04 May 2016 @ 05:33 pm
 
patriotisms un nacionālisms man krīt uz nerviem vismaz tikpat ļoti kā reliģija. kaut gan pret reliģiju, iespējams, esmu nedaudz iecietīgāka.
 
 
04 May 2016 @ 05:06 pm
 
Huh, Zālei aiz muguras arī tas arkanbaltsarkanais gobelēns... Tā taču ir pasaules mūzikas grupa, ne? Nupat sāka dziesmu par Samarkandu...

Toties Iļģuciema Kkultūras centram zāle ir liela un ērta (vienīgi suni vajadzēja atstāt auto), akustika arī nevainojama, kā radīta Zālei, ar KKC nesalīdzināsi. Vienīgi tas gobelēns :-/
 
 
Current Mood: beidzās zāle
Current Music: Zāle
 
 
04 May 2016 @ 04:10 pm
Svētki nebeidzas  
Ak jā, un apsveicu visus ķirzakcilvēku pakalpiņus 4. maija režīma svētku dienā!
 
 
04 May 2016 @ 03:32 pm
 
spriest par cilvēkiem man patīk. apspriest arī. troļļot vēl labāk.

bet, ja jūs kādu dienu redzat mani kauninām, lūdzu, ar zābaku pa dirsu un ārā no jebkuras sociālās vides. paldies.
 
 
04 May 2016 @ 03:14 pm
Acer  
Ko lai saka par šo!? Dizains un interfeiss lieliski, bet ķehņika... nav viss :/ Uz galda stāv Acer projektors, kura gaismas kūlī kļūst arvien vairāk t.s. "balto punktu" (faulty čips, ko garantija nesedz; jau sen internetos izlasīju), pieslēgts Acer laptopam, kura ekrāns tikko beidzot atteicies spīdēt no pavisam visiem leņķiem. Arī iebūvētais SD karšu lasītājs nestrādā, tāpat kā netiek automātiski atpazīti vairāki ar USB (4x) pievienojami periferāļi, pat mana Genius pele. Mātes plates u.c. bojājumu rezultātā aizvakar nobeidzās arī Windows. Toties dizains pa pirmo, nav kam piesieties, pat par line-in ligzdu nav aizmirsts, visu cieņu. Eh... lixim Linux Kali (logo pūķis, jābūt īstajam :-)

 
 
Current Mood: life
 
 
04 May 2016 @ 02:23 pm
Kritiskais dūms  
Mazliet par hipotētisko akciju (subj.), tātad: sociāli aktīvie (proti, tādi, kas mēdz iznākt no mājām) smēķētāji un veipotāji organizēti un spontāni atgādina par savām tiesībām, kolektīvi un individuāli kūpinot savas dūmiekārtas tam paredzētajās, kā arī visās citās atļautajās vietās - pilsētas ielās, parkos, dārzos, pagalmos un vārtrūmēs, zem un uz tiltiem, trotuāriem, gājēju pārejām, viaduktiem, krustojumos, centrāltirgū, 10 m attālumā no sabiedriskā transporta līdzekļu pieturām, puslokā ap valsts iestāžu durvīm utt. Pārfrāzējot Krievijas dūmmetāla ansambli "Efemēriskais Okeāns" (vai pašmāju eurodoom blici "Katalepsija", nudien neatceros), lai top dūms!

 
 
Current Mood: doom
 
 
04 May 2016 @ 01:04 pm
 
zinot, ka šodien visur masas, devos pretējā virzienā, un, šķiet, labāk nemaz nevarētu vēlēties.

 
 
04 May 2016 @ 01:01 pm
Es taču teicu  
Man ļoti patika Trampa paziņojums, ka Hilarija nebūs laba prezidente. Iespējams, tomēr pat Tramps atzīst -- viņa būs prezidente.
 
