Klade
Atvilktnē
Recent Entries 
26.05.2020 20.20
Pirms dažām nedēļām sāku iet uz terapiju, un šodien terapeite man jautāja, kādu rezultātu es gribu pie viņas sasniegt. Es teicu, ka gribu izravēt no sevis nezāles un... plaukt.
22.05.2020 08.03
Man darbā ir parādījusies jauna sadarbības partnere, vārdā Eva, un es tā pie sevis nodomāju, ka viņas vārds uzrunas formā (vokatīva locījumā) laikam taču ir "Ev!".

Es tā miglaini atceros, ka bērnībā man mācīja cilvēkus neuzrunāt ar "Eu!", jo tas esot briesmīgi nepieklājīgi, bet acīmredzot visiem likumiem ir savi izņēmumi.
17.04.2020 18.41
Un vispār - kur palika siltuma rekordi? Kāds vēl atceras, ka februārī tika prognozēts agrs un silts pavasaris? Nu jau pavasaris ir pusē, bet no siltuma ne miņas, turklāt tam visam pa virsu ārā vēl arī snieg! Grrr!
16.04.2020 23.36
Sit mani nost, bet es nekādi nevaru atradināties džinsus kā lauķis saukt par džinsām. Sviestainie 90-ie, kad džinsi un daudzas citas lietas bija jaunums un cilvēki vēl nezināja, kā tās visas pareizi saukt, tā kā būtu jau sen pagājuši, bet nē - man joprojām ir džinsas. Nu, lauķis kas lauķis!
08.04.2020 17.32
Sēžu istabā pie datora, strādāju, te piepeši aiz loga uz balkona margas nosēžas balodis. Draudzīgu nodomu vadīts, es viņam saku: "Ū! Ū!", bet šis tik bola acis, nevarēdams saprast, kas un no kurienes ar viņu runā. Aizkari man stāv vaļā, tā ka istabas telpa viņam ir redzama, bet, kas tur pustumsā ir iekšā - nevar saprast. Beigu beigās balodis laikam nospriež, ka istabā ūjina viņa sugas brāļi, tāpēc ceļas spārnos un mēģina ielidot iekšā, bet - BAMS! - atsitas pret loga stiklu un apdullis nogāžas uz balkona grīdas. Ups!
04.04.2020 00.01
Nospriedu, ka labākais veids, kā sasniegt jaunu tirgus segmentu, ir uztaisīt smukāku firmas mājaslapu un izveidot tajā jaunu, īpaši šim segmentam adresētu sadaļu. Pie reizes pasūtīju arī, lai profesionāļi man uztaisa normālu logotipu - manis veidotais ir tik amatierisks, ka man jau ir palicis grūti uz viņu skatīties. Šodien saņēmu arī pirmās logotipa skices, tomēr jāatzīst, ka rezultāts nav tik labs, kā es biju cerējis - pāris varianti ir slikti, pāris viduvēji, un ar tādiem varbūt varētu arī turpināt "strādāt", bet neviena, kas patiktu uzreiz. Autors gan teica, ka pēc pirmās skiču apskates vajag pāris dienas nogaidīt un tad apskatīt tās vēlreiz. Viņš to nosauca par "laika pārbaudi"... Nu, labi - redzēsim.
24.03.2020 14.23
Labo atsauksmju pamudināts, iesāku skatīties "Big Little Lies", un sākumā jau paspēju nopriecāties, ka tas būs kvalitatīvs un interesants detektīvs, bet nekā - ļoti drīz atklājās, ka patiesībā tas ir kaut kāds mājsaimnieču seriāls. Smuki uztaisīts, bet tik un tā - booooring.

Tiesa, tā kā man šobrīd nav nekā cita labāka, ko skatīties, būs vien laikam jāsaņemas un iesāktā sezona jānolūr līdz galam. Veh!
21.03.2020 01.04
Savas mikrobu fobijas ietvaros es pirms dažiem gadiem iedzīvojos ieradumā aizturēt elpu, ejot garām plenčiem un svešiem veciem cilvēkiem, lai neieelpotu viņu smaku un - pasarg' dies! - viņu izelpu. Jaunā vīrusa ietekmē es nevilšus esmu paplašinājis šo riska grupu un tagad cenšos neelpot, ejot garām visiem svešajiem, izņemot mazus bērnus - tā kā viņi no covid nemirstot, manī ir iezagusies tāda klusa un naiva cerība, ka vīruss, kas dzīvo bērnos, nevar būt tik bīstams kā vīruss pieaugušos cilvēkos, it īpaši vecos.

Bet citādi, ja neskaita šo paranojas saasinājumu, es nevaru teikt, ka šobrīd Latvijā notiekošais man baigi traucētu - uz teātri es neeju, uz ārzemēm es nebraucu, un strādāju es pārsvarā mājās. Protams, man ir žēl, ka mans hobij-bizness covid dēļ ir aizgājis nezināmi ilgā hibernācijā, tomēr mana lielākā baža šobrīd ir, ka lietas varētu nonākt arī līdz aizliegumam iziet no mājām - lūk, tas gan būtu traki. Tāpēc es ļoti ceru, ka cilvēki būs gana tālredzīgi un ievēros higiēnas normas un nepieciešamos 2 metrus un nešķaudīs/neklepos cits citam virsū, lai neļautu vīrusam izplatīties un kļūt nekontrolējamam.
18.03.2020 11.16
Karoč, mana interneta veikala piegādātāji covid dēļ ir aizslēguši savas ražotnes, līdz ar to tur viss ir apstājies.

