15 August 2022 @ 08:23 am
The left hemisphere running amok  
https://youtu.be/f6Vkhov_qx8

https://www.amazon.com/Matter-Things-Brains-Delusions-Unmaking/dp/1914568060

#IainMcGilchrist
#JBP
 
 
14 August 2022 @ 10:15 pm
 
Jau 3. dienu pēc kārtas ēdam kabačus, bijām piektdien ciemos, bija brīnišķīgi pie jauniem skaistiem cilvēkiem mājā laukos un dabūjām kabacīšus un mana bērnības draudzene pērk māju laukos un tas viss kopā ir ļoti priecīgi un cerīgi
 
 
14 August 2022 @ 08:33 pm
: the lost daughter  
the lost daughter kļūst saprotama tikai pēc tam, kad izlasi netflixa aprakstu ("a woman's quiet seaside vacation takes an unsettling turn when her fixation on a young mother staying at a nearby villa awakens memories from her past"). tik daudz neizpētītu līniju. tik daudz neatbildētu jautājumu. un vēl kaut kādi apbalvojumi filmai. par ko?! es domāju, būs tas lēnais sākums, un pat uz trilleri pavilks, bet te pat īsti uz drāmu nepavilka! divas stundas kaķim zem astes.

"a woman's beach vacation takes a dark turn when she begins to confront the troubles of her past." raksta imdb. neko viņa tur nekonfrontē!

Tags:
 
 
14 August 2022 @ 07:29 pm
 
Ņujork laiki

The New York Times announced plans to eliminate copy editing roles from the production of its daily newspaper and website content in June 2018. Many publications, such as the Chronicle of Higher Education, have suggested the elimination of copy editors has led to more mistakes, such as typos and factual errors, in the paper. The journalism research organization similarly suggested in a blog post that the elimination of copy editors would decrease internal expertise and hurt the quality of the daily news report.

One could argue that an independent eye on stories before publication is more important today when the safety net is shredded because of earlier staff cuts and a chief executive is willing to wage a Twitter war on any real or imagined factual issue. Copy editors add considerable value to the news precisely because they are independent. They represent the readers, and they watch out for the organization’s reputation. Sometimes, perhaps oftentimes, this independence leads to disagreement or even outright conflict with reporters or assigning editors. But the result is an improved story – one where tough questions are asked and answered.
https://www.poynter.org/reporting-editing/2017/by-dismantling-its-copy-desk-the-new-york-times-is-making-a-mistake-thats-been-made-before/

*1619 Project
"I was concerned that critics would use the overstated claim to discredit the entire undertaking. So far, that’s exactly what has happened."
https://www.politico.com/news/magazine/2020/03/06/1619-project-new-york-times-mistake-122248
*Unmarked graves in Canada
"It seems inevitable that some day in the future, actual bodies will be brought to the surface—genuine, uncontestable evidence of a real historical atrocity that formerly had been unknown or obscure. If, in that authentic moment of discovery, journalists and politicians suddenly find that it’s become impossible to arouse the interest and sympathies of a jaded, untrusting Canadian public, let’s not pretend that we won’t know the reason why."
https://quillette.com/2022/07/22/how-fake-news-in-the-new-york-times-led-to-a-canadian-social-panic-over-unmarked-graves/
 
 
14 August 2022 @ 07:34 pm
 
teiču rezervāts, tātad, aiz murmastienes, lūk, kur braucu.
pēc gariem ceļiem un alejām, garām ganību un siena ruļļu laukiem, kaut kur starp diviem skatu torņiem ir slavenā ģerevņa. pēdējoreiz tur biju pirms gadiem septiņiem un gulēju teltī, šoreiz - mīkstā gultā vēsā istabā. tās mūra mājas laukos ir pārsteidzošas - ārā 30 grādi, bet iekšā vēss, pat durvis vai logs jāpatur vaļā, lai pavisam mitrums neuzkrājas. "ēst būs, kur uztaisīt, mums ir gāzes plīts," saka namatēvs. pēc tam pagriežas un smejas: "tās gan ir vienīgās ērtības!"
par ledusskapi izmantojām ēnā noliktu spaini ar no akas pasmeltu ūdeni. ļoti ilgi tur aukstumu.
bērniem salējām baseinus, tie nevarēja sagaidīt, kamēr sasils ūdens, un spēlējās aukstā, nezinu, kā viņiem viss neatsala.
kopā sanāca 3 bērni, un tā kā bija līdzīga vecuma, varēja kopā spēlēties, ko arī darīja divas dienas no vietas - štābikā, baseinā un uz segas zem ābeles.
mēs, savukārt, divas dienas pavadījām terasē, pirtī un arī skatu torņos.
pie mums atbrauca arī kaimiņš. kā jau laukos ierasts - kaut arī nevienu māju neredz 11 km attālumā, tur ir kaimiņi un viņus arī satiec biežāk, nekā dzīvojot novada centrā.
elektrības nebija, zona bija švaka, mājā vispār nulle, tikai ārā, un tik, cik telefoni turēja, tos izmantoja bērniem multenēm, taupot bateriju mistiskajam zvanam, kuram tā varētu būt nepieciešama, ja tāds atskanētu, bet man šķiet, ka nevienam no mums neviens nezvanīja visu vīkendu.
bijām tik tuvu pie dabas, ka 6:30, kad caur miglaino pagalmu lavījos uz tualeti, varu apzvērēt, ka aiz tās staigāja kāds alnis. čubināja lapas un elpoja.
savukārt, no rīta lapsa bija mēģinājusi aizstiept miskastes maisu, bet pie pirts padevās un sapluinīja viņu tur.

visi aizbrauca mājās knišļu sakosti un noguruši, bet apmierināti.
 
