Prof. Biezpientaures pētījumu centrs

23. Mar 2015

21:34

kolumbārais dzīvoklis

(ir doma)

07:49

Baseinam ir īpašs valdzinājums, ja aiziet uz atvēršanas brīdi. Ģērbtuves ir sausas un gaiss tajās vēl nav pievildzis, sauna tāpat, pat vēl nav pa īstam uzkarsusi, lai arī sasildīties pirms peldēšanas var. Vēl nav atnākušas dāmas, kas peld ar stalti izslietām galvām, lepni nesot sarežģītās frizūras. Nav draugu, kuri peldot pagūst pārrunāt darba un ģimenes lietas. Tas gan nenozīmē, ka baseins ir tukšs - agro laiku laiku sparīgi izmanto sportisti (dzirdēts, esot tādi kam divi treniņi - rīta un vakara), vēršot baseinu līdzīgu aligatoru audzētavai. Bet ir, tomēr ir apmeklētāji arī tautas daiļamatnieku celiņos - agrīnie amatieri, kuri peld personiskā trenera vadībā, agrā laika cienītāji (neticēsiet, cik gara sanāk diena, ja laicīgi pieceļas) un kautkur beigās arī es ar savām kaitēm. Patiesībā jau ir feini spēt nopeldēt kaut vai 50nieku, turot stabilu tempu un pēc tam neķeroties pie roktura kā Radītāja ceļgaliem. Un caurspīdīgā zilā krāsa kā no Kešļovska filmas nomierina labāk par zilo gaismu no ekrāniem (wiredā manīju rakstu par tās neganto ietekmi). Katram tas ir kas cits, bet kaut kādu nodarbi jau vajag - vai tā ir soļošana, skriešana, riteņbraukšana vai eskimosu apgrieziens, ko tur daudz - cilvēks ir liels gurķis un bez noteiktām ķīmiskām reakcijām tas dārzenis sāk maitāties.

(2 raksta | ir doma)

19. Mar 2015

10:58

dorkstacija

(ir doma)

17. Mar 2015

11:36

kamēr gatavojas pusdienas, atzīmēšos slejā "skrūvītis & ķīlītis".

Nu jau būs 10 gadi, kopš virs plīts karājas gaisa novilcējs, kas nenoliedzami atvieglo sadzīvi. Pāris reizes esmu mazgājis alumīnija filtrus un ar katru reizi tas ir bijis arvien grūtāk, jo raugiet, tie filtri ir vairāki sieti, kopā saturēti ar ietvaru. No ārpuses to var nomzgāt, bet zapte, kas uzkrājas iekšējos slāņos, man nav šķīdusi nekādā ķīmijā (ok, ok, neesmu mēģinājis industriālās vielas tankeru mazgāšanai), nekādas temperatūras ūdenī, to nevarēja izpūst ar augstspiediena kompresoru. Pēdējo reizi, atverot vienu filtru, sapratu kāpēc gaisa aizvadīšana kļuvusi tik slābana - filtri ir kapitāli aizauguši visos līmeņos. Atjaukto filtru vairs nav iespējams salikt atpakaļ tik precīzi, kāds tas bija un sliktā ziņa ir ka jauni nav nopērkami - ne uz vietas, ne alibabās, nu nav vairs. Ja nu tikai nopirkt tādu pašu novilcēju, bet sanāk padārgi priekš filtriem. Ir kantoris, kas pēc pasūtījuma izgatavo līdzīgus filtrus, bet cena ir teju vai vienāda ar novilcēja cenu. Un esošais ar diviem jaudīgiem motoriem darbojas itin sprauni, tikai...nu skaidrs, ja.

Brīvdienās nogāju līdz veikalam ar pārdevējiem kombinezonos, iegādājos stiepli un filtrējošo materiālu, kas paredzēts vēl vecākiem atvilcējiem (ieliek starp divām caurumainām plāksnēm), izlocīju rāmi ar šķērssijām, izgriezu filtru un tagad mums atkal ir Jaudīgs Monstrs, kas viegli aizrauj prom kotlešdūmus un kāposttvaikus. Izmaksas - zem pieci eiro (filtrējošā materiāla pietiks vēl vienai reizei). Nākamreiz sagatavošu divus sietus ar pāris cm acīm, starp kuriem būs filtrs.

