komforts

Jun. 26., 2017 | 10:50 am
ēterā: Mazzy Star

Es Līgonaktī aizmigu kādos plkst. vienos. Nogurums. Bet man patīk, ka ar šiem cilvēkiem es drīkstu aizmigt vienos, kāds mani vēl apsedz (bet es nedusmotos arī, ja man tiktu uzzīmētas ūsas), ap trijiem naktī pamostototies vēl noturu jēgpilnu sarunu ar biedri A. vannasistabā - tas viss, kamēr čurājam, mazgājam zobus un pūšam kaklā kliņgerīša spirta uzlējumu, lai remdētu apaukstējumu. Un pilnīgs laiskums otrajā dienā ar (neveiksmīgiem) sēņu meklējumiem (toties redzējām dzērves), peldi, grāmatu.
Ar viņiem pa pa pļavām diet, bļaut balsī līdzi "Jauns mēness", bet tikpat labi Arnoldam Liniņam vai Pearl Jam, nerimstoši čalot vai arī sēdēt, rāmi klusējot. Viss vienlīdz labi.
Tags:

Link | piemet pagali! | Add to Memories


Vlads lido atkal

Jun. 7., 2017 | 01:33 am

Ejiet uz "Ciniķiem", tveriet "Ciniķus", dziediniet vai drīzāk - dozējiet ciniķi sevī.

Link | piemet pagali! {1} re, kā smuki deg! | Add to Memories


zināšanai

Jun. 6., 2017 | 05:03 pm

E-pasta pirmais teikums: "X requests the pleasure of your company". Ja kādreiz gribēsiet iedzert ar mani alu, lūdzu, uzrunāt tikai tā, ja! :D
Tags:

Link | piemet pagali! {2} re, kā smuki deg! | Add to Memories


viņš

Jun. 6., 2017 | 10:42 am

Starp citu, svētdien vakarā Mazpilsētā es pirmo reizi redzēju zivju dzenīti. Viņš tiešām ir tik zils, zils, zils kā bildēs.
Tags:

Link | piemet pagali! | Add to Memories


nemanot atnāca jūnijs

Jun. 1., 2017 | 08:07 pm
ēterā: Theodor Bastard - Gerda

Tā, protams, notiek teju katru gadu - pienāk jūnijs un sāc intensīvi tērēt ziemai sagatavotos krājumus, ko esi lietojis taupīgi un pa drusciņai, jo ziema taču gaaaaraaaaa. Tātad man vēl aizvien ir saldēti ķirši, saldētas dilles un pētersīļi, kas tagad aizies zupās. Vakar attapos ar trīslitru pašas sālīto sēņu burku, jo aiz taupības pa auksto sezonu biju noēdusi vien litru. Uzvārīju pirmo porciju sālīto sēņu zupu - ir lieliska!
Cenu ziņās - mazais Smiltenes krējums, kas visu laiku turējies robežās 0,70 - 0,72 eur, tagad iekš to Rimi ir 0,87!!! Kas tad nu? Vai govis nedod pienu?

Bet ziniet, ko es ieraudzīju?! Ka rīt Melnajā Piektdienā ir Theodor Bastard, ak, mīlīši!

Link | piemet pagali! {5} re, kā smuki deg! | Add to Memories


mostas daba, mostas rajons

Maijs. 24., 2017 | 08:47 am
ēterā: Moby - Gone To Sleep

Ziemā rajons, lai arī vienmēr atstāj drusku šaubīgu iespaidu, jo ir arī tādi etiķi, kas lieto spirtotos pažobelēs vai pie tirgus stūriem jau vai vēl septiņos no rīta par spīti salam, tomēr ir kluss un neapdraudošs - tie paši minētie rajona iemītnieki pārsvarā nav uz agresiju vērsti, jo gluži vienkārši nav tajā ieinteresēti vai nav spējīgi tādu veikt (tieši tik augsts un konstants ir etiķa saturs viņu asinsritē). Bet nu silto sezonu ārā bauda arī visi tie, kas ziemās dažādos veidos piekopj savu atšķaidīto dzīvesveidu kaut kādās nebūt telpās. Un pēdējos vēlajos vakaros vai jau naktīs, nākdama mājās, rajons sevi atklāj visā spozmē. Šķiet, ka ir skaidrības un saprāta dekadence, viņi lien laukā no pakšiem un pažobelēm gluži kā zombiji filmās. Svin dzīvi un siltumu. Man uzreiz ir skaidrs, ka potenciāli visbīstamāmie ir tie, kas vēl turas kājās. Tie, kas vārtās vienatnē, divatā vai bariņā pa zālienu vai ietvēm, ir plus/mīnus nekaitīgi pat tad, ja man kājās ir 9 centimetru papēži. Tiklīdz parādās kāds staigāt varošs, nemiers strauji pieaug. Un uz to puisi, kas pagājušās ceturtdienas naktī visu ceļu man sekoja uz mājām (kā beigās izrādās, protams, pilnīgi nekaitīgi, jo dzīvo blakus mājā), es atskatījos vienā laidā, tajā pašā laikā cenšoties neizrādīt ne mazāko pazīmju satraukumu.

