01 April 2015 @ 11:50 pm
1  
Nepaliec viens.
 
 
01 April 2015 @ 11:01 pm
 
Stāsts par angļiem - lai nebūtu jādzer nicināmo franču dzērieni, tika piedāvāta patriotiska alternatīva - džins. Notikumi risinās apgaismības laikmetā.

+ )
 
 
01 April 2015 @ 11:06 pm
Bišku par zāli.  
Tātad, pēdējā laikā daudz ticis runāts par manabalss.lv vajadzīgās 10000 balsis savākušo iniciatīvu par marihuānas dekriminalizāciju. Lasīts šur un tur arī, ka šī iniciatīva Saeimā atbalstu negūšot. Man, kā cilvēkam, kurš 1) zāli nepīpē un 2) ir pārāk slinks, lai izsvērtu visus "par" un "pret" no dažādiem aspektiem, kā tas varētu ietekmēt sabiedrību kopumā, rezultāts ir stipri vienaldzīgs. Tas, kas pievērsa manu uzmanību visai šai lietai, ir atkal un atkal dažādu šīs iniciatīvas atbalstītāju izteiktais apgalvojums, ka marihuānai ir ārkārtīgi plaša spektra labvēlīga ietekme uz veselību, ārstnieciskās īpašības - pat pašā manabalss.lv atrodamajā iniciatīvas aprakstā ir minēts, ka "Marihuānai ir plašs pielietojums medicīnā". Kāda ziņu portāla raksta par attiecīgo tēmu komentāros pat izlasīju ko apmēram tādu, kā "a īstenībā aptieku plauktos ir vesela kaudze ar zālēm, ko iegūst no marihuānas". Ko tamlīdzīgu nākas dzirdēt tik bieži, ka gandrīz vai varētu noticēt.

Gandrīz.

Kas nu attiecas uz preparātiem, kas iegūstami no marihuānas, sarakstu ar šiem atrast nav grūti. Tātad, no marihuānas iegūstamo, kā arī dabā sastopamo kanabinoīdu analogu tipa ārstniecisko preparātu saraksts visā savā godībā:
-Dronabinole - THC (sintētiskais)
-Nabilone - sintētisks kanabinoīds (marihuānā nav sastopams, bet gana radniecīgs THC, lai šajā listē iekļautu)
-Nabiximols - THC un kanabidiolu saturošs līdzeklis

Tas arī viss. Tā kā, ja vien runa nav par pasaules mazāko un vienveidīgāko aptieku, tā nu būs, kā būs ar tiem plauktiem. Pielietojums medicīnā - pirmie divi ir antiemētiķi, t.i., līdzekļi pret nelabumu, pie kam tādi, kas paredzēti tikai lietošanai pret tādu ķīmijterapijas izraisīto nelabumu, kura gadījumā nepalīdz standartlīdzekļi. Ir lietojami arī kā pretsāpju līdzekļi neārstējamu slimību gadījumā. Trešais - līdzeklis, kas atvieglo dažādus multiplās sklerozes simptomus (kustību traucējumus, sāpes), dažās valstīs lietots arī kā pretsāpju līdzeklis vēžiniekiem. Kopumā, darbības spektrs tik trakoti plašs nemaz nav.

Tad vēl paliek ārstnieciskā marihuāna - tāda, kāda nu no dabas nākusi. Arī tai, ja palūkojas uz ārstniecisko īpašību spektru, paveras aina, kas ir krietni pieticīgāka, nekā zālītes fanu klubs to mēdz atainot. Lietojama pret sāpēm, pret nelabumu, pret apetītes zudumu (efektivitāte šajā gadījumā gan tiekot apšaubīta) un satraukumu, turklāt tikai "norakstāmos" gadījumos (vēzis, AIDS, dažādas neirodeģeneratīvās slimības). Un, diemžēl (bez sarkasma, jo nav gluži tā, ka cilvēcei problēmas sagādā pārāk liels daudzums zāļu pret smagām slimībām), daudzu citu slimību gadījumos marihuāna vai tās fizioloģiski aktīvākie komponenti izrādījušies, labākajā gadījumā, nepārliecinoši kā ārstniecības līdzekļi.

Līdz ar to, lai gan šādi tādi pielietojumi medicīnā marihuānai ir (un vismaz pretsāpju līdzekļu starpā savā klasē tā pat iekabina opioīdiem), par plaši pielietojamu es to nesauktu. Turklāt vēl jāņem vērā, ka aplūkotie preparāti pieejami ne tuvu ne visā pasaulē. Īsumā, veselības aprūpes sistēma var itin mierīgi pastāvēt arī bez marihuānas, nav jau nekāds aspirīns vai ibumetīns.

