Murkšķētava
Friends Entries 
29th-Feb-2020 01:06 pm
Tā kā Austrālija ir Āzijā, tas arī nozīmē, ka pārtikas veikalos ir viss, ko Āzijā mēdz ēst. Arī visa ēdamā augu valsts. Tad nu katru reizi var iepirkt kaut kādas nezāles un mēģināt, kas tas par zvēru un vai ir ziemeļeiropietim ar FODMAP problēmām sagremojams.
Šodien no veikala esmu atstiepusi pamatīgu saišķi ar Hin Choy un bunti Sai Yong Choi. Nav ne jausmas, kā to gatavo.
Vjetnamā virtuvi bieži varēja raksturot kā "kaudze neapstrādātas zāles", varbūt tas arī jāpiekopj un jāsukā tāpat vien no buntes iekšā.

Un vēl esmu uzsēdusies un japāņu mochi... bet izlasīju, ka no tiem katru gadu vairāki cilvēki iet bojā, jo tas lipeklis iesprūst kaklā un nosmacē.
28th-Feb-2020 11:22 pm - meanwhile
28th-Feb-2020 11:15 pm

cibā neko neuzrakstīju par to, ka maša šarapova ir aizgājusi no lielā tenisa
un kam tagad spēlēt ar vīnusu
kas mums iemācīs, ko īsti nozīmē titāna raksturs
es dāmu tenisā dievinu divas superģevkas - hingisu un šarapovu
28th-Feb-2020 10:19 pm
šodien E izvēma atpakaļ bļodā zupu, kuru līdz šim vēl ēda - vienkārši no pretīguma par tās struktūru. tā bija palikusi viena no 3-5 ēdieniem, ko vēl varam sarunāt - pēd.laikā ir strauji sarucis ēdamo ēdienu skaits, arī cīsiņus, olas vai kruasānu vairs neēd, par sieru, sviestmaizēm, zivi vai gaļas mērcēm nerunājot. mēģināju būt cieta un teikt, ka nē - šis ir šodienas siltais un viss. bet pienāca 21.00, viņš bija izsalcis, bet joprojām nepieļāva domu par zupu. un mēs aizvedām uz veikalu un teicām: tu vari iezvēlēties JEBKO par jebkuru summu, bet tam ir jābūt veselīgam ēdienam. pēc 15 min izmisuma E izvēlējās auzu putru ar zemeņu ievārījumu. aleluja. rīt domājam šo pašu praktizēt ar pusdienu piedāvājumu, varbūt vienīgi ne par jebkuru summu, bet lūdzu 10 eur, iepērcies pusdienām.

ēdamo ēdienu sarakstā principā ir palicis: pliki makaroni, dažu veidu nageti, viena veida načos, plikas spinātu lapas, burkāns, brokolis
28th-Feb-2020 09:55 pm
simo: MAMMĀRGH [to] MAMMĀRGH [šito] (visu dienu, visu vakaru)
Ingm: Ja tu vēl vienu reizi teiksi MAMMĀRGH, mamma sajuks prātā
simo: NERUNĀGH! LABĀKH NOSLAUKI MAN PUĻĶUS

