Krustvārdu mīkla

, spirālveida

Anna Marija Levi

View

Navigation

February 4th, 2018

Now I've seen everything??

Add to Memories Tell A Friend
Diena, kurā no paša agra rīta es feisbukā uzskrienu komentāram ziņu lentā par to, ka Viesturs Rudzītis retvīto Alises Zariņas tvītu, kurā viņa pauž neizpratni par Rīgas Laikā publicētu Agneses Irbes komentāru, kurā mēģināts skaidrot šaubas par dažādiem ar viendzimuma laulībām saistītiem aspektiem, un Viesturs iesaka visiem Agneses komentāru izlasīt, gan tēvišķi aprādīdams, ka komentārs ir "godīgs, lai arī dažviet naivs"?

----
Jā, es apmēram 12 stundas domāju par šo jautājumu, un nekas tāds labs prātā neienāca. Kā mēs nokļuvām šajā punktā?

August 10th, 2017

Vajag atcerēties, mīļā Ciba, ceru uz tevi

Add to Memories Tell A Friend
Paklau, man ir svarīgi atcerēties kaut ko, kas ir noticis ļoti ļoti sen. Faktiski tādā vecumposmā (1--4gadi), par kuru parasti cilvēki neatceras neko, vismaz ne apzināti. Man ir savādāk. Es atceros dažas detaļas, sajūtas. Es skaidri skaidri zinu, ka zemapziņā tas ir fiksēts, jo redzu to sapņos. Diemžēl, no rīta es atceros dažus sapņus, bet neesmu pārliecināta, ka tas bija tas, ko tiešām "redzēju". Tā piemēram, pirms divām naktīm es redzēju metaforisku sižetu, par kuru es skaidri zinu, ka tas nav "īsta" atmiņa, bet transformācija tam zemapziņā sēdošajam, un, kad aiz šausmām biju pamodusies un pusmiegā centos analizēt, kāpēc es redzu to, ko es redzu, atnāca atklāsme un uz sekundes daļām es 100% zināju atbildi uz sev interesējošo jautājumu. Bija impulss grābt telefonu un zvanīt to pastāstīt kādam, bet bija 02:38, un es nolēmu, ka prātīgāk būtu uzvesties sane.

Jo, lūk, atklāsme bija spoža un apžilbinoša un ļoti atvieglojoša, diemžēl tik ļoti, ka nekavējoties aizmigu savā parastajā ķieģeļa miegā, un, kā jau droši vien nojaušat, no rīta es neatcerējos vairs tieši neko. Es atceros apmēram sapni, t.i. sajūtas, kādas sapnis raisīja un kuru dēļ es pamodos. Bet es neatceros tos secinājumus, atklāsme pazuda.

Man ļoti vajag atcerēties. Tas ir life-defining moments. Jums nav kādas pieredzes? Hipnoze? Kaut kādi ūberterapeiti? Kas? Lūdzu, lūdzu padalieties, ja iespējams. Ja tas ir pārāk privāti, nodzēšat uzreiz komentu? Atrakstiet privāti ljusername kāds ir šim žurnālam, iekš g m a i l . c o m?

Ļoti būšu pateicīga, ļoti.

June 27th, 2017

Mazie prieki

Add to Memories Tell A Friend
Ahoi, Grīnvilas-Spartanburgas metropolitenā province, tātad esi sveikta kā vieta "kaut kur pasaulē", kur Starbucka viesmīļi, tevi ieraugot, bez jautājumiem sāk gatavot manu vienīgo tur patērējamo dzērienu "yeees, tall late with whipped cream on top", pirms es vēl atveru muti, un visas maiņas mani pazīst un sveicina, un man nekas nav jāmēģina savā austrumeiropas akcentā viņiem atkal skaidrot; kā vieta, kur indiešu restorāna saimniece pēc 7 nedēļu prombūtnes, smaidot savu Budassmaidu, saka: "Welcome back and enjoy our Tikka Massala on the lunch menu"; un kur abu manu iecienītāko meksu restorānu (TakoSushi un LaParrilla, ja kas, pierakstiet blociņos, ja izgadās šajā pasaules nomalē iestūrēt, which is unlikely, bet tomēr) viesmīļi mani nekavējoši apsēdina pie pareizā galdiņa (kuru neapvējo maigās kondicioniera aukas) un, kamēr es vēroju dienas piedāvājumu, nekavējoši atnes pasaulē garšīgāko zemeņu daikiri (daikviriju, tātad) ar putukrējumu manā iecinītajā 30 fl oz tilpumā.
Jā, tie fakin 887ml, glāzē, kas ražota Meksikā un ar kuru var nosist cilvēku, ja sagribas. Šī ieraksta galvenā komponente ir putukrējums, kā nav grūti to pamanīt, kļūst tikai dubulti neskaidrs, kāpēc man pietiek te pavadīt kaut tikai vienu nedēļu, lai nomestu 3 kg.

