25 Septembris 2018 @ 12:25
Priekšvēlēšanu jandāliņa vērotāja piezīmes.  
Viena no interesantākajām parādībām priekšvēlēšanu laikā ir slavenie reitingi. Ik pa brīdim tiek publicētas visādas tabulas, kurās tik precīzi tiek uzrādīta vēlētāju griba, ka pašas vēlēšanas ir teju vai nevajadzīgas. Tad nu politiskie spēki publicē un apžļembā šīs tabulas no visa pleca, shēmo nākamās koalīcijas, dala krēslus un potenciālo valsts finansējumu, aicina neapzinīgos vēlētājus nezaudēt balsis un ko tik vēl ne, melo uz velna paraušanu un mēģina apkārtējos uz šo datu bāzes visādi ietekmēt. Vienvārdsakot, viss kā jau politiķiem pieklājas.

Bet. Jau kurās vēlēšanas ir kāda ļoti skumja parādība jau tā mūsu ierobežotās demokrātijas apstākļos. Priekšvēlēšanu pekstiņu atrādītāji televīzijās un tamlīdzīgos pasākumos neilgi pirms pašām vēlēšanām uz šo tikai aptauju bāzes izdomā, kuri tad būs tie Saeimā iekļūstošie spēki un kuri tad ne. Tad tos it kā iekļūstošos aicina uz kaut kādām tur diskusijām, bet pastarīšus ignorē, it kā tādu vispār nebūtu. Rezultātā, šādi tieši un nepastarpināti ietekmējot vēlēšanu rezultātu. Godīgums vēlēšanās, protams, ir tukša skaņa, taču mani tiešām izbrīna, ka uz katrām vēlēšanām pastarīši ir pilnīgā mierā ar šo parādību. Neskrien nedz uz Satversmes tiesu uzrādīt, ka šāds izgājiens itin nekādi neatbilst Satversmes 6. pantam "Saeimu ievēlē vispārīgās, vienlīdzīgās, tiešās, aizklātās un proporcionālās vēlēšanās", nedz uz KNABu pieprasīt, lai "izredzētajiem" to uzdāvināto ētera laiku pilnā mērā ieskaita priekšvēlēšanu izdevumos pēc reklāmas laika izcenojumiem. Par to, ka pret šo sistēmu neprotestē arī paši "godīgākie" no tiem, kuri uz šīm prettiesiskajām diskusijām tiek uzaicināti, man gan nav nekāda izbrīna, tas jau apliecina tikai to, cik tad šie tiešām iestājas par demokrātiju vai vispārējām liberālām vērtībām.
 
 
24 Septembris 2018 @ 12:14
 
Ārā auksti, pretīgi, pūš, depresija, pārdomas par pasaules galu, vēlme sasildīties pie vulkāna izvirduma, kas noslaucīs visu civiliz... atvainojiet, aizsapņojos.

Parunāsim-ka pie šīs improvizētās brīvdienas par patīkamo.

Kur mēs visi varētu sestdien vakarā tā draudzīgi un kristīgi Rīgās iedzert?
 
 
Garastāvoklis:: Stop the cold!
Mūzika: Thievery Corporation / The Richest Man in Babylon
 
 
23 Septembris 2018 @ 23:20
Politikas vērotāja piezīmes.  
Paraudzījos uz partiju piedāvājumu no nedaudz savādāka, sev diezgan tradicionāla skatupunkta. Apskatījos, kādas ir piecas jaunākās deputātu kandidātes katrā sarakstā* Te nu viņas ir )
 
 
23 Septembris 2018 @ 09:24
Laika vērotāja piezīmes.  
Ir tāda sajūta, ka tūdaļ būs jāsāk nēsāt zeķes. Visticamāk, uzreizi vilnas.
 
 
21 Septembris 2018 @ 21:15
 
Viss LV šiks izgājis ielās.
 
 
21 Septembris 2018 @ 10:12
 
Domes informatīvais izdevums "Mēram tuvu"
 
 
20 Septembris 2018 @ 20:32
 
Dzejas dejas
Dejo fejas
 
 
20 Septembris 2018 @ 19:27
 
Agorafīlija
 
 
20 Septembris 2018 @ 15:01
 
Stāvam pie stacijas, pīpējam, runājamies kaut ko savā nodabā (angliski). Pienāk kaut kāds random bomzis, apstājas blakus, grib kaut ko teikt, nu skaidrs jau apmēram, ko tieši, gan jau cigareti izdiņģēt. Sekundīti pastāv...

