iešpļaušu

Feb. 19., 2018 | 01:05 am

Nu, par to Rubeni tomēr. Skaic, ka par baznīcu tas neko labu neliecina, bet vai nu mums bija kādas ilūzijas. Thhh. Bet man nav saprotama šī "mūsu garīgais vadonisvadītājs" poza. Ne tā, ka derdz, bet nepiedur, nesaprotu. Cilvēkiem tā patīk, tā gribas vadoņus.
Facebookā ir lapa "Paldies Jurim Rubenim" https://www.facebook.com/PaldiesRubenim/\
Mīļie, viņš nav miris! Viņam ir privātbizness! Antropoloģiski, protams, baigi inčīgi, jo kā parasts "garāmgājējs" nodomātu, ka šī ir piemiņas lapa, kādas bieži izveido sērojošie.

Link | piemet pagali! | Add to Memories


(bez virsraksta)

Feb. 9., 2018 | 12:33 pm

Mazā E.: Man liekas, ka X seksīgums slēpjas viņa aseksualitātē.

Link | piemet pagali! | Add to Memories


(bez virsraksta)

Jan. 9., 2018 | 11:29 am
ēterā: Brendan Perry - Wintersun

Man bibliotēkā ir mana mīļākā vieta. Taisnību sakot, visās bibliotēkās man ir vismīļākās vietas, un, ja tās ir aizņemtas, es kļūstu viegli nervoza. Apsēžos un strādāju citā, bet piemetas kaut kāds nervu tiks un es visu laiku čekoju, vai nav atbrīvojusies MANA vieta.

Citās ziņās: atgādinājums par neapturamo laika plūdumu - manam klasesbiedram ir sirmi deniņi.

Link | piemet pagali! {3} re, kā smuki deg! | Add to Memories


mūvī taim rajonā

Jan. 4., 2018 | 11:42 pm

Šajā galā laiciņš jau trešo nedēļu pieturas tāds kā Tēvzemes sendienās - vakaros no sala asaro acis, kamēr paspēj noslaucīt, jau piesalušas pie vaiga.
Ar lielu prieku decembrī atklāju neatkarīgo kinoteātri - tāds kā mūsu Bize, tikai lielāks un diemžēl ar nabadzīgāku filmu klāstu. Nenāk jau to cilvēku tik daudz. Domāju, ka lielākā daļa detroitieši par to nemaz nezina. Bet viņi cenšas un man patīk viņus atbalstīt. Viņi drusku rāda arī Eiropas kino, un tas ir vēl viens plus punkts viņiem no manis. Ar detroitiešiem, kas nāk uz šo kino teātri, es tā pavisam attālināti un pieklusināti jūtos drusku tuvāka. Galu galā, ja kāds amerikānis ir nodomājis apskatīt, ko ražo somi vai norvēģi, tā taču ir laba zīme.
Bez šī teātra pilsētā ir vēl viens, kas atrodas mākslas institūta telpās. Neizmantots potenciāls. Filmas interesantas, bet seansi vien daži pa visu nedēļu. Šejienieši laikam nav lieli kino cienītāji, kur nu vēl neatkarīgā vai dokumentālā. Paziņas apstiprina. Lielos grāvējus brauc skatīties ārpus pilsētas esošajā lielveikala kino, bet vispār jau esot platekrāns un netflix (ko mēs arī cienām un mīļojam). Tā kā abi ir no mana dzīvokļa 10 min ietvaros, kas man ko neaizdoties pat tad, kad nāsis salst ciet. Es dzīvoju plaukstošā hipsteru rajonā, tiesa, kas tiesa. Detroita jau vispār ir hipsteru slapjais sapnis, ja tā labi padomā.

Link | piemet pagali! {2} re, kā smuki deg! | Add to Memories


Mani mazie draudziņi, parunāsim par vāverēm!

