20 April 2017 @ 08:04 pm
 
veelarvien rotaljaajos (skumji) ar domu, ka vajadzeetu meegjinaat iet uz terapiju. lai arii es iedomiigi un spiitiigi uzskatu, ka paziistu savu apzinju un zemapzinju, taa vienkaarshi nevar buut, jo kaapeec tad ik pa laikam es juutos emocionaali piekauta, iegruuzta graavii un izmirkusi dubljos vai varbuut asiniis.

es vienreiz biju pie psihoterapeites, kad man bija 16 gadi. mamma mani izmeta no maajaam, es paarvaacos pie vecmaaminjas, un vecmaaminja redzot, ka es esmu depresiivs reegs, mani laipni un zheeliigi meegjinaaja pierunaat samekleet paliidziibu. toreiz mani tas shausmiigi aizvainoja, jo noziimeeja, ka es esmu dabuujusi divnieku at hiding my damage and my feelings. es toreiz iisti nesapratu, kas ar mani nav kaartiibaa, tikai zinaaju, ka kaut kas manii ir ljoti nepareizi, jo es juutos ljoti skumja un bezceriiga un kaa anti-person. dazhreiz man bija gruuti aiziet uz skolu, un esot skolaa, es dazhreiz vienkaarshi gaaju uz toleteem, lai iesleegusies kabiinee tumshaam aciim skatiitos uz sienu vai podu vai uz savaam rokaam un smagi elpotu. kad biju pierakstiita pie terapeites un liidz viziitei bija dazhas dienas, es visu laiku anxiously meegjinaaju izdomaat, ko man vinjai teikt, jo vinjai tachu jaazina, ko es no vinjas gribu un es nedriikstu teereet vinjas laiku vienkaarshi neko nesakot. labaakais, ko es vareeju izdomaat ir pateikt, ka man skolaa nav neviena drauga un es juutos ljoti viena. to pasakot man palika karsti, sazhnjaudzaas kakls un saaka birt smagas, karstas asaras. atlikusho laiku es vienkaarshi atbildeeju uz vinjas jautaajumiem par mammu un gjimeni, un vinja shkjita neieintereseeta un vinjai bija peleeks kostiims un vinja teica, ka grib parunaat ar mammu un mani kopaa, kas man shkjita neiespeejami un radikaali un es nesapratu, kaapeec vinja grib runaat ar mammu, jo es esmu taa kas juutaas skumji, nodeveeja. es vecmaaminjai pateicu, ka negribu pie taas terapeites vairs iet.

tad vecmaaminja, miiljaa sirsninja, samekleeja citu terapeiti Gailjezera beernu nodaljaa. es atceros, kaa pavasarii braucu ar 21. ikarusu uz Gailjezeru, pleijerii klausoties Nirvanu, it iipashi uz repeat In Bloom, kameer aaraa ziedeeja koki un kruumi un pukjes un man tas viss riebaas. es sev riebos un es jutos kaa sodreeji un man bija pelnu garsha mutee par manu dziivi.

pie otras terapeites es biju kaadas dazhas, varbuut triis reizes. vinja bija taada veca, apaljiiga tantiite, kurai bija viirishkjiigas dreebes, iisi sirmi mati ar cholku un kura diivaini smarzhoja. es atceros, ka vinjai bija forshs ofiss, ar lieliem logiem un aiz tiem veejaa un saulee shuupojaas koki, kameer man atkal karsti saaka birt asaras un zhnjaudzaas elpa. es vienkaarshi sapratu, ka lai arii es vienkaarshi atstaastu kaut kaadu peec maniem priekshstatiem parastu gjimenes dinamiku, es to nevaru normaali pastaastiit neriistoties punjkjos un asaraas, un man par to bija kauns.

konkreeti neatceros kaapeec beidzu pie vinjas iet, visticamaak deelj taa, ka es no muusu sarunaam nejutos labaak. driizaak es sevi atklaaju kaa veel sabojaataaku, nekaa pirms tam nojautu. otrs iemesls laikam arii bija nauda, jo viena sesija bija 7 lati un manai vecmaamainjai taa bija liela nauda, jo vinja maksaaja no savas pensijas. es atceros, ka uz peedeejo sesiju ierados ar maisinju, kuraa bija varbuut 3-4 lati un paareejaa nauda santiimos, it sevishkji vien- un divsantiimniekos. un tad kad terapeite sesijas beigaas to naudu ilgi skaitiija, atklaajaas, ka man pietruuka kaadi divdesmit santiimi, un man par to bija ljoti liels kauns, un es teicu, ka vinjai atnesiishu naakamreiz obligaati. bet peec tam es jutos tik vaaja, skumja, nokauneejusies, un bezceriiga, ka es nespeeju tur atgriezties. terapeite man vairaakas reizes zvaniija uz manu mobiilo telefonu, vienreiz es paceelu un teicu ka nevaru runaat bet peec tam vairs neceelu un sleepu telefonu zem spilvena, un kad maasas prasiija, kas man zvana, es teicu ka neviens.
 
