plūdi

Mar. 27., 2017 | 07:38 am

Starp citu, es pēc horoskopa esmu zivs. Iespējams, kad vērsīšos pie astrologa pēc palīdzības izskaidrot manu acīmredzamo vilkmi pēc ūdens, tas palīdzēs. Man droši vien vajag arī numerologu vai ko tamlīdzīgu, lai izskaidrotu katrā miteklī notiekošos haš divi ō force majeure. Raugi, mājā plīsušas ūdens caurules. Mans dzīvoklis, lai arī pirmajā stāvā, ir cietis visvairāk, hohohoho. Visur viss smuki tek un pludo. Lai jūs saprastu, kādēļ runāju par numerologiem un vispār droši vien Visumu, iepriekšējā dzīvoklī man uzsprāga boileris un 80 litri un vēl mazliet šļācās straumē man taisni acēs - laimīgā kārtā es toreiz tieši biju nolēmusi paņemt īso dienu darbā, citādi būtu nopludinājui arī apakšējo kaimiņu. Vēl divos iepriekšējos dzīvokļos, lai ko arī darītu vai nedarītu, allažiņ bija problēmas ar krāniem (ūdens maisītājiem, Bļanna, ūdens maisītājiem), caurulēm, dušām, vannām utt.

Link | piemet pagali! {3} re, kā smuki deg! | Add to Memories


(bez virsraksta)

Mar. 22., 2017 | 11:35 am

Sidrs bija garšīgs, sarunas dzirkstīgas, miegs īss, bet ciešs.

Link | piemet pagali! | Add to Memories


grieķi un viņu traģēdijas

Mar. 21., 2017 | 04:20 pm

Tagad uz Mēdeju būs jāiet otrreiz - Jāsonu paralēli Mihailam Troiņikam atveidos arī Andris Keišs.

Cita starpā es vakar redzēju Marinas Cvetajevas/Romāna Viktjuka "Fedra. Gara mistērija". Uh un ah. Tas ir pilnīgi cits teātris, nekā līdz šim biju pazinusi. Un tomēr - ne bez iebildēm. Manuprāt, Viktjuks ir iestudējumu pārsātinājis. Neliegšos, ka brīžiem man bija arī valodas barjera - grieķu mīts izteikts dzejā, brīžiem gandrīz izdziedot, bija izaicinoši, tomēr pārsātinājums radās ne no tā - izrāde no skatītāja paņem ļoti daudz. Kaut vai tīri tehniski - aktieri izspēlē savus varoņus nepārtrauktā sakāpinājumā - viņi kliedz, viņi "ārdās", viņi elš, bez atelpas, bez pieklusinājumiem, bez mitas - un man tas bija par daudz. Man vajag ievilkt elpu. Man vajag kaut sekundi klusuma, jā, arī izrādē-traģēdijā-erotikā-dejā.

Link | piemet pagali! {3} re, kā smuki deg! | Add to Memories


(bez virsraksta)

Mar. 12., 2017 | 10:31 am
ēterā: Leonard Cohen - If It Be Your Will

Un vispār - Ciba ir lielisks pierādījums tam, ka Tur, Ārā, ir bīstami. Proti, tāpēc visi, mani ieskaitot, lielākoties raksta zem atslēgām. Un tie retie ieraksti brīvpieejā ir 1) vai nu tik nekaitīgi, vai vispārīgi un bezpersoniski, vai nevienu neinteresējoši vai 2) pretēji - tādi, kas top brīžos, kad esi noilgojies pēc diskusijas, visticamāk, skaļas un asiņainas, un rodi sevī spēku mahāties arī ar tiem īpašo vajadzību cibas jūzeriem.

Link | | Add to Memories


fragments no sarunas par HPV un ētiku

Mar. 5., 2017 | 11:08 pm

E: "tāpat visi kaut kad ar kādu triperi noliksimies. labāk to darīt mīļotā cilvēka skavās" #Love #Nāvīgi_labs_sekss

Link | piemet pagali! {3} re, kā smuki deg! | Add to Memories


un tieši tuvojas ikgadējais ziedonis

Feb. 21., 2017 | 12:17 pm

Vaiiii... Kondratovičš miris. Bēdīgi. http://www.lu.lv/zinas/t/44873/

Mums dārzā ir viņa rododendri.
Tags:

Link | piemet pagali! {4} re, kā smuki deg! | Add to Memories


jaunumi KABAČU ziņās

Feb. 17., 2017 | 05:25 pm

Šonedēļ C-tirgū kabači cukini (Turcija, Spānija) nopērkami jau par 0,80 - 1,50 eur/kg (tiesa, ne visai glīši), ja pērk pie pārdevējiem ārā, 2 - 3 eur/kg sakņu paviljonā un drusku smukāki. Then again - vai fevrālī vispār šī reģiona cilvēkam ir jāēd kabači/cukini? Mums tak ir skābēti kāposti!

