Asociētie biezpieni

3. Dec 2021

martcore

21:09

tāpat esmu sagaidījis farming simulator 2021

uzreiz jautājumi
kas, bļ, ir malčers?
es tā arī nesaprotu, ko viņš dara, izņemot to, ka pļauj zāli

toties elektroiekrāvējs ir labākais
lēts, ekoloģisks, figačī visas paletes
skatoties uz to, gribas jau lai viss darbotos no elektrības, nevis bendžas

beidzot spārnus ir izpletis tāds lauksaimniemcības tehnikas brends, kā valtra!
vispār vienmēr ir bijusi topā
būs jāpaskatās uz valtras lielajiem traktoriem

(2 raksta | ir doma)
watt

16:09

gaismas ātrums ir viens no visuma pamatlielumiem.

gaismas ātrumu definē kā 299792458 metri sekundē. tā ir precīza definīcija, jo metrs šobrīd ir definēts kā attālums ko gaisma noskrien vakuumā 1/299792458 daļā sekundes (nevis kā neskaidrs stienis kaut kādā mēru palātā).

kā definē sekundi? vēsturiski tika definēta kā "1/86400 no dienas", bet skaidrs ka kādas planētas ap savu asi apgriešanās periods ceļojot ap kādu zvaigzni, kādā patvaļīgi izvēlētā galaktikā, nav fundamentāls pamatlielums.

tagad sekunde ir pārdefinēta kā laika sprīdis kas paiet lai notiktu cēzija-133 izotopa izstarotā mikroviļņa 9 192 631 770 svārstību.

Vācu wiki paskaidro, cēzijs vibrē uz 9192631770 Hz, jeb .

Viens hercs, definē vienu vibrāciju sekundē. Hercs kā vienība ir 1/s (1/T - T ir laika vienība, sekunde).

Hercs kā birka, ko piekārt, protams ir forši, bet tas ir tikai viena fiziķa uzvārds. Dzīvojās tāds Henriks Hercs, un še tev - viņa uzvārds pēkšņi ir fizikas parādības "cikli sekundē" apzīmējums. (Ārkārtīgi žēl ka zinātnieku duo Cox-Zucker nekad netiks šādi pagodināti.)

Bet atgriežoties pie metra definīcijas, fundamentāli tas ir attālums ko gaisma noskrien 1/299792458 daļā no tā laika sprīža kurā cēzija-133 atoms cenšas novibrēt* 9192631770 reizes.

Es vēršu uzmanību uz to, ka šie skaitļi ir kaut kādi dīvaini, desmitnieku skaitīšanas sistēmā izskatās kā no gaisa pagrābti. Man ir klusa cerība ka būtu iespējams fiziku pārrēķināt kādās citās vienībās, un atklātos tādas foršas sakarības. Kā, piemēram, kad paņēma ūdeni (H2O molekulas šķidrā stāvoklī), un viens litrs ūdens 0°C temperatūrā svēra vienu kilogramu: sasienot tilpumu, masu un temperatūru pie skalas 0 atzīmes**.

***

Tikko apskatījos vai youtube ir kaut kas jauns pateikts par string theory. Nav nekā jauna. Strikti sakot, string theory nāk no 1970 gada, un jau nosvinēja 50 gadu jubileju. Teorija postulē ka visums viss ir vibrācijas.

_______

* Šeit ar "novibrēt" ir domāts "periods of the radiation corresponding to the transition between the two hyperfine levels of the ground state" - īstenībā te viss copy paste no wikipēdijas

** Jā, sanāk temperatūra 0°K ir vēl viens fundamentāls pamatlielums. Šeit 273.15 K ir arī tā biški no ūdens pagrābta atzīmīte.

(12 raksta | ir doma)
martcore

14:39

mana recenzija par oksija jauno albumu (1/6000):
tur ir pārāk daudz lietu, kuras es nevaru nemīlēt (no monētiņas fīta līdz pārdomām par mākslīgā intelekta sirdi; no the streets references līdz bobam dilanam; no baltkrievu ģēnija domino ietekmēm līdz normanam meileram; no road rage līdz jaunajai atklātībai)
brīnišķīga plate

nu tad vēlreiz par dreidlu

(ir doma)

2. Dec 2021

barbala

17:44 - svarīgas lietas atgadās

Mana mīļākā un vienlaikus garākā latviešu tautasdziesma nu ir izdota pilnā godībā:
https://open.spotify.com/album/50wMxMhlXwBDrEYvKKvusE?si=pLuIYAv6StWKffGJSleFkw

(ir doma)
sirdna

11:20

Trešā no astoņām Hērakla vaimanām ir par to, kā viss paiet un sabojājas.

