Asociētie biezpieni

30. Apr 2017

martcore

11:25

labrīt
apsveicu visus, kas šajā svētdienas rītā sevi un savu otru pusi vai trešo trešdaļu, kā nu kuram tā ģimene, brokastīs ir palutinājuši ar aleutu salu virtuvē populāro treceklīgo župjē ar trīs veidu benzīnā novārītiem pisjusāna gabaliņiem un pavāra kuņģī grauzdētiem persiku kauliņiem, kuriem michelin autoriepu koncerns dod četras zvaigznes, jo mēs ieturamies ar konservētu atlantijas skumbriju tomātu mērcē "rīgas zelts"! kā, lūdzu? nē, es no bunkura ārā neiešu

(3 raksta | ir doma)
anonymous

00:11

Līdz ar pēdējo aprīļa dienu pienācis arī Latvijā un dažviet citur kaimiņu zemēs tradicionālās kurnēšanas sezonas noslēgums. Tautas gudrība vēsta, ka kurnēšanai vispiemērotākie ir mēneši, kuru nosaukumā ir burts "r" - tātad laiks no septembra līdz aprīlim. Jau ziņots, ka ar kopīgiem zinātnieku un ražotāju pūliņiem kvalitatīvu un svaigu kurnu ieguve jau ilgāku laiku tiek nodrošināta visu cauru gadu, ir sākts arī sekmīgs svaigu, marinētu un kaltētu kurnu eksports, tomēr netrūkst arī šāda progresa pretinieku un kritiķu, kas norādījuši, ka visaugstvērtīgākos ēdamos kurnus ar viszemāko derīgo uzturvielu, šķiedrvielu, vitamīnu, mikroelementu un vispār jebkādas jēgas saturu iespējams iegūt un baudīt vienīgi tradicionālajā kurnu sezonas laikā.

(7 raksta | ir doma)

29. Apr 2017

bozena

21:13

Ir tādas piparbodītes, visādi mazi pakalpojumu sniedzēji, kuru veikaliņu un kantorīšu telpas izskatās tā, kā droši vien arī ir - it kā tās būtu iekārtojuši Skarbi Puiši Vēl Skarbākā Pasaulē, profesionāli askēti, šo te pašu piparbožu īpašnieki. Tādās vietās pārdod reti sastopamas tehnikas detaļas, baseina ķīmiju, kurmju slazdus vai vienkārši izniedz interneta veikalā nopirktās mantas, remontē datorus, sūkņus vai urbjus, mūsu pusē tādā vietā dod suši. Tur var iegriezties atpūtināt no korporatīvā glamūra nogurušās acis, jo maskulīnajā vidē nav nekā lieka, remonts mēdz būt saglabājies vēl no aiziepriekēšējā nomnieka, datoru vadi pilnīgi mierīgi mētājas pa grīdu, savijušies murskulī, dažreiz stūrī nīkuļo kāds aizmirsts telpaugs sliktā stāvoklī, drīzāk uz miršanu; ja produkcijai ir bukleti, tie būs izmētāti šur un tur, un uz palodzēm putekļos varēs redzēt vietas, kur stāvējuši paraugi. Produkcija bieži vien stāvēs kastēs, jo kastēs tai taču ir vislabāk, pie tam, no kastēm mantas ir ļoti ērti izsniegt pircējiem. Bet! Pareizāk sakot Un! Pircējs tūdaļ saprot, ka te viņš maksās par tīru mantu, nevis kaut kādu korporatīvo smukumu un reklāmu, ja. Lai gan tas no otras puses varētu būt tāds viltīgs mārketings.
Šodien es tādā īstu vīru vietā pirku filtra kapsulu ūdensvadam.

(10 raksta | ir doma)
martcore

14:40 - we love you, bene gesserit!

palasot rasbainieciņa vakardienas iemesto linku uz ekvairu
starp citu, kāds ir pamanījis, cik ļoti female power orientēta (un ar izsmalcinātri indīgu ironiju piesātināta) ir frenka herberta "dune"*
kā saka, vīrieši, protams, var kontrolēt visādu tur naudu ar naftu pasaulē, toties lēdijas kontrolē ģenētiskās līnijas
to varētu arī nosaukt par mājas pavarda pārraudzīšanu, ģenētiskās līnijas ir tāds pavards, uz kura var daudz ko žarīt
nav brīnums, ka vishistēriskāk mūsdienās auro tur prolaiferi, kas jūt, ka šeit ir kāds podvohs, un ģenētika iziet no reliģiozo uzskatu kontroles
(muļķa prolaiferi! viņi nezin, ka herbertam sievietes kontrolē arī reliģiju, un viņus atkal ir piečakarējuši!)
starp citu, linčam filmā šīs bene gesritas dāmas bija visumā androgīnas