Tālāk interesentiem vēl dažas cenas, kuras paspēju ievērot:

granātāboli: 1-2 eur/kg
mandarīni: 0,80 - 1,60 eur/kg (1,6 tādi skaistuļi ar lapiņām, vidēji 1-1,2 eur/kg)
lapu salāti: 6 eur/kg (pirms mēneša bija 7 eur/kg)
piens: piem., Talsu nedēļas laikā ir pakāpies no 0,79 eur/l uz 0,82 eur/l, LV piena cenas turpina ripināties uz augšu (veikalā vispār šausmas!), turpretim leiši, braļuki mūsu, notirgo pienu par ~ 0,65 eur/l.
Tags:

Link | piemet pagali! {7} re, kā smuki deg! | Add to Memories


Tuvojas pavasaris

Feb. 13., 2017 | 10:28 pm

Par to tik daudz neliecina jau manāmi garākas topošās dienās, kā tas, ka es vienreizlietojamiem trauciņiem sāku piešķirt otro dzīvi. Tas viss sākas pamazām - izēd jogurta trauciņu un to izmazgā, nobāž skapī; piena pakas kārtīgi izskalo un nogriež augšu, ļauj izžūt, nobāž skapī...
Veikalos jau parādījušās sēklas, vīīīī!!! (Mieru, Bļanna, mieru, no sākuma izšķirot pagājušā gada sēklas)
Tags:

Link | piemet pagali! {15} re, kā smuki deg! | Add to Memories


tā šaurā, trauslā līnija

Feb. 3., 2017 | 11:44 am
ēterā: The Velvet Underground - Venus in Furs

Domājams, par iemeslu tam, kādēļ vakar aizdevos uz Pētera Kļavas lekciju par near death experience (NDE) un apziņas pētījumiem klīniskās nāves brīdī, bija kaut kas pa vidu starp nelielu mazohisma lēkmi un centienu izkāpt no sava tik ērtā un patīkamā sociālā burbuļa - sak', aiziešu pirmo reizi klātienē paklausīties to visu, ko biju no viņa lasījusi, sak', iešu paklausīties visnotaļ gudrā un profesionālā cilvēkā, kaut zināms, ka visticamāk tam nepiekritīšu.
Jāatzīstas, ka, lai arī kā es centos, manu seju nepārstāja rotāt WTF izteiksme. Visu lekcijas laiku cien. Kļava ik pa laikam vērsās pie publikas ar šāda tipa jautājumiem: "Paceliet rokas, kuras šeit ir mātes! Ludzu, Jūs, jā, Jūs, izstāstiet kā radās Jūsu bērns [ar to domājot cilvēka sarežģīto uzbūvi un neizprotamo apziņas veidojumu - B.B.]? Nezinām, vai ne?"
Kopumā viņa stāstītajā par to, kas ir apziņa un kas notiek ar apziņu, t.i.,pēc viņa ieskatiem, mums, apvienojās medicīna (vai drīzāk kaut kas no cilvēka bioloģijas aizgūts), kvantu fizika un budisms, oh my. Tā kvantu fizikas daļa šķita vēl kaut cik interesanta - bet es tā noteikti saku tikai tādēļ, ka neko nesaprotu no kvantu fizikas. Pilnīgi un galīgi viņš norāva man jumtu, kad stāstīja par bērniem, kas ļoti skaidri atceras savas iepriekšējās dzīves un par pierādījumu tam kalpoja līdzības starp šo bērnu un viņa iepriekšējo dzīvi. Piemēram, viņš rāda fotogrāfiju ar bērnu, kuram ir amputēta kreisās kājas pēda un pats bērns to izskaidro ar to, ka viņš atceras, ka iepriekšējā dzīvē viņš arī zaudējis kāju un no traumas miris. Vai vēl viens mind blowing hard core pierādījumos balstīts piemērs - zēnam krūšu rajonā ir liela triepienveida vai, drīzāk, šļakatu formas dzimumdzīve - puisēns atceras, ka iepriekšējā dzīvē viņš ir ticis nošauts. Skrotis sašķaidījušas viņa krūtis. Vai dzimumzīme šāviena traumas formā ir sagadīšanās? Nē, nedomāju vis!
Kļavas kungs arī brīnišķi atbild uz jautājumiem. Diskusijas laikā kāds jaunietis viņam uzdod nepārprotamu jautājumu, atsaucoties uz paša Kļavas rādīto kāda NDE pētījuma datiem. Puisis jautā, kā Kļava komentētu, ka no 800 bērniem, kuriem bijusi klīniskā nāve un kas piedalījušies NDE pētījumā, tikai ~ 100 bērniem ir bijušas NDE pazīmes (izrādās, ir 32 vienkāršas pazīmes, no kurām jāizpildās vismaz 8-12, lai uzskatītu, ka ir bijusi NDE, piemēram, vispārēja tīrās mīlestības pieredze un saplūšana ar Visumu, gaisma tuneļa gaļā (I am not kidding!), Deivišķu figūru vīzijas utt.). Un jautājums, lūk, vietā - ja tikai 1/8 daļai ir bijusi NDE vai OBE pieredze, vai šie skaitļi ir pietiekami, lai apgalvotu, ka pētījums ir vērā ņemams? Uz šo jautājumu Kļava vien atbildēja, ka, jā, viņu arī interesējot, kadēļ NDE nepieredzēja pārējie 700? Tiešām, kādēļ?
Viņš bija paņēmis līdzi arī lērumu grāmatu par un ap NDE, kuras visas sarakstījuši fiziķi, biologi utt. un kuru izdošanā LV pielicis roku. Bija arī Talbota "Hologrāfiskais visums", ja.
Turklāt, viņaprāt, medicīnā, darbā ar pacientiem vajadzētu izvairīties no vārdu "nāve" un "nomirt" lietojuma. Jo tā nav taisnība. Mēs nenomirstam, mēs "izejam no šī ķermeņa" un pēc tam mūsu apziņai ir uzdevums turpināt strādāt tā, lai izdotos saplūst ar visumu, jo mēs visi esam viens (The Blanket, vai ne?)

Un vai es jau minēju, ka lekciju viņš iesāka ar Einšteina citēšanu un pabeidza ar Imantu Ziedoni?

UPD. Viņš bija aizliedzis savu lekciju filmēt, jo (citēju): "sociālajos tīklos cilvēki visu sadirstu".

P.S. šo pasākumu vēl baisāku padarīja fakts, ka priekšā man sēdējā pasākuma fotogrāfs, kurš ļoti smirdēja pēc sviedriem, bet aizmugurē ~ 65 gadus veca Kļavas grūpija, kura savā zemajā balsī kunkstēja labsajūtas un piekrišanas vaidus visas lekcijas laikā un beigās sāka spert pa manu krēslu un aizrādīt, ka es viņai traucēju, jo jau beigu diskusijas laikā es čukstus pārspriedu šo un to ar savu kolēģi. Uh!

P.P.S. cilvēcīgi es viņu saprotu. Lai strādātu 30 gadus reanimācijā un neieslīgtu smagā depresijā vai alkoholismā, acīmredzot vajag kaut ko, kas sniedz atbildes uz neatbildamiem jautājumiem - kāpēc šim bērnam vajadzēja mirt? Jēgas piešķiršana briesmīgām lietām.

Link | piemet pagali! {34} re, kā smuki deg! | Add to Memories


par apslēpto zeltu

Jan. 30., 2017 | 06:31 pm
ēterā: Morrissey - Life is a pigsty

Tirgū gandrīz viss, arī piens , ir lētāks nekā bodēs. Nopirku par 0,79 eur. Tajā pašā laikā sastapu arī [info]bozena jau minētos slavenos Turcijas kabačus aļa cukīni par 7 eur/kg. Tiem pat nebija klāt eko šmeko bio zīmīte. Nea. Nekā. Es saprotu, ka nav sezonas, bet "Kabači 7 eur/kg" nevar atredzēt. Tas ir pašā saknē dziļi nepareizi.

Link | piemet pagali! {6} re, kā smuki deg! | Add to Memories