12 April 2024 @ 10:16 pm
дутые фантики  
https://youtu.be/Hanm_Y4-W2Y

#unservicable
#RapidPace
 
 
12 April 2024 @ 10:58 pm
 
ir klāt tā sezona, kad "mazliet aizsēdēties bārā" jau nozīmē iziet no tā pa gaismu
lūk, īstenā "esam pārziemojuši" mēraukla
 
 
12 April 2024 @ 06:16 pm
: instagrama ainiņas  
@mans_kosmetologs (or smth) ielicis video, kā špricē botoksu starp uzacīm un aprakstā kaut kas tāds: "ārstniecības persona tāda un tāda veic visprofesionālākās botulīntoksīna injekcijas bla bla bla". 
negribēju noturēties un intereses pēc iekomentēju, ka "laikam nezini, ka b. injekcijas var veikt tikai ārsts. ārstniecības persona nav ārsts." (or smth).

posta vairs nav.
 
 
12 April 2024 @ 04:20 pm
 
Ja nu kādam ir interese, tad Flammenwerfer.
 
 
12 April 2024 @ 03:21 pm
 
pirmā tāda tavā dzīvē, ja? cik tev gadiņu? kašķīgā balsī pajautāju kad vīrs izejamās velveta biksēs atrada miniatūru kabatiņu ar raiferi smukumam

:D :/
 
 
12 April 2024 @ 01:21 pm
 
nedēļa spēlējoties profesijā un ļoti wow! lai gan arī brīžiem pasmagi jo ļoti ļoti daudz vēl jāmācās un jāuzkačā prasmes un vakar vienā mirklī asariņa notecēja, bet arī āķis lūpā un tagad sapņoju vaļējām acīm par mentoringu tepat uz vietas vai erasmus+ nākamajā vasarā uz diviem mēnešiem vai kauņu uz nedēļu šopavasar, kas ir aizejošs vilciens kurā vēl var paspēt ielekt
izguļos, no rītiem ceļos 7os, bet tomēr baigi par garu tā braukšana četras stundas dienā (taksis par dārgu, mašīna vēl nav)

parādīja man vakar vienu kaut kādu inčīgu dziesmu, ātcerējos, noasociēja ar The HU un tagad klausos mongoļu roku :D
 
 
12 April 2024 @ 01:27 pm
 
Hi, hi, google translate saka, ka "gender fluid" ir "dzimuma šķidrums".
 
 
12 April 2024 @ 11:42 am
aprīlis  
nostrādāju pēdējo dienu kvfr. tomēr jau bija labi, ka tā. vismaz tāds reāls noslēguma brīdis. ballīte bija jocīga - likās tā skaļi un jautri, bet pusnaktī visi pēkšņi pārvērtās par ķirbjiem - t.i. praktiski vienlaicīgi gāja prom un viss beidzās. bet nu daudziem šodien mēģinājumi un darbi, turklāt, ja tā būtu bijusi parasta ballīte, es pati droši vien būtu devusies ap to laiku prom. nepaspēju ar visiem parunāties. bija atnākušas neticami daudz brīvprātīgās un es runāšanos sāku ar viņām, domādama, ka ar pamatkolēģiem vēl paspēšu pēc tam. ir kaut kādas dažas šurimuri lietas, ko būtu bijis labi tomēr izrunāt. nāksies organizēt kafijas randiņus.
dabūju dāvanā ļoti skaistu albumu un fotogrāfijām un novēlējumiem. un šodien laikam beidzot jūtos kaut kā sērīgi par to, ka šis posms ir noslēdzies. drīzāk saldsērīgi, jo viņam tiešām bija pienācis laiks noslēgties.
tagad ļoti looking forward to ieiešana kaut kādā normālā ritmā.
Tags:
 
 
gars: gribas mājās
simfonija: kaut kāds radio mammai virtuvē
 
 
11 April 2024 @ 05:28 pm
Interesting take  
Es te šobrīd vairāk citātus, vnk ir šis tas uzradies pēdējā laikā, jāpieraksta, lai nepazūd.
But many people say they have tried meditation and failed. Here are some common complaints about meditation:

I can’t do it. My mind wanders. I can’t sit still. I can’t concentrate that long. I fall asleep. I have too many noisy thoughts.

If your first attempt or first several attempts at meditation resulted in any of these thoughts, then congratulations — you’ve meditated!