Nopirku jaunu pannu, pāris reizes jau palietoju. Es viņu cītīgi mazgāju un slauku pēc lietošanas, lai man ir smuka panna. Nevis kā tās apskretušās un apdegušās šausmas, kas ir mana vecā panna, kura kā mēms pārmetums skatās uz to, kā es čubinos ar jauno un pannas balsī kliedz - a es?! A mani?!

A ko es? Kad vecā panna bija jauna, es arī to slaucīju un pucēju. Līdz pilnīgi nemanot te piepeši tā izrādījās apaugusi ar apogļojušamos nezin ko, nenomazgājama, nenoberžama un baisa kā bārenītes tikums.

Nu i jods ar viņu. Es parādīju jaunajai pannai viņas nākotni pēc kādiem trim mēnešiem, lai zina, ar ko rēķināties un vecā ir izpildījusi savu pēdējo funkciju.

(8 raksta | ir doma)

1. Dec 2021

sirdna

09:42

Mana otrā no astoņām vaimanām raksta pati sevi - nolādētais fuckin sniegs, ellē ar sniegu, nemīlu neko kas no sniega un ar sniegu, un sniegam un visus citus locījumus.

(17 raksta | ir doma)

30. Nov 2021

martcore

19:47

"Охотник за трюфелями живет один в дикой Орегонской пустыне. Когда его любимую свинью похищают неизвестные люди, леснику приходится броситься на её поиски и столкнуться лицом к лицу со своим прошлым."
galv.lomā - nikolass keidžs

nu, domāju, uzreiz 10/10

(2 raksta | ir doma)
wowow

01:02

omorons

Tags:
(2 raksta | ir doma)

29. Nov 2021

sirdna

09:33

Jaungada apņemšanās jāpilda vismaz nedēļu, tāpēc novaimanāšos pirmo no sev apsolītajām astoņām vaimanām.

Darbs, kurš man dod maizes riecientiņu un drēbes, ar ko kailumu piesegt, ielauzies manā zemapziņā. Jau otro nakti nodarbojos ar datu transformācijām un nekas man nesanāk un pamostos nejauks un eksistenci nemīlošs.

Mīļais Salatēti, atnes man Ziemassvētkos 2 miljonus eiro, lai es varētu vairs nekad nestrādāt. Nu, vai vismaz vienu. Es sarēķināju, man pietiks.

(10 raksta | ir doma)

28. Nov 2021

watt

20:44

sakarā ar covid omikron paveidu iedomājos: a varbūt nevajadzēja potētajiem likt tās maskas nēsāt? jeb, varēja ļaut nenēsāt. varbūt booster potes vietā efektīvāka aizsardzība ir viegli pārslimot kādu mazāk agresīvo paveidu (pirms delta), vai pat delta, ja tas dotu ievērojamāku pretspēju kad atnāk omikron mutācija? varbūt tā masku nēsāšana ir izrādījusies lāča pakalpojums vakcinētajiem. un varbūt tās covid kafijas idejas nemaz tik absurdas nav.

vācijas veselības ministram izrādīsies taisnība: pēc šīs ziemas būsi vai nu pārslimojis, vai nomiris.

(8 raksta | ir doma)
bozena

15:28 - Mīlestībai vajag telpu

Aizsienas kaimiņam ir sievasmāte. Viņa ir apmēram paša Aizsienas kaimiņa gados.
Un viņai ir savs budulajs. Bojfrends. Uhažors. Tāda paša vecuma krievu vīrietis. Abiem, Sievasmātei un Uhažoram, patīk iemest. Kaimiņš ir kārtīgs cilvēks un abus mīlniekus kopā dzīvoklī nelaiž. Tad nu abi ar savu kortelīti dudinās tepat mājas galā pie transformatora būdas vai tusē pie Jaunkundzes loga aiz ceriņkrūma. Pēdējā gadījumā Samurajčiks uz viņiem rej.
Tā redz ir, jaunībā ir sirdsāķītis, bet nav kur; un briedumā, paskat, atkal tāpat var gadīties.

