Asociētie biezpieni

18. Feb 2018

bozena

20:32 - Latvija var!

Par mums jau raksta! Mēs esam pamanīti!
http://www.bbc.com/news/world-europe-43105170

(6 raksta | ir doma)

17. Feb 2018

martcore

22:26

Par to, kā filmēt labus un kā filmēt sliktus detektīvus. Lūk, teiksim, britu teatrāļa un šekspiroīda Keneta Branas "Slepkavība Austrumu ekspresī" pēc paši ziniet kādiem motīviem. Branu, kurš pats ir režisors, galvenās lomas tēlotājs, scenārists, producents, gaismotājs un apkopēja, ar Erkilu Puaro vieno ja nu tikai dziļā patmīlība, kas liek mūsu omegas tēviņam tiražēt ilgstošus personiskus tuvplānus - es jau neko nesaku, tas ir labāk par rumāņu ciskaridzes tofu-kungfu un citiem asiņainajiem špagatiem, ar kuriem skatītāju traumē pirmajās minūtēs, tomēr šeit līdzības apsēstībās arī beidzas. Jā, mēs smējāmies par Puaro simetrijas fetišu ar vārītajām olām un zirgāboliem, tas varētu arī zināmā mērā skaidrot daiļā dzimuma trūkumu slavenā detektīva dzīvē; kā zināms, sievietēm dažreiz viena krūts mēdz būt mazlietiņ lielāka par otru, un tas ir nepārvarams šķērslis. Ūsu biomasas divkārtēja koncentrācija nespēj kompensēt slaveno zaļo acu skatienu. Filma sākas pie raudu mūra Jeruzalemē, tur pēc tam bieži vien gribas atgriezties, lai ar asaru acs kaktiņā panostalģētu par Deividu Sušē.

Bet tas tā, ikdienas rantings. Cita lieta, ka snoupīrsera cienīgās ainavas ar kameru, kura dauzās pret vagonu griestiem, ne īpaši labi impregnē Agates Kristi izejmateriālu - detektīvfabulas smalkums ar dēmonu detaļās ir vēl mehanizētāks par pašu vilcienu. Tur, kur rakstniecei ir perfekti ievēroti taimingi, un pelēm speciāli izliktās siera kripatas ir jāapēd noteiktā brīdī, lai mēs dzirdētu aizcērtoties lamatas, norisinās zināms bardaks. Es saprotu, daudziem patīk Pēnelope Krūza, Mišela Faifere vai Maiks Vālbergs, bet teatrāļi velveta biksēs ar monokļiem pat atzīst Kenetu Branu, taču iespaids rodas viens. Filmmeikeriem bija pohuj uz sižetu un interesēja tikai dramatiskais varoņfināls. Kas arī ir tā uz trijnieciņu.

Un tagad paskatīsimies uz Stīvena Sēderberga "Mozaīkas" pirmo sešsēriju sezonu. Vienam no labākajiem amerikāņu režisoriem, kurš cik jau gadus atvadās no lielā kino, bet aizvien iemet ceļakāju, nulle zīben jau drīz būs tukšs, ir pavisam cits temps un pavisam cita klase. Sēderbergs dažkārt spēj ievilkt vienā atsevišķa filmā tādu Holivudas zvaigžņu plejādi, ka personālsastāvs sniedzas mazliet ārpus astronomijas robežām, taču šeit viņš ir aizgājis pa totālas askēzes zeļu. No daudzmaz atpazīstamiem cilvēkiem mēs redzam tikai latviešu estrādes dīvu Šeronu Stounu, viņa, šķiet, ir izlīdusi nevis no aizmirstības, bet kaut kur no zemapziņas dzīlēm. Ar fundamentālu smagnējumu "Mozaīka" lēnām atver acis, lai novērtētu pasauli apkārt un sāktu urbt dziļumā, kur liela nauda, franču impresionistu mākslas horizonti, savādākas cilvēku attiecību sistēmas. Sēderbergs speciāli atsakās no ierastajiem detektīvkanoniem - te vispār nav neviena asa sižeta pavērsiena, visas mīklas, izņemot divas galvenās, sākas ar to atminējumiem, absolūti viss koncentrējas totālā psiholoģismā. Galvenā varone, kas par tādu kļūst tikai palēnām seriāla gaitā, pēkšņi netransformējas par dedukcijas karalieni, viņa uzdod ļoti normālus jautājumus. Tiesa, mākslas zinātnieces acs dažreiz ļauj saskatīt būtisko tādos sīkumos, par kuriem no pirmā brīža nav iespējams aizdomāties.

