Asociētie biezpieni

13. Feb 2016

kautskis

00:08 - Nuja, ja tev tas kaut ko nozīmētu, tu atcerētos

Pizģec, biedri. Man 24. janvārī bija [šitās] cibas 10 gadu jubileja!

Novēloti aumaļām dzeŗu šampānieti un stumju sejā būlciņas, vēl var paspēt!

(7 raksta | ir doma)

12. Feb 2016

watt

16:27

šodien ar pūlēm izdarīju pietupienus ar 95kg (=75kg uz stieņa). Par 87 uz stieņa pat domāt grūti: kaut kāds vārgums. Esmu piebremzējis ar ēšanu, savu dzīvsvaru virs 100kg īsti negribu redzēt.
tā kā rekordu uzstādīt OHP arī nav iekšā, taisīju spiešanu guļus: to arī nedrīkst aizlaist.

Tags:
(ir doma)
watt

12:54

Par gravitāciju runājot, tikai pagājušajā nedēļā man pieleca*, kas ir tik ļoti greizi vairumā simulāciju/vizualizāciju kas cenšas demonstrēt gravitāciju kā plakni, jeb nostieptu audumu, kurā ir iegrimusi saule, kurai apkārt riņķo planētas, jeb zemi un mēnesi, kā izskatās gravitācijas izliekta plakne, utt, utt - vizualizē ta vizualizē, bet gravitācija ta darbojas modeļa visa apakšā! bumbiņas riņķojot ātri vien sakrīt akā iekšā tāpēc, ka visa padarīšana ir tāds ļur-ļur Zemes gravitācijas spēka ietekmē.

Daudz krutāk būtu šo vizualizāciju palaist kosmosa stacijā, tad bumbiņa riņķotu ilgāk, un būtu vieglāk saprast kā tas darbojas visumā. Un tikai tagad man pieleca, ka zem saules sistēmas taču nav kaut kāda mistiska melna ķermeņa "X" kas uz visu sistēmu iedarbotos ar pievilkšanās spēku, un liktu deformēt šo laiktelpas "nostiepto audumu". Zeme, planētas, mēness ir parasti objekti kas principā darbojas pēc pirmā Ņūtona likuma: "Katrs ķermenis paliek mierā vai turpina vienmērīgu taisnlīnijas kustību". No Zemes pašas viedokļa, planēta kustas pa taisni.

Laiktelpas iedomātais audums ir nostiepies/izliecies tāpēc ka bumbiņa tur ir nolikta, un paliek stāvot mierā. Nevis tāpēc ka uz to darbotos kādi spēki (vilktu uz leju vai kaut kā citādi) - tāpēc ka tā stāv mierā! Un ja uz auduma uzliek citu bumbiņu, tā nesāks uzreiz "ripot lejā", bet arī paliks uz vietas. (Jo nav kaut kāda mistiska gravitācija "zem auduma", kas vilktu bumbiņu "uz leju".) Bumbiņa paliek tajā vietā, kur nolikta, un izliec iedomāto audumu vienkārši tāpēc ka tur atrodas.

Tam, ka Zeme pie savas kustības reāli paliek orbītā ap Sauli, ir viens iemesls - Zemes orbīta ir taisne tādā kā laiktelpas "bļodā", kur Zeme ir maza bumbiņa, kurai tikusi piešķirta kustība un tā viņa nu viņa turpina kustēties subjektīvi "pa taisni" - atspiedusies pret neredzamu bļodas malu: tā, kā tas izskatītos, ja bumbiņu stikla bļodā palaistu skriet kaut kur starpzvaigžņu telpas bezsvara stāvoklī. Diemžēl reāli tādu skaistu eksperimentu/vizualizāciju nevar veikt pat Zemes orbītā (jo tā ir tāda kontrolēta krišana, nevis īsts bezsvara stāvoklis), nu, varbūt ja tā izdarītos kādā Langranža punktā.

Papildus grūtības visu to iedomāties ir tāpēc ka uz zemes jebkura kustība ātri apraujas. Berze, gaisa pretestība, gravitācija, utt. Grūti iedomāties kā tas ir, ka ja ķermeni palaiž kustēties starpzvaigžņu telpā, tas turpinās kustēties bezgalīgi (kā Voyager 1).


___________________________________
* precīzāk, kāds to bija izskaidrojis un tad arī man beigās izpratne parādījās. dusmas ka neviens nespēja to tā skaidri pateikt agrāk.

(5 raksta | ir doma)
kautskis

11:46 - Жить стало лучше, товарищи. Жить стало веселее.