Also, man izdevās garš teikums, kurā es centos sabāzt komatus pēc labākās sirdsapziņas.

Par pārējo, tātad, vēlāk, kad (ja vispār) beigs dunēt biznesa druvas preses un gaudot virpas.

May 15th, 2017

Es zinu, laiks ir labs

Add to Memories Tell A Friend
Man ir pilnīgi drošs kritērijs, kā var izvērtēt laika apstākļus un klimata pienesumus: ja mans privātais istabas formāta varavīkšņu rādītājs strādā. Un dara viņš to cimperlīgi diezgan: tikai ja saulīte ir gana augstu, gana spoža un gana nepārtraukti spīd uz to. Tad nu varu jums pastāstīt, ka nu jau 10 dienas viņš ir darbojies katru no šīm, īsāku vai garāku sprīdi, un arī patlaban pusmākoņainos apstākļos istabā pilns varavīkšņu laimes. Tātad viss ir labi. Liekat nost tos ziemas mēteļus.

April 24th, 2017

En Marche, kad tu, Latvija?

Add to Memories Tell A Friend
Nupat sapratu kāda varētu būt sapņu analoģija. Frančiem tā palaimējies, ka atradās tāds čalis - jauns, ar biznesam draudzīgu domāšanu, mierīgs, pragmatisks un pats galvenais, normāls. Bez viņa tur būtu baigā pakaļa, - nu apmēram mēs jau 2x pagājušajā gadā redzējām, kas notiek, kad jāizvēlas starp, piemēram, rokas vai kājas amputāciju.

Bet paga, kas tad mums pašiem? Lembis, Ūšiņš un Truksis? Kučinskis, hehe, Vējonis un Solča?

Nē, mums Macrona analogs ir Toms Kreicbergs, bet viņam droši vien nekad nekad neuznāks tik liela krīze, lai mestos uz šīs skatuves. Bet žēl.

April 5th, 2017

Karma Sin

Add to Memories Tell A Friend
Sāku saprast, ka es esmu viens no tiem (retajiem??) cilvēkiem, kas karmas parādus spiests nomaksāt reālos naudas ekvivalentos. Pagaidām nevaru saprast, vai tas ir labi, izdevīgi, - bet pats galvenais, karmiski pareizi.

Paraksts: jūsu Jūrmalas Ūdens.

February 16th, 2016

Kad valstī viss ir kārtībā

Add to Memories Tell A Friend
Tas ir tad, kad tavas dzimtās pašvaldības policija tevi ar slapjas pastkastītē iemestas lapiņas starpniecību aicina tevi viņiem piezvanīt, lai painformētu, ka tava pašvaldības vizuālajam standartam visumā atbilstošā ielu numerācijas plāksnīte atmosfērisko nokrišņu rezultātā kļuvusi neestētiska, jo cipari 1 un 1, kas veido skaitli 119, ir sačokurojušies, tomēr 9 vēl esot pieņemamā skatā.

Apsveru vairs savā dārzā nelaist iekšā neestētiskus viesus bez makijāžas, neglītas, vecākās par 10 gadiem automašīnas, u.c. potenciālus aestētisma draudus, jo pirmajā reizē esmu tikusi cauri ar brīdinājumu. Ja pārkāpums netiks laicīgi novērsts, sekos taisnīgs sods.

April 25th, 2015

omm

Add to Memories Tell A Friend
Tas moments, kad 02.58 zvana telefons, un tu redzi, ka zvanītājs ir tavi kaimiņi mājā, kurā tu patlaban nedzīvo. Tu skaidri zini, ka viņi nezvana, lai pateiktu "čau, vedjmah, tu esi baigi kruta džūde", viņi saka "ātri brauc šurp ar atslēgām, citādi ugunsdzēsēji tūliņ izgāzīs jūsu durvis!"

