Prof. Biezpientaures pētījumu centrs

29. Maijs 2015

10:50

https://youtu.be/7Qdwcm4Z49s?t=44

nasing spešel ir miris, lai dzīvo pļīz kvešen to mī

(1 raksta | ir doma)

27. Maijs 2015

09:23

arhitektūras cienītājiem noteikti nav noslēpums, ka fīrers nebija unikāls savā vēlmē būvēt lielas ēkas, arkas un vispār, visu būvēt lielu.
http://www.fresher.ru/2013/05/13/nevoploshhennye-proekty-sovetskoj-arxitektury/

īsi par Maskavas galvenās mācību iestādes celtniecību
http://vsenichego.ru/?p=1969

nevar nepieminēt monstruozo sovjetu pili (šķiet, Suvorovam tā bija pieminēta, pēdējās republikas uzņemšana savienībā)
http://masterok.livejournal.com/1323817.html

nu un loģiski ir beigt apskatu ar baseinu zem klajas debess, ko uzcēla uz iepr. celtnes pamatiem, jo kāpēc neizmantot labus pamatus labiem mērķiem
par baseina celtniecību - http://echo.msk.ru/blog/varlamov_i/926618-echo/
pastarpināti, ar emoc. komponenti - http://mgsupgs.livejournal.com/1242668.html

(2 raksta | ir doma)

20. Maijs 2015

23:38

sākumā bija шубохранилище, tad - efektīvā menedžera ienākumu deklarācija (hronoloģiski), turpinājumā seko дом привратников.

(ir doma)

19. Maijs 2015

14:25

Ar ko atšķiras krāpnieku uzdarbošanās no darbošanās? Periodiska darbošanās vs pastāvīga? Uzsver izaicinājumu tiesībsargājošiem orgāniem, pēc analoģijas ar uzspridžīt, uzbraukt, senlaikos - uzkasīties?

(ir doma)

14. Maijs 2015

08:35

Izrādās, ar cilvēku skaitu nemaz nav tik traki kā biedē - joprojām ir starppilsētu autobusu reisi, kuros pietrūkst sēdvietu. Laikam gan nav tā, kā savulaik kad piektdienas pēcpusdienā buss bija garantēti piebāzts (LAZi tomēr bija mazāki), bet tomēr. Stāv sievietes vecumā 60+ kas netraucē sēdošajiem jaunēkļiem domīgi vērties ceļmalas krūmu virzienā. Aizkustināja arī māte ar agrīno pusaudzi, kas audzina tādu kas pašu kādreiz nelaidīs apsēsties un cita - ar mazu bērnu, kas guļ uz blakus sēdekļa (līdz 6 g.v. bērnam biļeti var nepirkt, ja tas neaizņem atsevišķu vietu). Protams, es neaicinu celt jaunēkļus augšā (galu galā, ir jau arī invalīdi, kas pēc tādiem neizskatās) vai publiski pārbaudīt biļeti bērnam. Ir lietas, kas vispār ļoti negribīgi veidojas piespiedu kārtā, kaut kas no tā, ko parasti ieaudzina vecāki jau bērnībā.

(ir doma)

11. Maijs 2015

10:09

Izrādās, Teikā joprojām darbojas diennakts puķu tirgus. Puķes tirgo arī kioskā, kas atgādina 90to sākumu - 2 naktī varēja nopirkt vienu banānu, trīs cigaretes vai pudeli zilā liķiera. Tagad - dodiet kilo rožu un vēl to orhideju. Jūs bieži pērkat puķes naktī?

(3 raksta | ir doma)

8. Maijs 2015

08:00

Baseins iesnaudies pirms remonta, cilvēku maz. Trīs cilvēki, tas ir pietiekoši maz, lai ūdens būtu gluds kā ezerā pirms rītausmas un varētu dzirdēt paša kustības. Ļoti klusi, tik klusi ka gribējās slīdēt, izstiept kustību cik iespējams un vēl mazliet. Pavasara īpašais laiks, kad caur jumta logiem sejā mēdz iespīdēt spoža saule. Tik īpaši viss bija, peldēju teju bez atpūtas, bet nepiekūstot. Klusums turpinājās pirtī, bez puišeļiem kuri tērgā un tekalē šurpu turpu kā zvirbuļi. Starpstāvokļi mēdz būt tik īpaši, kad vairs neesi šeit un vēl neesi tur.