Pieļauju, ka šī ieraksta ietvaros izklausos visai negatīvi noskaņots pret marihuānu, taču domāju, ka tiem, kas lasījuši manus līdzšinējos ierakstus, būs saprotams, ka mani īstenībā šajā gadījumā pamatā kaitina tas pats, kas parasti - bezgala vērtīgu un brīnišķīgu ārstniecisku īpašību piedēvēšana kaut kam, kam tās gluži vienkārši nepiemīt. Neesmu gan sajūsmā arī par motivāciju, kādēļ tas tiek darīts. Galu galā, kaut vai no tiem 10000 ar astīti attiecīgās iniciatīvas parakstītājiem - cik no viņiem uzskata, ka marihuānas dekriminalizācija ir nepieciešama tās ārstniecisko īpašību dēļ? Skaidrs, ka neviens - galu galā, runa ir par dekriminalizāciju, nevis atļaušanu medicīniskiem nolūkiem. Tā "medicīnas pielietojuma" padarīšana šīs iniciatīvas ietvaros izskatās apmēram tāpat, kā varētu izskatīties, ja (hipotētiskā) iniciatīvā "Vajag atļaut iegādāties alkoholu no 16 gadu vecuma", būtu pieminēts kaut kas par to, ka glāze sarkanvīna dienā ir veselīga sirdij - tas tak būtu acīmredzami, ka šādas iniciatīvas parakstītājus īstenībā neinteresē ne sirds veselība, ne sarkanvīns, un vismazāk jau viena glāze dienā. Un vismaz manā skatījumā šāda nepārprotami aiz matiem pievilktu argumentu celšana galdā galīgi neliek pašai iniciatīvai izskatīties kaut nedaudz pārliecinošākai, drīzāk gluži otrādi.

Tā kā - lai nu katrs cīnās, par ko vēlas, bet melst niekus tādēļ nevajag.
 
 
01 April 2015 @ 11:19 pm
tutorial  
Viena lieta, ko jūs varat darīt — jūs varat paņemt fotogrāfiju ar sevi, rūpīgi izgriezt seju un tās vietā ielikt jebko, kas jums patīk, bet ieteicams kaut kādu gleznu vai audumu. Piemērs:

 
 
01 April 2015 @ 04:45 pm
 
Šoreiz infografika veidošanā izmantoju Piktochart. Līdzīgs Venngage, taču ir ērtāk lietojams, piedāvā plašāku ikonu bāzi un foršākas infografiku veidnes, tāpēc turpmāk izmantošu šo, ja vien neatradīšu ko labāku.

Tags:
 
 
01 April 2015 @ 10:25 pm
JPa puppet by a long shot  
This is why I pray.
 
 
01 April 2015 @ 10:05 pm
)())()  
 
 
01 April 2015 @ 11:02 pm
Plikā dziedāšana  
Man ir doma veidot sadziedāšanos Vecāķu nūdistu pludmalē. Kailiem, protams. Diez kādas atļaujas ir tam vajadzīgas?
 
 
01 April 2015 @ 09:57 pm
 
(un kādu no saviem nākotnes kaķiem es viennozīmīgi nosaukšu par Rekvizītu.)
 
 
01 April 2015 @ 09:19 pm
 
svētdien braucu vilcienā, lasīju grāmatu un sapratu, ka pusi izlasītā nesaprotu. tad domāju par to, cik stulbs es esmu. gan jau visas tās dvuļas un spaiss pirms gadiem laupījis man daļu smadzeņu spēju. ko nu vairs.

otrdien biju pie zobārsta. zobs, kas man sāpēja, nebija caurs, bet bija cauri daudzi citi. izdevīgāk gan jau sanāktu visus izraut un ielikt zelta. besī mani zobi. bērnībā arī bieži gāju. ilgi sēdēju uzgaidāmajā telpā un tērēju kredītu, no žurnāla vāka pasūtot sūkļa boba fona bildītes telefonam. pinkšķēju un kratījos, kamēr ārā rāva zobu nervus un mutē bāza to gigantisko zobu fotogrāfēšanas ierīci, un tad datora ekrānā rādījās visas metāla stieples, kas tur sabāztas, un tad viņa tur urbinājās ar kaut kādu zobu vīli, un līdzi vīlei kratījās mana raudošā galva. nezināju, kur skatīties, iekarināmo griestu negludumos meklēju sejiņas un ik pa laikam skatījos zobārstei acīs, bet tad viņa sāka urbt un acīs sprāga siekalas un zobu daļas, un mana mēle no pacelšanas kļuva kā nokaltis augs, kas mēģina no apakšas kādu dzīvību vēl uzpumpēt līdz augšai. un man riebās tās fluora tabletītes ar to pretīgo peli virsū. sākumskolā mūs visus stundu laikā veda pie higiēnista. atvēru muti, higiēniste tajā paskatījās un pateica, ka vāu, kādi plombu pieminekļi man tur sacelti. pēc tam visu dienu gruzījos.
 
