiski bēga uz Donbasu, tagad ir teju vai labklājības etalons. Laika sprīdis, kurā notikušas cilvēkam būtiskas izmaiņas, ir niecīgs laika krikumiņš ģeoloģisko procesu mērogā. Ironiski ir tas, ka šīs milzīgās pārmaiņas rada cilvēki, kas ārēji ir tik līdzīgi tiem, kas tiešā veidā ir ierauti šajos procesos, bet visādās citās ziņās tie atšķiras apmēram tāpat, kā vēsturisko un ģeoloģisko procesu mērogi. Ir tikai viena nianse - šie te vēstures veicēji, procesu koordinatori reizēm nāk no tās pašas vides, kas vēlāk kalpo par degvielu un smērvielu vēsturiskajiem procesiem.

(ir doma)

1. Okt 2014

16:18

Lūk, ko vajadzētu pārņemt - Ukrainā pēdējā laikā kļuvis populāri ierēdņus, par kuru lojalitāti un veiktspēju ir radušās šaubas, ievietot miskastē un dot iespēju pārdomāt dzīvi no cita rakursa. Tikai vajag civilizēt procesu - balstīt nevis uz personālo spriedumu, bet gada beigās saitā savilkt solīto pret paveikto un pretī uzzīmēt vienu, divas vai trīs miskastes. Jums brauciens miskastē ar sekojošu atlūguma parakstīšanu.

(ir doma)

30. Sep 2014

15:04

Kamēr ierindas rusofobi (jā jā, tagad ir modīgi visus nekrimnašiešus tā saukt) ar ļaunu prieku velk ķeksīšus pretī parmezānam, krevetēm un kas tur vēl Krievijā kļūst nopērkams retāk un dārgāk, pa tam laikam fašisti un imperiālisti (ek, piemetam arī huntiešus) ir veikuši izmaiņas līgumos, kas skar kosmisko aparātu industriju. Ja vēl vasaras sākumā amerikāņiem tika piedāvāts nokļūt orbītā ar batuta vai tramlīna palīdzību, tad šobrīd Rogozins izsakās, ka jābūt pragmatiskiem, bet kā noprotams, Space-X un tmldz. projekti ļauj cerēt uz neatkarību no krievu nesējraķetēm. Kopumā situācija līdzīga kā ar x86 un aifoniem - Krievija varētu tos ražot pašu spēkiem, bet bez rietumu detaļām un tehnoloģijām tas pagaidām nevarētu notikt.

Te kopskats - http://www.unian.net/politics/990737-der-spiegel-detaley-dlya-rossiyskih-kosmicheskih-korabley-pochti-net.html

un kāpēc Krievija drīzā laikā nevar iztikt bez rietumnieku mikroshēmām utt. (ražošana nevelk, ražošanas iekārtu uzbūvēšanai vienalga vajag rietumu detaļas - piem. tāds sīkums kā augstas precizitātes gultņi, un tad vēl iztrūkst vesela paaudze speciālistu)
http://expert.ru/expert/2014/39/tehnologii-na-linii-fronta/?partner=988462

(5 raksta | ir doma)

22. Sep 2014

08:07

MH17 upuru tuvinieki sūdz Ukrainu tiesā, balstoties uz argumentu, ka valstij jāgarantē lidojumu drošība savā gaisa telpā, pretējā gadījumā tā esot jāslēdz. Prasības - aptuveni miljons eiro par katru bojāgājušo, kas ir daudz vairāk par MA iepriekš izmaksātajām kompensācijām. Interesanti, kā galvā radās plāns - tuvinieku, advokāta vai teiksim, kādu lielu valsti pārstāvoša konsultanta? Panākot kompensāciju izmaksas no Ukrainas puses, faktiski tiktu radīts publisks viedoklis par katastrofas vaininiekiem. Aha, maksā - lūk, tie ir vainīgie.

(4 raksta | ir doma)

19. Sep 2014

15:48

āāāāā supostati!

https://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=7lhXOgJ8ahA#t=22

(ir doma)

9. Sep 2014

23:57

kas notiek pasaulē, aifōni kļūst tik lieli ka lai cilvēce nepārpūlētos, pārbaudot feisbukus ik pēc 15min. ir vajadzīgs pulkstenis?
tas ir retorisks jautājums, saprotams.

tāpat kā "Смогут ли эти часы исчезать с руки патриарха без помощи фотошопа?"

(1 raksta | ir doma)

07:38

http://www.unian.net/politics/960513-volonteryi-kupili-18-mashin-mitsubishi-l-200-pervyie-tri-poluchil-batalon-feniks-foto.html
http://www.unian.net/politics/960616-volonter-feniks-sobral-dlya-ukrainskoy-armii-bolee-50-millionov-griven.html

(ir doma)

07:24Kamēr zivju pārstrādātāji cenšas panākt embargo pārtraukšanu, citi mēģina izmantot situāciju savā labā. Interesanti, vai Londonas drēbnieku pastāvīgie klienti no Krievijas atbalstīs pašmāju ražotāju?

