06 October 2015 @ 09:10 pm
 
Tas tā ir bijis vienmēr. Es viena stāvu durvīs, man pretī sēž pārējie. Vai tā būtu skola, vai tā būtu universitāte, vai tā būtu jebkura cita pulcēšanās vieta. Varbūt nemaz nav tā, ka viņiem ir gluži kas pret mani, var gadīties, ka viņi drīzāk ir vienaldzīgi, taču gandrīz vienmēr ir tā, ka viņi tomēr labprātāk iztiktu bez manis.

(Pēters Hēgs "Smillas jaunkundzes sniega izjūta")
Tags:
 
 
06 October 2015 @ 06:57 pm
 
gribēju teikt "liktens izspēlēja ļaunu joku", pateicās "liktens izsmērēja". nu lai paliek, der arī tā.
 
 
06 October 2015 @ 06:36 pm
 
Šodiena pārsvarā pagājusi nekā nedarīšanas un černobiļas brauciena plānošanas fāzē. A kas naudu pelnīs?
Nu labi, nav tik traki, cēlos agri, paspēju laikošanu, biju uz veiksmīgu braukšanas stundu un salaboju kleitu peldošiem ceļojošiem, kā arī sarunāju rītdienas zupu ar glītu zēnu, bet tad kā sāku runāt par hosteļiem, bagāžām, bukingiem, paiku, viesnīcām, radiācijas mērītājiem un lidmašīnām, tā tikai tagad pārtraucu.
 
 
06 October 2015 @ 05:32 pm
 
es gribu rakstīt opi nagulaku nosaukumus
viņi ir tik brīnišķīgi
pineapples have peelings too, my chihuahua bites, my dogsled is a hybrid, tasmanian devil made me do it, suzi & the 7 düsseldorfs, today i accomplished zero
be there in a prosecco nesen gandrīz nopirku tikai nosaukuma dēļ, lai arī krāsa man nederētu necik
toties ar prieku un lepnumu nēsāju savu jauno favorītu dating a royal (uzminiet nu, kāda krāsa tā ir)
 
 
06 October 2015 @ 04:05 pm
 
normāls tulkojums?
Tags: ,
 
 
06 October 2015 @ 02:38 pm
Par futbolu runājot  
Jirgenam/Jurgenam Klopam ir asprātīgi citāti. Un bārda.
 
 
06 October 2015 @ 12:58 pm
 
Iekšā un ārā tik auksts, vāzē vīst puķes un es, tāda negribēta un nederīga, un droši vien arī hormonāli kompromitēta, spēlējos neiroloģijas smilšu kastē, naudas vietā krāsainas podziņas, sajūtas, ka kaut jel kas būtu reāls, vietā - asaras tualetē. Nāk, tuvojas, pielavās, triecas virsū tas briesmīgais, pretīgais, motherfucking cocksucking devītais datums, nu, ko man ar viņu darīt, ignorēt jau tāpat nav iespējams, kaut gribas nogrūst kaut kur dziļi dziļi zem zemes. Ļoti gribas kaut ko maigu (varbūt tā kā Mikela rokas), kas neaplauztu manas trauslās parodijas par ērkšķiem, jo karsts un durstīgs ir labs tikai, kad pati esmu no jūras izkāpusi ar no iztvaikošanas vēsu ādu.
 
 
06 October 2015 @ 01:09 pm
 
es arī, es arī nokļuvu drusku reālā ahujā
cilvēki tā kunga divtūkstošpiecpadsmitajā gadā runā par kodekiem
un ne jau kā par aizvēsturisku kuriozu, bet kā par ikdienas realitāti
 
 
06 October 2015 @ 12:20 pm
 
es šodien jau mazliet padevos un uzvilku ziemas zābakus - bet tos smukos, ne tos brutālos. laikam jāpadodas vēlreiz un pa ceļam uz akadēmiju jāizvelk cimdi un ziemas mētelis.
 
 
06 October 2015 @ 11:10 am
 
cik labi, ka birojā apvienojas šādi lielumi:
krāsns, malka un sajēga iekurināt.
 
 
06 October 2015 @ 10:42 am
 
Mums darbā jau pieslēgta apkure!
Tags:
 
 
06 October 2015 @ 10:19 am
Какие люди  
Šī diena vēsturē izceļas ar to, ka viņā dzimuši visādi nozīmīgi ļaudis (nu, vispār visās dienās ir dzimuši visādi nozīmīgi ļaudis, bet nu!!) Tātad sveicam (dzimšanas kārtībā):