28th-Feb-2020 08:59 pm - Corona
Mazums Cibai ir kādi savādāki informācijas avoti.
Ar visu šo masveida informācija bumu, no kura nevaru atlasīt sev vajadzīgo, tomēr jāpajautā man daži svarīgi jautājumi.
1. Ja saslims ar to vīrusu, cik ilgā laikā atveseļojas?
2. Cik ilgā laikā, kad viņu saķer nomirst, ja nomirst?
3. Atveseļojoties esi pilnīgi vesels vai arī turpini nēsāt?
4. Sejas maskas palīdz?
28th-Feb-2020 10:43 am
jeezinj, tas maates dienas pusmaratons ir nereaali kalnains
vieniigais mierinaajums, ka beigaas ir beer/mimosa garden
28th-Feb-2020 12:26 pm
šodien cēlos lēni un ilgi, un, kad beidzot piecēlos, ārā viss bija balts. puse ezera bija ciet, stāvēju baltajās smiltīs, balti koki visapkārt, biju tik bezgala priecīga, ka pēc peldes pat pirksti nesala.
28th-Feb-2020 08:30 pm
un (neizsludinātajā) konkursā par visu laiku agrāko apsveikumu dzimšanas dienā uzvar...
air asia
saņemt apsveikumu dzimšanas dienas mēneša pirmajā datumā, tas vēl ok, pat ja pati dzimšanas diena ir divdesmit trešajā
bet viņi taču pat marta iestāšanos nesagaidīja, nepacietīgie
28th-Feb-2020 08:02 pm
Uh, komunicēt ar cilvēkiem (iespējams) autisma spektrā, izrādās, rada prasmes "teikt to, ko tu gribi, lai otrs saprot" un "vienmēr vismaz apsvērt iespēju, ka cilvēks saka burtiski to, ko grib", kas ir reāli draņķīga stratēģija, emmm, starp citiem cilvēkiem:)
28th-Feb-2020 04:24 pm - Marksisti medī kulakus
slikts raksta:
"Cilvēks ar izcilību var nopelnīt miljonus, bet miljards nevar nebūt iedzīvošanās uz citu rēķina"
Izsakot plašus spriedumus par kādu grupu, būtu labi to tuvāk iepazīt. Uz pasaules ir vairāk kā 2,000 dažādu miljardieru. Ieskatam, te ir dažu sportistu kopējā izpeļņa:

Michael Jordan, $1.85 miljards
Arnold Palmer, $1.4 miljards
Jack Nicklaus, $1.2 miljards
Michael Schumacher, $1 miljards


Varētu jautāt: Kā tieši profesionāls golfa spēlētājs ir "iedzīvojies uz citu rēķina"? Varētu jautāt: Kā t.s. "carbon capture" nozares uzņēmējs ir "sliktais"? "Solving Our Carbon Problem Is A Hundred Billion Dollar Opportunity" Kāds no šiem "negative emissions" uzņēmumiem nākotnē būs vairākus miljardus vērts. Visa nozare kopumā radīs daudz miljardieru, pat iespaidīgākus par minētajiem atlētiem.

Ko šie cilvēki būs noziegušies? Kāpēc jāpieņem, ka viņi "iedzīvojas uz citu rēķina"? Tie, iespējams, ir labi jautājumi, bet svarīgi arī atskārst, ka jautājumi ir pilnīgi velti. Sliktu un viņam līdzīgos neieinteresē pastāstiņi. Miljardieri ir slikti; pantu piemeklēsim. Var būt arī tā: marksistu grupējumiem ir izdevīgi piesegties ar rūpēm par trūcīgajiem, kamēr patiesā motivācija ir krietni prozaiskāka—skaudība un skābas vīnogas.
28th-Feb-2020 02:45 pm
Nopirku veselības apdrošināšanu. Šogad vēl dārgāka kā pagājušajā gadā. Tagad būtu labi arī pie kāda ārsta aiziet un patērēt to samaksāto naudu.
28th-Feb-2020 03:02 pm
Pavisam godīgi, vakarrīt, pēc ziņas par to nabaga irānieti, kas te caurbraucis, es kādu pusminūti pie sevis skaitīju fuckfuckfuckfuck.
Jā, un es arī no gripas-parastās raustos. Kopš tās ziemas, kad es, vīrs, abi bērni un vēl mana mamma (kas netīšām bija atbraukusi atvieglot man dzīvi uz pāris dienām), visi nolikās ar gripu-parasto, pēc tam abi bērni kā komplikāciju dabūja bronhītu, un tas viss vilkās vairāk kā mēnesi.. Jā, es raustos. Pilnīgi apzināti izvairos no masu pasākumiem ziemā, rokas tiek mazgātas un dezinficētas, anti-baka pudelīte ir mašīnā, somā, mājās.
Ja saslimst bērni, tad vēl nekas. Ja saslimstu es, tad paliek sarežģīti, jo kādam ir jāpalīdz. Bet mani vecāki ir 65+, un es reāli negribu riskēt ar viņu veselību.
Tāpēc man pavisam nepatīk doma par jauno covid-19 gripu.
28th-Feb-2020 01:54 pm
Eiženam februārī ir tikai 10ieki
28th-Feb-2020 01:20 pm
jau sen alkstu sagatavot pētījumus par divām neordinārām un nenovērtētam Latvijas mākslas personībām, bet tikko atkal apkrāvos ar jaunu ģēniju apkalpošanas pasūtījumu. Nu labi, varbūt vecumdienās. Šajā sakarā jo īpaši žēl, ka Nenorunātās tikšanās bija tik virspusēji vāja un pētnieciskajā ziņā pavirša izstāde, jo te tādus arhīvu dārgumus un naratīvus beidzot varēja izvilkt gaisā, uh.
28th-Feb-2020 01:23 pm - D1 kategorija
Sveiki!

