cukursēne
27 October 2016 @ 07:50 pm
 
un vēl šeit šodien smaržo pēc maza bērna. lai gan tā darbiniece, kas ir dekrētā un kam reāli IR mazs bērns, ar kuru viņa te reizēm mēdz atnākt, šeit šodien nav.
 
 
cukursēne
27 October 2016 @ 07:45 pm
asinine  
lai ievietotu kartē atzīmes ar karodziņiem pie skolām, kuras reģistrējušas savus Rīcības dienu pasākumus, man jāizmanto mājaslapa, kurai tehniski ir ļoti piemīlīgs nosaukums - "asniņš". bet tā kā tā ir vietnes adrese, tad garumzīmes un mīkstinājuma zīmes, protams, izpaliek - un tad es visu laiku izlasu "asinis".
 
 
cukursēne
25 October 2016 @ 01:25 am
adjusting  
vēl es pēdējā laikā domāju par kaut kur ieraudzīto citātu par "knowing the difference between those who spend their free time with you and those who free up their time to spend it with you" un to, kā tas attiecas uz manu dzīvi
 
 
cukursēne
24 October 2016 @ 05:17 pm
 
darbā izlasu par to, kā pazīstamiem, lieliskiem cilvēkiem neiedod stipendijas, kas krietni sarežģī materiālo stāvokli - vienam pat tiktāl, ka jāņem akadēmiskais gads, un es nevaru par to mazliet neraudāt. es nekad neesmu bijusi tādā situācijā, jo līdz brīdim, kad man bija jāsāk studēt, vecākiem jau sen bija izdevies izlauzties no manas bērnības nabadzības. mana mācīšanās pieredze ir bijusi priviliģēta, es esmu varējusi pilnībā koncentrēties uz to, kas jādara, neraizējoties par to, vai man būs, ko ēst. man nav jāmaksā īre par dzīvokli, kurā dzīvoju bez piespiedu mājasbiedriem, jo tas pieder manam tēvam. es strādāju divos darbos, kuri abi man no sirds patīk, un kuri, ja es neļautu tam notikt, arī neizsmeltu pilnīgi visu manu dzīves enerģiju. es varu atļauties veltīt laiku vaļaspriekam. es varu atļauties aizbraukt brīvdienās.

es reizēm nespēju tikt galā ar pretrunīgajām sajūtām, ko par šo jūtu - milzīgu pateicību par to, ka tā ir, un vismaz tikpat milzīgu vainas sajūtu, ka man tā ir, kamēr citiem tā nav. un šis ir vēl viens ķieģelis manā nost jaucamajā berlīnes mūrī, konstantajā sajūtā, ka man ir kaut kā jāattaisno sava eksistence. ja jau man ir tik daudz dots, tas noteikti ir jānopelna. ir atkal un atkal jāpierāda, ka visi tie resursi, kas manī ir ieguldīti, nav izšķiesti vējā. ir JĀCENŠAS, par visām varītēm, nepārtraukti, nedrīkst vienkārši dzīvot, jo ir tik daudz cilvēku, kuriem tāds luksuss - vienkārši dzīvot - nav pieejams.

kaut kas ar šo nav kārtībā.

bet es nevaru izlikties, ka nevienlīdzība un netaisnība nav ļoti reāla. un, lai gan es zinu, ka tas ir joks, man laiku pa laikam atmiņā uzpeld kaut kur lasīta frāze - "if you're not a part of the solution, you are probably a part of the problem" - un tad man liekas, protams, ka tas ir mans pienākums mēģināt atrast veidus, kā visiem citiem, kuri nav finansiāli tik labi nodrošināti kā es, tādiem kļūt. bet es nezinu, kā to darīt. es varu turēt acis vaļā un dalīties ar potenciāli noderīgiem stipendiju un darbu piedāvājumiem. es varu skolā ar jauniešiem runāt par tēmām, kas mudina viņus redzēt un nosodīt šo nevienlīdzību, par potenciāliem veidiem, kā to mazināt. es varu domāt par to, kā mans patēriņš ietekmē pasauli, un rīkoties tā, lai neveicinātu nabadzību. es varu maksāt nodokļus un cerēt, ka sistēma kādreiz efektīvi organizēs to izlietojumu tā, lai visiem tiek nodrošināta pamata vajadzību apmierināšana. es varu balsot un cerēt, ka no tā ir kaut kāda jēga, es varu parakstīt petīcijas un iet piketos, es varu ziedot, kad man pašai kaut kas paliek pāri, es varu izmaksāt saviem draugiem lietas, bet tas viss ir huiņa. jo tā es nevaru panākt, ka visiem ir tik laba dzīve kā man. un es arī, godīgi sakot, vairs nepavisam negribu, lai mana dzīve nebūtu laba, lai gan tas varbūt būtu izcils risinājums vismaz vainas sajūtai. man, šo rakstot, burtiski sāp sirds.

sistēmiskas pārmaiņas uz labu, kur viņas ir? labi, skaidrs, ka tagad ir daudz labāk, nekā ir bijis, bet tik un tā. nav ok.
 
 
cukursēne
23 October 2016 @ 01:43 am
murakami taisnība  
dejo
dejo
DEJO!

