Klade
Atvilktnē
Recent Entries 
29.08.2020 23.21
Atklāti sakot, man baltkrievi sāk patikt arvien vairāk un vairāk. Tikko, piemēram, noskatījos šo video, un, man liekas, rīkot sieviešu gājienus bija lieliska ideja:

Baltkrievija
Kā viņas ar pašaizliedzību un mīlestību paglāba to čali - tik skaisti! Un bija vajadzīga tikai 1 minūte, lai OMON no aplencējiem kļūtu par aplenktajiem - bez jebkādas agresijas, ar smaidiem un spiedzieniem, un labiem nodomiem. Tik simboliski un iedvesmojoši, vienkārši prieks!
24.08.2020 17.23
Šodien pa ceļam uz objektu es biju pilsētā (ciemā) ar nosaukumu "Uzvara", un sit mani nost, bet man tas liekas ļoti skaists un iedvesmojošs nosaukums. Ja Uzvara atrastos nevis nekurienē pie Lietuvas robežas, bet kaut kur pie Rīgas, es arī gribētu dzīvot pilsētā ar tādu nosaukumu. Kaut arī šis ciems sastāv tikai no 5 vai 7 daudzstāvenēm un privātmāju rajona, vide tur ir sakopta, zāle visur nopļauta, ir savs futbola laukums, zēni spēlēja volejbolu volejbola laukumā, un autoparks pie daudzstāvenēm izskatījās pat labāks nekā pie manas daudzstāvenes Pierīgā. Pilnīgi radās iespaids, ka Uzvara tiešām arī uzvar.

Jā, un mans otrs mīļākais pilsētas nosaukums ir "Nākotne". Es gan neatceros, kā tur izskatās, bet dzīvot nākotnē - tai arī vajadzētu būt interesantai pieredzei, es domāju.
12.08.2020 02.57
Man liekas, šobrīd Baltkrievijā notiek ļoti interesantas lietas. Izskatās, ka baltkrievu vidū Lukašenko ir ievērojami nepopulārāks, nekā es līdz šim domāju, bet, vai tik nepopulārs, lai lietas nonāktu līdz varas gāšanai - nevaru saprast.

Pēc opozīcijas līderes aizbēgšanas (izsūtīšanas) uz Lietuvu likās, ka pretestības kustībai līdz ar to būs nocirsta galva un tā apjukusi apstāsies, taču izskatās, ka ne gluži. Šodien pa dienu bija ziņa, ka vairāku Baltkrievijas valsts uzņēmumu darbinieki ir sākuši streikot, lai paustu savu neapmierinātību ar Lukašenko, un tas, manuprāt, ir interesants signāls. Lukašenko, man liekas, vienmēr ir centies sevi parādīt kā darba ļaužu draugu, apmeklēt rūpnīcas un ražas novākšanas, un, man liekas, darba ļaudis ir tie, uz kura atbalstu viņš vienmēr ir paļāvies kā uz savu drošo klinti. Taču, kā izskatās, ir gana daudz darba ļaužu - pat veseli kolektīvi! -, kuri savu "Baķku" ne tikai neatbalsta, bet ir atklāti pret viņu.

Tāpat arī turpina parādīties jauni video, kuros spēka struktūru darbinieki uzbrūk un lieto pārmērīgu spēku gan pret protestētājiem, gan mediju pārstāvjiem, gan arī parastiem iedzīvotājiem. Kā to varēja labi redzēt ASV, policijas brutalitāte - it īpaši pret civilajiem - ir ļoti spēcīgs dusmu un protestu veicinātājs, un tā noteikti neveicina situācijas deeskalāciju. Tāpat tas ir izsaucis Eiropas valstu nosodījumu un to vadītāju līdz šim, šķiet, nepieredzēti negatīvu vēršanos pret Lukašenko.

Tagad, vakarā, savukārt ir parādījusies ziņa, ka Baltkrievijā tiek pastiprināti uzbrukts žurnālistiem - dauza kameras, atņem usb zibatmiņas un arestē mediju pārstāvjus. Manuprāt, diezgan bezjēdzīga darbība, jo filmēšanu izskaust nav iespējams - katrs, kam ir telefons, ir potenciāls filmētājs un safilmētā publicētājs, un to apturēt nav iespējams. Taču, kas man liekas interesanti, ir tieši šo uzbrukumu bezjēdzīgums, jo iegūt, manuprāt, no tā neko daudz nevar, taču zaudēt gan - Eiropā preses brīvība ir diezgan svēta, un ar vēršanos pret presi Lukašenko Eiropas valstis vēl vairāk noskaņos pret sevi.

