Prof. Biezpientaures pētījumu centrs

9. Dec 2016

14:05

Ukraina cenšas mainīt likumdošanu, lai sāktu maksāt nodokļus par sūtījumiem no ārzemju inetbodēm sākot ar eur22, nevis 150 kā līdz šim. Kitajfonu pircēji ir šokā, bet tā ir maksa par ceļu uz Eiropu, arī uz ilgi gaidīto bezvīzu režīmu, ko teju-teju viņiem atvērs. Var tikai iztēloties, kas gāzīsies iekšā no Donbasa, šobrīd tur neviens neatšķirs cietušos no kara noziedzniekiem un krimināliem elementiem. Labāk jau es kļūdītos. Nez, kāds tieši ir paredzēts bezvīzu anulēšanas mehānisms, teiksim, cik un kādas pakāpes incidentiem ir jānotiek, un arī jautājums, kurš un kā apstiprina incidentus. Viegli ir kaut ko atļaut, un otrādi - viegli ir aizliegt, nemeklējot citus risinājumus. Civilizācija ir milzīgs trūkumu un kompromisu jūklis, tā es teikšu.

(ir doma)

8. Dec 2016

11:42

uzticīgais tējas vendors klātpielicis pakai visus paraugus, ko biju lūdzis - gaba ulunu (oi, meitenes, tā ir slāpeklī fermentēta tēja kas sniedz ja ne nemirstību, tad vismaz ilgi un laimīgi), gong ting (karaliskais, no jaunākajām lapiņām un pumpuriem gatavots) un violetais (dabiska mutācija iekrāso tējas lapas viol. krāsā, agrāk tas bija brāķis, tagad - nišas produkts) puerus.

paraugus es dzeru kā pagadās, bet vispār cenšos pēc ceļa dot tējai aklimatizēties - lai pastāv nedēļu iepakojumā, tad atveru, papriecājos, atkal aizveru un jau pēc pāris dienām dzeru.
garša nupat atvestai un mazliet pastāvējušai tējai atšķiras, tā itin kā atdzīvojas pēc ceļojuma. par glabāšanu mājas apstākļos citreiz, tagad darbi dzen. nu, ja nu tikai tasīti sarkanās.

(4 raksta | ir doma)

08:07

Pieaugušiem cilvēkiem, kuri vienas sarunas laikā lieto deminutīvus vairāk par vienu reizi, vajadzētu iziet piespiedu terapiju.

(ir doma)

7. Dec 2016

23:35

sakņu loterija

(ir doma)

6. Dec 2016

12:16

No rīta baseina dušās kāds pumpējās uz rokām ar muguru pret sienu. Pēc senas leģendas, tas, kurš redz Pliko Vingrotāju, trīs dienas pēc kārtas var uzvarēt visās distancēs līdz 200m, kompleksu ieskaitot - ja no dušas tobrīd tek arī ūdens. Un ūdens tecēja gan! Bez ūdens esot tikai 50m. Virs 200m un stafetēm vajagot redzēt Vingrotāju Plejādi, bet tos redz nu ļoti reti, es jau to vienu redzēju pirmo reizi šo gadu laikā. Kāda sakritība - trenere ierosināja godam atrast galu senioru mačos.

(2 raksta | ir doma)

5. Dec 2016

21:35

prostfolks izklausās labāk kā šlāgeraptaujas repertuārs

(ir doma)

08:15

Interesanti, kas darās pilsētas arhitekta(?) galvā, kas saskaņoja šo simetriski multiplikatīvo pornogrāfiju, kas redzama no liela attāluma?
Kas darās pasūtītāja galvā, domāju, ir skaidrs tāpat - monetārais ekshibicionisms. Nekāda racionāla iemesla šim uzrakstam jumta augstumā nav.

http://www.redzet.lv/images/large/7/44/R-Brivibas38-02-14.jpg

(3 raksta | ir doma)

4. Dec 2016

18:34

prizmā virs dzērienu nodaļas ir norāde VERMŪTS
lai īslandiešiem neuznāk vēlme atkrist gūltā

bet narvesens raksta tā - laba kafija ar īstu pienu
variants - īsta kafija ar vai bez laba piena

un visbeidzot, vietējā veikalā ir izveidota rajona vieta "visi fočējas šeit"
tas ir kafijas automāts pie ieejas, ar uzrakstu teicama kafija
jokdari, nudien

(ir doma)

2. Dec 2016

14:32

inets šūmējas, ka no 01012017 ax pārdevēji netirgos tēju.
pat nav saprotams, vai saistīts ar ax lēmumu, vai valdības iejaukšanos.
bet par to informē pārbaudīti pārdevēji, tas nav uz viena pārdevēja mārketingu balstīts.

