02 December 2015 @ 08:25 am
 
Hiltonam jau vainags uz jumta, bet 22. vēl nav..
Tags:
 
 
02 December 2015 @ 05:01 am
 
On the reception and detection of pseudo-profound bullshit.
 
 
mood: awake
music: Neurotech - Evasive: Between Wake And Sleep
 
 
01 December 2015 @ 09:08 pm
Kaut kas tāds virmo kaut kur.  
Apcerīgs laiks. Izdega spuldzīte guļamistabā un uzreiz nezkālab ienāca prātā, ka pēdējos 30 gadus kaut kā galīgi nepareizi esmu dzīvojis un tur jau vairs neko. Jāaiziet, jāpaēd, mož pāries.
 
 
01 December 2015 @ 08:11 pm
 
2015:

lai pirmais jaungada ieraksts ir šāds - gribu iemīlēties, un tā skaisti!
no, today I most definitely don't think it's better to have loved and lost than not to have loved at all.
izrādās, man ir augsts rezultāts autisma testā.
lai arī viss joprojām ir nežēlīgā dirsā, vakar satikos ar daļu agrākās sevis.
pastāstīsi man par kādu iedvesmojošu cilvēku?
smadzeņu ķīmija ir pagalam ērmīga lieta.
labi, ar šķībajām brillēm vēl tā kā būtu galā tikuši, nākamais, kas baigi traucē dzīvot - lēns kompis
cilvēki, kuri sarunā lieto vārdu "ideāli", nezināma iemesla pēc izraisa aizdomas.
Oktobris: tas neveiklais brīdis starp samierināšanos ar vasaras beigām un ziemas neizbēgamību.
man vienai tas tā liekas, ka 200 eur/mēn par 1-istabas dzīvokli pļavniekos ir bišķiņ tā kā par traku?
atklāju, kā pagatavot krēmīgas un pufīgas biezpiena pankūkas:

tā, lūk. iesākām poētiski, nobeidzam sadzīviski. labi vien ir.
 
 
01 December 2015 @ 08:09 pm
 
besī būt par labu cilvēku. labs cilvēks šovakar četras stundas šuvis sīkajam ziemsvētku zeķi dārziņam. un pie visa tā, ka man ziemīši akūti riebjas.

labāk būtu īgņojies.
 
 
01 December 2015 @ 06:53 pm
apslēptība  
"In today's ideological perception, work itself (manual labour as opposed to 'symbolic' activity), not sex, becomes the site of obscene indecency to be concealed from the public eye. The tradition which goes back to Wagner's Rheingold and Lang's Metropolis, the tradition in which the working process takes place underground, in dark caves, culminates today in the 'invisibility' of the millions of anonymous workers sweating in Third World factories, from Chinese Gulags to Indonesian or Brazilian assembly lines -the West can afford to babble about the disappearing working class', even when its traces are readily discernible all around us: all one should do is to note the small inscription 'Made in . . . (China, Indonesia, Bangladesh, Guatemala)' on mass-produced goods, from jeans to Walkmans. But what is crucial in this tradition is the equation of labour with crime: the idea that labour, hard work, is originally an indecent criminal activity to be hidden from the public eye. "

Žižeks, no grāmatas par totalitārismu

---------

Un kur meklēt mūsdienu proletāriešus rietumos? - urbanizētajos (neo)liberāļu izsapņotajos stikla un betona torņu ofisa cilvēkos: "where there are subjects reduced to a rootless existence, deprived of all substantial links." Tiešo to taču grib progresīvie, kuri visu noraida kā sociālu konstruktu.
 
