par mauriņiem, mašīnām, meitenēm

Aug. 22., 2017 | 01:58 pm

Vakar tieši skatījos, kā vienā no pagalmiem maina mauriņu. Ierodas vesela ekipāža, noņem zālienu, čiki čiki un uzliek jaunu. Te neviens, protams, zāli nesēj, bet gan izrullē kā futbola laukumā un tad vēl aplej ar pesticīdiem. Viss ir dikti smukiņi.

Citās ziņās: es vakar drusku pamaldījos Detroitā un tad man nomira telefons. Uz brīdi iemaldījos rajončikā, kur tādām jaunām meitām (hahaha, šitas labi izdevās, Bļanniņ!) laikam vienām nevajag iet. Bet bija vēl gaišs. Maldīšanās nebija gluži tāda, ka nesaprastu, kurā Detroitas pusē atrastos, bet gan drīzāk, ar ko nokļūt atpakaļ uz perfekto mauriņu ciemu. Detroita, lēšu, ir pilsēta ar sliktāko sabiedriskā transporta sistēmu visā ASV. Atiešanas laiki tā īsti nekur netiek uzrādīti, kursē visai neregulāri, jo sevišķi uz tuvējiem miestiem.
Es nekad, nekad nebiju jutusies tik balta kā tajos autobusos. Busus 99% gadījumu izmanto sociālekonomiski zemāko šķiru melnādainie (jā, brauciens autobusā ir savdabīga pieredze), lai gan arī daudziem viņiem ir automašīnas - viens no iemesliem ir tas, ka Mičiganas štatā, lai brauktu, nav nepieciešams iziet tehnisko apskati. Te brauc ar ļoti krutiem, lieliem vāģiem, bet tikpat labi var pieredzēt, kā mašīnai krustojumā nokrīt ritenis - un es neākstos, es piektdien to redzēju pati savām acēm.
Detroitā ir arī viens no augstākajiem pusaudžu grūtniecības procentiem. 2015.gadā tas bija nokrities par 16%, kas ir labākais rādītājs pēdējās desmitgadēs, bet aizsvien sasniedza pregnancy rate 77 (kas nav procenti, bet attiecība no 1000 15 - 19 gadus jaunām meitenēm).

Tā te iet.

