Prof. Biezpientaures pētījumu centrs

13. Jan 2017

12:33

uzzināju
Comfort food is food which provides a nostalgic or sentimental value to the consumer,[1] and is often characterized by its high caloric nature, high carbohydrate level, and simple preparation.[2] The nostalgia may be specific to either the individual or a specific culture.

Nostalgia is a sentimentality for the past, typically for a period or place with happy personal associations.

apdomājot savas dzīves brīžus, ko varētu pabāzt zem apzīmējuma nostaļģisks, es nevaru atrast neko tādu, ko es tagad atkal gribētu ēst.
pārāk acīmredzami, ka tas laiks ir pagājis neatgriezeniski, es to apzinos un nekādas gastronomiskās ekskursijas neko nemainītu.

pat ja es aizveru acis un iedomājos savas dzīves top5 nostaļģiskākos brīžus, tie visi nav saistīti ar ēdienu,
iespējams, tāpēc ka bērnībā es necietu badu (kā tie, kuri uz ZS pārēdas, jo tas atgādina kara laika trūkumu),
necietu no padomju pārtikas programmas (dzīve laukos).

lūk, pieķēru sevi.
šķiet, tēja man garšo no laikiem, kad padomju gados varēju piekļūt Ķīnas zaļajai tējai, kamēr apkārtējie dzēra Gruzijas melno.
Bet! tā vairs nekad nav jasmīnu tēja, kuru es tolaik komfortabli atdzēros visam mūžam ))

(9 raksta | ir doma)

9. Jan 2017

15:36

Beidzot nopirku dzirnaviņas, varu atkal pēcpusdienā iešaut divus malkus preso. Puse no baudas ir to darīt neapsēžoties. Visādas lates un kafijas ar zefīra salām prasa kādu brīdi, espreso šajā ziņā ir brīnišķīgi īslaicīgs - pilnīgs pretstats tējai.

(4 raksta | ir doma)

6. Jan 2017

11:36

Pirms laika esmu rakstījis, ka espreso ir tehniski prasīgs dzēriens. Izrādās, kafijas samalšana gatavošanai nospiešanas variantā nav daudz vienkāršāka. Pavei, iegūt homogēnu gana smalku malumu var ar dzirnaviņām, kas nopērkamas par saprātīgu naudu. Presei vajag parupju malumu, bet tagadējo tehnoloģiju īpatnība ir tāda, ka mehāniski drupinot kaf. pupiņas, neizbēgami izveidojas arī smalkāka frakcija, un no tā nav brīvas pat nesaprātīgi maksājošas dzirnaviņas. Tas nozīmē, ka smalkā frakcija ievelkas daudz ātrāk un ietekmē garšu, ja vien neesat gatavi sijāt malto kafiju caur sietu. Būtu nevis taisījuši telefonus ar 12 korēm un 21 megapikseli, bet izgudrojuši lāzerdzirnas, kas pupiņu sadala N vienādās daļās. Vai šķeltu tās ar ultraskaņu kā nierakmeņus.

(ir doma)

4. Jan 2017

23:32

biezvējš

(ir doma)

2. Jan 2017

18:30

Sāksim gadu ar prātojumiem par žeņšeņa tēju. Cik saprotu, cilvēki to dzer izteikti saldenās garšas dēļ. Un tāpēc, ka zeņšeņš esot....skaitoties veselīgs. Esmu vienreiz dzēris, man pašam vairāk patīk šena neuzmācīgais fona saldenums, ja tā to varētu nosaukt. Bet žeņšeņš dabā esot rūgtens, un tāpēc tā pulveri sajauc ar lakricas(?) ekstraktu (to vēl izmantojot klepus sīrupos), lai masa saķep apkārt uluna bumbulīšiem. Par ārstniecīgo runājot - Āzijas ŽŠ samazinot asinnspiedienu, bet Amerikas - nemainot to (citur gan raksta, ka paaugstinot, bet es domāju, ka nepareizi interpretē rezultātus). Kuru izmanto tējas gatavošanai? Droši vien - lētāko, un es nezinu, kurš tas ir, bet esmu redzējis aprakstos ka izmantots Amerikas. Par citiem ārstnieciskiem aspektiem nespēju runāt - neesmu ne mediķis, ne farmaceits. Paskatoties cenu, es varbūt dzertu žeņšeņa tēju no pārbaudītiem vendoriem, bet kategorijā 250gr/eur6 es tomēr izvēlētos jebko no dr. Tereško piedāvājuma - būs lētāk un veselībai noteikti labāk, turklāt nav jāgaida paka vairākas nedēļas. Vai aizietu uz Viņa Gaišības sporta klubu, galu galā.