 
04 May 2016 @ 01:03 pm
 
There Will Be Time
 
 
04 May 2016 @ 12:32 pm
 
Attiecībā uz Radiohead esmu kolosāls snobs, bet nu labi, noskatīšos arī to Burn the Withc

Tags:
 
 
04 May 2016 @ 12:11 pm
 
atklāju, ka piebesījušu seju var tīri ok notīrīt ar mīkstu zobubirstīti. tagad man ir legit iemesls kļūt slavenai:

-kāds ir jūsu skaistuma noslēpums?
-es katru rītu tīru seju ar zobubirsti.
 
 
04 May 2016 @ 11:04 am
Bifröst  
Runājot par subj., tieši tā māksliniecisks attēlojums atradās uz mana soloprojekta pirmā demo-CD (2000) vāciņa. Jau tolaik interpretēju to kā darbarīku augstāku sfairu sasniegšanai plašā un pārnestā nozīmē ;)

Tags: ,
 
 
04 May 2016 @ 10:58 am
 
Piekritu uz divām nedēļām izmēģināt Bites 4G pārvietojamo internetu (to, kas lādējas ar microUSB un ir tikai kādus piecus kubikcentimetrus mazāks par manu vienpadsmitā gada Google androīdu), pagaidām sūdzību nav, ir viens vienīgs kawaii. Rādās, ka LatLauktelecom turpina strauji zaudēt savas pozīcijas

p.s. savu Huawei antenu nosaucu par Bifrost ^^

 
 
Current Music: Ladybaby
 
 
04 May 2016 @ 10:33 am
Kā vispār kaut ko tādu var iedomāties  
Starp citu, ja mēs te par ekonomikas gala pareģojumiem. Kā varbūt zināt, bet noteikti nebūsit pamanījuši, visādas centrālās bankas jau labu laiku atspērušās drukā naudu, tas ir, dod viņu visiem, kas grib un var paprasīt. Atslēgas vārds še ir "var" -- jūs, piemēram, nevarat. Kā mācīja mūsu Kungs un Pestītājs, kam ir, dos, bet, kam nav, tam atņems arī to, kas tam ir.

Doma ir tāda, ka naudas drukāšana cels inflāciju, bet, protams, viņa kā neceļas, tā neceļas. Tāpēc daži asprāši sāk rotaļāties ar ideju, ko savulaik kā tādu prāta eksperimentu uztaisīja Miltons Frīdmans: helikopteru nauda. Eksperiments tāds: iedomājieties, ka atlido helikopters un izbārsta naudu no debesīm. Ļaudis viņu uzreiz savāc un, būdami pārliecināti, ka otrreiz nauda no debesīm vairs nekritīs, ņemas tērēt savu jauniegūto naudiņu. Pamanījāt atšķirību no naudas drukāšanas? Šajā gadījumā naudu dod visiem, kas grib -- atkrīt tas noteikums "var paprasīt".

Tas ir ļoti interesanti, jo naudas drukāšanai ir viena ļoti savdabīga īpatnība. Proti: centrālās bankas naudu drukā laikā, kad valstu valdības atkal stāsta par taupības pasākumiem un to, kā mēs nevaram atļauties to, to un vēl šito, jo -- nav naudas. Naudu drukā, un naudas nav.

Še nav gluži runa par to, ka kreisā roka nezina, ko labā dara. Centrālās bankas ir no valdībām neatkarīgas institūcijas, tāpēc ir iespējams šis burvju mākslinieku triks "nauda ir, un naudas nav". Kam ir un kam nav, vai ne. Lūk, piemēram, ECB par sadrukāto naudu tagad ņemas uzpirkt vērtspapīrus, bet ne primārajā tirgū. Tas ir, viņa valstu vērtspapīrus nepērk no valstīm -- viņa tos pērk no iestādēm, kam ir vērtspapīri. Ja jūs esat pietiekami bagāts, lai jums būtu kāds žūksnītis vērspapīru -- ECB viņus uzpirks tik cītīgi, ka viņiem droši vien celsies cena. Ja neesat -- nu, tad arī neesat.