(ir doma)

1. Maijs 2015

14:41

puika uz asfalta ar krītu bija uzvilcis clesh of clens
pasmit gados mājas priekšā uz ietves rakstīs dobroe utro, ljubimaja
aug polittehnologs

(ir doma)

29. Apr 2015

08:06

Nesen redzēju ģimeni, kas autobusā iekāpa ar melniem baloniem, uz kuriem baltas miroņgalvas. Ienāca prātā, ka nelieliem uzlabojumiem būtu laba alternatīva puķēm, kuras vai nu nozog, vai neieaugās. Un vispār varētu palaist balonu ar gps no balkona, lai lido uz norādīto vietu. To es saku kā cilvēks, kam radinieki desmit reizes gadā brauc pa pārsimts km lai aizvestu klēpi puķu. Protams, tas ir laika jautājums, kad un kā mainīsies tradīcijas attiecībā uz apglabāšanu un aizgājēju pieminēšanu.

(2 raksta | ir doma)

28. Apr 2015

09:14

Biju nodot pag. gada etalonus. Tas aizņēma 30 minūtes un arī tikai tāpēc, ka pirms manis neviena nebija (atšķirībā no divām citām reizēm). Svoloči, būtu labāk nanotehnoloģijas ieviesušu klientu apkalpošanā, lai tāds sīkums kā biļete nebūtu jeblya viņu dinozaurīgajos centros, līdz kuriem vēl ir jānokļūst.

(1 raksta | ir doma)

24. Apr 2015

23:43

В Санкт-Петербурге казачьи патрули будут проверять ночные клубы относительно соблюдения православных традиций

Sen bija laiks - kur tas redzēts, ka pēc kokčika nozviedzas, nevis pateicas radītājam. Un tad vēl krustīties vajag ar pareizo roku, un pirkstus salikt, nevis vicināties ar cigareti rokā.

(ir doma)

20. Apr 2015

10:49

Tā kā man nav pamatotas kritikas androīdam, tad vērsīšu savu nepatiku pret versiju apsaukšanu - kāpēc vajag gan ciparus, gan vārdus. Lai arī V. D. mēdza teikt, ka mīļam bērnam ir vairāki vārdi, bet labāk tad sauktu vai vārdos, vai numurētu. Tagad atsit anekdoti par Bāden-Bādeni. Windows versijām tie nosaukumi savulaik bija tādi neformāli, kas arī bija īstais smeķis.

(5 raksta | ir doma)

9. Apr 2015

17:08

Dažas piezīmes par telefonu: mani presē, kāpēc neizmanto telefonā 4g, saku man vienkārši nevajag. Kas tur ir bez ātruma, kuru neizmantoju? Ja tehniski tur ir kautkāds uzlabojums, piem. 2x retāk jālādē - esmu par.

Par kameru telefonā - joprojām turpinās apsēstība ar pikseļiem, likās jau ka ir beigusies, bet nekā. 8, 13, 21. Ko līdz tie pikseļi, ja sensori telefonos ir maziņi? Tad vēl par autofokusu raksta - pilnvērtīgs autofokuss, kas nodrošina super bildes utt. Par kādu AF mēs runājam 28mm objektīvam, pie mazām diafragmām? 90% tur pat fokusēt neko nevajag, nospied un ir. Es jums ko teikšu - AF neesamība telefonā manu dzīvi tikai uzlabo, netērēju laiku AF kvadrātiņu pētīšanai. Es runāju par visparastākajām bildēm ar platleņķa objektīvu, nevis makro, mikro un supertele.

Tad vēl par kameras pogu uz korpusa, agrāk likās ka tā ir baigā štelle un kā es tagad iztikšu bez. Lieliski iztieku, atzīšos. Tā nenospiežas nevietā un nelaikā, apbrīnojami cik liels spēks ir ieradumiem. Daudz svarīgāka ir iespēja ātri piekļūt ISO mainīšanai un tur gan svarīgi, lai tas nebūtu iemūrēts izvēlnēs. Telefonam nav jāaizstāj fotoaparāts, tikai jāpapildina - lai ko tur industrijas necenstos mums iestāstīt.

(2 raksta | ir doma)

8. Apr 2015

07:47

Par pulksteņa grozīšanu. Vajadzētu vēl par stundu griezt, un pēc mēneša par vēl vienu, lai nav tā ka mostoties ap 6iem aiz loga ir gaišs kā dienā. Par kaitējumu runājot, agrāk - gaiļa laikos - cilvēki modās no gaiļa dziedāšanas, bet putni dziedāja saskaņā ar Sauli. Gaišajos gadalaikos cēlās agrāk, tumšajos - vēlāk. Tāpēc nav īsti skaidrs, ko īsti čakarē pulksteņa grozīšana.