šveiciešu arhitektu Šarlu Eduāru Žanerē Grī, plašāk pazīstams kā Lekorbizjē, devis pasaulei dzīvokļus ar zemiem griestiem un apjēgu, ka cilvēkam pienākas minimālā dzīvojamā platība;

latvju grafiķi un gleznotāju Niklāvu Strunki, savulaik viens no tiem bezjēgā stilīgajiem latvju māksliniekiem, kam visi gribēja līdzināties (aizbrauciet uz Igaunijas mākslas mūzeju un apskatieties viņu divdesmito stūrīti, ietekme ir tik aizkustinoši acīmredzama);

norvēģu piedzīvojumu meklētāju Tūru Heijerdālu, kas izvirzīja visādas apšaubāmas hipotēzes un pēc tam devās neaprakstāmi lieliskās ekspedīcijās — it kā lai pierādītu savas apšaubāmās hipotēzes, bet vispār jau šķiet, ka vienkārši tāpēc, ka viņš tā varēja. Starp citu, man savulaik ir bijis tas neaprakstāmais gods šim kungam paspiest roku;

sīriešu diktātoru Hafezu al-Asadu, Bašara papucīti, kas savulaik vairāku valsts apvērsumu rezultātā kļuva par Sīrijas vadoni un sāka vest Sīriju pretī tai gaišajai un saulainajai rītdienai, kas nu ir pienākusi;

daču narkobaronu Klāsu Brēnsmā, kas sāka kā mazs narkodīlerītis, bet visnotaļ drīz jau izauga līdz overlordam, kas tirgoja Pakistānas hašišu daudzos Eiropas tirgos. Padomājiet, ja tolaik Nīderlandē būtu tikpat vaļīga attieksme pret hašišu, droši vien nebūtu pat sācis!;

un, visbeidzot, amurikāņu kinoaktrisi Elizabeti Šū, kas vienīgā no šī saraksta vēl ir ar mums un guva plašu slavu astoņdesmitajos, kad visādās filmās spēlēja galvenā varoņa love interest.

Protams, ja jums ir vēlme, varat papildināt šo sarakstu ar citiem nozīmīgiem ļaudīm, kas arī dzimuši šajā dienā :)
 
 
06 October 2015 @ 10:00 am
 


soda bread |phonefoto
Tags: , ,
 
 
06 October 2015 @ 09:43 am
kā šorīt salst AUSIS!  
"
Jo vairāk
SNIEG — tidlī-bums —,
Jo vairāk
TIEK — tidlī-bums —,
Jo vairāk
TIEK — tidlī-bums —
Mums
Sniega.
Kas zin to
GAN — tidlī-bums—,
Cik ļoti
Man — tidlī-bums —,
Cik ļoti
MAN — tidlī-bums —
Salst
Kājas.

No jauna un šādā veidā dziesma izklausījās vēl labāk, un, kad Pūks bija beidzis, viņš gaidīja, lai Sivēns iesaucas, ka no visām Āra un Sniegaina Laika Dziesmām, ko viņš jebkad dzirdējis, šī ir visskaistākā. Bet Sivēns, krietni padomājis, pateica pavisam ko citu.
— Pūk,— viņš nopietni sacīja,— kājas nemaz tik briesmīgi nesalst kā ausis.
"
 
 
06 October 2015 @ 04:54 am
Bez komentāriem  
Ik pārdienas mani zibeņi šķeļ
Es - vētras saplosīts knislis
Ar sirseņu draudīgo dūkoņu ausīs
Es klaigāju izmisīgi:
"SĀTAN, KUR IR MANI ĀBOLI?
Antonovkas
Baltie dzidrie
Cukuriņi
Sīpoliņi
Bumbierāboli
KUR IR MANI ĀBOLI?"
 
 
mood: Biju parkā
 
 
05 October 2015 @ 11:59 pm
kinonaids  
ne velti lielais kristaps ir rada sumpurņu svētajam kristoforam. filmu vērtēšanai varētu pievienot arī kādu kritisko kategoriju, piemēram:
- visnoželojamākā nespēja pārvaldīt žanru un mediju
- pati bezjēdzīgākā filma
- visgarlaicīgākā filma
- kā mēs ieguvām finansējumu un labi pavadījām laiku
- filma, kurai nekad nebūtu jāparādās nevienā kinofestivālā
 
 
mood: hate, hate, hate
 
 
05 October 2015 @ 09:59 pm
 
Man patīk skatīties visādas pārraides, kur ķer likumpārkāpējus, pārsvarā tos, kuri nav apdrošinājušies uz sava spēkrata (tā jū kei sistēma, lai visu vieglāk kontrolēt), neuzmanīgus vecākus, zagļus, vandāļus, dzērājus, nakrotiku pārvadātājus, tirgotājus utt, kā arī raidījumus par to kā strādā lidostas, tur arī var redzēt kā cilvēki mānās, lai iekļūtu valstī, kā arī mēģina ievest kontrabandu, narkotikas etc. Piem, cilvēks saka, ka ir no Rumānijas, bet nemāk kartē uzrādīt, kur atrodas Rumānija, nemāk arī valodu, gaida līdz tiek pasaukts tulks un tad 'improvizē' - cilvēks kam nav ko zaudēt. Cilvēki, kas melo par savu agrāko sodāmību un cilvēki, kuriem kāds ģimenes loceklis ir kādreiz kko noziedzies un tāpēc viņi vairs nevar atgriezties un tiek aizturēti. Pārsvarā man visus ir ļoti žēl.
Un tās bailes, piem, cilv no Brazīlijas mēģina ievest Sidnejā stindzi, kas ielikts tādās mazās skulptūriņās, un, kad klāt jau ir suns, kurš uzošņājis un skulptūriņās tiek urbts ar urbi - tās bailes viņa acīs..oū.
Viena no iespaidīgājām parādībām tai visā man šķiet to cilvēku pieredze, kuri veic šo darbu, kā viņi uzreiz saskata kko dodgy, gan mašīnās (jauna mašīna, bet ar skrambām, kura neuzmanīgi tiek vadīta utt utjp), nervoza uzvedība, aizdomīga uzvedība etc. Un ko tik visu cilvēki nedara, it is kinda amazing. Tas man atgādināja Timoteja Līrija aicinājumu - ja tevi interesē psiholoģija, tad ir varianti