Zobratiņi lēnām griežas dažādās kartes daļās. Sēderberga "Mozaīka" nav puzle. Tā ir tieši mozaīka. Labākais seriāls pasaulē uz šo brīdi.

(1 raksta | ir doma)

15. Feb 2018

barbala

18:33

es zinu, ka daži no jums šo novērtēs.
http://www.openculture.com/2018/02/read-a-classical-dictionary-of-the-vulgar-tongue-a-hilarious-informative-compilation-of-early-modern-english-slang-1785.html
un te: https://archive.org/details/b2876190x

(3 raksta | ir doma)
chaika

16:38

pēc pusdienām tā arī kabinetā neieslēdzu gaismu un nav tā, ka pa tumsu jātaustās - vesna!!!

(6 raksta | ir doma)

14. Feb 2018

chaika

15:26

tā jau man valentīndiena pofig, bet šokolādes kūku gan šausmīgi gribas

(4 raksta | ir doma)

13. Feb 2018

observer

23:11 - Olimpiādes nevērotāja piezīmes

Jau kādu laiku (teiktu, veselu dzīves periodu) sporta ziņās nespēju saskatīt neko sev interesējošu, ieskaitot, ziņas par "savējiem". Neteiktu, ka man sports neinteresē (es tak esmu amatieris-joprojām-praktizētājs) vai man nepatīk, ka savējie uzvar. Skaic, ka patīk. Bet sekot līdzi tai informācijas gūzmai operatīvi šķiet briesmīgi bezjēdzīgi.

Tāpēc par ziemas olimpiskajām spēlēm manu uztveri aizņēmusi vien viena uzmācīga doma, par to trūkstošo kamaniņu sporta disciplīnu - jauktais divnieks. Ar vai bez Stambulas konvencijas šī ideja laikam neies cauri visādu tur komiteju gaiteņiem, jo saprotiet paši, kādam tak noteikumi jāuzraksta. No visādām tur morālēm raugoties lieta ir pilnīgi tīra, jo precedents tak ir - vīriešu divnieki. Ja jau tajā nav nekā traka, tad kas gan ļauns būtu jauktajā divniekā? Tak skaidrs jau, ka "kurš būs augšā" jautājums nebūs atrisināms. A žēl. Ņemot vērā mūsuvalsts panākumus renes sportos, te būtu labs potenciāls. Un tajos noteikumos jau varētu dot arī balles ne tikai par finiša laiku, bet arī par artistiskumu, kā daiļslidošanā. Sevišķi par artistiskumu starta uzrāvienā.

(3 raksta | ir doma)
bozena

18:23

Britu zinātnieki uzmudrījuši pa pam!...akmenslaikmeta meiteni!

https://www.google.lv/amp/s/www.bbc.com/news/amp/world-europe-42802291

Lūk, tāda ir sieviete, kura dzīvojusi nesagandētā tīrā vidē, ieturējusi eko paleo diētu, nav aizrāvusies ar Big Pharma produkciju. :)
Un tādas viņas kaites. Pilnīgs sīkums, tikai cinga un anēmija. Nu labi, vēl kaut kas ar kājām!
Bet tas būtu pārgājis, ja nebūtu nomirusi.

(14 raksta | ir doma)
wowow

12:22

Vai kāds pirms 5-7 gadiem spēja iedomāties, ka Hyundai auto būs paaugstinātajā zādzību riska grupā?
(nē, pagaidām vēl nenozaga, vienkārši dabūju KASKO atjaunošanas piedāvājumu)

(1 raksta | ir doma)

12. Feb 2018

bozena

19:57 - Žurnāls Mūsmājas ziņo.

Joprojām tešu kā lokomotīve, pie tam nekontrolēti gandrīz bez apstājas šķaudu. Deguns, man liekas, dubultojies izmēros. Izskatos, kā jūtos. Kā jūtos, tā arī izskatos. Kurzemniek šito izskat sauc izdirst krizdol.
Ja antihistamīni nepalīdzēs, man vairs nav nekā ko zaudēt. Kas tālāk? Giljotīna?
Kaut kur bija smalki aprakstīts, ka šitādas organisma reakcijas liecina par mundru un spriganu imūnsistēmu. Paldies, mīļā im-sistēma! Skaidrs, ka es nemiršu no buboņu mēra un cūku sarkanguļas, jo pa tam lāgam jau būšu aizgājusi aizsaulē no prastām ARS kaitēm.