Many people perceive meditation as a magical moment of transformation. But meditation isn’t about perfection. It’s about awareness. Being aware that your mind wanders, that you’re tired, that you can’t sit still, that your mind is racing — that’s the point of meditation.

// https://www.washingtonpost.com/wellness/2022/09/29/meditation-tips-awareness/
No šī viedokļa:
Notice the five senses.

Start by taking a few calming breaths.

Now, see five things around you. It can be items on your desk such as a lamp, a notepad and a pen, or trees and rocks as you take a walk.

Touch four things — the fabric of your clothes, a book, a leaf, the cat.

Hear three things. Notice a dog barking, the click of a keyboard, laughter in the break room.

Smell two things. Sniff the air, the detergent smell that lingers on your clothes.

Taste one thing. End your meditation with a bite of chocolate, a piece of fruit or a treat from the office candy dish.

P.S. WP izrādās viens no tiem websaitiem, kurus var lieliski izlasīt vienkārši nobloķējot skriptus (piemēram, ar Brave browserī iebūvēto funkciju vai [citos browseros] aizejot uz Site settings un nobloķējot javaskriptu.
Tags:
 
 
11 April 2024 @ 03:52 pm
 
Kur ir tas piesauktais pavasaris? Zaļš un silts ir jā,bet NESMARŽO!!!!
 
 
11 April 2024 @ 10:26 am
 
Vakardiena bija traki jauka. Tik no rīta pamodos ar domu, eh, cik labi būtu, ja vilibalža gatavoto pastēti varētu dabūt arī brokastīs.
Mierinājumam - kihelkonnas slavas dziesma holesterīnam. Non, je ne regrette rien.
 
 
10 April 2024 @ 05:37 pm
 
tā, ciba, kur dabū visādas tinktūras un augu tējas, ja ir zināms kādu kombināciju vajag? Kurās vietās Rīgā vai aptieku ķēdēs var meklēt vēl bez Euro aptieka, Dr.Tereško un Dr. Pakalna tējām
Interesē pieredze ar vietiņām, der arī Pierīga
 
 
10 April 2024 @ 12:22 pm
 


mākslīgais intelekts attēlo Saules aptumsumu
 
 
10 April 2024 @ 12:18 pm
 


Runājot par gradāciju - protams, ka ir atšķirība starp apaugļotu olšūnu un dienu pirms dzemdībām. Nepiederu nevienai reliģijai un nevaru sacīt, ka man ir pilnīga pārliecība, ka līdzko olšūna tiek apaugļota, tā rodas dvēsele un neaizskarama dzīvība, taču man arī nav pārliecības par jebkādu punktu šajā posmā par kuru varētu droši sacīt, ka tas ir īstais mirklis to apturēt.
 
 
10 April 2024 @ 09:49 am
 
nē, nu jūs man tagad pasakiet kas tā par modi - redzamās vietās likt grāmatu kaudzītes un tām pa virsu ne vien interjera priekšmetus (stulbi, bet varu sagremot), bet arī sveces (!) un vāzes ar dzīvajiem augiem (!!)
vtf?!
 
 
09 April 2024 @ 09:07 pm
 
Atkarībā no tā, vai to ir viegli uztaisīt un vadīt, šis varētu būt the next big thing un riktīgi pamainīt, kā un kas notiek pasaulē pēc, teiksim, kādiem 15-20 gadiem:

Scientists at the Harvard John A. Paulson School of Engineering and Applied Sciences (SEAS) have developed a programmable metafluid with tunable springiness, optical properties, viscosity and even the ability to transition between a Newtonian and non-Newtonian fluid.

The first-of-its-kind metafluid uses a suspension of small, elastomer spheres — between 50 to 500 microns — that buckle under pressure, radically changing the characteristics of the fluid. The metafluid could be used in everything from hydraulic actuators to program robots, to intelligent shock absorbers that can dissipate energy depending on the intensity of the impact, to optical devices that can transition from clear to opaque.

https://scitechdaily.com/not-science-fiction-harvard-scientists-have-developed-an-intelligent-liquid/
Tags:
 
 
09 April 2024 @ 07:11 am
 
Cilvēki lieto alkoholu, Latvijā daudz, reāli nodzeras. Jaunieši varbūt mazāk, bet aktīvi aizstāj to ar narkotikām. Iesākumā ar marihuānu, bet daudzi izmēģina smagākas lietas.

