adele_varbut's Journal
 
[Most Recent Entries] [Calendar View] [Friends]

Below are the 9 most recent journal entries recorded in adele_varbut's LiveJournal:

  Monday, October 1st, 2018
  10:42 pm
  RIP Charles Aznavour
  Saturday, September 15th, 2018
  1:01 am
  Pēdējā laikā domāju par to, cik daudziem cilvēkiem ir pazīstama tāda problēma kā "esmu ieguvis visu, ko vēlējos, tomēr nejūtos laimīgs". Proti, cilvēkam ir bijušas vēlmes, dzīves plāni, tad sastapti dažādi šķēršļi, tie ir pārvarēti un plānotais ir sasniegts, un tad nākusi atziņa, ka tas nesniedz gandarījumu. Man šāda problēma nav pazīstama un nevaru iedomāties nevienu pazīstamu cilvēku, kurš būtu par ko līdzīgu stāstījis. Man šķiet, ka man pazīstamo vidū cilvēki drīzāk cīnās ar to, ka sasniegt savus mērķus ir tik ārkārtīgi grūti, tas izdodas tikai zināmā mērā, turklāt sasniegtais vienmēr ir nestabils. Tāpēc tu tā īsti nekad arī nesaproti, vai tas, ko tu tik ļoti gribēji, būtu sniedzis gandarījumu, vai ne. Tāpēc man ir grūti saprast to pieredzi, par kuru lasīts - ka vēlmes ir realizētas, bet gandarījuma nav, un šī situācija motivējusi pašos pamatos pārdomāt un mainīt savu skatījumu uz dzīvi. Mani novērojumi drīzāk liecina, ka cilvēki ievērojami mainās tieši mēģinājumos sasniegt savus mērķus, pretestības pieredzē un nereti mēģinājumos samierināties ar to, ko var sasniegt, un pārformulējot daudzus no tiem mērķiem, kurus sasniegt nekādi neizdodas. Bet varbūt, ka tā ir tikai manas šaurās vides vai - arī iespējams - vecuma grupas īpatnība.
  Friday, August 3rd, 2018
  10:18 pm
  ambīcijas
  Grābeklim, uz kura es uzkāpšu, ir jābūt grandiozam.
  Friday, April 27th, 2018
  9:29 pm
  Šodien gaidot lasīju "Eksistenciālisms ir humānisms".

  “Existentialists do not believe in the power of passion. They will never regard a great passion as a devastating torrent that inevitably compels man to commit certain acts and which, therefore, is an excuse. They think that man is responsible for his own passion. Neither do existentialists believe that man can find refuge in some given sign that will guide him on earth; they think that man interprets the sign as he pleases and that man is therefore without any support or help, condemned at all times to invent man.”

  “If you consult a priest, for instance, it's you who has chosen to consult him, and you already know in your heart, more or less, what advice he is likely to give. In other words, to choose one's adviser is only another way to commit oneself.”
  Friday, February 23rd, 2018
  2:33 pm
  Manas attiecības ar pārējo pasauli dara problemātiskas nepieciešamība nemitīgi runāt, lai tiktu uz priekšu. Es gribētu mierīgi sēdēt un domāt kādu domu tik ilgi, līdz liksies, ka to ir vērts izteikt, vislabāk, līdz liksies, ka to ir neiespējami neizteikt. Bet tas neder, ir jārunā daudz un bieži. Izņemot frāzes, kas pilda noteiktu funkciju, man visai reti ienāk prātā kāds teikums, kura izteikšana šķistu tā vērta. Visjēgpilnākie no ikdienā nepieciešamajiem vārdiem man šķiet pieklājības frāzes, jo tās ir pilnīgi nepretenciozas, tomēr ienes kaut ko pozitīvu pasaulē. Nav tā, ka es negribētu runāt, vienīgi spēt pateikt kaut ko neapslēpjošu pat par vissīkāko lietiņu jau tā ir sarežģīti, un nepieciešamība producēt vārdus nemitīgi, lai cik arī jēlas būtu domas, ir frustrējoša. Es varbūt gribētu runāt par koku, bet spēju tikai salīdzināt vienu tā lapiņu ar otru, turklāt ne par vienu no šīm lapiņām netiek pateikts nekas relevants. Būtu vareni, ja sanāktu, nekļūstot pilnīgi asociālai, atturēties no runāšanas līdz brīdim, kad tas liksies nepieciešams un sapratīšu, kā to darīt.
  Sameklēju tekstu par to, kā izvairīties no runāšanas, un mēģināju lasīt, bet konstatēju, ka tas ar mani nerunā. Ļoti pedagoģiski.
  Thursday, November 16th, 2017
  7:48 pm
  Kur cilvēki ņem laiku un spēku tik daudz rakstīt cibā?
  Wednesday, June 21st, 2017
  2:51 am
  Sunday, April 13th, 2014
  9:01 pm
  Pavasara smarža jauc galvu.
  Friday, July 12th, 2013
  10:17 pm
  apjukums
  Šī izskatās pēc bīstamas vietas.
About Sviesta Ciba