💚💚💚 queer party
 
 
cukursēne
22 October 2016 @ 02:11 am
tējas un sarunas  
laimīgs zvēriņš
 
 
cukursēne
21 October 2016 @ 05:18 pm
ballīte  
hosts mums atstājis pilnu ledusskapi (kurš atrodas vannasistabā/tualetē) alkohola ar komentāru, ka tie ir ballītes pārpalikumi, ko varam ņemt un patērēt
 
 
cukursēne
21 October 2016 @ 01:15 pm
 
esmu sajūsmā par autobusa rudmašu klanu, ne tik daudz sajūsmā par nelabumu, kas mani māc. nez, vai es justos sliktāk vai labāk, ja būtu ēdusi kaut kādas brokastis, nevis tikai vienu gurķi
 
 
cukursēne
21 October 2016 @ 09:32 am
 
pamodos 8.34, nogulējusi 5 modinātājus sākot no plkst. 6.00
autobuss - deviņos. pirmā darbība pēc pamošanās, kad sapratu, kā viss ir, protams, bija zvanīt taksim. tas bija foršākais šoferis pasaulē, jo, pateicoties viņam, es paspēju uz to autobusu, mēs aiztraucāmies līdz alfai, braucot pa visādām mazām sānieliņām, kamēr es sazvanīju luxexpress, uzzinot, ka tur ir pietura, un sarunājot, ka autobusa šoferis tiks informēts, ka tajā jāapstājas. tagad esmu autobusā ar nemazgātiem matiem un pidžammas džemperīti mugurā, bet paspējusi. man veicas, ha! tagad tikai jācer, ka nesākšu vemt, mēģinot busā pastrādāt, lai nebūtu tas jādara brīnišķīgo Tallinas brīvdienu ietvaros. katru šādu reizi uztveru kā pierādījumu tam, ka nekad nevajag padoties, pirms skaidri nezini, ka esi zaudējis. vienkārši mēģināt un skatīties, vai kaut kas sanāk.
 
 
cukursēne
20 October 2016 @ 12:05 pm
cringe  
šodien birojā ieradās vienas skolas atsūtīts šoferis, tāds pavecāks vīrietis, lai saņemtu Zaļo karogu. projāmejot viņš man novēlēja jauku dienu, sāka doties uz izeju, tad pēkšņi pagriezās atpakaļ, norādīja uz mani ar pirkstu un teica "un noteikti arī romantisku vakaru". es nervozi iesmējos un domāju WTFWTFWTF kāda viņam daļa gar manu vakaru
 
 
cukursēne
19 October 2016 @ 10:18 pm
 
(..)a person is balanced only when what he shows of himself in public matches what he feels in the inside.
(..)
Most people's feelings are so mixed up that they can neither accurately feel nor act from their feelings. They rightly believe that they must control these disruptive inner impulses which might break out and do harm to themselves and others. It takes months of therapy before a patient can truly feel complete feelings and discriminate between acting out disordered feelings and acting from complete feelings. Once a person makes this discrimination he is free to live from his impulses. They provide the truest guide to how he can be himself in the world because complete feelings bring together thoughts and impulses into a single integrated expression.
(..)
Young children do not have answers - they feel. They live from their feelings. What happens to them is that they are forced to exchange feelings for answers. (..) As people grow up, their exchanges with the world become more complicated; they know more about what is happening around them and less about what is happening inside them. They abandon their feeling reality.
(..)
Without being in an integral state [of feeling], a person is insane. There are two states of being: balanced or unbalanced. There is no in-between. There is balanced feeling ir disordered feeling. Because many people have such good answers about themselves and their world, their insanity does not seem too insane. Armed with answers, they remain "adjusted" or "centered" or "well educated" or "sophisticated" or "misunderstood" or whatever their particular answer may be. (..) Once answers begin to be given up, then personal insanity becomes visible. Behind the answer is the insanity of not being in an integral feeling state, of having no meanings which arise from inside sensations, of no expression which matches inside with outside, of having no feeling connection to life.