 
01 April 2015 @ 07:36 pm
 
ok, draugi. tas laiks ir pienācis.es vēlos jums pajautāt, kādas ir jūsu lielākās raizes (pārdomas) par marihuānas dekriminalizāciju?
un, otrkārt, kur jūsu zināšanās ir pelēkās zonas par šo augu un ko jūs gribētu vairāk uzzināt, noskaidrot?

lūdzu, esiet pēc iespējas konkrēti un racionāli.
 
 
01 April 2015 @ 05:21 pm
Acis kvadrātā  
Vēl joprojām neticas - mēs uzvarējām Imagine Cup UK. Such life. Such excite.wow
 
 
Current Mood: jubilant
Current Music: Celldweller - Frozen
 
 
01 April 2015 @ 03:44 pm
 
Man šodien franču valodā bija mutiskais eksāmens, kurā viens no uzdevumiem bija aprakstīt kādu mākslas darbu vai fotogrāfiju pēc paša izvēles. Nu tur, kas tajā attēlots, utt. Es izvēlējos Malēviča "Melno kvadrātu". Pēc eksāmena aizgāju uz biblenīti. Neko, sēžu, mācos, bet te pēkšņi aiz loga nenormāls sniegputenis. Pirms divdesmit minūtēm vēl bija pavasaris! Man liekas, ka tā ir zīme no providences, ka ne tikai mana galva ir bezpriģels, bet arī daba tāda ir, un tāpēc to eksāmenu droši vien noliku spožiem uguņiem. Nu, vai arī nē. Man katrā ziņā patīk mutiskie eksāmeni, jo tajos REDZ CAURI. Rakstiskajos jau var vēl kaut ko izštukot, izlavierēt, bet mutiskajos nē. Vislabāk man patīk tās reizes, kad man var redzēt cauri, piemēram, gudrību.
 
 
01 April 2015 @ 01:11 pm
 
es veeleetos kaut pastaaveetu 'aizkritushu ausu atbalsta grupa' (AAA) kur es vareetu veersties peec atbalsta un atbildeem tam, kaa lai es vispaar tagad dziivoju, kaut vai ja es tur vareetu vienkaarshi iet seedeet un dzert kafiju un ne ar vienu nerunaat, like es taapat neko nedzirdeetu. denied all audial pleasures es juutos tik pat isolated kaa tas dzheks no 127 stundaam. un pats dumjaakais ir, ka manispeec jau whatever, es varu mieriigi seedeet maajaas un lasiit graamatu un mazliet raudaat, kameer pienaaks mans syringing appointment, bet viss mans shausmiigais stress un doom ir deelj taa ka pastaav iespeeja, ka man riit ar taadaam ausiim buus jaaiet uz darbu, un es neko nedzirdeeshu, un visi padomaas, ka es esmu sajukusi praataa, vai arii totaali mean and anti-social, which i'm never! man tas besii, ka man darbs un pasaule sagaadaa taadu mental anguish jo kaa nekaa shii ir mana dziive and i should be the boss of me and everything.

man nogalee bija ieplaanota forsha classy balliite and many fun timez with champagne, bet tagad es vispaar vairs nezinu kas ir kas dziivee.
 
 
01 April 2015 @ 01:07 pm
 
Beļģijas vakara laikrakstam diezgan labs 1. aprīļa joks: Eiropas Komisija paraksta vienošanos ar Briseles reģionu par regulārāku iedzīvotāju atkritumu savākšanu

http://www.lesoir.be/838695/article/actualite/regions/bruxelles/2015-03-31/l-europe-prend-en-charge-ramassage-des-poubelles-bruxelloises#ancre_commentaires
 
 
01 April 2015 @ 01:49 pm
Ļ. labi  
Starp citu, šitas Gūglmaps 1. aprīļa humuors ir ļoti gaumīgs, lai gan varbūt ne īpaši smieklīgs. Paspēlējieties, kamēr var.
 
 
01 April 2015 @ 01:13 pm
 
Zinājāt, ka ingveru nevajag mizot? Tagad zināt.
 
 
01 April 2015 @ 12:07 pm
 
Tā gaidu Lieldienu
Kā bāleliņu;
Aizgāja garām
Kā rīta rasa.
 