Es tiešām nedomāju -- nay, pat necerēju, -- ka reiz pienāks diena, kad es to tiekšu, bet nu es to teikšu. Biedri, Latvijas presē ir noticis būtisks lēciens kvalitātē. Es pat teiktu, Latvijas prese ir uz zelta laikmeta sliekšņa.

Viss sākās tā neuzkrītoši. Arvien biežāk parādījās tāds kvalitātīvs saturs kā "Ruksis aizklīst līdz ASV vēlēšanu iecirknim" un "Indijā arestē kazu Babli". Piekritīsit, tas ir būtisks solis uz priekšu, jo vienu brīdi jau šķita, ka nupat visi būs tikai plikiņi un zibinās pupiņus.

Un pēkšņi šodien -- bladāc! Sākam ar Lauku avīzi, kas lepni ziņo, ka "“Mājas Viesis” pēta “Islāma valsts” finansējuma avotus". Yeah, Mājas viesis! Yeah, science! Mums tikai šķiet, ka viņš ir tāds pāķu laikraksts, kas raksta, kad stādīt begonijas. Izrādās, viņam ir ne daudz, ne maz kā spiegu un informantu tīkls Irākā un Sīrijā.

Tāpat nav šaubu, ka kvalitāte tiks turēta. Kā zināms, tie Latvijas laikraksti, kam nav sava spiegu tīkla, labprāt pārpublicē preses relīzes -- un arī tās ir kvalitātīvas! Lūk, kāda online CV lapa sūta šādas ziņas -- "Trīs no desmit cilvēkiem Amora bulta skārusi darbā. Romantiskas attiecības darbā – tas nav ne pārsteigums, ne tabu, bet dzīves realitāte." Pēc tam šo faktu komentē CV lapas mārketinga speciāliste, kas pati šo relīzi arī izsūta. Tiesa, šo relīzi vēl nav paspējuši nopublicēt pat db.lv, kas parasti izceļas ar nasku preses relīžu pārspiešanu. Vai nu pietaupa, vai pašu saturs ir tik jaudīgs, ka šādu pērli var atļauties nepublicēt.

Un visbeidzot šī rīta jaukākais pārsteigums, ko piegādā Nesakarīgā rīta avīze -- "Kopīgiem spēkiem piebeidz Rīgas cirku". Raksts ir gandrīz, gandrīz perfekts. Tur ir gandrīz precīzi ieskicēta nešķīstā trīsvienība, kas ir atbildīga par visām Latvijas problēmām, arī Rīgas Cirka slēgšanu. Pirmkārt, tiesu sistēma. Otrkārt, Rīgas Satiksme, kas cirka ēkas fasādē tā iecirtusi trolejbusu vadus, ka tie draud noraut sienu. Un vēl ir citas briesmas -- piketējoši vegāni. Jā, vegāni un Rīgas Satiksme tiešām ir visa ļaunuma sakne. Tomēr nevar nepamanīt, ka iztrūkst kādu citu ļoti būtisku briesmu -- kur ir veloderasti?! Savukārt tiesu sistēma tik ilgi bijusi Nācionālās Apvienības pārziņā, tāpēc tā pēc definīcijas ir lieliska -- viss, kam NA pieskaras, saplaukst krāšņiem tikumības un taisnīguma ziediem. Aizstājiet tiesu sistēmu ar veloderastiem, un raksts būs nevainojams.

Un -- this just in, tiešām -- nu mums ir arī Krievijas Minitruth oficiālā orgāna Sputņik Latvijas filiāle -- http://sputniknews.lv/!!! Viņi raksta latviski, bet pilnībā ievēro to stilu, kas padarījis Putina propagandu tik populāru. Jūs tikai ieskatieties!!! "Kamēr Latvijas un Krievijas politiķi cenšās aiztaisīt caurumus attiecībās starp mūsu valstīm, maskavieši mācās runāt ar kaimiņiem-latviešiem viņu dzimtajā valodā." "Tagad viņi panāks cirka slēgšanu. Pēc tam pieprasīs slēgt zooloģiskos dārzus. .. [Pēc tam] Dzīvnieku aizstāvji ķersies pie cilvēkiem, jo ar vardarbību mājās nākas saskarties visai bieži, kā mēs visi zinām. Viņi sāks runāt par to, ka cilvēka pienākums ir tikai reproducēt bērnus un nekavējoties nodot jaundzimušos specskolās."

Cik lieliskā laikā mēs dzīvojam, biedri.

(18 raksta | ir doma)

11. Feb 2016

martcore

21:46 - kino

если к дверям не подходят плечи...