Gribu iegūt D1 kategorijas tiesības, ja man jau ir B.
Esmu apzvanījis vairākas autoskolas, bet viņi vispār to nepiedāvā, un informācija weblapā esot tikai "informatīva" :D.
Vai varat ieteikt kādu, kas piedāvā?
28th-Feb-2020 11:19 am
par savu vienu no mīļākajām padomju fimām

izrādās, ka "ekipāža" guļ trubā ar atrestaurētiem specefektiem, es neesmu jauno versiju redzējis
pat nezinu, vecā jau nonesa jumtu
tiem, kas interesējas - gadījums, kad aleksandrs mita (šobrīd VGIKa pasniedzējs) ir ģēnijs un daudz labāks par ridliju skotu
28th-Feb-2020 06:12 pm - Japānas kriminālziņas
Kādam zvejniekam esot uzbrukusi no jūras izkāpusi mežacūka. Zvejnieks cūku nožņaudzis, bet viegli ievainots.

***

Kāds autobusa vadītājs Osakā esot vairākus gadus zadzis sēdekļus no divriteņiem. Skaidro, ka sēdekļi ļoti patīk un neko nevarot darīt. No viņa garāžas izņemti 5.8 tūkstoši sēdekļu.


***

Mazveikala darbinieks piezvanīja policijai un paziņoja, ka veikalā kāds pusmūža vīrietis ar zobenu nokāva sievu.
28th-Feb-2020 11:11 am - Paņiks
Ta jūs sakāt, ka jāmet viss pie malas un jāiet kafeja iepirkt "Kamēr vēl ir?"
28th-Feb-2020 10:54 am
rīt laižam uz austriju, lcd, turi par mums rūpi, lūdzu, nevienu koronu neizsniedz tuvajā rādiusā.
bet runājot par. rūjienas aptiekā dabūju pēdējo roku dezinfekci, aiz manis rindā nākamā jau palika bez, masku vairs nav. rūjienā, karl

ja cilvēki šitik pat rūpīgi attiektos pret gripas akūto periodu, piemēram
28th-Feb-2020 10:48 am
kūlio, ar respiratoriem staigā jau grāvī
28th-Feb-2020 10:10 am - Darbs
Sasodīts! "Zvaigzne" kuras dēļ viss tika pārcelts uz visiem citiem nederīgo otrdienu, atkal nevar(!!!) Vai mums ir izstādes projekts? Nē, jo zvaigzne visu darīs uz čuju... un mums tagadiņ būs jānesas uz turieni pirmdienas naktī, lai noskatītos kā kundzīte izpildās.
Anotāciju nav, relīžu nav, nekā nav "Jo piedodiet, apstākļi..." Ir tikai "Es, Zvaigzne!"
Ak jā, esot spams Tekstilmākslas asociācijai... Ko? Kapēc? Kāds tam ar visu šo sakars? Maucam ar pirkstu debesīs un ceram, ka kaut kur trāpīs?

Kā mani tracina šāda tipa cilvēki. Ommmmmmmmmmmmmm!
28th-Feb-2020 10:00 am
"Man nav nekā, esmu parādā daudz, atlikušo novēlu nabagiem."

