07 February 2023 @ 09:36 pm
Ragi duunjaas  
https://www.dailyrecord.co.uk/news/scottish-news/dozens-scottish-power-wind-turbines-29135763


A turbine with 120M diameter will shed around 62kg of microplastics per year in the form of epoxy resin. Epoxy resin contains bisphenol A (BPA).
The World Health Organisation states that drinking water should have a maximum of 0.1 micrograms of BPA per litre to be safe. One kg of BPA is sufficient to render 10 billion litres of water unsafe to drink.
https://www.shetnews.co.uk/2021/10/19/microplastics-from-wind-turbines/

https://stopthesethings.com/2023/01/31/scotland-littered-by-tonnes-of-toxic-plastics-shed-by-thousands-of-wind-turbine-blades/

https://twitter.com/wmiddelkoop/status/1621808659851366400

#greed
#DarkAge
 
 
07 February 2023 @ 09:31 pm
 
atbraucu mājās, tikko kā vīru ieraudzīju, metos bučot. esmu ļoti sajūsmā par dzeltenajiem gumijniekiem ar metāla purnu. tieši tādiem, kā man vajag
tāda, lūk, padzīvojušu ļaužu romantika
 
 
07 February 2023 @ 08:56 pm
 
kad jau domāju, ka vairs nekas neuzrunā, parādījās the man who fell to earth.
lai gan vispār man arī divas grāmatas stāv gatavībā.
 
 
07 February 2023 @ 05:37 pm
runājot par enerģētiku  
Nu jā, konspirācijīgi un tā. Pat wild, bet tomēr.. Tam, ka Tesla tika iznīcināts kopā ar viņa atklājumiem (gan jau tie ir noglabāti drošā vietā) bija dibināts iemesls. Nejaunu viņa ūsas kādam nepatika.
Vispār foršs kanāls. Tur gan par woo-woo lietām gan meinstrīma atzītām dīvainībām īsos konspektos un ar atsaucēm tikai uz to, kas zināms. Faktoloģiski, bez fanātisma gan pros gan cons, ja iet runa par konspi vai citām nepierād(āmām)ītām teorijām (piem. simulācija).

 
 
07 February 2023 @ 05:33 pm
 
Par citiem gadījumiem neko, bet attiecībā uz šo uz mani arī iedarbojās Mandela Effect. Filmu pirmo reizi redzēju pusaudžu gados pirms internetiem un ne ar vienu netiku par to runājis tā, ka peer pressure atkrīt. Tā bilde bija pilnīgi skaidra un pašsaprotama. Varbūt viņai vnk bija netīri zobi. Vai arī Dikam bija taisnība par gļukiem Matricā.
 
 
 
07 February 2023 @ 07:54 am
 
Ir vienas tādas vīriešu smaržas, ko ārpus autobusiem laikam neesmu saodusi. Foršas, vīrišķīgas, svaigas, drusku pikantas. Jocīgākais, ka ne tikai šoferiem gados (tādas atceros jau no savas bērnības), bet arī tiem, kas +- manā vecumā. Diez tas pieder pie amata apraksta? Še tev autobusa atslēgas, ā jā, ņem arī šīs smaržas, baigi labās
 
 
06 February 2023 @ 03:06 pm
februāris  
19884. Metenī bērnus bāž maisā un sviež pār sētiņu kupenā, lai guļ līdz pavasarim, lai nebūtu jābaro.
/E. Lācis, Tirza./

senču gudrībā balstīts risinājums mežonīgās inflācijas (un kapitālisma) apstākļiem.
Tags:
 
 
06 February 2023 @ 03:07 pm
 
ar administratīvo darbu vislabāk palīdz iztēlošanās, ka esmu kādā harmsa miniatūrā.
 
 
06 February 2023 @ 10:32 am
SDA  
Poll #21586 Būtiskas izvēles
Open to: All, results viewable to: All

Ko darīt ir svarīgāk - rakstīt vai dzēst?

View Answers

Sūds jautājums - rakstīt, protams!
1 (14.3%)

Dzēst. Un izdzēs šito pollu, ja!
0 (0.0%)

Vispirms rakstīt, tad dzēst.
1 (14.3%)

Vispirms dzēst, tad rakstīt.
2 (28.6%)

Pilnīgi vienalga - ja vien dzer alu!
3 (42.9%)

 
 
06 February 2023 @ 09:22 am
 
šorīt atveru tvitteri, un tur jau algoritms man piedāvā kādu pērli, un es atceros bīstamo sakaru teikumu par to, ka "like most intellectuals, he is intensely stupid".
mani arī pārsteidz lietas, ko pieauguši cilvēki vispār raksta tur. tik braši sludina savus viedokļus kā tādu vispārpieņemto patiesību bez nekādas paškritikas. kad tu to pasaki sarunā, tas vēl tā, bet kad tu to uzraksti un tas paliek internetā uz visiem laikiem ikvienam redzams... makes you wonder. 

p.s. ciba nav tviteris.
 
