16 January 2017 @ 11:21 pm
 
Pusaudža vecumā, kad es sāku sevi apzināties un man sāka veidoties identitātes apziņa, es sev izveidoju priekšstatu par to, kāds es gribu būt vai, pareizāk, kādam man IR JĀBŪT. Vai tas bija bērnības maksimālisms, vai izmisīga vēlme atrast savu vietu pasaulē, vai kas cits, kas mani mudināja būt tik prasīgam pret sevi, - nezinu, taču kaut kā man sevi bija jādefinē, un es ļoti gribēju lai manis definīcija būtu kaut kas labs.

Man liekas, tas notika tā. Vērojot cilvēkus, kuri man tajā laikā bija nozīmīgi, es centos apzināt viņu spilgtākās īpašības un pārliecības un pēc tam tās, kas man šķita vērtīgas, liku vienotā tēlā, kam bija jākļūst par manu paštēlu. Protams, daudz ko es pārpratu un nesapratu, jo manas zināšanas par cilvēkiem bija vājas, līdz ar to daudz aplamību iekļuva manā galvā. Tā, piemēram, kaut kādā brīdī es biju nospriedis, ka nožēla un garlaicība, un vilšanās un vēl citas emocijas ir sliktas un nevēlamas; ka tās piemīt tikai vārguļiem un neveiksminiekiem un tāpēc man tās nedrīkst būt. Ha ha, jā, tāda tiešām bija mana pārliecība, un es tiešām ļoti centos pielāgot īstenību, lai es atbilstu šim izdomātajam, vēlamajam paštēlam. Nepareizās emocijas es apspiedu, nepareizos faktus sagrozīju, un darīju to konsekventi, līdz tas kļuva par automātismu, kura esību ar laiku es vairs neapzinājos.

Tagad, par to domājot, ir mazliet jocīgi, ka agrāk man ir bijušas šādas dīvainas iedomas, kurām es esmu ļāvis sevi ietekmēt 10 un 15 gadus un varbūt vēl ilgāk. Vairākas emocijas un ziņas par sevi man ir bijušas faktiski izslēgtas no īstenības, un tagad, mēģinot uz sevi paskatīties patiesāk, es esmu spiests secināt, ka man ir daudz darba priekšā. Emociju apspiešana ir automātiska un ļoti spēcīga, ir grūti tai pateikt "nē", savukārt sevis apzināšanās bieži rada stipru vilšanos, jo, izrādās, es neesmu tas foršais cilvēks, par kādu es sevi biju iztēlojies. Reizēm arī liekas, ka darba ir pat pārāk daudz un ka tas nekad nebeigsies, bet - vai tad ir izvēle? Vai ir iespējams neaugt?
 
 
16 January 2017 @ 11:06 pm
 
Es arī sapratu, ka Alvis Hermanis ir mans dēls, bet par to sīkāk nākamajā ierakstā.
 
 
16 January 2017 @ 08:32 pm
Alpha Bravo Charlie  
Alpha Bravo Charlie Delta Echo Foxtrot Golf Hotel India Juliet Kilo Lima Mike November Oscar Papa Quebec Romeo Sierra Tango Uniform Victor Whiskey Xray Yankee Zulu

R. mācās darbam fonētisko alfabētu :)
 
 
16 January 2017 @ 10:10 pm
nominācija, kurā ir viss, pilnīgi viss  
Nominācijā "Elektroniskās vai deju mūzikas albums" nominēts N'Works jeb Normunda Rutuļa albums "3.45", grupas "Oyaarss un dzejnieki" albums "Corpus Poesis", izpildītāja "Northern C" albums ar tādu pašu nosaukumu, dažādu izpildītāju albums "Otra Puse remiksi 1996-2016", kā arī grupas "Gas of Latvia" albums "Swan Lake".
 
 
16 January 2017 @ 08:44 pm
Dēlis.  
L teica, ka viena beibe no treniņa varot noturēt planku deviņas minūtes. Challenge accepted!
Šovakar izdevās 2 minūtes un 38 sekundes.
 
 
16 January 2017 @ 08:03 pm
 
Starptautiskā gardēža piezīmes.

Šovakar izbaudīšu īru virtuvi. Padzēru īru alu, jābrauc mājās dzert īru viskiju.
 