(5 raksta | ir doma)

7. Apr 2015

09:35

Hroniskas kaites dod milzu priekšrocības attiecībās ar radiniekiem. Šo es neēdu vispār, šo ēdu mazliet, šo ēdu vienmēr un bez paskaidrojumiem var atteikties no ēdienreizes, kas ir ārpus manām vēlmēm. Nesaprotu, kā tik daudz laika var veltīt ēdiena gatavošanai. Protams, manī runā skauģis.

(ir doma)

5. Apr 2015

22:46

redzot "pasha" man smadzenēs atskan "paša".
ieraduma spēks.

nevienu olu neapeedu. gan jau paguushu.

(ir doma)

30. Mar 2015

08:29

Lasām LOTR pa daļām un pēc katras skatāmies atbilstošo filmu. Nezinu gan, nezinu....laikam ir jāapgūst īpaša izglītība, lai mācētu novērtēt filmas, bet neskatoties uz Džeksona titānisko darbu, salīdzinājumā ar grāmatām ekranizācijas ir pabāli pārstāsti. Ja nelasa, tad droši vien ir ļoti pat OK.

Vēl intereses pēc noskatījāmies brāļus Lauvassirdis, zviedru 1977. g. versija. Smējāmies par Katlu, jāsaprot ka filmai nebija budžets kā star wars (1977) and alien (1979). Atkal iztēle strādā labāk par kino, bet kino sirsnīgs. Diezgan ticami tēli, vienīgi Tengīls (zviedri izrunā ar uzsvaru uz pirmo zilbi, ar īso e) atgādināja Ipolitu, kas greznojies ar spalvu pušķi. Jāatzīst, ka tengīliešu tērpi uztaisīti smuki, labi saprotu Jusi. Raksturīgi, ka nevienā vietā neparādās asinis - cīņas ainās ar zobenu dur laukā no ekrāna, pēc tam kāds nokrīt gar zemi, daudzus tengīliešus noķer ar tīklu un nerāda arī Juša pazušanu Karmas ūdenskritumā, uz ko es tā cerēju. Arī abi lēcieni (sākumā un beigās) izpaliek, aizstāti ar mākslinieciskiem līdzekļiem. Bet es nebūt nesaku, ka bērnu filma tādēļ zaudē, iespējams, tur ir kautkas tāds, kas mūsdienās vairs nav saskatāms t.s. ģimenes filmās, kurās apvienojas bērnišķīgs sižets ar pieaugušo naratīvu, bagātināts ar pliekaniem jociņiem.

(ir doma)

29. Mar 2015

11:30

daiļskaitļi

(ir doma)

23. Mar 2015

21:34

kolumbārais dzīvoklis

(ir doma)

07:49

Baseinam ir īpašs valdzinājums, ja aiziet uz atvēršanas brīdi. Ģērbtuves ir sausas un gaiss tajās vēl nav pievildzis, sauna tāpat, pat vēl nav pa īstam uzkarsusi, lai arī sasildīties pirms peldēšanas var. Vēl nav atnākušas dāmas, kas peld ar stalti izslietām galvām, lepni nesot sarežģītās frizūras. Nav draugu, kuri peldot pagūst pārrunāt darba un ģimenes lietas. Tas gan nenozīmē, ka baseins ir tukšs - agro laiku laiku sparīgi izmanto sportisti (dzirdēts, esot tādi kam divi treniņi - rīta un vakara), vēršot baseinu līdzīgu aligatoru audzētavai. Bet ir, tomēr ir apmeklētāji arī tautas daiļamatnieku celiņos - agrīnie amatieri, kuri peld personiskā trenera vadībā, agrā laika cienītāji (neticēsiet, cik gara sanāk diena, ja laicīgi pieceļas) un kautkur beigās arī es ar savām kaitēm. Patiesībā jau ir feini spēt nopeldēt kaut vai 50nieku, turot stabilu tempu un pēc tam neķeroties pie roktura kā Radītāja ceļgaliem. Un caurspīdīgā zilā krāsa kā no Kešļovska filmas nomierina labāk par zilo gaismu no ekrāniem (wiredā manīju rakstu par tās neganto ietekmi). Katram tas ir kas cits, bet kaut kādu nodarbi jau vajag - vai tā ir soļošana, skriešana, riteņbraukšana vai eskimosu apgrieziens, ko tur daudz - cilvēks ir liels gurķis un bez noteiktām ķīmiskām reakcijām tas dārzenis sāk maitāties.

(2 raksta | ir doma)

Navigate: (Previous 20 Entries)