Prof. Biezpientaures pētījumu centrs

27. Nov 2014

09:42

Lielveikalā intereses pēc palīkņājot gar plauktu "zaļā zeme", mani visvairāk aizgrāba dabiskais sīrups, kura dabiskumu apliecināja pelējuma plēves lēveri un šokolāde ar rozā zemeņu gabaliem, kautkādu herbāriju un salkaniem tekstiņiem. Neapgalvošu, bet šķiet ka mājražotāja ievārījums mazpilsētas tirdziņā maksā lētāk, nekā galvaspilsētas lielveikalā, kur tas konkurences cīņā pagūst neatgriezeniski novecot. Par otro gadījumu man pat nav minējumu, kurš pērk no tām pašām kakao pupām ražotu šokolādi, ko izmanto Laima, par 2x lielāku cenu. Gribās iedvesmu - izlasi grāmatu.

(ir doma)

25. Nov 2014

23:22

Vietējā veikalā 90% šokolādei atlaide, masu psihozes iespaidā izpirkta un vairs nav, nācās pirkt 70%. Ciparos tik neliela atšķirība, bet garšas starpība subjektīvi liela, atgādina saldo sojas tāfelīti no bērnības, lai gan objektīvi, protams, ir daudz labāka par pionieriem un aladinu. Šokolādē ir kaut kāda viela, bet cilvēks ir liels gurķis - par daudz mitruma ir slikti, par maz gaismas arī slikti. Vārdu sakot, viens kaprīzs dārzenis, lai arī ar milzīgu pielāgošanās spēju.

(ir doma)

24. Nov 2014

09:17 - apple a day

Вот, чтобы не допустить искушения и смертоубийства, а также создать у потенциального противника иллюзию, что среднестатистическому призывнику в России хватает на "Айфон", и издало МО это мудрое распоряжение.

Яблоки запрещают, чтобы не было гомосятины всякой нехорошей в войсках.

И только в Минобороны РФ сапсем не знають, что подобные фишки стоят во всех андроидных устройствах, посему оные и не запрещают.

Умный человек предпочтёт отдать айфончик военкому и не ходить в эту армию вовсе. Чем потом подарить его "дедушке" в обмен на сломанные рёбра.

Выпуск позолоченных смартфонов Caviar Supremo Putin II с портретом президента России остановлен после того, как стало известно, что Владимир Путин не одобряет коммерциализацию своего образа. Модель Supremo Putin II создавалась на основе iPhone 6, задняя панель которого покрыта анодированным золотом. На ней выполнено несколько гравировок: с портретом Путина, первыми словами гимна и гербом России. Технические характеристики модели остались такими же, как у iPhone 6.

(ir doma)

13. Nov 2014

17:29

Lūk, kas priecē - tik labi, ka Latvijā nav dabas resursu, kas līdz šim tika uzskatīti par vērtīgajiem. Nafta tur, gāze (tie, kas ir atklājuši gāzes atradnes pie Inčukalna, tālāk var nelasīt), platīns vai litijs. Pirmkārt, nepalīdzētu. Otrkārt, būtu kā tāds krusts uz mērķa. Teritorija, novietojums uz globusa, protams, ir kādi ir un tur neko nepadarīsi, ar to jāmāk sadzīvot. Var mierināt sevi ar domu, ka daudzi no tiem, kas vinnē miljonus, tā arī neiemācās ar tiem apieties. Pat nestāstiet, ka sava nafta vai gāze būtu ko mainījušas - šajā laikā un ar postpadomju apziņu. Pēc simts, divsimts gadiem - jā, iespējams. Toreiz, tagad - nē.

Bērnībā es kautkur pamanījos izpētīt civilās aizsardzības plakātus, kas attēloja pelēkus cilvēciņus dažādās situācijās - skrienot uz pazemes bunkuru, sēžot bunkurā uz koka soliem, kā tādi zilonēni ar gāzmaskām uz galvām un ārpusē bija liela, briesmīga sēne. Tad vēl papīra lentu krusti uz stikliem, ko pielīmēja ar klīsteri. Man riebjas kīseļveidīgi saldie, jo tie atgādina klīsteri. Nu lūk, un tagad esmu pretējā pusē un atkal ir shēmas, atkal tā nelāgā sajūta. Ja nu runājam tieši, es drīzāk brauktu uz dubļainu pļavu, kur cilvēku pūlis vairākas dienas klausās dārdošas instrumentu skaņas un guļ kur pagadās, nekā skrietu uz bunkuru.