(4 raksta | ir doma)

7. Mar 2015

12:28

Nesen, braucot ar starppilsētu autobusu, smēlos iedvesmas, jeb drīzāk, tās pašas uzmeklēja mani. Piemēram, iekāpj tāda mrs. Maijpuķīte, tā ap gadiem 55 un smaržo pa visu autobusu. Izklausīšos snobisks, bet šādi smaržot sievietei nevajadzētu nevienā vecumā. Vai atkal Nošņurkušais Personāžs kādā no starppieturām, kas varētu atbilst darba nometnes vadītāja rakūna rangu tabulai pozīcijā "gūsteknis". NP čamdījās pa kabatām, attēlojot izmisīgu izbrīnu - kur tie vella smēķi pazuduši, janvārī taču vēl bija! Ar šo izbrīna izteiksmi paģirainajā sejā tēls devās pie cita braucēja, atvainojoties par negaidīto traucējumu un lūdzot atsūtīt gumkonvoju ar vienu vienīgu cigareti. Mēģinot piepīpēt, NP atklāja ka šķiltavu veiktspēja ir jau ārpus ilgtspējas robežām un publiski sūtīja SOS signālu ar lūgumu pēc vēl viena konvoja un atvainošanos par savu problēmu uzkraušanu uz apkārtējo pleciem. Pie izbraukšanas no pilsētas šoferis apturēja busu, lai uzņemtu ar plīšu drapētajās dzelzu iekšās kādu skrienošu un rokas vēcinošu, gribās teikt, murmuli, bet tas būtu pārāk tūvjansoniski. Iekāpa NP2, kas jau pērkot biļeti nodibināja verbālo kontaktu ar NP1, paužot nožēlu, ka ir ignorējis vadlīnijas, kā dēļ gandrīz nokavējis pēdējo autobusu. Satikušies sēdeklī aiz Maijpuķītes, abi NP uzsāka kolokviju par naksnīgas skriešanas pozitīvajām pusēm un iespējams, palūgtu apturēt autobusu lai varētu pilnībā izbaudīt minēto nodarbi, ja ne šoferis, kas vaicāja pēc uz grīdas atrasta telefona īpašnieka. NP2 uzreiz pieteicās, ziņojot ka šis viņam esot otrs, pirmais esot iksperija zē. Telefona atgūšanas svinīgo brīdi iztraucēja MP sašutuma pilnā tirāde par nepanesamo alkohola dvingu apvienojumā ar pārmērīgu runīgumu. Savā acī puķu pušķi neredz, nodomāju un pārvilku kapuci pāri sejai.

(ir doma)

28. Feb 2015

14:17

cilvēki dalās divās daļās - vieni uzskata, ja gribi ko izdarīt kārtīgi, izdari to pats.
otriem nekad nekas nav labi.

(1 raksta | ir doma)

27. Feb 2015

09:15

Izbrīna, kam tikai cilvēki nav gatavi ticēt. Nupatās mamma stāstīja, lasījusi komentāros ka tur raksta - esot bijuši ciemos Maskavā un tur viss esot savādāk, nekā attēlots LV ziņaās. Man pat nebija spēka histēriskiem smiekliem. Jau pēc tam iedomājos - vajadzēja pavaicāt, pie kura raksta tas bija un vai lasīja aculiecinieka komentāru par to, kā Sarkanajā laukumā Putins bučojis vēderus garai našistu kolonnai.

(ir doma)

20. Feb 2015

18:01

Animals caught in a trap will often chew off a limb to escape.

Above all, it must figure out a way of exiting the steel trap that has clamped down on its nether regions. The Crimean peninsula has already been sliced off. Should Ukraine sever another one of its own limbs in order to survive?

If Ukraine wants to move on with its aspirations to move closer to the West, it will probably have to submit to the knife as well. Who knows? After many years of international isolation, lukewarm Russian support, and economic stagnation, the ghost limbs might themselves appeal for reattachment.

http://www.huffingtonpost.com/john-feffer/can-ukraine-gnaw-its-way_b_6712158.html

(1 raksta | ir doma)

19. Feb 2015

01:47

Runājot par community projektiem, vakardienas laikā viena no brīvprātīgo apvienībām Ukrainā ir saņēmusi ziedojumus eur8150 ekvivalentā (piem. 3 nakts redzamības verķi + atlikums), redzams atskaitē. Pat nezinu, cik tādu ir pavisam. Droši var teikt - šī kara brīvprātīgo kustība ieies vēsturē.

(ir doma)

16. Feb 2015

22:16

Runājot par telefona (vai jebkura cita verķa izvēli), svarīgi ir saprast, ko vajag, ko gribās un kā tas savienojas ar pieejamo. Piem. man no telefona nevajag daudz - lai tam būtu modinātājs, meila klients, vienkārša pārslēgšanās starp teksta ievades valodām nemainot sistēmas valodu, browseris fragmentārai lietošanai, taimeris, parocīga skaļruņa ieslēgšana, ātra piekļuve profiliem, kartes ir pluss bet ne kritiski. Mācīts papagailis, kas saprot manu jautājumu un māk atbildēt, neinteresē. Spēles neinteresē. T.i. atkrīt apskati ar cpu punktu skaitīšanu. Displejs, tātad. Šķiet, 4" ir vidusposms starp ērtumu un lietojamību, vēl izmantojams turot vienā plaukstā un ar tās pašas rokas īksķi darbinot. Pierasts sīkākus sīkumus bakstīt ar plastmasu vai nagu, tagad šitāda lieta neesot vairs visur pieejama, vajag pirkstu vai speciālu cīsiņu lietošanai salā, nu vai konduktīvos cimdus. Tas gan muļķīgi.

