Klade
Atvilktnē
Recent Entries 
25.11.2021 18.45
Šodien es braucu uz Auci un ievēroju, ka visu ceļu no Salaspils līdz Aucei ir gandrīz ideāls ceļa segums faktiski bez bedrēm un ielāpiem. Pagājušogad, kad es tur braucu, starp Auci un Nākotni bija viens šausmīgs ceļa posms ar ielāpu uz ielāpa, bet tagad tur ir uzklāts smuks, jauns asfalts, ka prieks. Protams, ne visur Latvijā ir šāda situācija, tomēr mans novērojums ir, ka pēdējo ~ 10 gadu laikā Latvijas starppilsētu ceļu stāvoklis ir būtiski uzlabojies, kas ir ne tikai ērti un patīkami, bet arī dara mani drusku lepnu, ka Latvijā lietas iet uz augšu.

Tagad ceļu infrastruktūras vājais posms, man liekas, ir pilsētu ielu segumi. Salaspilī, ja neskaita iekšpagalmus, ielas ir ļoti labā stāvoklī, kurpretī Rīgā viss ir otrādi - iekšpagalmi ir smuki saremontēti, bet ielu stāvoklis ir diezgan briesmīgs. Tā kā pa Rīgas iekšpagalmiem es braucu reti, tad ielu stāvoklis mani uztrauc vairāk, un Rīgas mūžīgās bedres ir viens no iemesliem, kāpēc es priecājos par katru reizi, kad man ir izdevība NEbraukt uz Rīgu, ha ha.
16.11.2021 19.36
Šodien priecājos, cik labi, ka es strādāju mājās un man nav pa tumsu jābrauc uz Rīgu, jābakstās pa sastrēgumiem un jānervozē, vai tumsas aizsegā neslēpjas kājāmgājēji. Pirms vakara pastaigas izvilku no skapja ziemas bikses un secināju, ka arī rudens aukstums nav problēma, ja vien ir silts apģērbs. Pilnai laimei pietrūkst tikai savas privātmājas, bet tā gan diemžēl tuvākajā nākotnē nav ieraugāma. Tiesa, reizēm gadās dzirdēt cilvēkus stāstām par gadījumiem, kad dzīve ir vairākkārt pārsniegusi ekspektācijas, un, lai arī man līdz šim tā, šķiet, nav gadījies, "nekad nesaki nekad", vai ne? Nezinu, šodien gribas būt optimistam.
12.11.2021 16.52
Reizēm es ieeju veikalā, attopos, ka esmu bez maskas, un sajūtu kaunu.
Reizēm es aizbraucu pie klienta, ieeju ražotnē bez maskas, kur visi strādā maskoti, un sajūtu kaunu.
Reizēm es eju pa ielu, atskāršu, ka esmu bez maskas, un sajūtu kaunu, jo uz brīdi liekas, ka es atkal esmu bijis aizmāršīgs un izdarījis nepareizi.

Laikmeta pazīmes. Vai varbūt manas pazīmes.
31.10.2021 16.26
Noskatījos "Squid Game", kas šobrīd esot lielā modē, un mans secinājums ir, ka seriāls nav slikts, lai gan beigas atstāja ne visai patīkamu pēcgaršu.

Seriāla sākumā, kamēr mira anonīmi "tie citi" un vienlaicīgi tika vērptas vairākas paralēlas sižeta līnijas, man patika un bija interesanti, kā tas viss attīstīsies tālāk. Diemžēl seriāla turpinājumā sižets sāka sašaurināties, kļuva pliekanāks, un, kad sāka mirt galvenie varoņi, pamazām palika arī neomulīgi. Trilleri un dažādu mīklu/uzdevumu risinājumi man patīk, bet no drāmām es parasti cenšos izvairīties - dzīvē bēdu jau tāpat pietiek.

