28 November 2015 @ 02:08 am
 
DELFI. Latvijas iedzīvotājiem zināšanas par alkoholu ir nepietiekamas.
 
 
27 November 2015 @ 10:20 pm
 
(..) It is an avatar of the twin themes of discursive power and institutional control that Michel Foucault discussed in The Birth of the Clinic: An Archaeology of Medical Perception (I973) and Discipline and Punish: The Birth of the Prison (I977). Because the "limitation of land and budget" forecloses the consideration of infrastructural change in the camp environment, attention is diverted to the "change [of] their habits which detract from their good health." Refugee subjects are discursively represented in a way that reduces them to the unhealthy and/or passive Other who is to be managed, administered, and if need be, changed. Their resistance, interpreted as recalcitrance, only legitimizes and further sustains the institutional power and authority that are enacted upon them. Harrell-Bond deconstructs the strange, selfreinforcing logic that underpins refugee programs in Africa where she did fieldwork: "Often interpretations of compassion seem to define those in need as helpless, and then work in ways which makes sure that they are useless" (1986:82).

(Dwight Conquergood "Health Theatre in a Hmong Refugee Camp")
Tags:
 
 
27 November 2015 @ 07:19 pm
 
lai cik dīvaini tas neizklausītos, šī pēdējā nedēļa or so ir bijusi par un ap prieku. par atkalsatikšanās prieku, par sava ego sātīgas pabarošanas prieku, par prieku, vērojot līdzgaitniekus speram mazus, bet drosmīgus solīšus uz priekšu, trausla drosme vienmēr ir tik skaista (ne jau tā nekaunīgā uzdrīkstēšanās, bet trīcoši ceļgali un izlēmis prāts), par acu kārtīgas izmielošanas prieku, par atvieglojuma prieku, ka pat mans haotiskākais iespējamais stāvoklis nav incomprehensible, un par prieku par to, cik mazs attālums un laika vienums šobrīd šķir mani no divām tik svarīgām un tuvām sirdīm, beating so invincibly & inevitably.
 
 
Current Music: muse - screenager
 
 
27 November 2015 @ 06:01 pm
 
es jūtos diezgan laimīgs kad varu mājās klausīties radio skonto un internetā spēlēt pokeru
 
 
27 November 2015 @ 05:17 pm
 
viena lieta, ko man nesaprast, ir cilvēki, kas ienāk veikalā un 10 minūtes ļerkst pa telefonu. ļerksti ārā.
 
 
27 November 2015 @ 05:11 pm
Deklarācija  
Nodeklarējos Jēkabpilī. Tagad nu šeit mītu arī oficiāli.
Patīkama sajūta.
Mana pļava (jā, mana :D ) ir sniegota, Rīgā esot jau nokusis. Tas man patīk. Šeit sniegs turas ilgāk. Rīt domāju aiziet uz teātra izrādi.
Jūtos šeit tiešām labi.
 
 
27 November 2015 @ 04:02 pm
 
sāku iet autoskolā. esmu bijis uz vienu nodarbību. elpināju anniņu un raudāju smieklu asaras, kad meitenes ceļos nometušās sauca palīgā un elsojot lauza anniņai ribas.

pasniedzēja stāstīja, kā vīrietis esot savā neelpojošajā meitā iepūtis visu savu elpu un pārrāvis viņas mazās plaušas. iztēlojos to kā divu sarkanu balonu pārsprāgšanu pūšanas procesā.
 