 
01 December 2015 @ 06:44 pm
Mans gads pirmajos teikumos  
Šīs bija negaidīti jaukas dienas.
Since opposed principles, or ideologies, are irreconcilable, wars fought over principle will be wars of mutual annihilation.
Pēdējo nedēļu laikā es aizdomīgi bieži dzirdu vai lasu ko apmēram šādu "es te par tevi mazliet paguglēju..."
"kur laikā rast man vietu? / man jābēg mūžībā"
Kirkegoriskie lasījumi bija brīnišķīgi - tajos es uzzināju, ka objektivitāte esot nekas cits, kā sirdsapziņas trūkums, ka pret Kantu nevar attiekties kā pret puķu dārzu, un daudzas citas jaukas lietas.
Man ir tik skaista dzīve.
Pa vidu esejas rakstīšanai gāju uz veikalu nopirkt apelsīnus un krāsainas zeķbikses - apelsīnu, diemžēl, veikalā nebija.
To ir visai grūti noformulēt, bet es pēdējā laikā mēdzu izjust dīvaina veida atsvešinātības un attālināšanās sajūtu.
Nezinu, vai tas tā ir izvērties mana bērnības konteksta dēļ - es lielā mērā izaugu ar vectēvu, un, kaut arī daudz kas no kopā pavadītā laika ir bijis tiešām jauks un vērtīgs, ar visu to, ka es bērnību drīzāk atceros kā slazdu, nevis kaut ko patīkamu, - tomēr neviens jau nekontrolēja, kādi stāsti man tiek stāstīti un nedomāja par to, kādu ietekmi tie uz mani varētu atstāt, tāpēc es jau diezgan maza zināju par padomju savienību, tās ieviešanās Latvijā apstākļiem, karu, čeku utml., varbūt tas tā ir noticis tāpēc, ka es esmu tik nesaprātīgi jūtīga, un man ir pārāk spilgta iztēle (reizēm domāju, ka neveselīgi spilgta), bet, kad vēstures skolotāja vidusskolā pateica frāzi: "es domāju īpaši pievērsties otrā pasaules kara apstākļiem Latvijā, jo jaunieši par to visu pārāk maz zina", man bija sajūta "atkal šito, es vairs nevaru izturēt, es zinu pietiekami!".
Tas ir ļoti muļķīgi, bet, šķiet, ka man atkal ir iedomu draugi.
Meh, es esmu aizmirsusi veikalā dilles.
Saldumus vai dzīvību!
Vienā no šodienas semināriem es sajutos nedaudz neērti, jo jau visu nodarbību biju visai daudz runājusi un tās noslēgumā aktualizēju dažādus teksta aspektus, kas man šķita ļoti būtiski un par kuriem man būtu gribējies padiskutēt plašāk, t.i. es gribēju par šo tekstu vēl daudz ko izrunāt, jo biju daudz par to domājusi.

P.S. Nekad iepriekš šo nebiju darījusi.
 
 
01 December 2015 @ 06:58 pm
 
Šis ir interesanti, sevišķi atceroties tos konservatīvo smadzeņu skenus (cirkulēja tādi attēli) ar lielajiem "baiļu" un "pašpārliecinātības trūkuma" reģioniem. "Konservatīvie", šķiet, ir dogmatiski (aprobežoti) vienos jautājumos, bet "liberāļi" - citos.

http://digest.bps.org.uk/2015/11/on-some-issues-liberals-are-more.html

Liberals reading this may well feel that Kerry, or the liberal students above, were correct to be absolute on the topics they were, because there is no room for debate on these issues. But that’s the point: conservatives feel the same about their domains. The question is whether we can therefore make claims about generalised narrow-mindedness [of conservatives].

(Sinopes Diogens ar lāpu skraida pa Atēnām, meklēdams īstos atēniešus.)
 
 
01 December 2015 @ 06:19 pm
2015  
laipnā dooras un mijas gadībā ar ras un usnes mūziku sāktais gads ķipī aizveda sen nepiedzīvoti krāsainā ceļojumā
tevi uztrauc jaunākā mobilā aplikācija?
1h7min, ca 8,5 km
daži rajoni gan ir tīri jauki, apskatāmās vietas arī ir izskatīgas, neskaitāmie vīna veikali apburoši un simts veidi pūdētu kazas sieru neatvairāmi.
trīs dienas jz. nefolk laukos ar daudz svaiga gaisa un nedaudz lauku darbiem, daudz ugunskura un nemaz interneta, pirmās pavasara sēnes mežā
ja r.w. fasbinders būtu uzņēmis austrumkrasta (low key) gangsterfilmu, iespējams, tā izskatītos gluži līdzīga laugh killer laugh (2015)
iznirt no silta, tirkīzzila dienvidu jūras ūdens, vēl ciet acīm, un pirmo reizi noskūpstīt to skaisto meiteni
pretī varu dot īsu ieskatu pēdējā laika patēriņā
elektronikas šķūnis un brutto uztaisīja manu festivālu, bet faraoni ar suņiem un orki telšu dārzā gan ne
biju kapos. atvedu mulati
noskatījos 4 filmiņas no lielā kristapa. 70 to go
ziemeļu mazpilsēta dara mani laimīgu, lai gan pastaigā nedaudz sanāca saskumt par dienām, kādu vairs nebūs nekad
Tags: , ,
 
 
01 December 2015 @ 04:04 pm
 
It is forbidden to kill; therefore all murderers are punished unless they kill in large numbers and to the sound of trumpets.