Mana atzīme - 7.5/10.
25.10.2021 23.08
Šovakar strādāju garāžā, tāpēc iekūru krāsniņu un kārtīgi iemetu pagalīti, lai viss labi sasilst, un viss arī labi sasila, varbūt pat pārāk labi, jo kaut kas arī drusku sāka ost pēc sviluma. Domāju, varbūt ož dūmvads, tāpēc mēģināju paostīt, un, protams, arī te es pārcentos - piebāzu par tuvu un apdedzināju snuķi. Lūk, tā ir, kad bāž degunu, kur nevajag - tagad man ir sarkans degungals kā kaut kādam klaunam.
25.10.2021 09.44
Viens no labākajiem pēdējā laika atklājumiem ir iespēja skatīties youtube video ar paātrinājumu. Video, kuriem uzsvars ir uz saturu, savukārt vizuālā daļa ir tikai tā, starp citu, mierīgi var skatīties ar 1.25x vai 1.5x paātrinājumu. Tā kā diktori lielākoties runā diezgan lēnīgi, paātrinājums neskādē, un lietas ātrāk iet uz priekšu.
13.09.2021 22.01
Noskatījos video par mākslīgo intelektu, kurš, gūglējot internetu, ir iemācījies datorprogrammēšanu, un tagad, saņemot norādījumus vienkāršā angļu valodā, spēj šīs norādes uzprogrammēt un izpildīt.

Video, protams, kruts, bet vēl vairāk man patika kāda skatītāja komentārs:

"At that time AI can replace the developer fully, no job will be safe anymore. Every other white collar job will fall as well. You need a lawyer? An AI will do a better job. A chemist? An AI will do a better job. Funny when suddenly 99% of humanity has become redundant."

Iespējams, tas izklausās apokaliptiski, un varbūt tas tā arī ir, es nezinu. Taču AI evolūcija ir realitāte, un citētajā komentārā teiktais neizbēgami tuvojas, turklāt, jo vairāk es par to interesējos, jo vairāk es pārliecinos, ka tas notiek ļoti strauji. Es domāju, tehnoloģijas, lai AI varētu pārņemt 99 % darba vietas, tiks izstrādātas līdz 2030. gadam vai, maksimums, līdz 35. gadam. Bet jebkurā gadījumā - mēs visi to, visticamāk, savā mūžā piedzīvosim.
11.08.2021 19.57
Nevakcinēties, man liekas, ir apmēram tas pats, kas principiāli neiet pie zobārsta - katram ir tiesības to nedarīt un staigāt apkārt ar melniem zobiem un smirdīgu muti, bet tā, tāpat kā nevakcinēšanās, ​ir nevērība gan pret sevi, gan citiem. Ar varu uz to spiest droši vien nevajag, bet, manuprāt, tas ir pilnībā pamatoti, ja cilvēkiem, kas izdara apzinātas antisociālas izvēles, par to ir jāizjūt sociāli ierobežojumi.
17.07.2021 01.36
Atklāti sakot, algebra man skolā patika ievērojami labāk nekā ģeometrija - tā mūžīgā cirkulēšanās un zīmēšana man likās lēna un ķēpīga, un garlaicīga. Algebrā turpretī man bieži bija sacensība starp galvu un roku, un tad tur bija gan azarts, gan dinamika - lietas, kas man ļoti patīk vēl šobaltdien. Turklāt algebra bija viena no retajām skolas laika nodarbēm, kur es gandrīz vienmēr biju pirmais - ātrākais un labākais, un skaistākais.
06.07.2021 01.38
Labāk par daudz nekā par maz - tāda ir mana klusa pārliecība. Vai kādam ir citādi?
01.07.2021 02.34
Ņemot vērā, ka obligātā sejas masku vilkšana kaut kad drīzumā varētu arī beigties, iedomājos, ka varbūt jāizmanto pēdējie masku sniegtie anonimitātes brīži un to aizsegā slepeni jāuzaudzē ūsas. Ha ha, es ar ūsām - tas tik būtu numurs!
22.06.2021 00.50
Uz šās dienas pusnakts pastaigu es uzvilku sandales, īsus sporta šortus un teicu sev, ka man nebūtu iebildumu arī drusku nosalt. Nosalt gan man neizdevās, tomēr tveices sajūta pamazām atlaida, un ejot es sajutos kaut kā viegli un pat nedaudz pacilāti. Es neatceros, kad es vēl pusnaktī esmu gājis ārā pastaigāt šortos un sandalēs! Tas, man liekas, ir kaut kas nepieredzēts, bet tas nekas, es par to tikai priecājos - siltas naktis ir viena no foršākajām lietām vasarā. Super!
This page was loaded Dec 7. 2021, 4:39 am GMT.