 
05 February 2023 @ 07:35 pm
real research  
Scanning a Predynastic Granite Vase to 1000th of an Inch

Granīta vāze no Ēģiptes (lēsts, ka atradums no 5000 gadus veca perioda), kura tikusi noskanēta ar aviācijas industrija līmeņa metroloģijas ierīcēm, kas dod 3d projekciju ar precizitāti līdz milimetra simtdaļām.
Gandrīz visās dimensijās simetrija, perpendikularitāte (starp kakla virsu un iekšējo cilindru), paralēlisms. Sfēras(elipsoīda) virsmas simetrija no jebkura punkta līdz centra asij nenokrīt zemāk par milimetra desmitdaļām.
Tas pats attiecas uz vāzes rokturu savstarpējo paralelitāti, perpendikularitāti un attālumu attiecībā pret vāzes kaklu.
Virpošana izslēgta, jo objekts ir taisīts no monolīta granīta gabala un rokturi to nepieļauj.
Izgatavot šādu objektu pat mūsdienās būtu problemātiski. Būtu vajadzīgs daudzdimensionāls CNC aparāts un arī tad šāda precizitāte būtu ļoti labs rezultāts. Pasakas par roku darbu ar bronzas/vara instrumentiem pilnībā atspēkotas (protams, goes without saying, jo granīts Moh skalā ir 6-7, bet varš/bronza 3-4, tāpēc pat primitīvāki objekti ir problēma). Mēs runājam par lielumiem no pus mata līdz pāris papīra lokšņu biezumam. Būtu vēl interesanti, lai izmēra pulētās virsmas kvalitāti, lai noteiktu aptuveni kāda veida slīpēšanas tehnika būtu jāpielieto mūsdienās (pieņemot, ka slīpēšana vispār tikusi darīta). Tāpat kāda veida apstrādes pēdas ir vāzes iekšpusē.

Mērījuma rezultātus var apskatīt šeit.
 
 
05 February 2023 @ 06:38 pm
 
mīļā ciba, paldies par atbalstu, lūzuma nav!
pēc jūsu visu teiktā apkopojuma vakar aizbraucu tikai uz koncertu un uz traumām ne, bet roku gan iesēju savā ugunīgā piejūras saulrieta lakatā kā slingā (lūk, viņš ir ne tikai skaists un silts, bet arī citos veidos praktisks)
šodien aizgāju pastaigā vispirms līdz stradiņiem, jo tāpat pa ceļam un kāpēc lai neizmēģinātu laimi
tur mani jau pie ieejas laipni informēja, ka stradiņu neatliekamā palīdzība nodarbojas ar iekšējiem orgāniem (varbūt jums šis info kādreiz noder) un ar ekstremitāšu un rentgenu lietām varianti ir tieši divi – traumas un 2. slimnīca (viņiem pat ir sagatavota grezna mapīte ar šo iestāžu adresēm un traumpunktu ieejas foto)
gāju tālāk uz 2. slimnīcu, traumpunkta reģistratūrā rātni lasīju viktora freiberga kinomāna slimības vēsturi, starp ārstu un rentgentelpu bija notikuši klusie telefoni un man taisīja rentgenu plaukstas locītavai, ar kuru viss ir vislabākajā kārtībā, bet tā kā es esmu pļāpa, uztaisījām arī to sānskatu, kādu man vajag (urā pieredzei ar metakarpāļa lūzumu!)
šajā gaismā gan savu sasituma diagnozi uzskatīšu par pilnīgi spēkā esošu tad, kad datamedā redzēšu savu rentgenu pati savām acīm (visstādsaizdomīgs)
bet esmu ļ. priecīgs, un paldies visiem par komentāriem un ziņām un zvaniem, visus mīlu

upd: viss šis prieks man prasīja 1 h 40 min 2. slimnīcā un 7 eiro, what's not to like
 
 
04 February 2023 @ 09:13 pm
februāris  
gan mēs, gan Decibels katrs savā kalendārā velkam krustiņus līdz viņa brīvlaišanai. šobrīd jau nedēļu nodzīvojis bez ārā iešanas. viņš ir atkopies un sakopies un rīt vēl pēdējā AB šprice. caurums ir diezgan aizvilcies, tūskas nav, vairs nesmird, tik apakšpusē vēl tāda kā kabata, kurā krājas caurspīdīgi balts brūces eksudāts. mugurkauls zaudējis asumu un apaudzis ar smuku miesiņu. ēd dūšīgi un neizvēlīgi. kastīti viņš ir apguvis aptuveni. regulāri izrāda vēlmi iekakāt dīvānā un divas reizes ir to izdarījis. dīvāns gan jau no sākuma tika apklāts ar miskastes maisiem un vecu pledu, tā kā vismaz savākšana nav ļoti grūta. bet visādi citādi ar smagām nopūtām un neapmierinātību izmanto kastīti. lielākā problēma ir tajā, ka viņš jūtas labi un viņam ir garlaicīgi. drusku paguļ un tad staigā apkārt drausmīgi bļaudams. no durvīm uz logu, tad citām durvīm un citu logu un tad sēž vienkārši telpas vidū un bļauj. diemžēl viņu nav iespējams nekā izklaidēt, jo viņa pasaulē neeksistē spēlēšanās koncepts - uz mantiņām nereaģē nekā vai izvairās. pētīt māju, kāpt uz skapjiem, izokšķerēt pakšus viņam neinteresē, viņš pārsvarā staigā pa vienām un tām pašām trajektorijām. multenes skatīties viņš nemāk, viņš nemēģina skatīties uz ekrānu (ja Riksim rāda kaķiem domātos video gan telefonā, gan kompī viņš skatās, groza galvu un ķeksē ar ķepu). viņš vispār ir neattapīgākais kaķis ar kādu man bijusi darīšana. nenormāli mīļš un sirsnīgs, bet totāls baurs/urla. vienīgais veids, kā atklājām, kā uz brīdi var iepriecināt un nomierināt Decibelu ir sapūst guļamvietā kaķumētras spreju. tad viņš kādu laiku tur valstās, nebļauj un arī uz kādu laiku iemieg. nu vēl var ņemt rokās un auklēt kā zīdaini, stāvot kājās. tas viņam arī patīk. viņš guļ rokās, spiežas klāt un murrā. vienkārši klēpī neder. vistrakāk ir naktīs. viņa ne visai labo kakāšanas paradumu dēļ atstājam viņam pieejamu koridori, kurā ir wc kastīte un virtuvi, kur vienā krēslā viņš ir iecienījis gulēt jau no laikiem, kad viņš tikai sāka pie mums nākt, ir barība un ūdens. bet guļ viņš ļoti maz, pārsvarā staigā šurpu turpu bļaujot, skrāpējoties gar durvīm un kāpj uz virtuves galda dauzīties pie loga. galds jau pamatīgi saskrāpēts. Rikardo arī ļoti izbesījies par visu šito. manliekas viņš sācis Decibelu nicināt. nu vismaz tādas jūtas, manuprāt, pauž viņa sejas izteiksme.