UDHS ārstēšanai rietumos aktīvi lieto metilfenidātu un amfetamīnu pat bērniem, kas var aizkavēt bērnu augšanu. Amfetamīns ir īpaši populārs starp balto apkaklīšu strādniekiem prāta spēju uzlabošanai. Galvenais, kā atrast ārstu, kurš to visu parakstīs.

Cibā daži ir norūpējušies, ka antidepresantus var parakstīt ģimenes ārsti. Salīdzinājumā ar iepriekšminētajām zālēm antidepresantu blakusparādības ir daudz mazākas itin visos aspektos.

Aptiekā katru dienu nāk ap 30 pacientu pēc savas ikdienas metadona devas. Katram ir savs traģisks stāsts, kā viņš vai viņa līdz tam ir nonācis. Kādam bija muguras sāpes un ārsts parakstījis morfīnu un pamazām jau kļuvis atkarīgs utt. Cits sācis ar kodeīnu un tramadolu un tad jau vajadzējis kaut ko stiprāku. Nevienā stāstā nav tas, ka viņi sākuši lietot antidepresantus un pēc tam pārgājis uz kaut ko smagāku.

Cilvēki lieto antidepresantus, kad vēlas. Kad nevēlas, tad pārtrauc lietot. Vairums cilvēku nespēj tik brīvi pārtraukt ne alkohola lietošanu, ne smēķēšanu, lai gan šīs lietas ir brīvi pieejamas katram cilvēkam demokrātiskā sabiedrībā. Pat ja antidepresantiem nebūtu nekādas efektivitātes, to nodarītais kaitējums būtu minimāls salīdzinot ar šīm citām vielām.

Bet speciālisti ceļ trauksmi tieši par antidepresantiem. Nē, tie nav speciālisti, bet tikai aktīvisti, kas neko daudz nezina.
 
 
08 April 2024 @ 05:40 pm
 
 
 
08 April 2024 @ 05:37 pm
no Ketlīnas Stokas raksta  


 
 
08 April 2024 @ 04:05 pm
 
redzēju māllēpes. neziedēja, jo tobrīd nebija saulītes. pavasaris!
 
 
08 April 2024 @ 08:34 am
Kāpēc antidepresanti nav lobotomija  
Vispārīgi apgalvojums, ka antidepresantiem ir vāja efektivitāte, kas tikai nedaudz pārsniedz placebo rezultātus, nav kontroversiāls un ir vispārīgi atzīts. Taču nav pierādījumi, ka antidepresanti ir līdzīgi lobotomijai, kas šķiet ir zaža centrālais apgalvojums.

Uzlabojums šajā kontekstā ir tas pats, kas mazināt simptomus.

Pieņemsim, kādam gribas iet pakārties. Tas ir simptoms. Viņš saņēma palīdzību un varbūt vēl nejūtas septītajās debesīs, bet vairs tik ļoti pakārties negrib. Viņam palika labāk, jo simptoms ir mazinājies.

Šajā gadījumā ir bezjēdzīgi skatīt vienu atsevišķu pētījumu vai metapētījumu. Tādu ir simtiem un tiem visiem ir ļoti dažādi rezultāti. Skaidrs, ka efekts nevienai metodei nav pārāk liels, tāpēc jau ir tāda neskaidrība par labāko terapiju. Psihoterapija ir tikai nedaudz labāka par antidepresantiem 42% pret 30% ar uzlabojumiem nav liela atšķirība, turklāt nav garantēts, ka tā kopa ar 30% precīzi iekļaujas kopā ar 42%.

Šeit ir sīkāk par pierādījumu stiprumu: https://www.nice.org.uk/guidance/ng222/evidence/b-treatment-of-a-new-episode-of-depression-pdf-11131004415

Vispārīgi vadlīnijas ir, ka jāsāk ar psihoterapiju, un prakse, ka ģimenes ārsti automātiski visiem paraksta antidepresantus, nav atbalstāma. Tomēr realitāte ir arī tā, ka psihoterapija vienmēr būs dārgāka, jo izglītotu cilvēku darbs maksā tik, cik tas maksā, kamēr zāles, kurām beidzies patents, pa lēto Indijā var saražot tonnām. Naudas trūkst visiem, tāpēc arī antidepresantus paraksta biežāk nekā cilvēki apmeklē psihoterapeitus.