pirmais - jo gribi kļūt par psihologu, vēlies spēlēt 'psiholoģijas spēli', iegūt grādu un būvēt karjeru, fair enough, ej uz universitāti

otrais - gribi apgūt psiholģiju tāpēc, ka tevi interesē cilvēka daba - tad aizmirsti skolu, ej uz trakonamu vai piesakies strādāt cietumā (piem kā apkopējs) - ej epicentrā un pāris gados iemācīsies par cilvēka dabu vairāk nēkā simts gados no grāmatām.
 
 
05 October 2015 @ 10:41 pm
 
Polijas zemessardze https://www.youtube.com/watch?v=yzbCkHxNxvc
 
 
05 October 2015 @ 11:36 pm
Laika skaitītāja piezīmes.  
212
 
 
05 October 2015 @ 10:47 pm
vakara agora  
1. "Conservatism does not fit easily with abstract ideals. And for many of its defenders that is all that Conservatism amounts to – the suspicion of ideals. After all, the socialist ideal of equality has led to the belief that patriotism is racism, and that the attachment to an established way of life is merely unjust discrimination against those who do not share it. The result has been a cantonisation of society in the name of “multiculturalism”. And the liberal ideal of universal human rights has likewise led to a downgrading of attachment, since attachment is a form of discrimination and therefore a way of giving preference to those who already belong." (vecais Skrūtons)

2. Ko Kants, viens no ES "tēviem", par to visu saka? - vispārzināms, ka latvieši ir kantieši, tomēr man nav pa rokai latviskās versijas, taču "Mūžīgu mieru" (kam šogad jubileja, 1795.) ir šis tas labs par viesmīlību: "The Rights of men as Citizens of the world in a cosmo-political system, shall be restricted to conditions of universal Hospitality."

Izklausās pēc kārtējā liberāļu sīrupa? Taču padomāsim. Pasaules pilsoņi, kosmopolītisms - tam nav nepieciešami jābūt melting potam, globalizācijai, robežu izzušanai, utt, tas vienkārši nozīmē, ka, neskatoties uz visām milzīgajām atšķirībām un pretrunām, mūs visus kaut kas vieno - mēs esam cilvēki un mēs dzīvojam uz vienas planētas. Izklausās pieņemami. Taču paskat, ko vēl Kants šajā artikulā pauž, pievērs uzmanību - pasaules pilsoņu cilvēktiesības - kuras turklāt dibinās, balstās uz nacionālo un starptautisko tiesību izvērsumu - (mūžīga miera labad) ir j ā i e r o b e žo ar vispārējās Viesmīlības nosacījumiem. Šis ir brīnišķīgi. Kā Kants raksturo šo viesmīlību? Sadalīšu punktos:

- Hospitality here indicates the Right of a stranger in consequence of his arrival on the soil of another country, not to be treated by its citizens as an enemy. Tas ir normāl, ciemoties un neiet bojā ir jauki.

- bet: As a stranger he may be turned away, if this can be done without involving his death; but so long as he conducts himself peacefully in the place where he may happen
to be, he is not to be dealt with in a hostile way.
Te runa par elementāru pieklājību. Bāzties virsū kā ciemiņam nav jauki. Pat Zviedrijā ar viņu allemansratt saimnieks tev tomēr var palūgt iet prom, ja ar savu uzturēšanos uz zemes tu sagādā nevēlamas izjūtas. Galu galā, citas vietas ir gana daudz. Turklāt abi iepriekšminētie punkti ir diezgan kritiski pret tā saukto politkorektumu. Un vēl, Kants apraksta, kā eiropiešu viesi ir izturējušies, ierodoties citās teritorijās, piemēram, Jaunajā pasaulē, drausmīgi pārkāpjot viesmīlības likumu. Tāpēc, kā secina Kants, "China and Japan, having had experience of such guests, did wisely in limiting their intercourse. "

- un visbeidzot: "The stranger may not lay claim to be entertained by right as a Guest, for this would require a special friendly compact to make him for a certain time the member of a household, he may only claim a Right of Resort or of visitation."
Šis šodienas situācijā runā pats par sevi.
 
 
05 October 2015 @ 10:31 pm
 
kamēr es te sēžu ar savu remontējamo istabu un pussākto referātu, kas jāprezentē trešdien, prokrastinējot ieklīdu tajā youtube galā, kurā ir Leonards Koens un viņa koncertieraksti. un viņam ir viena versija, kurā viņš dzied Hallelujah ar tekstu ''love is not a victory march, it's a cold and very lonely hallelujah''. un tas kaut kā iedeva pa galvu. tieši tas cold and very lonely. jo tas taču visu padara vēl, nezinu, skaidrāku. un vispār, hallelujah būtu jāaizliedz kaverēt cilvēkiem, kuri šo dziesmu izmanto tikai tam, lai parādītu savas vokālās spējas.