Link | piemet pagali! {4} re, kā smuki deg! | Add to Memories


pirmie nospiedumi

Aug. 21., 2017 | 12:57 pm

Es jau trīs dienas mēģinu ko uzrakstīt un nekādīgi nesanāk. Nedēļa, kopš aizdošanās prom, bet visa kā un, pirmkārt, jau neskaidrības par tieši visu, ir bijis tik daudz, ka nesaprotu, ar ko sākt. Nedēļas laikā sabiju Dekalbā - mazā Ilinoisas pilsētelē, ko ieskauj nebeidzami ASV subsidēti kukurūzas lauki un kur atrodas Northern Illinois University, un kur mums bija orientēšanās nedēļa, drusku Čikāgā (ļoooti iespaidīgi), un tagad esmu apmetusies pagaidu mājās Grospointā (gandrīz) Sentklēras ezera krastā, kas ir apm. 12 jūdzes no Detroitas.
Dekalba bija pirmā vieta, kas apstiprināja dažnedažādus manus stereotipus par Ameriku. Galvenā iela ir nosēta ar ātrās ēdināšanas iestādēm - Pizza Hut, McDoanlds, Burger King utt. - you name it. Bet laikam vēl vairāk par šīm vietām man piedūra iestādījums "The Fatty", kas ir akurāti tāda kafejnīca, kā rāda filmās - tur pasniedz burgerus, frī un ceptas olas ar speķi, galdi ir klāti ar rūtainiem galdautiem un kafiju viesmīles atnāk papildināt turpat pie galda. Savukārt, "Molly's place" ir krogs/ēstuve, kas iecienīts undergraduate vidū - mēs tur gājām, šķiet, katru vakaru no četrām dienām, ko pavadījām Dekalbā, jo diži daudz iespēju tur nav. Pēdējā vakarā mēs tur pamatīgi pielējāmies - un kā gan lai nepielejas, ja tajā vakarā rumkolas un džintonikus meta pakaļ pa 2 dolāriem. Tas bija arī vakars ar dirty dancing un love in the air. Mazpilsētu amerikāņu jaunieši arīdzan apstiprināja visas manas gaidas - meitenes ir maķenīt par blondu un maķenīt par vulgāru, dzert nemāk, un čaļi visās savās izpausmēs arī mazliet par daudz līdzīgi Homēram Simpsonam.
Savukārt, Grospointa.... O, Grospointa! Jums vajadzētu to redzēt. American dream ar pārāk gludiem mauriņiem, krokotām karogu lentēm un rūķiem. Šeit perfekcija valda it visā. Mietpilsonība un puritānisms all over the place. Ģimenei, pie kuras šobrīd mitinos, reiz nācās iet uz tiesu, kas varēja beigties ar 30 dienām Detroitas ķurķītī, jo kaimiņiene bija izsaukusi policiju par to, ka viņu suņi pārāk skaļi rējuši. Jā, jā, šis ir viens no tiem likumiem, kas nav mainīts 40 gadus. Nekad nebiju redzējusi perfektākus mauriņus kā šeit. Kā teica paziņa "Lawns are big thing here". Par saulē mazliet padegušu mauriņu pašvaldība var uzlikt sodu. Jo nesmuki taču. Tāpēc 99% iedzīvotāju mauriņu apstrādā ar pesticīdiem. Ja pesticīdi smidzināti nesen, mauriņā iedur karodziņu ar attiecīgu brīdinājumu, lai tur nelaiž ēst zāli suņus un kaķus. Tā, lūk. Zaļš un perfekts mauriņš ir mūsu viss.
Detroita pagaidām man vēl sveša, neko nezinu par Downtown, kas ir Detroitas centrs. Piektdien izbraukājām lielakos graustu rajonus - es pirms tam pat nebiju aptvērusi, cik tie ir milzīgi. Agrāk arī viena no galvenajām Halloween izklaidēm esot bijusi graustu dedzināšana - nabadzīgie dedzina graustus, bet bagātnieki speciāli, lai vēroti šo "uguns šovu", uz to nakti īrē viesnīcu augšējo stāvu numuriņus. Detroita un tās apkārtne noteikti ir kontrastu pilsēta, jo dažas ielas tālāk aiz graustiem ir "Indian Village", kas 30.gados bijis bagātnieku rajons, un arī tagad tur dzīvo turīgi ļaudis, tai skaaitāa pilsētas mērs un Kid Rock, kā arī dažādi mākslinieki. Atradu tirgu ar svaigiem dārzeņiem (lielākā daļa, protams, ir no Monsanto sēklas), zinu, kur gatavo labākās ribiņas Detroitā - tā pie reizes ir arī viena no populārākajām jazz vietām. Man nav pavecies ar to, ka šī ir pārākā automašīnu pilsēta, šeit ir viena no sliktākajām sabiedriskā transporta sistēmām, un to ļoti jūt. Par iedzīvotājiem runājot: "roughly 47 percent of adults in Detroit, Michigan — 200,000 total — are “functionally illiterate,” meaning they have trouble with reading, speaking, writing and computational skills", noziedzība ir viena no augstākajām valstī, rasu nesaskaņas arvien aktuālas, jo graustu iemītnieki un iliterāti lielākoties ir melnie, turīgie baltie izspiež no pilsētas melnādainos, lai gan viņu procentuāli ir stipri, stipri vairāk.

Vai man ir kultūršoks? Jā, protams. Nav viegli pierast pie amerikāņu smaidīšanas un small talk, ko es nevaru ciest ar visu savu būtību. Šīs nedēļas laiā biežāk dzirdētā frāze "I love your hair", ko man, pa pusei skūtai būtnei, saka cilvēki veikalos, medicīnas personāls universitātes veselības centrā utt. Tagad es arī zinu, ka pilnīgi noteikti izskatos pēc "Estearn European", toties akcents man esot Americanish.