Arguments, ka insulīnu neieteiktu, ja tam būtu 30% efektivitātes, arī nav īsti pamatots, jo pat ar vislabāko diabēta kontroli, cilvēki ar diabētu nodzīvo vidēji par 10 gadiem mazāk. Tāpēc visu laiku tiek pētītas iespējas uzlabot diabēta kontroli.

Ironiski, ka pēc datiem joga un meditācija pārsit visas psihoterapijas. Nē, es tam neticu, tas visdrīzāk ir pētījumu biass, bet kāpēc gan nepamēģināt, ja izmaksas par to nav lielas?
 
 
07 April 2024 @ 11:04 pm
aprīlis  
šon pa ilgiem laikiem (tik ilgiem, ka es pat neatceros, kāds tags jāliek eckursiju postiem) beidzot kaut kur izbraucām. gribējās kaut kur, kur ir liela iespēja, ka neviena nebūs. tāpēc izvēlējāmies Cirgaļu iekšzemes kāpas. tur tiešām neviena nebija. nogājām ~10 km, lielākoties pa nelieliem meža celiņiem, daļu pa slapju zampu un mazu, mazu gabaliņu pa mežtaku (posmā Spicu tilts - Zaķi). maršrutu izdomājām uz vietas, sākot iet (un tāpēc dabūjām arī labi pabrist pa zampu, bet man patika). ejot dabā man gadās visādas reizes. mēdzu, piemēram, atrast visādus kaulus vai praktiski pilnas komplektācijas brieža skeletu vai retas sēnes, piemēram, koraļļu dižadateni. šoreiz bija kaku diena. manliekas, nekad neesmu vienā gājienā redzējusi tik daudz kaku. spriežot pēc kaku daudzuma, tur mīt milzīga staltbriežu un stirnu populācija. bet interesantākais laikam bija vilka kakas divās vietās - diezgan patālu viena no otras. vienā bija arī pēdas. LV vadošā vilku pētniece teica, ka visai drošticami, ka vilki. vēl bija medņu kakas, mežacūku kakas un tad vēl dažas kakas, kuras neatpazinu. brīvākā brīdī papētīšu. man bija aizdomas arī par lāča pēdām, bet ļoti neskaidras, gan jau wishful thinking.
par zvēru kakām
pēdu un kaku noteicējs
par vilku kakām
par medņiem un viņu kakām

pēc tam izmetām vēl līkumu līdz Kalamecu gravai. bijām tur jau bijuši vismaz vienu reizi (manliekas, ka divas), bet citā gadalaikā, kad tur ir maz ūdens. šobrīd bija daudz ūdens un daudz vizbulīšu un bija ļoti skaisti. līdz Markuzu gravai šoreiz bija slinkums iet, jo bijām jau piekusuši Cirgaļos.
pēc tam ilgi, pa diagonāli no Gaujienas uz Variņiem, caur Vidagu, braucām pa bezgalīgu un sūdīgu meža ceļu, lai paskatītos uz Vulfa medību pili/Lazdiņu pili, kuru Smiltenes pašvaldība aizlaidus pilnīgā postā. 10 gadus vecs raksts
 
 
07 April 2024 @ 08:55 pm
 
Neklausieties, ko zazis saka par zāļu lietošanu.

Antidepresantiem varbūt nav spēcīgs efektivitātes profils, bet kopumā arī psihoterapijai tāds nav.

Taču antidepresantu salīdzinājums ar lobotomiju ir pilnīgi nevietā. No lobotomijas cilvēki kļuva kā dārzeņi. Pēc tās viņi visu dienu sēdēja, čurāja biksēs, nebija spējīgi ne strādāt, ne izbaudīt dzīvi. Viņu smadzeņu funkcija bija neatgriezeniski sabojāta.

Antidepresantiem ir dažādas blakusparādības, bet ne tuvu tās nav tik nopietnas. Dažiem varbūt ir neliela emocionāla vienaldzība, citiem neliels svara pieaugums u.tml. Tos tagad lieto miljoniem cilvēku pasaulē, un nekas īpašs nav novērots. To lietotāji ir tikpat funkcionāli vai vēl funkcionālāki kā iepriekš.

Ja kādam šķiet, ka blakusparādības traucē, tad var viegli pārtraukt tos lietot. Dažreiz deva ir jāsamazina pakāpeniski 2-4 nedēļu laikā, un tas arī ir viss.