 
16 January 2017 @ 07:17 pm
 
"You can do a lot of things with words. Words are very powerful. It's called spelling for a reason."

https://youtu.be/-dxwV0b4FLc
 
 
16 January 2017 @ 04:13 pm
 
sapnī visu laiku braucu peldēties un priecājos par ļoti iedegušām peldkostīma lencītēm sev uz muguras.
 
 
16 January 2017 @ 03:42 pm
 
Pēc sešiem gadiem centrā esmu pilnīga Rīgas satiksmes idiote. Pagājušajā darba nedēļā divas reizes no piecām iekāpu nepareizā transportā, aizbraucu šķērsām un pusstundu gāju kājām mājās. Skaidrs, kura te stulbene, bet es tomēr ļoti gribu lamāt RS un viņu nejēdzīgo monitoru pielietojumu. Varbūt, ja transportā būtu pieturu saraksts, nevis izklaidējošas multenes, es spētu saprast, ka jākāpj ārā vēl pirms mana kariete jau otro multeni brauc perpendikulāri vēlamajam virzienam.
Sestdienas autobusā pieturu saraksts gan parādījās, bet tad tur rādīja, ka nākamā pietura ir Sudraba Edžus iela. Balstoties uz nedēļas laikā gūtajiem novērojumiem, automātiski pieņēmu, ka atkal esmu nepareizajā transportā, un šis noteikti brauc taisnā, tumšā ceļā uz Sarķeni. Uzreiz aprēķināju, ka ir 50% varbūtība, ka Sarķenē atkal izvēlēšos nepareizo transportu, un tā tik ilgi, līdz man talonā vairs nebūs ko pīkstināt, varēšu pīkstēt pati brienot caur Mežaparka mežu. Kad attapos, aiz loga tomēr bija tobrīd tik mājīgais Brīvības un Cēsu ielas krustojums.
Tagad es pieturās skaitu dzejolīti - 14. autobuss jā, 14. trolejbuss nē, 16. un 14. autobuss nav viens un tas pats, svešos transportos pie svešiem onkuļiem nekāpt, pat ja priekšā spīdīgi burtiņi ar pazīstamu nosaukumu.
 
 
16 January 2017 @ 12:24 pm
Idejas mazākā vienība - mīma  
Šorīt piedzīvoju trīs pēkšņas atklāsmes. Pirmajai uzdūros, cepot tāpat pankūkas. Līdz šim nevarēju izdomāt, kā izšķīdināt kanēli mīklā, tas savēlās tādā graudiņu kopumā, kas pārsprāgst, kad tos piespiež ar karoti. Bet to burbulīšu tajā mīklā bija tik daudz, ka nebija pat vērts tos visus sagrābstīt, lai kanēlis sadalītos savās elmentārdaļiņās. Gribēju jau prasīt cibā padomu, bet te pēkšņi man atklājās negaidīti vienkāršs risinājums kanēļa problēmai. Nezinu, kā to lietiņu sauc latviski, bet šajā zemē to dēvē par "whisk."
Tad nu ņēmu un visu saviskoju tik labi, ka kanēļa smaržu var just visā virtuvē.
Taču visa atklāsme nebija mana pēkšņā atģišanās par savām kulinārijas nepilnībām, nebūt. Sapratu - ja kaut ko dara pietiekami ilgi, pat bez kāda sakarīga saprāta klātbūtnes, tā recepte uzlabojas.

Otrā atklāsme bija par to, ka esmu cibā bijis jau tik ilgi, ka tā ir izveidojusi daļu manas personības. Nu tā, nenoliedzami.

Trešā bija par atklātību. Atklātība ir nenormāli atbrīvojošs fenomens. Jo grūtāk atklāties, jo vairāk tas atvieglos dzīvi pēc savas katarases.

P.S. Vārds "mēme" izklausās vienkārši atbaidoši!
 
 
music: https://youtu.be/TwlW84bV-tg?t=56m59s
 
 
16 January 2017 @ 01:01 pm
 
"I think we are moving into a post-NATO environment, so we jolly well need to be able to survive without NATO. The security assumptions of the past 25 years have been fundamentally undermined by the combination of, first of all, low defence spending in Europe"

https://deepbaltic.com/2017/01/16/the-baltic-states-in-a-post-nato-environment-an-interview-with-edward-lucas/
 
 
16 January 2017 @ 11:16 am
 
trigger warning: politika )
 
 
16 January 2017 @ 01:14 pm
 
Šodien ir Martina Lutera Kinga diena.