(6 raksta | ir doma)
anonymous

15:11

Bet no otras puses - viesnīcas foajē skan Cocteau Twins, baseins gan nedarbojas, bet vismaz beidzot ir džins un toniks.

(ir doma)
anonymous

14:18 - Par praķīti

Ja šitā ir ar galvu, tā jau ar sirdi var pavisam viegli aiziet. Pēc gandrīz 5 stundu pārbrauciena iečekojos viesnīcā, un man prasa pasi. Pēdējā reize, kad atceros to redzējis, bija tad, kad pie pasu kontroles iebāzu praķīša iekškabatā. Praķīti kā šejienes klimatam lieku iebāzu skapī pirmajā viesnīcā. Praķīša tālāku cilāšanu neatceros, tāpat neatceros arī koferī likšanu vai nu vakar, vai vēl šorīt. TĀTAD VISS SKAIDRS. Saki vien man, dakterīt, ka ideālā galvā normālstāvoklī nav nekādu domu. Šajā brīdī mam galvā bija domu domas, kurās plāni par braukšanu atpakaļ mijās ar murgainām idejām par jaunas pases ieguvi, un ko tikai vēl ne. Drusku nomierinājos vien tad, kad koferī atradu praķīti (bez pases kabatā, ja kas), bet tas jau ir cits stāsts.

P.S. Pasi atradu pie zālēm, kas man izrakstītas, lai būtu mazāk jāuztraucas un jākreņķējas.

(4 raksta | ir doma)

11. Feb 2018

anonymous

23:16 - Slavenās piecas minūtes

Tas, ko nudien nespēju saprast, ir nupat izjustā selfiju mānija. Sveši vīrieši un jaunekļi (dažas meitenes arī, bet tas drīzāk bija drosmīgs izņēmums) nāk klāt un grib uztaisīt kopīgu selfiju. Nav svarīgs nedz tavs vārds, nedz vispār kaut kas, tomēr kopīgu bildi iegūt šķiet svarīgi. Droši vien tāpēc, ka pirms tam stundu pasēdēju uz skatuves un kaut ko parunāju mikrofonā. Jau iztēlojos tos daudzos fotoalbumus daudzās dažādās indiešu viesistabās, kuros nez kāpēc būs redzams arī mans nevienam nepazīstamais vaigs.

(11 raksta | ir doma)
wowow

18:54

Kad brauc slēpot uz Francijas Alpiem, tad ceļojuma foto ablomiņš izskatās apmēram šitā

Tags:
(12 raksta | ir doma)
watt

14:39

Par Arizonas (ASV) bērnu atņemšanas kultūru. 7 miljoni iedzīvotāju.

"Over the past decade, only tiny Wyoming and West Virginia may have removed children at a higher rate than Arizona. "

"Buried under huge caseloads, many workers defaulted to removing a child if they had the slightest doubt."
[...] )
Nu, tas tā kā parasti. Viss kā pie cilvēkiem. Bet kur te ir sistēma?

"Two weeks before Devani's second birthday, she was taken away from her parents in Tucson by a state child-welfare caseworker.

"The little curly-haired girl seemed to be well-fed and cared for, but the caseworker cited drugs in the home and alleged domestic violence in deciding that Devani would be safer, at least temporarily, in foster care.

"Instead, over the next four years — as her mother fought to get her back — Devani suffered an odyssey of mistreatment in a succession of foster homes."

"She was physically abused. She was placed with David Frodsham, a man subsequently convicted of child molestation, who investigators suspect repeatedly sexually assaulted her and other foster children while he ran a pedophilia ring."
[...] )
"In December 2016, Frodsham was sentenced to 17 years in prison after pleading guilty to charges of child sexual abuse and pornography. John Doe was identified as one of the victims in the federal case."

“David Frodsham utilized the State of Arizona and the foster care system to funnel innocent, vulnerable children into his home, so he could run a pedophile ring,” the claim said.

"The neglect and abuse was documented by DCS, but still continued, the claim said.