(2 raksta | ir doma)

1. Dec 2016

11:57

Sākoties īstam drēgnumam, pa īstam saprotu, ka šādā laikā zaļās tējas tiešām sasilda mazāk kā tumšās. Izsakos tehniski neprecīzi, jo ar zaļajām parasti apzīmē noteiktā veidā apstrādātās līdz noteiktai pakāpei, es domāju tās, kas nav nedz fermentētas, nedz grauzdētas. Vasarā nespēju saprast shu puera jēgu, tagad vēsumā tas kļuvis uztverams un tā pat nav garša. No smieklīgi dīvainā - acīmredzot, ķīnieši mūs tiešām uzskata par muļķiem, jo daudzas tējas aprakstītas ar frāzēm oil cut, health drink, slimming tea, beauty tea. Viņiem mēs esam ne pārāk gudri, neglīti, vārgulīgi un resni cilvēki ar naudu, un humānisma vārdā viņi mums līdzēšot atbrīvoties vismaz no naudas.

Runājot par pirkšanu pa tiešo - esmu jau teicis, ka nav fakts ka pērkot uz vietas Ķīnā, ārzemnieks nopirks ko labu. Ar Indiju viss esot līdzīgi, paziņas stāsta, ka jūrnieki nevarot atvest no Indijas labu tēju. Iespējams, ka viņi ir pārāk aizņemti lai staigātu un meklētu (jo es neticu, ka nav principā), iespējams, ka labu tēju indieši tirgo nebūt ne veikalos. Lieta tāda, ka dārdžilinga pirmo ražu izpērk kanādieši, vācieši un austrālieši, tā nepaliek Indijā - dārga eksporta prece, nevis vietējam tirgum audzēta. Tie indieši, kuri saprot un var atļauties labu vietējo tēju, acīmredzot, to pērk sev vien zināmās vietās (nerunāsim par publiku, kurai tēju piegādā). Tāpēc ir vērts pirkt tēju arī Eiropas onlainšopos, vienīgi - tajos, kuri neved to pašu, ko jūs paši nopirksiet audzētājvalstīs.

(ir doma)

28. Nov 2016

19:52

par Fidelu vēl
interesanti likās http://gordonua.com/publications/fidel-kastro-vospominaniya-vantuha-evtushenko-i-hrushcheva-o-hozyaine-ostrova-svobody-161189.html
pirmie divi jo īpaši, jo dalās ar personiskajām atmiņām, tur tiešām interesanti momenti.

man tas sasaucās ar k/f par Hannu Ārenti, tur protams ir cits izejas punkts (cik ļoti parasts bijis Eihmanis), šeit - cik maģiska personība bijis Fidels. Un beigās vienalga ir liela mēroga traģēdija, bet es nemēģinu salīdzināt ww][ sekas, holokaustu un Kubas situāciju.

Tas ir tik ikdienišķi - aizrauties ar ideju, vai vismaz ar ideju manifestējošu personību un nemanīt, kurp un kā aizvijas notikumu virkne.
un turpat arī pārdomas - а может, где-то в глубине души понимал, что он все-таки больше революционер, чем правитель...

(ir doma)

10:41

Iemest dīķī granātu nozīmē uzrakstīt epastu nepazīstamiem kolēģiem, sašūpojot viņu priekšstatus par ērto patiesību.

(ir doma)

26. Nov 2016

13:15

par Floridas ex-kubiešu komūnu es zinu pārsvarā no t/s dexter, bet nevar nepamanīt bildes kā viņi sagaida ziņu par komandantes nāvi.
Dīvaini, protams, jo večuks adidas treniņtērpā jau labu laiku neko nenoteica, bet psihologi saka, ka atvieglojumu var nest arī simboliski notikumi, kam vairs nav tiešas ietekmes.

jautājums tikai, vai cilvēki pēc tik ilga laika ir spējīgi pieņemt lēmumus, izdarīt labas izvēles?
šķiet, jau expsrs piemērs rāda - cik ilgi atsperi uzvelk(vai stiepj), aptuveni tikpat ilgi vajag lai tā atgrieztos sākotnējā stāvoklī.

(9 raksta | ir doma)

00:33tātad, jūsu mīļākā filma ar Sīgalu, ja atceraties?

Sīgals man atgādina par Ķīpsalas kojām, uz kurieni mēs no profenes reiz atbraucām uz nakts seansu. Personiski man tas viss saistās ar seansiem kojās vai salūnos, kā tolaik sauca piepirstus 15kv.m. ar vienu TV un piecdesmit krēsliem.