Starp citu, airēšanas apoloģētus(-es) varu iepriecināt - bija filma, kurā meitene, jauna samērā, bija bēgusi ar laivu no Vācijas uz Dāniju, un tikusi līdz galam. Tas ir iespējams. Bija vismaz. Tagad visādi lāzeri tomēr un haiteki. Tā ka mana likme būtu uz roņa kostīmu vai motorene ar dārdošu abbu un alus kasti uz jumta - zviedru ģimene atgriežas mājās, tikai pamēģiniet aiztikt.

(ir doma)

10. Nov 2014

11:29

Skatoties uz gleznu "Pu presents yotaphone to Xi" nāk prātā - šis te verķis tiek piesaukts kā krievu ražotāju pēdējo gadu veiksme. Nu labi, detaļas ražo paši apdāvinātie, bet mēs zinām, ka pavāru mēdz slavēt pat ja viņš pats neaudzē graudus un nemaļ miltus. Tad kas sanāk - veiksme ir bijusi doma par e-ink ekrānu dēļ krietni zemākā enerģijas patēriņa, lai arī ne viss ir tik šokolādīgi (neko citu jaunu nemanīju, varbūt neuzmanīgi lasīju). Un tad vēl tas, ka lielais vairums izstrādātāju neatbalstot šāda veida ekrānu, līdz ar to uz tā attēlojas tikai nedaudzās yotas aplikācijas. Kā tad ir telefonos, aplikācija pa tiešo komunicē ar ekrānu (mikrofonu, atmiņas karti), nevis caur OS? Jeb problēma ir androīdā? Man kā izskatās - aplikācija prasa uzzīmēt kautko - figūru, tekstu - tur un tur tādā vai citādā krāsā/fontā un OS to izdara, pati tiekot galā ar atšķirībām starp ekrānu veidiem.

Protams, veiksme būtu apvienot abu veidu ekrānus vienā panelī. Gribi - spēlē monohromus putnus vai lasi krāsainu bilžu grāmatu. Vai otrādi. Kaut gan nē - varētu būt arī divi lielie ekrāni Pro modeļos jo apgriezt uz otru pusi tomēr sanāks ātrāk, nekā pārslēgties starp aplikācijām. Un pro plus modelim vēl pieslēgt trešo, ārējo ekrānu - filmām, spēlēm.

(ir doma)

8. Nov 2014

10:44

Rinkeviča sakarā interesants ir vienīgi iemesls, kāpēc tas notika. Neticu es tam, ka dzīvoja laimīgs gejs, kurš Mārtiņiem par godu nolēma iznākt no skapja. Tātad apsteidzošais paziņojums, un tad jautājums, ko apsteidzot - vietējos vai ārējos atmaskotājus, un ko tieši no viņa gribēja izspiest (protams, ja tas nebija plānots vienkārši kā ilustrācija par gejropas pagrimumu).

(6 raksta | ir doma)

7. Nov 2014

19:19

Beidzot esmu trāpījis uz seriālu, kas nevis aizrauj vai atstāj vienaldzīgu, bet ērcina - ze100. Sižets izklausās daudzsološs (cilvēce pēc 100 orbītā pavadītiem izdzīvojošanas gadiem mēģina atgriezties uz Zemes, pirmajā sezonā nosūtot turp ar likumu konfliktējošus jauniešus). Tagad saprotu, kas ir neizmantots potenciāls, samocīts un nepārdomāts sižets, slikta faktoloģija. Nujā, itkā man būtu tādas dzīves pieredze, bet ja acīmredzami nav ticamības momenta, tad ko tur. Piem. es neko nezinu par meta štellēm, bet visiem zināmais šovs neradīja sajūtu, ka ēdu sojas cīsiņus. Kaut gan droši vien ēdu, bet tur jau tas knifs - ēst un nejust.