(Voltaire)
 
 
01 December 2015 @ 04:08 pm
Mūsdienu varoņi.  
Nu jau bijušais Lielvārdes mērs ir mans varonis. Diezko labs shēmotājs nav, bet drosmīgs gandrīz tikpat lielā mērā, cik dumjš.
 
 
01 December 2015 @ 01:46 pm
some frisson and chills  
ochre
 
 
01 December 2015 @ 01:24 pm
 
kad devos garām parkam, kurā tika grābtas satrūdējušas lapas, uzjundīja tik spēcīgs trūdu un mitras zemes aromāts, ka tas manī izraisīja gluži vai dzīvniecisku tīksmes mirkli.

#scent_junkie
 
 
01 December 2015 @ 02:32 pm
 
atklāju, kā pagatavot krēmīgas un pufīgas biezpiena pankūkas:

ņem 1 paciņu kāruma krēmveida biezpiena ar jūras sāli
2 ĒK or so cukura
1 olu
1 gabaliņos sagrieztu banānu
var pielikt maķenīt vaniļas cukura

sakuļ mikserī, pievieno pa vienai 3 ĒK miltu, cep. om nom nom nom.
 
 
01 December 2015 @ 12:43 pm
 
hujakš, ir decembris, un es jau šodien esmu novēlējusi vienu laimīgu jaungadu, un tas nebija dzimšanas dienas apsveikums vai tamlīdzīgs eifēmisms, bet tiešām apsveikums jaungadā, jo ar frizieri mēs šogad vairs netiksimies
šodien tāda bipolāra diena, no vienas puses – lejiet manī litrus kafijas un turiet īkšķus, lai galva vakarā vēl spēj strādāt, bet no otras – piedāvājiet labāk kādu vietu rīgas centrā, kur es varu stundiņu vai pāris nosnausties (ja man tam sanāks laika, lol)
 
 
01 December 2015 @ 12:20 pm
 
"If Satan were not at work, the whole world of men would be converted by a single word of God once heard, and there would be no need of more."

Luters, De servo arbitrio
 
 
01 December 2015 @ 12:19 pm
 
man vajag laikgriezni, skaidru prātu un daudz kafijas ķermenī, lai šo visu savestu kārtība, bet breath in, breath out, esam tikuši ārā arī no lielākām bedrēm.

vakardienas koncerts bija maģisks, un iespējams, tā maģija bija pat tāda, ka es šodien esmu krietni veselāka.
un mammai dzimšanas diena šodien, bet līdz dzimšanas dienas vakariņām vēl ir jāuzraksta vairāki palagi, jāizsūta pāris papīri un kaut kā jāpamanās uzrakstīt starpeksāmens.

bet tie visi ir sīkumi. ir decembris, un tas kaut kā nomierina. doma par decembri jau vairākus gadus pēdējā laikā mazliet nomierina.
 
 
01 December 2015 @ 11:59 am
Projekcijas  
"Tas vēl būtu labi, ja labklājības valsts būtu Latvijas kopīgais mērķis, bet diemžēl tā nav, mērķis ir individuālā labklājība. Un tie nav tikai politiķi, kas tā domā. Atceros pirms vairākiem gadiem Rīgas Laikā interviju ar Māra Gaiļa meitu, ļoti gudru un inteliģentu cilvēku, un man palicis prātā viens citāts - viņa stāstīja, ka tēvs vienmēr teicis: dzīvē tu esi vai nu starp vinnētājiem, vai zaudētājiem, un jēga ir nebūt starp zaudētājiem. Tā ir mūsdienu Latvijas nostāja - svarīgi ir būt starp vinnētājiem, bet izmantotie līdzekļi nav no svara. Tas ir ļoti bīstami valsts ilgtermiņa pastāvēšanai."

http://www.irlv.lv/2015/11/30/vita-matisa-ista-fronte-ir-pratos

Šis ir teicami. "Rīgas Laikā" nekad nav bijis intervijas ar mani. Bija žurnālā "IR" 2011. gada novembrī. Pārlasīju interviju, tur nav šāda teksta - pat ne kaut kā pietuvināma.
Mans tēvs noteikti piekristu (un arī es tam piekrītu un to mācīšu saviem bērniem), ka ir svarīgi cīnīties par jēgpilnu dzīvi, būt labam vismaz vienā jomā, saprast savu aicinājumu, iegūt profesiju, nepadoties grūtībās u.tml., bet tas nekad nav nozīmējis, kā Vita Matīsa viņam (man?) piedēvē, "individuālu labklājību", kur "izmantotie līdzekļi nav no svara".
 
