Mostly because fuck you, that's why

Recent Entries

11/10/21 12:35 pm

Merciless Fate

All you can feel is the loss of who you are

3/25/21 03:46 pm

Ļoti specifisks besis: man beidzies Marsalas vīns, ko izmantoju kulinārijā. Jālūko jauns vietā. Par ko besis? Par to, ka Latvijā tirgo apmēram trīs veidus, un tur, kur tirgo, veikals bieži nevīžo uzrakstīt, salds vai pussalds. Ja nav "dolce", tad arī nepateiksi. Sauso jau vairs vispār neceru te atrast.
Bet nu kulinārie sīkumi jeb kaut kādām citām kultūrām ļoti raksturīgi produkti, kurus te ar uguni nesameklēt, man vissāpīgāk atgādina, kur dzīvoju.

edit: forši, pasūdzējos un atradu sauso. bet tāpat besī.

3/21/21 09:28 pm

Daži varbūt atceras, cik sūri grūti man gāja ar šķelto zirņu putru.
Vairs ne. Jo ir zirņu pārslas: https://www.barbora.lv/produkti/atri-varamas-zirnu-parslas-valdo-500-g
Brīnišķīgs, fantastisks izgudrojums, tieši tā arī strādā. Neteiktu gan, ka pārvēršas putrā, drīzāk saglabā pārslīgumu, taču ir mīkstas un gardas. Aleluja.

3/21/21 05:45 pm

Lančikam jauns albums? Protams, 40 minūtes (jeb viss albuma garums lol) jāizmet, lai dabūtu nevainojamu acu lainera līniju. Viens laineris jau aizlidoja miskastē, nekad nepērciet Catrice Waterproof, sūds pēdējais. Bet tas nekas, man šodien ir laiks :)

3/20/21 08:31 am - Hill you ho, boys, let her go, boys

Tā Mingulay Boat Song skan vēl sirsnīgāk, zinot, ka Minguleja kopš 1912. gada ir neapdzīvota, jo vienkārši dzīve bija pārāk grūta. Pēc tam tur kādu laiku viens pats dzīvoja aitu gans, kas nopirka salu, tikai vasarās viņam pievienojās citi gani, bet arī tas pēc pāris gadiem neizturēja.
Ir jau tā, ka gribas pārvākties uz Skotiju, nekas, ka neesmu tur bijusi. Vilina skotu lepnums un it kā skarbā daba, bet no otras puses, pie viņiem nav ne uz pusi tik auksti. Varbūt kādudien. Tikai biedrs jāpierunā. Interesanti, ka no Vismīļākā viņš trešajā personā kļuvis par biedru, cik komunistiski. Savā cibā vēl nekas, bet citur saukt par Vismīļāko vai jūzerneimā liekas dīvaini. Iniciālī arī kaut kā dīvaini. It kā laikrakstā rakstītu.

3/19/21 10:30 am

No propofola anestēzijas tādas normālas paģiras. Tiešām tā arī ir – turpmākās 12 stundas sākumā esi možs un viegli eiforisks, pēc stundas jau sāk iestāties paģira. Pēc cilvēka sāc justies patiešām tā laika. Vismaz šeit ierakstījuši slēdzienā, ko izmantojuši. Auss operācijai atceros, ka anesteziologs pēdējā brīdī teica, ko dos, bet nekādi nespēju atcerēties. Reiz biju nejauši uzgājusi to nosaukumu, bet atkal pazudis no atmiņas.
Atcerējos vēl kādu niansi no jaukā personāla – iebilda, ka man gari mati un nav matugumijas. Interesanti, cilvēkiem, kas 2h man grieza ausi, kas ir, nu, tā kā tieši pie matiem, gan nebija pilnīgi nekādu problēmu ar to. Es vēl jautāju, vai nevajag tur kaut ko aiz auss noskūt, nē, viņi tāpat tikšot galā. Tā ka ja kādam vajag LORu, varu ieteikt, neko citu gan ne :D

Lai nu kā, tas ir galā, jāgaida biopsijas, bet skaidrības tāpat nav. Es zinu tikai to, ka glutēns šim pasākumam ļoti nepatīk. Nākamnedēļ pie alergologa, redzēs, ko teiks un redzēs, cik ātri man apniks.

3/18/21 01:33 pm

Esmu mājās. Nebija tik traki, no propofola joprojām laikam viegls high :D
Bet mani saraudināja medmāsa. Liek katetru plaukstas locītavā, nesanāk, es saku, iepriekš man lika elkonī, šī atbild, ka elkonis esot viduslaiki, es saku - man patīk viduslaiki, tā sāka pacelt balsi un teikt, lai nemācu, kā viņai darīt savu darbu.