"“The foster and other children ... were forced to eat hot sauce as punishment, handcuffed to the bed all night, locked outside the home and locked in closets,” the claim said. “John Doe and the other boys were beaten with fists, brooms, belts and other objects to the extent that medical care was frequently required.”

In an internal DCS document obtained by the Star, one caseworker noted in March 2007 that the Frodshams admitted to handcuffing John Doe one night, after he had gotten out of his room.

“The Frodshams did not hide the fact that they used the handcuffs and notified the agency immediately,” the progress report said, adding that the only “corrective action” to be taken against the Frodshams would be a review of policies and a “stern warning that this is inappropriate behavior and against policy.”
[...] )

"[...] on the evening of last Dec. 29, for reasons that aren’t clear, Devani’s adoptive mother put — and kept — the girl in a bath so scalding that it gave the 5-year-old third-degree burns over 80 percent of her body and clotted the blood in her veins, according to police reports."

"Investigators noted scratch marks on the woman's forearms, and other signs that she might have held Devani down, possibly using a towel to avoid burning her own hands."

[...] )
***

Sistēma tāda: CPS/DCS darbinieki piesedz to kas audžu ģimenēs darās. Kamēr no bioloģiskās ģimenes var izņemt par aizdomām, uz sūdzības pamata, vai vispār bez pamatojuma - kad bērns ir audžuģimenē, tad sistēma savējos "sargā". (Bet gan jau arī bija kāds(i) DCS darbinieks pedofīlu maizē, lai visus ziņojumus nolaistu uz bremzēm.)

Tags:
(2 raksta | ir doma)
martcore

16:44 - par elektriskajām spēlēm

fortnite, šķiet, ievieš mūsu leksikā tādus terminus kā nervous building, panic woodcutting, drīz būs arī psychoarchitecture
bet pēc mehānikas un balansa izskatās interesentāka par PUBG, ātrāka un agresīvāka arī

(4 raksta | ir doma)
bozena

13:52

Es dažkārt samērīgi (tas nozīmē ne īpaši par daudz, bet tomēr) domāju par savu un citu mirstīgumu.
Mirstīgums saskaņā ar softa uzstādījumiem droši vien paredzēts, lai piedotu dzīvei smeldzi un svarīgumu.
Mēs viens otru īslaicīgi apskaujam kā īslaicīgas būtnes. Saulriets. Titri. Priekškars.

Bet mēs jau nevaram salīdzināt. Ja nu vienīgi noteiktā vecumā cilvēks ir nedaudz nemirstīgāks kā pārējā laika daļā.

(6 raksta | ir doma)
bozena

11:53

Jau iepriekš domāju, ka esmu izšķaudījusi un izšņaukusi visas smadzenes, tad izrādās, nē, ir palicis vēl kaut kas izklepošanai.
Nav vairs spēka ne pašķaudīt, ne paklepot, mama, radji meņja obratno!
Bet rīt ir jāstrādā un arī jāizpilda rīcības plāni X, T un Z.

Upd. Jā, es apzinos, ka manas ciešanas nav nekas pret Volgas diženo tecējumu un zvaigžņu nemierīgo mirdzumu, pie tam Somālijā cilvēki steriem mirst no ebolas un dizentērijas, un bada.

(12 raksta | ir doma)
watt

20:33

Kārtējais punktiņš par to, kādos veidos bāriņtiesas ir vērstas pret ģimeni. Vai kāds savā pašā prātā būdams izvēlētos atvērt tādu bankas produktu kā "pilngadības krājkonts"?

"Pamatīgas problēmas šāda konta atvēršana radījusi kādai ģimenei, kas bērnam bija atvērusi kontu «Latvijas Krājbankā». Banka piedzīvoja krahu [...] Pēc nemitīgām tikšanās reizēm un pat tiesu darbiem pusgada garumā bāriņtiesa bērna vecākiem atļāva no «Krājbankas» konta pārskaitīt nauda uz citas bankas krājkontu. [izcēlumi mani - w]"

Te var redzēt, ka piesedzoties ar retoriku "tikai bērns var rīkoties ar uzkrājumu", bāriņtiesa uzskata ka ar uzkrājumu rīkoties drīkst tikai viņi paši. Un ja bāriņtiesa tā pateiks: būs uzkrājumam kopā ar bankrotējušo banku pazust! (Labi, noguldījumu garantiju fondu nepieminam: kaut gan - ja kontā būtu virs 100k €, tad laicīgi nepārskaitot, naudiņa būtu izkūpējusi: bāriņtiesa būtu lepni parādījusi savu patieso varu).