Turpinājums sekos.

Link | piemet pagali! {15} re, kā smuki deg! | Add to Memories


SŪDZĪBA

Jul. 7., 2017 | 06:49 pm

Cien. kleitu ražotāji!

Dažām sievietēm ir krūtis, kas pārsniedz B izmēru, ja. Viņām arī vajag skaistas kleitas. Es jums atklāšu vēl kaut ko - visās tajās taisnajās vai trapeces formas kleitās bez krūšu un vidukļa ielocēm dāmas, kurām ir vairāk par B, automātiski izskatās pēc Allas Pugačovas. Jūs taču negribat redzēt uz ielas tik daudz Allu Pugačovu, vai ne? Lūk. Mums kleitiņas ar iešuvēm un formas līnijām. Nelūdzam, pieprasām!

Link | piemet pagali! {15} re, kā smuki deg! | Add to Memories


pasakas par ziediem

Jun. 12., 2017 | 02:15 pm

Mazpilsētā šodien ļoti drēgns. Prasās iekurt krāsni un apaut vilnas zeķes. Toties šeit ir klusums, komforts - pieklusinātā laimība.
Ārā pil no visiem pakšķiem, bet vakar iestādītās samtenes par šādu klimatu šķiet visai apmierinātas - iedzīvošanās periodā karstā saule un sausums galīgi nelīdz.
Dārzā dominē rozā un violetais tonis - sākot ar veco mūžzaļo rododendru, beidzot ar trauslajām lauztajām sirdīm. Vakaros maigi smaržo saldā mīlestība (piekritīsiet taču, ka šis nosaukums ir daudz atbilstošāks un jaukāks par "smaržīgo sausserdi"?). Vakar uzziedēja pirmie īrisi - stalti un spēcīgi. Dārza stūrī izpletušās magones jau pārplaukušas un atgādina krāšņas, valšķīgas dāmas brieduma gados ar dziļiem, formīgiem dekoltē. Drīz būs jasmīni.

Dārza miers disonē ar iekšējo nemieru par darba gūzmu, kas nospiež plecus un prātu. Un vēl man ir pilnīgi vienalga par ostapenko, biedriņiem un dukuriem. Nulle emociju. Tā vietā es varu vakaros klausīties dzeguzi, vērot, kā pa milimetriem ir paaugušies stādiņi, un justies laimīga. Tikai tie darbi, kas nospiež plecus un prātu. Izdzīvot, izturēt līdz jūlija vidum un tad iegulties samtenēs un izplaukušajās rozēs.
Tags: ,

Link | piemet pagali! {8} re, kā smuki deg! | Add to Memories


Vlads lido atkal

Jun. 7., 2017 | 01:33 am

Ejiet uz "Ciniķiem", tveriet "Ciniķus", dziediniet vai drīzāk - dozējiet ciniķi sevī.

Link | piemet pagali! {1} re, kā smuki deg! | Add to Memories


zināšanai

Jun. 6., 2017 | 05:03 pm

E-pasta pirmais teikums: "X requests the pleasure of your company". Ja kādreiz gribēsiet iedzert ar mani alu, lūdzu, uzrunāt tikai tā, ja! :D
Tags:

Link | piemet pagali! {2} re, kā smuki deg! | Add to Memories


viņš

Jun. 6., 2017 | 10:42 am

Starp citu, svētdien vakarā Mazpilsētā es pirmo reizi redzēju zivju dzenīti. Viņš tiešām ir tik zils, zils, zils kā bildēs.
Tags:

Link | piemet pagali! | Add to Memories


nemanot atnāca jūnijs

Jun. 1., 2017 | 08:07 pm
ēterā: Theodor Bastard - Gerda

Tā, protams, notiek teju katru gadu - pienāk jūnijs un sāc intensīvi tērēt ziemai sagatavotos krājumus, ko esi lietojis taupīgi un pa drusciņai, jo ziema taču gaaaaraaaaa. Tātad man vēl aizvien ir saldēti ķirši, saldētas dilles un pētersīļi, kas tagad aizies zupās. Vakar attapos ar trīslitru pašas sālīto sēņu burku, jo aiz taupības pa auksto sezonu biju noēdusi vien litru. Uzvārīju pirmo porciju sālīto sēņu zupu - ir lieliska!
Cenu ziņās - mazais Smiltenes krējums, kas visu laiku turējies robežās 0,70 - 0,72 eur, tagad iekš to Rimi ir 0,87!!! Kas tad nu? Vai govis nedod pienu?

Bet ziniet, ko es ieraudzīju?! Ka rīt Melnajā Piektdienā ir Theodor Bastard, ak, mīlīši!

Link | piemet pagali! {5} re, kā smuki deg! | Add to Memories


mostas daba, mostas rajons

Maijs. 24., 2017 | 08:47 am
ēterā: Moby - Gone To Sleep

Ziemā rajons, lai arī vienmēr atstāj drusku šaubīgu iespaidu, jo ir arī tādi etiķi, kas lieto spirtotos pažobelēs vai pie tirgus stūriem jau vai vēl septiņos no rīta par spīti salam, tomēr ir kluss un neapdraudošs - tie paši minētie rajona iemītnieki pārsvarā nav uz agresiju vērsti, jo gluži vienkārši nav tajā ieinteresēti vai nav spējīgi tādu veikt (tieši tik augsts un konstants ir etiķa saturs viņu asinsritē). Bet nu silto sezonu ārā bauda arī visi tie, kas ziemās dažādos veidos piekopj savu atšķaidīto dzīvesveidu kaut kādās nebūt telpās. Un pēdējos vēlajos vakaros vai jau naktīs, nākdama mājās, rajons sevi atklāj visā spozmē. Šķiet, ka ir skaidrības un saprāta dekadence, viņi lien laukā no pakšiem un pažobelēm gluži kā zombiji filmās. Svin dzīvi un siltumu. Man uzreiz ir skaidrs, ka potenciāli visbīstamāmie ir tie, kas vēl turas kājās. Tie, kas vārtās vienatnē, divatā vai bariņā pa zālienu vai ietvēm, ir plus/mīnus nekaitīgi pat tad, ja man kājās ir 9 centimetru papēži. Tiklīdz parādās kāds staigāt varošs, nemiers strauji pieaug. Un uz to puisi, kas pagājušās ceturtdienas naktī visu ceļu man sekoja uz mājām (kā beigās izrādās, protams, pilnīgi nekaitīgi, jo dzīvo blakus mājā), es atskatījos vienā laidā, tajā pašā laikā cenšoties neizrādīt ne mazāko pazīmju satraukumu.

Bet ārā ir mans mīļākais zaļums. Viss ir sulīgs un lekns, un dzīvot gribošs.
Sestdien pa vidu darbiem aizstaigāju uz Ivana kapiem. Tur, kā vienmēr, viskautkas interesants. Atradu mūķeņu kapus. Uz krustiem rakstīti i viņu sakrālie, i profānie vārdi. Piemēram, монахиня Матрона, в миру Власова Татьяна Власовна; монахиня Онуфрия, в миру Алексина Анастасия Васильевна; монахиня Евпраксия, в миру Павлова Евдокия Павловна utt. Visas dzimušas 19.gs. 70.gados, mirušas - 20.gs. 50.gados. Tā, lūk.
Tags:

Link | piemet pagali! | Add to Memories


gadi skrien kā stirnas / dzeltenās ziņas

Maijs. 16., 2017 | 10:00 am

Ieraugu, ka šodien 15:00 Domburs intervēs Ušakovu, bet mani, protams, politika neinteresē, mani interesē klačiņas. Pa kuru laiku Jānis Domburs tā novecoja??!!! Sirms un drusku sakrities kungs.
Tags:

Link | piemet pagali! {8} re, kā smuki deg! | Add to Memories