Prof. Biezpientaures pētījumu centrs

27. Jan 2015

20:13

jums liekas, ka drāmu scenāriji ir jāizgudro? apkārt to ir tik daudz.

http://www.bbc.com/news/magazine-30796537

(2 raksta | ir doma)

26. Jan 2015

12:48

Par skaistumkonkursiem runājot, t.i. nerunāsim par to jēgu, bet par iznākumu. Piem. rakstiņš par pasaules skaistāko sievieti, tas ir kā par ātrāko disku - kā zināms, diska ātrumu nosaka izmantotie testi, t.i. tikpat subjektīvi kā sievietes skaistums. Bet vēl labāk skan miss junivers, man tomēr gribētos redzēt godīgu konkurenci ar alfacentauriešu un venēriešu izvēli - varbūt tomēr uzvarētu gāzu mākonis vai žļerkstoša skaistule ar liesmojošu knābi reproduktīvā orgāna vidū.

(ir doma)

25. Jan 2015

21:07

Мариупольская сепаратистка, просившая Путина ввести войска, была убита российским ''Градом''. ФОТО
Жительница Мариуполя, большая любительница "русского мира" Ольга Абдурашитова не далее как 10 июня на своей странице в социальной сети "ВКонтакте" слезно просила российского президента Владимира Путина ввести в Украину войска. Вчера, 24 января, она погибла при взрыве снаряда российской системы залпового огня "Град", из которой русские оккупанты обстреляли ее город.

(3 raksta | ir doma)

24. Jan 2015

01:02

Šonakt ir TĀ nakts, kad es neguļu. Kad desktops (kompja veids, par kādu vairums sāk jau aizmirst) dabūja esesdē disku, izmaiņas bija acīmredzamas, bet skaņas saglabājās - barokļa ventilators un klusais, bet tomēr dzirdamais 5400nieks. Laptops nule arī piedzīvoja skaistumkopšanas operāciju, bet jāsaka, ka vai nu pie vainas novecojušais čipsets vai tas, ka klonēju nevis instalēju no jauna, bet tik dramatisku ātruma pieaugumu nejūt, kā uz desktopa. Un es neticu, ka tā ir sata3 vs sata2. Nu tas tā, sarunas uzturēšanai. Īstā tēma ir klusums. Desktops, kā jau pieminēju, joprojām atgādina īstu kompi, klusu bet skanošu kompi. Tagad, naktī pēkšņi saprotu, ka laptops atgādina planšeti, klusu un vēsu zivi, kas vairs nekustina spuras. Zem labā delma nejūtu izteiktu siltuma saliņu, kas starpsezonā mēdza atgādināt rokas pieskārienu. Par laimi, pa reizei klusināti ieskanas ventilators. Zinu, ka pieradīšu, bet pagaidām ir dīvaina sajūta, gribās skatīties uz indikatoriem vai viss ir kārtībā.

(10 raksta | ir doma)

16. Jan 2015

18:36

liptonam trāpīga reklāma paciņtējām - be more tea

(ir doma)

9. Jan 2015

20:33

Kā valdībām būtu jārisina sarunas ar ķīlnieku sagrābējiem? Pierasts, ka cilvēka dzīvība ir vērtība, sākas sarunas un var ietirgot vajadzīgos labumus, ieskaitot uzpildītu helikopteru. Ja ir zināms, ka sarunas nenetiek un vienīgais iznākums ir sagrābēju iznīcināšana, pat ja tas nozīmē ļoti iespējamu ķīlnieku bojāeju - vai tas ietekmētu ķīlnieku cienītājus? Protams, šeit abām pusēm ir jāpārkāpj psiholoģiska robeža, vienkārši cilvēkiem būtu jāsaprot ka arī tirgošanās rezultātā viņu izredzes palikt sveikiem un veseliem nav lielas.