 
01 December 2015 @ 10:12 am
 
pie manis šodien nāk revidents. tā gribas pa biroju izlaist vistas!!!
 
 
01 December 2015 @ 02:42 am
 
ne gluži uzzinu_pēdējais, bet nu tā kā šobrīd zināmā sakarā visai rūpīgi jāiedziļinās vecajos klusajos telefonos par totāli pedofilo norvēģiju, skatos un brīnos, kā izteikums "uzaugot vardarbīgā ģimenē, daudzi turpina vardarbību uzskatīt par normu, tāpēc skolās un bērnudārzos ir jārunā ar bērniem, lai viņi neklusētu, ja ar viņiem kaut kas notiek" pārvēršas par "viņu bērnu lietu ministre vienu gadu skolā mācīja priekšmetu "incests", un viņai tā iepatikās, ka tagad viņa grib priekšmetu ieviest visu skolu pirmajās klasēs un vispār legalizēt incestu"
 
 
01 December 2015 @ 01:52 am
 
Kāzas metafizisku apsvērumu dēļ.
 
 
01 December 2015 @ 01:10 am
 
Tas ir skandāls! Neprāts! Ja mēģinām prātu iztēloties kā meistarīgu dažādu domu savienojumu, kalkulatoru, hierarhizētāju un arhitektonisku brīnumu (kompjūters ir laba vizuālā metafora prātam. Taču tieši prātam, nevis apziņai), tad mans šī brīža stāvoklis būtu nosaucams par neprātu, jo te nav celtnes, sistēmas, saitīšu, kombināciju un pužļu, ir tikai viena doma un tikai viens ceļš (prātu ar tā domu daudzveidību varam iedomāties kā Latvijas karti - ceļi, krustojumi, vietvārdi, upes, ezeri, pilsētas, asinsrite, robežas un līnijas). Es mēģinu domāt citas domas, iedomāties kaut kādās tēmās, dzemdēt viedokļus un kombinatorikas meistarstiķus, taču nekas nevedas, visas blakusdomas, ja tām vēl ir piešķirama kāda autonomija, aši padara savu darbu, tīri pragmatiskā līmenī, un tad aizvada atpakaļ pie tās vienas lielās, neizsmeļamās domas. Tāda ziņā prāts vairs nav celtne, nav arhitektūra, jo kā tu celtni balstīsi tikai uz vienu domu? Līdzīgi ar mūziku - nekādas polifonijas, ir tikai viens ļoti bagāts tonis, tīra gaisma, tīra skaņa, nekā nesalikta. Taču ar neprātu nav tik vienkārši. Ja atceramies Plotīnu, viņam prāts ir hipostāze (pastāvēšana) starp dvēseli un Vieno. Tātad, ja prāts noreducējas līdz vienai vienīgai domai, mēs varam iedomāties, ka tas ir kā logs uz Vieno, no kura sākotnēji emanē prāts, dvēsele, visas pārējās pastāvošās lietas. Mēļo, ka tas ir izejas punkts uz unio mystica, prātam iegūstot savu pilno, noapaļoto, piepildīto formu skanot vienvienā domājumā. Te vienlaikus notiekot pāreja no esamības uz viņpus-esamību, jo Plotīnam prāts pārstāv esamību, bet Vienais ir viņpus esamības. Tātad man šis viendomas stāvoklis drīzāk ir nevis kā neprāts, bet gan kā prāta pilnība, kas atceļ pati sevi.

Ja mēģina domāt ko citu, piemēram, risinot kādus praktiskus vai intelektuālus uzdevumus, kaut ko pasakot, padomājot par doto vai uzdoto, tad tas ir kā izkāpt no laivas, tu it kā nonāc sapņainā, šamanistiskā pasaulē, ātri savāc zālītes, parunājies ar gariem, izdari nepieciešamo, un tad atgriezies viendomas skanējumā, kur atkal visas līnijas ir skaidras, viss ir saprotams un reāls.

Taču ar viendomu viss nebeidzas, jāsaka, ka tas ir tikai sākums. Cilvēka stāvoklis nodrošina to, ka mijiedarbībā ar viendomu, tu esi izslāpis - pēc šīs pašas domas, mēģini ar cilvēcisko prātu to visādi apvīļāt, pagrozīt, atdzerties, aptvert kādu aspektu, vienlaikus arī slāpst pēc pasaules, taču īpatnēji - visi elementi un esošie, pēc kuriem tiecies, neizbēgami atvedinās un norāda atpakaļ uz to vienu domu. Iegulstas tajā. Apbrīnojami!

