apjukuma · sajukuma · piezīmes

Entries · Archive · Friends · Profile

* * *
Kā dāvanu dzimšanas dienā saņēmu pašvaldības uzaicinājumu piedalīties dzemdes kakla vēža pārbaudē.
* * *
Kur beidzas racionāla, kritiska attieksme un sākas pesimisms?
Tādas ir manas iekšējās dilemmas, darba pienākumus pildot. It sevišķi, ja man apkārt ir sapņotāji, ir ļoti grūti saprast, vai es esmu reāliste, vai čīkstētāja.
* * *
Ziema a la holandaise
No rīta ir -5, bet vietējo galaktikā joprojām +10. Bez cimdiem, plānām jakām (bet milzu šallēm), bez bloody zeķēm īsās biksēs. Un dāmas ar slapjiem matiem. Because we can.
* * *
vētras stāstiņi
No rīta burtiski aizlidoju uz staciju, jo vējš bija milzīgs, bet par laimi man vēlīgā virzienā, līdz ar to mīties vajadzēja tikai simboliski.
Pa dienu konferences zvans ar direktoru, kurš strādā no mājām. Kādā brīdī šis paskatās pa logu un redz, kā uz viņa mašīnas uzkrīt milzīgs koks. 'Hmmm, jāpaskatās, kas būs palicis pāri,' šams mierīgi nosaka un atgriežas pie sākotnējās sarunas tēmas. Pēc pāris stundām ar to pašu mašīnu viņš veiksmīgi ierodas Amsterdamā.
Vakarā vilcienu nav, no priekšniecības saņemam ieteikumu izmantot Ūberi, ko arī darām. Šoferis Ahmeds ļoti draudzīgs un runīgs. Pa ceļam visi trīs konstatējām, ka gribas kafiju. Piestājām benzīntankā un Ahmeds stāsta, kā nesen apprecējies un cik ļoti viņam griboties lielu ģimeni. Vismaz 5 bērnus, 4 dēlus un 1 meitu.
* * *
Mans 2017. ieies hronikās kā labs un darbīgs gads.
Viena no spilgtākajām epizodēm noteikti bija nedēļas nogale Honkongā - gan tāpēc, ka tā bija salda piedeva komandējumam Ķīnā, gan tāpēc, ka Honkonga ir tik krāšņa un Āzija kopumā tik fascinējoša, bet galvenokārt tāpēc, ka sev par pārsteigumu es lielisku pavadīju tās dažas dienas viena pati. Es biju mierā ar sevi, un viss bija tieši tā, kā es vēlējos (bieži tā nenotiek, LOL). Nākamgad vairāk tādu brīžu, arī mājās esot.
* * *
Uzkrita sniedziņš balts, Nīderlande buksē. Pat vairākas skolas šodien slēgtas (ārā ap 0). Strādājam no mājām, kas manā gadījumā nozīmē cīnīties ar kaķi, kas par katru cenu grib izvelties uz klaviatūras. Snigšot vēl, bring it on baby!
* * *
Kolēģe turciete katru dienu sūdzas par aukstumu. Šorīt 3 minūtes sniga. Viņai griboties raudāt.
You know shit about cold, man prasījās nokomentēt, bet ko nu vairs.
* * *
Agrs rīts, braucu uz staciju. Gaidot pie luksofora, pamanu uz blakus riteņa māti ar 6-gadīgu meitu. Meitai uz galvas rozā matu stīpiņa ar pūkainām ausīm un plastmasas vienradža ragu, kas man izskatās pēc ļengana, dīvaina dzimumlocekļa. Un tad lūk, es aizdomājos, kurš pie vesela saprāta būdams, ļautu savam bērnam staigāt apkārt ar ļenganu dzimumlocekli uz galvas. Protams, es seksualizēju, bet tomēr mans prāts noteikti nav tas pats samaitātākais. Pieņemu, ka jebkuram vecākam par 11 gadiem, šī aina izsauktu divdomīgas asociācijas.
Ja nu vienīgi šī rozā stīpiņa ir meitas sapņu iemiesojums un tās aizliegšana nozīmē drāmu rīta agrumā.
* * *
Antropoloģiskas dabas jautājums: kā jūs definējat vārdu 'lepoties'?
* * *
Kalifornijas gaiss man nāk par labu - džetlaga pamodināta gāju sešos no rīta skriet. Uz ielām tikai krācoši bezpajumtnieki un smaidīgi policisti.
