16 June 2019 @ 10:40 am
 
Man šķiet, autors šeit ir labi uzķēris problēmu ar vēstures mācīšanu vispārizglītojošās programmas ietvaros. Ieteiktā alternatīva - vairāk pievērsties vēstures kā zinātnes izpratnei, nevis naratīvu un gadskaitļu iekalšanai - arī šķiet saprātīga un simpātiska. Tik simpātiska, ka pat neapvainošos par implikāciju, ka arheoloģija ir vienkāršāka par rakstīto avotu pētniecību. Turklāt, es zinu, ka ir tieši pretēji, tā kā - ko nu tur apvainoties. :)
Es pat esmu gatava izvirzīt tēzi, ka līdzīga pieeja noderētu ne tikai vēstures, bet arī citu zinību apgūšanai, it sevišķi bioloģijai, ķīmijai, fizikai. Manuprāt, mūsdienās, kad milzīgs informācijas apjoms ir pieejams dažu klikšķu attālumā, daudz svarīgāk ir saprast, kā šo informāciju sašķirot vērtīgā un nevērtīgā. Saprast, kā atpazīt pseidozinātniskus tekstus, nevis iekalt no galvas formulas vai klasifikācijas sistēmas, kuras pie vajadzības tik vai tā var ar tiem pāris klikšķiem atrast.
 
 
15 June 2019 @ 04:00 pm
 
vēl es neuzticos kristiešiem, ka tad, ja es teikšu, ka ticu Kristum, viņi mani pieņems kā māsu, necenšoties aplinkus izdibināt, kādas ir manas pārliecības intelektuāli teoloģiskās nianses (vai neesmu nepareizajā konfesijā) (un vai gadījumā "nedzīvoju grēkā")

viss ir aizgājis mazliet absurdu ceļu. protams, ka cilvēki vairāk tiecas uz ezotēriskajām kopienām, jo tur cilvēku pieņem kā māsu un brāli, ja viņš, skatoties tavās acīs, atver savas sirds acis
 
 
15 June 2019 @ 01:20 pm
 
kaut kā visa mana māksla ir saistīta ar ticību pēdējā laikā. performancei mums iedeva telpu, kas pēc formas un tilpuma atgādina baznīcu. atliek tikai pielāgot dažas detaļas.
 
 
15 June 2019 @ 01:16 pm
 
es lūdzu Dievam, lai viņš man palīdz kļūt par mīlestības devēju nevis prasītāju
 
 
15 June 2019 @ 12:51 pm
 
kad tu mani iedvesmoji kalpot tuvākajiem
bet dvēseli apgaismoji par pazemību
tad viens no taviem neskaitāmajiem stariem iekrita sirdī
un tā sāka izstarot gaismu kā ugunī nokaitēta dzelzs
 
 
14 June 2019 @ 02:35 pm
NOT INTERESTED class S.O.L.D.I.E.R.  
 
 
14 June 2019 @ 12:27 pm
IŠ  
What's on your mind, Ingmārs? Ilmārs Šlāpins. Born: November 8, 1968, Jelgava District. Latvian publicist, philosopher, translator, playwright, poet and world music DJ.

 
 
14 June 2019 @ 12:17 pm
nāvi tām  
Privātās automašīnas nav pelnījušas eksistēt.
 
 
14 June 2019 @ 09:18 am
 
šajā mājoklī man ir kūrorta un airbnb sajūtas. viss ir jauns un tīrs, un uz tā negribas atstāt savas pēdas. pa logu mēs redzam tikai kaijas, debesis un jūras mirāžu.
vakar izskrējām tepat līdz AUCH aplīdzināt Eiženam matus, un es atstāju vaļā 4 jumta logus. tikko bijām izgājuši no frizētavas, sākās gāziens. 5 min laikā pielēja milzīgas peļķes uz grīdas.