Un tu sačokurojies, jo atslēgu tev nav, un tev ir aizdomas, ka tuvākās, iespējams, ir kaut kur Zviedrijā, un Tu zini, cik naski tie puiši ir uz durvju iznešanu, un un un un pēc relatīvi neilga saspringuma mirkļa viss cik necik atrisinas, durvis paliek vietās, un tā neesi tu, kuram virtuvē griestu vietā redzamas svinapelēkas aprīļa debesis. Bet aizmigt, aizmigt pēc tā vairs nav iespējams...

December 23rd, 2014

Add to Memories Tell A Friend
Es tiešām nesaprotu to publisko naidu pret ziemassvētkiem. Ok, es varu iztēloties to kā vairākuma diktatūru pret cilvēkiem bez bērniem un konkrētām ģimenes saitēm, un tāpēc nīstamu.

Taču nepārejošie ieraksti par džinglbeļļiem lielveikalā, nīgriem kolēģiem, kas diedelē piecīšus dāvanām, mokām ar egles sagādāšanu un gastronomijas šausmām, vedina domāt, ka es dzīvoju citā dimensijā,kur mēs te sekli trallinām Zvaniņš skan, saiņojam dāvanas viens otram aiz smiekliem nogriežot pirkstus gandrīz, cepam karbonādi, paslepen dzerot džindžinu, kā arī stiepjam egli mājās ne tikai Latvijā, bet arī zemē, kur nav tik viegli uzvārīt pelēkos zirņus pusdienās, ziniet — ir forši. Man patīk.

December 14th, 2014

Revju: tipa koncerts Rīgas Domā, Instrumenti, elbuma prezentācija

Add to Memories Tell A Friend
Labvakar, manu mazo draudziņ! Jau biju nolēmusi tomēr dziļdomīgi paklusēt, kad kūdošais jz barbala atgādinājums tomēr spiež mani pildīt doto solījumu un tomēr to aprakstīt.

Tātad. Subj. vieta un laiks bija izvēlēti nevainojami - ir grūti kaut ko sliktu pateikt par Rīgas Domu, tā ir prīmā vieta koncertiem, tomēr, nedaudz aizsteidzoties notikumiem priekšā, teikšu, ka tās apmēram 85 minūtes, ko tur pavadīju, nemitīgi cerēju, ka Lisa Džerarde vēl kādreiz atbrauks pagavilēt uz Latviju un varētu to darīt tieši Domā.

Arī 20:00 svētdienas vakarā, šajā gaišajā ahem pārdomu laikā, kad tehniski atlikušas 5 dienas līdz atvaļinājumam, un vispār 16 dienas 2014. gada Amoka skrējienā, nav tas sliktākais brīdis, kad hipotētiski piedāvāt saviem klausītājiem kādu muzikālu pārdzīvojumu pirms (pēdējās) saspringtās darba nedēļas uzsākšanas.

Tālāk vis nav tik rožaini. Pārdzīvojums bija: visu pasākuma laiku izmisīgi mocījos pārdomās, ka "visu taču varēja izdarīt daudz labāk", un kā pirmā problēma iezīmējās primitīvā un bērnišķīgā gaismošana. Autorei nezinkāpēc izdevās uzminēt brīdi, kurā pa apli mirgojošas zilas gaismiņas mainīs krāsu, tiesa, es balsoju par zaļo, bet tā kļuva sarkana. Atmiņas par festivāla Sanremo'79 skatuves noformējumu tādā ziņā palikušas daudz gaišākā atmiņu starojumā, šovakar it kā sanāca atgriezties atpakaļ tai stilistikā, tikai primitīvākā. Kulminējošajā skaņdarbā, piemēram, gaismiņas bija lillā un katrā indviduālajā apgaismes ķermenī tās virpuļoja pa mazu aplīti ritmiņā, mmm..

