pajautaa

Spontānie darba pieteikumi

« previous entry | next entry »
Jan. 19., 2021 | 11:44 am
posted by: adirred in pajautaa

Vienā zviedru "eksperta" resursā lasu, ka 44% spontāno darba pieteikumu aizvedot līdz darba intervijai, un vispār tā esot superštelle.

Kādas jūsu pārdomas, pieredzes? Par, pret argumenti? Plusi un mīnusi?

# | jā, ir doma! | Add to Memories


Comments {22}

honeybee

from: [info]honeybee
date: Jan. 19., 2021 - 02:17 pm
#

izsvērsi plusus un mīnusus, lai varētu kārtīgi izdomāt, vai ir vērts spontāni pieteikties? :)

Atbildēt | Diskusija


Papa de Jacques

from: [info]adirred
date: Jan. 19., 2021 - 02:21 pm
#

A ko gan vēl citu? Es jau nezinu, varbūt kādam šitāda pieteikšanās var likt uzmācīga, nu kaut kāda stalkošana. Kāds te, vai zinies, paskatījies viņu veblapu, izpētījis darbības lauku. Moš spiegs kaut kāds? =)

Atbildēt | Iepriekšējais | Diskusija


honeybee

from: [info]honeybee
date: Jan. 19., 2021 - 02:29 pm
#

nu tad jau tas pēc definīcijas vairs nav spontāni ^^

Atbildēt | Iepriekšējais | Diskusija


Papa de Jacques

from: [info]adirred
date: Jan. 19., 2021 - 03:17 pm
#

Ok, es automātiski no zviedru valodas pārnesu, my bad. Bet nu lasot cauri ieteikumus, kā tādus rakstīt, viens punkts tieši bija, ka nevajag spamot, rūpīgi jāizpēta un jāizvēlas, kur cilvēks patiešām grib strādāt.

Atbildēt | Iepriekšējais


aai

from: [info]aai
date: Jan. 19., 2021 - 02:22 pm
#

tb "papitka ņe pitka" (.ru) jebšu sēdi pie kompja savā patreizēja'darbā un izdomā "eu, kāpēc man nepieteikties kkam citam". Es īsti to "spontanitāte" neredzu, jo tomēr ir apzināt kkas jāpameklē, japielāgo cover letter utt.. ja vien runa nav par to, ka ieraugi autobusa pieturā, ka Lidl aicina darbā un uzreiz piesakies..

Atbildēt | Diskusija


Papa de Jacques

from: [info]adirred
date: Jan. 19., 2021 - 03:18 pm
#

Man nav darba jau vairāk kā gadu, lol.

Atbildēt | Iepriekšējais | Diskusija


aai

from: [info]aai
date: Jan. 19., 2021 - 03:55 pm
#

OK. I see. Darbs tomēr ir 1/3 no mūsu dzīves laika (pat tiem, kas nestrādā klasisko 9-17) un nezinu, vai spontanitāte ir labākā pieeja darba izvēlē. Ja runa ir tieši par pašu "a kāpēc man uz šo nepietiekties un tad jau redzēs", tad tur jau nekāda ļaunuma nav, protams. Vienīgais, ko no savas pieredzes varu teikt, ka ticu "čujam & ņuham" par to, vai pieņemt piedāvājumu, kas tā īsti neliekas īstais. Protams, es nezinu "kā būtu bijis, ja rīkotos savādāk", bet esmu atteicies no piedāvājumiem, kur jūti, ka "nav tavs", pat ja tas nozīmē vēl kādu laiku būt bez darba

Esmu arī vairākas reizes ticis uz intervijām bez darba sludinājumu - redzu, ka a) firma meklē citus darbiniekus, kas nozīmē, ka viņi aug vai b) vienkārši interesē pati firma, LinkedIn atrodu viņu HR cilvēku vai kā savādāk, uzrakstu smuku vēstuli un tieku pie intervijas. Esmu šādi Latvijā bijis uz kādā 3 vai 4 intervijām, neLatvijā - 2 reizes. Ieteiktu arī šādu piegājienu. Tas uzreiz parāda tavu interesi par firmu un iniciatīvu.