Varbūt tas ir indikators, ka Lukašenko jūtas reāli apdraudēts un sāk drusku panikot, kā rezultātā tiek pieņemti emocionāli, muļķīgi lēmumi - nezinu. Redzēsim. Katrā ziņā es ceru, ka Baltkrievijā tomēr notiks varas maiņa un mums kaimiņos būs par vienu demokrātisku valsti vairāk.
01.08.2020 23.59
Jau kādu nedēļu vai vairāk mums pagalmā uz ielas dzīvo šā gada perējuma kaija - laikam būs nokritusi no jumta, bet, izskatās, vēl nemāk lidot, jo prom viņa nekur nedodas.

Kas ir interesanti, tad katrreiz, kad es šo kaiju sastopu, viņa ganās tieši pa ielas vidu - kad es braucu ar auto, man ir jāpiebremzē un jāuzgaida, kamēr viņa lēnām, nesteidzīgi pačāpos uz ielas malu; kad es eju ar kājām, viņa drīzāk paspers soli tuvāk nekā tālāk prom. Šovakar, ejot garām, es redzēju viņai blakus sēžam miskastes kaķi, pilnīgā pohujā - blakus stāv bezmaksas vakariņas, bet šis tik laiza ķepu un bola acis.

Ja ne kaķi, ne cilvēki, ne arī kāds cits neapdraud šādu pilnīgi inertu un lidot nespējīgu (vai negribīgu) kaiju, tad man ir jāsecina, ka šajā vidē viņai acīmredzot nav it nekādu dabisko ienaidnieku. Tad arī nav brīnums, ka kaiju skaits, kuras te, daudzstāvu māju rajonā, pa vasarām perē, ar katru gadu palielinās - viņas te jūtas brīvi un droši kā saimnieces kūrortā.
20.07.2020 00.35
Tāpat kā katram noskaņojumam ir sava ideālā mūzika, tāpat arī katrai mūzikai, šķiet, ir savs ideālais noskaņojums. Tā man iznāca ar The Strokes jaunāko albumu, kurš man līdz šim likās tikai mēreni labs, šodien, kad man ir tāds labs, čilīgs noskaņojums, piepeši liekas riktīgi foršs albums nesteidzīgam vakaram.

Tiesa, kā gandrīz visi albumi, arī šis manā pleilistē vairs nav pilnā izmērā - visas dziesmas, kas man necepī, es dzēšu ārā. Albumus šāda atlase saīsina - reizēm vairāk nekā uz pusi -, taču kopējo vērtējumu (krutumu) tas paceļ, un, ja paveicas, atlikušo materiālu pēc tam var klausīties uz repeat. Labāk mazāk, bet lai normāli iecepī - tāds ir mans moto (mūzikas atlasē).
12.07.2020 03.48
"Polam" parādījies jauns saldējums "Pols kvadrātā", kuru Maximā tagad var nopirkt ar atlaidi. Vakar pirmo reizi pamēģināju, un es esmu diezgan lielā sajūsmā. "Pola" saldējums, manuprāt, jau pats par sevi ir ļoti garšīgs, taču tagad tas beidzot, beidzot, beidzot ir arī ietīts garšīgā šokolādē, nom nom nom nom. Kurš to vēl nav baudījis - iesaku pamēģināt.
07.07.2020 19.36
Šodien pa ceļam no terapijas iebraucu pie vecākiem un atklāju, ka viņiem dārzā ir izauguši skaisti un šausmīgi garšīgi tumši sarkani ķirši. Tā kā es vēl nebiju pusdienojis, ēdu tos saujām, kas izrādījās baudpilna, bet arī mēreni bīstama rotaļa - kad mute pilna ar saldu, sulīgu ķiršu masu, ir viegli pazaudēt modrību un beigu beigās attapties, ka apēsto ķiršu un izspļauto kauliņu skaits nesakrīt.

Par laimi, man šāda nesakritība neradās, un visus kauliņus es rūpīgi pārspļāvu pār sētu, kaimiņu aizaugušajā zālē. Lai jau arī viņiem izaug daži kociņi un saldi ķirši, nav tak žēl.
29.06.2020 00.49
Ja kādreiz nākotnē gēnu inženierija attīstīsies tiktāl, ka katrs interesents varēs mainīt savu ģenētisko kodu pēc paša vēlēšanās, tad es sev labprāt ieprogrammētu spēju justies silti jebkurā vides temperatūrā no -50 C līdz +50 C. Visu cauru gadu, arī ziemā, iet pa āru t-kreklā - tā tik būtu viena skaista dzīve!