I did my best, it wasn't much
I couldn't feel, so I tried to touch
I've told the truth, I didn't come to fool you
And even though it all went wrong
I'll stand before the Lord of Song
With nothing on my tongue but Hallelujah 
 
 
music: leonard cohen - hallelujah
 
 
05 October 2015 @ 09:55 pm
Černobiļas rezervāts  
Mēs esam kaitīgāki par radiāciju. Černobiļā ir izveidojies dabas rezervāts. Dzīvība plaukst un zeļ, jo tur nav cilvēku. Radiācija? Pupu mizas. Cilvēks ir daudz kaitīgāks.
 
 
05 October 2015 @ 06:44 pm
 
beidzot filma, uz kuru gribas aiziet. pilnīgi pat tā, ka nevar 16. oktobri sagaidīt. jo Hidlstons.
 
 
05 October 2015 @ 03:39 pm
 
Dzeru kafiju pretī šrinka logiem, un man niez nagi, jāsit sev pa pirkstiem. Cik var darīt lietas, kam labākajā gadījumā nav nekāda man labvēlīga iznākuma, bet sliktākajā ir plain destructive. Šodien viņam teicu, ka jā, vienīgais, kas man sanāk, ir atbalstīt citus. Nu, tas un vēl cept kēksiņus. Un viņš teica, ka varbūt mana vienaldzība un acting out ir normāla atbilde, un ka meklēt cerību bezcerīgā situācijā ir visnotaļ nogurdinoši.
 
 
05 October 2015 @ 03:29 pm
 
skaņumežs bija ļoti jauks, īpaši tehno huligāns powell, tāds tehno standups principā, protams arī skvērpušers, viņš tomēr ir viņpus laba un ļauna, turklāt uzcienāja ar golden oldies, paņēma rokās basu un novilka marsa bitenieka masku, gābōrs ar nebij zemē metams, jo autechre mūsu viss, un pat nigga fox eklektiskā diskotēka bija tīri neko, vienīgi beidzās nepieklājīgi agri, pulkstenis vēl četri nebija, kad mūs jau slaucīja ārā
postmežnieciskā saguruma dienā atnāca uzdzīvnieki un aizveda uz ballīti dedzināt ezi, kas arī bija ļoti jauki
pusotrā elpas vilcienā (vienā nesanāca, jo atnāca uzdzīvnieki, bet uz to gāja) izlasīju pēdējo pračetu, šņaukājos gan sākumā (kā tu nešņaukāsies, ja jau pirmajās lappusēs uz granny weatherwax nāk viens runāt IN SMALL CAPS), gan beigās (one day i'll be dead and then you'll all be sorry)
un vēl tāds neliels, bet patīkams jaunums, ka tagad mēs zīlējam, kasnubūs, klops vai ančeloti, ančeloti vai klops, jo brendas mums vairs nav
paldies, ar jums studijā bija festivālu, ballīšu, literatūras un futbola nedēļas daidžests ar rasbainieku
 
 
05 October 2015 @ 03:01 pm
 
lol lol lol, mums uz darbu ar smukām markām (gazele, impala un vēl viens ragu lops bez norādītām nominālvērtībām) aplīmētā aploksnē atnāca spamvēstule, par vienu bagātu lībijā nogalinātu nabagu - lai braucam uz d-āfriku pēc 22 ļimoniem, tad viņi braukšot pie mums!
Tags: ,
 
 
05 October 2015 @ 12:48 pm
Rudens. Labo padomu ražas laiks.  
Tiek ziņots, ka galvaspilsētas mērs esot atklājis labo padomu sezonu. Mums taču katram ir dzīves laikā uzkrāta pieredze par to, ko un kā darīt nedrīkst. Tamdēļ lūdzu jūs neturēt degošus priekšmetus zem ugunsnedrošiem priekšmetiem un bliezt šos padomus ārā līzbiedriem par zināšanu. Tikai vēlamais formāts būtu ar visu paskaidrojumu, kālab tieši kaut ko nedrīkst, lai neizklausās pēc pavisam tukšas muldēšanas.

Piemēram:
Nedrīkst bez biksēm nākt uz teātri. Nelaiž iekšā.
Nedrīkst mest ārā pa logu atkritumus. Sētnieks dusmojas.
Nedrīkst ēst zaļas plūmes. Sāp vēders.
Nedrīkst ar pildspalvu urbināt degunu. Pazūd uzgalis.
 
 
05 October 2015 @ 10:31 am
I liked it before it was cool  
Ziemeļvidzemes neoficiālais tūrisma veicināšanas birojs ar prieku ziņo par savu kārtējo sasniegumu: sestdienā tika sarīkots un veiksmīgi pat aizvadīts kolektīvais pārgājiens uz — nekad neuzminēsit — Sedas purvu.

Kā rādās, beidzot tiešām piepildījusies tā vaimanāšana par "pēdējo silto nedēļas nogali", jo laiks sestdien bija taisni pārdabiski jauks: gana vēss, lai nepārkarstu, bet arī gana silts, lai nenosaltu, debesis skaidras, tieši ar tik mākonīšiem, lai izskatītos glīti, bet bez jebkādiem negaisa mākoņiem un uztraukumiem par to, vai nelīs.