 
27 November 2015 @ 03:20 pm
 
dzīvoju čuhņā.

sienas papīra plānumā, sapelējušajā tualetē dzirdu, kā aiz sienas dušā nokrīt ziepju gabals, virtuvē - kā kāds mazgā traukus. pie gultas dzirdu kaimiņa windows ielogošanās skaņu, telefona vibro zvanu un skaipa pīkstienus. gar kāpnēm plaisas, gar durvju malām plaisas, sienās ieskrāpēti e-pasti, grupu nosaukumi un sašas telefona numurs, atspiestas mazas bērnu plaukstas sarkanā krāsā kā akmens laikmeta alā. pēdējā stāva tante baltā lakatiņā ar uz slotas kāta uzmauktu netīru, slapju lupatu berž grīdu, ūdens pil līdz pirmajam stāvam. es viņai saku labdien, viņa man saka labrīt, tad labdien un arī labvakar. uz griestiem sodrēju grafiti, uz kāpņu margām puņķi, pakāpieni kā nolieti ar vasku. no elektrības kastītēm kā iekšas ārā veļas vaļēji vadi, no neaizslēdzamām pastkastēm spraucas reklāmu vēdekļi. ārdurvis kustas kopā ar sienu, kurā tās turas, aiz durvīm izkrituša ķieģeļa caurums nomaskēts ar pieurbtu preskartonu. kaķi bez astēm, bez ausīm, kaķi, kuriem nekā netrūkst. viens šūpojas ceriņos, otrs sēž pie durvīm. vasarās kaķu tantes sēž pagalmā uz celmiem un visiem rindas kārtībā spaida blusas. pretējā mājā nav ūdens, pie tās katru vakaru piebraukusi pašvaldības policija vai ātrā palīdzība, pārsvarā abi divi. cilvēki atkritumus met ārā pa logiem, virs kuriem degšanas pēdas.

pie tramvaja pieturas aug asfaltā ierāmēts koks. tam blakus pilnīgs murgs, zeme vienkārši sašūta ielāpiem - vecs asfalts, jauns asfalts, pieci bruģakmeņi, neeksistējoša trotuāra apmale, cements ar divu plaukstu zemciļņiem. tas viss kā sarkanais paklājs uz ciet aizklapēto iļģuciema bāru, kura priekšnamā guļ bomži. divviru durvis viņi aizslēdz abus rokturus savienojot ar lietussarga āķi. aiz kluba var nodot stikla taru.
 
 
27 November 2015 @ 03:40 pm
mammu, es akal visu iztērēju  
visu laiku man somā bija divas saujas šoko konču, ko izrābu no plaukta un kas tika nēsātas līdzam gadījumiem, kad uznāk ilgas pēc ņamčiem, bet veikals tālu un ārā auksts, mēnesi viņas tur bija un nekad nesakārojās, betpato mēnesi man pāris reizes bija jāmierina kāda kolēģe vai jāuzpērk vai tāpatās jāiemet ar konču, jo kautkāds tāds labs garastāvoklis, unlūk, pirms trijām minūtēm man dikti sagribējās konču un metos meklēt somā, jo vismaz vienai tak tur ir jābūt. Nē, renčik,nē, nav, nav nevienas
 
 
27 November 2015 @ 02:04 pm
 
Pēc inženieru gala reorganizācijas, kolēģis ieteica mūsu stūrī nolikt krājkasīti, kurā katrs iemet monētiņu kad nolamājas. Pēc brīža rūterim mainot proci, sapratu, ka es garantētu konstantu šīs kasītes pildīšanos.
 
 
Current Music: Ozols & Kodek - Atpakaļ Nākotnē
 
 
27 November 2015 @ 01:50 pm
 
Darba kafejnīcā, ēdot vegāniski, izskatos pēc hardcore diētotāja. Šodien: vārīti kartupeļi ar tvaicētām sviesta pupiņām, burkāniem un ķirbi... Neviens jau nezina, ka es vismaz reizi nedēļā izcepu kūku, kuru tajā pašā dienā arī apēdu, labākajā gadījumā gabaliņu vai divus žēlīgi dalot ar kādu citu, hahahahaaaa
Nopirku biļetes uz Berlīni janvārī. Lets see how it goes.
 
 
27 November 2015 @ 01:13 pm
 
šonakt sapnī redzēju kā atveru marksistu kafeinīcu
 
 
27 November 2015 @ 12:20 pm
 
https://psychedelicsalon.com/podcast-478-breaking-the-spell-on-you/
spell

Oxford Dictionary
A form of words used as a magical charm or incantation.
A state of enchantment caused by a magic spell.
An ability to control or influence people as though one had magical power over them.