Atbildēt | Iepriekšējais


soul_embraced

from: [info]soul_embraced
date: Jan. 19., 2021 - 02:23 pm
#

spontānuma uzplaukumu sekmē mūsdienu pieejamība - spontānie pirkumi, spontānie sakari, spontānie ceļojumi utt. un tagad arī spontānie darba pieteikumi. Because why not?

Atbildēt | Diskusija


Papa de Jacques

from: [info]adirred
date: Jan. 19., 2021 - 03:20 pm
#

Es saprotu, dažiem te gribas latviešu valodā uztaisīt visu "pa savam uņikaļno", nu tā kā valstsgriba un mājsēde, bet varbūt sasveicināsimies - labrīt, humoristi!

https://www.welcometothejungle.com/en/articles/spontaneous-applications-how-to

Atbildēt | Iepriekšējais


from: [info]p_petersons
date: Jan. 19., 2021 - 02:38 pm
#

Piedāvāšu pārmaiņas pēc reālu atbildi, nevis tikai sprēgāšanu, kā pārējie komentāri. Uzrakstīju 3 uzņēmumiem, kas ir pa manu profesiju, ka eksistēju, meklēju darbu vai projektus, reku mans cv, ja kas ir darāms, dodiet ziņu. Viens deva arī ziņu un pēc intervijas piedāvāja gadu garā projektā piedalīties. Beigās gan aizgāju citur, bet anyway. Vakance nekur nebija likta, bet, redz, eksistēja.

Citā vietā, kur šādi pieteicos, piedāvāja pieteikties amatam ne gluži pa manu līniju, trešajā man neatbildēja neko. So, ja tu vari piedāvāt ko noderīgu, tev atbildēs. Varbūt pat rūpīgāk izlasīs CV, nekā, kad ir likta vakance un visa pastkaste piespamota. Mēģināt vajag.

Iepriekšējā darbā kaut kāds studentiņš uzrakstīja spontāni e-pastu, ka interesē tieši mūsu firma, visi bija tik aizkustināti, ka viņš laikam tur vēl arvien strādā.

Atbildēt | Diskusija


aai

from: [info]aai
date: Jan. 19., 2021 - 03:57 pm
#

+1 par to, ka nebūt tikai darba sludinājumi ir iespēja atrast darbu vai tikt uz interviju.

Atbildēt | Iepriekšējais


apjukums

from: [info]apjukums
date: Jan. 19., 2021 - 05:58 pm
#

Es tieši tādā veidā atradu savu pašreizējo darbu. Aizrakstīju uzņēmumam, ka agribētu pie viņiem strādāt, šie uzaicināja uz interviju, sapratām, ka saderam, aidā.
Nezinu, kā šādi veiksmes stāsti mērojas ar vispārējo statistiku, vien varu apliecināt, ka tas darbojas :)

Atbildēt


from: [info]kants
date: Jan. 19., 2021 - 06:03 pm
#

tavs pieteikums tad nav starp 600 citiem, kuri atsaukušies uz sludinājumu

Atbildēt | Diskusija


Papa de Jacques

from: [info]adirred
date: Jan. 20., 2021 - 11:17 am
#

Tas noteikti ir pluspunkts šādiem pieteikumiem.

Atbildēt | Iepriekšējais


Andris

from: [info]degeneralis
date: Jan. 19., 2021 - 07:54 pm
#

nekas slikts no tá jau notikt nevar, sliktákajá gadíjumá neviens neizlasís un ielidinás misené

Atbildēt | Diskusija


Papa de Jacques

from: [info]adirred
date: Jan. 20., 2021 - 10:59 am
#

Es zaudēšu laiku, kā arī tas būs sitiens manai pašapziņai. Nu, ne jau no vienas reizes, bet, teiksim, ja pēc 20 šādām vēstulēm būs klusums, tad tā būs. Un to es negribu. Plus vēl tas, ka ja vēlāk tā pati kompānija/organizācija izliks kādu mani interesējošu vakanci, būs tāda stulba sajūta - pieteikties, nepieteikties, kā īsti darīt?