Neteikšu, ka būtu iepazinusies ar izpildītāju daiļradi iepriekš, neesmu pētījusi viņu muzikālo devumu agrāk un ar nodomu devos turp lieki neietekmējusies ar ielūgumiem līdzi nākošā CD saturu, jo kurš tad nu nezina, ka koncertos klātbūtnē viss visiem patīk daudz labāk. Bet ne šoreiz. No solista uzrunas uzzinājām, ka iedvesma elbumam smelta grupas ceļojumā uz brālīgo Gruziju, kas atstāj padziļinātu wtf sajūtu, acīmredzot uz dažādiem cilvēkiem Gruzija atstāj dažādus iespaidus. Man, piemēram, Gruzija asociējas ar temperamentīgu viesmīlību, karstasinību, kindzu, dzīvi apliecinošu pohujismu pret sīkām niansēm satiksmes noteikumu ievērošanā, tostiem, vīnu, dejām un smiekliem. Ja man būtu jāvērtē, kādā vidē, nezinot par Instrumentu tripu, skaņu ierakstiem iedvesma smelta, es balsotu par pasākuma sponsora LMT māteskompānijas TeliaSonera pamesto mācību centru Lahti, kurš sen, logu ailēm skrapstot vējā un sniegā, pamests stāv kluss un skumjš skarbās Somijas dabas ielenkts, un tikai salauzta digitālā tāfele vāji midžina pēdējās ardievas ar infrasarkanu sensoru sniega vērpetēm un vēja aukām.

Liriku saturs ir ieturēts eleganta minimālisma stilā. Pirmsskolas izglītības iestādes Taurenītis logopēdiskajai grupiņai 3-4 gadus veciem bērniem - nevienam nerastos problēmas atkārtot, izdziedāt šos tekstus, lielākoties. Šis būtu minams kā pozitīvs aspekts arīdzan visiem tiem, kam parādās pirmās demences pazīmes - izvēloties apm 48% no skanošā materiāla, jūs viegli varēsiet padarīt tās par savām galda dziesmām saviesīgos pasākumos, ja jūsu viesi ir auguši Somijas bērnu namos, viņiem pat, iespējams, dzirdētais patiks. Tām dažām dziesmām, kuru teksti nesastāvēja no ĀAAA un ŪUUU, bija cita vienojoša iezīme: tie runāts par siltumu, sildīšanos, uzsildīšanos (tevī), kas arī ir saprotami, jo nu ne jau maijs aiz loga. Decembris! Vēl vismaz dažus ansambļa dalībniekus mēdz apžilbināt smarža un gudrība.

Noslēgumā apskatīsim skaņu celiņu. Te man nekas daudz labāks prātā nenāk, kā kad piedāvāt iedomāties, ka, ja Šaineda OKonnora (nasingkampērstujū periodā) būtu apvienojusi iedvesmu un vēlmi kāpt uz skatuves kopā ar vokāli-instrumentālo ansambli Erasure, vienojoties izpildīt Filipa Glāsa sacerējumus, bet dažos brīžos pie sitamajiem sēdētu Kraftwerk veterāni.

Kā uz to reaģēja klausītāji? Neņemšos teikt tieši cik, bet nozīmīgs daudzums atstāja norises vietu krietni pirms beigām. Solists izdarīja kļūdu, pirms kāda skaņdarba informēdams, ka viņam ir vēl viena dziesma, ko pacietīgākie iztulkoja kā zīmi, ka tā tad nu arī būs pēdējā, un, izskanot pēdējam akordam, praktiski visi arī piecēlās kājās uz traucās uz izeju. Vismaz mirklī, kad izeju sasniedzu es, nopratu, ka tomēr vēl vismaz viena cita kompozīcija tomēr vēl pasākuma plānā ir, un atviegloti metos Herdera laukuma spirdzinošajā svaigumā. Vai, vai, vai.

December 1st, 2014

vārdiņi

Add to Memories Tell A Friend
reiz userinfoernuerna meklēja dažādus konkrētu amatu speciālistus, kam gadījušies amatam (ne)piemēroti uzvārdi. Nu tur,  zobārts Urbiņš, plānošanas nodaļas vadītāja Zīlniece, utt.

Piedāvāju absolūto piepildījumu šim: Ukrainas gāztā prezidenta Viktora Janukoviča mīļākā Ļubovj Poļežai. Nav joks.

October 3rd, 2014

Add to Memories Tell A Friend
Laikam tomēr nāksies tērēt laiku kaut kā uzrakstīšanai šai lately bēdu ielejā.

Iesaku tiešām pārasīt nihilistu-skeptiķu spārna cikliskos sēros nopūtienus katru reizi, kad uzvēdī vēlēšanas, +1 tā reize, kad Zatlerpaps atlaida Saeimu. Varat paskatīties gan savos žurnālos ap šo laiku, ja esat izteikušies par tēmu; varat paskatīties vaimanologu un tipa pie veselā saprāta apelējošo biedru unpy, indulgence žurčos; nezinu par to tagad raksta 2gā, jo vairs nesekoju. Par saprāta klīniskajām formām, kuras mēdzu palasīt tamdēļ, lai nezaudētu realitātes un bioloģiskās diversitātes sajūtu, neko konkrētu neteikšu.