Online Etymology Dictionary
Old English spellian "to tell, speak, discourse, talk,"
from Proto-Germanicspellam (cognates: Old High Germanspellon "to tell," Old Norse spjalla, Gothic spillon "to talk, tell"), from PIE spel- "to say aloud, recite."
So are we casting spells or telling stories?
 
 
27 November 2015 @ 11:02 am
Tender is my heart that's screwing up my life  
Par katra paša iekšējo praidu, par cilvēku grupas nonivelēšanu līdz vienai kopīgai pazīmei un to neaprakstāmo sirsnīgumu, labsirdību, mīļumu- sauciet kā vēlaties- palika silti ap sirdi. Tā, ka gribās iet un apskaut, you know. (Man jau vispār patīk grābstīties ap cilvēkiem, kas man patīk, ja neskaita to mulsinošo apskaušanos satiekoties un atvadoties- forced hug, me no likey.)

Šodien savā lielajā slinkumā negāju skriet, bet braucu uz darbu ar līkumu (pāri Vanšu tiltam, līdz Salu tiltam un atkal pāri, un ta pa promenādi uz darbu- I knooow!!!). Ļoti skaista pelēkrozā dūmaka. Un tagad es tāds samaigojies sēžu kažogā (te es iedomājos vāveri, kas, ieķērusies ar nagiem žogā, laiski šūpinās) un ar sildītāju. Salst, bļa! Visur! Visu laiku! Sports nogalina!!!! (mana ķermeņa spēju ģenerēt siltumu)
 
 
27 November 2015 @ 11:01 am
Kas vēl nebūs!  
Analītiskās žurnālistikas portāls Skaties.lv ziņo, ka Muceniekos musulmaņi mācot vietējās sievietes, kā pieklājoties uzvesties un kā nē. Drausmas, es jums saku. Sievietes mācīt, kā pieklājas uzvesties, drīkst tikai tradīcionāli vērtīgie (nu, tie, kas tic Mozus baušļiem un latvju dainām, aci nepamirkšķinot), nevis musulmaņi!!!
 
 
27 November 2015 @ 11:07 am
 
assassinsvads
 
 
27 November 2015 @ 10:12 am
"Iestūrēs laulības ostā"  
DELFI. 2013. gadā uzvirmoja runas par Lemberga attiecībām ar domes darbinieci Kristīni Krasovsku, un drīz vien abi kopā sāka apmeklēt dažādus pasākumus. Septembrī tapa zināms, ka 37 gadus vecā Kristīne ir mātes cerībās, un Lembergs 62 gadu vecumā kļūs par tēvu trešajai atvasei, un tagad pāris savas attiecības nolēmis noformēt arī oficiāli. Ventspilnieki zina stāstīt, ka lielajam notikumam rezervēta Ventspils Livonijas ordeņa pils.
 
 
27 November 2015 @ 09:33 am
 
pasaule ir briesmīgs iestādījums, kur tevi pļaukā pat miesīga māte. piemēram, šorīt, dramatisks atgadījums. iespraužu virtuvē boileri, kas, tātad, silda visur to ūdeni, stundu kafijoju un pīpēju un pašu skaistāju dziesmu 7reiz, untā, tad eju ar visām parpalām uz vanneni, unkātudomā, kas tur ir? Tur ir boilerim izrauts vads.kas nozīmē tagad, ka jāsaka bļaģ un jāmet visi dvieļi pret zemi unka viss jādara tagat aukstā, ko spēju darīt tikai daļēji un izsaucoties čista krieviski, tad es spītīgi gaidīju, kad tā māte piecelsies, lai varu pilvērtīgi paust savu attieksmi pret šito, jo partija to neaizmirsīs, kautko tādu nedrīkst aizmirst, nekad, nekad, nekad tā nedaiet, tas ir vēl briesmīgāk kā savākt spickas no plītsmalas vai atstāt tubzikā tikai papīram to kartona iekšiņu un mazu plīvīgu skrandiņu.

