02 December 2021 @ 12:11 pm
Karš  
Jāzeps Baško Jr. soctīklos dalās ar Krišjāņa Lāča selfijvideo un aicina Latvijas filozofus atbildēt uz Lāča uzdoto "jautājumu" par vakcinācijas spaidu mehānismiem. Vispār tajā video ir vairāki jautājumi, un ļoti kompleksi, ar daudzām runājamām premisām, tāpēc skip, bet tviterī kāds anonīms konts norādīja -- nez ko Krišjānis Lācis teiktu par obligāto karadienestu?

Sākumā oda pēc sliktas analoģijas, bet, jo vairāk par to padomāju, jo vairāk man tā iepatikās. Pirmkārt jau, balstoties pilnīgi nekādā socioloģiskā analīzē, pieļauju, ka īstenu patriotu un vakcīnskeptiķu sociālo grupu segmenti ievērojami pārklājas. Vai īsteniem patriotiem šķistu pieļaujami, ka militāra apdraudējuma gadījumā notiek kādu sabiedrības grupu piespiedu mobilizācija? Pieļauju, ka jā.

Un tad var mēģināt izvērst pandēmijas un karastāvokļa salīdzinājumu pa dažiem punktiem, turklāt no mērena (lasi: atzīst, ka vīruss eksistē, bet šaubās par vakcīnu efektivitāti, lietderību, nekaitīgumu, iebilst pret ierobežojumiem) vakcīnskeptiķa skatpunkta.

___

Ārējs apdraudējums? Karš -- ček, vīruss -- ček.

Vai tiek iedarbināti ārkārtas spaidu mehānismi? Karš -- ček, vīruss -- ček.

Vai spaidu mehānismiem (kara gadījumā -- karošanai, pandēmijas gadījumā -- vakcīnām) var gadīties blakusefekti, piemēram, pasliktināta veselība vai pat nāve? Karš -- totāli ček, vīruss -- maybe ček.

Vai ir garantija, ka spaidu mehānismi (un to dēļ notiekošie cilvēku upuri) būs tā vērti, proti, palīdzēs krīzi pārvarēt? Karš -- vispār nekāds ček, jo sevišķi Latvijas gadījumā, vīruss -- varbūt ček, vēl nezinām, iespējas ir, our best shot so far utt.

Vai tiek izdalītas (un riskam pakļautas) noteiktos aspektos "spēcīgākas" sociālās grupas, lai pasargātu citas, "ievainojamākas" sociālās grupas? Ček, ček, ček.

___

Vai šis kaut ko nozīmē? Ne īpaši, varbūt vien to, ka vakcīnskeptiķiem arī kara gadījumā vajadzētu pieturēties pie "katrs pats par sevi" attieksmes.
 
 
02 December 2021 @ 12:07 am
Spiralling down the procrastination hole.  
Man jau bija aizdoma, ka es sevi spēju arvien vājāk turēt grožos dēļ tā, ka sāku atrast no regulāras iešanas uz darbu. Un tā arī ir. Es esmu tikko mērķtiecīgi prokrastinējusi apaļas 12h. x_0 Un šis ir svarīgi un jāizpilda asap, turklāt tas ir darbs un kolēģi pat nosacīti uz mani gaida. Es jūtos slikti un viss ir slikti.

Sliktākais ir tas, ka es ik pa laikam saņēmos un pārkārtoju lietas sev apkārt, lai labāk strādātos. (Tiesa fenibuts+alko nerada produktīvu trauksmes atslābinājumu, tā reāli bija kļūda.) I hate this.

Lielākā lieta, ko man no šī ir jāmācās - es nesākšu tūlīt darīt. Ir vajadzīgs pārvirzīt fokusu citur, kur es tiešām sev šajā brīdi palīdzēšu. Es tiešām varu nodzīvot visu dienu ar "tūlīt sākšu darīt tāpēc nevar neko citu darīt" izdarot pilnīgi NEKO. Būtu vismaz ko citu jēdzīgu izdarījusi!
 