 
14 August 2022 @ 03:14 pm
 
mana mīļākā lieta, ko darīt, kad pusbeigta atgriežos mājās no pārgājiena, ir uzreiz plānot nākamo.
 
 
14 August 2022 @ 12:37 pm
Redzēt kā valstij  
Šeit ir citas grāmatas apskats, ko ir interesanti pārlasīt saistībā ar to, kas ir vai nav genocīds.

Tas ir garš saraksts ar valsts līmenī īstenotiem lieliem projektiem, kuri ir izgāzušies, jo neņēma vērā vietējos apstākļus, vietējo cilvēku pieredzi un izvēles. Tajā ietilps neveiksmīgi lauksaimniecības projekti, plānotas pilsētas, mežu stādīšana un citi.

Paradoksāli, šīs grāmatas otrs nosaukums varēja būt “Valsts redzējuma slavinājums”, jo lai gan šīs minētās valsts plānveida aktivitātes smagi izgāzās, itin visos gadījumos valsts ierosinātā sistēma galu galā tika ieviesta. Lai cik neprofesionāli un absurdi šie projekti nebija, tiem tomēr izrādījās kāds racionāls kodols, kuru vēlāk izveica ar kādu papildu tehnoloģiju vai kultūras maiņu. Piemēram, neveiksmīgie lauksaimniecības projekti Āfrikā vēlāk nostrādāja ar Zaļās revolūcijas (minerālmēslu lietošanas) palīdzību.

Daudzi valsts uzsāktie projekti nemaz nebija vērsti uz efektivitātes uzlabošanu, bet labāku uzskaiti un nodokļu ievākšanu. Tātad tikai pašas valsts stiprināšanai un paplašināšanai.

Ja lietojam paplašināto genocīda izpratni, tad valstis ar genocīdu nodarbojas itin bieži. Indiāņu bērnu apmācība ir tikai viens nenozīmīgs vēstures moments. Kā būtu ar Kanādas vakcīnu mandātu protestu apspiešanu vai Nīderlandes fermeru izdzīšanu no fermām? Jā, es saprotu, ka tos vairums neaizstāvēs, jo piekrīt “valsts redzējumam” šajā gadījumā. Tāpēc arī nav jēgas tādiem terminiem kā “kultūras genocīds” u.tml. Cilvēki vienmēr cietīs no valsts patvaļas un neviena ANO definīcija viņus nepasargās. Par to atcerēsimies tikai nākotnē kad situācija būs atrisināta ar tehnoloģiju palīdzību – vakcīnu vietā katram būs pēc individuālās ģenētikas pielāgots imūnsistēmas būsteris, ko iesmidzinās degunā, bet pārtiku pēc Ctulhu plāniem iegūs, mākslīgi sintezējot rūpnīcās, tāpēc fermeri vairs nebūs vajadzīgi. Un tad mēs būsim brīvi atzīt, cik vardarbīgi valdības toreiz rīkojās, un strīdēties, vai to drīkstam saukt par “cilvēku dzīvesveida genocīdu”?
 
 
14 August 2022 @ 02:15 pm
 
Rīgā būs Kings of Convenience, kas ir vī! Un meh! Jo oktobrī un dārgi
 
 
14 August 2022 @ 10:51 am
 
 
 
13 August 2022 @ 11:53 pm
 
Ļoti pozitīvi izjūtu efektu trīs dienu garumā katrreiz ejot gar āra trenažieriem pakačājoties. Tagad jāatrod kas tāds būtu darāms mājās, kur izpildās visi nesavietojamie nosacījumi lai vispār ko darītu nenodarot sev pāri

Es jau no jūlija beigām katru dienu fizioterapēju savu kāju un brīvdienās braucot ņēmu līdzi ķipa pranamat, koka kāju rullējamo un suņa gumijas bumbu ar asumiem. Mērķis ir izturēt vismaz līdz septembrim tiešām katru dienu un neizlaist un tas, ka vispār varēju paiet ekspotīcijās ļoti patīkams bonuss
 
 
13 August 2022 @ 12:46 pm
 
Hedera apgalvo, ka Kanādā bija genocīds pret indiāņu bērniem, jo bērnu mirstība bija lielāka, jo viņi dzīvoja sliktos apstākļos un slimoja ar tuberkulozi.

Un tas bija genocīds tāpēc, ka bērniem izmēģināja efektīvu BCG vakcīnu, kas novērš saslimšanu ar tuberkulozi, un izoniazīdu, ar kuru ārstē tuberkulozes infekciju. Un šajā procesā noteikti netika saņemta vecāku informētā piekrišana.

Lai jau būtu. Ko jūs teiksiet ar to, ka daudzas valstis šobrīd bērniem, no kuriem jau 90% bez sekām ir izslimojuši ar kovidu, liek vakcinēt ar kovida vakcīnu, kura nav pētījumos pierādīta kā efektīva saslimšanas samazināšanai? Pētījumi ir balstīti tikai uz netiešiem rādītājiem kā antivielu titru, tātad faktiski tā ir eksperimentāla, kuras ieguvums bērniem ir ļoti apšaubāms. Vakcīna it kā nav obligāta, bet tomēr daudzos gadījumos nevakcinētiem ir ļoti grūti, jo skolas neņem pretī, neļauj ceļot pāri robežām utt.