otrdien no rīta vedam kastrēt un nočekot kakla caurumu. tad lai izguļas un adjū. manliekas, viņš sapņo par to kā aiziet kādam kaķim iedot pa seju. tikai nezinu cik viņam bez oliņām vēl to gribēsies. gan jau kādu laiku vēl interesēs. es, savukārt, sapņoju iztīrīt, izvēdināt un sakārtot māju, un par mieru un klusumu.

tādas, lūk, jaunākās kaķu ziņas.

(esmu sākusi ļoti apbrīnot cilvēkus, kas regulāri dod pagaidu mājas visādiem random bezmāju kaķiem visādos random veselības stāvokļos)
Tags:
 
 
04 February 2023 @ 08:50 pm
 
šodien pamela, a love story.
Tags:
 
 
04 February 2023 @ 08:08 pm
Ides  
Rajona runči ļooti sparīgi debatē par teritoriju un dāmām. Man kaut kā bija šķitis, ka parasti tas tomēr notiek vairāk martā?
 
 
04 February 2023 @ 06:27 pm
 
mīļā ciba, padoms vaig
ir pamats domāt, ka esmu (atkal) salauzusi roku
gandrīz identiski kā viņreiz, tikai šoreiz labo, lol
kur mums rīgā ir vēl kāds traumpunkts bez arsa (tas atvērsies tikai pirmdien) un traumām (negribu noslogot valsts medicīnas sistēmu, kuru vajag cilvēkiem ar reālām problēmām)
no privātās medicīnas es zinu tikai arsu, bet jābūt taču vēl kaut kam?
 
 
04 February 2023 @ 04:53 pm
Looking down  
https://youtu.be/0AtTM9hgCDw

#NDEs
 
 
04 February 2023 @ 02:21 pm
 
"Nakazawa's graphic presentation of what it was like to survive the bombing of Hiroshima should be required reading for all citizens, beginning with the President. Perhaps then we might gain the maturity to stop such madness."
Hunter and Amory Lovins
Friends of the Earth

ISBN 0-86719-602-5
 
 
04 February 2023 @ 10:17 am
to appease the gods  
"Though it seems barbaric and unforgivable to us thousands of years later, .. were merely doing what they hoped would revive their nation and return balance to nature and life."
https://archaeology-world.com/what-made-this-ancient-society-sacrifice-its-own-children/

"Take the jab to save granny"
https://sciencenorway.no/archaeology-history-children-culture/inca-kids-drugged-before-being-sacrificed/1389008

https://www.nbcnews.com/think/opinion/science-proves-kids-are-bad-earth-morality-suggests-we-stop-ncna820781

Cannibalism: A health warning
"..the good news is that consuming cooked human flesh is no more dangerous than eating the cooked flesh of other animals."
https://archive.is/1qZmd

#HowCultsWork
#BrainwashRinseRepeat
 
 
04 February 2023 @ 07:50 am
origins of WWIII  
https://youtu.be/JyT-NAOOdkA?t=414

https://youtu.be/9vPg_sVTbEA?t=1868 since 1998

#PoliticsOfAmnesia
#sleepwalking
#Sachs
 
 
03 February 2023 @ 09:38 pm
 
Alkonautisma sakarā, retu reizi Hederai par kaut ko ir taisnība. Zinu kā speciālists, kas jau gadiem nodarbojas ar pašierobežošanas mēģinājumiem. Daļēji kaut kas sanāk, jo senāk bija daudz sliktāk. Vīkendu dzeršana īpaši slikti sāk atsaukties kļūstot vecākam, kad vielmaiņa vairs nespēj ātri detoksicēt organismu. Pirmā paģiru diena ir tika ziediņi. Pēc tam ir viena vai divas dienas fona depris, kas rada vēlmi to 'izārstēt' utt. Papildus tam liels risks šajā periodā saķert vīrusus vai saraut muguru utt. Nervu un imūnsistēmas crash.
 
