Prof. Biezpientaures pētījumu centrs

17. Aug 2017

14:18

esot pilsētā, apmeklēju nevainīgo kafijotavu blaumaņa ielā. itāļu grauzdējums nav mans mīļākais žanrs, bet ko nedarīsi redzesloka uzturēšanai.
tātad, iznācu ar smaidu sejā, un ~1/2 no tā bija no apziņas, ka mājās es gatavoju tikpat labu un labāku espreso.
uzreiz jāatzīmē fakts, ka ar smalkajām k-30 dzirnām viņi (viņas, ja esam precīzi) sasniedz cēlākus mērķs, kā savulaik pieminētajā krasta ielas lido.

turpat ir apskatāma reiz pieminētā illy lielā (salīdzinot ar mazumtirdzniecībai domāto) kafijas skārdene, ko itālijā uzstellē tieši virsū uzpariktei, nebārstot pupas apkārt un riņķī.

maksājot par niecīgo kafijas daudzumu, kas pirmajā brīdī šķiet absurds darījums, jāatceras, ka espreso gadījumā tas ietver arī izdevumus aparāta amortizācijai un apkopei, kādreiz arī remontiem.
mājās jūsu aparāts var maksāt 10x mazāk, jo tam nav jādarbojas 12-15st. no vietas un jāgatavo simtiem dzērienu diennaktī, tāpat retāk ir jāveic daļējā un pilnā tīrīšana, bet princips nemainās un tas ir visai tālu no superautomāta bezrūpīgās kafijas koncepta. pamēģiniet to mājās un varbūt nekad vairs neuzdosiet šo jautājumu.

(ir doma)

31. Jul 2017

23:53

tesla 3 displejs mazliet izbrīna. nē, no tehniskā viedokļa tā ir vieglākā pieeja, bet kā mūsdienu drošajā pasaulē kļuva iespējams novietot tik lielu šķautnainu verķi sejas tuvumā? ja būs modelis ar paceļamām gaismām, kuras savulaik iznīdēja tieši gājēju saglabāšanas vārdā, es stājos rindā. un tas nav nereāli - pienāks laiki, kad kājāmgājējus droni izķers un nogādās vietās ar gādīgu personālu un relaksējošu mūziku.

(ir doma)

13. Jul 2017

16:06

atcerējos. vakar cilvēki sauca maiņas vecāko, lai pasūdzētos par to, ka neesot ne frī kartupeļu, ne kartupeļu pankūku.
kā lai uzņēmums plaukst, ja cilvēki pasūta kartupeļus? degviela, ko viņi nokurināja braucot uz krasta ielu, jau izmaksāja vairāk.

nopietni, investoru vietā es tos kartupeļus vispār iznīdētu no lido ēdienkartes.
vai atstātu friškas tikai kā bonusu klientiem ar rēķinu virs xx ērikiem.
reāli tas apmeklētāju skaitu nesamazinātu tik un tā.

(2 raksta | ir doma)

00:38

žanrs "ģimenes atkalredzēšanās", norises vieta - krasta ielas lido. jā, cilvēkiem patīk atkal un atkal atgriezties pirmajā nozieguma vietā, piedzīvot izvēles mokas, šo patērētāja ekstāzi. bet izvēlēties var ēdienus, radiniekus - nē.

pirmais iespaids - ja nealojos, tad seno laiku godība ir paputējusi, jaunie laiki nākuši ar racionalizāciju, ekonomiju un tādu kā tievēšanas tendenci. atsevišķi nodalījumi nedarbojas (darbdienas efekts?), nav necaurejamas cilvēku burzmas un krievu tūristi veido saskatāmu apmeklētāju daļu. bērnu laukums arī nebija pārpilns. šeit man vairāk rūp, kas noticis ar cilvēkiem - tie ir devušies prom, tie mainījuši ēšanas ieradumus vai tas ko liecina par ekonomikas stāvokli.