Tālāk ir grūti turpināt, neizklausoties pēc sociālista (bet man par dzīvi sociālismā ir tik sliktas atmiņas, ka atpakaļ negribas), tomēr es pacentīšos. Pasaules problēma nav tā, ka viņā nebūtu naudas. Naudas ir pietiekami, lai neteiktu, ka daudz. Problēma nav arī tā, ka dažiem cilvēkiem šīs naudas ir ļoti daudz. Nu lai tak ir, man nav žēl. Problēma ir tā, ka šiem dažiem cilvēkiem ir paradums savu naudu sabāzt zeķē vai Londonas nekustamajos īpašumos, un rezultātā attiecīgā nauda (vai nekustamie īpašumi) vairs nav apgrozībā. (Starp citu, ja esat saskatījušies Big Short, jūtaties sirdī droši un paši gribat kaut ko šortot -- jūs varat uzlikt naudiņu uz to, ka krieviem piederošo luksusīpašumu tirgus ies uz leju. Jūrmala, piemēram. Just saying.)

Un tas ir ļoti svarīgi, jo no naudas (un mazākā mērā arī no citiem aktīviem) labums ir tikai tad, ja tā tiek laista apgrozībā. Tas, starp citu, ir viens no iemesliem, kāpēc centrālās bankas tik ļoti iespringst uz inflācijas celšanu -- ja nauda nepaliek nevērtīgāka, nav nekāda pamudinājuma viņu tērēt. To, kāpēc tas ir tik ļoti svarīgi, viegli saprast, apskatoties uz tiem Londonas nekustamajiem īpašumiem. No vienas puses, teikt, ka Londonā trūkst īres dzīvokļu, būtu ļoti maigi. No otras puses, Londonā mājas stāv tukšas. Atpazīstat Leitmotiv? Dzīvokļi ir, un dzīvokļu nav -- gluži kā nauda ir, un naudas nav.

Naudas drukāšana un vērtspapīru uzpirkšana problēmu nav atrisinājusi -- inflācija joprojām ir ļoti zema. Nekas pārsteidzošs tas nav: sadrukātā nauda nonāk pie tiem, kam nauda jau ir, un viņi uzreiz nemetīsies viņu tērēt. Tāpēc humoru mīlošāki ļaudis no aizmirstības izvilkuši jēdzienu "helikopteru nauda" un ielikuši savā joku vācelītē.

Uzreiz piebildīsim, ka tā joprojām ir tīri teorētiska varbūtība, ko pasviest kā elegantu joku šampanieša un ikru maizīšu ballītēs. Bet ar šādiem jokiem ir līdzīgi kā ar ilglaicīgu pāri, kas pamanījuši, ka viņiem vairs īsti nestāv vienam uz otru, un sāk jokot, tad jau mums jāsāk salaist ar citiem. It kā joks, bet doma gaisā ir palaista, prātā iesēdusies un kļūst arvien pieņemamāka. Galu galā, padarīšana par joku ir viens no labākajiem veidiem, kā pieņemt nepieņemamo.

Bet nevar nepamanīt, ka helikopteru naudai ir priekšrocības, vismaz salīdzinot ar naudas drukāšanu. Pirmkārt un galvenokārt -- ir daudz lielāka iespēja, ka tā cels inflāciju un atkal padarīs naudu mazāk vērtīgu. Bet nevajag novērtēt par zemu arī to iespaidu, kādu tā atstās uz vienkāršajiem ļaudīm, kas to helikopteru naudu uzlasīs. Iedomājieties, bezmaksas nauda! Bezmaksas nauda, tāpat vien, tāpēc, ka jūs te esat, še, ņemiet, kamēr dod. Būs, protams, cilvēki, kas ņurdēs, sasodīts, visādi salašņas saņem bezmaksas naudu (galvenokārt tie, kam jau ir gana daudz naudas) -- bet lielākā daļa (galvenokārt tie, kas ir salašņas) būs visnotaļ sajūsmināti. Varbūt pat -- ak jele -- tādā veidā pamazām varēs cilvēkus pieradināt pie domas, ka valsts varētu visiem katru mēnesi izsniegt naudu tāpat vien (arī šis joks arvien biežāk parādās visādos joku plēsēju priekšnesumos).