No lobotomijas nevienu vairs atgriezt iepriekšējā stāvoklī nebija iespējams.

Es nezinu, kādam ir jābūt mentālajam stāvoklim, lai pielīdzinātu antidepresantus lobotomijai.
 
 
07 April 2024 @ 10:52 pm
aprīlis  
jauns.lv: Agrākais degunlācītis nu godājams par Dienvidamerikas koati, jo koati ir šīs sugas iezemiešu lietotais nosaukums, kas aizgūts un izmantots arī vairākās citās valodās. Savukārt deminutīva izmantošana mainīta, lai neradītu apmeklētājiem familiāras asociācijas ar dzīvnieku.
Tags:
 
 
07 April 2024 @ 02:13 pm
 
vai te ir kāds ārsts vai entuziasts, kuram ir bijusi luste izpētīt, vai par to dzeramo kolagēnu ir kāds pētījums, ka no tā ir tāds labums, kā tiek sludināts? varbūt velti esmu skeptiska?
 
 
07 April 2024 @ 12:53 pm
 
tad es noskatīju šādu te dekoratīvu stieni, bet tas, izrādās, vairs nav pieejams:
tagad gan par visiem skaistumiem mājās laikam priecāšos tikai es pati vai arī ļoti limitēts cilvēku (bērnu) skaits, jo pēdējā ciemošanās mani ir pārvērtusi par īgno tanti. nezinu, kā lai cienījami nomazgā sienas tur, kur bērni skrienot ar saviem mazajiem, speķainajiem pirkstiņiem ir skārušies klāt (viscaur un vēl mazliet). manējais ta jau no toddlerības izaudzināts, ka jāturas pie margām, kāpjot pa trepēm, nevis pie sienām, bet te es to pat neiedomājos pateikt, un rezultātā es nemaz vairs negribu nevienu aicināt. trīs bērni vienlaicīgi ir mans limits. no kuriem viens neskraida augšā lejā.

 
 
06 April 2024 @ 11:08 pm
* * *  
At this point I'd figured out what you need to put in grant proposal to get the money. And that's what I did.

I applied for grants on research projects, because it was a way to make money, not because I thought it would leave an impact in the history of science.

It's not that what I did was somehow wrong. It was and still is, totally state of the art.

I did what I said I'd do in the proposal, I did the calculation, I wrote the papers, I wrote the reports, and the reports were approved. Normal academic procedure.

But I knew it was bullshit, just as most of the work in that area is currently bullshit and just as most of academic research that your taxes pay for is almost certainly bullshit.

The real problem I had, I think, is that I was bad at lying to myself.

Sabīne Hossenfeldere
Tags: ,
 
 
06 April 2024 @ 03:49 pm
 
krāsnī cepti kartupeļi, tomāti un brokoļi ar atkaulotiem cāļa šķiņķiem (jo nav laša).
kā zināms, esmu sajūsmā par internetā publicētajām receptēm, kur tev pašam jāzīlē, kas ir kas un cik daudz jāliek. tomēr nez kāpēc nevaru atmest šo vilkmi gatavot ēst. lai arī man ir zināma problēma gatavot visu vienā porcijā.
anyways, šī sieviete apgalvo, ka vajag to visu samest (vienlaicīgi!) traukā, likt cepeškrāsnī uz 400 F un pēc 15 minūtēm viss būšot gatavs, un pat apaļie tomātiņi nebūšot pārsprāguši un kļuvuši par purē.
es tomēr neriskēšu visu tā cept (varbūt ar jaunajiem kartupeļiem citādi, es neesmu nekāds eksperts, un varbūt cepammaisā viss notiek ilgāk, nekā, ja pārklāj trauku ar foliju, viss var būt), lai arī esmu burta kalps un uzskatu, ka instrukcijas ir jālasa.
veiksmes man!
 
 
06 April 2024 @ 09:49 am
 
 
 
06 April 2024 @ 09:32 am
 
Izlasīju rakstu par notikumu Prāgā un man tas jau kādu laiku neliek mieru. https://www.independent.co.uk/news/world/europe/medics-abortion-mistake-czech-republic-b2521912.html

Viena sieviete devās veikt abortu, bet otra uz pārbaudi. Sievietes tika sajauktas un pārpratuma dēļ - jo viena no viņām neprata vietējo valodu - aborts tika veikts nepareizajai sievietei.