Vai tas ir genocīds vai nav? Es teiktu, ka tas ir ļoti slikti, bet genocīds īsti nav, bet hedera grib apgalvot, ka ir? Kurš var palīdzēt to izšķirt?
 
 
13 August 2022 @ 11:48 am
 
Hederai nopūta ir liela, it īpaši, ja cīnās pret salmu lellēm.

Neviens šeit neapstrīd, ka eiropiešu ienākšana Amerikā bija vardarbīga un ļoti postoša tajā dzīvojošajām indiāņu ciltīm. Var to saukt par genocīdu, ja patīk. Bet bērnu apbedījumi gan nekādi par to neliecina un tika izmantoti tikai atjēdzīgo propagandai.

Par Latviju ir stāsts par cibiņu, kuru atrada zem egles nosalušu. Pirms 100 un vairāk gadiem lietas vispārīgi bija nežēlīgākas daudzos aspektos un par cilvēktiesībām vēl neko daudz nerunāja. Bet pats princips sūtīt visus bērnus skolā bija inovatīvs un noteikti progresu veicinošs. Ja kāds šodien atteiktos savus bērnus sūtīt skolā vai nenodrošinātu mājmācību pēc pilnas programmas, tad valsts tieši tāpat iejauktos un vardarbīgi atņemtu bērnus un ieliktu kādā internātskolā.

Par mirstīgo atlieku sūtīšanu atpakaļ vecākiem – varbūt tu varētu vispirms pastāstīt, kādas tad bija šo indiāņu apbedīšanas tradīcijas? Es nezinu, bet indiešiem, piemēram, tā ir kremācija. Taču mirušus bērnus pagātnē un bieži vien arī šodien vienkārši izmet Gangā, jo nav ko uz viņiem tērēt malku. Viņi noteikti nesaprastu, kāpēc būtu jāsūta bērna mirstīgās atliekas lielu gabalu, kas noteikti Kanādā bija daudz lielāki nekā caurmērā Latvijā. Esmu arī dzirdējis, ka dažām indiāņu ciltīm bija tradīcija atstāt atliekas kaut kur mežā, lai dzīvnieki apēd. Domāju, ka tas arī varēja būt viens no iemesliem, kāpēc apbedīja kapsētā pie skolas – sistēmas veidotāji noteikti gribēja, lai viss notiek pēc kristiešu tradīcijām nevis izdara nezinko, iespējams, no kristiešu viedokļa ļoti aizvainojoši pret mirušo ķermeni. Un vai tā laika prakse vispār bija sūtīt mirušos kaut kur tālu? Nezinu, bet ļoti šaubos, nu varbūt izņemot bagātniekiem. Man arī personīgi ir iebildumi pret “kapu kultūru” kā tādu, tāpēc pilnīgi atbalstu šo kapu iznīcināšanu ar laiku. Nu nevaram mēs mūžīgi mūžos uzturēt cilvēku kapus. Ne jau velti UK kremāciju šobrīd izvēlas jau 50% cilvēku.

Bērni, kas šajās skolās ieguva izglītību, pilnīgi noteikti bija ieguvēji, salīdzinot ar tiem, kas palika šajās ciltīs. Viņu ienākumi, dzīves kvalitāte un citi apstākļi noteikti bija labāki. Kas notika ar daudzām indiāņu ciltīm, kas nespēja pielāgoties jaunajai pasaulei? Daudzi no viņiem nodzērās. Arī tagad indiāņu rezervātos ASV ir liels bezdarbs, zemi ienākumi, alkohols un narkotikas. Dažos galvenais ienākumu avots ir kazino vai citas ētiski apšaubāmas darbības, kuras citur ASV teritorijā ir aizliegtas.

Jā, žēl, ka tika iznīcinātas viņu valodas. Bet valodas izskaušana nav genocīds. Valstis principā cenšas uzspiest vienu oficiālu valodu ar dažiem izņēmumiem. Nevajag jaukt šīs visas dažādās lietas ar genocīdu.
 
 
13 August 2022 @ 08:03 am
Alekss Berensons  
Mapats nesen žēlojās, ka šajos laikos grūti atrast labu konspirācijas teoriju, jo vairums tiek drīz atzītas par patiesām. Lūk, šeit ir labs piemērs par to: ASV valdība ietekmēja tviteri: https://archive.ph/hRGYt

Es neesmu liels Aleksa Berensona fans, jo man šķiet, ka žurnālisti ir pārāk iedomīgi, ka vienīgi viņi ir spējīgi saprast notiekošo. Bet ir jāatzīst, ka Alekss uzdod ļoti labus jautājumus, uz kuriem grūti atbildēt, bet atbildes var būt ļoti būtiskas:

1) Kāpēc kovida infekciju vakcinētie izplata tikpat labi kā nevakcinētie? Ja vakcīnām būtu kaut kāda nozīmīga efektivitāte, vai tad nebūtu sagaidāms, ka tas attiecas arī uz infekcijas izplatības ierobežošanu? Pat daudziem speciālistiem bija grūti pieņemt, ka pēc pēdējiem datiem vakcīnas vispār nekādi neierobežo infekcijas izplatību, un tas ir pretintuitīvi. Vienkāršākais skaidrojums būtu, ka vakcīnas ātri zaudē efektivitāti līdz nullei. Cits, Okama nazim neatbilstošs skaidrojums būtu, ka imunitāte ir sarežģīta un ir kaut kāds faktors, kas neierobežo infekciju, bet tomēr samazina slimības smagumu. Bet pierādījumus šim skaidrojumam atrast ir ļoti grūti.