*simtām reižu varu pārlasīt šo satriecoši brīnišķīgo grāmatu, vienmēr atradīsi kaut ko atbilstošu zeitgeistam

(1 raksta | ir doma)
anonymous

13:34 - Katrs var papildināt ar vēlamajiem elementiem II

kamēr vien latviešu tauta būs trūkumā
dzīvošu mazs un sarāvies kūkumā
pirmo svaigumu nekad nepirkšu
otro un trešo šķiru prasīšu
ja kas sāks sāpēt, pie ārsta es neiešu
bērni sāks niķoties - vienkārši sitīšu
gleznas un dziesmas man nevajadzēs
kāds gan tur sports, kad tauta grib ēst
papīrs pat atejā turpmāk būs lieks
kamēr it visur glūn ienaidnieks
atkritumus es nešķirošu
labprātāk ņemšu nevis došu
apģērbu mainīšu reizi mūžā
neiešu vannā un neiešu dušā
radioators un elektrība
nazis un dakšiņa, tīra grīda
atmetīsim to pagaidām
kamēr mēs turību sagaidām
nevajag torni, nevajag pili
labāk mums gādājiet kopīgu sili

Tags:
(3 raksta | ir doma)

28. Apr 2017

wowow

23:10

Ja kādam patīk sci-fi kibertrilleri, cieši iesaku Ramez Naam Nexus triloģiju.

Seriālu ziņās - Fargo trešā sezona nepieviļ, uzmetu aci Amazon producētajam Patriot (2015), šķita varen izklaidējošs, Netflix iepriecināja ar treileri un paziņojumu ka pēc nedēļas klāt būs visa Sense8 otrā sezona.

Tags: ,
(ir doma)
martcore

20:20

esenelčiks weekly

ko teikt, mans iecienītais setings
- so i became a tough copper with a cigarrette
- and i became his partner in this, yeah!

(ir doma)
bozena

19:07

Es, protams, gribētu iestāties kādā partijā un kuplināt to tautiešu rindas, kuri nesēd rokas klēpī salikuši, bet gan Dara, un tad man nevarētu pārmest, ka Es Neko Nedaru, un es varētu bez sirdsapziņas pārmetumiem kritizēt valdību, bet man bail, ka tad drīzi vien nāktu klajā visādi kompromāti, kur pīpēju vīnogu lapas vai kaķuzāli (bete tas jau bija vēl skolas laikā), piemēram, vai stundu laikā dzēru kandžu aiz šķūnīša, vai studiju laikos lēkāju ballītē ar zvērādām apšūtā krūšturī, vai vēl ko briesmīgāku, ko es neteikšu. Tāpēc labāk nē, es teicu sev, lai to dara cilvēki ar tīru pagātni, jā!
Upd.
Jā, es atcerējos vēl, ka Klintonam savulaik kaitēja tas, ka viņš reiz bija uzvilcis kāsi, bet tas bija vēl pirms monikām, koledžas laikos, un arī tas, ka viņš mācēja spēlēt kādu mūzikas instrumentu, saksofonu, laikam, un tas arī nenāca par labu, jo nav labi, ja pārak tāds inteliģents.

(1 raksta | ir doma)
watt

09:04

Pāris iespaidi par auto braucienu Berlīne -> Rīga vakar.

1) Trīs joslu lielceļi ir milzīgs spēks, žēl ka Polija to nesaprata un viņiem ir tikai 2 joslas. Vācijā neredzēju ka smagie viens otru apdzītu, Polijā - uz ceļa kur 140km/h atļautais ātrums (faktiskais var būt 150-160km/h) regulāri viens sūda smagais izlemj apdzīt otru, kuri abi iet ar 90-92 km/h. Un uztaisa tādu kārtīgu spraudni uz ceļa.