//Joseph Hart, Richard Corriere, Jerry Binder, 1975, Going Sane: An Introduction to Feeling Therapy
 
 
cukursēne
17 October 2016 @ 10:16 pm
dāvanas  
AK KUNGS!

mykoob saņēmu vēstuli no viena sava pagājušā gada skolnieka, puikas, un viņš vienkārši stāsta man, kā viņam iet, un prasa, kā iet man, un saka, ka jūtas sevī nedaudz vīlies par pirmajām angļu valodas atzīmēm, un atzīst, ka īsti nezina, kā situāciju uzlabot (lai gan turpat uzskaita vairākas patiešām jēgpilnas metodes, ko viņš jau ir izdomājis izmantot). šī ir viena no aizkustinošākajām lietām pasaulē. un tik labs piemērs arī tam, kā reāli tas, ko viņiem centos iemācīt vairāk par valodu, metakognitīvās prasmes, ir "aizgājis" - cilvēkam ir skaidrs mērķis, viņš plāno soļus, kā to sasniegt, un meklē atgriezenisko saiti un atbalstu, ir spējīgs kritiski izvērtēt savu sniegumu. es esmu tik pateicīga, ka viņš man uzrakstīja. made my evening.
Tags:
 
 
cukursēne
17 October 2016 @ 02:05 pm
 
uff, zviedrija. no vienas puses, skolu ēdināšanas vadlīnijās tik daudz info par veģetārām un vegāniskām opcijām, kas skolai jāpiedāvā (!jess!), no otras puses, šis - "Although a vegan menu can never be made entirely nutritious, it is important for students who choose to eat a vegan diet to have a diet which is as well thought-out possible, allowing them to make the best possible choices in the school restaurant."

nedaudz mulsinoši, kāpēc tāds "can never be made entirely nutritious", b12 tak var pievienot
 
 
cukursēne
16 October 2016 @ 11:39 pm
vārds  
La Frantumaglia - The Act of Falling Apart
 
 
cukursēne
15 October 2016 @ 09:46 pm
insignificant  
not important; of no consequence

beside the point, immaterial, inappreciable, inconsequential, inconsiderable, infinitesimal, irrelevant, lesser, low-ranking, meager, meaningless, minor, minuscule, minute, negligible, nondescript, nonessential, nothing, not worth mentioning, nugatory, null, paltry, petty, picayune, pointless, purportless, scanty, secondary, second-rate, senseless, shoestring, small, trifling, trivial, unimportant, unneccessary, unsubstantial, useless, worthless, zero, zilch, zip
 
 
cukursēne
14 October 2016 @ 04:27 pm
 
mazliet neizturami, es jūtos šonedēļ nonākusi kaut kādā uztraukuma un darbu kaudzes slīkšņā, šodiena ir visa kulminācija, man ir atkal un atkal jāzvana pa telefonu un citādi jāuzbāžas svešiem cilvēkiem, un paralēli vēl jāatrod kaut kādas konkrētas bildes milzīgā folderī, kurā nav nekādu orientēšanās iespēju, un vēl ikdienas darbi, šobrīd viss, ko es spēju, ir panikaini tirināties un censties neraudāt, un censties nedomāt par lietām, ko vajag skolai uz nākamo nedēļu

drowning

un šeit joprojām nav apkures

lai ietaupītu laiku uz braukšanu un ēšanas nepieciešamību, šodien neaizbraucu uz biroju, un tagad pēkšņi liekas, varbūt vienkārši jāiet soli tālāk un jāstrādā no vannas
 
 
cukursēne
14 October 2016 @ 12:08 am
prieks un lepnums  
ou jē

skaidrs, ka a cappella nekad nebūs everyone's cup of tea, bet man vienalga, es domāju, ka ir ļoti stilīgi.
 
 
cukursēne
12 October 2016 @ 03:09 pm
 
wtf is this

vai tiešām cēla mērķa labad vajag apstiprināt stereotipus un normalizēt visādus nejēdzīgus sabiedrības spiedienus? gribētos jau teikt "bet tā ir satīra!", bet, umm, nav, nē.
 
 
cukursēne
12 October 2016 @ 09:09 am
 
šis ir pirmais gads (šajā dzīvoklī noteikti, bet, ļoti iespējams, vispār jebkad), kad esmu apzināti konstatējusi sevī domu - kad beidzot pieslēgs apkuri? nevaru no rīta iztaisīties, jo nevaru izlīst no segapakšas

ciet deguns, sāp galva, negribas nekur iet
 
 
cukursēne
11 October 2016 @ 10:50 pm
 
pateicoties [info]gamall šodien ieraudzīju fb interesantu lietu: autocorrect wars, kur vnk kaut cik reizes jāspiež uz autocorrect piedāvātajiem vārdiem, tā sastādot teikumu

Šeit mans:

"Es esmu jauks un noderīgs raksts ir par to ka tas ir ļoti svarīgi lai būtu iespējams ka tas ir ļoti svarīgi"

man šķiet ļoti jautri, gribas ar šo spēlēties, heh

vispār jau iepriekš biju pamanījusi, ka tad, ja uzrakstu vārdu "jūtos", tad autocorrect uzreiz nākamajam vārdam piedāvā 3 variantus - "kā", "ļoti" un "nedroši" , skaidrs, ka tas par kaut ko liecina. :D

varētu izvirzīt sev mērķi, lai autocorrect, kad uzrakstu "jūtos", kā nākamo piedāvā "labi"