Pateikšu datumus:
11. Saeimas vēlēšanas 2011.gada 17.septembrī
Rīkojums Nr.2 - 2011.gada 28.maijā
10. Saeimas vēlēšanas 2010.gada 2. oktobrī
9. Saeimas vēlēšanas 2006.gada 7.oktobrī

Tur mēs redzam vienmēr vienu un to pašu: nekam nav jēgas, viss ir muļķības slavinājums, mērkaķbūris, nekam nav jēgas, tāpat visi zog un zags un bīdīs rebes, nekam nav jēgas, paldies Budam, neviens nav lasījis Satversmi.

Arī šī reize nav izņēmums. Visi, kas pauž viedokli, īstenībā ir pret demokrātiju; visi ir polittehnologu apmuļķoti, maldu un stereotipu varā dzīvojoši savā apmātajā tumsiņā, un tikai cēlais nīgrums ļauj prātīgajiem skeptiķiem nezaudēt pēdējās goda un cieņa paliekas, sludinot visa pastāvošā bezjēdzīgumu. Malači tādi, šoreiz nebļaun par ZZSu, toties ieskicējas citas tendences, skat. te: http://klab.lv/users/kinskis/776547.html

July 14th, 2014

ko tik visu neuzzina

Add to Memories Tell A Friend
Izrādās, Ālandu salās ir Somijas (un nevis Zviedrijas) administratīvajā pārraudzībā. Kauns to uzzināt tādā it kā jau cienījamā vecumā. Viņiem ir autonomija, kas pamatā laikam izpaužas kā domēns .ax

February 13th, 2014

tāda līmeņa sieviete

Add to Memories Tell A Friend
Solča Ā. par sevi intervijā Inārai Eglei, Diena:
"Zintis Ekmanis atzina, ka nezina nevienu citu tāda līmeņa sievieti, kura būtu nobraukusi pa bobsleja trasi īstā bobā."

February 1st, 2014

lowe alpine u.c. lai mūžīga slava

Add to Memories Tell A Friend
Šobrīd ir skaidrs, ka esmu dzīva. Otra lieta, kas ir kristālskaidra, ka lai nu vai kā, visu laiku bija karsts. Pat ļoti. Neticēsiet, es visu nakti nostaigāju plānajos nezinkādas šķiedras cimdos pa 4 eur. Pret rītu Cocacolas litriņā sāka veidoties vižñi, patīkami tā no kakliņa iemaukt ledus kokteilīti. Bet pēdējie apmēram 10 punkti palika mežā, jo izrādījās, ka man ir vājas potītes.

January 30th, 2014

Lēdijas Ziemas komplekts - ko es šodien nopirku

Add to Memories Tell A Friend
vakariem purvā gada au(g)(k)stākajām dienām nu beidzot ir ar mani. Lūdzu, nelasiet šo ierakstu, ja jums nepatīk goreteksa, mikroflīsa, polarteka u.c. materiāli un membrānas. Tāpat nevajag lasīt arī tiem Cibas lietotājiem, kas jūtas silti un labi pastaigu laikā ārā uz ielas šodien, piem., ap pl. 12 uz Brīvības ielas punktā, kur no gaisa tilta veļas lejup Stindzējošie Vēja Vāli no Teikas.

Vai es jau jums teicu, ka šorīt atradu sevi situācijā, kurā skaidri zināms - rīt, pl. 19 or so ir Starts. Kaut kādam tur pasākumam, kurā mani joka pēc pierakstījuši darba kolēģi. Pat dzimšanas gadu norādījuši 1982., lai man pielīstu noteikti un paglaimotu. Pasākums tātad, ir tāds foršs, īpaši pie dotajiem laika apstākļiem, un vieta!, vieta! (http://www.multisports.lv/smardes-ziemas-rogainings-2014/)

Nu jā, tātad: "Ūdens tilpņu krasti ir ar slīpu ledu. Dalībniekus sagaida arī 500 m garš purva posms ar sasalušiem sērūdens minivulkāniem – paskriet noteikti nevar".