Bet ārā ir mans mīļākais zaļums. Viss ir sulīgs un lekns, un dzīvot gribošs.
Sestdien pa vidu darbiem aizstaigāju uz Ivana kapiem. Tur, kā vienmēr, viskautkas interesants. Atradu mūķeņu kapus. Uz krustiem rakstīti i viņu sakrālie, i profānie vārdi. Piemēram, монахиня Матрона, в миру Власова Татьяна Власовна; монахиня Онуфрия, в миру Алексина Анастасия Васильевна; монахиня Евпраксия, в миру Павлова Евдокия Павловна utt. Visas dzimušas 19.gs. 70.gados, mirušas - 20.gs. 50.gados. Tā, lūk.
Tags:

Link | piemet pagali! | Add to Memories


gadi skrien kā stirnas / dzeltenās ziņas

Maijs. 16., 2017 | 10:00 am

Ieraugu, ka šodien 15:00 Domburs intervēs Ušakovu, bet mani, protams, politika neinteresē, mani interesē klačiņas. Pa kuru laiku Jānis Domburs tā novecoja??!!! Sirms un drusku sakrities kungs.
Tags:

Link | piemet pagali! {8} re, kā smuki deg! | Add to Memories


Parunāsim par Cēsu alu

Maijs. 10., 2017 | 10:00 am

Tā vien šķiet, ka Cēsu alus ir stingri nolēmis darīt visu, lai vairs netiktu asociēts ar sūdīga, suslsveidīga, žļurgaina alus ražošanu. Tas gan nenozīmē, ka tā ražošana ir pārtraukta. Taču ne velti ir krietni paplašināts arī produktu klāsts. Un var jau būt, ka tikai man tā šķiet, bet salīdzinoši svaigi tirgū laistajiem produktiem Cēsinieks nemaz necenšas pa priekšu bīdīt savu Cēsu alus zīmoliņu, tā vietā to nobāž krietni neredzemā vietā. Piemēram, par šo limpeni , mana mazmāsīca domāja, ka tā ir igauņu ražojums. Garda, nekāda vainas, tāds drusku sliktāks Baikāls, toties kas par hipsterīgu pudeli! Dzer tādu un dungo līdzi Ewert and the Two Dragons! Saņēmu arī ieteikumu pamēģināt jaunos alus, no kuriem kadiķis nav garšots un nevelk, brūklene ir sūds, bet vīgrieze vismaz pagaidām ir garda. Bet lūgums pievērst uzmanību, ka beidzot, beidzot arī līdz Cēsiniekam ir aizgājis latvju (sūdiņu) zīmju trends un arī tur, protams, Cēsu etiķete pagalam neiederas - ilgi gastronoma plauktos pētīju, kas atbildīgs par šo brūvējamu. Taču visvairāk vēlos vērst jūsu uzmanību uz šie produktiem. Dzīvesstila dzērieni! Dzīvesstila dzērieni, es atkārtoju. Es gārdzu, mani mīļie, galvu atliekusi.