Es pavisam noteikti esmu daudz garlaicīgāks nekā pirms pāris gadiem.
 
 
music: John Adams - Harmonielehre
 
 
01 December 2015 @ 12:11 am
laikrādis  
pienāca viena izstāde, bet es neuzrakstīju.
pagāja viena izstāde, pienāca otrā, bet es joprojām nebiju uzrakstījusi.
pagāja otrā, pienāca trešā, bet es aizvien domāju par rakstīšanu.
pagāja trešā, pienāca ceturtā, bet es vēl nespēju pabeigt rakstīt.
pagāja ceturtā, pienāca piektā, un tikai tās otrajā pusē es uzrakstīju.
 
 
30 November 2015 @ 10:39 pm
 
vecums laikam ir tad, kad Linkin Park lirikas ož nevis pēc nostaļģijas, bet gan pēc pagalam tizlām lirikām.
 
 
30 November 2015 @ 06:36 pm
 
Everything You Do Is A Baloon

painteresējos kā cilvēki saprot dziesmas nosaukumu, daži varianti -

Balloons = celebration
Everything You Do Is A Celebration ?

balloons explode at a certain altitude if released, don't
they? At least if they're inflated with helium, which weighs
less than air.
everything you do is a bomb = everything you do is A-bomb =
everything you do is a nuclear war

orrrr Everything You Do Is A Balloon... maybe the person
they speak of is in fact made of plastic and filled with
air.

expansion...?
fragility... ?
a sense that everything you do will expand, effecting the
world around you.

it looks really large and pretty, but on the inside it's
hollow and empty. bulky but fragile.

Everything You Do is a Balloon, just waiting to be deflated,
burst, or to go floating off into oblivion. Wheee!

Everything you do can be rubbed vigorously against someone's
head, then held in place on a vertical surface by static
electricity.


everything you do is a balloon = everything you do is air
air = nothing
everything you do is nothing

I didn't think of it as a literal 'balloon', more like
everything you do has an inflationary effect that expands
and effects more and more things

balloons = silicon boobs = everything you do is a breast
augmentation?
 
 
music: kanādas dēļi
 
 
30 November 2015 @ 07:38 pm
 
nu labi, man no šodienas ir divi kaķi, otru kaķi sauc Serjoža. pirmais, kā jau rakstīju, top par Mateju. nē, man nav išūzu dzīvē, nē.

un šādi tas sākas, ja? tev ir 25, tu dzīvo viena un esi viena, paņem divus kaķus no patversmes, un pamazām kļūsti par kaķu dāmu, ja?
 
 
30 November 2015 @ 06:12 pm
 
Es joprojām īsti netieku skaidrībā par to, ko es domāju par "es", tā integritāti un attiecībām ar sabiedrību/sistēmu. Es savā attieksmē noteikti esmu kaut kur pa vidu starp divām galējām nostādnēm, proti, es nedomāju, ka "es" ir kaut kas no ārējiem notikumiem gandrīz pilnīgi neatkarīgs, vienmēr spējīgs uz "saviem, konteksta neietekmētiem" lēmumiem un rīcību, tajā pašā laikā es noteikti nepiekrītu arī uzskatam, ka "es" ir kaut kas nesaraujami saistīts ar sistēmu/sabiedrību, es domāju, ka cilvēciska būtne ir spējīga pietiekami pakāpties nost no sabiedrības ietekmes, lai izdarītu kritiskus spriedumus un vajadzības gadījumā izstrādātu individuālu vērtību sistēmu (šķiet, ka kāda no aģentūras definčijām tieši par to runā, proti, ka aģentūra nenozīmē tikai spēju izplānot un rīkoties, bet arī piešķirt lietām jēgu un nozīmi, kas var atšķirties no "vispārpieņemtās"). Es gan arī sliecos piekrist domai, ka, jo vairāk kāds spēj reflektēt par sistēmu, jo tālāk pie tās robežām atrodas, nu, kā jau Rušdi saka "visu ainu ierauga tikai tas, kurš izkāpj no ietvara".