(ir doma)

6. Jan 2015

23:03

uzrodas negaidīti tēviņi

(1 raksta | ir doma)

13:54

lasot, reizēm burti maina secību un jo tālāk, jo biežāk.

piedāvājums ir otršķirīgs
minirimi veikalos

(ir doma)

12:22

Jau kuro reizi sastopos ar viedokli - telefons, kam apkārt ar metāla stīpiņa vai pakaļa ir no alumīnija, ir ja ne klasi augstāks, tad vismaz sniedz estētisku baudījumu. Uz atgādinājumu, ka agrāk fotoaparāti bija no metāla un ar laiku vieglāka, lētāka un izturīgāka plastmasa to izspieda, šie biedri nereaģē. Esot patīkami paņemt un turēt rokā, nu jūs jau saprotat, cik tas ir freidiski. Man otrādi - alumīnija traukus sen vairs nelietoju un nemaz neskumstu. Telefons, nu tur planšete vai kas - manā sapratnē tas ir liels tranzistors, kam jādara tas ko no tā sagaida, jāmaksā gana dārgi lai neizjuktu pirmo mēnešu laikā un gana lēti, lai mainoties standartiem un vajadzībām, varētu to atdot kādam, kas to izmantos, nevis izmisīgi censties pārdot par 3/4 no cenas lai finansētu vajadzīgo lietu. Par gadžeta pirkšanu uz krīta es nemaz nerunāšu, ja vien tas nav ražošanas līdzeklis. Slidens un aukstumā pirkstus stindzinošs metāla korpuss? Kristāli uz apmales un slavenību parakstu imitācijas uz vāka? Atsakos jau iepriekš par labu jums.

(ir doma)

29. Dec 2014

22:00

Bērnībā mēs Ziemassvētkus nesvinējām, un nepazinu nevienu, kurš svinēja. Galvenie ziemas svētki bija JG ar galdu, ap kuru sasēdās kuplā pulkā, nu tur siltais ēdiens, aukstais galds, vīriem šņabis, dāmām liķeris, visiem konjaks, šampiks tika arī bērniem, kamēr pieaugušie pagalmā kavējās pēc salutēšanas. Pēc tam viss mainījās, nāca ZS, valsts migrēja citā tradīciju sfērā un tagad Ziemassvētku svinēšana ir viena no lietām, kas apliecina piederību tai otrai vērtību sfērai, kuru es bērnībā pat netiku redzējis, vien dzirdējis.

Pareizticīgie savus ZS vēl tikai svinēs, un pavei, aziāti Jauno gadu sagaidīs arī krietni vēlāk. Brīnums, ka nobīdes ir tik nelielas, bet no otras puses, varbūt tas ir iemesls, kāpēc mēs vēl neesam viens otru apkāvuši, jo tagad atšķirība, lai arī saskatāma, nav izteikti liela. Ir radīts lielisks mīts, kas vieno lielas cilvēku kopienas un no praktiskā viedokļa, arī ekonomika priecājas par šo tradīciju.

Šeit nav iemesla gausties, cik tur patiesības vai nē - ja valsts ir pieņēmusi kautkādas tradīcijas par savējām, kopj tās un nozīmē šīs dienas par brīvdienām, tātad valsts piedalās cita veida, nemilitārajā, aliansē.

Mani interesē, cik cilvēki ir saprātīgi un cik lielā mērā tie spēj sadarboties kādu lielāku mērķu sasniegšanai, neskatoties uz acīmredzamām sadzīviskajām atšķirībām - valodu, svinamajām dienām, folkloru, uzskatiem par to vai Zeme ir lodveida ķermenis vai plācenis uz ziloņu mugurām. Te gan vietā būtu jautājums - kādi ir tie lielākie mērķi? Pagaidām vidusmēra cilvēkam manā apkārtnē nav nepieciešams atteikties no ieradumu un uzskatu mitoloģijas, nav acīmredzamu iemeslu. Tomēr, tāpat kā iepriekš sabiedriskā iekārta ir mainījusies, acīmredzot, tas notiks arī turpmāk. Kā tas izskatīsies, kā tas notiks? Ņemot vērā, ka bērnībā man ne prātā nevarēja ienākt, ka reiz Ziemassvētkus svinēs plašāk par Jauno gadu, domāju ka ir pamats pieņēmumam ka būs arī citas izmaiņas. Nu tad lai 2015. nāk ar labām pārmaiņam un aiztaupa deja vu, ā, un lai pagaidām ķīniešu JG nekļūst par vietējo tradīciju.

(ir doma)

27. Dec 2014

18:30

(1 raksta | ir doma)

24. Dec 2014

20:12

Svārstos izvēlē - žandarms un citplanētieši vs fantomass atgriežas.

p.s. es arī nesaprotu īgņas, kuri purpina par ZS - joprojām var izvēlēties starp konfesijām, pagānismu vai neitralitāti, turklāt neviens netiek sodīts ja gadījies izlaist iepirkšanās un 12 ēdienu gatavošanas drudzi.