2) Lietuvas vizītkarte: kanalizācijas lūka uz ceļa tikko aiz .pl robežas un kādu simts metru garumā nodirsies zirgs... (Vispār, kanalizācijas lūkas ceļa vidū - vai vēl spēcīgāk, malā, tieši tur kur riepas trāpa, tā laikam ir domāta kautkāda "Latvijas Nokia".)

3) Iebraucot Latvijā uzreiz pamanāma nervozā satiksme, un tas cik daudz tirliņi izpildās uz ceļa. Mana hipotēze: pārāk zemi sodi. Cilvēki var atļauties riskēt, jo nebaidās ka gadījuma ja pieķer, sods būs nepanesami smags (kā tas būtu Vācijā, u.c.) Latvijā ir vairāk tādu kas izpildās, ir vairāk policijas (pa ceļam tādus neredzēju ne Polijā ne Lietuvā), bet rezultāts nekāds.

Satiksmes intensitāte Latvijā ir augstāka nekā .pl un .lt. Kā tā? Tur auto ceļo grupiņās pa 3, maksimums 4. Latvijā brauc ķēdītes pa 10 auto.

4) No Varšavas līdz Belostokai turpinās ceļa darbi. Es tā prognozēju, pēc 4 kādiem gadiem, Polijai cauri izbraukt varēs diezgan svilpojot (kā tagad līdz/cauri Varšavai). Ir ievērojami labāk salīdzinot ar pagājušo gadu. Būvē ļoooti apjomīgi (bet - vajadzētu tomēr vēl apjomīgāk).

5) Kas vispār izdomāja ka lielceļam ir jāved cauri pilsētiņām? Kam vispār ar to saistītais piesārņojums, troksnis, kaitīgie izmeši likās ka būs "to vērts"? Nākotnes vārdā: apvedceļus. Taisiet savām pilsētiņam AP-VED-CE-ĻUS. Man tiešām žēl Bauskas, gan Iecavas iedzīvotājus, kuriem ir tas nemitīgais troksnis un smirdoņa jāpacieš. Bet - paši gan jau izlēma, ka jā - taisiet to savu ceļu TIEŠI TE!

6) Tie "1.5" joslu ceļi .lv ir kļūda.

(8 raksta | ir doma)

27. Apr 2017

bozena

23:00

Tagad man ir gana daudz magnētisko plastmasas burtiņu, viss alfabēts, pie tam arī latviešu, lai saliktu vārdus Mūžība un Pizģec. Vienīgi Mūžībai M mēdz krist nost, un tad tur sanāk Ūžība, bet tas arī ir gana spēcīgi.

(7 raksta | ir doma)
kautskis

13:01 - Ko es šodien uzzināju

Jūs tak esat dzirdējuši par to, kā tādā un tādā valodā ir burvīgi vārdi, lai aprakstītu "nostaļģiju pēc nepiedzīvotām sajūtām" vai "pazemību, kas rodas, uzlūkojot saullēktu un saprotot, ka tev ir dota vēl viena dzīves diena." Parasti no tā mēdz atvasināt pieņēmumu, ka šo valodu runātāji kaut kādā ziņā ir poētiskāki; tā ir drusciņ huiņa, bet tik tiešām kaut ko liecina par to, kādas tēmas šīs valodas runātājiem šķiet aktuālas (nav nejaušība, ka latviešu valodā netrūkst apzīmējumu lauku darbiem un dabas parādībām).

Lūk, un šodien es uzzināju, ka krievu valodā ir īpašs vārds, ar ko apraksta kādas personas krišanu monarha nelabvēlībā. To sauc par опала, un tas ir tas, ko patlaban piedzīvo Dmitrijs Medveģevs.

(16 raksta | ir doma)

26. Apr 2017

bozena

23:55

Kad pl. 21.30 saprotu, ka neesmu nopirkusi neko Savam Dzīvniekam, un Rajona mazbodē man virsū skatās Salāts Podiņā, EUR 0.89 gabalā, vienīgais palikušai, sirds gavilē kā loterijā vinnējusi ciema bibliotekāre un gribas augsti teikt To Brīdi, brīnišķīgi bodi, labo sagādnieku un cēlo salātu, par to, ka tas IR. Nesakiet bodniekiem, bet es šādā grūtbrīdī viņu pirktu arī par EUR 1.89.
Visu nakti klausīties, kā nepietiekami paēdis Dzīvnieks grauž būra restes, varētu būt izaicinājums, tas noteikti ir izaicinošāk kā lietus aiz loga.