(2 raksta | ir doma)

10:40

Imantā pie bulvāra apgaismes stabiem saliktas šķības, zilas piecstaru zvaigznes, pa divām pie staba. Tumsā tās spīd un atgādina laikus, kad virs toreizējās ļeņinielas šķērsām pāri karājās - bingo, arī zilas zvaigznes, un trolejbusos salona apgaismojums arī bija zilgans. Personiski man neviens nevaicāja, vai es gribu redzēt pentagrammas ikdienas maršrutā. Tomēr vajag, vajag sistēmu ka pašvaldība saņem cilvēka nodokļus tikai tad, ja strādā cilvēka labā. Ja gribēja neonu, labāk būtu taisījuši kustīgu Elvisu uz vietējā kultūras nama fasādes.

(2 raksta | ir doma)

1. Jan 2017

00:37

Uguņoja tā, itin kā būtu karš vinnēts vai vismaz kādi milzu panākumi gūti. Tā ir tā pati līšana zem galda, tikai izskatās citādāk.

(1 raksta | ir doma)

31. Dec 2016

20:55

Kad biju pusaudzis, tēvs bija dzirdējis teoriju, ka jaungada naktī pusnaktī pār cilvēku brāžas visi gada sūdi (kā iepazīstoties ar upuri?) un palienot zem galda, varot tos piemuļķot (drīzāk jau pielabināt, sasmīdinot ar sēdēšanu zem galda). Un kā tad ēdieni, kāpēc lai tie atrastos uz galda, ja neviens nav mājās? Nopietnus sūdus tā piemuļķot nevarētu. Lai kā tur nebūtu, es toreiz pakļāvos un palīdu zem galda kopā ar viņu. Ir lietas, ko bērni piemin vecākiem pat pēc daudziem gadiem.

(2 raksta | ir doma)

23. Dec 2016

12:31

Sala nav, bet drēgnums kož līdz kaulam.
Šķiet, ka ZS sagaidīšu, dzerot tibetiešu tēju. Jaku sviesta man nav, bet izlīdzēšos ar speķa šķēlītēm.

(2 raksta | ir doma)

08:26

šķiet, ka t.s. autoru tiesību sargātāji kārtējo reizi demonstrē zemāko tieksmju triumfu

https://meduza.io/news/2016/12/23/sobirateley-naloga-na-bolvanki-zapodozrili-v-prichastnosti-k-hischeniyu-dvuh-milliardov-rubley

bet interesanti, ka cilvēki samierinās ar šo legalizēto bezjēdzību, ar ko saskaras biežāk, nekā ar, teiksim, pašvaldību vēlēšanām.
ir taču saprotams, ka pietiekoši lielam cilvēku daudzumam paužot attieksmi pat pietiekoši īsu laiku, iespējams pievērst uzmanību un pat mainīt ne tikai šķietami maznozīmīgas norises.

(2 raksta | ir doma)

22. Dec 2016

16:00

kad es jums saku, tā zaļā skujukoka padarīšana ziemas vidū nemaz nevarēja beigties savādāk, kā ar siltumu un lietavām.

(ir doma)

21. Dec 2016

18:51

Reizēm uz gada beigām sākas ņepruha, kā četrsimtnieka otrajā pusē. Skaitu īrienus, sekoju elpai un tomēr sanāk ierīt. Un doma, ka vajadzētu galā atpūsties. Šitais nesanāk, un šitentas ķeras. Tādos brīžos palīdz pilnībā atteikties no emocionālās iesaistes, izslēgt to, ir tikai monotons ritms. Sāc sevi žēlot, sāc gaidīt vai nevēlēties un viss - esi beigts, nekam nederīgs vraks. Nav vērts gaidīt Līdzjūtīgo Balsi Tribīnēs - to dzird tikai paši kliedzēji tribīnēs, celiņā ir tikai paša elpa un sirds. Tāpēc jāelpo, jāklausās sevī un jāturpina iesāktais, neskatoties uz gada beigām, uz kļūdām, uz vēlmi slīdēt nekustoties. Laiks slīdēt, un laiks močīt.

(ir doma)

20. Dec 2016

23:59

aizgulējos par 45min. bet paguvu:

- baseins (paldies barb. par norādi uz veikalu!)
- darbs
- autovad. med. kom.
- iesniegums ptacam
- veikals #1
- veikals #2
- darbs
- klases izrāde
- 42min. kino

aizguļoties rītā, kad jāiet noteiktā laikā un nav laika gatavot ēst, labi ja ir vakardienas griķi, kurus var iebērt sevī, zinot ka nebūs smagi un pietiks spēka. ja laika pietiek, var uzvārīt šīrīta griķus, apbrīnojams ēdiens. gandrīz jebkuri graudaugi der, bet ir gadījies iztikt ar sviestmaizi - pšik, un viss.