Tāpat es daudz domāju par identitātes un interpretācijas attiecībām. Man liekas, ka tas ir kaut kādā ziņā paradoksāli, ka no vienas puses mēs cenšamies atbrīvoties no citu interpetācijām, stāstiem un versijām par mums, jo tie vardarbīgi mēģina mūs pārvērst vai vismaz piespiest izlikties par to, kas mēs neesam, tajā pašā laikā dažkārt interpretācija "es" var virzīt un veidot arī pozitīvā aspektā (un tāpēc mums tā ir pat ļoti nepieciešama), nu, līdzīgi, kā es domāju, ka identitātes kontekstā liela nozīme ir ne tikai "kas es esmu tagad", bet arī "uz ko es tiecos", man šķiet, ka pozitīva interpretācija, arī tad, ja neatbilst šī brīža realitātei, bet atbilst tam, ko mēs paši gribētu veidot, var būt arī ārkārtīgi noderīga.
Vēl jau, protams, ir uzskats, ka, lai sevi realizētu, mums ir nepieciešama citu atzīšana, nu, kaut vai vecais labais piemērs ar to, ka tu vari uzskatīt sevi par pilnvērtīgu un patstāvīgu cilvēku, cik tev patīk, bet, ja valsts institūcijas tevi atzīst par slimu un aprūpējamu, tad tevis paša uzskatiem īsti nepiemīt leģitimitāte, - šai domai es piekrītu tikai daļēji, proti, uzskatu to par lietderīgu instrumentu, pētot procesus sabiedrībā, to, kāpēc cilvēki savā valstī jūtas nelaimīgi un atstumti, pat ja valsts par viņiem "rūpējas", un arī, lai izprastu, kāpēc cilvēki tiecas piederēt kādai kopienai un iekļauties tajā, bet, tā kā es savā būtībā neesmu racionāla, un ņemu vērā dažādas garīgās struktūras, es nedomāju, ka visos gadījumos indivīda labklājību un autonomiju tiešām nosaka tas, vai citi viņu atzīst par to, kas viņš ir, t.i. es domāju, ka budistu mūkam, kas sasniedzis apskaidrību, ir pilnīgi pofig, ka kaut kāda valsts institūcija viņu uzskata par plānprātīgu ubagu.

Un es nevaru saprast, no kā tas ir atkarīgs - cik lielā mērā kādu "es" noteiks un veidos sabiedrība, un, kurš, runājot līdzībās, kļūs par plānprātīgu ubagu. Un kā noturēties kaut kur pa vidu?
 
 
30 November 2015 @ 05:58 pm
 
Rorty, following Nietzsche, claims that to accept another's version of oneself and one's life is to fail as a human being (1989: 28).

(Vieda Skultans "Arguing With The KGB Archive: Archival And Narrative Memory Of Post-Soviet Latvia")
Tags:
 
 
30 November 2015 @ 05:03 pm
 
to, ka pasaule ir maza, cilvēki mēdz atkārtot bieži. šorīt tas vēlreiz pieleca, kad feisbukā ieraudzīju ziņu par rīta koncertu DAD cafe, kur uzstājās grupa Alright Gandhi. es viņus esmu ļoti maz klausījusies, bet meitene, kura dzied, Rosa, bija ar mani vienā universitātē, vienā gadā, mums pat bija vairāki kursi kopā - nekādas dižās draudzenes nekad neesam bijušas, bet ne jau tāpēc, ka negribētu, vienkārši apstākļi nekad tā neiegrozījās, lai mēs kļūtu par dižām draudzenēm. bet šovakar viņiem ir koncerts plkst. 20:00 KKC, un man liekas tik lieliski, ka es varu iet klausīties meiteni, kuru pēdējo reizi dzirdēju mūsu izlaiduma ceremonijā 2013. gada 2. jūlijā. vienīgi, protams, viss nav tik saulaini, un man ir pilnīga putra galvā, jo kārtējo reizi esmu slima. tik ļoti, ka jau liekas - būs jāņem slimības lapa.
 
 
30 November 2015 @ 02:55 pm
The Fugio cent: Mind your business  
1787. ASV pirmais cents. Autors: B. Franklins.
 
 
30 November 2015 @ 04:19 pm
Ieguldījums tavā nākotnē  
Lieciet aiz auss: Latvijas Banka rīt laiž klajā divus eiro ar stārķīti. Ņemot vērā, cik lielā vērtē tagad ir lati ar stārķīti, šis ir īstais laiks, kad savākties naudiņas, kas pēc pārdesmit gadiem maksās vairāk naudiņu!
 
 
30 November 2015 @ 04:15 pm
 
es, savukārt, vakar piesēdos pie egļu zaru kaudzes, un sapratu, ka es nemāku pīt adventes vainagu. un nevajag.
(uzlikšu zarus uz kannu izraktajiem sīpoliem šķūnītī.)
 