(6 raksta | ir doma)
martcore

21:46 - lovecraftica

ļauni auni glaunām žaunām

(ir doma)
anonymous

17:09 - Katrs var papildināt ar vēlamajiem elementiem

Latvijai simtgadē dāvāšu dzejoli
Valstiskam siltumam adīšu kamzoli
Slāpes lai remdētu, brūvēšu sidriņu
Vēdera prieciņam griezīšu sieriņu
Būs arī īpašās simtgades desas
Cieti žāvētas, nepaliks vecas
Simtgadei veltītas tarbiņas šūšu
Pats visu radīšu, pats visur būšu
Dziedāšu svinīgo simtgades dziesmu
Lēkāšu īpašo simtgades deju
Būs arī simtgades saldējums
Igauņiem neēdams, tikai mums
Vēl būs simtgades keramika
Foto sesija – simtgade plika
Mobilais pieslēgums simtgades tīklam
Simtgades spieķis sirmam un līkam
Katliņos vārīsies simtgades zupa
Zīdaiņi zīdīs no simtgades pupa
Debesīs simtgades saulīte lēks
Prezidents priecāsies: “Simtgadu spēks!”

(7 raksta | ir doma)
anonymous

16:30

Zvana no nepazīstama numura:
"Tā un tā, mēs zvanām saistībā ar Latvijas simtgadi. Vai jums tagad ir laiks aprunāties?"
Kāpēc gan neaprunāties, saku.
"Vai jūs vēlētos iegādāties 1935. gada pieclatnieka kopiju, kas izgatavota par godu Latvijas simtgadei?"
***
Ar nepacietību gaidu Latvijas simtgadei veltītas vasaras riepas, servelādi, šokolādi un limonādi.

(8 raksta | ir doma)
chaika

15:33

perceived distance and obesity |Sugovic M1, Turk P2, Witt JK3.

Tags: ,
(1 raksta | ir doma)
kautskis

10:54 - Vai nu tiešām citu problēmu nav

Pizģec, kā mani tracina "Āfrikā bērni badā mirst" latviskā versija "vai mēs varam atļauties ____ , kamēr latviešu tauta ir trūkumā." Man vienmēr gribas šiem vieddirsējiem apjautāties: "Vai mēs varam atļauties gudri muldēt par latviešu tautas trūkumu, kamēr latviešu tauta ir trūkumā?!"

Tiešām brīžam šķiet, ka tad, ja latviešu tautas trūkuma nebūtu, viņu vajadzētu izgudrot. Kur citur atradīsi tik ērtu veidu, kā noriet pilnīgi jebkādu iniciātīvu. Vai mēs drīkstam rīkot dziesmu svētkus, kamēr latviešu tauta ir trūkumā? Protams, ka nedrīkstam. Vai mēs drīkstam iespringt par cirku bez zvēriem? Nekādā gadījumā. Vai mēs drīkstam tīrīt toksisko atkritumu dīķus? Kā vispār to var iedomāties.

Ko niekus, vai mēs drīkstam pirkt tūka svārkus, kamēr latviešu tauta ir trūkumā? Braukt ar automašīnām? Ēst trīsreiz dienā? Nē, kamēr kaut viens latviešu tautietis būs trūkumā, mēs drīkstam tikai sēdēt toksisko dīķu krastā nātnās drānās, grauzt cietu pelavmaizi [avotāi nepamērcēdami, jo avots toksisks] un mūžīgi mūžos reflektēt uz mūsu sūro vietu dzīvē.

Mudaki, goda vārds.

(21 raksta | ir doma)

25. Apr 2017

martcore

22:03

nedaudz par kino

ja jums patīk linkleiters, vess andersons un klasiskās padomju coming-of-age filmas (pirmk., plumbums un kurjers), tad noteikti nepalaidiet garām brīnišķīgu krievu kino "labs puika"

(1 raksta | ir doma)
martcore

21:47

atceros, pirms pāris gadiem es vienā no vietējiem veikaliņiem bieži un regulāri mēdzu vakariņām iegādāties sveramos dārzeņu salātus ar šampinjoniem
pēc mēnešiem četriem salāti man par lielu sarūgtinājumu no sortimenta pazuda
kā tad tā, es pavaicāju nu jau labi pazīstamajam pārdevējam
redzi, viņš saka, tu bija vienīgais, kas šos salātus pirka. iznāk, visus četrus mēnešus mēs tos gatavojām speciāli tev. boss izlēma, ka tas ir dīvaini...