Kā šajās karstajās dienās novēroju, es izbaudu katru dienu, kurā ārā ir silti - arī tad, ja siltuma ir tik daudz, ka ir karsti. Viens liels solis šajā virzienā bija atklājums, ka parkā, sēžot ēnā uz soliņa un telefonā lasot par SpaceX un Krievijas ekonomiku un citām interesantām lietām, karsta kafija arī karstā dienā var nest prieku un veldzi. Tāpat mani jaunākie novērojumi rāda, ka arī atrasties saulē nav nemaz tik grūti - ja man nebūtu bail no ādas vēža, es varbūt pat neiebilstu tajā padirnēt vairāk (izvēlētos garākus pastaigu maršrutus). Protams, karstums un svīšana, un pastāvīgās slāpes ir drusku apgrūtinoši, taču pēc garā, aukstā pavasara es tik un tā priecājos par katru celsiju, ko saule man atmet. Katrā ziņā es ļoti ceru, ka šajā vasarā būs pietiekami daudz siltuma, lai pēc tam nebūtu sajūtas, ka ziema un aukstums ir pienākuši par agru.
28.06.2020 14.34
Nezinu, kā jums, bet man ik pa laikam ir grūti saņemties, lai pēc piecelšanās veiktu ikdienišķo rīta rutīnu ar zobu tīrīšanu, matu taisīšanu, kaķa mēslu vākšanu un tml. Tās ir vienas un tās pašas darbības 10 min garumā katru rītu bez izmaiņām, bez jebkādiem jauniem pavērsieniem un pārsteigumiem, atkal un atkal, un atkal vienas un tās pašas darbības līdz apnikumam.

Bērnībā, kad živenes bija deficīts, es mēdzu vakarā pirms gulētiešanas živeni nolikt plauktā un nākamajā rītā, kad pamodos, likt atkal mutē un turpināt košļāt. Živenei jau sen vairs nebija ne garšas, ne smaržas, bet es tik un tā turpināju košļāt, lai tupa nodarbinātu žokļa muskulatūru, jo likās, ka tā vajag.

Līdzīgi es mēdzu justies attiecībā uz rīta rutīnu - kā par darbībām bez jebkādas garšas un smaržas, vnk trula ķermeņa nodarbināšana.
20.06.2020 18.05
Līdzīgi kā pīpētājiem grūtākais laiks ir ziema, jo salst pirkstiņi un ne tikai, tā man kā līdzi ņemamas kafijas mīļotājam grūts laiks ir vasara - karstā laikā ir grūti priecāties par karstu kafiju.

Bet, neskatoties uz to, es esmu ļoti apmierināts ar laikapstākļiem, kādi pie mums ir atnākuši kopš jūnija pirmajām dienām. Tveice un ātri pārejoši negaisi ir 100 % vasarai raksturīgi laikapstākļi, un pa ilgiem laikiem man nav šaubu, kāds gadalaiks ir aiz loga. Tiesa, es ik pa laikam pasūkstos par mitro gaisu, kurš man traucē garāžā taisīt remontu, jo tā dēļ krāsotās virsmas lēni žūst, taču mans prieks par šā brīža laikapstākļiem tik un tā ir lielāks - pēc kārtējā 10 minūšu negaisa toties var iziet ārā un atelpoties svaigumu, kurš izgaro no slapjās, salijušās zāles, kokiem, ziediem. Bauda plaušām un deguntiņam.
19.06.2020 03.01
Delfos skatījos riktīgi smukas zibens fotogrāfijas un piepeši iedomājos, ka zibens izskatās pēc gigantiskas dzirksteles, kura pārlec starp mākoni un zemi. Ieintriģēts pārbaudīju to internetā, un tiešām, Wiki to apstiprina: "Dabā novērojamas gigantiskas dzirksteļizlādes - zibeņi un tos pavadošās intensīvās skaņas, ko sauc par pērkonu."

Redz, kā! Tagad pilnīgi gribas, lai aši atnāk kāds dusmīgs negaisa mākonis, lai var izmēģināt uz to paskatīties no jaunās perspektīvas.
15.06.2020 23.31
Šodien darba nolūkā man gadījās pabūt vienā no Latvijas cietumiem. Tur gaitenī, kamēr mēs ar kolēģi gaidījām caurlaides, mums garām pagāja trīs bruņoti apsargi uniformās - divi vīrieši ar pistolēm pie jostas un skaista, slaida sieviete, vienīgā ar AUTOMĀTU pie sāniem. Es tā pie sevis - oho!

Pēc tam domāju un nevarēju saprast - interesanti, automāts sievietei bija piešķirts tāpēc, ka viņa no trijotnes šauj vislabāk vai vissliktāk?
This page was loaded Sep 21. 2020, 7:00 pm GMT.