Klade
Atvilktnē
Recent Entries 
13.09.2021 22.01
Noskatījos video par mākslīgo intelektu, kurš, gūglējot internetu, ir iemācījies datorprogrammēšanu, un tagad, saņemot norādījumus vienkāršā angļu valodā, spēj šīs norādes uzprogrammēt un izpildīt.

Video, protams, kruts, bet vēl vairāk man patika kāda skatītāja komentārs:

"At that time AI can replace the developer fully, no job will be safe anymore. Every other white collar job will fall as well. You need a lawyer? An AI will do a better job. A chemist? An AI will do a better job. Funny when suddenly 99% of humanity has become redundant."

Iespējams, tas izklausās apokaliptiski, un varbūt tas tā arī ir, es nezinu. Taču AI evolūcija ir realitāte, un citētajā komentārā teiktais neizbēgami tuvojas, turklāt, jo vairāk es par to interesējos, jo vairāk es pārliecinos, ka tas notiek ļoti strauji. Es domāju, tehnoloģijas, lai AI varētu pārņemt 99 % darba vietas, tiks izstrādātas līdz 2030. gadam vai, maksimums, līdz 35. gadam. Bet jebkurā gadījumā - mēs visi to, visticamāk, savā mūžā piedzīvosim.
11.08.2021 19.57
Nevakcinēties, man liekas, ir apmēram tas pats, kas principiāli neiet pie zobārsta - katram ir tiesības to nedarīt un staigāt apkārt ar melniem zobiem un smirdīgu muti, bet tā, tāpat kā nevakcinēšanās, ​ir nevērība gan pret sevi, gan citiem. Ar varu uz to spiest droši vien nevajag, bet, manuprāt, tas ir pilnībā pamatoti, ja cilvēkiem, kas izdara apzinātas antisociālas izvēles, par to ir jāizjūt sociāli ierobežojumi.
17.07.2021 01.36
Atklāti sakot, algebra man skolā patika ievērojami labāk nekā ģeometrija - tā mūžīgā cirkulēšanās un zīmēšana man likās lēna un ķēpīga, un garlaicīga. Algebrā turpretī man bieži bija sacensība starp galvu un roku, un tad tur bija gan azarts, gan dinamika - lietas, kas man ļoti patīk vēl šobaltdien. Turklāt algebra bija viena no retajām skolas laika nodarbēm, kur es gandrīz vienmēr biju pirmais - ātrākais un labākais, un skaistākais.
06.07.2021 01.38
Labāk par daudz nekā par maz - tāda ir mana klusa pārliecība. Vai kādam ir citādi?
01.07.2021 02.34
Ņemot vērā, ka obligātā sejas masku vilkšana kaut kad drīzumā varētu arī beigties, iedomājos, ka varbūt jāizmanto pēdējie masku sniegtie anonimitātes brīži un to aizsegā slepeni jāuzaudzē ūsas. Ha ha, es ar ūsām - tas tik būtu numurs!
22.06.2021 00.50
Uz šās dienas pusnakts pastaigu es uzvilku sandales, īsus sporta šortus un teicu sev, ka man nebūtu iebildumu arī drusku nosalt. Nosalt gan man neizdevās, tomēr tveices sajūta pamazām atlaida, un ejot es sajutos kaut kā viegli un pat nedaudz pacilāti. Es neatceros, kad es vēl pusnaktī esmu gājis ārā pastaigāt šortos un sandalēs! Tas, man liekas, ir kaut kas nepieredzēts, bet tas nekas, es par to tikai priecājos - siltas naktis ir viena no foršākajām lietām vasarā. Super!
18.06.2021 02.58
Viena no manas principialitātes izpausmēm ir nevēlēšanās pieļaut kompromisus ar perpendikularitāti. Manuprāt, tā ir svarīga lieta, un es labāk pastrādāšu vairāk, lai sasniegtu smuku, taisnu vertikalitāti, nekā samierināšos ar ašo ķep-ļep šķībumu. Tās gan ir papildu pūles, ko man, atklāti sakot, ne vienmēr baigi gribas darīt, toties pēc tam ir gandarījums par paveikto, un gandarījums - kā tas visiem labi zināms - ir kā saldējuma deserts pēc kartupeļu talkas, ha ha. Našķis, ar vārdu sakot.
17.06.2021 03.07
Attapos, ka tad, ja mājās ir putekļu sūcējs robots, visas drupačas var paspert zem dīvāna prom no acīm un lieki neiespringt ar to savākšanu. Agrāk, kad man pašam viss, kas zem dīvāna, pēc tam bija jāvāc, es tā nekad nedarīju, bet tagad, kad tas ir jādara kādam citam - turklāt robotam -, tādu rīcību, es domāju, var atzīt par pārgalvīgu, tomēr pieņemamu palaidnību, he he.
13.05.2017 23.33 - Šausmīgi sagribējās uz jūru
Bot'Ox feat Anna Jean - Blue Steel
25.11.2015 19.10 - Tumsas sirds
Cilvēka dzīlēs, kur apziņas gaisma neiespīd, plūst tumšas strāvas, un tām piemīt milzīgs spēks. Tālu aiz redzamā un dzirdamā, saprātam, gribai un morālei neaizsniedzamā dziļumā tās vada cilvēku pēc tikai sev zināmiem likumiem. Tā ir tumša vieta cilvēka dzelmē, un šās tumsas sirdī mājo cilvēka īstenie saimnieki - iekāre un nežēlība, kuras nezina šaubu un kompromisu. Tās ir lielas, melnas acu zīlītes, kurās, rūpīgi ieskatoties, var ieraudzīt pirmatnējo uguni un tai apkārt cilvēku siluetus, kuros dzalkstī tādu pašu melnu acu pāri. Tie met ļaunus skatienus uz tumšajiem džungļiem sev apkārt, un viņu rokās mirdz šķēpi. Daži to sauc par ārprātu.
This page was loaded Sep 27. 2021, 11:06 am GMT.