adele_varbut's Journal
 
[Most Recent Entries] [Calendar View] [Friends]

Below are the 9 most recent journal entries recorded in adele_varbut's LiveJournal:

  Sunday, March 11th, 2018
  12:42 am
  Ienāca prātā, ka varētu noorganizēt anonīmo darbaholiķu tikšanās, lai parunātos par šo problēmu, bet sapratu, ka nesanāks, jo neviens uz tām netiktu darba dēļ.
  Friday, February 23rd, 2018
  2:33 pm
  Manas attiecības ar pārējo pasauli dara problemātiskas nepieciešamība nemitīgi runāt, lai tiktu uz priekšu. Es gribētu mierīgi sēdēt un domāt kādu domu tik ilgi, līdz liksies, ka to ir vērts izteikt, vislabāk, līdz liksies, ka to ir neiespējami neizteikt. Bet tas neder, ir jārunā daudz un bieži. Izņemot frāzes, kas pilda noteiktu funkciju, man visai reti ienāk prātā kāds teikums, kura izteikšana šķistu tā vērta. Visjēgpilnākie no ikdienā nepieciešamajiem vārdiem man šķiet pieklājības frāzes, jo tās ir pilnīgi nepretenciozas, tomēr ienes kaut ko pozitīvu pasaulē. Nav tā, ka es negribētu runāt, vienīgi spēt pateikt kaut ko neapslēpjošu pat par vissīkāko lietiņu jau tā ir sarežģīti, un nepieciešamība producēt vārdus nemitīgi, lai cik arī jēlas būtu domas, ir frustrējoša. Es varbūt gribētu runāt par koku, bet spēju tikai salīdzināt vienu tā lapiņu ar otru, turklāt ne par vienu no šīm lapiņām netiek pateikts nekas relevants. Būtu vareni, ja sanāktu, nekļūstot pilnīgi asociālai, atturēties no runāšanas līdz brīdim, kad tas liksies nepieciešams un sapratīšu, kā to darīt.
  Sameklēju tekstu par to, kā izvairīties no runāšanas, un mēģināju lasīt, bet konstatēju, ka tas ar mani nerunā. Ļoti pedagoģiski.
  Tuesday, November 28th, 2017
  7:47 pm
  Es esmu ievērojusi, ka lielākoties tajos gadījumos, kad es esmu izdarījusi kaut ko morāli apšaubāmu, vai arī neesmu izdarījusi kaut ko tādu, ko man būtu bijis jādara, iemesls nav bijusi apzināti izdarīta izvēle par labu sliktākajam variantam, bet situācija, kad tas, kas jādara, vienkārši "neienāca prātā". Bet, kad es vēlāk analizēju situāciju, es saprotu, ka šī doma kaut kur apziņas perifērijā jau bija, vienīgi tā īsti "nenonāca" apziņā. Man šī tēma ir ļoti aktuāla tāpēc, ka es mēģinu saprast, kas tajās situācijās īsti notiek, vai es neizdarīju pareizo izvēli vienkārši tāpēc, ka nevarēju, vai arī tāpēc, ka negribēju. No vienas puses, man patiešām liekas, ka es nevarēju, jo nesapratu, bet, no otras puses, es taču tomēr zināju, es varēju apzināties; ja es to nebūtu varējusi izdarīt, būtu absurdi uzskatīt, ka man tas būtu bijis jādara. Es zinu, ka būtu bijis jādara, bet es nevaru saprast, ko darīt, lai tas līdz apziņai nonāktu pirms rīcības, nevis retrospektīvi, kad es aptveru, ka man taču būtu bijis jādara tā. Mani interesē, vai tā nespēja ir ķermeņa problēma, domāšanas treniņa problēma vai gribas problēma. Es sliecos domāt, ka gribas problēma, bet vienalga nespēju līdz galam atrisināt jautājumu, kā laicīgi nonākt līdz apzinātības stāvoklim. Gribas problēmas man tomēr vēl aizvien galvenokārt saistās ar situācijām, kurās tu zini pareizo rīcību, bet to izvēlēties vienkārši ir grūti, negribas, gribas izdarīt citu, komfortablāku izvēli. Skaidrs, ka to nespēju varētu mēģināt izskaidrot ar dabisko dialektiku, tieksmi meklēt attaisnojumus, bet man tomēr šķiet, ka apziņai par to, kas ir jādara, būtu jābūt skaidrai pirms šīs dialektikas, lai tā skaidri stāvētu acu priekšā un prasītu izdarīt pareizo izvēli, citādāk es nevaru saprast, kādā veidā ir iespējams tikt ārā no tās dialektikas, ja reiz tā ir sākusies. Varbūt teorētiski tam vajadzētu vienkārši notikt, pareizajai atbildei vajadzētu iznirt no tās attaisnojumu gūzmas, bet es redzu, ka reāli tā nenotiek. Un es gribu saprast, kā nonākt līdz stāvoklim, kurā tu esi vienmēr gatavs un laicīgi saproti, kas jādara. Man šķiet, ka, lai to spētu, ir jāmēģina koncentrēties katru dzīves brīdi, bet tas ir pārāk grūti, vienā brīdī es atslēdzos un sāku uz visu reaģēt automātiski. Bet arī kaut kādi no reālām situācijām atrauti treniņi nelīdz, jo dzīves situācijas vienmēr ir negaidītākas un komplicētākas, turklāt afektīvi noslogotākas, nekā iedomātos piemēros uzkonstruētās.
  Thursday, November 16th, 2017
  7:48 pm
  Kur cilvēki ņem laiku un spēku tik daudz rakstīt cibā?
  2:45 am
  Es gribētu spēt pieņemošāk pieiet tām situācijām, kas manī izraisa greizsirdību. Saprast, ka, ja starp cilvēkiem izveidojas saikne, tad tā tur ir, un, ja starp mani un kādu tā neizveidojas, tad tās tur vienkārši nav. Varbūt, ka pārdzīvojums rodas no tendences šādas saiknes iztrūkuma gadījumā domāt sevi ar mīnusa zīmi, t.i., "es esmu nepietiekami tāda", lai gan tikpat labi es varētu domāt, ka "otrs ir nepietiekami šitāds" vai "pārāk tāds". Bet vislabāk būtu spēt paļauties uz to, ka viss, kas notiek, patiesībā ir labi, un kļūda ir manā attieksmē. Tajā, ka nez kāpēc retos gadījumos mani sāk ietekmēt kaut kāda neesamība vai uzmācīga doma bez referenta. Es gan gribētu saprast, kāpēc kaut kas tāds dažkārt notiek. Vislabāk jau būtu likties mierā ar to saprašanu, bet kā lai atturas no mēģinājumiem tādus spilgtus un afektējošus uzplaiksnījumus analizēt.
  Thursday, October 26th, 2017
  1:09 am
  Kas ir pamatā neiespējamībai saprast vissvarīgāko?
  Wednesday, June 21st, 2017
  2:51 am
  Sunday, April 13th, 2014
  9:01 pm
  Pavasara smarža jauc galvu.
  Friday, July 12th, 2013
  10:17 pm
  apjukums
  Šī izskatās pēc bīstamas vietas.
About Sviesta Ciba