 
03 February 2023 @ 09:22 pm
 
Trauku feja šodien atkal bija vēlīga. Dabūju divas Vaidavas bļodiņas māla krāsā ar baltu iekšu, vienu terīni, sešus mazus šķīvīšus ikdienai (ne apakštases, varēšu servīzes apakštases nolikt augšā un 'taupīt'), trīs pelēka ažūra stikla bļodas un vienu zaļganu.
 
 
03 February 2023 @ 05:42 pm
 
The word pizzle is also known, at least since 1523, especially in the combination "bull pizzle", to denote a flogging instrument made from a bull's penis.

 
 
03 February 2023 @ 02:35 pm
 
Mana alkohola patēriņa statistika dienas/gadā:

Gads | Dienas
-----+-------
2018 | 131
2019 | 138
2020 | 186
2021 | 177
2022 | 243

Ievērojiet pēdējo gadu? Es domāju, ka tur vainojamas vakcīnas.
 
 
03 February 2023 @ 12:22 pm
 
Interesanti, ka alkoholismam nav skaidras definīcijas: https://en.wikipedia.org/wiki/Alcoholism

Atkarība jeb nespēja atteikties no lietošanas noteikti ir noteicošā iezīme un princips pēc kā nosaka citu vielu atkarības.

Ļoti interesanti, kāpēc vieniem ātri rodas atkarība, bet citiem tā nenotiek. Ar opioīdiem to mēģina skaidrot, ka ir cilvēki, kuriem ir piepildīta dzīve, attiecības, darbs utt., atkarības nerodas vai varbūt viņi vieglāk tiek tām pāri. Iespējams, ka tā ir, tikai jāskatās, vai tas nav pārāk vienkāršs atpakaļskata izskaidrojums.

Bet ir cits aspekts – arī bez atkarības alkohols nodara lielu postu veselībai. Agrāk bija izvērtēti limiti, cik daudz alkohola var nedēļā dzert, lai tas nekaitētu, bet tagad uzskati pamazām sliecas uz domu, ka nav tādas robežas. Jebkurš alkohola daudzums ir kaitējošs, protams, jo vairāk lieto, jo kaitējums ir lielāks. Tas nenozīmē, ka kādam, kas tikai pa svinībām iedzer kādu glāzi alus vai vīna, tagad būtu jāsatraucas. Bet tehniski visveselīgāk tomēr ir nedzert nemaz.

Tiem, kas apzinās savu atkarību, un tiem, kas apzinās, ka atkarīgs var kļūt praktiski ikviens, ir pamats iebilst pret alkohola kultūru sabiedrībā. Zazim šajā jautājumā ir pilnīga taisnība. Alkohola glorifikācija ir jāizbeidz.

Papildinājums: Alkoholisms ir problēma arī UK un Spānijā. Varbūt mazāka nekā Latvijā, bet nevar par visu spriest no ārišķībām sabiedrībās, kuras cenšas paturēt nesmukās lietas ģimenē. Reiz es sadraudzējos ar vienu spāni, un viņš ar nožēlu reiz pastāstīja, ka viņam brālis ir alkoholiķis. Bija aizgājis tik tālu, ka reiz šis brālis bija lūžņos nodevis (par kapeikām) šī spāņa mājas saules paneļu invertoru (kurš maksā tūkstošus), lai tikai nopirktu kārtējo šmigas pudeli.
 
 
03 February 2023 @ 01:07 pm
februāris  
es nevarētu teikt, ka esmu sajūsmā par to, kā ir iesācies šis gads. drausmīgi daudz stresa dažādās frontēs. zirgu staļļa remonts un problēmas ar cirka bardaku. pirmās izrādes bija drausmīgas, jo cirks tā arī nebija salabojis staļļa tualetes un gaismu skatītāju zonā (un izskatās, ka nebūs arī uz nākamajām izrādēm) + bija vēl miljons neizdarīti svarīgi sīkumi. par mūsu naudu remontētajā kabinetā ir auksts un ir nezkāpēc izmestas ārā čupa ar kabineta mēbelēm. viss joprojām stāv kastēs un nekas nav atrodams. Decibela epopeja, kura joprojām turpinās un turpināsies līdz otrdienai. mēs visi esam viens otram drausmīgi noriebušies. mums Decibels - mēs viņam. viņš tikai staigā apkārt un bļauj un grib ārā, kakā dīvānā un grib kasīt savu brūci. fords, kam decembra skatē ielika vienu divnieku, kas tika saremontēts un mašīna praktiski netika kustināta, tagad dabūja 9 divniekus un tas papildu izmaksām, rada arī loģistisku jebļu. K visu laiku migrēnas. visu laiku. Salaspils mājā cīņā par hegemoniju ir pilnīgi uzvarējušas kaķu kakas. aizbraucu tur gulēt pēc 5h garas sapulces, man uzklupa iedzēris tētis, kurš gribēja, lai es eju lejā fočēt īrnieces kaķu kaku un citas drazas ārprātu un lieku bildes feisbukā. tad mēs viens uz otru bļāvām - es par to, ka sociālie tīkli tā nedarbojas, viņš, ka vairs nevar to izturēt. un tad atkal es - ka lai viņš iet un to saka īrniecei, nevis man. viņš uzskata, ka es esmu vismaz daļēji esmu par to atbildīga, jo tā ir mana draudzene. tas nekas, ka vairs nav. tad viņš aizgāja uz viņu bļaut pats, koridora vidu viņa savāca, bet es nākamajā dienā nogāju lejā un gandrīz papildināju to drazu ar savu vēmienu. pie kamīna un plikas dēļu grīdas ir vnk čupa ar kādām 10 kaķu kakām. ar Arāja projektu ar neiet baigi gludi. uzzinājām, ka ebreju kopiena ir sašūmējusies par to, ka izrāde par holokausta noziedznieku notiks cirkā. par to cirks - joki, klauni, pasmiešanās konotāciju. un ar scenogrāfiju arī galīgi neiet kā plānots, viņa negrib iespiesties esošajā budžetā. karoč visu laiku ir kaut kāda nepatīkama ņemšanās un nebeidzamas problēmas. būtu arī vieglāk, ka tās visas būtu par vienu tēmu, nevis ļoti dažādos virzienos, tas šausmīgi noņem enerģiju un spēju koncentrēties. ļoti, ļoti gaidu Decibela brīvlaišanu, lai vismaz mājās varētu dabūt miera sajūtu.