Šķiet, ka tagadējiem telefoniem vairs nav cauruma kurā ievērt gumiju vai siksniņu, jo telefonu no somas parasti velku aiz siksnas, bet nēsāt to grāmatvākos man liekas tikpat lietderīgi kā fotoaparātu - šaurā somelē kas to itkā pasargā, bet vienlaikus traucē ātri izmantot un veicina nomešanu, cenšoties to izstīvēt laukā. Kā likums, telefoni ik pa laikam mēdz nokrist zemē, es par to nesatraucos un uzskatu ka plastmasas korpuss ir piemērotāks, mazāk slīd rokā (matētā plastmasa) un ja nokrīt, tad palēkdamies aizripo un ir lietojams tālāk, tas nebuktējas, amortizē triecienu, un ko tur liegties, neizraisa vēlmi to auklēt kā jēlu olu. Protams, ja statuss prasa lietot cēlmetālus ar kristāliem, tur citi kritēriji.

Webus skatos visai maz (pa ceļam noorientēties), filmas - hahaha, tam ir televizors, tātad 5-6" nav aktuālas. Displeja tips - tā kā telefona ekrānā skatos ļoti maz, tad tam tikpat kā nav nozīmes, ja nu tikai lasāmībai saulainā dienā. Varbūt tiem, kas skatās filmu piecatā, tie leņķi ir svarīgi. Punktu skaits un krāsu telpas - fotošopus nedarbinu, bet pārējam nav tik kritiski, vai redz kādu nelīdzenumu un vai sarkanais ir tieši tāds pats sarkanais kā kompī. Uzskatu, ka tel. displeji jau sen ir pietiekoši labi, cilvēki tāpat nevar no tiem atrauties.

Agrāk likās ka ietilpīgam akumulatoram ir liela nozīme, bet kopš pirms daudziem gadiem atradinājos no veco laiku niķa izlādēt pāri pusei un lādēju teju katru otro dienu, šis vairs nav būtiski. Nedēļu, kā senlaikos, tāpat netur un tātad nav ko iespringt - ja nu ar lidmašīnas režīmu var mazliet pastiept laiku.

Ko vēl var vēlēties? Pareizi, var izlikties par gudru un pētīt SAR ciparus. Daudz laimes. Pirmkārt, ir jāsaprot, ka vienam modelim tie ražošanas laikā var mainīties un ražotājs norāda pēdējos mērījumus. Otrkārt, daži norāda, ka tie iegūti darbinot vienlaicīgi gprs vai umts + lokālie bezvadi, citi nenorāda neko. T.i. nav skaidrs, cik un kas būs zvanot, cik browsējot atsevišķi. Varbūt standarts arī nosaka, pie kādas zonas kvalitātes mēra, bet jāsaprot ka vienubrīd tie cipari būs mazāki, citbrīd - lielāki. Nē nē, es nesaku ka tiem cipariem nav nozīmes, es tikai saku ka vidējais cilvēks diez vai saprot to patieso nozīmi un tādēļ nez vai SAR cipari ir jēdzīgs kritērijs. Atcerējos Strugacku Pikniku, tā mēs te spēlējamies ar loriņiem, par kuriem nezinām faktiski neko.

Lūk, atcerējos par LTE. Izrādās, līdz šim 3G esmu ieslēdzis vien pāris reizes, jo edge saitiem ko apmeklēju, vienmēr ir bijis pietiekoši ātrs, līdz ar to megaātrumi lai paliek lietpratējiem (piebilde - laptopam kā modēmu neizmantoju, pārāk ātri nosēdina baču un lai pēcāk runātu, vienalga jālādē).

Nesen veicu eksperimentu ar podziņtelefonu un pēc dienas biju izbesījies. Nea, kad ir pierasts pie tā, ka simbolu var ievadīt ar vienu nospiedienu (vai 2, ja vajag diakritisko zīmi), tad ir ļoti grūti atgriezties pie T ievadīšanas ar 4 vai vairāk (ja paskrien garām) nospiešanām. Ar ekrāna izmēru sadzīvot būtu vieglāk, ja salīdzinām.

Secinājums? Skaties kā gribi - varu pirkt teju jebkuru iesācēju telefonu ar piemērota izmēra ekrānu un ja netrāpīšu uz neveiksmīgu modeli ar dzimšanas gļukiem ko nelabo ar apdeitiem, zaudētājs nebūšu.