Link | piemet pagali! {12} re, kā smuki deg! | Add to Memories


Ai, bērnība, bērnība, bērnība

Maijs. 8., 2017 | 04:51 pm

Es diezgan bieži nožēloju, ka esmu iesaistījusies kādā virtuālā diskusijā, jo lielākoties tās izrādās neauglīgākas un matu skaldošākas, nekā sākumā ir šķitis. Bet vispār es mācos un labojos - to daru arvien retāk.
Nupat tviterī bija viena no tādām. Tiek iztirzāts gadījums (nav zināms, vai reāls vai hipotētisks, bet tas arī nav svarīgi), kad sirsnīgai ģimenei ir atteikta adopcija, kā nepietiekamu iemeslu norādot, ka ģimene dzīvo vienistabas dzīvoklī un tādējādi bērnam netikšot nodrošināta privātā telpa.
Skaidrs, ka viedokļi dalās uz pusēm - vieni saka, ka tas nav pietiekams iemesls, otri, ka ir gan. Sak, vienistabas dzīvoklis tomēr neliecinot par spēju uzturēt bērnu un ka atbildīgās instances rīkojušās pareizi, jo saspiesties jau varot vienistabas dzīvoklī, bet kur privātums? Un, paplašinot raižu spektru, vai vienistabas dzīvoklis tomēr neliecina par pārāk mazu rocību kopumā? Pretējā puse (kurai piekrītu) saka - paga, paga, ja izvēle tik tiešām ir balstīta vien tajā apstāklī, ka ģimene nav pati turīgākā un dzīvo vien vienistabas dzīvoklī, tā vietā atstājot mazo cilvēkbērnu augšanai bērnu namā, tad kaut kas nav kārtībā ar Lielo Vērtību Sistēmu. Turklāt abas puses visticamāk vēl bērnam to labāko. Un tomēr: bērnu nams vs vienistabas dzīvoklis? Ja LV bērnunama bērni vēl būtu uz izķeršanu ka karsti pīrādziņi, tad es nedaudz saprastu. Un galu galā - cik daudz ir ģimenē augušu bērnu, kuriem NAV bijusi katram sava istaba? (Kautri paceļu rociņu)
Bet jautājums patiesībā daudz plašāks. Šais dienās tieši par to sanāca tērzēt. Jautājums ir par iedomātiem nepieciešamajiem priekšnosacījumiem, lai radītu vai neradītu bērnus. Vai man būtu cieši jāiet uz to, ka no sākuma varu atļauties iegādāties (vai kaut vai īrēt) trīsistabu dzīvokli ar lodžiju, lai vispār apsvērtu domu par bērnu? Nav šaubu, ka man ir jāsaprot, vai spēšu paēdināt, apģērbt, kārtīgi izskolot, vakarā pasakas un stāstus izlasīt, sapīt bizes no rītiem utt. Bet vai tiešām bērnus tagad drīkst, vajag radīt tikai tad, ja zinu, ka varēšu sūtīt uz privātstundām franču valodā? Man ir milzīga pretestība pret šo (snobismu). Tas ir lieliski, ja var sūtīt Ž.Verna skoliņā un ierīkot katram bērnam savu istabu un vest brīvdienās uz Karību salām gūt jaunus iespaidus. Un tomēr man šķiet, ka ir ok arī, ja to nevar - vismaz pagaidām LV var izaudzināt labu, gudru, domājošu cilvēku arī bez tā visa. Un, ja kāds saka, ka viņam būs trauma, kas jāārstē ar smilšu terapijām, no tā, ka nebija bērnībā privātās telpas, es jums varu pateikt, ka tikpat labi pēc 30 gadiem psihoterapeita krēslā sēdēs arī tas, kurš brauca uz Karībām kapteiņa Nemo zemūdenē.

Link | piemet pagali! {25} re, kā smuki deg! | Add to Memories


"dāmu teātris"

Apr. 14., 2017 | 08:05 am
ēterā: Gaujarts - Ko tu par mani zini?

Aizstaigājām uz "dāmu teātri", kā to nodēvējusi Radzobe, jaunākā, - "Ja Tevis vairs nebūtu" Rešetina režijā "Dailē". Man gan vēl nekādi nav izdevies redzēt "Nakts vēl nav galā" u.c., un ierasti es esmu diegan skeptiska pret aktieru vēlmēm pārtapt režisoros, tomēr priekšnoajauta urda, ka Rešetins, ko tu domājies, iespējams, dienās noslīpēsies līdz itin labam izrāžu diriģentam. Šķiet, viņam piemīt laba intuīcija, ir novērojama niansētība pret materiālu, jutekliskums un pieklusinātie toņi, kas man tik ļoti patīk.
Divas ainas gan man no režijas neliek mieru - vienu es vienkārši nesapratu jeb, pareizāk, sakot, neredzu tai jēgu un, manuprāt, ja to izgrieztu, nekas nemainītos. Otra - izrādes beigas. Tā ne saturiski, bet no formas viedokļa beidzās tik aprauti, ka nepaspēju atapties.
Vitas Vārpiņas priekšā nudien var noliegt galvu. Viņa ir tikpat toņos bagāta, cik acīmredzot (jo neesmu lasījusi) lugas materiāls, un varbūt vēl pat mazliet vairāk. Un vēl kas - nekad iepriekš nebiju pievērsusi uzmanību, cik ļoti tomēr aktierim ir svarīgs balss tembrs. Vārpiņai tas ir dziļš, pazems, samtains - tādā klausīties ir tīrā bauda. Un pretim viņa bija Dārta Danēviča, kurai es, ļoti iespējams, nenoticēju daļēji arī viņas ņerkstīgās, es atvainojos, balss dēļ.
Labs materiāls par gan jau veselam bariņam no mums, ja ne visiem, par saistošo tēmu - cik daudz mēs viens par otru zinām? vai mēs varam būt droši, ka otru patiesi pazīstam? un galu galā - cik daudz mēs zinām paši par sevi un vai mēs spējam vienmēr savās (ie)domās nepazaudēt saķeri ar realitāti?

Link | piemet pagali! {1} re, kā smuki deg! | Add to Memories