"Nu jau vairākus gadus Bāriņtiesa [...] aplaimo ar noteikumiem, pienākumiem un pieprasījumiem pēc atskaitēm."

"Gada norēķins iesniedzams bāriņtiesai rakstiski katra gada sākumā ne vēlāk par februāri; tajā jābūt mantas sastāva apzīmējumam un sīkam sarakstam, pieliekot pēc iespējas kvītis tiklab par visiem gada laikā bijušajiem izdevumiem nepilngadīgā labā, kā arī par saņemtajiem ienākumiem un tāpat par ienākumu summām, kas palikušas nesaņemtas."

"Vecāki jūtas pazemoti [...] Ja ik gadu nesniegs Bāriņtiesai vajadzīgos datus, var pat piemērot naudas sodu."

"Šādā situācijā nonākuši simtiem Latvijas bērnu vecāku [...]".

Tātad, kāpēc bāriņtiesa uzskata ka var šādi pazemot, apgrūtināt simtiem ģimenes, kas īstenībā neko sliktu nav nodarījušas, un es pat teiktu - ir daudz, daudz virs vidusmēra ar savām rūpēm par bērna labklājību. Kāpēc? Tāpēc ka bāriņtiesas uzskata, ka ir pajāt par to kā vecāki jūtas, jeb par to kāda ir psiholoģiskā labsajūta ģimenē, viņiem uz to ir uzdirst no visaugstākā zvanu torņa.

Bāriņtiesas par sevi saka: "bērna labākajās interesēs" - pēc noklusējuma, tātad, bērnu neinteresē kā jūtas tēvs un mamma kad viņiem ar sankcijām draud organizācija kas bērnu pat par nepakļaušanos var atņemt, un bērnu varētu interesēt tikai tas, lai kad viņam būs 18, viņam pienākas nauda (pohuj ka paši muļķa vecāki /s to naudu ir pelnījuši un atlikuši malā, atraujot sev kādas īstermiņa intereses) un bāriņtiesai par visām varītēm ir noteikti jāzina līdz pēdējai kapeikai: cik.

Ir izvēle: bāriņtiesas varētu darboties ģimenes pusē: palīdzēt vecākiem tikt galā ar neuzticamām bankām, cīnīties ar banku neuzticamiem produktiem, komisijas naudām, krāpniecisku praksi. Vai otrādi - banku pusē, lai nedrīkst naudu aiztikt, lai nauda stāv, vai sadeg, vai to apēd inflācija, vai banka izšķērdē ieguldot apšaubāmos projektos kas noved līdz bankrotam (kā Krājbanku, kā Parex (tagad Citadele), kā ...). Bērna "interesēs" un punkts. Bet nekādi tas nav bērna interesēs!

Ar likumu esot noteikts ka Bāriņtiesai ir tāda vara, bet skaidrs ka ar likumu nav noteikts ka Bāriņtiesai būtu jābūt kompetentai finanšu pārvaldībā. Pēc mana viedokļa: bāriņtiesā strādā tādi cilvēki, kuri vispār par finansēm neko nesajēdz. Kuriem vispār ir ierobežotas spējas spriest, jo viņi uzskata ka ir tiesīgi lemt pār likteņiem: kas pēc definīcijas jau paskaidro ka viņi nespēj apjēgt cik nekompetenti un kādi nejēgas paši ir.

Tāpēc ka skaidri domājošs cilvēks nekad tādu nastu neuzņemsies.

***

Mans piedāvājums kā ir jāregulē. Bāriņtiesai būtu jāaizstāv ģimenes intereses. Un tā ir vienotība, vecāki - tēvs, māte, bērns (bērni) - viens kopums. Un nedrīkst skatīt "bērna labākās intereses" ne mazākā veidā atrauti no visas ģimenes, visu ģimenes locekļu interesēm. Ir jādomā par to, kā būs labāk visiem. Un tieši tad, tas būs vislabāk arī pašam bērnam.

Jautājumā ar krājkontu: bāriņtiesām būtu jāievēro banku noslēpums, un ģimenes privātums, un jāatsakās bāzt savu degunu šādās (naudas) lietās. Ģimenes budžets ir vienots, un ārpus trešās puses acu kompetences: vienīgais ko bāriņtiesa varētu domāt ir kā budžetu palielināt, nevis kā to sašķelt un sadalīt - tipa ka lai "bērniem" tiek, bet vecāki var kaut vai sprāgt nost, par tiem pajāt /s.

