cukursēne
22 May 2019 @ 03:03 pm
 
the fate of native americans
 
 
cukursēne
17 May 2019 @ 11:07 pm
 
man pēdējā laikā ir gadījušās vairākas interesantas pieredzes ar maziem bērniem.

šodien sēdēju uz kronvalda parka asian style mini paviljona malas, pret tā ārpusi atstutējusi velosipēdu, un mazs puisītis nāca un teica "čau", es viņam pretī - "čau", viņš skatās, skatās, tad it kā grasās iet prom, nāk atpakaļ - "čau", rāda uz mani (vai velo, nevar saprast) ar pirkstu un saka (kā izskatās, savam tētim) "bet tu paskaties, paskaties!", grasās iet prom, bet atkal atgriežas, rāda ar pirkstu, "čau", es viņam smaidīgi jautāju - "vai tev kaut kas te šķiet īpaši interesants?" ar domu, ka tad, ja grib, nez, pabakstīt velo vai paraustīt raibās harēmbikses, varam kaut ko sarunāt, bet viņš sakautrējās, nomurmināja "jā, interesants, paskaties!" un aizskrēja.

kaut kad šonedēļ stāvēju krustojumā ar velo, garām gāja sieviete ar divām mazām meitenītēm, no kurām viena ļoti izteiksmīgi skaitīja "es mīlu brīvību, es mīlu dejot, es mīlu dzīvi, es mīlu zobus (..)" (tālāk nedzirdēju).

pirms divām dienām braucu ar velo gar savu māju, bet tur otrā galā ir kaut kāds privātais bērnudārzs - skatos, bars mazmazītiņu bērniņu ar divām audzinātājām. nobremzējos, lēnītiņam ripoju viņu virzienā, smaidu un saku "sveiki". un, kad braucu garām, tāda sīksīks puisītis, nedomāju, ka vecāks par 3, ieskatās man acīs un saka - "visu labu, mīļumiņ!"
 
 
cukursēne
11 May 2019 @ 04:51 pm
 
man laikam tiešām vajadzēs jaunu velosipēdu. šis mūžīgais čakars, kas ar to pēdējā gada laikā ir, kļūst pārāk neizturami.
 
 
cukursēne
07 May 2019 @ 07:50 pm
 
stulbums, tikai pieslēgusi velo pie staba pie pasta, sapratu, ka ID karte pēc ceļojuma palikusi kindle vāciņā, kur to vienmēr lieku ērtības dēļ (jo tad var rindā stāvot lasīt un, ja prasa ID, nav jāķer somā pēc maka, kur tā parasti stāv)

labi, ka braucu pa ceļam no darba, nevis pavisam speciāli
 
 
cukursēne
03 May 2019 @ 10:33 am
frāzes no sapņiem  
ir jāmīl sava ēna, bet tā nevar pastāvēt pati par sevi
 
 
 
cukursēne
02 May 2019 @ 02:50 pm
wisdom of HEL  
building the future takes considerable time
 
 
cukursēne
16 April 2019 @ 04:58 pm
 
The stepping stone to joy is feeling like you are “enough,” and feeling “not enough” is a form of loneliness. We need other people to tell us that we are enough, not because we don’t know it already, but because the act of hearing it from someone else — and (equally) the act of taking the time to remind someone else they’re enough — is part of what makes us feel we’re enough. We give and we receive, and we are made whole.

It is a normal, healthy condition of humanity, to need other people to remind us that we can trust ourselves, that we can be as tender and compassionate with ourselves as we would be, as our best selves, toward any suffering child. To need help feeling “enough” is not a pathology; it is not “neediness.” It’s as normal as your need to assure the people you love that they can trust themselves, that they can be as tender and compassionate with themselves as you would be with them. And this exchange, this connection, is the springboard from which we launch into a joyful life.

Wellness, once again, is not a state of mind, but a state of action; it is the freedom to move through the cycles of being human, and this ongoing, mutual exchange of support is the essential action of wellness. It is the flow of givers giving and accepting support, in all its many forms.

The cure for burnout is not “self-care”; it is all of us caring for one another.