Sākām gana laicīgi, ap deviņiem, turklāt mēs ar Lāga Paziņu ieradāmies vēlāk par visiem. Mums ir attaisnojums: Valmiera nenoliedzami ir daudz tālāk no Sedas nekā Rīga, un mums vēl vajadzēja aiziet brokastīs ar pankūkām un kruasāniem. Tā nu aši knaši savācāmies un bridām vien iekšā.

Te uzreiz ir vietā viena ļoti svarīga piebilde par Sedas purvu. Sedas purvs gan ir nosaukts par purvu, un tur ir kaut kas ar nosaukumu "dabas taka", tomēr ne purvs, ne dabas taka nebūs šīs lietas šo vārdu vispārpieņemtajā izpratnē. Sedas purvs kopš 1954. gada ir jo cītīgi kašņāts, rokot laukā kūdru. Tas nozīmē, ka puslīdz neskarta augstā purva Sedā gandrīz vairs nav (lai gan noteikti jāpiebilst, ka dažos nomaļos un diezgan pagrūti sasniedzamos pleķos tik tiešām ir un noteikti arī būs!) Tā vietā Sedas purvs sastāv no daudziem taisnstūrainiem, sekliem un niedrēm aizaugušiem dīķiem, kam pa vidu ir vai nu ceļi, vai šaursliežu dzelzceļa uzbērumi, dažreiz ar sliedēm, dažreiz bez.

Tomēr šeit nav vietā sūroties par piesmieto Māti Zemi. Māte Zeme ir tik ļoti milzīga, ka vistrakākās mūsu izdarības viņai nav nekas daudz vairāk par nelāgiem izsitumiem (pavisam cits tēmats ir tas, vai mēs uz šīs izsitumiem klātās Mātes Zemes spējam padzīvot), un ir taisni pārsteidzoši tas, cik ātri viss atkal atkopjas. Tā nu aizaugušie dīķi izrādās izcila vieta ūdensputnu ligzdošanai, ko ūdensputni labprāt arī izmanto.

Tāpat arī dabas taka Sedā nav gluži tāda kā Ķemeŗos, kur pa laipām četrus kilometrus var iziet svilpodams. Dabas taka sastāv no jau esošajiem kūdras izvešanas ceļiem, šaursliežu dzelzceļa izbēruma un vienas samērā īsas takas, kas ir izpļauta. Nekur nav nekādu koka laipu, lai gan var iedomāties, ka šaursliežu dzelzceļa tilti ir koka laipas. Un Sedā ir jāiet. Mūsu pārgājiens gan bija nieka 20 kilometrus gaŗš, tomēr tur bez īpašām problēmām var noiet divreiz vairāk. Katrā ziņā daudz mazāk par 10 kilometriem diez vai sanāks.

Un jo bieži tā iešana ir vienkārši pa gaŗiem un samērā vienveidīgiem ceļiem. Te nebūtu jāsecina, ka Sedā nav ainavu — ir, un kā vēl. Tomēr tas nozīmē, ka starp tām ainavām ir daudz vienmuļa un arī diezgan nogurdinoša ceļa. Teiksim tā: jo lielāks ir prieks par sasniegumu, kad pēc tam nonāc līdz kādai ievērības cienīgai ainavai!

Tātad: paturot to visu prātā, pastāstīsim par burvīgo pārgājienu uz Sedu!

Sedas purvā ērti ieiet pa ceļu, uz kuŗa ir norāde "Dabas taka" — tur pa ceļam būs viens neliels apskates objektiņš, tas ir, apakšstacijas drupas, un tad pēc nelielas brišanas pa dubļiem būs pirmais nozīmīgais apskates objekts — putnu vērošanas platforma. Tā ir uzbūvēta viena visnotaļ liela dīķa krastā, un, ja paveicas, tur var redzēt kaudzēm putnu, pat neejot tālāk. Tomēr šī nebija tā diena, kad paveicās, tāpēc pēc izjūsmošanās par skatu un ieskvērošanās devāmies tālāk.

Tālāk var iet pa kūdras vešanas ceļu, kas ir plats un dubļains, bet var arī pa šaursliežu dzelzceļu. Atminoties mūsu Kunga un Pestītāja vārdus par plato ceļu, kas aiziet pazušanā, mēs aizgājām pa šaursliežu dzelzceļu. Tad tur ir jāskatās, kur nogriezties, kas gan nav īpaši grūti — jāgriežas pirmajā vietā, kur tik tiešām kaut kur var nogriezties (ja iet tālāk, tad pēc diezgan brangas iešanas beigu beigās nonāk lielā un samērā neskartā purva gabalā). Tā nu jo drīzi mēs bijām pie kūdras vērošanas torņa, kas ļoti optimistiski iecerēts kā putnu vērošanas tornis. Putnus no turienes vērot ir diezgan pagrūti, jo tornis uzbūvēts vienīgajā vietā, kur joprojām rok kūdru. Un putniem pārsvarā tomēr patīk ligzdot mierā un laimē aizaugušajos dīķos — vēl jo vairāk tāpēc, ka to Sedā netrūkst, — nevis uz kūdras kalniem vai traktoru kāpurķēdēm. Tomēr no turienes paveŗas plašs skats uz apkārtni, un vismaz man pārgājienos tā ir iecienītākā pusdienu vieta. Ceļabiedri gan to nopēla kā pārāk vējainu un sasēdās uz sliedēm pie torņa. Nu neko, arī tā var.