Nov. 14., 2017 | 03:09 pm
ēterā: Einstürzende Neubauten - The Garden

Atvainojos visiem, kas iegriezās Bļannas Baklažannas dzīvoklī (alef!), cerēdami, ka mēs šeit pārrunāsim vāveres kā eifēmismu čožiņām. Nekā nebūs! Šoreiz jūsu uzmanību vēlējos vērst uz tām vāverēm, kas dzīvnieki, hordaiņi, zīdītāji, grauzēji un vāverveidīgie. To šeitan ir vēl vairāk, nekā Latvijā kaķu - dabisko ienaidnieku pilsētā nav, dzīvošana, lēkājot no viena koka uz otru, no vienas miskastes uz otru, šķiet, viņām rit vienās dzīrēs. Šeit mājo pelēkā vāvere, kura bieži vien ir melna - mans nezinātniskais novērojums liecina, ka jo urbānāka vide, jo vairāk melno, tiklīdz pabrauc ārā uz piepilsētām, vairāk parādās arī pelēkās. Lai nu kā, viņas ir neizsakāms prieka un jaukuma avots, kas allažiņ uzlabo omu. Nē, jūs tikai viņas pavērojiet! Straujas, mazliet nervozas un ļoti ziņkārīgas dabas radījumi ar maķenīt izvalbtām acīm, kas neirotiski šaudās uz visām pusēm! Lielāko daļu savas dzīves pavada nevis bezbēdnīgi, bet gan drīzāk tramīgi stumjot vaigos ozolzīles vai kādus ēdienu pārpalikumus no misenēm (Leduslaikmets vāveres attēlojumā ir bijis ārkārtīgi precīzs). Tomēr jāatzīst, ka, ik reizi viņas vērojot, es nespēju atslēgt savu karnivoro dabu un ļauju vaļu viņu izteiktās muskulatūras novērtējumam, kas parasti manā galvā izskatās kā uz iesma uzsprausta un virs liesmas rotējoša, apbrūnināta, sulīga un čurkstoša miesiņa, kuras ciskiņā es labprāt iecirstu zobus. Vai es jau minēju, ka es šeit ēdu gaļu apmēram reizi mēnesī? Lai nu kā - vāveres ir baigais prieciņš. Es vēl aizvien runāju par Sciuridae.
Tags:

Link | piemet pagali! {23} re, kā smuki deg! | Add to Memories


visu nakti vēji pūta

Nov. 10., 2017 | 10:43 am

Vakar pilsēta jau atkal bija Hūrona vēju caurvējota. Tie ieskrienas virs Lielajiem ezeriem un mēs dabūjam to atraugas. Sitās, pūta, triecās logos un trauca zemē lapas. Sadzina pirmo sniegu - sīkām pārslām, kas mutuļoja brāzmās. Šodien pirmo reizi modāmies mīnusos. -7, ja gribam būt precīzi.
Koki pa šo rudeni bija drusku sajukuši, par ko viņus gan nevar vainot. Oktobra sākumā mums bija vēl ap +20 un varēja laimē diet basām kājām. Mēneša laikā daži koki nometa lapas pavisam, kļavas nokrāsojās koši sarkanas un spilgti dzeltenas, bet liela daļa koku līdz pat šodienai izlikās neredzam tuvojošos ziemu un spītīgi turējās pie zaļā mētelīša. Viens tāds spītnieks aug arī pie manas mājas - neatpazīstu sugu, kaut kas uz skabārža pusi. Vakar, kad ap desmitiem vakarā čāpoju mājās, tas vēl dižojās ar zaļu vainagu. Pa nakti uznāca mīnusi un šorīt no zaļā koka ne vēsts. Vienas nakts laikā tas nometa visas lapas. It kā kāds milzis to būtu cieši satvēris un nopurinājis. Pliks un kails. Tagad par viņa spītību atgādina tikai biezā kārtā zaļo lapu klātā ietve.
Tags:

Link | piemet pagali! {2} re, kā smuki deg! | Add to Memories


vārdi

Okt. 10., 2017 | 12:05 am
ēterā: Midnight Choir - Mercia of Maria

Brīnišķīgs RL netulkojamo vārdu apkopojums

Varbūt kādā valodā ir arī vārds, kas apzīmē dažādu darbību darīšanu - tikpat labi zupas vārīšanu, kā grāmatas lasīšanu - , lai nevajadzētu iet gulēt un varētu pavilkt garāku pavisam parastu šodienu, kaut gan patiesībā esi ļoti noguris un ir regulārs miega trūkums. Tieši tas, ko šobrīd daru.