(1 raksta | ir doma)

21. Dec 2014

11:38mesidžs vienkāršs - nedzienieties pēc melnajiem, pilnīgi pietiek ar sarkanajiem!

(ir doma)

16. Dec 2014

08:17

Pizza Hub

Krievijā, kur tulko arī ārzemnieku nosaukumus, lai būtu Пицца Тут

(2 raksta | ir doma)

13. Dec 2014

21:06

Kāpēc tilpumu auto virs blakussēdētāja ceļgaliem sauc par cimdu nodalījumu? Nekad tur neesmu redzējis cimdus. Dokumentus, spuldzītes, zīmuļus, saldumus, salvetes, visu ko citu, bet cimdus nekad un nekādus. Domājam, domājam....ā, lasām.

Cik ilgi tomēr saglabājas vēsturiskie nosaukumi! Izrādās, ap melleniumu pārstājuši tur likt spuldzīti, raksta, ka pat lakšerī vāģos. Tagad var neuzkrītoši pavaicāt, kā jūs tumsā atrodat tur vajadzīgās lietas.

(12 raksta | ir doma)

13:10

no kā es figeju tiltā, ne jau no skandināvu dizaina vai teroristu motīviem, nē.
drīzāk tas, ka policisti vēsi paziņo, datorus mēs ņemsim līdzi, vai pavaicā tas nekas ja es ieiešu jūsu dzīvoklī, nevienā epizodē netiek pat pavicināts kratīšanas orderis.
nerunājot jau par smēķēšanu darba telpās, tas viņiem kautkāds protests pret globālo pretsmēķēšanas tendenci, vai.

ja priekšstats par pasauli veidotos tikai no kino, par skandināviju man nebūtu sakāms itin nekas labs - vieni vienīgi dīvaiņi, seksuālie maniaki, varmākas un pārējie tautas talanti.
ja nu vienīgi lāga Akka no Čebnekaises, lai gan tur drīzāk ir formāta ierobežojums, kas neļāva pilnībā atklāt tēlu.

(1 raksta | ir doma)

11. Dec 2014

09:48

Kautkas ar tiem dolāriem tomēr nav īsti riktīgi....rublis protams zaudē vērtību, bet 6arpus ļamu zaļo par Gūtmaņalas bildi, khm khm....

http://petapixel.com/2014/12/10/peter-lik-print-sells-6-5-million-shattering-record-expensive-photo/

(8 raksta | ir doma)

9. Dec 2014

19:21

В РПЦ опасаются, что из-за Ока Саурона в Москве может "что-то пойти не так"

Он также отметил, что такие инсталляции перед установкой необходимо обсуждать «если не с населением столицы, то с какими-то культурными авторитетами».

itāliks mans

pilnīgi Volanda kārtējā ierašanās.

(ir doma)

13:28

Моста не будет - это дорого. Будет тоннель. И рыть этот тоннель будут все, кто орал, что Крым наш.

Тимченко отказался от строительства Керченского моста из-за высоких рисков проекта. Nu, vispār. Nodrošinās gadījumam, ja nāktos atdot Krimu?

(ir doma)

8. Dec 2014

08:09

"Он (бегемот, не Гандлевский) царственно вставал из ванны – ко всеобщему восторгу. Поворачивался к зрителям своей толстой попой. И начинал опорожнять кишечник. Этот процесс у бегемотов происходит под высоким давлением, а хвостик у царя зверей - такая смешная лопаточка, и лопаточка эта моталась быстро-быстро, на манер вентилятора. Хватало на всех зрителей.
....
Насчет личного зверинца, может, и сказки, но юность у Сатурна вне всяких сомнений была драматическая. От голода и бомбежек погибло почти всё население Берлинского зоопарка: из 16 тысяч зверей уцелели только 96. Прямо в террариум попала бомба, убив большинство крокодилов, а остальные бегали по соседним улицам, страшные, как белая горячка."

http://echo.msk.ru/blog/b_akunin/1450400-echo/

Господи, ну почему я сорок пять лет не был в зоопарке?

(ir doma)

Navigate: (Previous 20 Entries)