Lasu, ka sāk izrādīt visai nopietnu filmu interstate interstellar. Ja filma ir par augstākajām vērtībām, tad es mazliet nesaprotu noņemšanos ar MC vizualizāciju, itkā tam būtu nozīme. Ja reiz to neviens savām acīm tāpat nav redzējis, vai ir jēga veltīt tik daudz laika, lai kino to attēlotu pēc iespējas tuvāk tā patiesajam izskatam? Šeit uzreiz jāpiebilst - protams, labi ka uz Zemes kāds par to domā un nav nekā nosodāma, ka tas notiek filmas uzņemšanas procesā. Starp citu, būtu interesanti uzzināt, vai pašus astrofiziķus satrauc šis jautājums? Galu galā, kosmiska mēroga ķermeņu un procesu, kas cilvēcei lielākoties zināmi kā secinājumi un formulas, vizualizācija ir gaužām....viens pīpis, teica Bizamžurka un izsvieda dārzā maizīti, ilustrējot kosmisku kataklizmu.

Tad vēl turpinot par šādu ceļojumu - tas būtu pieļaujams vien zinātniskās antiutopijas apstākļos, kad būs uzvarējuši roboti un sadalījuši cilvēci kastās, nu tur planktons, operatori, problēmu risinātāji, izgudrotāji utt. Nu, padomājiet, vai tas ir atbildīgi pret kosmisko saprātu un ķermeņiem - ļaut doties izplatījumā jaunas cilvēcei piemērotas planētas meklētājiem, ja perspektīvā uz turieni dosies čuvaki ar babkām vai to rokaspuiši? Īsumā, cilvēcei ir vajadzīga nākamā planēta, ko pārstrādāt procesoros, ekrānos un šmotkās. Ja uz jauno planētu dotos tikai kasta, kas rada vairāk nekā patērē, spēj domāt ārpus čāpstināšanas un atbildīgi izturēties pret vidi un līdzcilvēkiem, tad lai lido, protams. Pārējiem būtu jāpaliek tepat bez variantiem. Vispār jēdzīgākais variants būtu, ja pārcelties fizioloģiski varētu tikai kaut kādā veidā evolucionējušie, lai vienkāršotos atlases padarīšana.

(6 raksta | ir doma)

6. Nov 2014

23:22

ātro kredītu paradigmas maiņa - no "esmu normāls knēvelis, plēšos pušu, bet galus savilkt nevaru" uz "staipu šlangu kā māku, esmu viss tāds razdolbajs, bet huļe, ejiet vbaņu, bet es par 300 ērām sarīkošu čingi-čiki"

(ir doma)

3. Nov 2014

23:38

Если ты Айфон потрогал,
или подержал Айпад -
сразу части скреп лишился
и болит, к погоде, зад...

http://echo.msk.ru/blog/echomsk/1430442-echo/
http://echo.msk.ru/news/1426464-echo.html
http://echo.msk.ru/blog/oreh/1430570-echo/

(ir doma)

08:05

Runājot par narkotiskajām vielām, kuru izplatīšana un lietošana nav aizliegta. Nu jau kādu brīdi operēju espreso dampīti ar globālām sekām - sieva, kura ilgus gadus bija lielā krūzē aplietas kafijas piekritēja, dzer to nieka pili + glāzi ūdens. Pats arī esmu atsācis dzert kafiju. Piešaušanās pie bezvārsta portafiltra prasīja laiku, vienu brīdi jau likās ka esmu nopircies uz pasaciņu, bet kā vienmēr pacietība un darbs tiek atalgoti - ir, ir iespējams izspiest to, ko sauc par sweet shot. Te ir tāds mazliet paradokss - prāts saka, ka kafijai jābūt rūgtai, bet tas pārsvarā notiek, pieļaujot pārāk ilgu ievilkšanās laiku (pārāk smalks malums, pārāk spēcīgi sastampāta filtrā). Un espreso gadījumā pieļaujamā robeža ir mērēma sekundēs, ne minūtēs. Tiesa, izspiežot par ātru (pārāk rupjš malums, pārāk maz sastampāta) rezultāts ir ūdeņains un bezgaršīgs. Lūk, tas ir viens no momentiem kas man šajā lietā patīk - ka rezultāta sasniegšanai katru reizi ir jāvelta mazliet darba un uzmanības, aptuveni tas kas mani joprojām notur pie filmas, tikai tur procesam ir krietni lielāka tolerance. Varētu teikt, ka espreso ir dipiņš ar vēl lielāku wow efektu un vēl mazāku dinamisko diapazonu. Varbūt tas viss ir mazohisms, jūs padomāsiet, un iespējams, ka jums ir liela daļa taisnības. Var taču nobildēt 5 bildes un salikt vienā hdrā un izspiest kafiju no kapsulas.

