04 Augusts 2005 @ 18:35
jaunā latviešu valoda?  
man patiešām šķebina jauno latviešu valoda internetā

Unikums ([info]negaisiic) rakstīja [info]pajautaa kopienā,
biuzzas
eu, kur ir kaada adresiite, kuraa var dabuut visaadas inchantas&smukas biuzzas, ko peecaak var pielietot kaa uuzerpikchas???
(slinkums mekleet, a vecaas apnikushaas...)


fenomens, kuru es nespēju izprast un pārgremot. es, protams, saprotu, ka valoda nav sastingusi, tā vienmēr ir mainīšanās procesā un tā. bet piedodiet, atvainojiet, tas jau ir pārāk. tad jau labāk mirt.
p.s. atrakstījos no [info]pajautaa
p.p.s. vai man tikai liekas, ka šī komūna vairumā gadījumu uzskatāmi ilustrē patēriņa kultūru?
Tags:
 
 
( Post a new comment )
[info]biezpientaure on 4. Augusts 2005 - 19:16
kā man patīk krievu forumi, kur bezročus, nespējošus uz 0.līmeņa pašpalīdzību (paguglēt, tātad), laipni sagaida ar "afftar, f poisk" :)

nesen lasīju, ka pavisam nesen cilvēki esot pretestējuši pret vārdu "veikals" ierastās "tirgotavas" vietā. nudie, ko ta īsti nozīmē "veikals" - nekādu asociāciju ar mantas-naudas apmaiņas procesu. laikam jau "veikals" ir mūsdienu specifiku iemiesojošs šīs vietas nosaukums, jo tirgotavā varēja ja ne gluži tirgoties (man jau liekas ka žīdu bodēs tas bija obligāts un neizlaižams pasākums) tad veikt kvalitatīvas komunikācijas - patērgāt ar pārdevēju un citiem pircējiem, apmainīties jaunumiem, pamēļot, pabaumot, patrīt mēli, paklačoties. Interesanti, ka visas šīs darbības zemtekstā paredz aktīvu mīmiku, kuras deficīts ir asi izjūtams mūsdienu veikalos. Iesaku pavērot cik nekustīgas sejas ir lielveikalu personālam un apmeklētājiem - pārgurums, emocionālā noslēgšanās da i fpizdu jūs visus. Vot tā, mani saldie.
(Atbildēt) (Diskusija) (Link)
[info]janka on 4. Augusts 2005 - 23:14
lai cik labs iespaids man rastos par šo komentāru, kura autors mēģina sākotnējā tēmā norādīt uz dziļāku problemātiku, acīmredzot cenšoties aizsākt pamata tēmai nedaudz pakārtotu tēmu (par kuru teorētiski ir ir iespējams plašāk, vairāk argumentēti un sakarīgi izteikties - ja vien ir vēlēšanās, protams), tomēr nevēlos piekrist par mūsdienu veikalu komunikācijas trūkumu. veikalos, kuros es iepērkos (un tie nav nekādi parastie vai neparastie veikali), pārdevējas pie kases parasti atsmaida, ja smaidu es, pirkumu saņemot. vairāk iniciatīvas, biedri.
(Atbildēt) (Iepriekšējais) (Link)