Nez, vai Eiropā būtu bēgļu problēmas, ja MLK būtu izvēlējies nešūpot laivu?
 
 
16 January 2017 @ 10:17 am
 
Jau vairākus gadus viena no lietām, par kurām pastāvīgi domāju, ir FWD vs RWD. Ir izkristalizējušies divi galvenie argumenti: caurgājamība pret braukšanas baudu. Lieta tāda, ka caurgājamība arī sniedz baudu, tikai tā ir piedzīvojumu, nevis roku taisnošanas bauda.
 
 
16 January 2017 @ 08:04 am
 
If the multiverse theory is true, then there’s a universe where it isn’t.
 
 
16 January 2017 @ 01:31 pm
 
nu tā, lūdzu tagad paturiet īkšķus par maniem fukuokā mazsālītajiem gurķiem
man taču jāatstāj iespaids uz omīti, izskatās, ka viņa liek uz maniem gurķiem lielas cerības
nošķinu mijas sūtītās dilles, par kurām omīte bija trakoti priecīga – lapas atliku omītei ēšanai, kātus savācu sev gurķiem
sašņakarēju dārzā, ko nu varēju, zariņu tādu, lapiņu šitādu, ceru, ka nekas no tā nav indīgs, salasīju virtuvē šādus tādus launaga gatavošanā pārpalikušus kātus
tā viņi man te izskatās )
(no tā, kas pa labi, gurķos gāja tikai ķiploks un čili)
starp citu, pie launaga, kad beidzot sēdējām ap galdu ar visiem permakultūristiem reizē – gan šejienes saimniekiem, gan voluntieriem no jaunzēlandes un japānas, pajautāju, ko viņi domā par to, ka šīs salas nosaukums gandrīz perfekti sakrīt ar sēklubumbu un permakultūras guru masanobu fukuokas vārdu, kaut kā neviens to nebija iedomājies, un tik klusais jaunzēlandiešu zēns ļoti skaļi un dobji smējās
 
 
16 January 2017 @ 01:48 am
 
sniega buda, tīģeru mēness
 
 
16 January 2017 @ 12:12 am
janvāris  
senioriem.lv: ""Esmu pārliecināts, ka vairāk nekā 50 procentu cilvēku ir sātana apsēsti," intervijā portālam Mango atzina eksorcists. Pēc viņa domām, Austrumeiropas iedzīvotājos iemiesojušies sevišķi bīstami dēmoni, ar kuriem grūtāk tikt galā."
Tags:
 
 
mood: rakstu referātu
music: Esmerine
 
 
15 January 2017 @ 11:28 pm
 
day 15. divu apaļu nedēļu balva - atklāju, ka varu stāvot pieliekties un nolikt plaukstas pie zemes.
Tags:
 
 
15 January 2017 @ 10:44 pm
našķi  
[info]saldumi iedvesmota beidzot pieķēros uztaisīt granola bars, tas ir, auzu pārslu batoniņus. biju apsolījusi sniegt atgriezenisko saiti par visu pasākumu.

nu tad lūk -
gaviles un fanfaras, [info]saldumi, tas patiešām ir supervienkārši! es uztaisīju vairākus veidus (nevienā neizmantojot dateles, kas parasti ir standarta kopā saturošā lieta, bet vajadzēja bez, ja Tev šī sastāvdaļa nederēs, jo negaršo). reāli, viss, ko vajag, ir auzu pārslas, kaut kādi žāvēti augļi vai ogas (man vienā ir pīlādži, vienā kaltēti āboli, vienā rozīnes un žāvētas dzērvenes), kaut kādas sēkliņas vai ko nu kraukšķīgu gribas (es vienā iemetu kaņepju sēklas, vienā mazliet sasmalcinātu lazdu riekstu, un mandeles), un kaut kādu lipīgu saldu lietu, ja neliek dateles, var medu vai kādu saldo sīrupu (es gan liku vienkārši cukura sīrupu, jo tas bija tas, kas man skapītī bija :D). man, protams, vajadzēja daļu arī noglazēt, uzlēju daļai izkausētu melno šokolādi, daļai - pašizdomātu vegānisku "jogurta" glazūru, kurai gan nesanāca laba tekstūra, bet garšo jauki. tā ka - varam taisīt kādu granola bars darbnīcu, kad būsi atpakaļ! (:

granolabars
 
 
16 January 2017 @ 12:38 am
 
runājot par muzikālo tūrismu
šovakar vakariņās nokopām red snapperi
aizviņdien dūriņas dzd nosvinējām ar grouperi
ko vēl tādu muzikālu lai apēd?