 
skan: hospitaalju iela - dinas vijole
 
 
( Post a new comment )
cukursēne[info]saccharomyces on April 20th, 2017 - 10:53 pm
ja Tu sāktu iet terapijā, Tev visticamāk agrāk vai vēlāk tieši tāpat nāktu raudiens. un nebūtu ko teikt, līdz brīdim, kad būtu, un tad atkal nebūtu, un tā uz riņķi.

es pirmos pāris mēnešus raudāju burtiski katru reizi. un, jā, būtu laiks, kurā Tu justos "sliktāk" - jo tiktu šķetinātas lietas, no kurām ilgi esi novērsusies. turklāt, ja esi sapratusi bērnību, nu, tas nenozīmē, ka nav vairs nekā cita, un ka Tu vienmēr saprotu Mi, kā tas Tevi ietekmē šobrīd - jo tas bieži ir cēlonis tām neizskaidrojamajām mokām, ar kurām mēdzam sastapties. man arī likās muļķīgi un atsvešināti, stāstot par savu bērnību, bet es arī saprotu, ka tas bija, pirmkārt, vajadzīgs terapeitei kā mans fons, otrkārt, palīdzēja man tomēr salikt kopā to "stāstu par sevi", kuru es esmu izstāstījusi sev. es joprojām laiku pa laikam pēkšņi terapijā atrodu kādas sakarības, par kurām iepriekš nebiju iedomājusies - lai gan es uzskatu, ka esmu diezgan pašreflektīva un vērīga. katrā ziņā, ja Tev šobrīd ir gana daudz naudas un pacietības, tad es noteikti stipri atbalstu terapeita atrašanu, jo no sadarbības ar labu terapeitu Tu vari tikai iegūt. pat pilnīgi veseliem un stabiliem cilvēkiem šāda sadarbība mēdz noderēt.
(Reply) (Thread) (Link)
[info]methodrone on April 22nd, 2017 - 10:38 am
njaa.. ja vien terapeits no manis neizvilktu ko taadu, ko pie pilnas apzinjas neatceros, tad nevaru iedomaaties ko jaunu par sevi uzzinaatu, kas mani saviljinjotu. veel arii nesaprotu, kaa cilveeki atrod 'savus' terapeitus.
(Reply) (Parent) (Link)
sirualsirual[info]sirualsirual on April 20th, 2017 - 11:01 pm
sūtu visāda veida simpātijas.
(Reply) (Thread) (Link)
[info]methodrone on April 22nd, 2017 - 05:19 pm
(Reply) (Parent) (Link)
[info]imago_dei on April 20th, 2017 - 11:21 pm
jūtu līdzi. neesmu 'terapijas cilvēks', tpc neko citu neteikšu.
(Reply) (Thread) (Link)
[info]methodrone on April 22nd, 2017 - 05:19 pm
varbuut es arii neesmu terapijas cilveeks..
(Reply) (Parent) (Link)
Nikolass A. Dērsingtons[info]kisswithafist on April 20th, 2017 - 11:41 pm
you feel so much. like your feelings, and the way you write about your feelings, is an entire nebulous universe. godīgi, es apbrīnoju, kā Tu vari ar tām visām funkcionēt.
(Reply) (Thread) (Link)
[info]methodrone on April 22nd, 2017 - 10:36 am
thanks girl! es laikam funkcioneeju aiz inerces tbh, man shkjiet bailiigaak ir nefunkcioneet
(Reply) (Parent) (Link)
Laba doma[info]laba_doma on April 20th, 2017 - 11:44 pm
Jūtu Tev līdzi.