(ir doma)

12:42

aplikācija tagad esot lietotne

tad liekprogrammatūra lai ir krāmotne

(1 raksta | ir doma)

12. Feb 2015

08:47

Nu viss, joks ar krēslu Batjkam var maksāt paša krēslu. Šoreiz Putinu neizstūma kā Brisbenā, bet pildspalvu salauzt vienalga nācās.

starp citu, kāpēc viņi visi negribēja savākties no rīta un izspēlēt tīmbildingu dienas laikā, tas lai atsijātu slabakus kuri nakts vidū izrubās un tad ir redzami īstie politikas smagsvari?

(3 raksta | ir doma)

11. Feb 2015

21:41

Kamēr šie tur dala Ukrainu, ja ne Eiropu, man liekas ka esmu atradis izeju. Novelk līniju, vienā pusē Ukraina, otrā - neatkarīgās kolorado republikas. Tie, kuri grib palikt Ukrainā, pakojas un Ukraina tos ved prom pie sevis. Tie, kuri paliek, tie paliek savā maizē. No vienas puses - atdot tik lielu teritoriju žēl, no otras - beidzas karš, vismaz nav tam vairs iemeslu. Saņemiet neatkarību, brīvību no ukrbanderfošistiem, dzīvojiet savā galvā un Ukrainai lieciet mieru. Tobiš, vilks ir gatavs nograuzt slazdā iekritušo kāju, lai paliktu dzīvs. Jā, tur ir milzīgi mīnusi Ukrainai raktuvju, rūpnīcu veidā. No otras - veidojas iespēja restartēt attiecības. Nav fakts ka Krievija Donbasu sāktu uzturēt un varbūt pēc 10-20 gadiem reģions būtu gatavs sarunām ar Ukrainu.

es saprotu, ka tur ir visādas nianses kāpēc tas nav vienkārši izdarāms, vismaz nav ātri izdarāms, un varbūt šobrīd tam ir par vēlu.
ka pasaulei nevajadzēja tik ilgi spēlēt kārtis ar šuļeru, vajadzēja dot viņam tos pašus locītos dūžus atpakaļ.

nē, nav vajadzības rīkot sprādzienus Maskavā (sekli un bezspēcīgi), vajadzēja atvērt otru fronti Sibīrijā. Savaņģot Ķīnā pāris miljonu cilvēku, tādu nelielu pilsēteli, izdalīt zemesgrāmatas īpašumiem Sibīrijā un nodrošināt nokļūšanu, pabrīdinot ka tur apkārt vazājas nepiederošie un vēl laipni izsniegt ko nebūt no tūrisma preču veikala.

(13 raksta | ir doma)

09:26

Liesmas dzēš divu cilvēku dzīvības. Klišejiski virsraksti mazina vēlmi lasīt ziņu portālus.

(1 raksta | ir doma)

9. Feb 2015

23:30

šodienas sv. grāls

Во всем виноваты челюсти Гитлера, которые с 1945г. хранятся в Кремле. Вот Гитлера трупешник сожгли и развеяли с самолета, а челюсти его живут и хавают все, что перед ними появляется, аки зверь. Ходят слухи, что они по размеру Вовану Вованычу точно подходили, и их ему вставили.Сожгите челюсти Алоизыча.

(ir doma)

01:16

Doņeckā detonējuši griķi no 13. konvoja.

(4 raksta | ir doma)

6. Feb 2015

12:52

interesanti, vai Ukrainas saitos lietotais VFR (piem. правительство ФРГ) ir viedoklis par Vācijas apvienošanās iznākumu vai vienkārši ieradums?

(5 raksta | ir doma)

31. Jan 2015

11:15

dormeo: tu pamosties un esi uz zemes (Zemes?)

(ir doma)

27. Jan 2015

20:13

jums liekas, ka drāmu scenāriji ir jāizgudro? apkārt to ir tik daudz.

http://www.bbc.com/news/magazine-30796537

(2 raksta | ir doma)

26. Jan 2015

12:48

Par skaistumkonkursiem runājot, t.i. nerunāsim par to jēgu, bet par iznākumu. Piem. rakstiņš par pasaules skaistāko sievieti, tas ir kā par ātrāko disku - kā zināms, diska ātrumu nosaka izmantotie testi, t.i. tikpat subjektīvi kā sievietes skaistums. Bet vēl labāk skan miss junivers, man tomēr gribētos redzēt godīgu konkurenci ar alfacentauriešu un venēriešu izvēli - varbūt tomēr uzvarētu gāzu mākonis vai žļerkstoša skaistule ar liesmojošu knābi reproduktīvā orgāna vidū.

(ir doma)

Navigate: (Previous 20 Entries)