(2 raksta | ir doma)

23. Nov 2016

00:14

starptaustiskās kompānijas

(2 raksta | ir doma)

20. Nov 2016

00:28

No tējas failiem (ar "a"). Pērkot no pārdevēja ar lielu apgrozījumu, tāpat nav garantijas par preces kvalitāti. Padārga tēja izrādījās pilnīgi nedzerama, aizdomas uz nepareizu glabāšanu - nevis vienkārši vāja, veca, bet kautkāda nepatīkama blakusgarša. It kā turēta lokomotīves dūmenī. Žēl, izskatījās pēc laba kandidāta un nebija katram otrajam. Atbildēja ātri, piedāvāja atsūtīt vietā citu, ko izvēlēšos. Tā ir labo pārdevēju pazīme - neborēt smadzenes, bet žigli labot kļūdu. Sakritības pēc viņam ir tāda, ko gribēju pagaršot, bet tā kā mazliet žmiedzos, bet tagad izlēmu ņemt tēju, nevis prasīt naudu (tēju izsūtīt viņiem ir izdevīgāk - tā jau ir noliktavā un maksājusi lētāk, kā eiro ko vajadzētu atdot).

Savādāk - esmu mēģinājis visādus ulunus, pārmaiņas pēc lapainos, nevis lodītēs saveltos. Tā smarža un garša nevar būt mākslīgas, lai gan smadzenes pirmajā brīdī pretojas, kā redzot burvju trikus, jo nav iepriekšējas pieredzes. Pirmkārt, mākslīgās smaržas ir neciešami izteiktas, otrkārt, tās ir jūtamas vienu novilkumu, bet dabīga tēja vairākus novilkumus pakāpeniski kļūst spēcīgāka, tad pakāpeniski noriet. Dabīga, to es saku nosacīti, jo plantācijas miglo uz nebēdu. Ir paraugi, pēc kuriem mutē, īpaši uz mēles, var just dīvainu pēcgaršu. Principā, ir saprotams, kāpēc veselības problēmu gadījumā dakteri iesaka uz laiku mest pie malas kafiju un tēju - ne visu sajutīsi, ne visu sapratīsi. Japānis (hojotea) apskaidro, kā tās lietas var atšķirt, bet tur vajag tiešām pieredzi, un kāpēc nav vērts dzert sliktu tēju - tā vienkārši slikti garšo. Cita lieta, ja iepriekš dzerta ļoti slikta - tad vienkārši slikta arī liekas kā debesmanna. Tas ir kā kastīte, kurā ir ielikta cita, mazāka un vairāk iekārojama, un tā diezgan ilgi līdz, iespējams, saproti, ka nav nekādas pēdējās kastītes, jeb kastītēm bija cita nozīme vai kas tamlīdzīgs.

upd: šodien - The meaning of Ya Shi in Chinese is "Duck Shit"! tuvākais links http://hojotea.com/item_e/phoenix_e.htm spoileris - It is a very popular tea in Phoenix Town as well.

(ir doma)

19. Nov 2016

00:35

Uz karakuģiem visi grib tēmēt ar ložmetējiem, fočējas pie tiem - pat sievietes 40+. Bērni, saprotams. Latvieši, krievi. Jaunkundzes arīdzan, pat bez jūrnieku klātbūtnes.
Garstobra ložmetējs ir gana precīzs, lai no 3km attāluma trāpītu pa 200L mucu. Šādu attālumu es bērnībā gāju uz asfaltēto šoseju, kad vietējais ceļs nebija izbraucams, tāpēc labi iztēlojos cik ir 3km. Reizēm skaitļi un fakti spītīgi aizķeras atmiņā un paliek tur.

(ir doma)

17. Nov 2016

11:10

Kur atrodas Latvija sociāli-psihiatriskās skalas jēdzienos? Ievēlēja Trampu, no kura visiem bail. Demonstrācijas bija? Nevienas. Saeimas deputāti pašsadedzinājās vai vismaz sarīkoja bēru banketu? Nada. Amerikano par latviano pārsauca? Nepārsauca. Sak, ko tad mēs, mēs jau neko. Veselības sistēma mums buksēja arī Obamas laikā, gan jau arī Tramps neko neuzlabos.

Runājot par medicīnu - ja piespiestos apmaksāt aknu pārstādīšanu visiem, vai tas nozīmētu ka jebkurš alkāns varētu pretendēt? Interesanti, kāda ir proporcija starp tiem, kas nav apzināti beiguši aknu un tiem, kas nav kavējušies.
upd: te es nerunāju par sociālo taisnīgumu, sak, nepārstādīsim tiem, kas neko nav darījuši savā labā. Vienkārši viss beigtos banāli ar to, ka dažiem laimīgajiem pārstādītu, bet pārējiem tāpat nepietiktu naudas. Latvija ir trūcīga valsts, kas arī nav pārāk daudz darījusi savā labā - no kurienes gan lai rastos nauda.

(4 raksta | ir doma)

14. Nov 2016

08:37

ouchscreen

(ir doma)

11. Nov 2016

16:04

https://meduza.io/shapito/2016/11/11/v-voronezhe-zvezdu-na-shpile-prevratili-v-patrika-iz-gubki-boba

(ir doma)

Navigate: (Previous 20 Entries)