jābrauc peldēt un slēpot.
 
 
03 February 2023 @ 10:46 am
singularitāte  
Mahājānas budisms laikam ir viskrutākais.
 
 
03 February 2023 @ 07:37 am
 
Tagad ir arī iznācis Kokrena grupas (Cochrane group) pētījumu apskats, kurā secināts, ka esošie pētījumi ir zemas kvalitātes un neliek domāt, ka maskām ir bijusi kaut kāda efektivitāte gripas vai kovida ierobežošanā. Atgādināšu, ka Kokrena grupa ir zelta standarts pierādījummedicīnā.

Ar to arī jautājums ir izsmelts. Ar šādiem datiem nekādas rekomendācijas par masku valkāšanu nevar tikt dotas, vēl jo vairāk, tas nav nekāds iemesls masku mandātiem.
 
 
03 February 2023 @ 09:08 am
 
Visiem tiem, kam tā publiski sāp sirsniņa par sabiedrības ligām, vajadzētu iestāties kādā baznīcas labdarības organizācijā kā voluntierim vai kaut vai strādāt, piemēram, rehabā par māsiņu, nevis tikumsignalizēt internetos.
 
 
02 February 2023 @ 09:49 pm
starstruck dilettante  
https://youtu.be/j9ztagziE3U?t=137

#Barnes
#JBP
#WarWhores
#NouveauRiche
 
 
02 February 2023 @ 04:05 pm
(ne)karjerisms  
Reti sastopu jēdzīgus padomus karjerai un darbam, bet te John Evans bliež ļoti labi.
1: Act your way into a new way of thinking and being. You cannot wholly discover yourself by introspection because you need experimentation and feedback.2: Stop trying to find your true self. You are, after all, seeking to pivot so focus your attention on which of your many possible selves you want to test and learn more about.3: Allow yourself a transition period in which it is okay to oscillate between holding on and letting go. Better to live in the contradictions and explore options than to come to a premature or stultifying resolution.4: Resist the temptation to start by making a big decision that will change everything in one fell swoop. Use a strategy of small wins, in which incremental gains lead you to more profound changes in the basic assumptions that define your work and life. Accept the crooked path.5: Identify projects that can help you get a feel for a new line of work or style of working. Try to do these as extracurricular activities or parallel paths to begin with so that you can experiment seriously without making a commitment. After this, deliberately opt to use a new style of working to stretch yourself and seek out some feedback from those who excel in this new (to you) way of getting things done. Keep a journal to force you to notice and record changes as you go.6: Don't just focus on the work. Find people who are what you want to be and who can provide support for the transition or pivot you want. But don't expect to find them in your same old social circles. Push into new ones.7: Don't wait for a cataclysmic moment when all truth is revealed. Use everyday occurrences to find meaning in the changes you are going through. Practice telling and retelling your story. Over time, it will clarify. Your journaling will become your friend in this.8: Step back. But not for too long.9: Change happens in bursts and starts. There are times when you are open to big change and times when you are not. Seize opportunities.
 
 
02 February 2023 @ 04:09 pm
 
tās cajun garšvielas uz cūkgaļas baigi labās, ļoti garšo. Tik mērce gan par asu, bet nu citreiz zināšu kā sataisīt
Tags:
 
 
02 February 2023 @ 12:16 pm
 
Aaaaaaa!!! Es šodien pieskāros bruņurupucītim! Un viņš bija vēss un sauss un brīnišķīgs un maigs un mana sirds iedegusies kvēlā mīlā un alkās
 
 
02 February 2023 @ 11:04 am
 
Viss ko lasu un redzu - dzemdību ierosināšana un mākslīgā oksitocīna lietošana palielina dzemdes rētas plīsuma risku, savukārt, mazuļa izmēram uz to būtiskas ietekmes nav. Tikmēr ārsts vakar stāsta, ka vajag inducēt jau 39.nedēļā. Visu nakti negulēju, jo nezinu kā tikšu galā ar savu people pleaser teicamnieces sindromu, plus uzņemties reālu atbildību ar lēmumu jomā, kurā izlasīju trīs grāmatiņas.
 
 
02 February 2023 @ 10:37 am
 
Nelielas pārdomas par teātra izrādi Brands un pašam par sevi.