Pēc jautras iestiprināšanās ar jaunu sparu devāmies tālāk uz nākamo apskates objektu — tehnikas novietni, kam blakus ir tāda paliela sarga būda, kas vienlaikus ir kas aptuveni līdzīgs vadības centram (turpat netālu ir sūkņu stacija, ko arī vajag pieskatīt). Tehnikas novietnē mētājas traktori, kūdras ecētāji un vēl visāda roida, kas tomēr, kā rādās, laika gaitā gājusi mazumā, agrāk bija vairāk (neievēroju, vai tur vairs bija vagoniņi uz kāpurķēdēm vai nē). Tāpat tur ir degvielas uzpildes stacija tieši purva vidū un sargsuns, kas mūs pārlieku ātri aiztrieca prom.

Ejot tālāk, var iziet otrā pusē vienīgajam aktīvajam kūdras rakšanas laukam, kur atkal sākas sliežu loks. Tur ir tuvāk Jērcēniem, nekā Sedai, bet nevajadzētu neko sadomāties: tuvāk tur ir tikai ziemā, kad var staigāt pa aizsalušajiem dīķiem. Ja jāiet pa sauszemi, sanāk mest tādus lokus, ka vienkāršāk būs aiziet atpakaļ uz Sedu.

Par laimi, atpakaļceļš it nebūt nav bez tīkamiem pārsteigumiem. Ja nenogriežas uz dabas takas izpļauto gabalu un turpina iet pa sliedēm, drīz nonāk pie savulaik no sliedēm noskrējušiem kūdras vagoniem, kas turpat arī mētājas (brīnišķīga iespēja fotografēšanai!) Un tieši pretī ir gana ērta pieeja pie jo plaša dīķa (tādu gan Sedā ir diezgan daudz, jāpiebilst), kur tad arī mēs sastapām veselu strēķi putnu.

Putniem, gluži kā cilvēkiem, pirms izlidošanas tīk mazliet pariņķot apkārt, sasaukties un iečekoties lidojumam, un to tad viņi arī tur darīja. Un putnu starptautiskās lidostas nebūt nav mazāk iespaidīgas par cilvēku versijām: katrā ziņā patrāpīties tur tad, kad satiksme ir tiešām dzīva, ir neaizmirstams skats. Putnu bari riņķo, sasaucas, stājas kāšos un, kad viens kāsis sastādīts, virzās uz izlidošanu — skaties un brīnies par tādām pūļa organizācijas prasmēm, līdz kuŗām cilvēkiem ar viņu sastrēgumiem un rindām vēl augt un augt.

Lielā mērā tas bija pasākuma augstākais punkts, jo ir gan grūti iedomāties daudzas lietas, kas oktobŗa sākumā var notikt purva vidū un pārspēt šo skatu. Tomēr atpakaļceļā sanāca pārvarēt nelielu šķēršļu joslu (nekā tāda, lai tas jūs nebaida) un pat apskatīt mazu gabaliņu purva. Nevis seklu dīķu, bet purva, ar visām sūnām, ķērpjiem un tievajām priedītēm.

Pielauzt ļaudis aizbraukt līdz Jērcēnu puses tornim vairs nesanāca, par ko drusciņ žēl, jo Jērcēnu puses tornis nenoliedzami ir ar skaistāku skatu. Toties Kaņepu di(d)žozols visiem patika, un ir jau arī brangs skats: vismaz 450 gadus vecs, tiešām dižs un, lai gan savulaik zibens sperts (un tādēļ ar lielu dobumu vidū, kuŗā var ērti ielīst vairāki cilvēki), tomēr zaļo visnotaļ pārliecinoši un nebūt netaisās nokalst.

Vārdu sakot — Zelta rudens Siguldā ir pārvērtēts. Aizbrauciet tālāk līdz Valmierai, Strenčiem un Sedai, būs ne mazāk skaisti, lai gan citādi. Tagad ir īstais laiks, kamēr putni lido prom. Diemžēl tur nav pieejamas īpaši detalizētas kartes, pat Google Maps laikmetā nē. Tomēr Here karte ir jūtami labāka un pat ļauj puslīdz orientēties. Un, ja drusciņ pameklēsities Gūglē, noteikti spēsit atrast pietiekami daudz, lai tiktu Sedas purvā iekšā un arī ārā.
 