Nevajag arī mani pārprast: man no sirds riebjas šobrīd uzturēties ārā. Es arī to nedarītu, ja nepieķertu sevi pie jocīgās pacilātās sajūtas šorīt no rīta, kura pamazām pārņem un ieved tādā kā esktātiskā apsēstībā ar šo itin kā tik pašīznicinošo iespējamo pieredzi. Tas būs tas adrenalīns, kas sāk izdalīties.

Jā, ko tad es nopirku: balaklavu, cepurīti, bahilas, cimdiņus, zeķītes, 2 kārtas bikšu, vējapturošu jaciņu, campingaza baloniņu. Es jūtos, ka būtu gatava pavadīt arī dažas minūtes dienvidpolā. Teicamo planningu raksturo fakts, ka akurāt šodien Ziemas Drēbju Veikalā bija 25-40-50% atlaides.

Ja es izdzīvošu, noteikti pateikšu, kā tas bija.

January 9th, 2014

Late adopter

Add to Memories Tell A Friend
Šodien pirmo reizi norēķinājos ar fiziskām eirobanknotēm veikalā. Vajadzēja monētas, tāpēc. Ieguvu monētas.

Problēma - viņas kaut kā pārāk labi un suvenīrīgi izskatās, grūti to uztvert par maksāšanas līdzekli, drīzāk gribas izvietot kādā plauktiņā un laiku pa laikam apskatīt. Pēc brīža sarāju sevi par vārnu-sentimentālo-krājēju un iebēru atpakaļ makā, lai iztērējas par cigaretēm vai ko tur. Ieskatījos kontā. Pēdējo reizi es skaidru naudu no bankamāna biju ņēmusi kaut kad novembra beigās. Tāda, vot, situācija ar godīgo eiro ieviešanu.

October 3rd, 2013

Say goodbye, don't follow

Add to Memories Tell A Friend
šodien man pēdējā diena vienā no fantastiskākajiem uzņēmumiem pasaulē.
ko man jau ir uzdāvinājuši:
- 11 baltas antūrijas ar ruskusiem
- uzņēmuma siltumnīcā izaudzētu orhideju
- palmu
- naudas koku
- torti ar Internet Explorer logo
- bumbiņas - sūkļus ar ko apmētāt nepatīkamus kolēģus
- sāļo šokolādi
- t-kreklu ar tenisa turnīra Parventa Open logotipu
- manu portretu

UPD!!!

- hanteles no maģistrālā cauruļvada flanču skrūvēm/uzgriežņiem
- pīlādžu/medus ievārījums
- vēl 1 naudas koks
- rūķītis ar lukturi
- porcelāna enģelītis
- nezināma nosaukuma ziedi
- konfekšu ananāss

September 26th, 2013

Būs izdevīgāk

Add to Memories Tell A Friend
Tādā gadījumā veļu mazgāt izdevīgāk būs naktīs, saka Pūce

September 20th, 2013

Kas ir Berlīnes kinofestivāls salīdzinoši (c)

Add to Memories Tell A Friend
Pirmkārt, sveiciens visiem, kas nekavējoši zina, ka mani uzskati ir ultralabēji (nezinu, no kā tas spriedējuprāt izriet), varam ieteikt palasīties vairāk par šo tēmu visumā, tipa, kas tad raksturo vienus, otrus, trešos un ambidextros. 

Otrkārt, lietotājs Watt piegādā Berlīnes tēmu, tfuti, Vācijas progrnodokļa apskatu. Treškārt, neskatīsimies nu pagātnē (netālajā 2009. gadā, kad progresiju gribēja ieviest bez neapl. minimuma un sākot ar 400 LVL bruto), paskatīsimies, ko piedāvā šobrīd PROGRSĪVIE, tā taču ir viņu iniciatīva, ja? 

Esiet vērīgi, nesajauciet ar citu pamfletu PAR PROGRESĪVU NODOKĻU SISTĒMU, kurā nav ne smakas no konstruktīvisma vai kaut viena skaitļa, izņemot Gini koefa pieminēšanu. Biju arī pati vērīga: abu iniciatīvu autors ir viens un tas pats pilsonis, jautājums tikai - kāpēc uzsaukumu virsraksti neatbilst saturam un kāpēc viņiem ir licies saprātīgi sadalīt iniciatīvu 2 zaros, lai maksimāli izkliedētu iespēju kaut vienai no tām savākt nepieciešamo balsu skaitu, ?.. labi, lai tas paliek viņu ziņā.