Es īsti nezinu neko vairāk tikai par to, ka ir tāda izrāde, kas ir balstīta uz jau iepriekš zināmu stāstu un tā, cik saprotu, ir kaut kādā mērā pielāgota mūsdienu skatītājam un progresīvajām idejām, jo galvenais varonis oriģināli ir vīrietis, bet to tēlo sieviete. Ja es mēģinātu īsumā aprakstīt par ko ir izrāde un savu skatījumu uz to, es teiktu, ka tā ir par kristīgiem (varētu arī teikt, ka vispārēji reliģiskiem) ideāliem, ego, dusmām, ģimeni un cilvēku būtību kā tādu. Es neteiktu, ka ir izteiktas līdzības, bet man kaut kā brīžiem atsita Trīra Dogville - stāstījuma veids ir kaut kādā ziņā līdzīgs, tā pati cilvēka būtības ideja, bet citādākā veidā.

Kas man parasti ir galvenais takeaway pēc šādas tematikas darbiem - atvieglojums ka es vairs īsti nejūtu emocionālu saiti ar visu šo ņemšanos par laicīgām piesaistēm un visu šo kristīgo vai pat vispārēji spirituālo tematiku. Neopagāns? Varbūt tas ir tas. Es teiktu, ka visu vienkārši uztveru par vienu. Kas man ir miesisks baudījums, manā skatījumā, arī vismaz kaut kādā mērā ir manai dvēselei. Nav viena bez otra. Protams, es izšķiru vairāk ego-orientētas lietas un vairāk it kā garīgākas lietas - tādas, kas mani paceļ augstāk, padara manu un es domāju - arī apkārtējo dzīvi labāku. Senāk es tā nedomāju, senāk manī arī bija šīs garīgais pret laicīgo mūžīgās pārdomas. Manā skatījumā tā ir īsta elle! Protams, negribētos trivializēt izrādes tematiku, jo tajā parādītas dažādas izvēles, kas cilvēkam savā dzīvē jāizdara un es domāju, ka tas varētu tik pat labi arī attiekties uz pieturēšanos pie jebkādām lietām, ko turi vērtē un tas patiešām ir grūti. Tas pats arī par pieturēšanos pie saviem ideāliem un sava vārda turēšana.

Zinu, ka patiesi reliģiski cilvēki tā nedomātu, bet man tomēr tāda, izrādes varones uzvedībai līdzīga, tiekšanās pēc ideāliem un citu cilvēku "izsvēršana" caur tiem šādā mērā, šķiet visai izteikta sava ego izteiksme. Diezgan pretēja pret to, kas, manuprāt, mums būtu jādara, ja vēlētos kļūt garīgāki vai kā man labāk gribētos teikt - ētiskāki. Šo vārdu savietojamība noteikti vēl ir cits, liels atsevišķs jautājums. Tomēr tajā pašā laikā sekošana saviem ideāliem tik lielā mērā pat varētu būt apbrīnojama, ja vien tas tā neietekmētu apkārtējos un, visvairāk tieši, tuvākos cilvēkus.

Par izrādi kā tādu negribētos teikt neko sliktu. Galvenās aktrises sniegums bija intensīvs un iespaidīgs, ne mirkli nebija šaubu par paustajām emocijām. Filmētājs Jēzus, kas arī taisa video-selfijus - kur 21.gs. bez tā. Otrā dimensija izrādei, kas tika panākta ar projicētu video (nesapratu tomēr līdz galam vai tas tika straumēts no kameras vai nē - brīžiem likās, ka jā, bet brīžiem - ka nē) bija interesanti un deva iespēju saskatīt aktieru sejas izteiksmes un ķermeņa valodu arī vairāk tuvplānā.
 
 
 
01 February 2023 @ 08:17 pm
aukstums pūš no durvju puses  
Vēsums pūš no durvju puses,
- Vecais dēls, vai durvis vaļā?
Durvis cieti aizbultētas;
Ko tu velti iedomājies?

Runājot par Zelta zirgu, visu mūžu to līdz šodienai citēju kā "aukstums pūš no durvju puses, vecais tēvs, vai durvis vaļā? durvis cieši aizdarītas, guli, guli, vecais muļķi" :)
 
 
01 February 2023 @ 07:13 pm
groomers  
Ja tev šis liekas atbaidoši, tu esi ar Putinu.
 
 
01 February 2023 @ 04:59 pm
 
Nous sommes comme des orphelins de Père et de Mère quand nous ne sommes plus inspirés par le Ciel, ni ancrés dans la Terre
 
 
01 February 2023 @ 01:04 am
 
Kamēr tolerantie antiksenofōbi cīnās pret rasismu, pat mūsu politkorektie mediji ziņo "kā ir". Sūdušovs ielaists tik dziļi, tāpēc turpinot izlikties, ka :everythingsfine: ksneofīlijas lielvalstī, būtu kaitējošs 'reputācijai': https://www.lsm.lv/raksts/zinas/arzemes/zviedrijas-galvaspilsetu-stokholmu-parnemusas-bandu-cinas.a493143
 
 
01 February 2023 @ 12:56 am
asiņainā nauda  

:handsrubbing:
 