Visbeidzot, cilvēkiem vairs nevajadzēs mocīties ar to monetāro kōanu -- kā var nebūt naudas, ja viņu tā drukā. Ir gan iespējams, ka mazāk cilvēku tiks pie apskaidrības. Toties viņi tiks pie bezmaksas naudas, un tas arī nav slikti.
 
 
04 May 2016 @ 07:58 am
new era  
fūh, esmu pārvākusies, kas, protams, nebūtu bijis iespējams bez rosa un krisa, kas pārvākšanos padarīja principā par ballīti. manu dzīvokļabiedru vārda dēļ viņi jau nokristījuši par fritzl'u un joki mazi, jo man tādas iesaukas iesēžas un var gadīties, ka netīšām viņu tā arī sadzīvē nosaucu. puikas par manu jauno mitekli sajūsmā, jo '80.gadu šiks, apmēram tik tacky kā eddie murphy sarkanā ādas kostīmā, un te jau tikai ballēties, kokaīnu šņaukt un pisties manā lielajā sienasskapī [i thought you guys were out of the closet?]. un lielajai virtuves piederumu kastei uz malām kriss sarakstīja "neoplasm's sex toys", protams, un to nolika virtuvē, lai džō, pārnācis mājās, saprot, ar ko darīšana. man gan liekas, ka viņš joku nesaprata, jo ir mazdrusku uptight. vēlāk ar puikām aizbraucām uz mazmiestu savākt basu un ampu, žirīt burgerus un, atpakaļ braucot, skaļi aurēt līdzi nirvanas dziesmām. dienu noslēdzām ar guitar hero un resident evil zombijšaušanu. šitā pārvākties ir forši.

dzīvokļabiedrs ir okej. tāds drusku garlaicīgs pieaugušais cilvēks varbūt un varbūt mazliet nervozē, bet domāju, ka drīz pie manis pieradīs. man šobrīd nestrādā duša, aiz kam lietoju viņējo un mums jau, protams, bija tas awkward moments, kad viņš ar vienu kāju bija ienācis vannasistabā kamēr es dušā. viņš pēc tam tik profūsi atvainojās, ka gribējās ņirgt. smieklīgi arī tāpēc, ka man nav kauna un man tas nelikās big deal, pieauguši cilvēki taču, visi dzīvi, bet viņš ir klasisks anglis [manierēs. izcelsmē, savukārt, skotālis, kā smejies] un trauma drošvien neatgriezeniska. man vispār ir no jauna jāmācās kļūt civilizētai un jāvelk drēbes, pie kā vienai dzīvojot nebija vajadzības piedomāt. bet tā mēs satiekam normāli pagaidām. vakardien, kamēr hujārīju mums vakariņas, viņš izskrēja pēc vīna un tad līdz atplīsienam skatījāmies viskādu trash'u.
 
 
Current Mood: darps :(
Current Music: The Sugarcubes - Birthday
 
 
04 May 2016 @ 08:12 am
 
Labrīt, un daudz laimes kantrī svētkos!? Šodien tomēr būšu aktīvs blogosfērās: dalīšos pārdomās par dažādiem brendiem jeb zīmoliem (plašā nozīmē). Bet piekritīsiet taču, ka vispatīkamāk dzimtā valoda skan no apzinīga cittauttieša mutes? Ar visu akcentu, nepareizajiem uzsvariem un gārumzimem? Piekritīsiet

 
 
04 May 2016 @ 12:12 am
 
labs video https://www.youtube.com/watch?v=cJIbvnx5Lh8
 
 
03 May 2016 @ 11:58 pm
 
šodien atklāju manu mīļāko picu. picu darbnīcas peperoni. mmmmmm
 
 
03 May 2016 @ 11:13 pm
 
foto )
 
 
03 May 2016 @ 11:07 pm
priežu pumpuri otrdienās  
vēl nebijis apdāvinājums no meža puses - 3 stundās čillojot salasījās 1,5kg priežu pumpuru. latvānijas banāni šogad raženi aug pa 3-7 gabaliem ķekarā.
Tags: ,
 
 
Current Mood: n.s.r.d.
Current Music: hasu patel - rāga bhairavi