Tadvēl, man ir traHtāts par mūsdienu jaunatni, precīzāk, par tiem trijiem pāviem, kas man nāca pretim pa lielvārdeni, kautkad aizvakar laikam, bet rūgtums palicis vēl šodien. Tātad, nāk man pretim trīs džeki pa visu ietvi, trīs tādā mūrī, visi tādi no sevis un runā par savām pāvu lietām, es viņiem nāku pretim, man ir zamša zābaki bez impregnētāja un ietve mums visiem ir par šauru, attiecīgi, kādam no džekiem būtu tā rindiņa tā pieklājīgi jāizjauc, dodot ceļu madamm. Kā jūs domājat, kurš no trijiem deva ceļu zamša zābakiem? Ļoti labi, precīzi neviens. Nēnu, manjau, saprotams, nav grūti, pa dubļiem un apstādījumiem apiet kungiem, ja, bet fakts kā fakts, man šitādiem gadījumiem vienmēr domās līdzi sarullēta avīze, ar kuru, kabi ielaist pa pakausi! uff!

Toties, lai vairojas labāk prieks, tagat laižu tautiņās visskaistāko turku dziesmu, kurā esmu jau izklausījusi caurumu, viss manās mīļākajās krāsās un izmērā. Betē, vakarā aiziesim paklausīt to bartu un bišku ieraut, ko ko ko

 
 
27 November 2015 @ 08:27 am
 
Vakar tātad noskaidrojās ka man tas mīļais miers nav nemaz tik svarīgs, man ir svarīgs ordnungs un lai katram tiek pēc nopelniem, jo, kad komandas biedri kādu laiku bija netīru un nesmuki volejbolu spēlējuši, kas vairāk atgādināja tenisu - nekādas izspēles mūsu pusē, ka tik bumba aiz tīkla, taisni kauns, un līdzbiedriem ņemtas nost bumbas, sasodīts, esi kur tev jābūt, nevis te lien svešā laukuma daļā savējo atstājot nepieskatītu, es pacēlu balsi, kad jānis nekrietnelis tāds atļāvās man uzkliegt "labrīt" brīdī kad valters nezkāpēc izdomāja ka es nepaņemšu bumbu kurai tiešs mērķējums uz mani un leca neatļautā blokā, mainot tās trajektoriju tā ka to nebija iespējams uzņemt. Laivaikā man nav nekādu ilūziju par manu labo vai slikto spēlēšanu, zinu savas kļūdas un trūkumus, līdz ar to neviens te uz mani neburkšķēs un nekliegs, jo es neesmu šāda tāda uz kuru var burkšķēt un kur nu vēl kliegt, es kaut kā nerājos kad tu kā lohs tur reizēm izdaries. Pēc tam jutos tik lepna ar sevi, ka nenoriju šito kā krupi tā ka pēc tam vēl ilgi vēders sāp, bet gan cēlos viedoklī un balsī aizstāvēt sevi, jums vajadzēja redzēt kā viņi visi sabijās, pēc tam spēlēja akurāti un smuki, beigās kopvērtējumā nenoliedzama uzvara.
 
 
27 November 2015 @ 08:48 am
 
Poll #20556
Open to: All, results viewable to: All

Ko nu?

View Answers

Dauct lamu dzišindin dinaa!
21 (30.0%)

Sīrdnā! /apskauj un varbūt par nobučo/
22 (31.4%)

Būs jau labi. Še tev 10 miljoni eiro.
14 (20.0%)

Tārkais Sirtna! Šai lieliskajā dienā atļauj man..e..hmm...tātad...nujā!
15 (21.4%)

Tu vēl dzīvs?! Nja...
8 (11.4%)

Cits variants (komentāros)
6 (8.6%)

Cits varians (dziļi sirdī)
13 (18.6%)