2) Kāpēc vairākās rietumu valstīs ir ļoti (10-15%) pieaugusi virsnormas (salīdzinot ar pēdējiem 5 gadiem) visu cēloņu mirstība, kas nav saistīta ar kovidu? Piemēram, šobrīd Austrālijai virsnormas mirstība kopš pandēmijas sākuma ir lielāka nekā Zviedrijai. (Kas vēlreiz apliecina, ka stingrā robežas slēgšana, mājsēdes un vakcīnu mandāti bija veltīgas pūles.) Tam varētu būt dažādi skaidrojumi: 1) pandēmijas laikā cilvēki neapmeklēja ārstu un ielaida daudzas kaites, 2) samazināti kontakti vājināja imūnsistēmu pret daudziem citiem vīrusiem, 3) slimošana ar kovidu novājina organismu. Berensons piedāvā 4. variantu – ka ir paaugstināta mirstība ir no mRNS vakcīnas.

Uz šo jautājumu ir ļoti grūti atbildēt. Vispirms jau būtu vajadzīgi daudz precīzāki dati par mirušajiem – vecums, nāves cēloņi, slimību vēsture. Varbūt tikai NHS ir pieejami tik granulēti dati, un kāds iegūs tiem piekļuvi un uztaisīs pētījumu. Bet fakts ir tāds, ka šī virsnormas mirstība no nezināmiem cēloņiem ir salīdzināma ar virsnormas mirstību no kovida pandēmijas laikā. Toreiz tā izraisīja milzīgu paniku, plašus brīvības ierobežojumus un ekonomiskās aktivitātes kritumu. Šobrīd situācija no lielākas mirstības viedokļa ir tāda pati, tikai mēs nezinām, kas ir riska cēlonis, tāpēc vairums cilvēku ir mierīgi un nesatraukti.

Daudzi argumentēs, ka par kovidu mēs zinājām iemeslu, tāpēc bija vērts ar to kaut ko darīt, bet tagad mēs nezinām, tāpēc nav starpības, un labāk neko nedarīt un nesacelt paniku. Man šāda argumentācija šķiet nepamatota, jo pašreizējais apliecina, ka palielinātā mirstība pati par sevi cilvēkus īpaši nesatrauc. Tāpēc arī kovida pandēmijas laikā nebija racionāli satraukties un ierobežot cilvēku brīvības, bet varēja ieviest dažādus brīvprātīgus piesardzības pasākumus riska grupu aizsardzībai.
 
 
12 August 2022 @ 10:28 pm
Beernu rulete  
https://youtu.be/TUDqqz-qXvQ

#greed
 
 
12 August 2022 @ 05:03 pm
no vilka beegot  
https://youtu.be/WEUrnYDNHzE?t=293

https://youtu.be/iC_nuxTJzZI

#ManchurianCandidate
 
 
12 August 2022 @ 01:41 pm
Piektdienas tvitera apskats  
1) Aleksu Berensonu izdzēsa no tvitera tāpēc, ka to pieprasīja Baltais nams: https://twitter.com/AlexBerenson/status/1558075853803868162

Es piekrītu, ka viņa publikācijas ir tendenciozas, bet tās nav nepareizas. Viņš ļoti rūpīgi atlasa datus, varbūt pat rūpīgāk nekā vairums ārstu. Viņš ir pret kovida vakcīnām, bet tāds var būt cilvēka viedoklis. ASV valdība nedrīkst ierobežot cilvēka vārda brīvību, ja vien tie nesēj naidu vai ir apmelojoši utml. Ja viņa idejas bija nevēlamas, tad loģiski būtu dot savu skaidrojumu, kāpēc cits viedoklis ir labāks.

Cik saprotu, tviteris savu kļūdu ir atzinis un atjaunojis Berensona kontu.

2) Labs pavediens par lielo farmaceita slodzi aptiekā: https://twitter.com/Pharmassisting/status/1557579386592718850

Šis gan ir par ASV, bet UK ir līdzīga situācija. Rx nozīmē zāļu recepte. Man šķita uzslavas vērta atzīšana, ka farmaceite noteikti pieļāva kļūdas šajā dienā. Kļūdas ir neizbēgamas, un ir svarīgi tās atzīt, lai varētu izlabot un mazināt, nevis noliegt.

3) Šis būs negatīvais piemērs: https://twitter.com/dr_furmanis/status/1557652464727429120

Viedoklis ir pieņemams, bet mēģinājums kā pierādījumu citēt pētījumu, kas pat necenšas pierādīt, ka vegānisms rada depresiju, ir ļoti vājš. Lai nu kam, bet ārstiem vajadzētu būt daudz precīzākiem šajā ziņā. Tas tikai mazina ārstu reputāciju un pasliktina ārstu-pacientu savstarpēju uzticēšanos, kas arī izvēršas komentāros.
 