(ir doma)
observer

15:57

iedzērām ofisā jaunās valdības sakarā darbadienas vidū

(2 raksta | ir doma)
kautskis

13:39 - Kļūdas labojums

Es te iepriekš biju nelāgi izteicies par Polijas vienīgo īsto glābēju partiju Pis. Vēlos norādīt, ka esmu mainījis savas domas. Partijas Pis biedrs, Polijas ārlietu ministrs Vitolds Vaščikovskis intervijā vācu kvalitātīvās žurnālistikas flagmanim Bild paziņojis, ka cīnās pret tādu pasauli, kas sastāv no riteņbraucējiem un veģetāriešiem. Šādu cīņu es pilnībā atbalstu un veicinu.

(8 raksta | ir doma)
watt

12:05

"The orthodox economists still believe that the sun turns around the Earth because that's what their model says, despite all evidence that shows that their model does not represent reality."
labi pateikts.

Tags:
(1 raksta | ir doma)

10. Feb 2016

bozena

19:36

Mīļie brāļi un māsas! Kā jūs tiekat galā ar neķītro tieksmi sacīt Davaj vārdu.
Es,pavej, vakar pateicu 2 davajvārdus un šon' vienu. Viņi mani dažkārt piemeklē neformālās telefonsarunās, ksd zaudēju modrību. Nekad ne formālās par laimi.
Es saprotu, ka tas ir grēks, kauns un atavisms, apmēram kā rudimentāra aste un trešā krūts.

(19 raksta | ir doma)
sirdna

16:08

Man kā vecūksnim ir no svara kārtīga veselības aprūpe. Raugi, nopirku Euroaptiekā drapītes, aptieķniece katrai kārbiņai uzlipināja glīti izdrukātu papīrīti ar piezīmēm, cik bieži un kādos apstākļos drapītes būs lietot. Mīļi. Mēness aptieka, ar kuru uzturēju biznesa attiecības pēdējos gados, ar šādu servisa līmeni neizcēlās.

Nāksies turpmāk savu neķītro, antivēdisko, bezsirdīgo un bezfenšuja Rietumu medicīnu iepirkt Euroaptiekā.

(27 raksta | ir doma)
wowow

15:39

Paskatījos īres piedāvājumu ssā.
Ja hujeju dorogaja redakcija.

(17 raksta | ir doma)
watt

14:40

ES dibinātājvalstu [...] ārlietu ministri neformālās sarunās Romā, iegrūduši pāris kilogramu kanapē rīklē, nāca klajā ar kopīgu komunikē [...]

(ir doma)
martcore

14:15

bāc, mairis tādā lingvistikā aizgājis, lūk, ko nozīmē karjera bez smagiem galvas satricinājumiem

(ir doma)
wowow

12:23

Iedziļinājos Rīgas jaunā dzīvojamās platības NĪ aprēķina plānos. Not amused at all. Tas papildus zemes nodokļa celšanai par 50%.

Vienai dzīvesvietu deklarējušai personai piekrītošā platības daļa par ko tiks piemērota samazinātā nodokļa likme 2016.gadā ir 50m2, 2017.gadā - 40m2, bet 2018.gadā - 30m2. Pārējai ēkas platībai (ja tāda ir) piemērojama nodokļa likme 1,5% apmērā no kadastrālās vērtības.

Šķiet, īres cenas Rīgā turpinās celties - ja agrāk NĪ nodoklis par dzīvojamo platību bija 0.2%, tagad par platību ārpus deklarētā minimuma būs 1.5%. Plus NĪ zemei kāpums. Plus atcelts fiksētais saimnieciskās darbības nodoklis.

(14 raksta | ir doma)
martcore

11:45

teiksim, varētu ēnot narkotrafika darbiniekus

(6 raksta | ir doma)
martcore

00:23

brūkingu ar burbuļiem, rasbainieku ar klopu

(2 raksta | ir doma)

9. Feb 2016

bozena

21:54

Tā kā ēnu dienā Līžele netika pie sava iecerētā traumatologa-ortopēda, rīt viņai brīvprātīgi obligāti jāēno kāds pēc sadales.
Smilšu karjers netrāpījās, būs metālapstrādes rūpnīca.
Varbūt tas ir liktenis, es saku, varbūt metālapstrāde iekritīs kā oglīte sirdī, un pēc dažiem gadiem mēs Līželi varēsim sastapt dresējot izdaudzināto 150 tonnu presi, acīm mirdzot domnu uguns atblāzmā.