 
31 January 2023 @ 08:52 pm
 
šodien septiņas stundas (-30 min -15 min -15 min) bija nodarbības, pa vidu vispirms noskaidroju nokārtoju vienu birokrātisku lietu (kas mani satrieca un izsita no ritma), aiznesu papīrus, citu birokrātisku lietu nodarīju gandrīz da galam (ja neskaita to izsisto), slapju muguru bet paspēju uz transportu, mājupceļā kādu 4 enerģisku/spītīgu/dusmīgu/atriebīgu kantrīdziedātāju balāžu laikā puslīdz sakarīgā līmenī dabūju atpakaļ tās emocijas, mājās rikšiem, atsaucu bērnu no vecmāmiņas, fiksi tēju un maizītes, nedaudz sapļeku, attapos pēc kādām 10 min kad burtiski biju blenzusi sienā pilnībā uzkārusies, rikšiem ar vecāko uz bd pēc sīkām, drāma (tu man nepatīc, es negribu ka tu esi mana mamma. kāpēc jāiet ar kājām. kājāmiešana kaka. man nepatīk tētis. es gribu braukt mašīnā ko mēs šovakar darīsim, es gribu lai nav garlaicīgi, pie kāpņutelpas durvīm es gribu ēst, ko tu uztaisīji u.t.t.), drāma es nelikšu nost virsdrēbes (izmētātas pa visu koridoru) drāma es nemazgāšu rokas un ēdīšu netīrām (pārcilvēciskiem spēkiem pasīvi agresīvo 'nu tad pļūtī uz veselībām' paturēju sevī) un kāpēc nav gatavas vakariņas un aaaa es uzkāpu štrumbanšbikšu sprādzei un es neko neēdīšu, izvilku burkas zupu, uztaisīju, drusku ēda abi, kamēr šie medīja krējumu un maizes ko taisīt pie zupas vai kā alternatīvu tai uz vēdera gulēju gultā un gārdzu, jo kaut kad dienas gaitā pēc 15:00 (kā vaidēja citi) e-klasē pēkšņi uz rītdienu 1,5 m striķa, šauras zīda lentītes (brīnums, ka ne krāsainas), aplikāciju papīrs, šķēres, līme. un jāatrāda slimošanas laikā uztaisītais dzijas bumbulītis (ko es vīkendā neizdarīju, jo man dzija atdota vai nu kkādas neiedvesmojošas krāsas un vajag lai vismaz viens no mums ir iedvesmots, vai satītas uz kaut kādiem no veciem kalendāriem sagrieztiem lieliem platiem apļiem, tātad jāatplēš un jāsatin. teiksim moderni - nebija resursu). dzijas vīriņu taisīšu rīt, ja būšu spējīga, jo teorijā man atzvanīs no provinces slimnīcas, kur arī dara to psihologu un man jāiet ar to birokrātiju ja ne cīnīties, tad pateikt lielu vatafak, ko jūs mani šitā apbižojat, un tad vēl es sameklēju izbeigušāss burtnīcas matemātikā vietā jaunu un parakstīju
un man liekas, es redzēju vienu cibiņu, bet to es sapratu pēc krietna laika, jo biju stresā un bija jāpaspēj
un tagad zobi gandrīz grib klabēt, iekšā viss kratās, bet es xanax ceturtdaļu negribu, jo man jau tā nāk miegs (agrie rīti)
ar ko es lepojos - cibas laicīgi iebaidīta pirms man vispār bija bērni (paldies kihelkonnai, sw un tvarj un noteikti arī kādiem sen publiski nerakstošiem aizmirstiem jūzeriem) es jau kādu laiku krāju visādus potenciāli noderīgus sūdukus. mētājas viņi visur gan sakārtoti (makšķernieku āķu kastē), gan kastēs ar bardaku puslīdz par tēmu un bižutēriju gan ik pa laikam vienkārši kaut kur. tā nu ar burvju mākslinieka cienīgu kustību no virtuves bardaka čupas izvilku kleitai nogrieztas traucējošas zīda cilpiņas. nu, jūs ziniet tās, ko liek lai smalkas drēbes nešļūk nost no pleciņiem. lūdzu, nav par ko!
un mani pilnīgi neinteresē, ka tas zīds ir feikais un krāsa melna, jo es no kaut kādiem mistiskiem krājumiem atradu šauru striķīti ap 2m (nogriezu kā vajag) un arī drusku garāku gaišu lentīti, iespējams no kādas vecas dāvanas
nebija spēka saorganizēt ciemošanos rīt vai parīt vai aizparīt, sarunājām konceptu, bet man tas dzijas vīriņš un sadzīves proza, bet nu ja kas, tad vīkendā vienu dienu brauksim ciemos. ja nebūšu nosprāgusi, jo ļoti gribas izkāpt
/jāmēģina pašai pierakstīties pie tā klīniskā psihologa par sevi un ceturtdien jāpalielina zāļu deva, jo šitā ar diegiem nav aršana, smagi nepietiek. loģiski, ka tā/

un vēl šodien grupiņas čatā pacēla izlaiduma tēmu un kaut kad rīt vai parīt viņiem nāk sveču liešanas darbnīca (7 eiro)
Tags: , ,
 
 
gars: triceklis
 
 
31 January 2023 @ 08:41 pm
: apkure  
esmu divas dienas nostāvējusi diviem dažādiem meistariem blakus.
no pirmā es uzzināju, kā teorētiski veikt silto grīdu regulēšanu ar nelielu praktisko demonstrāciju. siltumsūknis gan pie dzīvības netika piedabūts. domājām, ka problēma ir gaisā.
no otrā es sapratu ne tikai zemes siltumsūkņa darbības principu (kas pašas par sevi nav tik būtiskas zināšanas parastajam lietotājam), bet arī - ko nozīmē kuri uzstādījumi!
also, vaina izrādījās vienā no cirkulācijas sūkņiem, kurš bija apstājies.

pagaidām viss strādā.