No praktiskā viedokļa - pērkot espreso dampi, ir jāierēķina arī disku vai konusu veida dzirnaviņas (burr grinder), ar īpašumā esošo asmenīšu dzirnavām faktiski nav iespējams panākt vajadzīgo malumu, turklāt nav iespējams atkārtot to pašu nākamreiz. Ir tāds pieņēmums, ka dzirnavām jāmaksā aptuveni pusi no spiedēja vērtības jo kritiskais elements procesā ir tieši dzirnavas un pati kafija, nevis espreso aparāts (pavaicājiet, kā es to uzzināju!) un nevajag paļauties uz iepriekš maltu kafiju neatkarīgi no vārda un cenas - tas vienkārši nebrauc.

(11 raksta | ir doma)

31. Okt 2014

21:35

Happy Hallowe'en!

(2 raksta | ir doma)

10:55 - baseina anegdots

apmeklētāja divdaļīgajā peldkostīmā - baseina uzraugam: vīrietis metinātāja brillēs nupat tik briesmīgi šļakstījās, ka man izplūda acu tuša!

(ir doma)

28. Okt 2014

14:45 - Annuška ceļ likmes

В Киеве перевернулась цистерна: на проезжую часть вытекло около 20 тонн подсолнечного масла

(1 raksta | ir doma)

12:40

Par ukraiņu lidotāju Savčenko, kuru žmurī pa cietumiem un psihenēm, biedējot ar tiesas procesiem. Agrāk gribēja tiesāt par teju vai noziegumiem pret cilvēci, tagad jau par nelikumīgu robežas šķērsošanu. Apmēram tādā pat garā, kā Putina apsveikums Ukrainai sakarā ar gadadienu uzvarai pār fašismu. Man domāt, ukraiņiem vajadzēja arestēt kādu no krievu aģentūras bosiem un tiesāt par pedofīliju vai samuķīt citu putru, kuru mazais sadists klusēdams mainītu pret Savčenko.

Tad vēl par visuresošo kino. Krievija un Ukraina jau uzņem filmas (vēl viens cīņas veids tomēr) un materiāla tur ir gana. Mani interesē, kad pieslēgsies Holivuda, jo pa šo laiku esmu lasījis diezgan daudz interviju un atstāstu, kas ar vieglu apstrādi ir gatavi scenāriji A klases bojevikdrāmām. Savčenko gadījums, ko vispār nozīmē ilgstoši būt gūstā, kur tevi nemitīgi presē? Skaidrs, ka ir jāizrāda cieņa un tā, bet tieši noklusēšana būtu necieņa. Labi labi, ir tur tāda smalka robeža, un iespējams, vispirms jāpaiet 5 gadiem dok. filmu pavēnī, bet tomēr. TV ērā paši ukraiņi būtu ieinteresēti blokbāsteros par Saurmogilas vai lidostas kaujām, par Ilovaiskas katlu un tas ir tikai pa virsu ņemts, tur vēl milzīgs slānis ar civilistu traģēdijām un kā jau kino, arī otras puses psihes izpēte, tur esot bijis daudz tādu KF kareivju kas vispār nesaprata par ko viņu zarnas tika iešautas tuvējo koku zaros. Abu pušu vecāki, un daži tomēr samierinās - ko lai dara, tāda bija pavēle. Pavēle mirt sarīkotā gladiatoru cīņā un sadegt pārvietojamā krematorijā. Mēdz teikt - pārsteidzošs vai iespaidīgs kino, bet kino pats nekad nav pārsteidzošs, tāds var būt tikai tas, kas tiek attēlots. Un pasaule turpina pārsteigt un pārspēt pati sevi.