//Emily Nagoski, Amelia Nagoski, 2019, "Burnout: The Secret to Unlocking the Stress Cycle"
Tags:
 
 
cukursēne
10 April 2019 @ 05:00 pm
 
mani mulsina, ka cilvēki mēdz vēstulēs tā vietā, lai rakstītu "cieņā" vai "ar cieņu" rakstīt AC. vai tiešām tas piecu burtu ietaupījums (jo tie acīmredzot ir tie, kas izvēlas lietot "ar cieņu") ir tik svarīgs?

vēl jau gan var būt, ka tas AC tomēr nozīmē kaut ko citu; ja tā ir un jūs zināt, pastāstiet.
 
 
cukursēne
06 April 2019 @ 12:58 pm
 
iesēju zaļos puķu podos meža zemenītes. redzēs, protams, vai kaut kas vispār izdīgs.
 
 
cukursēne
25 March 2019 @ 11:41 pm
jauns jēdziens  
dzimumvientiesība
 
 
cukursēne
22 March 2019 @ 08:58 pm
 
noskaņojums
 
 
cukursēne
22 March 2019 @ 11:09 am
 
"does it bring you health, wealth or happiness? if it doesn't, don't do it."
 
 
cukursēne
16 March 2019 @ 12:56 pm
 
devos ārpasaulē. izrādās, vakar kļūdījos, prognozējot pastā pienākušās paciņas saturu. tā kickstarter spēle joprojām nav atsūtīta, bet esmu šokējoši ātri tikusi pie pašas sev pasūtītās dāvanas sieviešu dienā, un tagad man ir zeķes ar uzrakstu "I'M A DELICATE FUCKING FLOWER"
 
 
cukursēne
15 March 2019 @ 11:46 am
 
mani šausmīgi kaitina, kad cilvēki bezjēgā lieto "reply all" opciju, piemēram, milzīgās meilinglistēs sūtot tādus e-pastus kā "thanks, [viens konkrēts adresāts]" kā atbildi uz kaut kādu rutīnas informatīvo e-pastu, ko šis konkrētais adresāts ir izsūtījis. vai TIEŠĀM šis ir jāsaņem mums visiem? katru reizi šādos brīžos man piemetas milzīga vēlme pierunāt organizāciju atteikties no būšanas šai listē. bet nu, diemžēl tajos rutīnas informatīvajos e-pastos teorētiski var būt mums tiešām noderīga informācija, tā ka vienkārši jāsamierinās regulāri saņemt čupu ar absolūti nerelevantiem kādam citam adresētiem "paldies" un jātrenē iekšējais miers.
 
 
cukursēne
14 March 2019 @ 10:33 am
citāti no krāpniecīgām mēstulēm vol.n  
Es gribu, lai Dievs baidās no kāda, kas pienācīgi iegulda fondu Dieva darbos
 
 
cukursēne
12 March 2019 @ 12:58 pm
 
kā jūs noveršat uzmanību (mani interesē tieši visādi atsāpināšanas un uzmanības novēršanas paņēmieni (distractions), ne ārstēšana, ārstēšanu es māku un saprotu) no intensīvām sāpēm, ko izraisa pietūkusi, iekaisusi mandele? es pamazām sāku apsvērt bēbīšu stratēģiju vienkārši-vispār-nerīt-siekalas, jo tas ir pārsteidzoši ļoti nepatīkami. gandrīz vai tā, it kā nejauši būtu norijusi kaktusu, haha.

izrādās, man likās, ka angīnas un tām līdzīgie mandeļu čakarētāji ir bērnu un pusaudžu, un atsevišķu īpašu cilvēku ar jutīgām mandelēm lieta, tas ir, acīmredzot kaut kā neapzināti biju pieņēmusi, ka man savā personiskajā kaklā šādi piedzīvojumi vairs nebūs aktuāli.

UPD: paldies, tiku pie laba pūšamā, skatos kaut kādus low-key izglītojošus YouTube video par visādām tēmām, ārstēšanās ir lēnāka, nekā man gribētos (biju gaidījusi, ka temperatūra neturēsies, jo pēdējos jau nezcik gadus tā slimojot uzlec varbūt vienu, divas dienas, un arī drīzāk tikai uz kādu brīdi pēcpusdienā), bet diskomforts ir mazāks
 
 
cukursēne
10 March 2019 @ 08:45 pm
 
man šķiet, beigu beigās visai foršs raidījums sanācis; turklāt, ļoti daudz mājot ar galvu Iļjas teiktajam, man radās liela vēlēšanās uzzināt vairāk par to kristietības formu, ko pārstāv mūsdienu kvēkeri
 
 
cukursēne
10 March 2019 @ 04:11 pm
 
vegan as in from the Vega planetary system
 
 
cukursēne
10 March 2019 @ 10:27 am
 
protams, ka tad, kad tieku pie brīvdienas, vajag arī saslimt.