Tā, protams, ir trağēdija. Tagad iedomāsimies, ka aborts tiek veikts pareizajai sievietei - nav trağēdija, ja sievietes nebūtu sajauktas, neviens par to nerakstītu. Tātad: ja abos gadījumos tiek mākslīgi pārtraukta grūtniecība, tad vienā gadījumā tā ir trağēdija, bet otrā nav. Man kaut kas šajā vienādojumā nešķiet pareizi, jo no tā izriet, ka bērnam nav vērtības pašam par sevi, bet to pilnībā nosaka māte. Tevi grib - tev ir vērtība un tevis zaudēšana ir trağēdija. Tevi negrib - tu neesi vērtība un tā nav trağēdija. Un no šī var mēğināt atkāpties sakot, ka tas jau nav cilvēks, kas top iznīcināts, bet kas tad tas ir, tā taču nav kāda cita suga? Mēs visi tur esam bijuši savā agrīnajā attīstības posmā, tas ir tāds pats cilvēks kā ikviens no mums.

N.B. Šis nav par to, ka tagad jāaizliedz visi aborti, bet gan manas pārdomas par abortu loğiku saistībā ar rakstu.
 
 
 
05 April 2024 @ 10:48 pm
another way to exist  
Varbūt tiešām ir cilvēki, kuru bērnība ir bijusi tik piespiesti pareiza, pārkontrolēta un nolaizīta, ka vienīgais, kā viņi var sajusties kaut cik kā patstāvīgas būtnes, ir ar pašdestruktīvām darbībām.
Tags:
 
 
 
04 April 2024 @ 09:50 pm
 
Nezinu kas viņiem sajucis, bet LR 2 jau vismaz 40 min skan Lāčplēsis. Nereāli vajag čurāt, bet vēl ciešos. Tik kruti skan!
 
 
04 April 2024 @ 06:32 pm
aprīlis  
aprīli nerakstīšu, bet gribu pierakstīt aizvakardienu. man viņa patika.
no rīta diezgan vēlu izkasījos uz biroju, braucu, pa ceļam atnāca ziņa no JRT Daces, ka piedāvājumā ielūgums uz Šmita filmas pirmizrādi vakarā. sākumā domāju, ka - ai nav variantu. nobraucu birojā, noskaidroju, ka K arī netiek, bet sāku domāt, ka varbūt tomēr kaut kā jāizgrozās un jābrauc, īpaši ņemot vērā to, ka nākamajā dienā tāpat biju plānojusi uz Rīgu. bet - man vajadzēja papildus drēbes plānotajam temperatūras kritumam un atstāt kaķim ēdienu.
tad nu pusdienu pārtraukumā braucu atpakaļ uz Smilteni, paķēru drēbes, izliku kaķim ēst, sarunāju ar kaimiņieni viņa pieskatīšanu un skrēju atpakaļ uz Valmiermuižu. iekļāvos pusotrā stundā, ieskaitot degvielas uzpildi. no diviem līdz četriem bija svarīga sapulce, uzreiz pēc tās lecu mašīnā, skrēju uz Mūrmuižu, lai atstātu zirgam vitamīnus un uzliktu segu. zirgi bija ganos, iemetu segu mašīnā un braucu uz ganiem. uzliku segu un skrēju uz Rīgu. apm 18:20 biju Rīgā, atstāju mašīnu cirkā, un gāju uz JRT. pa ceļam uz Baronielas jau pa gabalu ieraudzīju Briedi, kurš runāja ar Dakšu. Briedis mani ieraugot jau uzreiz sāka vilkt no somas ārā kartīti ar Bībera autogrāfu - es biju pieteikusi, ka tādu gribu, bet man nebija licies, ka es to tik drīz dabūšu. kas attiecas uz Dakšu - vakar, t.i. trešdien, bija plānota viņa izdotas grāmatas atvēršana VM vēstniecībā, bet Dakša vienkārši neatbildēja ne uz kādām manas kolēģes ziņām vai zvaniem. es gan nokautrējos viņam kaut ko teikt, tikai aizsūtīju kolēģei ziņu, ka viņš ir sveiks un vesels un nav tā, ka neatbild, jo ir komā slimnīcā vai bandītu nolaupīts. grāmatas atvēršana vakar tā arī nenotika. palūdzu Briedim divas Bībera autogrāfa kartītes, sakot, ka tūlīt satikšu kursabiedreni. tad Briedis sāka māt kādai sievietei un paziņoja, ka tur nāk Edvarta Virzas mazmeita. kamēr viņa pienāca, es paspēju pastāstīt Briedim, ka eksistē fotogrāfija, kurā kopā redzams gan Virza, gan Otto Grīnbergs (un vēl bars ar citiem cilvēkiem). kad viņa pienāca, viņš mani stādīja priekšā kā Kurcija draudzeni. tad es ātri soļoju tālāk uz JRT, jo gribēju paspēt pirms izrādes paklīst pa teātri. tas bija jocīgi. tiešām ļoti jocīgi. ļoti gribu kaut kad aiziet papētīt aizskatuvi un tehnisko valstību. skatītāju zona jau ļoti skaista. un tiešām neož pēc remonta. satiku dažus vecos kolēģus. ar dažiem mulsi patērzējām. tad gāju meklēt savu vietu balkonā. kaut kad pēdējā brīdī ieradās Sandra. tad mēs skatījāmies filmu. tas arī bija jocīgi un varbūt drusku par garu un man grūti iztēloties kā tā filma izskatās tiem, kas neko nezina par to, kā patiesībā rodas teātris. pēc filmas grozījāmies apkārt, jo likās, ka ja jau pirmizrāde, tad būtu jābūt furšetam. bet mana bijusī priekšniece teica, ka furšets nav plānots. tad mēs ar Sandru gribējām aiziet uz vienu dzērienu kaut kur. gandrīz aizgājām uz Teātra bāru. kam viņš tagad pieder? liekas jocīgi, ka izskatās joprojām tāpat. tikai vaiba nav. bet tomēr tur nepalikām, jo tur nebija ne Krušovices alus, kuru gribēju es, ne sidra, kuru gribēja Sandra. Sandra aizvilka mani uz Alus muižu Ģertrūdes ielā, paņēmām pa dzērienam un papļāpājām par visādām drūmām tēmām, bet tas bija jauki. tad no nirvanas mēģa atnāca mans dzīvesdraugs un mēs gājām uz cirku pēc mašīnas un braucām nakšņot uz Saļiku.
man kaut kā ļoti patika šīs dienas savādais virpulis un likās arī kaut kā maģiski pirmo reizi atkal būt jaunajā vecajā JRT ēkā ar tikko no Brieža dabūtu Bībera autogrāfu kabatā un skatīties filmu par JRT, kurā dažviet varēju redzēt arī sevi.
 