(3 raksta | ir doma)

8. Sep 2014

17:55

Nopostītais Donbass būs jāatjauno - agrāk, vēlāk - bet būs. Un es iedomājos, tā būs lieliska iespēja pārformatēt šo apgabalu, izmest bagāžu kas raksturoja iepriekšējo gaisotni. Jautājums, kā turpināsies šis karš un kad sāksies atjaunošana, un pats galvenais, kurš būs atjaunotājs.

(1 raksta | ir doma)

5. Sep 2014

14:58

Interesanti, kā ietekmē Francija mainīja viedokli par desanta baržām? Kautkur lasīju, ka to ekspluatācija vispār esot paredzēta tikai līdz noteiktiem mīnusiem, kaut gan - potenciālās pielietošanas apgabali par 90% atbilst šim kritērijam. Interesantāk bija, ka vajagot īpašu degvielu, kuru Krievijā pašlaik neražo. T.i. krievi nopērk fotoaparātu kas jāuzlādē tikai ārzemēs? Bet ja esam ciniski, tad vai bija grūti tur paslepus iebūvēt vairākus neatkarīgus blokus, ar kuru palīdzību var attālināti ierobežot vai pilnībā apturēt kuģa darbību? Vai piem. kādam Provansā regulāri jānospiež poga, lai uzparikte turpinātu darboties? Tad tā būtu nevis kara, bet divēja pielietojuma tehnika - var vai nu vest helīšus, vai uzņemt pionieru ekskursijas Sevastopoles ostā un neko vairāk.

(1 raksta | ir doma)

1. Sep 2014

19:26

Civilisti tiešām var palīdzēt armijai.

http://gordonua.com/news/war/Volontery-otpravili-Aydaru-25-tonny-gumanitarnoy-pomoshchi-v-Luganskuyu-oblast-39221.html
http://vk.com/ukrainianliberal
http://vk.com/club75874977 <-- CELOX для Нацгвардии. Друзья, извините за задержку отчета. Вот первая его часть: фото чека (в злотых, 30 упаковок по 160 злотых), фото купленного celox.

(ir doma)

31. Aug 2014

16:11

Runājot par http://www.wings-phoenix.org.ua/en tad ir ziņa

В День авиации Украины, на военном аэродроме Борисполя состоялся демонстрационный полет военно-транспортного самолета Ан-26, восстановленного при содействии благотворителей.
http://army.unian.net/957284-samolet-an-26-feniks-podnyalsya-v-nebo.html

(2 raksta | ir doma)

30. Aug 2014

20:22

"Порошенко заявил перед европейскими лидерами, что Украина защищает границы Европы"
http://www.unian.net/politics/957305-poroshenko-zayavil-pered-evropeyskimi-liderami-chto-ukraina-zaschischaet-granitsyi-evropyi.html

Vai tiešām eiropa ir tik ļoti ieslīgusi komfortā un apātijā, ka piespieda ukraiņus šo acīmredzamo frāzi izrunāt skaļi? Neorientējos diplomātijā, bet šis paziņojums pēc vairākkārtējiem lūgumiem pēc palīdzības jau izklausās gluži nelāgi. Izklausās pēc palīdzības lūguma, kamēr uzrunātais aizņemts ar pastmarku kārtošanu.

Piekāst diplomātiju, šeit patiesībā kas notiek - tumšā pagalmā botāniķim vaicā uzsmēķēt, viņš visā nopietnībā sāk stāstīt ka nepīpējot vai pat sāk rakāties kabatās. Nu jūs saprotat. Muļķīga vilcināšanās situācijā, kad vienīgā racionālā darbība būtu šķilt vai bēgt, atkarībā no sagatavotības. Eiropai un NATO blokam jau sen bija jāpiegādā ukraiņiem turisma un sporta inventārs no īpašā lielveikala, publiski atkrustoties no jebkādas saistības, ja to prasa hartas, konvencijas un pārējie pekstiņi. Uz Lavrova relīzēm būtu jāatbild ar vienmuļu "NATO neko nezin, kādi ir jūsu pierādījumi?" - akurāt viņam saprotamā veidā. Jo neatgriešanās punkts ir šķērsots, šobrīd vairs nav laika skrupulozi turēties pie noteikumiem un regulām. Notiek tesiņš, nevis godīga boksa cīņa.

Jeb Eiropa ir tik gļēva, ka tiešām ir pelnījusi pārformatizēšanu teritoriālā un citos kontekstos?

upd: 21:12 Украина начала получать военно-техническую помощь со стран ЕС. Aprīkojums galvenokārt, bet nu cerams, ka process ir sācies.
Vēl laba ziņa - Tusks ir EP prezidents.

(2 raksta | ir doma)

Navigate: (Previous 20 Entries)