 
01 December 2021 @ 07:54 pm
Samsung Galaxy Z Flip3  
Vai esat redzējuši jauno Samsung reklāmu, kurā skan Backstreet Boys — I Want It That Way? Man patīk tā reklāma, jo tā ir forša dziesma, un es novērtēju Samsung salokāmo telefonu eleganci. Katru reizi, kad redzu šo reklāmu, noskatos to līdz galam. Man patīk jaunā salokāmo telefonu tehnoloģija, tas liek man domāt un skatīties tādu kompāniju kā Samsung virzienā. Kas gan būs nākamā lieta, ko mēs varēsim vienkārši salocīt un padarīt kompaktu? Šeit daudz darba zinātniekiem! Es personīgi domāju, ka Samsung Galaxy Z Flip3 varētu būt laba dāvana Zimeassvētkos elegances un jaunāko tehnoloģiju cienītājiem.

https://www.youtube.com/watch?v=tnMCh9PIaL8
 
 
01 December 2021 @ 01:29 pm
 
ā un šī ir mūsu "eglīte":
Tags:
 
 
01 December 2021 @ 11:35 am
 
tikko mājas dzīvokļu kopējā čatā: "vai nu kādam ļoti nepatīk adventes vainagi vai arī mums ir uzradies vainagu zaglis"
Tags:
 
 
01 December 2021 @ 08:37 am
 
ok, skandalozā kundalīni guru Yogi Bhajan dibinātā tējas uzņēmuma adventes kalendārs ar Sikhu salavecīti tomēr ir pārāk labs, lai no tā atteiktos.
(piestāv čakru svecēm)
Tags:
 
 
30 November 2021 @ 09:32 pm
tw:s2  
Spēlēju Total War: Shogun 2.

http://m.untu.ms/19t1_o.jpg
 
 
30 November 2021 @ 07:51 pm
gandarīts  
No viena kilograma iepakojuma palikusi pēdējā umeboši, lielāko daļu no tā apēdu es.
 
 
30 November 2021 @ 07:25 pm
my name  
Mans vārds ir viss.
 
 
30 November 2021 @ 04:55 pm
tomāts 2  
Tomāts divi.
 
 
30 November 2021 @ 11:31 am
stulbpulkstenis  
besī ārā, viņš jau otro rītu man sāka"zaibis, cik tu labi izgulējies, skat, kā tev bača uzlādēta"

lai gan patiesībā es neesmu gulējusi gandrīz nemaz, svīstu un murgoju, un pieceļos kā izdirsta jāņoga,

vnk, idiot, es mēģinu skaitīt aitas un elpot pareizi, lai aizmigtu, bet ne sūda
 
 
29 November 2021 @ 07:56 pm
flash biohazard  
 
 
29 November 2021 @ 12:10 pm
 
apdomājos un sapratu, ka tiešām jāizmet advantes vainags - tā popkultūrālā vērtība nav tik ievērojama, lai to turētu uz sava galda.
Tags:
 
 
 
28 November 2021 @ 11:51 pm
LA VICTOIRE  
La stratégie du jour.
 
 
28 November 2021 @ 10:55 pm
 
Simo tikko pirms miega paprasīja, kad ir Čehijas dzimšanas diena. Es iegooglēju, un izrādījās - šodien!
 
 
28 November 2021 @ 10:02 pm
 
cilvēki pārdzīvo, ka Ingmārs spamo viņu internetu, bet aizmirst, ka viņam ir 2 bērni, kas jau tāāa spamo un spamos, ka Ingmāra spams tādi šļupsti vien.
 
 
28 November 2021 @ 05:02 pm
 
Kāpēc arī Tu, mans ne pārāk kristīgais lasītāj, tāpat kā es, turpini (ar prieku un patiku) piekopt Adventes vainaga tradīciju?
 
 
28 November 2021 @ 02:34 pm
Petraciča  
Ar čomu apspriedām Petravičas bildes vai, drīzāk, ko par tām runā tauta, un neviļus čatā viņu nosaucu par "Petraciču".
Ko redzu, to rakstu :D
Tags:
 
 
28 November 2021 @ 03:29 pm
sorry ingmār  
http://klab.lv/users/ne/21518.html