 
30 November 2015 @ 03:35 pm
 
izlasīju IRā par somiju, kura nu tad beidzot būvē kodolatkritumu glabāšanas vietu, pirmā pasaulē, utt.
man ir ļoti sakarīgs, manuprāt, jautājums - kur tad tie kodolatkritumi ir tagad?
 
 
30 November 2015 @ 02:57 pm
 
šmepizode darbā: no rīta mums ikpirmdienas sapulce, kabinetā tikmēr atrāvām logu, lai vēdinās
atgriežoties no sanāksmes, skatos - kabinetā nepārprotami viesojies mūsu vecais draugs zīļuks un sadirsis (es atvainojos) manā monitorā!
Tags:
 
 
30 November 2015 @ 02:56 pm
 
nils norauj jumtu
Tags: , ,
 
 
30 November 2015 @ 02:12 pm
Cik vienkārši ir pasmaidīt  
Pirmā diena, kad esmu mājās un istabā iespīd saule.
 
 
30 November 2015 @ 12:17 pm
'Tis the season  
B. [info]barbala vērsa uzmanību uz kādu nopietnu sociālo problēmu: rokdarbiem.

Ar to ir tāpat kā ar difteriju: kādu brītiņu šķita, ka nupat jau šī cilvēces sērga mums būs aiz muguras, bet tad cilvēki salasījās visādu kaitīgu literātūru un izdomāja — kamdēļ mums atteikties no sērgas? Sērga, tas ir burvīgi!

Uzreiz norādīšu, ka rokdarbiem ir visnotaļ pieņemamas izpausmes, kas īpašu postu nenodara ne pašam rokdarbniekam, ne vispārējai sabiedrībai. Ja ļoti gribas kaut ko sadarīt ar savām dīkajām rokām, var taču dūraiņus adīt, karotes grebt un kurvīšus pīt. Bet nē, cilvēka cienīgiem rokdarbiem ļaudis pievērsties nevīžā, tā vietā izvēloties tos pašcieņu graujošos un pazemojošos rokdarbu paveidus, ko vieno apziņa "lai būtu smukāk!"

Kuŗš gan no mums savulaik nav šausminājies par vecmāmuļas paradumu apklāt televizoru ar tamborētu sedziņu, bet virtuvē piekārt dvieli ar nesekmīga palīgskolas audzēkņa zīmētu rūķi un lauzītā latviešu valodā sacerētām peršām "No tīfa nebaidies, še dvielī noslaukies"! Mums gan šķita, ka mēs būsim gudri, skaisti un veiksmīgi un uz šādām lietām nekad neuzrausimies. Ne sūda, zaķīši! Šo dvielīšu rakstītājas šausmās kliegtu, ieraugot dekupāžu.

It kā jau to var saprast. Iespējams, dekupāža, Adventa vainagu darināšana un eglīšu mantiņu aptamborēšana ir tāds vārgs mēģinājums savas dzīves haosu sakārtot kaut kādā kosmosā. Cilvēki apzinās, ka pārlieku daudzās viņu dzīves jomās viss ir gaŗām un greizi, un nekā daudz viņi tur nevar izdarīt. Bet re, šeku iekrājusies vesela kaudze korķu no daudzajiem mēģinājumiem noslīcināt bēdas Kauņas šampānietī Boska, un vismaz šos mēmos izmisuma lieciniekus var pārvērst Skaistumā.

Tomēr tas, gluži kā ar jebkuŗa atkarība, ir ceļš uz nekurieni. Pēc kāda laika ar Adventa vainagu nepietiek, gribas uztamborēt kādu sedziņu. Un tad kaut kur tā aptamborētā sedziņa būs jāliek, tādēļ neizbēgami ienāks prātā doma ar viņu kaut ko apsegt. Tā pamazām pierod pie domas, ka dažādi priekšmeti ir daiļāki, ja tiek piesegti — un tad tur ir viens solis līdz dekupāžai, postam un negalam, dzimtas relikviju aplīmēšanai un salvešu pirkšanai uz skaita.

Ar šo problēmu vajag cīnīties. Uz salvešu paciņām vajag rakstīt brīdinājumus "Dekupāža iznīcina pašcieņu. Nesāc!" Skolās darbmācību vajag vai nu aizliegt, vai aprobežoties tikai ar galdautu šūšanu un šķību virtuves dēlīšu zāģēšanu. Feisbukos jābūt iespējai filtrēt Adventa vainagu bildes.

Protams, varētu jau kaut kā mudināt cilvēkus dzīvot laimīgas un piepildītas dzīves, kur dekupāžai nav vietas. Bet, būsim godīgi, ne nu tā sanāks, nekā.
 