 
 
13 June 2019 @ 06:05 pm
summer bummer  
nu, vismaz pipariem un rozmarīnam ļoti patīk šis pekles laiks. izskatās, ka rozmarīnu zem +30 izaudzēt vispār ir nereāli, sējām pavasarī, līdz tveicei bija izlīdis viens neliels dzinumiņš ar čutne piecām adatām. tagad pa šīm tveices dienām vēl kādi trīs mazi sūdiņi izspraukušies. vairāk laikam nemēģināšu šajā klimata zonā audzēt rozmarīnu no nulles, lol nau vērc.
pipari gan salapojuši tiktāl, ka privātumam aizkari noteikti vairs nav vajadzīgi, ar diviem augiem noklāta lielākā loga daļa. garumā gan droši vien vairs nestiepsies, varbūt vienīgi platumā, jo zied un taisa piparus.
karoč, forši audzēt lietas, audzējiet lietas jūs arī.
 
 
13 June 2019 @ 12:35 pm
koh phi phi  
 
 
13 June 2019 @ 01:25 am
 
mani kaimiņi: kokodrillo, janis Iphone, ambercar, petrovs
 
 
12 June 2019 @ 12:11 pm
update 7  
Vakar vakarā mazliet paslidinājos ar aizdoto skrituļdēli. Biju gaidījis, ka būšu uz tā nestabils, bet nekā tamlīdzīga. Kick-turn un manual sanāk daudz vieglāk nekā ar krūzeri, sajūta ir atšķirīga, bet ļoti jautra, tādēļ braukāju un smējos. Protams, cietie riteņi apgrūtina braukšanu pa nelīdzenu asfaltu, bet šodien aizbraucu ar to uz darbu, un nebija nemaz tik traki. Izvairījos no nelīdzenumiem, plaisām braucu pāri ar paceltu priekšgalu. Simons gan atzina, ka viņam labāk patīk braukt ar krūzeri.

Šādi mēs kārtējo rītu devāmies uz dārziņu:Papildinājums: dienas beigās dažus metrus no dārziņa, kur man bija jāsavāc Simons, tomēr nokritu un stipri nobrāzu apakšdelmu.
 
 
12 June 2019 @ 10:13 am
 
Starp citu, Minecraft ir diezgan labi iztulkots latviski? kur tulkotāja vārds?
tas ievērojami bagātina mana bērna valodu - tā, paņemšu liesmekli un laktu un radīšu portālu uz elli, nu re, esmu jau pasaules kodolā.
 
 
12 June 2019 @ 06:44 am
 
Vrb pat nemēģināt stāties filozofos ne tāpēc, ka programma sūdīga (es esmu diezgan pārliecināta, ka nereāli daudz iemācītos un ka man to vajag), bet tāpēc, ka redzu, kas no turienes nāk ārā & esmu pēdējo mācību gadu ar asinīm pa degunu strādājusi, lai nebūtu tas cilvēks
 
 
11 June 2019 @ 11:00 pm
 
Kā vīram paskaidrot, kāpēc sēžu virtuvē un blenžu telefonā, un pinkšķu?
Teicu, ka pms.
Ir jau arī, bet viņš īsti laikam nesaprastu, ka bēdājos par diviem ļoti labiem cilvēkiem cibā, kuriem tik negodīgi tiek sliktas lietas.
Dzīve tomēr ir tāda sterva savā būtībā.
Tags:
 
 
 
11 June 2019 @ 12:47 pm
 
word has made 69 replacements
Tags: ,
 
 
11 June 2019 @ 10:50 am
 
pirmais lietus zem jaunā jumta. ļoti skaļš.
 
 
11 June 2019 @ 08:31 am
 
Savu šķiršanos no igauņu drauga atceros kā ļoti garu, mokošu un ļooooti senu vēsturi. FB memories šodien piedāvāja objektīvo realitāti- tas bija tikai pirms 4 gadiem, un tas prasīja pusotru gadu to get over that shit. It felt like forever droši vien tāpēc, ka mocījos jau attiecību laikā.