Es domāju, viens no būtiskiem terapijas uzdevumiem ir atklāt, ka daudzas lietas, kuras Tu kaut kur dzīves ceļā esi pieņēmusi par sliktām, apkaunojošām, atgrūdošām, tādas nav pēc definīcijas. Cilvēki, protams, ir visādi, bet šeit Tu redzi, ka daudz ir arī tādu, kas Tevi saprot un atbalsta.
(Reply) (Thread) (Link)
[info]methodrone on April 22nd, 2017 - 10:35 am
man jau shkjiet, ka bez visas terapijas, esmu pamatiigi sapratusi, ka nekas nav nekaads, ka viss ir atkariigs no perspektiivas, un neviens nav ne pie kaa vainiigs, jo neviens iisti nezina ko dara. bet sapratne neatrisina emocijas
(Reply) (Parent) (Thread) (Link)
Laba doma[info]laba_doma on April 22nd, 2017 - 11:17 am
"bet sapratne neatrisina emocijas" - ar šo teikumu es nesteigtos.
(Reply) (Parent) (Thread) (Link)
[info]methodrone on April 22nd, 2017 - 12:43 pm
emocijas ir kjermeniskaakas (tuvaak buutnei) nekaa sapratne. sapratne ir kaa zaales kas iedarbojas tikai peec ilgas lietoshanas
(Reply) (Parent) (Thread) (Link)
Laba doma[info]laba_doma on April 22nd, 2017 - 02:26 pm
Es nerunāju par emocijām vispār, bet par neadekvātām, pārspīlētām emocijām; tādām, kas traucē normāli dzīvot. Normālas emocijas nav jārisina. Savukārt ar neadekvātām emocijām - kad cilvēks saprot to cēloņus un iemeslus, tad neadekvātās izpausmes pazūd. Sapratne šajā kontekstā ir kā acu atvēršana, kas liek ieraudzīt kādu noteiktu realitātes daļu, kādu subjektīvi nepatīkamu faktu, kura slēpšana ir viens no galvenajiem neadekvāto, pārspīlēto emociju uzdevumiem.
(Reply) (Parent) (Thread) (Link)
[info]methodrone on April 22nd, 2017 - 05:18 pm
tas nav tik vienkaarshi. teiksim 'bailes' - tu vari zinaat un pilniibaa saprast bailju ceeloni un iemeslu, bet vai ar to jebkad pietiek? man nee. lai arii es intelektuaali izprotu visas savas adekvaataas un 'neadekvaataas' emocijas, taas kaut kaa metafiziski ir iesaknjojushaas manaa uzvediibaa tik ljoti, ka ar pliku sapratni vien nepietiek, lai taas neitralizeetu, taas nekur nezuud. if anything taas kljuust speeciigaakas, jo redzot, ka mana sapratne taam neko nespeej nodariit, taas stiprinaas un atgriezhas ar uzviju. do you know what i mean?
(Reply) (Parent) (Thread) (Link)
Laba doma[info]laba_doma on April 22nd, 2017 - 05:31 pm
Ok, lai būtu bailes. Izstāsti man konkrētu situāciju, kur Tu esi jutusi pārspīlētas bailes. Kādu vienkāršu un ikdienišķu situāciju; vēlams, nesen notikušu. Un pēc tam uzraksti par šo pārspīlēto baiļu cēloni un iemeslu [kurus Tu zini, bet kuru apzināšanās Tev nepalīdz šīs attiecīgās bailes mazināt līdz normālam līmenim].
(Reply) (Parent) (Thread) (Link)
[info]methodrone on April 22nd, 2017 - 06:33 pm
well.. visas manas bailes paarsvaraa ir ar vienu teemu - bail uzmaakties cilveekiem, kas man patiik. vienam mazam piemeeram, man jau vairaakus meeneshus ir bail priekshniekam piedaavaat nopirkt kafiju (pretii darbam ir kafejniica, un vinjsh biezhi man peerk kafiju, un vinjsh ir forshs priekshnieks taapeec es gribu vinjam nopirkt kafiju, un varbuut kaadu cepumu), jo es negribu vinjam uzbaazties + man ir bail tur iet pirkt kafiju, jo tur straadaa viens zeens, kurhs ir smuks, un es negribu vinjam uzbaazties arii.

es domaaju, ka shiis bailes ir paarspiileetas, jo piedaavaat cilveekam nopirkt kafiju ir normaali + pirkt kafiju no patiikama cilveeka vajadzeetu buut patiikami.