 
30 November 2015 @ 10:29 am
 
Jātiek galā ar prioritātēm. Tiem skeptiķiem, kuri pārmet, ka analogā fotogrāfija ir mirusi, ka tas prasa pārāk lielu naudas izšķiešanu, man gribas pajautāt-cik viņi notriec piektdienas vakaros. (viens no piemēriem)
Izklaidēties var dažādi-var nodzert visu naudu krogos, var aizbraukt uz kādu saulainu salu, bet var arī tupēt laboratorijas tumsā, aizmirst par nakts miegu un kopēt bildes, ko es darīju visu iepriekšējo nedēļu. Gribu vēl.
 
 
30 November 2015 @ 08:03 am
 
ja ir viena diena gadā, kurā Dievs var ierasties pie manis personīgi un iekraut man pa seju, tad tai ir jābūt šodienai.
 
 
30 November 2015 @ 07:49 am
 
stroke my ego, stroke it gently, yeah, stroke it real nice
 
 
music: MATD - can't pin me down
 
 
30 November 2015 @ 01:23 am
 
ir pienācis laiks izlasīt tesu no d'ebervilu cilts
 
 
29 November 2015 @ 11:13 pm
 
Pareizi, labāk neprovocēt. Lai tava labā roka nezina, ko dara kreisā.

Tas ir gluži tik neticami, cik patiesība var būt tīra, vienkārša, bez nekā lieka. Absolūts minimālisms.
 
 
29 November 2015 @ 08:25 pm
massive problems  
vienmēr ir kaut kas par ko pastrīdēties (politiski, since the end of time)

un vēl - social, religious, ecological, planetary issues - u name it - we have it, just come out and play

un viena dziesma, ko man bija grūti atrast, bet tad atradu un nopriecājos, ka atradu (nekāda sakara, vienk jauka dziesma)

Lisa
 
 
29 November 2015 @ 09:34 pm
trīs labas vietas  
jūras velšu brančs mc2 ar novembra atlaidi. vārīts vēzis un jūras ķemmītes tur ir aptuveni paši vienkāršākie no ēdieniem! 
vienā paņēmienā uzņemtā vācu filma victoria (2015) par spāņu meitenes pārsteidzošajiem piedzīvojumiem berlīnē, naktij uz rīta pusi sliecoties. šķiet, aptuveni mūžā satraucošākais un gaumīgākais trilleris. noteikti pelnījis visas balvas un vēl! 
grill garden aizdomīgā izskata āgenskalna ēstuve mūķenes vietā, blakus visiem savējiem. tik garšīga pārtika, kā pārdefinēja man siera salātus, un vēl viņiem promotētais dzēriens ir linčburgas limonāde!

 
 
29 November 2015 @ 06:49 pm
 
svētdiena kā jau svētdiena - kaķis atkal uz klīniku un man ir gadsimta poha.
 
 
29 November 2015 @ 06:14 pm
 
dienas notikumi: turpinu priecāties par brīvo telpu vietā, kur agrāk stāvēja sekcija, nopirku kāļus un rutkus visai nedēļai, paņēmu kaķi no patversmes. kaķis ļoti smuks, vecāki pat atbrauca apraudzīt, mamma sāka jokot, ka ņems līdzi.
 
 
29 November 2015 @ 05:52 pm
 
dziļās sērās ziņoju, ka smieklīgais čakielas seksšopa bārs ar pilsētā īsāko leti un žurnālu izgriezumu kolāžu iztapsētām sienām ir gājis līdzi laikam, sienas tagad ir nokrāsotas vienmērīgi pliki rozā un izgriezumu "šeit uz jums skatās melnais caurums vagīnas formā" vietā ir monitors ar neticami sūdīgiem videokabīņu tīzeriem, tā paiet tā pasaules godība
 
 
29 November 2015 @ 11:55 am
 
Recipe For Prison Pruno, J. Masters )
 
 
29 November 2015 @ 09:57 am
 
If you are likely to be eaten by a lion tomorrow, there is no point paying a dentist to start expensive orthodontic work on your teeth today. You would do better to let your teeth rot and start having babies immediately. 

If humanity survives another 20,000 years, I predict that there will be women with naturally green hair and red eyes — plus men who think such women are the sexiest.

#Reasoning&ProphecyByDiamond

un kaut kas skaists arī:  The Shoes - Submarine
 
 
29 November 2015 @ 02:45 am
Jau redzu stacijas tuneli  
Пора открывать двери,
Пора зажигать свет,
Пора уходить прочь,
Пора!