Un gan jau kādā mēlē ir arī vārds tai skaņai, kad attaisa dzēriena bundžiņu (Psss...) vai plaukšķis vīna pudeles attaisīšanas brīdī.

Kas vēl būtu pelnījis pats savu vārdu?
Tags:

Link | piemet pagali! {5} re, kā smuki deg! | Add to Memories


(bez virsraksta)

Okt. 9., 2017 | 10:57 am
ēterā: The National - 'Day I Die'

Atzīšos, ka es aizvien nespēju pārdzīvot, ka pats Liktenis ar mani izspēlēja tik nežēlīgu joku, ka Niks Keivs bija Z-Amerikā tad, kad es - Eiropā, un tagadiņ ir otrādi. Raudu uz iekšu, bet, kad redzu visu savu draudziņu bildes no Keiva koncerta, raudu arī bezmaz uz āru.
Lai drusku veldzētos, es vakar biju uz The National ar Daughter kā iesildītāju. Uh un ah, es jums teikšu! Man viņi allaž šķitusi tāda....gudra (?) grupa. Un tas vien, ka čaļiem apnika strādā reklāmā un tikties ik pirmdienas sapulcēs ar powerpointiem un tāpēc nobriedušā vecumā nolēma kļūt par rokmūziķiem, ir izvēle uz goda, par ko droši vien sapņo ne viens vien :) Metam Berningeram ir tāds pavisam glīts un pievilcīgs baritons arī, kad viņš runā. Un viņš visu laiku malkoja vīnu. Koncertu viņi pabeidza pieklusinātos toņos, kopā ar koncerta apmeklētājiem dziedot "Vanderlyle Crybaby Geeks".

Link | piemet pagali! {8} re, kā smuki deg! | Add to Memories


autobusa piezīmes

Sep. 5., 2017 | 12:47 pm

Kā jau iepriekš minēju, es apgūstu Detroitas sabiedrisko transportu. Tas ir īsts antropoloģiskais lauks. Pilsētas iekšienē sabiedrisko transportu nodrošina DDOT (Detroit Department of Transportation), taču arī šie autobusi kursē uz Detroitas piepilsētām. Šie autobusi ir "melno autobusi", ar to saprotot, ka tajā lielākoties pārvietojas melnādainie no zemāka sociālekonomiskā slāņa, kuri nevar atļauties automašīnas. Neliela piebilde: Detroitā vismaz 80% iedzīvotāju ir tumšādaini. Otra nelielā piebilde: lai arī Mičiganā automašīnām nav vajadzīga tehniskā apskate un mašīnas ir teju visiem, šeit ir arī viena no augstākajiem auto apdrošināšanām visā ASV, ko daļa atļauties tomēr nevar. Te nu jums bija Motor City.
Ja reiz ir "melno autobusi", ir arī "balto autobusi", ko nodrošina kompānija SMART jeb Suburban Mobility Authority for Regional Transportation. Tie lielākoties kursē tikai piepilsētu robežās, bet no rītiem un vakariem arī ved uz/no Detroitas. Pēdējais autobuss no D. uz piepilsētu atiet plkst. 18.00 vakarā. Šos autobusus galvenokārt izmanto baltādainie no middle / upper šķiras jeb lielākoties white collar men - pieklājīgi pelnoši cilvēki ar koferīšiem, kuriem darbs bieži vien sedz šos transporta izdevumus un kuri dzīvo drusku puritāniskos gludi skūto pesticīdu apsmidzināto mauriņu rajonos prom no noziedzības un nabadzības.
Pirms dažām dienām, braucot ar "melno busu" uz skolu, man apsēdās blakus jaunietis, kas diezgan atbaidoši oda pēc salami desas un arī drusku pēc nemazgāšanās. Nu, jūs varat iedomāties. Pagāja kāds laiciņš, iekams mana nāss saprata, ka tas nav vis desas smārds, bet ka tā dvako mariahuāna, kad to lieto regulāri, stipri par daudz un ne nieka neuztraucas par drēbju mazgāšanu. Tā maigā, silti saldenā zāles smarža, kas, ejot pa Rīgas ielām vai malkojot dzērienus kādā no Rīgas krogiem, liegi un neuzbāzīgi kutināja manas nāsis, izkūpēja kā nebijusi. Tā vietā uzradās riebums, kas sāk mākt, arī ejot caur rajoniem, kuros izveidojies marihuānas smogs.
Vakardienas alus brūzī bija tikai baltie. Daudz, skaļu baltādaino. Antropoloģijas departamentā nav neviena African American. Studenti ir visādi, grūti saprast proporcijas.