 
05 October 2015 @ 09:58 am
 
Droši vien mazāk sanāk klausīties mūziku, jo skaidra lieta, ka mūzikas atbilstošais raksturlielums ir laiks. Laiks, laiciskums ir mūzikas medijs. Mūzika notiek, tai ir savs sākums un gals laikā, katrai mūzikai ir savs laiks. Redzi, mūsdienās tā ir problēma, jo mūzika skan visur, šķiet, mums visur kaut kur paralēli rokas stiepiena un pogas spiediena attālumā jau skan tāda kā mūžīgā mūzika. Tas mazina mūziku kā notikumu, tās laiciskumu, kas tieši jebkuru skaņdarbu apvelta ar cieņu, jo tieši tas skaņas arhitektūru padara dzīvāku un pilnīgāku par materiālo arhitektūru - normālos apstākļos es allaž varu aiziet un paskatīties uz Doma baznīcu, lai gan pārsvarā tev sanāk skriet garām un ēka vispār ir tikai fonā, kā vēl viens, kārtējais objekts, kam jāpaslīd garām. Reti ir tie gadījumi, kad ēka tev atklājas visā pilnumā, formā un fukcionalitātē. Turklāt tas ir redzes medijs un redze jau tā mūsdienās ir pārslogota. Taču ausis ir intimitāte. Pievieno tam laiku, un tev būs mūzika kā laiciski intīms notikums Tu-izteiksmē.
Tomēr te ar laiku nevajag pārspīlēt, daži tiešām vienādo mūziku ar laiku un ļauj laikam noteikt un definēt mūziku (piemēram, Kirkegors zem estēta pseidonīma mūzikas būtību redz laiciskumā, un attiecībā uz sekulāro mūziku viņam, protams, taisnība, Kirkegors tur raksta specifiski par Mocarta Donu Žuanu). Taču es domāju, ka mūzikas īstais telos ir bezgalība. Protams, mūzika ir laiciska un galīgi uzbūvēta, mūzikai ir sākums un gals, tai ir maņu un cilvēka laikizjūtas robežas, taču, t a č u - pavisam noteikti ir iespējams šos galējos un laiciskos elementus kombinēt un sakārtot tā, ka paveras un atspīd ceļš uz bezgalību. Tāpēc ir ļoti grūti aprakstīt bezgalību, visi svētie raksti un filozofijas tam ir laba liecība, tur tikai caur līdzībām un simboliem, taču mūzikā tev pat nevajag simbola pastarpinājumu, tu reizēm tiešām dzirdi, kā bezgalība ielaužas laikā un caurstrāvo, piepilda to.
 
 
04 October 2015 @ 11:01 pm
HELP  
gribu dibināt viena dalībnieka grupu, man vajag tikai
*sintezatoru Morg vai Korg, neatceros
*bungu komplektu ar vismaz vienu bojātu elementu
*elektronisko ģitāru un vadu arī
*kādu pedāli noteikti
*pastiprinātāju (vintage)
*ērģeles (īstas)
*dēmonisku meikapa komplektu
*rihtīgi augstas ambīcijas
 
 
mood: bijām sēnēs <3
 
 
04 October 2015 @ 09:18 pm
dievišķā komēdija  
šobrīd nezinu kā justies - varbūt laika ierobežojums, kurā šis darbs bija jāpieveic, varbūt manas ekspektācijas bija pārāk augstas, bet grāmata atstāja savādas sajūtas. kaut ko līdzīgu piedirsienam. brīžiem neizturami kaitināja dantes izredzētība. nu, cik pašpārliecinātam cilvēkam jābūt, lai piešķirtu sev iespēju iziet cauri ellei, šķīstītavai un paradīzei, laiku pa laikam vēl pārāk manāmi tekstā ievijot to, kāda tad nu iespēja tam ir dota. pat augustīns ar savu piezemētību šobrīd šķiet baudāmāks, kas principā lieliski sasaucas ar dzīvi - piezemēti cilvēki vienmēr izraisa patīkamas sajūtas, it īpaši to skatieni, kas tiek vērsti grīdā
 
 
04 October 2015 @ 10:15 pm
me to myself.  
drunk dear self
 
 
04 October 2015 @ 10:06 pm
 
"If you’ve got a blank space, baby ... just enjoy it, rather than trying to find something (or someone) to fill it"

Tā kā es ar zināmu regularitāti izjūtu milzu nepieciešamību vienkārši pasēdēt klusumā un padomāt, tad es es to nesaucu par garlaicību, bet kopumā ļoti piekrītu šajā rakstā sacītajam:
http://www.theguardian.com/commentisfree/2015/sep/28/boredom-cures-privilege-free-mind
 
 
04 October 2015 @ 09:58 pm
 
Man patīk, ka ir tādi, kas raksta viskaut ko par zinātni, pro-science, more science, zinātnes aktualitātes, uz zinātni balstīts pasaules uzskats, tomēr vienlaikus visur sevi dēvē par skeptiķi, dibina skeptiķu biedrības un nes skepticisma vēsti pasaulei.
 
 
04 October 2015 @ 07:49 pm
 
Šodien, ar vairāk kā 2 ned. novēlošanos, atzīmējām kāzu gadadienu. Pie grieķiem.
Man gandrīz smieklu histērija sākās, kad Maksis un Līna nevarēja paciest Annas uzvešanos. Vēl nesen viņi paši tā uzvedās! Un viņi bija divi! No otras puses - es joprojām sarkstu, kad bērna restorānā nobļaujas : " mammu- KAKA!"
Tags:
 
 
04 October 2015 @ 07:24 pm
 
Kad ASV bumbo Sīriju - medijos tas ir pašsaprotami, tas notiek pēc noklusējuma. Piemin, ka ir tāds notikums, un viss.
Kad Krievija bumbo Sīriju - ak nē, šausmas, bezprecedenta, Krievija ko tādu, "ārzemju intervences", nav veikusi sazin cik gadu kopš Afganistānas (ko?), un - kas pats galvenais - ziņas par sabumbotiem bērniem. Bēēērniem!