 
04 April 2024 @ 05:42 pm
 
es zinu, ka tas rītdienas un parītdienas seminārs par zirgu nagiem būs nereāli kruts un foršs un saturīgs un jēdzīgs, bet nevaru
fiksi jāiznevar lai atkal var varēt
 
 
04 April 2024 @ 04:25 pm
 
Tie autobusu šoferi reāli burtiski līdz asarām. Rīt un uz visiem eksāmeniem braukšu nafig ar vilcienu
 
 
04 April 2024 @ 01:10 pm
 
seksuālā izglītība )
 
 
04 April 2024 @ 12:50 pm
marts  
marts )
Tags:
 
 
03 April 2024 @ 11:47 pm
Dumpster fire  
https://youtu.be/dF53bFd6Xp4?t=218


#AlasdairMacleod
 
 
 
03 April 2024 @ 09:14 pm
 
kolaidarakolaidara kā lai uzklonējas? vakar vajag. toties tikai uz vienu dienu
 
 
03 April 2024 @ 05:46 pm
 
visi pulksteņi pāgrozīti.
šogad, šķiet, šis pasākums prasīja aklimatizāciju. ne tā, kā iepriekš.
 
 
03 April 2024 @ 02:58 pm
prakse  
Stīvens Presfīlds uzrakstījis tekstu par meditāciju. Foršs teksts, man nav pretenziju - bet kāpēc gan to pašu nevarētu teikt par dzeršanu? Nu ko tur daudz dirsties un prātuļot, ķēros pie teksta un pārtaisīju. Te nu būs - lasiet, baudiet un gaudojiet!

Drink Without Hope

I had a drinking teacher once who instructed us, her students, to

“Drink without hope, drink without fear.”

At the time, I couldn’t understand what she meant. But today, remembering, I think she was trying to get us to embrace drinking as a practice.