tagad, kopš gada sākumā esmu sev atklā vichy apelsīnu-mango frešu (reāli dievinu frešu ideju - bez gāzes un ar daudz vājinātāku aromātu nekā parastajām limonādēm), tieši šis freša paveids mazajā veikaliņā piedāvājumā ir divreiz vairāk par citiem višī frešu paveidiem. varbūt es arī esmu vienīgais, kas viņu dzer...varu uzturēt veselas industrijas...

bet vispār vajag sākt viņiem gluži vienkārši teikt, ko lai viņi pasūta, es iegādāšos. druvas pērli, piemēram.

(ir doma)
kautskis

10:49 - Ziņu apskats

E, Failing New York Times ziņo, ka Ārkanzasa vakar vienā dienā nošpricējusi divus cietumniekus, jo -- un es šito neizdomāju -- viņiem gājis uz beigām špricējamo preparātu derīguma termiņš. Jā, Amerika ir vieta, kur nāvessodu plāno tāpat, kā veikalā īpašās akcijas lasim -- drīz beigsies, jāmēģina vēl kaut kur nogrūst.

Pizģec, biedri, lūk, šī Amerikas īpatnība man reāli riebjas. Tā pat nav liekulība, tas ir kaut kāds īpašs šizofrēnijas paveids; Amerika pamanās savienot mežonīgu kāri pret kādu lietu ar milzu nepatiku pret to pašu lietu. Šinī gadījumā asinskāre veiksmīgi savienota ar bailēm no asinīm. Amerikāņi grib, lai ļaunie mirtu, bet nespēj samierināties ar to, ka cilvēku nogalināšana ir nepatīkams process. Tāpēc, lūk, ir šitādas ākstības kā nošpricēšana. Tā tak nav nogalināšana, tā ir iemidzināšana, kā slimiem sunīšiem.

Nē nu nopietni, tiešām. Ja zāļu kompānijas vairs negrib piegādāt līdzekļus cilvēku nošpricēšanai -- un viņiem to īsti pārmest nevar, -- atrisinājums taču ir tik vienkāršs. Ja pakāršana liekas pārāk skarba, dariet kā Padomju Savienībā: pielieciet pie sienas, pietiks ar vienu lodi pakausī.

Ak, likt savus pilsoņus pie sienas, tas neizskatās pēc kaut kā tāda, ko dara dēmokrātijas? Tiešām, nevar noliegt, patika pret nāvessodiem diezgan spēcīgi korelē ar nedēmokrātisku valsts iekārtu (lai gan Amerika nav vienīgā dēmokrātiskā valsts, kas izpilda nāvessodus). Tas nav bags, tā ir fīča: dažām valstīm ļoti patīk saviem pilsoņiem atgādināt "jā, mēs esam skarbie čaļi, kas vajadzības gadījumā spēj jūs pielikt pie sienas." Tad varbūt iztieciet bez nāvessodiem? Pat Krievija (vismaz oficiāli) tos neizpilda, un neko, Krievijas pilsoņi it nebūt nepārmet Putinam pārāk maigu attieksmi pret noziedzniekiem. Krievijas pilsoņi Putinam vispār neko nepārmet, un arī tas ir panākts bez nāvessodiem. Ar nāvi mīklainos apstākļos pilnīgi pietiek.

Es te negribu diskutēt par to, vai nāvessodus vajadzētu vai nevajadzētu, kaut vai tāpēc, ka lielākā pasaules daļa uz šo jautājumu ir atbildējusi diezgan skaidri. Bet vienu gan es uzskatu: šis nu reiz ir jautājums, kur pienāktos runāt bez izskaistinājumiem (un nošpricēšana ir tieši šāds izskaistinājums.) Tas nav "augstākais soda mērs" vai, kā angļu valodā, "izpilde"; tā ir legāla savu pilsoņu nogalināšana. Ja pilsoņiem negribas dzīvot valstī, kas pilnīgi legāli drīkst viņus nogalināt, tad šiem pašiem pilsoņiem nav nekādu tiesību pieprasīt nāvessodu.

(56 raksta | ir doma)

Navigate: (Previous 20 Friends)