Un vai es jau minēju, ka te uznācis karstuma vilnis ar 30 grādiem? Jā.
* * *
Nopirku vingrošanas bumbu, uzreiz mugursāpes pārgāja.
* * *
The fastest way out is through.
* * *
Kulinārās izvirtības Rīgā. Pēc Nīderlandes gastronomiskās vienmulības viss šķiet tik ekstravagants.
* * *
neatvairāma iespēja
Īres piedāvājumi manā pilsētā tuvojas Hongkongas konservu kārbu piedāvājumiem.
* * *
bučoties vai nē Dutch edition
Vakar mums bija familiedag. Pavadīju dienu ar E. extendēto ģimeni, no kuriem daudzus satiku pirmo reizi. Nīderlandiešu sveicināšanās etiķete man joprojām ir mīkla. Dažs nāks bučoties, dažs tikai paspiedīs roku. Parasti pirmo reizi satiekoties, pietiek ar rokas spiedienu, bet dažreiz nē. Reizēm rokas stiepiens nozīmē, ka bučošanās nebūs, bet reizēm notiek abi procesi kopā - gan rokas spiediens, gan bučas (trīs gab.).
Atvadīšanās ir vēl sarežģītāka. Ja nīderlandietis pēc pirmās tikšanās reizes atvadoties nāk bučoties, tas var nozīmēt, ka tava sabiedrība ir novērtēta un no svešinieka esi kļuvis par paziņu (bonusa punkts, jāā!). Ja tiec tikai pie rokas spiediena, tātad vai nu neesat pietiekami ilgi sarunājušies, vai nu nīderlandietis neredz tevī nekādu perspektīvu. Var arī būt, ka viņi vienkārši ir piesardzīgāki saskarsmē ar ārzemniekiem, nezinot, vai bučošanās tiks novērtēta.
Ja no paziņas esi kļuvis par kaut ko vairāk, buča būs tikai viena. Tas ir mega kompliments! Pasarg dies, ja bučotājs ir nolēmis tev piešķirt vienu vienīgu buču, bet tu stiep savu vaigu pēc turpinājuma.
Sarežģīti.
* * *
Atpakaļ mājās, ieslēdzu apkuri.
Singapūrā likās, ka es tur varētu dzīvot, pierast pie mūžīgās pirts un iejukt multikulti pūlī.
Vilcienā no lidostas uz mājām gar logu slīdēja idilliskas rīta miglas ainas un tomēr pārdomāju - manas mājas ir šeit, Eiropā.
* * *
Gaidžini baseinā
Mūsu airbnb dzīvoklis nāk komplektā ar komunālo baseinu. Nolūkojām, kad baseins tukšs un devāmies iekšā. Kā izrādās, blakus stikla būra trenažieru zāli ir apsēdusi kāda ķīniešu ģimene. Visi uzvilkuši I ❤ Penang t-kreklus un cītīgi sporto. Pēc brīža arī nāca atvēsināties baseinā, ar visiem t-krekliem un ielas šortiem ūdenī iekšā. Peldēt vai nu nemācēja, vai negribēja, vai kautrējās no pārāk atkailinātajiem gaidžiniem. Divas jaunākās atvases ķiķinādamas nodarbojās ar selfijiem, telefonus rozā ūdensizturīgās tarbās ielocījušas. Vectēvs uzvilcis vienīgo glābšanas riņķi cītīgi kūlās pa ūdeni, uzmanoties, ka neiepeld gaidžinu teritorijā.
* * *
Oh mama. Līdz šim acīmredzot esmu piedzīvojusi rietumnieciskāko Āzijas daļu, jo ierodoties Penangā, realitāte stipri iesita pa visām maņām. Drausmīga satiksme, smakas un odori, trokšņi un saplīsuši izpūtēji. Nonācām Little India, meklējām vakariņas. Koncentrējies uz pozitīvo, es sev atgādināju. Vakariņas bija gardas, esam atpakaļ miteklī. Šodienai pietiks.
* * *
Manā tviterbarotnē (cik daiļrunīgi) regulāri uzpeld UK/US auditorijai mērķēti raksti par to, cik noderīgi ir zināt svešvalodas. Un katrreiz uz tiem reaģēju ar major eyeroll/tripple facepalm, jo mūsu platumgrādos tas ir tikpat revolucionāri, kā zināt reizrēķinu.
* * *
verkeersinfarct = satiksmes infarkts
tā NL ziņās dēvē akūtu sastrēgumu, kas radies lietusgāžu dēļ.
* * *

Previous