(4 raksta | ir doma)

27. Nov 2021

wowow

21:22

Vai šai diskusijai bija da jebkāda jēga? Neesmu drošs.

Šī ir ļoti laba dokumentālo filmu sērija par konspiratīvo domāšanu un kas tai pamatā. Ir tās naudas vērta, manuprāt.

(13 raksta | ir doma)
sirdna

12:52

Iepriekšējā dzīves gada laikā esmu ģenerējis 7 ierakstus. Apņemos nākamajā saražot vismaz astoņus.

Daudz laimes manā dzimšanas dienā ;)

(46 raksta | ir doma)
martcore

11:04

pie tam seriāls "midnight mass" ir absolūti neatvairāms brīžos, kad kļūst nevis par stīvenu kingu, bet gan mūsdienu kulturoloģisko kvintesenci

fragmenti no pēdējā "life is strange", finālmonologs no peļēvina, momenti no "leftovers", vizuālie materiāli no lieliskās filmas "thirst", finčera posters uz sienas, velosipēdi no "stranger things", un tur daudz kā tāda 

(1 raksta | ir doma)

26. Nov 2021

wowow

21:19

Sāp plaukstas pamatne, īpaši uz laika maiņām. Baigi jau gribētos vainot kovid vakcīnas, bet droši vien ticamāks ir RSI. Laikam jāpērk touchpads un jāpāriet uz kursora bīdīšanu ar kreiso roku vai jāmācās vēl vairāk texta shortcutu.

Tags: ,
(4 raksta | ir doma)
wowow

16:04

Vajadzētu pameklēt korelācijas starp pamuļķu pieplūdumiem cibā un ārējiem faktoriem (saules vētras?)- šis, manuprāt, ir jau kāds ceturtais? vilnis pēdējo 19? gadu laikā. Reizi četros/piecos gados?

Tags:
(3 raksta | ir doma)

24. Nov 2021

martcore

14:14

Рыцарь восклицает: Я отомщу за смерть своего брата.
Эльф: Мой лук с тобой.
Гном: И мой топор с тобой.
Некромант: И твой брат с тобой.

(ir doma)
alefs

09:43

Lielākajās pilsētās parasti var atrast kādu radiostaciju, kas raida pilsētas pulsu. Rīgā, tā, protams, ir kāda no enerģiskajām krievu valodas stacijām.

Gaidot rindā uz tehnisko apskati, spaidīju radio pogas un klausījos, ko labu var uztvert. Drīz vien arī kāda tam brīdim perfekta radiostacija atradās. Noglabāju to radio atmiņā un pašu radio drīz vien izslēdzu.

Kad auto izbrauca no tehniskās apskates boksa un darbinieks to atdeva man atpakaļ, radio bija ieslēgts, un skanēja tā pati stacija. Pieņemot, ka radio neieslēdzās pats, ir jāpaliek pie uzjautrinošās domas, ka tehniskās apskates darbinieki interesējas, ko labu (vai, manā gadījumā, vispār jau sliktu) klausās viņu klienti.

(5 raksta | ir doma)

23. Nov 2021

martcore

11:14

te internetos palasīju par piedzīvojumiem ar kanoe laivām

atceros, kā reiz ar klasesbiedru kārli, ar kuru mēs braucām uz (bolderājas kuģu kapsētā nopizģīta) plosta pa latvijas upēm, vienreiz izdomājām, ka apnicis jau katru vakaru kāpt ārā un sliet teltis
un kas gan notiks, ja mēs nekur nekāpsim, vienkārši aiziesim plostā gulēt (mums bija jumts un visas lietas), lai upe pati nes uz priekšu
noskaidrojās, ka nekas īpašs nenotiek
kādus piecus kilometrus tālāk pededze mūs aizpiļīja kaut kur meldros

(1 raksta | ir doma)

21. Nov 2021

wowow

18:08

Nesaprotu kā biju palaidis garām Snow Crash. Nav pati labākā Nīla grāmata, taču laba diezgan, īpaši priekš 1992. gada.

Tags:
(1 raksta | ir doma)

Navigate: (Previous 20 Friends)