Tātad, tie, kas iestājas par TAISNĪGU NODOKĻU SAMAZINĀŠANU DARBA SPĒKAM ir pat sarūpējuši skaitļus savam piedāvājumam. Tie ir šādi:
• ar iedzīvotāju ienākumu nodokli (IIN) neapliekamo minimumu noteikt 150 LVL apmērā; 
• darba algām noteikt 15 % IIN bāzes likmi; 
• sākot no 800 LVL, par katru nākamo latu noteikt 25 % IIN likmi; 
• sākot no 1500 LVL, par katru nākamo latu noteikt 30 % IIN likmi;
• par katru apgādībā esošu personu noteikt ar IIN neapliekamo minimumu 150 LVL apmērā;

Izsaku cerību, ka runa ir par mēnešalgām (tā vieglāk domāt, mazāki skaitļi, mēs katrs apmēram filmējam, cik tad mēnesī kabatā ieripo). Watta piemērā - gada griezumā, tāpēc korektai salīdzināšanai pareizināsim.
Ar IIN neapliekamais minimums gadā: 
  • 8130 EUR=Vācija, (kam patīk domāt mēnešu kategorijās - 476 LVL/mo) ; 
  • 2561 EUR=Latvija, ((150 LVLx12)/0.702804= (priekšlikums));
Šajā vietā mēs varētu arī beigt, bet nu nemetīsim plinti krūmos, jo:
  • tālāk vācieši ar 14% apliek visu līdz 42000 EUR gadā (jātic wattam, jo es vāciski nerubīju), kas būtu 3500 EUR/mo, arī 2459 LVL/mo;
    ***********LABOJUMS************ nē, 14% sākuma-tarifs (einstiegs-tariff) ir tikai tiem pirmajiem eiro virs 8130 neapl.minimuma (2013 gadā), tad tarifs diezgan stāvus kāpj līdz 24% (robežas-likme) pie 14'000, tad lēzenāka progresija, līdz tiem 42% (robežas-likme), pie kuras paliek (lai gan pats nodokļa % turpina augt, līdz sasniedz maksimālo procentu pie gada ienākuma 250.730 €  
  • Latvijas pretpiedāvājums: ar 15% aplikt intervālu 151-800 LVL (2578 EUR - 13660 EUR)
  • 801-1500 menesī, (13670-25611 EUR gadā) aplikt ar 25%;
  • pārējo Latvijā piedāvā aplikt ar 30%. (sākot no 25628 EUR gadā).
Nu jā. Ir meli, lieli meli un statistika. Tā mums stāsta, 
lūk, ko )

ka Latvijā cilvēku skaits, kas saņem algu virs 800 latiem bruto mēnesī ir 12.6 % no sievietēm un 18.6 - no vīriešiem. 
Censoņu, kas saņemtu vairāk par 1500 LVL bruto mēnesī (uz rokas - nedaudz virš štukas, 1025 LVL/mo) ir 2.6 % sieviešu un 5.4% vīriešu. Jāpiezīmē, ka, salīdzinot ar Vāciju, mēs vēl joprojām ar šiem 1500 bruto LVL/mo sasniedzam tik vien 25611 EUR gadā, kas ir drusku vairāk kā pusceļš līdz Vācijas 42 000 EUR gadā.

Vēlētos uzsvērt, ka šie ir dati par personām, kuru ienākumi ir legāli un par kuriem nodokļi tiek maksāti. Mēs vēlamies izrakstīt pizģuļus 2.6% sieviešu un 5.4% vīriešu, kas visticamāk, strādā algotu darbu vietās, kuras visticamāk paģēr šauri specifiskas zināšanas konkrētās jomās, un kurās nav iespējams izvairīties no nodokļu nomaksas. Tās nav dividendes, tās nav aplokšņu algas, mēs vēlamies piegriezt šo saujiņu, kas pelna nedaudz vairāk kā pusi no Vācijas pelnītājiem, kurus apliek ar pašu mazāko likmi. 

Šīs priekšlikums, jūsuprāt, veicina sociālās nevienlīdzības mazināšanos, ilgtermiņā, Eiropas kontekstā? Manuprāt, tas veicina to, ka nelielā Latvijas saujiņa, kas Eiropas līmenī ir tādi paši nabadziņi, tiek pielīdzināta uz leju. 
Powered by Sviesta Ciba