red snapper

grouper
 
 
15 January 2017 @ 05:50 pm
 
Viens no maniem mīļākajiem rakstniekiem ir Tomass Mērtons. Es ļoti ceru, ka pagājušajā dzīvē es biju viņš. Viņa rakstītais mani ir uzrunājis pat no grāmatām, kas mani neinteresē (grāmatās, kas propagandē katoļticību). Tas ir ļoti ticams, jo viņš nomira 1968.gadā. Es esmu dzimis 1981.gadā. Un vēl es domāju, vai cilvēks, kurš atpazinis savu patieso dabu, var būt nākamajā dzīvē to aizmirsis?
 
 
15 January 2017 @ 05:48 pm
 
"sātana mistiskā miesa" (TOmass Mērtons)
 
 
15 January 2017 @ 05:41 pm
janvāris  
mans mīļākais minors ir mī minors
Tags:
 
 
15 January 2017 @ 04:13 pm
 
Man vienreiz bērnībā likās ka es esmu stāvoklī no suņa
 
 
15 January 2017 @ 03:04 pm
 
Visu, ko var pieredzēt attiecībās bez īstas mīlestības, es jau jūtos pieredzējusi. Tas mani vairs nespēj iekārdināt. Dzīve liekas pelēcīga un patukša. Es grimstu nevajadzīgumā, un savā ziņā tas ir nomierinoši. Visas veltās kaislības aizplūst prom.
 
 
15 January 2017 @ 03:03 pm
 
E ir iedomu valsts Katlija, kurā var visu ko dabūt, kā šeit nav. Šorīt viņš teica, ka tur var nopirkt (bēbīšus, čuriņas, olas, acis un) pabeigtus rakstus.
Tags:
 
 
15 January 2017 @ 02:49 pm
 
E: es māku anglu un latgaļu angļu valodu - tādu kā mums dārziņā māca
 
 
15 January 2017 @ 02:15 pm
 
mani ievilināja. tagad sēžu nabaklab vinila tirgū ar annas platēm. šeit ir ļoti daudz pusmūža vīriešu ar, pēc skata spriežot, ne sevišķi veiksmīgām privātajām dzīvēm. vientulību var gaisā sajust, kas ir skumji. un vēl ir čalis ar viktora coja šalli.
 
 
 
15 January 2017 @ 01:04 pm
 
Mežciemā liftā pie sienas izvietots reklāmas plakāts krievu valodā. Tur tiek reklamēta kaut kāda mācību iestāde, tur kaut kādi dīvaini grādi, kurus es pat nespēju nocitēt, un vēl arī piedāvājums: "Pabeidz vidusskolu 100% internetā!"
 
 
15 January 2017 @ 12:00 pm
Latvia: utterly and thoroughly pwned by FSB :(  
- FSB often uses coercion and blackmail to recruit most capable cyber operatives in Russia into its state-sponsored programmes. Heavy use also, both wittingly and unwittingly, of CIS emigres working in western corporations and ethnic Russians employed by neighbouring governments e.g. Latvia.
In terms of the success of Russian offensive cyber operations to date, a senior government figure reported that there had been only limited success in penetrating the “first tier” foreign targets. These comprised western (especially G7 and NATO) governments, security and intelligence services and central banks, and the IFIs. To compensate for this shortfall, massive effort had been invested, with much greater success, in attacking the “secondary targets”, particularly western private banks and the government of smaller states allied to the West. S/he mentioned Latvia in this regard. Hundreds of agents, either consciously cooperating with the FSB or whose personal and professional IT systems had been unwittingly compromised, were recruited.

https://assets.documentcloud.org/documents/3259984/Trump-Intelligence-Allegations.pdf

Sad, sad, sad. Sliktas ziņas. Satversmes aizsardzības birojs impotents.
 