bailju ceelonis ir protams beerniiba. man ir ljoti temperamentaala mamma, kas beerniibaa gandriiz vienmeer, kad es meegjinaaju ar vinju runaat vai kaut ko gribeeju, vai vienkaarshi kaut ko dariiju uz mani kliedza, vai nopeera. lai arii es mammu miileeju, es laikam iemaaciijos, ka veids kaa izraadiit miilestiibu ir neuzbaazties.

so tagad, jebkad kad man gribas cilveekiem, kas man patiik izraadiit uzmaniibu, mani paarnjem paarspiileetas bailes un emocionaals diskomforts, jo no vienas puses es vinjiem negribu uzbaazties, bet no otras puses es shausmiigi gribu kaut ko vinjiem izdariit. parasti es izveelos norobezhoties, un ciest pie sevis, kas man neljauj normaali dziivot, un izdariit produktiivas izveeles. es to nespeeju atrisinaat jau ilgi, un deelj taa esmu palaidusi garaam labaakos savas dziives gadus izoleejoties no cilveekiem. :)
(Reply) (Parent) (Thread) (Link)
Laba doma[info]laba_doma on April 22nd, 2017 - 08:38 pm
Vienkāršosim un ņemsim tikai bailes iet kafejnīcā pirkt kafiju, jo tur strādā smuks zēns, kurš Tev patīk.

Bailes ir sargājoša, iekšējos resursus mobilizējoša emocija, kas ieslēdzas, kad parādās apdraudējums. Kas kafejnīcas situācijā ir Tavs apdraudējums? Kas slikts Tev tur var notikt?
(Reply) (Parent) (Thread) (Link)
[info]methodrone on April 22nd, 2017 - 08:46 pm
protams, ka nekas. bet laikam, es no beerniibas aizguvu, ja es meegjinu konatkteeties/ kaut ko prasu/ vai vienkaarshi pieveershu sev uzmaniibu sev patiikamam cilveekam (mamma) tad mani kaut kaa emocionaali vai fiziski abjuuzos. es secinu, ka shiis bailes, ir so ingrained, ka pat taadaa banaalaa kafejniicas situaacijaa nepietiek ar sapratni, ka kaut kaadam kafejniicas zeenam (vai bosam, vai jebkam manaa dziivee) divi devinji, un neviens man neuzbruks vai neapsaukaas par to, ka es gribu nopirkt kafiju. bet par spiiti totaalai sapratnei par sho, man rodas fiziski sajuutamas emocijas, kas ir anxiety, mixed with fear, mixed with sadness, mixed with helplessness.

..paldies, ka esi mans psihoterapeits
(Reply) (Parent) (Thread) (Link)
Laba doma[info]laba_doma on April 22nd, 2017 - 09:54 pm
Tu saki, ka nekas slikts nevar notikt, tomēr jau nākamajā teikumā Tu izsaki bažas, ka kāds varētu Tev nodarīt pāri. Tad varbūt pāridarījums tomēr varētu būt tas sliktais, kas varētu notikt?

Es neesmu psihoterapeits, man tam nav ne izglītības, ne pienācīgas pieredzes. Taču mans subjektīvais viedoklis ir, ka Tavā loģikā ir daudz pretrunu un neskaidrību, tāpat arī Tu ne reizi nepieminēji tādu eksistenciālu apdraudējumu kā atraidījums, kas ir vairāku Tevis minēto apdraudējumu pirmcēlonis.

Es ceru, ka Tu tomēr neapstāsies pie savas pašreizējās "totālās sapratnes" un turpināsi sevi izzināt.
(Reply) (Parent) (Link)
Antons Šasners[info]french_mime on April 20th, 2017 - 11:50 pm
Es esmu pærsteigta, ka šo par tevi nezināju. Tas ir, es zināju, ka gāji uz terapiju, bet es nesapratu, kāpēc, un nezināju, ka tas ir tāpēc, ka mamma tevi izmeta no mājām.