Es nekad nebiju domājusi, ka nāksies tik daudz rakstīt par ādas krāsu. Bet nav jau tas par ādas krāsu, tas ir par ilglaicīgu sociālo noslāņošanu/os.

Drusku citās ziņās: ja uni apvidū, kas vispār skaitās viens no drošākajiem, jo tur ir patruļas, notiek kas nelāgs un tas nonācis uni policijas redzeslokā, visiem uz e-pastiem tiek izsūtīts brīdinājums. Nedēļas laikā ir bijuši divi. Abi par armed robbery, ko piedzīvojuši studenti.

Link | piemet pagali! {5} re, kā smuki deg! | Add to Memories


daži jautājumi AH

Sep. 2., 2017 | 07:18 pm

Noskatījos Kultūršoka raidījuma par ārštatā pārceltajiem atlaistajiem sešiem aktieriem: Vari Piņķi, Gati Gāgu, Andi Strodu, Edgaru Samīti, Lienu Šmuksti un Ivetu Poli.
Gribas piekrist Verhoustinskai, ka JRT lielākā problēma pēdējos gados ir bijusi ilgstošā mākslinieciskā vadītāja prombūtne. Viņš vairākus gadus veiksmīgi veidoja savu karjeru Eiropā, bet aizmirsa, ka JRT nevar gulēt vēl desmit gadus uz veciem lauriem un nevar atkal un atkal izdzīvot latviešu stāstus. Pietrūka un pietrūkst skaidras vīzijas un koncepcijas, kāds būs JRT. Un kurš par to ir atbildīgs, Alvi? Un atcerieties, kad viņš pirms vairākiem gadiem lepni noteica, ka novecos ar savu trupu kopā. Kur kāvējās JRT tik ilgi, neatjaunodams aktieru sastāvu, Alvi? Te tev nu bija. Vai aktieri ir jāpatur, ja viņi nav (mākslinieciskā vadītāja prāt) gana spējīgi? Varbūt arī, ka nav. Galu galā nevienā citā darbā (izņemot, ja esat Rīgas Domes deputāts - tur uz darbu vispār var neiet, bet tik un tā saņemt algu) darbinieku nepatur, ja tas nav gana labs (cits jautājums, vai viņam ir sniegts gana daudz iepsēju būt labam). Šmukste nav mani pārliecinājusi nevienā no līdzšinējām lomām, Samītis labāks šķiet kino, nekā uz skatuves. Bet Gāga ir bijis arī brīnišķs! Un Polei pēdējos gados ir dotas lomas, kurās viņa pat nevar pati sevi gana izaicināt. Bet tas, ka savu pozīciju ir saglabājusi Kristīne Krūze... Vai Krūze ir labāka par Poli? Skaidrs ir viens - Krūzei ir stipri labāka pozīcija.
Ko saka teātra cibiņi?

Link | piemet pagali! {21} re, kā smuki deg! | Add to Memories