šodien ir 31. janvāris, līdz ar to pavisam drīz varēs teikt, ka melnais janvāris ir beidzies.
bez jokiem, janvārī vienpadsmit dienas esmu dzīvojusi bez apkures un siltā ūdens, thankyouverymuch.
 
 
31 January 2023 @ 07:51 pm
 
Atkal dzīvojam pasaulē, kur modē Ēzopa valoda.
lol

Dakteris C dara svētīgu darbu, bet mani izbrīna, ka viņš bija tik naivs pirms 2 gadiem. Sarkanie karogi plīvoja kā komjauniešu demonstrācijā no paša sākuma. Laikam izpaužas vecāka gada gājuma cilvēku pieredze par laikiem, kad pasaule un tās valdītāji nebija atklāti ļauni un naidīgi pret savām tautām. Grūti adaptēties, vēl jo vairāk godīgam cilvēkam ar strādājošu morāles kompasu.

Interesting long form interview with Neil Oliver
 
 
31 January 2023 @ 03:44 pm
 
Es neesaaju liidzi skropstu tushu un spoguliiti jo daudz raudu
 
 
31 January 2023 @ 08:50 am
 
Tajā rakstā, ko vakar iedeva zazis, man visšokējošākā šķita statistika, ka bērnu nāves gadījumi 4. vietā ir no vardarbības, un 5. vietā no pašnāvības. Šoreiz šie ir fiziski pilnīgi veseli bērni, kuriem bija iespēja dzīvot ilgu un pilnvērtīgu dzīvi. Pašnāvības bērniem relatīvi ir ļoti retas, bet dažreiz notiek no tā, ka kāds bērns skolā tiek bulijots, līdz kādu brīdi neiztur un visiem par lielu šoku kaut kur pakaras.

Daudzu cibiņu attieksme liek domāt, kuri tad bija šie buliji skolās. Daži no viņiem jau vairs cibā neraksta, bet citi joprojām ar nesodāmības sajūtu bulijo citus cibiņus. Ciba ir virtuāla, un nav nopietna, bet tas labi parāda, kādi šie cilvēki visdrīzāk ir reālajā dzīvē, līdz ar to leģitimizējot bulijošanu arī darba vietās un skolās.

Ja jums ir bērni, tad vairāk domājiet nevis par to, vai viņi ir saņēmuši kovida vakcīnas, bet to, vai skolā viņus neapceļ un vai viņi skolā neapceļ citus. Tas var izglābt daudz vairāk bērnu dzīvību nekā kovida vakcīnas.
 
 
31 January 2023 @ 08:37 am
 
Pierādījumi medicīnā ir ļoti grūti. Pat regulatori vai eksperti ir vairākas reizes uzrāvušies, ka lieta X, lai gan ļoti līdzīga lietai Y, tomēr to nepierāda.

Klasisks piemērs ir par masku efektivitāti. Sākotnēji lieta var likties ļoti vienkārša – laboratorijā izmēri cik daudz noteikta izmēra daļiņu šī maska izfiltrē un pasludini efektivitāti, piemēram, 95%.

Taču reālajā dzīvē tas nestrādā, jo izrādās cilvēki var nelietot maskas pareizi. Tāpat 5% cauri izlaisto daļiņu uzreiz nenozīmē 95% mazāku infekcijas izplatību. Varbūt tas aizkavē vilni par vienu dienu vai divām, kam reālajā dzīvē nav nekādas nozīmes.

Vēl klasiskāks gadījums ir jautājums par vakcīnu efektivitāti. Uz jautājumu, kur ir pierādījumi, ka kovida vakcīnām vispār ir pozitīvs efekts bērniem, tiek atbildēts ar rakstu, ka 2% no nāves gadījumiem bērniem bija konstatēts kovids. Ir milzīgs pieņēmums, ka kovida vakcīnas tos būtu novērsušas. Bet paga, tas taču bija pats jautājums – vai kovida vakcīnas samazinātu bērnu mirstību vai smagas sekas? Iespējams, ka cilvēks pat nepamanīja, ka ir atbildējis uz pavisam citu jautājumu.

Tieši tas pats notiek vairumā žurnālistu rakstu. Pat big pharma vadītāji publiski izsaka pilnīgi nepamatotus paziņojumus, kas saskaņā ar likumu nav pieļaujami.

Kādreiz runāja par replikāciju krīzi zinātnē. Varbūt zinātne lēnām veic vajadzīgās korekcijas, bet šobrīd ir nezinātnisko publisko paziņojumu krīze. Tāda vienmēr ir bijusi, tikai agrāk uz tā pamata netika pieņemtas ļoti kaitējošas politikas.
 
 
31 January 2023 @ 08:18 am
Peec peeriena  
https://youtu.be/Y32lORhQebg?t=64

https://www.jta.org/2022/04/06/global/zelensky-ukraine-will-look-more-like-big-israel-than-europe-in-the-wake-of-russias-war


#purge
#BlackRock
#J.P.Morgan
#GoldmanSachs
#BigBusiness
#BigIsrael
 
 
31 January 2023 @ 07:25 am
silenced majority  
https://youtu.be/2HrqDi-a0J0

https://youtu.be/2zrMA0GG474?t=33


#77thBrigade
#Hitchens
#Ithaka
#Assange