 
15 January 2017 @ 12:49 pm
 
sapnī redzēju pilsoņu karu rīgā. man bija viņā jāpiedalās. karoja valdība pret tiem kam valdība zajebal - armija pret civilajiem. tas bija pats sākums, pirmie šāvieni. pirms tiem pa radio visus uzrunāja kaupers, tipa, ka nevajag (viņš bija valdības pusē). mēģināju kaut kur aizbēgt, pārskriet pāri laukumam, kas bija kaut kas pa vidu starp doma laukumu un to vietu, kur ir brēmenes muzikantu statuja. tur skrēja vēl kaut kādi cilvēki, pa mums šāva ar ložmetēju. ļoti nepatīkama sajūta.
 
 
15 January 2017 @ 11:52 am
 
17 stundas ar Glenu un Bahu.
 
 
15 January 2017 @ 11:23 am
ilgā laikā labākā redzētā filma  
korejas neogotika? erotisks bukinistu ģimenes krimināltrilleris šķiriskā austrumu sabiedrībā? vai arī, drīzāk, iedomājies klavieru duetu no stoker (2013) - un tādu pašu intensitāte ainai ar grāmatas lasīšanu. tāda filma! - the handmaiden (ah-ga-ssi, 2016) - labākais veids, kā at cerēties, cik izsmalcināts gadās korejiešu kino. vispār jau režisors ir tas pats, kas minētajai stoker un arī oldboy. 
 
 
15 January 2017 @ 10:58 am
janvāris  
man sāk likties, ka Ramzess (viens no diviem komunālajiem kaķiem) ir pārcēlies uz dzīvi pie mums. čemodānus gan nekur neredzu, bet viņš jau 2 naktis ir nogulējis pie mums, pa dienām uz brīžiem iziet un tad atkal atgriežas. es vispār pieturos pie tā, ka mēs viņus nekādā gadījumā nebarojam, bet vakar viņš likās tik izbadējies, ka es salūzu un izvilku vienu (un vienīgo) Vilnīša neapēsto glauno konservu, kas bija mājās. nu vismaz Ramzess nešmurgājās, norija visu pa tīro un kārtīgi izlaizīja bļodu. tā vispār viņš ir mīlīgāks, nekā bija iepriekš dzirdēts par britu zilajiem. skatiens gan tāds drusku krīpī.
Tags:
 
 
15 January 2017 @ 10:42 am
 
Brīvdienas ir garlaicīgas. Neviens man nezvana, un es nevienam nezvanu. Neviens man nesūta epastus, un es nevienam neko nerakstu. Es nebraucu uz objektiem, nesatieku cilvēkus, nepļāpāju ar kolēģiem. Īstenībā nepļāpāju ne ar vienu. Brīvdienās svarīgākais notikums un lielākais iepriecinājums ir aizbraukt uz Ogri pastaigāties. Pārējā laikā - darbs vai garlaicība.
 
 
15 January 2017 @ 10:19 am
 
kamēr atjaunoju enerģijas rezerves, varu pastāstīt, ka vakar pirmo reizi saindējos ar tvana gāzi. kā jau ierasts (ja reiz sāku, tad nevaru apstāties), vēmu 7 stundas ar 10 minūšu pauzēm. galvassāpes bija neapraxtāmas, un šķita, ka palikšu vismaz 10-reiz dumjāka. iekšējie orgāni arī darbojās tikai uz ~trešdaļslodzi, vēl joprojām sajūta kā pēc piecdiennieka pritonā ar temperamentīgiem krievu metaļoriem, kas liek bez apstājas dzert šņabi ar alu, vīnu un momentlīmi.

lūk, rodas jautājums: kāda velna pēc lai kāds celtos un pusmiegā aizvērtu aizbīdni? vai pie vainas ir okultie spēki? to jūs uzzināsiet nākamajā "Nogalini khosmosu" sērijā.
 
 
mood: exhausted
 
 
15 January 2017 @ 09:58 am
 
Šobrīd liekas ļoti svarīgi pēc iespējas drīzāk reformēt spāņu valodu ar uguni un zobenu. Jāizķer visi, kuri runā tajā stulbajā dialektā, kad s burtu vārdos izrunā kā f, un jālikvidē. Noriebies klausīties tajā šļupstēšanā.
 