(9 raksta | ir doma)
martcore

20:37

(ir doma)
watt

16:33 - (4g5m)

man palūdza uzrakstīt atspēkojumu iespējamām aizdomām par to ka mēs tikai sēņojam un nerūpējamies par bērna attīstību.
kāds tad ir mazajai nedēļas ritums?

dārziņā mazā ir no 9:00 līdz 16:00. (var vest agrāk, darbu sāk 7:30, bet 16:30 dārziņš darbu beidz.)

pirmdien, otrdien 8:00 vispirms pie logopēda*. tur palīdz mācīties vācu valodu, jo tik cik bērnudārzā no citiem bērniem sagrābsta pavisam nepietiek.
otrdienās bērniem ir vingrošana, pirmdienās tāds leļļu teātris (laikam mācās uzvest kādu ludziņu).

trešdienās no rīta dārziņš bērnus ved uz baseinu (peldēšana).
vēl trešdienās 13:00 ergoterapija. tāpēc ka mazā ir nedroša un dažreiz atsakās runāt. vēsturiski, piemēram, šādiem bērniem ir bijis konflikts ar autoritāra stila skolotājiem, kas izsauc klases priekšā atbildēt, vai arī prasa piecelties lai atbildētu utt., bērns vnk klusē - bet skolotājis liek divniekus.

ceturtdienās dārziņa bērni iet pastaigā rīta pusē, vakarā katru otro nedēļu ir muzicēšana un dziedāšana.

piektdienās mazā iet vakarā uz dejām (tāds kā balets mazajiem - krievi ļoti daudz iet). viņai ļoti patīk, lai gan ir bieži tā ka nodarbībā neiesaistās, stāv malā un visu noskatās. tad mājās dejo un visu atkārto. es par baletu biju ļoti skeptisks, bet fakts uz sejas... mazā ļoti smuki danco.

katru* otro sestdienu ejam uz latviešu skoliņu.

svētdienās vakarā ir peldēšanas skoliņa (vēl baseins). mazā peld samērā ņipri.


__________________
* nu, ne katru. logopēds un ergoterapija arī ir tā kā ar ārsta nosūtījumu. tā kā Vācijā medicīna ir publiski/privātā, tad visus pakalpojumus apmaksā slimokase. Mūsu gadījumā - AOK.

Tags:
(ir doma)
watt

15:30

ausīs sīc, bet 106kg pietupienus pacēlu (=86kg uz stieņa). nu domāšu par 87, 88. ik pēc piegājiena atpūšos 5 minūtes. ar treniņu partneri atkal uzmetiens: šoreiz man pašam jāpaliek otrdien/ceturtdien pa mājām. jo A. eksāmeniem gatavojas, un iet kursos tajās dienās. divas nedēļas.

nu, es it kā pa mājām patrenēties varu: redz, 15:00 tieši spēku briedumā. sēniskuma/slinkuma dēļ gan tikai divus vingrinājumus, pietupienus (squat) un spiešanu stāvus (OHP - over head press). vai šodien izdosies 52,5kg (=32,5kg uz stieņa) pieveikt? taisu micro-loading: lieku pa 500g klāt katrā treniņā (divas 250g šaibiņas). atbilde ta vienkārša - ja pareizi ēdi, ja pietiekami gulēji, ja nav vīruss ciemojies: tad gan jau varēsi.

sestdien, piemēram, bija tāds nesaprotams sagurums - pietupienus knapi ar 70kg uz stieņa uztaisīju, guļus spiedu 40kg (uz sieņa), un gāja smagi. to tad sauc par pastiprinātas gravitācijas dienu.


guļus spiešana vispār mans vājais punkts. maksimums bijis 47,5kg uz stieņa, un tad ir čau. micro-loading vēl nav mēģināts, bet teorētiski taču ja 47,5 ceļ, tad 48kg arī vajag varēt. teorētiski!

OHP šobrīd esmu uzcēlis līdz standarta ripu komplekta: uz stieņa 10kg ripa, 5kg ripa, 1.25kg. kopā 16.5kg - tas x2. iet nedroši, bet paceļu. pēc piegājiena jāatpūšas arī gana ilgi, lai nākošo arī visus 5 atkārtojumus izdodas uztaisīt: bija vienreiz ka minūti atpūšoties noskaudu - elpošana nostabilizējas, sirdspuksti it kā arī, bet kā pēdējo (15to) atkārtojumu uztaisīt vairs nesanāk: vnk spēciņa iekšā nav, un cauri. pulksteni ir jāskatās.

treniņu partnerim ar OHP iet izteikti sūdīgi: ceļ 11kg,12kg, 13kg. kaut kas ar plecu neesot kārtībā. es atceros man 17,5kg bija tāds kā plato, tad ilgi ap 20kg ņēmos. bet - proteīns un kreatīns, tas ir mūsu vitamīns.

Tags:
(3 raksta | ir doma)

Navigate: (Previous 20 Friends)