par gastronomiju neko nevaru pateikt, pa šķīvi izsmērētās fazānu aknas pasniedz cituviet, tomēr jebkuru ēdienu lido es ēdīšu labprātāk, kā aziātu ēstuvju izstrādājumus. galu galā, nav jau tā, ka obligāti jāēd ceptie kartupeļi ar desām, ketčupu un majonēzi. bet no glutamāta, ko aziāti mīl un ciena, es nevaru atdzerties 2-3 dienas.

bet tas viss ir tikai ievadam. iestājies rindā pēc kafijas, nopētīju ka to gatavo saprātīga izskata verķī un ir cerības uz pieņemamu kafiju, kas ļautu mazināt atkalredzēšanās līdznesto smeldzi. meitene iesitusi roku, darbojas veikli un rinda patīkami virzās uz priekšu. kafijas dzirnaviņas ir mk k30, divas gabalas (izskatījās, ka vienas ar tumšāku un otras ar gaišāku grauzdējumu) - tas jums nav baseins ar vairākās valstīs strādājušām dzirnavām vēl no dozatoru ēras. mazā, kambarainā sirds iegavilējas. tā aizdomās iedrebas, redzot ātro un resno strūklu. un ieīdas, piegrūžot tasīti pie deguna. ieraujot malciņu, sirds jau saraujas. runa pat nav par bezjēdzīgi iztērēto naudu - zūd ticība labajam.

īsiem vārdiem - tas ir tas, par ko esmu rakstījis iepriekš. ir smalka tehnika, tā spēj volumetriski piepildīt traukus (katram dzēriena veidam savu tilpumu). bet rezultāts nav teicams, es pat neprasu izcilību. labam rezultātam nevajag daudz - labas un svaigas pupiņas, maluma pakāpes pieregulēšana, nevis paļaušanās uz to, ka aparāts jau ielies vajadzīgo daudzumu.

espreso uzreiz atklāj visu būtību, latēs un lai sargā Kecalkoatls, sīrupkafijās kafijas garšai nav ļoti lielas nozīmes. ar espreso nekas neko nemaskē un neizdaiļo, tur ir tikai pāris malki, pāris mirkļu patiesības. vai arī nē.

(ir doma)

11. Jul 2017

18:23

wingduru

(ir doma)

10. Jul 2017

00:28

ādažu nīstie čipsi

(ir doma)

23. Jun 2017

12:06

drogainings

(ir doma)

22. Jun 2017

23:56

biezpilota lidaparāts

(ir doma)

10:49

Šorīt pēkšņi ir sajūta - tas ir noticis, vasara ir kļuvusi par sievieti un gaiss ir cits. Nuja, saulgrieži.

Atlikusi nedēļa baseina, nu jau arī staigājot ieielpa caur muti. Ja nebijis baseina, es laikam jūniju nepārdzīvotu.
Pat ja vairāki treneri ievēro, ka peldu ļoti sasprindzināti - sēžot krēslā tāpat nebūtu bijis labāk. Jāņem atelpas laiks.

stum stum līgo līgo

(ir doma)

19. Jun 2017

05:07

jaunkundzei trīs uzvaras pār sevi, trīs dienas pēc kārtas.
domāju, tas ir teju vai labākais, ko vecāki var dot - ticību saviem spēkiem.
patiesībā - to jau nevar iedot kā tādu priekšmetu, vienīgi palīdzēt izkopšanā, pamudināt, atbalstīt un saprast.

(ir doma)

16. Jun 2017

13:53

izgulēties joprojām nesanāk. starta protokoli izlasīju kā starta prokoli.

(ir doma)

13. Jun 2017

16:24

jūnijs tāds

(1 raksta | ir doma)

10. Jun 2017

22:31

racionālā bibliotēka

(ir doma)

9. Jun 2017

20:59

galerija cents

(ir doma)

12:54

place your bid now

(1 raksta | ir doma)

7. Jun 2017

13:14

kājas minozāle

(ir doma)

4. Jun 2017

15:47

par svētku salūtiem runājot - es to salīdzinātu ar ģimenes galvu, kurš nespēdams apliecināties labākā veidā, reizi gadā aizdedzina cigareti ar degošu cēneri.
mazie, nesaprotot trika būtību, kā nohipnotizēti noskatās izrādē un kārtējo reizi notic, ka viņu vecais ir nudien varens vīrs.