Beigās tikai izčakarēja locītavu, tagad sāp, atnāca cita, uzlika citā rokā. Varbūt tomēr ja ne man, tad kādam vajag pateikt, kā viņai darīt savu darbu, a? Vismaz par bedside manner? Es saprotu, ka visiem stress, bet nu iztulkot draudzīgu pļāpāšanu, lai pašai noņemtu stresu, par "mācīšanu, kā darīt savu darbu" nav bišķiņ par traku, no? Es pārspīlēju?

3/15/21 05:46 pm

Jūras ērgļiem otrā ola.
Biju ārā uz Skanstniekiem, traucēju vārnas. Tur vienā gabalā nopļauta zāle, iet var, tikai vārnas baismīgi ķērc virsū. Tālāk šīs kaut ko ņēmās pa semi-palieni. Neriskēju iet, man pietika ar apķērkšanu jau tikko, kā spēru kāju teritorijā. Žēl, jo bija dikti interesanti, kas ir tur, tālāk. Nebija būts, vasarā baigā zāle. Nu labi, jebkad baigā zāle/niedres, tikai tagad nopļautas.

Bet nu cilvēki tas ir pizģec, dabas liegums, nē, miskastei blakus trīs maisi un bērnu ratu kulba. Tikai pati kulba. Ieraudzītu autoru, nosistu un Vecdaugavā iemestu.

3/15/21 11:43 am

Tā sajūta, ka gribas iet mājās, bet tu jau esi mājās.

3/14/21 11:42 am

Ja nu kāds nezināja un pietrūkst humpalu, humpalas tagad ir internetā. https://www.e-kilomax.lv/gb/
Lūdzu, vienmēr laipni.

3/14/21 11:20 am

Brain, y u being weird?
Jau otro dienu dzīvoju ar tādu dziļa zaudējuma sajūtu. Pilnīgi bez iemesla. Nez, kovids un mūsu pazudušais gads, vai?

3/13/21 12:38 pm

Aizmirsu pierakstīt, vakar blandījos pa centru darīšanās, nogāju gar veikalu Tērbatas ielā, kur tirgo steikus. Man steiks garšo, bet pamanīju caur skatlogu uzrakstu "0% vegan". Noplaka vēlme iegriezties.
It kā jā, nu protams, ka steikā nav nekā vegāniska, bet šāda uzkrītoša nostāja kaut kā baigi atsita to kultūru, kas man nepatīk. Nu, kur kafija jādzer tikai melna, tie, kas iepērkas Starbucks, ir sisiji un neko nesaprot, steiks jāēd asiņains un knapi uguni redzējis, jebkas vairāk ir meitenēm un tamlīdzīgi. Bet gan jau viņiem ir savs pircējs.
Tāpat nesenais stāsts par Rēzeknes gaļas kombinātu, kurš sevi delfos nosauca par inovatoru, jo pielicis cīsiņiem zirņu proteīnu, lūk, tā ēd fleksitārieši (nu īsti neēd vis, lol, wtf). Bezmaz gribējās piedāvāt apspriest šo lekcijās kā izcili sūdīgu piemēru, kā nevajag komunicēt.

Communication matters, people.

3/12/21 02:04 pm

Ja kādreiz taisāt siera kūku vai kādu citu kūku ar cepumu pamatni, pieberiet tiem Selgas vai tamlīdzīgajiem cepumiem šķipsnu kanēļa un kārtīgu šķipsnu muskatrieksta. Mega level up. Mazliet atgādina Speculoos, bet netraucē pildījumam. Best lifehack ever.

Visādi citādi iestājusies kulinārā garlaicība, veikalos nav ko pirkt, plaukti vai lūst no visādām garšvielām un piedevām, bet viss viens, garlaicīgi. Kaut kādi jauni produkti pa retam parādās, bet nekas tāds, ko pirktu atkārtoti. Vienīgi Kāruma jogurts ar ananasiem un kokosriekstiem ir ok, bet jau paguvis apnikt.

Jūtu, šis sāk pārvērsties par very lazy food blog. Bet pieņemu, ka tas ir pavisam mazdrusciņ aizraujošāk, nekā lasīt, kā es pēdējoreiz, kad gāju ārā, gandrīz nomaucos uz dibena, jo lielie ceļi bija tīrīti, bet mazie nē, tīrā ledū. Nez kāpēc trotuāriem šādu problēmu nebija. Nothing ever happens. Visi ir noguruši.