 
12 August 2022 @ 12:43 pm
 
 
 
12 August 2022 @ 12:19 pm
 
Nova uzbakstīja RL rakstiņu. https://www.rigaslaiks.lv/zurnals/komentari/pagatnes-macibas-21026
Mēdz teikt, ka cilvēka raksturu labāk var novērtēt nevis pie grūtībām, bet brīdī, kad fortūna ir viņam atkal uzsmaidījusi, ko viņš ar to dara un vai maz prot būt augstsirdīgs*. Es domāju, ka es atkal varētu lietot vārdu ironiski, kad un kā man gribas. Jo šis ir ēm.. ironiski. Kurš cels atpakaļ nodedzinātās baznīcas, m?
Ja pietiks spēka kādā brīdī atkal varētu uzrakstīt 1-2 spriedelējumus. Vienkārši tāpat vien.

P.S. Protams, ka man tagad gribas brēkt, redziet, redziet, es taču teicu, sen pirms Adama un, eh, ja vien viņš būtu bijis cibā, man būtu draudziņš, kuram piemiegt ar aci.
 
 
12 August 2022 @ 10:49 am
labā vēsts  
Jēzus vienmēr ir bijis un vienmēr būs drauds organizētai reliģijai.
 
 
12 August 2022 @ 10:44 am
mass formation  
"In order to bring a nation to support the burdens of maintaining great military establishments, it is necessary to create an emotional state akin to war psychology. There must be the portrayal of an external menace. This involves the development to a high degree of the nation-hero, nation-villain ideology and the arousing of the population to a sense of sacrifice. Once these exist, we have gone a long way on the path to war." -John Foster Dulles

#trap
#ProxyWar
#GrandChessboard
 
 
12 August 2022 @ 08:19 am
 
ja es tagad būtu pabeigusi vidusskolu, ietu uz skk uz estētisko kosmetoloģiju.
tagad laikam jāgaida, kamēr bērns būs liels vai kamēr kāds cits pelnīs manā vietā, kurš nu no faktoriem iestāsies pirmais.
 
 
11 August 2022 @ 03:37 pm
 
Vakar no jūras nākot nospriedām, ka visiem vecākiem neatkarīgi no tautības (un šeit ir daudz dažādības) bija vienlīdz pārugurusi un atvieglota tāda nekāda sejas izteiksme.
Šodien man tāda sejas izteiksme bija jau no rīta ejot uz jūru, tagad kādu pusstundu guļus elšot dīvānā jūtos kā paplucis pūpēdis, kas uz tāda kārtīga uzspēriena var drusku palaist putekļus. Piecas stundas svaigā gaisā

Ļoti piesātināta atpūta, visur pilsētā skulptūras un dažādi tēlniecības objekti un strūklakas un, protams, govis un ar visiem bērnu laukumiem (obligātā nodeva vecumam) jūtos kulturāli bagātinājusies. Apglaudīju dažus objektus (tos, kas no akmens un pilsētvidē, es nespēju pretoties laukakmeņu burvībai), ļoti patika tekstila izstāde pilī, jūras ainavas ar mūsdienu kuģīšiem, būtu gribējies pabaudīt cietuma ekspozīciju un ne tādā skrējienā pa pili, bet tā kā sīki bija ar mīkstajām mantām un baidījās no izbāzeņiem, caunas ar balodi un mumificējušās žurkas eksponātu apskatīju pēc sirds patikas (uķipuķi cauniņa, uķipuķi balodīt, atā cauniņa, atā balodīt). Patika arī monētas, bet nebija jaudas. Dārzs pie pils ar pulētajiem akmeņiem ļoti ļoti, bet vislabāk skulptūra "Skudru pūznis" kuru biju redzējusi bildēs un kāroju apskatīt dzīvē
Tags:
 
 
11 August 2022 @ 12:26 pm
 
 
 
11 August 2022 @ 12:30 pm
 
Mans life goals ir nomaksaat komunaalos maksaajumus soziem un sagaidiit pavasari sane
 
 
11 August 2022 @ 10:45 am
Eskalācija  
https://twitter.com/edgarsrinkevics/status/1557561376905711616

Kā vienmēr, mani interesē praktiskas lietas. Kas un kā nodrošinās valsts pamešanu?
 
 
11 August 2022 @ 10:14 am
Rezultāts  
Jau 14 grāmatas pievārētas šogad. Un šodien viena būs vēl klāt. Daļa audiogrāmatas, bet turpinu lasīt arī drukātās, nu un arī Kindle, protams.
 
 
11 August 2022 @ 09:38 am
 
braukšu rīt uz rezervātu.
krustkalnu vai teiču, nevaru atcerēties.
draugiem tur (kaut kur) hūteris. pēdējo reizi tur biju gadus četrus atpakaļ, vai.
tuvāk pie dabas vairs nevar, jo tur nav elektrības.
vismaz šoreiz nebūs jāguļ teltī.
 
 
11 August 2022 @ 09:05 am
 
gribēju papukstēt par rēķiniem, bet labāk pajautāšu par kurpēm - manas sandales uz platformas čīkst kā vecas eņģes, kad eju.
tur kaut ko var darīt vai arī līdzēs tikai izmešana?
žēl mest, pirmkārt, nebija lētas, un otrkārt, tās ir kak raz vienīgās miesaskrāsas sandales, kas der pie visa.
 