 
15 January 2017 @ 12:08 am
Sabaton  
Nebiju baigi daudz neko par viņiem dzirdējusi, izņemot, ka viņiem visi albumi ir par karu un dažādām kaujām.
Bet koncerts bija reāli, reāli iespaidīgs (ja neskaita, ka trešdaļu es pavadīju aiz R. pleca, slēpjoties no eksplozijām uz skatuves - pat bungas bija ložmetēja formā, un vienā dziesmā par WW2 no viņām arī negaidīti sāka sprāgt laukā gaisma, kas izskatījās pēc īstiem ĺožmetēja šāvieniem.) Ļoti atbilstoši mūzikai. Man tikai žēl, ka nebiju pirms konča paklausījusies vairāk dziesmu.

Sparta
 
 
15 January 2017 @ 12:57 am
janvāris  
man vienu brīdi likās, ka iepriekšējais posts ir pārāk džadžing. īpaši tāpēc, ka džadžingošanas samazināšana ir viens no maniem šī gada mērķiem. bet, kad papildkoncertā blakus (ļoti tuvu) sēdošais čalis visu koncertu skrullēja telefonā FB, ķiķināja par funny videos un neilgi pirms koncerta beigām vnk atbildēja uz zvanu (un, nevis no "nevaru tagad runāt" sērijas, bet tā relaksēti), es pārstāju tā domāt.

tā vispār kamermūzika kamerapstākļos ir ļoti, ļoti forši. priecājos, ka sagaidījām to papilduzstāšanos.
Tags:
 
 
14 January 2017 @ 10:39 pm
Janvāris  
Cik jauki, ka jauni un stilīgi cilvēki tā sākuši mīlēt akadēmisko mūziku, ka kkc jārīko instant papildkoncerts. Tad jau visi L. un M. Ģildes koncerti arī beidzot būs pilni līdz malām
Tags:
 
 
mood: Kkc
music: Kkc
 
 
14 January 2017 @ 10:16 pm
 
ok ok, es neesmu nekāda zviedru māte, toties Ingmārs ir īsts zviedru tētis.
 
 
14 January 2017 @ 08:34 pm
 
dārziņa auklīte likusi Eiženam pateikt vecākiem, lai viņam vairs nefrizē matus (ar vafeļpannu)
 
 
14 January 2017 @ 06:03 pm
 
"mamma, tev katru dienu jāstrādā?"
Tags: ,
 
 
14 January 2017 @ 05:25 pm
gribu  
t-kreklu ar uzrakstu kirilicā ПРАДА tādā pašā fontā kā agrāk bija avīzei ПРАВДА.

+ kur var iegādāties neona vai LED kristīgu ikonu?
 
 
14 January 2017 @ 03:59 pm
 
Huiņa, atkāpies!
 
 
14 January 2017 @ 12:44 pm
Ziemas pasaka  
Zeme sāka slīdēt projām no Saules. Zinātnieki teica, ka vainīgs melnais caurums, kas planētai nemanīts tuvojies miljoniem gadu. Vienaldzīgā kosmosa savādās loterijas rezultātā tas beigu beigās izrādījies pietiekoši tuvu, lai izjauktu paša Laplasa secinājumu par debesu sfēru stabilitāti. Sākās ziema. Sākās un nebeidzās. Iesākumā ļaudis satinās mēteļos un jakās un turpināja savas ikdienas gaitas, drīzāk inerces nekā vajadzības pēc. Bet ofisos ar katru dienu parādījās arvien mazāk cilvēku, un tie, kas ieradās, vairījās skatīties viens otram acīs. Ikdienas maršruti bija zaudējuši jēgu - nākotne neeksistēja. Viens otrs ierakās savās mājās un neizgāja no tām laukā, iepriekš sagādājuši konservu un kaltētas pārtikas krājumus. Citi kala plānus veidot dziļus labirintus un turpināt eksistenci pazemē, smeļoties enerģiju un siltumu no Zemes dzīlēm, plānus grandiozus savā ambiciozitātē un muļķībā. Citi uzdzīvoja, neredzot vairs nekā, ko zaudēt.

... tālāk ... )
 
 
14 January 2017 @ 02:15 pm
 
Par lūgšanām man ir sajūta ka, ja viņas ir pārāk konkrētas, tās uztver nevis Dievs, bet kaut kādi jokdari, debess vai zemes gari, un drusciņ ar tevi pajokojas.
Dievs var uztvert tikai vienu lūgšanu, proti, ilgas redzēt viņa vaigu
 
 
14 January 2017 @ 12:08 am
 
Balles kurpes