Atbildēt | Iepriekšējais | Diskusija


Andris

from: [info]degeneralis
date: Jan. 20., 2021 - 11:04 am
#

Ja neskaita laiku (un šāda veida pieteikumiem jau principā der viena standartvēstule, kur vari kko pielāgot, ja vajag konkrētā darba devēja specifikai), tad pārējais jau ir tikai un vienīgi tavā galvā.

Ja tas būs sitiens pašapziņai un stulba sajūta, nesūti. Es gan teiktu, ka ja neatbild/neatsaucas, tad pohuj, tas pats arī ja vēlāk parādās vakance - tas, ka esi kko šādu iesūtījis, nekādā veidā nevar ietekmēt tālāko atlases procesu, kad tiek izsludināta vakance.

Atbildēt | Iepriekšējais | Diskusija


Papa de Jacques

from: [info]adirred
date: Jan. 20., 2021 - 11:22 am
#

Drusku palasīju par to, kā šādus pieteikumus sūtīt - standartvēstule, arī pielāgota, galīgi nederēs. Te kāreiz iesaka ieguldīt laiku, pētīt attiecīgo darba devēju, nu tā, lai no tavas vēstules ir skaidrs, ka tu reāli raksti viņam. Un iesaka nebliezt pārāk daudz šādas vēstules, izvēlēties, tās vietas, kur tu patiešām, patiešām vēlies strādāt. Nav jau jāseko šiem ieteikumiem 100%, bet es domāju, kaut kas tur ir...

Tas tiesa, neatsaukšanās tik stipri nesit, reāli stipri sit atteikuma vēstules, it sevišķi, ja tādas ir daudz... =)

A procesu ieteikmē viskautkas, to grūti noprognozēt. Kā zinām, tiek jau reāli arī šķirot cilvēki gan pēc vārdiem, gan pēc vecuma utml...

Atbildēt | Iepriekšējais | Diskusija


from: [info]p_petersons
date: Jan. 20., 2021 - 07:52 pm
#

Put on your big boy pants un nepipelējies. Šitā neirozējot nekad pie darba netiksi.
Ar vienu īsu rindkopu e-pasta tekstā pietiek. CV jābūt normālam, to jāatceras pievienot.

Atbildēt | Iepriekšējais


Lacy F

from: [info]panacea
date: Jan. 23., 2021 - 09:49 am
#

Es esmu dabūjusi vairākus darbus vnk sakontaktējot interesējošo firmu, vienā vietā viņi pat man speciāli uztaisīja pirms tam neeksistējošu darba vietu. Pamatā, ja sazinos caur epastu, tad sūtu CV un īsu epastu, kas kalpo kā motivācijas vēstule.

Bet manā pieredzē visi man pazīstamie pat ar visiespaidīgākajiem grādiem un darba pieredzēm mūsdienās tik viegli darbu neatrod. Pamatā tiek izsūtīti simtiem epastu tādā kā konveijerveidā un tad pavisam mazs procents uzņēmumu atsaucas, bet beigās tomēr darbus kaut kā dabū. Man gan nenāk prātā neviens gadījums, kur kāds būtu headhunt-ots. Visi mocās, sūta CV, startē garos konkursos. Un rejections really hurt visiem.

Atbildēt | Iepriekšējais


Andris

from: [info]degeneralis
date: Jan. 20., 2021 - 11:06 am
#

+ es teiktu, ka tie 44% ir totāli izzīsti no pirksta un/vai biased rezultāti, jo es būtu dikti pārsteigts, ja vairāk kā 10-15% no šādiem pietiekumiem vispār nonāk tālāk par miskasti... :)

Atbildēt | Iepriekšējais


mapats

from: [info]mapats
date: Jan. 24., 2021 - 03:35 pm
#

Darīt, viennozīmīgi, it sevišķi, ja gadu jau esi bez darba. Pašapziņu atteikumam nav jāietekmē, ja ej tur strādāt un pelnīt naudu uzņēmumam un savai ģimenei. Vismaz lielai daļai citu cilvēku neietekmē un viņi dara, piesakās, mēģina, kas agrāk, vai vēlāk vainagosies ar iegūtu darba vietu. Vai atrast veidu, kā pelnīt pašam, bez darba devēja.

Atbildēt