 
10 August 2022 @ 10:02 pm
 
http://azspcs.com/Contest/SteppingStones/
+--+--+--+--+--+--+--+--+--+--+--+--+--+--+
| |46|23| |27|28|29| | | | | | | |
+--+--+--+--+--+--+--+--+--+--+--+--+--+--+
| |22| 1|26| | 1| | | | | | | | |
+--+--+--+--+--+--+--+--+--+--+--+--+--+--+
|43|21| | 2|33| |41| | | | | | | |
+--+--+--+--+--+--+--+--+--+--+--+--+--+--+
| | |20| 1| 3|40| | | | | | | | |
+--+--+--+--+--+--+--+--+--+--+--+--+--+--+
| |39| 9| 8| 4| |45| | | | | | | |
+--+--+--+--+--+--+--+--+--+--+--+--+--+--+
|50|10| |32| | 5| |51| | |35| |19| |
+--+--+--+--+--+--+--+--+--+--+--+--+--+--+
| | 1|11| |38| 1| 6| | | |34| 1|18|37|
+--+--+--+--+--+--+--+--+--+--+--+--+--+--+
|25|24|12| | |52| 7|13|42| |16|17| | |
+--+--+--+--+--+--+--+--+--+--+--+--+--+--+
|49| |36|48| | | | |14|15| | | | |
+--+--+--+--+--+--+--+--+--+--+--+--+--+--+
| | | | | | | |44|30| 1|47| | | |
+--+--+--+--+--+--+--+--+--+--+--+--+--+--+
| | | | | | | | | |31| | | | |
+--+--+--+--+--+--+--+--+--+--+--+--+--+--+
Tags:
 
 
10 August 2022 @ 06:12 pm
atmiņas  
Mašīnā bija saplīsis mp3 atskaņotājs, tāpēc ieliku klausīties parasto CD, un tā bija audiogrāmata, par kuru es jau rakstīju 2015. gadā.

Šis uzjundīja jaukas atmiņas. Ir derīgi vēlreiz paraudzīties pagātnē un atcerēties šo Atula Gavandes lielisko grāmatu (ko sākotnēji man ieteica snorke), kurā stāstīts par to, ka vakcinācijas rezultātu veiksme ir atkarīga no pacienta brīvprātības principa.

Toreiz es vēl nespēju iedomāties, ka pats kļūšu par vakcinētāju. Bet vēl mazāk es varēju iedomāties, ka rietumu valstis aizmirsīs visu šo pieredzi un rīkosies pilnīgi nesaprātīgi, nosakot obligāto vakcināciju, pretējā gadījumā cilvēki tiks atlaisti no darba, nevarēs iepirkties vai ceļot. Tas vēlreiz parāda, ka sliktas idejas nomirst ļoti lēnām, un varbūt ar šo problēmu sabiedriskās veselības aprūpē man būs jādarbojas visu mūžu.

Vēlreiz iekopēšu pašu būtiskāko citātu no šīs grāmatas:
Es varu tikai apbrīnot tās vadītāja Pankadža mieru, organizējot šo projektu tik haotiskā valstī, un viņš nekad nepacēla balsi, ja kaut kas nebija kā nākas. Vienīgā reize, kad viņš no tiesas sadusmojās, bija, kad kāds ārsts sāka kritizēt māmiņu, kas bija atteikusies no vakcīnas savam bērnam. Jo Pankadžs labi saprata, ka jebkura piespiešana, pat vienkārši uzbrauciens kādai māmiņai, var izgāzt šo projektu. Viņam bija taisnība, un pacienta autonomijas ievērošana atmaksājas, un Indija ir kļuvusi brīva no polio.

Žēl, ka mums nebija tāds vadītājs Pankadžs, kas spētu pacelt balsi pret autoritatīvajiem politiķiem un ārstiem.
 
 
10 August 2022 @ 03:03 pm
Before winter hits Europe  
https://youtu.be/T3FC7qIAGZk
#LEX
#CIA
#LendLease

https://www.weeklyblitz.net/opinion/us-corporations-own-around-30-percent-of-ukrainian-arable-land/
#EconomicInterests
#lies
 
 
10 August 2022 @ 02:02 pm
gilead is here  
Īsumā, Nebraskā tiesā tīneidžeri par abortu pēc tam, kad policija pieprasīja no facebook viņas privātās sarakstes. Njā, blessed be.
Būtu forši pārcelties uz tādu realitāti, kur kristietība vairs nepastāvētu.

https://www.forbes.com/sites/emilybaker-white/2022/08/08/facebook-abortion-teen-dms/
 
 
gars: argh
 
 
10 August 2022 @ 12:21 pm
 
 
 
10 August 2022 @ 01:46 pm
 
Neizbaudīju, bet arī neapvēmos, neapģībos, neviens nepārkrita pār bortu, 8 minūtes pēc atiešanas nesāka kliegt, ka grib malā/mājās/vemt/uz tualeti, nesakasījāmies un nesaplēsās. Brīžiem bija o.k.
Ar visu to, ka man pirms pašas atiešanas bija viens jāved augšā uz klāja pie tēva (un pēc tam jākāpj lejā) un drusku pirms beigām arī abi pārējie (un tas bija ļoti bailīgi), brauciens bija labs, 45 min var izturēt, pa ostu nebija baisi bailīgi, redzēju piecstāvu māju augstuma šķeldas un baļķu kravas (notecēja asariņa) var atkārtot.
Apakšējais klājs bija patukšs, vienīgais patiešām mīnuss - tur bija mazs raivītis, kas krietni ielika pamperā un komplektā ar garām braucošu kuģu šūpām uz mirkli bija kā bija :D