(ir doma)

26. Okt 2014

09:29

...на следующем параде на Красной площади, на параде 9 мая в составе войск ПВО должны ехать снегоуборщики – мощное российское оружие.

(ir doma)

24. Okt 2014

19:36

Brīnos, ka agrāk lietoto vārdu sistēma (dažādas pabeigtības pakāpes vienumu kopumu) tagad mēdz aizstāt ar modīgāku vārdu ekosistēma. Piem. androīda vai epla ekosistēma. Kas īsti tiek apzīmēts ar eko šajā gadījumā? Vai sistēma šajos gadījumos apzīmētu mazāk? Manā sajēgā sistēmā ietilpst gan dzelži, gan OS, aplikācijas un izstrādes rīki, kā arī visādi servisi, kas pieejami lietotājiem.

Lasu par biznesa ekosistēmu, par ekonomikas organismiem. Nu, tur viss skaidrs - izveicīgākie organismi apēd mazāk attapīgos, varbūt tas ir pat asprātīgi.

(4 raksta | ir doma)

10:28

nopriecājos par jaunās produktu līnijas elektrun nosaukumu

(ir doma)

19. Okt 2014

21:34

Iegriezos rimi, vakara rindas ir mans iecienītais žanrs. Jauniete puķainā vasaras kleitiņā un ziemas zābakos, pensionāre kasierei skaidro - man te ir 7 vienādi bulciņu komplekti, katrā ir tas, tas un vēl tas. Pa šo laiku rimi, konkurējot ar optima līniju, palaiduši rimi basic. Ceru atgriezties, kad būs implementēts nākamais līmenis un beisikā es nespēlēju, jo pērku tikai ko man tiešām vajag.

Nu, bet jūs par ko?

Poll #20189
Open to: All, results viewable to: All

aaa

View Answers

rimi expert
0 (0.0%)

rimi professional
1 (16.7%)

rimi nitro deluxe berserk
5 (83.3%)

(7 raksta | ir doma)

15. Okt 2014

21:05

Kandavā esot Pupu krogs, bijis neesmu, bet prātā nāk vecais labais titty twister, kas tagad pieejams arī seriāla iepakojumā. Līdz vidum pat aizrāvos (roudmūvijs ar flešbekiem, pag, bez tiem tagad vēl kāds filmē?) un scēnas krogā līdz vampīrfesta sākumam bija OK. Festa sākums vēl prognozējams, pēdējās divas sērijas - pilnīgi amorālas, ieslīgšana senās nešķīstības rebēs un kautkas no fentezī (te es domāju tripu labirintā). Tātad, vai šeit darīšana ar normālu izstrādājumu seriālu žanra robežās vai seniluma virzienā dreifējošā Rodrigesa retrospektīva? Atzīšos, ka daudz kas man patika, bet kopumā šķiet, ka mērķauditorija ir vecējošie skatītāji, kuri vēl atcerās pirmo filmu. Bet ja kādam ir klikšķis uz vampīriem, tad visam vajadzētu saklikšķēt pareizajās vietās.
Ceru, ka Rodrigesam pietiks prāta neturpināt nešķīsteņu klanu cīņu izpēti un ātrāk pievērsties...paga, ko viņš gribēja pārfilmēt nākamo? Ā, šķiet, ka spaikidus. Nu, es taču jau teicu.

(ir doma)

8. Okt 2014

08:37

Рон Джонс преподавал историю в средней школе Эллвуда Кабберле в Пало-Альто, Калифорния. Во время изучения Второй мировой войны один из школьников спросил Джонса, как рядовые жители Германии могли притворяться, что ничего не знают о концентрационных лагерях и массовом истреблении людей в их стране. Так как класс опережал учебную программу, Джонс решил выделить одну неделю для посвященного этому вопросу эксперимента.

http://echo.msk.ru/blog/adme/1414422-echo/

(1 raksta | ir doma)

Navigate: (Previous 20 Entries)