 
01 April 2015 @ 12:36 pm
 
besī braukt pa Rīgu ; (

šodien ciemos nāks čomi spēlēt cards against humanity.

gaidu, kad beidzot pārstās līt. dēlis skumst mašīnas bagāžniekā. gribas aizbraukt kkur paripināties un aizbraukt pacopēt
 
 
01 April 2015 @ 11:59 am
 
Vārdsakot, episks projekts varētu būt, zem devīzes "Mīli savu žurnālistu, neļauj viņam sevi izdrāzt".

Ņemot vērā to, ka
1) ir nenormāli, nenormāli vienkārši pataisīt cilvēku, kas sniedz interviju, par pilnīgu muļķi/kretīnu, pie tam pat nepārkāpjot "žurnālistu ētikas" normas,
2) tā saucamās "žurnālistu ētikas" normas daudziem žurnālistiem vai nu nav zināmas, vai nešķiet saistošas,
3) lielākā daļa cilvēku ar vienu un to pašu žurnālistu nesatiekas divreiz,
4) lielākajai daļai cilvēku nav megapieredzes interviju sniegšanā un viņi runā, izejot no domas "žurnālists taču ir cilvēks, nevis kaut kāds lops",

varētu uztaisīt prodžektiņu, kurā nointervētie varētu atskaitīties par pieredzīti un atķeksēt žurnālistam tipiskos navarotus, lai nākamie intervējamie zinātu, ar ko rēķināties.

Piemēram:
UDS pazīmes (nespēj sasaistīt kopā četrus secīgus teikumus, citē frāzes ārpus konteksta)
Vuārists (galvenā, ja ne vienīgā interese - intervējamā privātās dzīves nianses, neatkarīgi no intervijas konteksta)
Puritānis (ja intervijā tiks pateikta kāda divdomība, tā nonāks uz žurnāla vāka vai vismaz palikta kā fotogrāfijas paraksts)
Postmodernists (intervijas teksts būs runātā atšifrējums viens pret viens, vēlams intervijas laikā nešķaudīt un nepārteikties)
Komentators (pieraksta intervējamā sejas izteiksmes un komentē balss toni; ar lielāko prieku komentē arī apģērbu, matu sakārtojumu, nogurušo seju, saspringto smaidu, kūciņas ēšanas metodiku un laikapstākļus intervijas laikā)
Viedokļa līderis (intervija galvenokārt sastāv no intervētāja uzskatiem par dzīvi, intervējamā teiktais ir sekundārs)
Rakstnieks (pārveidos interviju par "rakstu" vai "žurnālista pieredzes stāstu", it īpaši gadījumā, ja intervējamais spītīgi neizturas atbilstoši žurnālista priekšstatam par viņu)
Kamčatka (ieteicams sagatavoties rūpīgi, žurnālists uzdos tādus jautājumus kā "kur tu smelies iedvesmu?" un "par ko ir tava grāmata?")
Viegla disleksija (rakstīs vārdu "Borhess" kā "Porkess", ej ka tu pēc tam attaisnojies)
Kautrīgais (neatsūtīs interviju pārlasīšanai, iespējams, tāpēc, ka vēlas no tevis noslēpt savu UDS un/vai disleksiju)
Dedlaineris (interviju pārlasīšanai atsūtīs 21.30 ar tekstu "22.00 jānodod uz druku")
Atklātais (interviju sāks ar personiski atklātiem stāstiem par sevi, saviem kolēģiem un citiem intervējamiem, radot maldīgu iespaidu, ka arī tu vari runāt atklāti. Finālā, protams, nopublicēs tikai tavas glupības)
Hiperatklātais (ierakstīs intervijā informāciju, kas pateikta off-the-record)
Hiperaktlātais, ABR līmenis (pašā intervijas tekstā palielīsies, ka tas bija off-the-record)
+
Optimizētājs (interviju uzraksta pats pēc savas gaumes un saprašanas, labākajā gadījumā nosūtot pārskatīt un aizpildīt tukšās vietas)

Nu un, protams, arī tādas pozitīvas pazīmes kā
Taktiskais - visas intervijas gaitā neuzdod nevienu sensitīvu jautājumu iz sērijas "Tava māte ir mirusi, KĀ TU PAR TO JŪTIES?!" vai "kāda ir tavas dzīves lielākā muļķība, par kuru tev vēl joprojām ir šausmīgs kauns?"
Empātiskais - saprot, kuras intervijas daļas nevajadzētu publicēt, lai nesagādātu neērtības intervējamajam
Intelektuālis - actually saprot intervējamā atbildes, spēj uzdot dziļus jautājumus pēc būtības