Kamēr sīki pēc kuga skraidīja gar strūklaku un spiedza, sēdēju uz soliņa sakņupusi un elsu.
10 eiro par pieciem likās o.k. ja citreiz gadās citās pilsētās arī moš var mēģināt bet Babas dzimšanas diena braukt ar kuģīti Rīgā nu nezinu
Apakšā man, protams, patika labāk
Tags:
 
 
10 August 2022 @ 10:02 am
 
Aaaaaaaaaaaaa
Man šodien būs jābrauc ar kuģīti :/

45 minūtes šausmu
 
 
10 August 2022 @ 08:44 am
 
izrādās, ir ne tikai dark academia,

bet arī light academia!
kurus dažās estētikās pat varētu sajaukt. kopumā izskatās, ka dark academia ir rudenī un light academia - kad pavasaris sākas. nedaudz atgādina bītnikus, jo dzīvē tas stils neeksistē. tomēr ir labi, ka vismaz kaut kāds stils ir parādījies, pat ja tas ir kaut kur, nezin kur.
 
 
09 August 2022 @ 08:05 pm
 
Kādi ieteikumi sāļajiem (un saldajiem) ko var dabūt Rimi/Lidl un pēc tam pabeigt mikroviļņos? Vai vispār visādas gudrības gatavošanai ātri un mikroviļņos. Un kā to, kas paredzēts cepeškrāsnī var pagatavot mikrenē? Neticu, ka saldētu picu nedrīkst, bet tā esot bijis rakstīts uz kastes
 
 
09 August 2022 @ 04:43 pm
 
persuasion man patika. jutu džeinas ostinas toni. izrādās, 2005. gadā esmu nopirkusi arī grāmatas eksemplāru latviešu valodā, un tikai tagad, pie grāmatplaukta pārkārtošanas to atklāju. protams, 2005. gads man ir tāds miglā tīts, bet man ir tradīcija - katrā nopirktajā grāmatā ierakstīt, kā tieši esmu pie tās tikusi. tas ir ļoti noderīgi entos gadus vēlāk. šo grāmatu iegādāties man, kā rakstīts, palīdzējis tā laika svarīgs draugs, kuru neesmu nosaukusi vārdā, jo, acīmredzot, pieņēmu, ka es tāpat sapratīšu, kurš tas ir bijis, bet, taisnībsakot, i'm not so sure now, hehe. tomēr sliecos uz vienu pusi vairāk, nekā uz citu. lai nu kā, persuasion man patika. labāk, nekā pride and prejudice pēdējā ekranizācija. iespējams tāpēc, ka prāta apsvērumus vēl neesmu izlasījusi.
 
 
09 August 2022 @ 02:32 pm
more good than bad  
Plants are made of carbon

https://youtu.be/pHCCE-sw_Sc?t=349

#CO2Famine
 
 
09 August 2022 @ 11:25 am
 
 
 
09 August 2022 @ 12:52 pm
 
izvirtības līmenis – kabacis ar kimčiem
 
 
08 August 2022 @ 09:35 pm
 
kad biju sīks, allaž brīnījos - kā tik neglītiem cilvēkiem var sanākt skaista mūzika.
 
 
09 August 2022 @ 11:50 am
provinces dzīves piezīmes  
* ir iestājies tas laiks, kad nevar tā vienkārši izvēlēties - šodien gribas ēst to/gatavošu šito. viss ir jādomā un jāplāno, lai maksimāli samazinātu fūdveistu un pēc iespējas vairāk izmantotu visu to, kas vienlaicīgi nāk gatavs dārzā un ir steidzami jāēd (vai kaut kā jāpārstrādā lietošanai ziemā). kabači, sviesta pupiņas, cūku pupas, gurķi, tomāti, utt.
* gurķi. gurķi ir jocīgs augs. tu vari katru dienu cītīgi izskatīt visu gurķokni un nolasīt visus normālā izmēra gurķus. un tāpat tur uzradīsies vairāki milzīgi, pārauguši sēklinieki. vai arī - nolasi gurķus. ej garām gurķu dobei citās darīšanās - skaties, ka kārtējais gurķis uz pāraugšanas robežas lūr uz tevi un ņirdz. ej klāt un gribi noraut - viņš ir izgaisis. un tā vienmēr ar tiem gurķiem ir.
* noraku kartupeļu dobi. varēja jau vēl augt, bet vienā galā bija iemetušās kolorado vaboles. sākumā gribēju likvidēt tikai skarto reģionu, bet tam nebija skaidri izteiktas robežas, tāpēc beigu beigās noņēmu visus. pagājšnedēļ no tās pašas (augstās) dobes novācu cūku pupas. ja neskaita vaboles, tas viss bija baigi kruti. pavasarī, stādot, neņēmu nost lapu kārtu, ko rudenī saberu uz visām dobēm. ierušināju kartupeļus iekšā tāpat. un pupas. kartupeļiem augot, vēl pāris reizes pabēru sapļauto zālīti, ne ļoti biezā kārtā. kartupeļi, pupas un arī kliņģerītes izauga cauri, nezāļu ļoti maz. viss līdz šim brīdim bija paspējis sadalīties. zeme joprojām melna un neizēsta, kā kartupeļi to mēdz darīt. irdena un pilna resnu slieku. pupas dod augsnei slāpekli un novēroju, ka tieši blakus pašām pupu saknēm ir vislielākie kartupeļi. un pateicoties mulčēšanai, kartupeļi bija ļoti tuvu zemes virskārtai un nekur dziļi nebija jārokas. es gan šitā jau pāris gadus daru, bet šoreiz tā apzināti pievērsu uzmanību visām šīm detaļām.
pabaroju atbrīvoto dobi ar 2 maisiem pussadalījušos zirgu mēslu, sarušināju viņus kaut cik zemē un iesēju visādus salātus rudens cēlienam.
* šogad kaut kā neaizmetas ķirbji. ir daudz tukšo ziedu. tikai vienam bija aizmetušies 2 ķirbīši. viens aug labi, viens bija izdomājis padoties un kamēr biju Valmierā atvienojās no mātes un nopuva.