Bm: (čehiski, vilšanās pilnā balsī) Ā, jūs ārzemnieki, ja?
Es: (čehiski) Nu – jā, vispār.
Bm: *noskumst, aiziet*
 
 
Garastāvoklis:: OK
Mūzika: -
 
 
20 Septembris 2018 @ 13:24
 
Aristotelessness
 
 
20 Septembris 2018 @ 11:17
Latvijas vērotāja piezīmes simtgadei par godu.  
Sanāca drusku aizdomāties par savu attieksmi pret neatkarīgu Latvijas valsti. Latvijas valsts pastāvēšanas jēga ir lielākā vai mazākā mērā latviešu pašpārvalde, nekādas citas jēgas Latvijas valstij nav un būt nevar. Ja drusku precizē, var konkrētāk - no Krievijas pilnīgi neatkarīga latviešu pašpārvalde, kas ir pilnīgi pareizi, Krievija latviešiem ir absolūti sveša civilizācija, tikumos un citādi sociālekonomiski viduslaikos iestrēdzis hanāts, ar ko galīgi nav pa ceļam. Tiesa, kādu pamatīgāku laiku ir būts šī hanāta pakļautībā un negatīvais iespaids arvien ir jūtams, taču tas ir pavisam cits stāsts. Tikmēr atkarība no nosacītās "rietumu civilizācijas" ir normāla un saprotama, latviešiem sanāk un patīk būt par tās daļu. gari, neinteresanti )
 
 
19 Septembris 2018 @ 12:58
 
Šito te, nevermind me, es tikai atnācu ātri pateikt, ka Kovacs jaunais albums piepeši spotifajā izlikts.

*aktīvi klausās, priecājas*
 
 
Garastāvoklis:: He's a dick, he's a dick, he's addicted
Mūzika: Kovacs / I Better Run
 
 
17 Septembris 2018 @ 22:26
 
Kā jums ar mazajām mušiņām? Viss kārtībā?
 
 
17 Septembris 2018 @ 21:17
 
"Forever" ir viens frīkains gabals.
Tags:
 
 
17 Septembris 2018 @ 09:02
Plaša patēriņa preču mārketingu vērotāja piezīmes.  
Vakar ienāca prātā iegādāties Windows 10. Šķiet, kas gan mūsdienās varētu būt vienkāršāk, taču izrādījās, ka teju vai viss. Ar lielu interesi uzzinātu, kas ir novedis kompānijas Microsoft mārketologus līdz, piemēram, šādam preču klāstam. Nu, neko, atsvaidzināju zināšanas par to, ar ko atšķiras OEM no retail, tiesa, tajā, ar ko atšķiras Pro no Home, neiedziļinājos, jo paša Microsoft lapā labi var redzēt, ka viņu valodā "Pro" ir "pamuļķis", bet "Pro for" ir "absolūts stulbenis".
 
 
16 Septembris 2018 @ 22:37
 
Daļa jaunāko auto izskatās pēc sporta apaviem
 
 
16 Septembris 2018 @ 16:33
 
Ir zini kā, ka pēdējā laikā kultūras dzīve sanāk samērā intensīva, un par katru apmeklētu konci kaut ko uzrakstīt šķiet lieki, bet tad pienāk vakardiena, Emika visa tāda casual AF atnāk, uzkāpj uz improvizētās CrossClub skatuves un vienkārši izšauj tev smadzenes nahuj uz neatgriešanos. Un tu vienkārši stāvi pašā skatuves priekšā, un saproti, ka viņas balsī varētu klausīties mūžīgi un dienu dienā, saproti, cik ļoti tu mīli viņas trademark sound, uz mirkli pat padomā par to, cik lieliska ideja bija paņemt un viņas sintētikai pievienot actual dzīvu buņģieri, bet kopumā visa pārējā pasaule tupa vairs nepastāv, tikai tu un skaņa. Uz brīdi sūdīgi noregulēts prožektors tevi atgriež atpakaļ uz zemes, ik pēc 2 sekundēm priecīgi iespīdinot acīs, bet to pamana fotogrāfs-filmētājs un aiziet pastāstīt pults cilvēkiem, ka viņiem ahtungs sanācis, prožektors pagriežas augstāk, tu aizej atpakaļ tur, kur pirms tam biji, un atkal pazūdi no pasaules. Papildus iespaidam tu zini, ka tev kabatā, telefonā stāv e-pasts no pagātnes, kuram tu esi izlasījis preview teikumu, bet neesi atvēris izlasīt tālāk, un tu par to vienlaicīgi domā un nedomā, jo ir grūti vispār jebko padomāt, tepat, dažu soļu attālumā Emika atnāk atpakaļ uz skatuves, un saka, ka - atvainojiet, mēs parasti negatavojam encores, tāpēc, ja jums nebūtu iebildumu, mēs vēlreiz varētu nospēlēt Run, un tu paspēj tikai padomāt, ka tieši to tu gribēji palūgt, vēlreiz nospēlēt Run, un atkal pazūdi kaut kur skaņā un balsī uz pāris minūtēm un mūžību vienlaicīgi.

Uhti. Uh.
 
 
Garastāvoklis:: Jāiet iet, vasara tak
Mūzika: Asking Alexandria / Vultures
 
 
16 Septembris 2018 @ 17:03
 
Mana Rīga (1960)
Ceļamaize (1963)
Tags:
 
 
15 Septembris 2018 @ 17:13
 
Ženēvas ezerā ūdens +18 grādu zils
 
 
14 Septembris 2018 @ 14:50
Sociālo tīklu vērotāja piezīmes.  
Nesaprotu tās feisbūka un instagrama fīčas ar "stories" - pastāstiet, lūdzu, kur fiška?