(ir doma)

3. Jun 2017

15:51

saņēmos izlasīt par bikram jogas biznesa dibinātāja gaitām - lieliski, lieliski!
nav pasaulē nekā jauna, bet esošais ir komisks un nemitīgi atkārtojas.

(ir doma)

1. Jun 2017

09:33

fact cheaking

(ir doma)

31. Maijs 2017

19:35

Mazliet par kafijas lietām. Izmēģinu andrito, ar piegādi uz pakomātu - man jau patīk. Samaksā par piegādi un saņem svaigi grauzdētu, nevis stāvējušu plauktā sazin cik ilgi - tad es labāk samaksāju par piegādi, nekā to pašu piemaksāju veikalam. Grauzdē viņi kautkā savādāk kā vācietis - jāmaļ krietni smalkāk, bet rezultāts man patīk. Rīt dzeršu to šķirni (ok, līdzīgu), ko iepriekš mēģināju no raķešnīcas.

kafijas štelles ir ļoti tehniska padarīšana - ar apjomu, gramiem un kaf/ūdens attiecībām. par aparātiem runājot - lūk, kur var nopelnīt, ja uztaisa tirgum vajadzīgu lietu. Cik maksā kafijas kafijas maļamā uzparikte? 200? Nē, draugi, tur cilvēki par pamatīgu konstrukciju noskaita 500-800 ērikus un tas ir iesācēju/vidējais gals, malēji (nu nesaukšu par dzirnaviņām, tas ir smieklīgi) ar liela izmēra koniskajiem....malšanas virsmām...arī ne tā...maksā uz augšu. Daudzmaz stabilas konstrukcijas rokas dzirnavas sākas no pāris simtiem. Tas viss izriet no tā, ka ražotāji ir priekš globālā tirgus nelielas ražotnes vai vispār mājamatnieki. Paskatījos slavenā atoma konstrukciju diagrammās un ja godīgi, tad nesaprotu, par ko prasa 7, pat 8 simtus - tas ir smieklīgi, jo zenīts ir gudrāk uztaisīts (aizdambēšanās gadījumā atverot padeves knābi, kafija nebirst uz motora). Nuja, superklusa malšana priekš elektriskajām un smuks dispis ar eur15 (20?) pašizmaksu un aizņem mazliet mazāk vietas uz kafijas galdiņa. Starp citu, ar ko vācieši atšķiras no maniem kaimiņiem? Vācietis pērk Atomu vai komandanti, lai sešos no rīta maļot kafiju, netraucētu kaimiņa miegu, bet mūsu cilvēks nesalabo sava dranduļeta gļukaino nemitīgi gaudojošo signalizāciju pat pēc tieša lūguma. Atsevišķa tēma ir vāciešu attieksme pret dienvideiropas ražotāju kvalitātes kontroli, ja tas, ko viņi raksta ir taisnība (un bildes liecina, ka ir gan taisnība), tad jānoplāta rokas - nepietiekamas konkurences apstākļos ir iespējams likt milzu cenas un piegādāt mainīgas kvalitātes produktu. Iedomājieties - cilvēks nopērk jaunas (!) dzirnas par 7 (!) simtiem (!), vadības ekrāns ir saskrāpēts un to nevis apmaina bez ierunām, bet ražotājs sūta tikai pašu ekrānu nomaiņai - situācijā, kad širpotreba miksera pircējs jau aurodams ietu saņemt atpakaļ naudu.
Ceru, ka esmu jūs kārtīgi sabiedējis uz nakti, dzeriet roibuša tēju un priecājieties par lietu aiz loga))

(3 raksta | ir doma)

Navigate: (Previous 20 Entries | Next 20 Entries)