šī vasara paskrien tik ātri, kā mazas, siltas gaismas lodītes lēciens melnā bezdibenī
 
 
08 August 2022 @ 05:17 pm
Crème de la crème  
https://youtu.be/HoJgraoNQZA?t=750


"Three large American multinationals bought 17 million hectares of Ukrainian agricultural land.
Among the main shareholders of these three companies are Vanguard, Blackrock, Blackstone."
https://www.ritimo.org/A-qui-profite-vraiment-la-creation-d-un-marche-des-terres-en-Ukraine

https://www.weeklyblitz.net/opinion/us-corporations-own-around-30-percent-of-ukrainian-arable-land/


#AwesomeBusiness
#EliteLevel
 
 
08 August 2022 @ 02:57 pm
 
Bug-Island: ārkārtīgi milzīgs animēts gif fails )
 
 
08 August 2022 @ 09:59 am
komisija - tas esmu es!  
Rihards Kols (NA)

Ārlietu komisijas priekšsēdētājs

Kols sacīja, ka saņem atalgojumu kā Saeimas deputāts un Ārlietu komisijas priekšsēdētājs, kā arī dienē Zemessardzē. Galveno izdarīto lietu viņš uzreiz nosaukt nevarot, jo Re:Baltica zvans viņu sasniedzis mežā Zemessardzes mācību laikā. “Varbūt piesakieties savlaicīgāk, dodiet ziņu kaut vai e-pastā, par ko jūs vēlaties runāt, nevis tagad kaut kādus šādus superjautājumus uzdodat,” viņš teica. Viņš piemetināja, ka visu Ārlietu komisijas darbu šajā sasaukumā varot uzskatīt par viņa personīgi padarīto.

“Kā viens no vietējā mērogā svarīgajiem darbiem ir nesenais lēmums apturēt Latvijas-Krievijas 1994. gada vienošanās par Krievijas militāro pensionāru sociālo aizsardzību 13. pantu,” teikts viņa vēlāk atsūtītajā rakstiskajā atbildē. Tas paverot ceļu Pārdaugavā esošā “okupācijas staba” (oficiāli piemineklis “Padomju Latvijas un Rīgas atbrīvotājiem no vācu fašistiskajiem iebrucējiem”, sarunvalodā – Uzvaras piemineklis – red.) nojaukšanai.
 
 
07 August 2022 @ 11:12 pm
 
Pēdejās nedēļas ar ķermeni tāds drusku pliķis sejā un atgādinājums par omm un brīnumainā kārtā arī garīgi, ka slodzei jābūt samērīgai un arī profesionāli sportisti (un jo īpaši profesionāli sportisti) pēc traumām atpūšas un tad speciālā mazslodzes režīmā atsāk darboties un paiet ilgs laiks līdz atgriezas ierindā. Šausmīgi grūti sevi uz to piespiest, rumpis gan atgādina un neļauj pārforsēt un šajā lēnīgajā tempā domāju ka šo atziņu nenāktu par sliktu pielietot arī pie garīgām, mentālām un emocionālām lietām
 
 
07 August 2022 @ 04:48 pm
enter night  
Noskatījos Paper Girls, (jo man Stranger Things ir par bailīgu), es pat nezinu, kāpēc, laikam, jo nekā cita baigi no sci-fi nav šobrīd, ko skatīties (kgan jaunā Westworld sezona noteikti ir daudz labāka nekā iepriekšējā). Ļoti bērnišķīgs, es teiktu, un līdz trešajai sērijai bija tā, ka tūlīt slēgšu ārā, bet tad palika nedaudz labāk. Es teiktu, ka var skatīties, ja ir nostaļģija pēc 90 gadu lētajiem videokasešu sci-fi ar zemās balss krievisko ierunātāju. 2/5 zvaigznes.

Tad mēģināju Netfliksa jauno the Sandman, bet pēc pirmās sērijas es neteiktu, ka ļoti aizraujoši; ir labāk par Paper Girls, bet līdz Game of Thrones episkumam neaizvelk. Droši vien turpināšu skatīties, ja nu paliek labāk. pagaidām 3/5 zvaigznes.

Kamēr saņemos smilšuvīram, ieslēdzu nefliksā Darlings, jo tur Alia Bhatt, un man ļoti viņa patika iekš Gangubai Kathiawadi.
Tags:
 
 
06 August 2022 @ 11:37 pm
 
 
 
06 August 2022 @ 11:16 pm
Galma ideologs  
https://youtu.be/n8r5tOP5YXo

"Everything is thought through in detail, even the degree of cruelty. Cruelty for show – it is inhumane, but it is of a very high level, a wise strategy, taking their particular interests into account.”

https://youtu.be/uGGV787H0nc

https://youtu.be/dCpRy1iDXcA


#values
#ФСБ