In other words, she wanted us to see drinking as an enterprise that we engaged in without attachment—positive or negative—to an outcome.

Don’t drink because you’re hoping to achieve enlightenment.

Don’t drink because you’re trying to get past your personal pain or grief or remorse.

Don’t drink to heal your emotional wounds.

Don’t drink for peace or love or Cosmic Consciousness.

Just drink.

Likewise, don’t be afraid to go deep.

Don’t be afraid to let go.

Don’t be afraid that you’ll go too far or turn a corner into some weird space that you can’t get out of.

Just drink.

This is the goal of a practice in anything.

“Drink without hope, drink without fear.”
 
 
03 April 2024 @ 10:12 am
: virtuve  
p.s. ikea virtuves plānošana tomēr ir pilns serviss - ja vien esi samērījis virtuvi, tad viņu konsultants pavisam žigli samet programmiņā mēbeles, tehniku, gaismas, parāda dzīvajā un iedod izveidoto projektu saglabāšanai un visu detaļu izdruku. 45 minūtes, un lieliski. palīdz, ja ir ideja par to, kā vēlies visu redzēt.
 
 
 
02 April 2024 @ 03:27 pm
 
Sadness is the energy of change.
 
 
02 April 2024 @ 01:33 pm
 
tie Sahāras putekļi komplektā ar ziedputekšņiem dara man pagalam gauži
 
 
02 April 2024 @ 10:31 am
 
Vakar Skotijā stājās spēkā naida nozieguma likums, kad par naida kurināšanu var piespriest cietumsodu līdz pat 7 gadiem. Lai iepazīstinātu ar jauno likumu Skotijas policija organizēja 'naida briesmoņa' kampaņu, kuras ietvaros tika brīdināts - ja tu esi uz kādu dusmīgs vai vīlies, varbūt tu veic naida noziegumu? Aicināti ir visi, kam šķiet, ka viņus ienīst, par to anonīmi ziņot vienā no 411 ziņojumu centriem, kā arī, lai katrs ziņojums tiktu piefiksēts un izmeklēts, darbu uzsāka 500 'naida nozieguma apkarotāji'. Lai apsūdzība vainagatos panākumiem ir jābūt pierādījumiem par draudīgu un aizskarošu uzvedību, naida noziegums tiek definēts kā 'jebkurš noziegums, kuru upuris (vai jebkura cita persona) uztvēris kā (daļēji vai pilnībā) ļaunprātības vai nelabvēlības motivētu'.

Savā mājaslapā Skotijas policija informēja, ka naida noziegmus visvairāk varot gaidīt no ekonomiski mazāk nodrošinātiem jauniem baltajiem vīriešiem. Vakar uz šo info reaģēja Skotijas indiešu padome, paužot bažas, ka tādējādi par mērķi tiek izraudzīta un izdalīta atsevišķa cilvēku grupa, kas šajā gadījumā ir naida kurināšana un rasisms. Naida noziegmā tika apsūdzēta Skotijas valdība un policija, kā rezultātā šī informācija no viņu mājaslapas tika izņemta. :)

... )
 
 
01 April 2024 @ 09:23 pm
 
skat, veseli divi cibiņi augšāmdzēsušies. es te tikmēr kļūstu arvien apcerīgāka bez apstājas rakstot jau trešo dienu. vienā brīdī varētu atjēgties no tā, ka esmu pazaudējusi savu ķermeni un vairs neatceros, kur noliku. varbūt kādā plauktā, lai neapput, hmm.
jūtu cik man ļoti patīk tieši viņi. viņi, kuri nav labākie, varētu pat apgalvot, ka šausmīgas viduvējības. labos laikos viņus neviens nepamanītu. bet laiki nebija labi. pēdējais nepiemērotais bastions, tukšuma aizpildītāji, kuri toties negrasās padoties. nepavisam nav grūti ar viņiem asociēties. tā droši vien ir kāda slimības forma, aprakstīt un mīlēt svešus. mirušus.

ha, ja tā padomā, cibā notiek tas pats process. un tad kāds pilnīgs dīvainis varētu nākt un rakt teiksim posmu no 2020-2025. Visi saka, nē, nē, tu ko, meklē ap 2007, bet viņš tikai smejas un citē juvenālu.

ņem, ņem! visu kas man ir, ņem papirosus, visu, tikai nešauj.
 
 
simfonija: Amoroso