Es domāju, ka tas ir viens no labākajiem lēmumiem un labākajiem veidiem, kā tērēt naudu - iet uz terapiju. Jo izrunājot to visu tiešām sanāk raudāt, bet atšķetinās tas neapzinātais ingrained view, ka tu visas tās pārestības biji pelnījusi.
(Reply) (Thread) (Link)
[info]methodrone on April 22nd, 2017 - 05:23 pm
nu jaa es iipashi to nereklameeju. es to nedomajau taa, ka tas bija jo mamma mani izmeta, bet tas vnk coincidoja ar to briidi. kgan tagad domaajot atpakalj, es peec ta amuusu striida biju totaali satriekta, so visticamaak tas bija peec taa. oh well, typical joys of our fam

bet jaa, es tieshaam nesaprotu, jo ja jau es intelektuaali saprotu, ka es nebiju peniijusi, un ka es neesmu total dirt, tad kaa terapija sho sapratni var pagriezt taa, lai kaut kas atrisinaatos? oh well, i gues it might do that
(Reply) (Parent) (Thread) (Link)
Antons Šasners[info]french_mime on April 23rd, 2017 - 03:08 am
Tāpēc ka daudzas lietas atklājas tikai pēc tā, ko tev jautā terapeits, tā mijiedarbība liek tev pamazām apjaust lietas un sajūtas, kas maina tavu pasaukes modeli. Threre is only so much, ko tu viena pati vari izdomāt par notikumiem savā dzīvē, jo tu operē no saviem deeply held beliefs, bet reizēm terapijā uzdod tieši tādus jautājumus kas aizvien vairāk un vairāk liek tev apsvērt alternatīvs saviem negative/ false veliefs. Ir atšķirība vai tu vienreiz kko intelektuāli izdomā vai procesā kumulatīvi pārmainies.
(Reply) (Parent) (Link)
adele_varbut[info]adele_varbut on April 20th, 2017 - 11:56 pm
Ļoti skumjš stāsts, un tajā pašā laikā man šķiet, ka Tev ir bijusi ļoti laba vecmāmiņa, kura saprata, ka Tev ir vajadzīga palīdzība, un, cik vien spēja, mēģināja to Tev sniegt. Es pati maz zinu par psihoterapeitiem, bet no tā, ko Tu raksti, man šķiet, ka tiešām būtu vērts pamēģināt vēlreiz, šoreiz gan rūpīgi izvēloties psihoterapeitu, ar kuru Tu justos tā, ka vari runāt.
(Reply) (Thread) (Link)
[info]methodrone on April 22nd, 2017 - 10:26 am
jaa vecmaaminja bija enjgjeliitis. njaa, man taa veelme peec terapijas nav akuuta, un es kaut kaa pati meegjinu ar lasaamvielu un gariigumu, un paarsvaraa izdodaas. bet dazhreiz i just get overwhelmed and set back
(Reply) (Parent) (Link)
Skabičevskis[info]begemots on April 21st, 2017 - 08:16 am
Ļoti labi, ka varēji par to uzrakstīt. Pie kam arī labi uzrakstīt, starp citu. Visu cieņu.

P/t vispār ir specifiska tēma, bet par to varbūt atsevišķi kaut kā.
(Reply) (Thread) (Link)
[info]methodrone on April 22nd, 2017 - 10:24 am
paldies, man tas ieraksts balansee uz komiskumu pashai vispaar
(Reply) (Parent) (Thread) (Link)
Skabičevskis[info]begemots on April 22nd, 2017 - 07:26 pm
kas ir lieliski. kamēr nav zaudēta spēja pasmīkņāt par sevi, viss ir iespējams.
(Reply) (Parent) (Link)
norkoz[info]norkoz on April 21st, 2017 - 02:42 pm
ir jau vēl bez runātā terapijas vārda ārējas lietas- pamodināt/uzfrišināt sevi fizioloģiski- kontrasta dušas, vingrojumi/pastaigas, asinzāles tēja/baldriāns vai nopietnāka ķīmija
(Reply) (Thread) (Link)
[info]methodrone on April 22nd, 2017 - 10:23 am
taas lietinjas jau piekopju lai buutu formaa. bet visu laiku sajuuta-fons, ka pamatos ir dziljas neatrisinaatas lietas, kas traucee dziivot
(Reply) (Parent) (Link)
(Anonymous) on April 22nd, 2017 - 12:18 am
es nekad nesapratīšu, kā cilvēks var piespiest sevi un darīt kaut ko tik neracionālu, kā iet uz regulārām psihoterapijām, kamēr uz baznīcu, klausīties Dieva vārdu un saņemt piedošanu, redz, nē, tas jau ir par traku
(Reply) (Thread) (Link)
[info]methodrone on April 22nd, 2017 - 10:18 am
taapeec, ka dalja cilveeku grib runaat par to kaa juutaas
(Reply) (Parent) (Link)