(ir doma)

16. Dec 2016

00:14

Apstākļu spiests ielūkojos pastkastē, ar ko esmu reģistrējies flikrā (jā, yahoo pakāsa visu savu kontu info) un sev par brīnumu atklāju, ka pāris gadus man pienāk meili no listes tehnika. Meilinglistes - tas ir tik mīļi! Es nopietni nesaprotu kā cilvēki var pavadīt laiku dizaineru veidotos interfeisos, kur tev ik pa brīdim iebaksta acī ka augstāk vai zemāk ir jauns komentārs vai nomainās laiks, kas pagājis kopš komentāra postēšanas. Pirmais ir vienkārši demotivators un otrais ir domāts kontrolfrīkiem, bet jūs to jau tāpat zinājāt.

Poll #20901
Open to: All, results viewable to: All

qwerty

View Answers

piedzīvots sveiks, kokteilis
8 (72.7%)

pirms instagrama vai tad kas ir bijis?
3 (27.3%)

(ir doma)

15. Dec 2016

07:34

Daudzi būs ievērojuši jaunatnes ieradumu lietot garo u tajos gadījumos, kad līdz šim bez tā varēja iztikt. Gūlta. Būlciņas. Izrādās, ka mainās arī dzimumi. Kāršu spēlēs tagad esot trumpe. Brīnījos - kāpēc nav trūmpe.

(6 raksta | ir doma)

9. Dec 2016

14:05

Ukraina cenšas mainīt likumdošanu, lai sāktu maksāt nodokļus par sūtījumiem no ārzemju inetbodēm sākot ar eur22, nevis 150 kā līdz šim. Kitajfonu pircēji ir šokā, bet tā ir maksa par ceļu uz Eiropu, arī uz ilgi gaidīto bezvīzu režīmu, ko teju-teju viņiem atvērs. Var tikai iztēloties, kas gāzīsies iekšā no Donbasa, šobrīd tur neviens neatšķirs cietušos no kara noziedzniekiem un krimināliem elementiem. Labāk jau es kļūdītos. Nez, kāds tieši ir paredzēts bezvīzu anulēšanas mehānisms, teiksim, cik un kādas pakāpes incidentiem ir jānotiek, un arī jautājums, kurš un kā apstiprina incidentus. Viegli ir kaut ko atļaut, un otrādi - viegli ir aizliegt, nemeklējot citus risinājumus. Civilizācija ir milzīgs trūkumu un kompromisu jūklis, tā es teikšu.

(ir doma)

8. Dec 2016

11:42

uzticīgais tējas vendors klātpielicis pakai visus paraugus, ko biju lūdzis - gaba ulunu (oi, meitenes, tā ir slāpeklī fermentēta tēja kas sniedz ja ne nemirstību, tad vismaz ilgi un laimīgi), gong ting (karaliskais, no jaunākajām lapiņām un pumpuriem gatavots) un violetais (dabiska mutācija iekrāso tējas lapas viol. krāsā, agrāk tas bija brāķis, tagad - nišas produkts) puerus.

paraugus es dzeru kā pagadās, bet vispār cenšos pēc ceļa dot tējai aklimatizēties - lai pastāv nedēļu iepakojumā, tad atveru, papriecājos, atkal aizveru un jau pēc pāris dienām dzeru.
garša nupat atvestai un mazliet pastāvējušai tējai atšķiras, tā itin kā atdzīvojas pēc ceļojuma. par glabāšanu mājas apstākļos citreiz, tagad darbi dzen. nu, ja nu tikai tasīti sarkanās.

(4 raksta | ir doma)

08:07

Pieaugušiem cilvēkiem, kuri vienas sarunas laikā lieto deminutīvus vairāk par vienu reizi, vajadzētu iziet piespiedu terapiju.

(ir doma)

7. Dec 2016

23:35

sakņu loterija

(ir doma)

6. Dec 2016

12:16

No rīta baseina dušās kāds pumpējās uz rokām ar muguru pret sienu. Pēc senas leģendas, tas, kurš redz Pliko Vingrotāju, trīs dienas pēc kārtas var uzvarēt visās distancēs līdz 200m, kompleksu ieskaitot - ja no dušas tobrīd tek arī ūdens. Un ūdens tecēja gan! Bez ūdens esot tikai 50m. Virs 200m un stafetēm vajagot redzēt Vingrotāju Plejādi, bet tos redz nu ļoti reti, es jau to vienu redzēju pirmo reizi šo gadu laikā. Kāda sakritība - trenere ierosināja godam atrast galu senioru mačos.

(2 raksta | ir doma)

Navigate: (Previous 20 Entries)