Jā, tas nav viegli. Dažreiz vecāki ir tīri draņķi. Dažreiz alkoholiķi, dažreiz bipolārie traucējumi, dažreiz psihiskas, garīgas saslimšanas. Dažreiz neizturama nabadzība, kamēr sabiedrības mandāts ir tikai "glābiet bērnus". Tipa vecāku slīcēju glābšana tikai pašu rokās /s. - ir jābūt tā, ka ja ir problēmas ģimenei, tad tās ir jāārstē kompleksi. Tās rāda ka pati sabiedrība ir slima, un tāpēc sabiedrība būtu jāārstē. Diemžēl, protams, reti kur sabiedrība kaut ko tādu par sevi spēs atzīt. Nē nē, davai tik izņem bērnus, atdod tos audžuģimenēm (un vēl tā sālīti piemaksā tām), glābiet bērnus, bet vecāki lai nogrimst: tāds mandāts /s.

Diezgan dīvanas, perversas ekonomiskās sistēmas pat veidojas dēļ tā (tāda savdabīga bērnu tirdzniecība, naudas aprite - tieši bāriņtiesu, audžuģimeņu/bērnunamu sistēmas nodokļu naudas apgūšanai, nevis kaut kādi tumši pedofīlu loki).

Es piedāvāju tādu kā hibrīdmodeli - audžuģimene kopā ar bioloģisko ģimeni, tā lai bērnam ir atbalsts abās. Lai sociālais darbinieks nodrošina apvienošanu un atveseļošanu, nevis domā tādos terminos kā atraut, sašķelt, atņemt.

***

Ak jā, un pati ideja ka varētu naudu uzticēt kaut kādai organizācijai turēt 10-15-18 gadus, un tā ka pašam tev nav nekādas kontroles pār to? Manuprāt: neprāts.

Tags:
(1 raksta | ir doma)
anonymous

00:22 - Nav sapnis

Kad iegriezos festivāla norises vietā, paguvu tieši uz pēdējo grāmatas eksemplāru izpirkšanu, un bez liekas tielēšanās tajos ieautogrāfēju. Festivāla ēdnīcā šodien ārzemnieciska paskata ēdējiem tika piedāvatas arī karotes. Paņēmu, tomēr jutos kaut kā neērti, jo pārējie pie galda sēdētāji ēda ar pirkstiem, un tikai es tāds viens - sadomājis lēkt uz kruķiem. Pēcāk bija organizēta ekskursija, un lēkšanas tēma tajā bezgaumīgi turpinājās, jo pilnīgā bezsakarā gidu pavadīja [noteikti kādas labas lietas] "vēstnesis", jauns džeks sporta tērpā un šortos un ar to izliekto atsperes protēzi kājas vietā. Izvadāja mūs krustu šķērsu pa musulmaņu rajonu, līdz beigās nonācām lielā namā, kur krāšņi uzstājās mākslīgā zeltā sapucētas meitenītes un tika pasniegtas dāsnas vakariņās. Jau pēcāk uzzināju, ka tas bijis bāreņu nams.

P.S. Bet vispār grasījos ierakstīt par to, cik ļoti tracinoša ir nepārtraukta elektrības pazušana uz dažām sekundēm. Ar to ir gana, lai televizors atkal pārslēgtos uz kaut kādu TV šopa kanālu, kas ir pats pēdējais sarakstā, bet "mans jogas" kanāls ir 769.

P.P.S. Tikko šo ierakstīju, tā atkal nodzisa elektrība.

(ir doma)

10. Feb 2018

watt

13:45

Altered Carbon pēdējā sērija (ok, divas pēdējās) pilnīgi sašķīst sviestā. Vispār, no pēdējā laikā redzētā action tikai viens ir bijis attaisnojams un pārsteidzošs: kautiņš par pakārto Shadow, iekš American Gods.

Priekš manis visi pārējie ekšeni ir tikai ekrāna laika skaitītāja uzskrūvēšana: kā apēst vairāk laiku, tam nav nekāda character growth, nekāda sižeta advancement. Tikai bezprāta laika zemē nosviešana popkorna grauzējiem.

(2 raksta | ir doma)

Navigate: (Previous 20 Friends)