3/11/21 12:30 pm

Lighthousecore vibes only from now on.
Mingulay Boat Song

3/9/21 10:07 pm

Tā stunda ir situsi. Uztaisīju salātus, kas man patiešām patīk!
Ņemam salātlapu maisījumu ar sarkanajiem salātiem, rukolu, jērzālīti un parastajiem salātiem.
Novārām puspaku rīsu nūdeļu, noskalojam aukstas, sagriežam mazākas.
Pieliekam ļoti smalkās šķēlēs sagrieztus divus plūmju tomātus, ap 3 cm smalkos stienīšos sagrieztu burkānu un vienu vidēju šaloti smalkās šķēlēs.
Pievienojam šo mērci: https://cookieandkate.com/healthy-honey-mustard-dressing-recipe/

Ir ļoti, ļoti labi. Vienīgi sinepes kož degunā :D

3/9/21 03:23 pm

Mati baigi krīt ārā. Šie gan tā mēdz darīt, bet nu tagad sasniegts tāds stāvoklis, ka galva jāmazgā ik dienu, citādi ne pēc kā neizskatās. Sucks, iepriekš varēja reizi divās dienās, besī. Nu un vēl kāda daļa aplūst. Gan jau nēsāšana astē/copē arī nenāk par labu. Stress nav attaisnojums, man vienmēr ir stress, tāda dzīve.
Sapriecājos, kādi man smuki, gari mati, ne, bļin. Bet nu nekas, uztaisīs analīzes, tad domās.

Kad man vispār būs laiks. Nav ne jausmas, visur pilnīgs pizģec un nāk tikai vēl. Vakar beidzu strādāt desmitos. Brīvdienu strādāšanu noēd bezjēdzīgā skola. Tā man iet, īsumā.

3/7/21 09:48 pm

Taisīju to, kam vajadzēja sanākt "rīsu kūkai", bet nu tā kā recepte ir no Džeimija fakin Olivera, protams, ka nekāda kūka tur nesanāca, more like plovs. Esmu pieteikusi karu Džeimijam.
Tipa garšīgi un veselīgi – 800 g dārzeņu pēc izvēles, tikka masala pasta, krūze Basmati rīsu, 6 salauzti papadumi, to visu zem vāka 10 min tvaicē, tad noņem vāku, ielej gar malām eļļu un 10 min cep, sanāk tipa kūka. Pasniedz ar mango čatniju+granātāboliem un jogurtu. Ja jogurts vegan, tad pat sanāk vegan. Ēst it kā var, bet nu škrobe, ka nesanāca tas viss vienā gabalā. Bet nu šodien laikam nav mana diena.

Vēl izmēģināju pastinaku zupu. Būtu zinājusi, ka pastinaki garšo pēc selerijas, nebūtu pat mēģinājusi.

3/7/21 06:13 pm

Man atkal uzradies hobijs ķemmēt sskas nekustamos īpašumus, lai zinātu, kas notiek.
Ir divas lietas, ko nesaprotu:

1) kāpēc kāds piekrīt īrēt/pirkt pusmāju, nu tur otro stāvu, piemēram? Sanāk tā pati kaimiņu būšana, tikai vēl kaut kā briesmīgāk, jo daudzdzīvokļu mājā vari izlikties, ka kaimiņus nepazīsti un negribi pazīt, bet šeit? Nekā. Šo interesanti pavērot tantes laukos, viņai ir puse vasarnīcas, otra puse ir kaut kādi random cilvēki. It kā uztur draudzīgas attiecības, no otras puses – tāāāāda izlikšanās.
2) kāpēc vispār eksistē dvīņu un rindu mājas? Kāpēc ielikt visu to efortu, lai nopirktu privātmāju, bet kur vienā vai abās pusēs kaut kādi random pīpli dzīvo? Tāpēc, ka ir bišku dārzs? Wtf? Kādas tur vispār var būt priekšrocības???

Ļoti gribu māju, ļoti negribu, lai kaimiņus vispār varētu redzēt. Jebkad. Pat ar binokli. Diez vai tas ir savienojams ar dzīvi/darbu pilsētā tho. Labi, es ta varētu strādāt jebkur, bet a. god. ķīmiķis gan ne :(

3/7/21 11:11 am

Izskatās, ka plānās pankūkas ir mans kulinārais Ahileja papēdis. Nopirku to gatavo Evas mīklu. Nekādi. Eļļu lej kaut tik, cik helikopteram pietiktu, maini pannas, nekā, viss izjūk. Piebēru vēl rīsu miltus un cepu mazākas pankūkas, tās neizjuka, bet sanāca pretīgas. Ehhhhh.

3/5/21 04:59 pm

Nu, kovids man gan jau nav, toties izskatās, ka alerģija no avenēm gan. Turklāt tāda visai tūlītēja, uzreiz mutē dīvaina kņudoņa. Domāju, moš tikai rīts tāds dīvains, nē, tikko pamēģināju vēlreiz, kaut kas tur nav. Sucks, jo avenes bija viena no retajām lietām, kas man garšo.
Powered by Sviesta Ciba