Es sapņoju par pasauli bez pasaules policistiem. Es sapņoju par pasauli, kur šie abi, tik atšķirīgi un tomēr tik līdzīgi - atceltu viens otru. Es sapņoju par pasauli, kur tādas valstis kā Latvija var runāt ar šiem lielajiem lapsām un ežiem kā līdzīgs ar līdzīgu, ja vajag - arī no morālajām spēka pozīcijām, ja vajag - arī savaldot lielmaņu bramanību. Tieši tāpēc mums vajag nation states, jo laiks kopš impēriju sabrukuma līdz nākamajām transnacionālajām federācijām bija pārāk īss. Tieši tāpēc mums vajag nācijvalstis - lai čakarētu pasaules policistus un totalizācijas centienus. "Mums vajag savienības, lai mazajiem arī beidzot būtu teikšana" - nepareizi, tas mazums ir tavā galvā, pasaules policistu čukstēts, lai mazie līstu savienībās un paliktu mazi, ka tik neceltu galvas augstāk.
 
 
04 October 2015 @ 07:21 pm
 
Patiesība ir pieredze (patiesību pieredz). You are exposed to it. Tā nav atpakaļskatā iesavināma. To nešķetina, ar predikātiem tikai pastarpināts sakars. Patiesība ir notikums. Norise.
 
 
04 October 2015 @ 05:00 pm
 
Nereti sakarīgie krievi, lai apzīmētu padomju periodu, lieto epitetu "lopiskums", "lopiski", "kā lopi", "vispārējais padomju dzīves lopiskums". Retāk dzirdēts, ka latvieši vai lietuvieši lietotu šo apzīmējumu attiecībā uz laikmetu, interesanti, kāds pie mums atpakaļskata refleksijā ir korespondējošais līdzīgu sajūtu izteicošais apzīmētājs?
 
 
04 October 2015 @ 02:53 pm
 
nepareiza
 
 
04 October 2015 @ 02:44 pm
tas par tiem 7.3 miljardiem  
"somewhere

there is a woman in China holding a black umbrella so she
won’t taste the salt of the rain when the sky begins to weep,

there is a 17 year old girl who smells like pomegranates
and has summer air tight on her naked skin, wrapping around her scars
like veins in a bloody garden, who won’t make it past tomorrow

there is a young man, who buys yellow flowers for the woman
in apartment 84B, who learned braille when he realized she
couldn’t read his poetry about her white neck and mint eyes

there are people watching films, opening mail with the
heading of ‘i miss you’, cooking noodles with
organic spices and red sauces, buying lemon detergent,
ignoring ‘do not smoke’ signs, painting murals
of his lips in abandoned warehouses, chewing
the words ‘i love you’ over and over again, swallowing
phone numbers and forgotten birthdays, eating
strawberry pies, drinking white wine off of each
other’s open mouths, ignoring the telephone,
reading this poem

somewhere
someone is thinking
i’m alone
somewhere
someone finally understands
they never really
were"
 
 
04 October 2015 @ 12:53 pm
ja gadījumā sastopat mani 6. palātā  
noskatījos 4 filmiņas no lielā kristapa. 70 to go.
 
 
04 October 2015 @ 12:05 pm
 
Šorīt cēlos sešos, astoņos un desmitos..
Aknu tīrīšana? Nekad vairs!
 
 
03 October 2015 @ 11:55 pm
hashtag what am I doing with my life  
Tags:
 
 
03 October 2015 @ 10:25 pm
 
taisni tik garlaicīgi, lai uzkontūrētu seju, piebāztu krūšturi ar vati, uztaisītu selfiju un pieteiktos tinderī. varbūt labāk jāiedzer, lai pāriet.
 
 
03 October 2015 @ 07:08 pm
 
Man liidz galam jaasaprot vaarda samierinaaties noziimi jo es gribu buut samierinaajusies un vai t i cerams tas noziimee justies briivam no taa kas nomociija pirms samierinaasanaas?
 
 
03 October 2015 @ 02:05 pm
 
Šodiena - esmu jau paguvusi izvārīt ķirbja biezzupu un ar galvu ieskriet sienā.
 
 
03 October 2015 @ 06:46 pm
 
7.3 billion people experienced this day in a different way.
 
 
03 October 2015 @ 11:49 am
 
vakardienas lieliskākā pārteikšanās Gunas dzimšanas dienas vīna dzeršanā bija brīdis, kad Guna paziņoja, lai viņai padod Old Spice, gribas iedzert. tā nu mēs pārkrustījāmies, nošausminājāmies un sapratām, ka pienācis odekolona dzeršanas vecums. un tad ļoti smējāmies.
 
 
03 October 2015 @ 12:23 am
 
Nu bļ*ģ, kāpēc manas domas tik bieži pārmāc politiskais, nevis reliģiskais.
Pareizi, jo reliģisko domāt ir grūti.
Būsim godīgi, domāt politisko vispār ir viena no visvieglākajām padarīšanām.
Domāt ētisko arī nav tik viegli.
Kaut gan ideālā pasaulē (veselīgā domu telpā) ētiskais pārklājas ar politisko.
 
 
02 October 2015 @ 10:47 pm
 


* )