Toties manam dokumentu izstrādes biznesam ir uzradušies daži jauni klienti, tā ka kaut kāds līdzsvars tomēr ir saglabājies. Turklāt interesanti, ka visi jaunie klienti ir autoservisi, kas man piepešā apskaidrības mirklī ļāva atskārst, ka tas ir liels un nenovērtēts tirgus segments, kura potenciālu es līdz šim nebiju pamanījis. Autoservisu Latvijā taču ir milzums, un man ir tāda klusa aizdoma, ka ļooooti daudzus no tiem ir izveidojuši un vada pašdarbnieki, kuri neorientējas normatīvo aktu prasībās un nav atbilstoši sakārtojuši nepieciešamo dokumentāciju. Sekas tam var būt smagas, taču, par laimi visiem autoservisiem, tam ir vienkāršs risinājums - ar neatvairāmi izdevīgiem nosacījumiem un ar visaugstāko kompetences līmeni es varu to visu viņiem ātri un operatīvi sakārtot.

Tagad tikai jāpadomā, kādu pieeju izmantot, lai viņus sasniegtu un nogādātu viņiem šo svarīgo vēstījumu.
10.03.2020 22.59
Pa brīvdienām noskatījos oskaroto "Parazītu" un biju gaužām vīlies - pretēji manām gaidām, tā izrādījās viduvēja un diezgan garlaicīga filma, kuru man bija pagrūti noskatīties līdz beigām, jo sižets bija viegli prognozējams un, ja neskaita aktierspēli, nekas mani tā īpaši tajā neaizķēra. Pagrūti saprast, par ko šai filmai atdeva veselu kaudzi ar oskariem. Ieliku 6/10.

Pēc tam es noskatījos mazāk oskaroto "Trusi Džodžo", kas man likās jau krietni interesantāka filma - asprātīga, vizuāli glīta, un mazais Džodžo savu lomu nospēlēja vienkārši lieliski! Ja Skārletas Johansones vietā būtu kāda cita aktrise un ja filmā tiktu mazāk spiests uz ebreju-cietēju un vāciešu-neliešu klišejām, ieliktu vairāk, bet tā - smuks 7/10.

Beigu beigās noskatījos arī bez oskariem atstāto "Knives Out", un tā gan bija viena brīnišķīga filma - tik forša, ka nākamajā dienā noskatījos to vēlreiz. Sižets bija pietiekami spraigs un sapiņķerēts - tieši tik daudz, lai būtu pārsteidzošs, bet nezustu ticamības moments. Tomēr visforšākais šajā filmā bija galvenās varones tēls - sit mani nost, bet man briesmīgi cepī labestīgi, patiesi un drosmīgi cilvēki, un, ja vēl šīs īpašības iemiesojas skaistā sievietē, tad es vispār ģībstu. Ieliku treknu 8/10.
08.03.2020 17.05
Ar Huawei telefonu ir tāda problēma, ka ar viņu nevar izbēgt no operētājsistēmas atjauninājumiem - es esmu atslēdzis auto-apdeitus, bet tagad, kad iznāk atjauninājums, viņš man katru dienu jautā, vai es negribu apdeitot, un es spiežu "Nē", bet nākamajā dienā viņš atkal jautā to pašu, uz ko es atkal spiežu "Nē", aiznākamajā dienā atkal tas pats utt., katru dienu uzplijas ar savu apdeitu, un to nav iespējams atslēgt. Acīmredzot Ķīnas ražotāji nesaprot, ko nozīmē brīva griba un tiesības izvēlēties - spiedīs, kamēr nospiedīs.

No atjauninājumiem es labprāt izvairos tāpēc, ka pēc tiem telefons restartējas un man ir jāgaida, kamēr tas notiek, pēc tam jāvada visi PIN kodi, un, karoč, lieks čakars. Ja telefonam ļauj apdeitoties automātiski, viņš to parasti dara pa nakti, kas nozīmē, ka no rīta tad telefons stāv un gaida, kad es savadīšu PIN kodus, līdz ar to neviens no abiem tel. nr., kuri man tur stāv iekšā, līdz tam brīdim nav sazvanāmi, kas ir vēl sliktāk.

Tam visam pa virsu ir vēl arī tāds mans novērojums, ka pēc katra apdeita telefons kļūst arvien lēnāks un lēnāks, un lēnāks, un lēnāks. Man patīk, ka telefona lietas notiek čiks-čiks-čiks-gatavs, bet katrs telefona apdeits katram "čiks" pievieno pāris sekundes desmitdaļas, kas tam ir vajadzīgas, lai noreaģētu uz manām darbībām. Tagad uz katru "čiks" man jau ir jāgaida sekunde vai divas, kuras man ir tupa jāpavada bezdarbībā, un tās laikā man, gribot negribot, galvā sāk skanēt trauksme: "Šis ir izniekots laiks, kura laikā mana dzīve aiziet postā!"

Kad es pirku šo telefonu, man bija izvēle starp 2 līdzvērtīgiem Huawei un Samsung modeļiem, un es izvēlējos Huawei, jo tam bija mazliet lielāks ekrāns un mazliet labākas atsauksmes, bet tagad man liekas, ka es aizšāvu greizi. Tagad man ir sajūta, ka Huawei bija kļūda, un es ļoti ceru, ka nākamreiz, kad es pirkšu telefonu, man pietiks prāta Huawei vairs neizvēlēties.
29.02.2020 22.28
Šodien ir pēdējā ziemas diena; rītdien - pavasaris. Drīz viss plauks un ziedēs un būs atkal labi.

Esmu jau drusku noguris no pelēcības.
This page was loaded Maijs 29. 2020, 10:17 am GMT.