apjukuma · sajukuma · piezīmes

Entries · Archive · Friends · Profile

* * *
Kalifornijas gaiss man nāk par labu - džetlaga pamodināta gāju sešos no rīta skriet. Uz ielām tikai krācoši bezpajumtnieki un smaidīgi policisti.
Un vai es jau minēju, ka te uznācis karstuma vilnis ar 30 grādiem? Jā.
* * *
Nopirku vingrošanas bumbu, uzreiz mugursāpes pārgāja.
* * *
The fastest way out is through.
* * *
Kulinārās izvirtības Rīgā. Pēc Nīderlandes gastronomiskās vienmulības viss šķiet tik ekstravagants.
* * *
neatvairāma iespēja
Īres piedāvājumi manā pilsētā tuvojas Hongkongas konservu kārbu piedāvājumiem.
* * *
bučoties vai nē Dutch edition
Vakar mums bija familiedag. Pavadīju dienu ar E. extendēto ģimeni, no kuriem daudzus satiku pirmo reizi. Nīderlandiešu sveicināšanās etiķete man joprojām ir mīkla. Dažs nāks bučoties, dažs tikai paspiedīs roku. Parasti pirmo reizi satiekoties, pietiek ar rokas spiedienu, bet dažreiz nē. Reizēm rokas stiepiens nozīmē, ka bučošanās nebūs, bet reizēm notiek abi procesi kopā - gan rokas spiediens, gan bučas (trīs gab.).
Atvadīšanās ir vēl sarežģītāka. Ja nīderlandietis pēc pirmās tikšanās reizes atvadoties nāk bučoties, tas var nozīmēt, ka tava sabiedrība ir novērtēta un no svešinieka esi kļuvis par paziņu (bonusa punkts, jāā!). Ja tiec tikai pie rokas spiediena, tātad vai nu neesat pietiekami ilgi sarunājušies, vai nu nīderlandietis neredz tevī nekādu perspektīvu. Var arī būt, ka viņi vienkārši ir piesardzīgāki saskarsmē ar ārzemniekiem, nezinot, vai bučošanās tiks novērtēta.
Ja no paziņas esi kļuvis par kaut ko vairāk, buča būs tikai viena. Tas ir mega kompliments! Pasarg dies, ja bučotājs ir nolēmis tev piešķirt vienu vienīgu buču, bet tu stiep savu vaigu pēc turpinājuma.
Sarežģīti.
* * *
Atpakaļ mājās, ieslēdzu apkuri.
Singapūrā likās, ka es tur varētu dzīvot, pierast pie mūžīgās pirts un iejukt multikulti pūlī.
Vilcienā no lidostas uz mājām gar logu slīdēja idilliskas rīta miglas ainas un tomēr pārdomāju - manas mājas ir šeit, Eiropā.
* * *
Gaidžini baseinā
Mūsu airbnb dzīvoklis nāk komplektā ar komunālo baseinu. Nolūkojām, kad baseins tukšs un devāmies iekšā. Kā izrādās, blakus stikla būra trenažieru zāli ir apsēdusi kāda ķīniešu ģimene. Visi uzvilkuši I ❤ Penang t-kreklus un cītīgi sporto. Pēc brīža arī nāca atvēsināties baseinā, ar visiem t-krekliem un ielas šortiem ūdenī iekšā. Peldēt vai nu nemācēja, vai negribēja, vai kautrējās no pārāk atkailinātajiem gaidžiniem. Divas jaunākās atvases ķiķinādamas nodarbojās ar selfijiem, telefonus rozā ūdensizturīgās tarbās ielocījušas. Vectēvs uzvilcis vienīgo glābšanas riņķi cītīgi kūlās pa ūdeni, uzmanoties, ka neiepeld gaidžinu teritorijā.
* * *
Oh mama. Līdz šim acīmredzot esmu piedzīvojusi rietumnieciskāko Āzijas daļu, jo ierodoties Penangā, realitāte stipri iesita pa visām maņām. Drausmīga satiksme, smakas un odori, trokšņi un saplīsuši izpūtēji. Nonācām Little India, meklējām vakariņas. Koncentrējies uz pozitīvo, es sev atgādināju. Vakariņas bija gardas, esam atpakaļ miteklī. Šodienai pietiks.
* * *
Manā tviterbarotnē (cik daiļrunīgi) regulāri uzpeld UK/US auditorijai mērķēti raksti par to, cik noderīgi ir zināt svešvalodas. Un katrreiz uz tiem reaģēju ar major eyeroll/tripple facepalm, jo mūsu platumgrādos tas ir tikpat revolucionāri, kā zināt reizrēķinu.
* * *
verkeersinfarct = satiksmes infarkts
tā NL ziņās dēvē akūtu sastrēgumu, kas radies lietusgāžu dēļ.
* * *
A thing worth doing is worth doing well
man ir tendence iet/braukt ātri pat tad, ja nav, kur steigties. rezultātā es bieži nonāku gandrīz vai panikas stāvoklī, jo, protams, visi maisās pa kājām un ceļā ir miljons šķēršļu, kas jāpārvar. kāda velna pēc es to daru? izmēģināšu nesteigties šovakar.
* * *
Kad skan Red Hot Chilli Peppers, all I want to do ir ritmā kustināt galvu augšā, lejā, pa labi, pa kreisi, nevis iespringti lasīt par product roadmap management.
Skan:
RHCP - Scar Tissue
* * *
pasaule ārdās par Šarlotvilli, tikmēr Latvijā plaukst rasisms un visiem viss kārtībā.
* * *
Labējā spārna laikrakstā raksts par to, ka NL aizliegts lasīt savvaļas ogas. Ogas un sēnes esot barība putniem un dzīvniekiem. Komentāros, protams, sūdzības par a-eiropiešiem, kas baros ar spaiņiem dodas uz mežu, un nabaga vietējiem nekas pāri nepaliek.
* * *
Un vēl piebildīšu, ka nīderlandieši, neskatoties uz sieviešu emancipāciju, ir ļoti izpalīdzīgi. Riteni parkojot augstajos rāmjos, vienmēr kāds pienāks un piedāvās asistēt, ja 5 sekundes kaut ko čakarējos.
* * *
No Holandes mellenēm nepaliek zila mute.
* * *
dzīvosim zaļi
Jau nedēļu uz veģetārās takas un šodien gatavoju šo. Ieliku pirmo kārti saldēties, redzēsim, vai būs ēdama. Atsevišķi gan pamatne, gan pildījums garšoja tā neko.
* * *
Astoņi gadi Nīderlandē, svecītes nopūstas, kūka apēsta
Šorīt noparkojos pasaulē lielākajā divriteņu novietnē un par to saņēmu dāvanā ābolu. Un uz vilcienu ejot, kāds vīrs svilpoja karaļa lauvas dziesmu - tik smuki svilpoja, ka es viņam visu ceļu sekoju, lai līdz galam noklausītos.
Ak jā, un vēl es ievērības cienīgs notikums bija sestdien, kad ēdu visvisvisvisgaršīgāko kanēļmaizīti pasaulē. Tik garšīga, ka laiks apstājās un biju tikai es un kanēļmaizīte.
* * *
cepumiņš lietainā dienā
manā supermārketā ir nēnōrmāli daudz dažādu cepumu variāciju, gan lekni sviesta cepumi, gan pseidoveselīgi auzu pārslu veidojumi. man, protams, visi jānogaršo.
nezin, acīmredzot dzīvoju cepummīļu rajonā, jo citos tās pašas ķēdes veikalos tā nav izvērsušies.
* * *

Previous