smadzeņu darbības blakusprodukts
Importa skritulis 
12th-Feb-2015 11:48 am
Vakar bljannas ielinkota paklausījos R. Dawkinsa intervijas. Viņš stāstīja, ka, studējot zooloģiju Oksfordā, katru nedēļu nācies rakstīt esejas un tās lasīt kolēģu priekšā. Šodien lasu rakstu par šūnu izmēra regulāciju un priecājos, par to cik tas viegli lasās un cik interesants. Kā nu nebūs interesants zinātnisks raksts, kas sākas ar Alises citātu. Aplūkoju autorus, jā, abi no Kanādas, tas gan mūsdienu brīvajā smadzeņu dreifēšanā var arī neko nenozīmēt.
Tomēr nedaudz sāpīte par to, ka visticamāk, es nekad nemācēšu tik brīvi virpināt tekstus angļu valodā, līdz ar ko mani stāstījumi par "ko tad es te tādu esmu sapētījusi", nekad nebūs "viegli un interesanti lasāmi".

Bet ieraksts laikam nav par sāpīti, ieraksts ir par dažādu kompetenču nepieciešamību dzīvē.
Comments 
12th-Feb-2015 12:33 pm
Tas nenoliedzami ir nereāli kruti, ja eksaktās zinātnēs var aprakstīt tā garšīgi, garšīgi :)
12th-Feb-2015 01:44 pm
Oksfordā var studēt jebko - un tāpat ir jāraksta esejas, jālasa priekšā pasniedzējam un kolēģiem, un tad jāatbild uz jautājumiem.
Bet trakākais nav tas, ka katru nedēļu, trakākais ir tas, ka, lai to trejlapu uzrakstītu, ir jāizlasa briesmīgi daudz, jāsaprot, un jāraksta tīrradnis!
12th-Feb-2015 01:55 pm
Jā, es saprotu, ka tā ir izglītības tradīcija tur, neatkarīgi no studējamās jomas. Dawkins arī teica, ka tieši tā informācijas apkopošana ir palīdzējusi iegūt rakšanas un domāšanas fenotipu. Es par šo faktu piedomāju tādēļ, ka manā izglītības tradīcijā ir jāraksta daudz mazāk, pie tam, studiju darbi top jau savdabīgā žargonā.
12th-Feb-2015 02:59 pm
Rezultāts ir, un tagad es arī novērtēju, ka varu saņemties, nokoncentrēties, izlasīt tonnu un uzrakstīt. Bet tie mēneši, kad man katru nedēļu vajadzēja būt gatavai aizstāvēt katru vārdu, katru teikumu 4 no rīta pabeigtajā esejā.. tie bija diezgan skarbi.
This page was loaded May 7th 2024, 8:51 am GMT.