Rablē testaments (visdrīzāk, feiks)
28th-Feb-2020 09:51 am
mani tumsas mākoņi atkāpjas tikai tad, kad sapņoju par liela mēroga blēņām. tas dod man spēku piecelties no gultas un enerģiju viegli tikt galā ar sīkajiem ikdienas darbiņiem. es jau velku slimo simo ritenītī pa rajonu.
28th-Feb-2020 09:44 am - : ūdens epopeja
dzīvošanās pie mammas iet uz beigām - mājās no vakarvakara ir ūdens. iztikām bez jauna sūkņa pirkšanas, izrādījās, iepriekšējais ir gana jaudīgs un noslīkšana pagrabā viņu necik nav nobiedējusi. nu, gandrīz necik. viena nomainīta detaļa, neprasiet - kura, un, "pavei, te nu es esmu!" saka ūdens.

tīri labi patika dzīvot pilsētas centram tik tuvu. vismaz loģistikas ziņā noteikti. pēc nedēļas esmu no jauna iedzīvojusies arī pašā mājā.
28th-Feb-2020 08:17 am
Es par šo uztraucos jo man besī iepirkties, īpaši drūzmējoties. Besī arī sēdēt četrās sienās neizejot no mājas. Man arī ļoti besīja sāls histērija, iespējams atceraties. Nu tik traki nebūs, jo liela cilvēku vienkārši nevar atļauties sapirkt tos krājumus tik ekstra daudz pavisam elementāru iemeslu dēļ - nav par ko. Bet nu mūs kā sabiedrību jau arī nesatrauc tie lūzeri kas dzīvo no tām algām, kas nav minimālās un tomēr ir smieklīgas. Tas ir ja vispār ir tāda alga. Ko darīs tie, kas jau tagad ik pa laikam raksta organizācijām lai atnes mājās produktus jo nav ko ēst un nauda būs nezinkad vispār pat nespēju iztēloties

Jo nu mēs nedēļas divas varētu mierīgi ar tiem krājumiem kas ir mājās. Konservus vajadzētu, gaļu un ar pienu būtu pavisam bēdīgi, mūsu ģimenei ar vienu kazu piena ziņā būtu nu tā - līdz ar nagiem. Našķēties gan jau riktīgi gribētos, bet nu pie šīs diētas lielākais risks ka kāds kādam nokostu galvu, jo saticībiņas nav.
28th-Feb-2020 12:02 am
Paga, ļaudis vēl turpina trakot par to jauno gripu, kurai ir, iespējams, dažus procentus augstāka letalitāte nekā parastajai?
27th-Feb-2020 11:24 pm
Fiestaware trauki!!!!<3
27th-Feb-2020 10:37 pm
mikrobautobuss
27th-Feb-2020 07:33 pm - Kāpēc tēvs bulijo buliju?
Tā mēdz gadīties, ka bulijs pats iztādās ir bulijinga upuris. Piemēram, mājās. Mājās tēvs bulijo buliju un bulijs iet uz skolu un bulijo tālāk citus.
Kāpēc tēvs bulijo buliju?
Tāpēc, ka tēvs strādā 3 x atsvešinātos darbos un tāpat nevar savilkt galus un "dzīvot normāli". Bezcerība. Izmisums.
27th-Feb-2020 08:46 pm
itāliski sikspārnis ir PIPISTRELLO
27th-Feb-2020 08:19 pm
vai arī, kad saka, ka meitenes skūpstas labāk
ievērojiet, to saka jau vispār pašas meitenes
nevis telavivas uniseksa kultūras šabats
un džeki domā - nē, nu, it kā ne tu vai es
27th-Feb-2020 07:39 pm
Šodien būs primo reizi gaļa, kopš līdakas zupas. Nevis, ka nebija , jo ēdienu ziņā esme "žurka" - saldētavu turu cik tik pilnu varu, bet principā apņēmos ievērot mērenību, cenšos ēst līdzīgi, kā varētu būt ēduši mūsu senči pirms 100 vai 150 gadiem. Vienīgā atkāpe ir dienas vidū kāds našķītis un kafija. Pašai savs neapēst zemeslodi, tikai bez plantāciju augļiem. Viss, kas pieliekamā, ledusskapī un pašu zemē augošs. No sākuma bija pagrūti ar idejām, bet tad iegājās vieglāk - viss, kam ir klāt sīpoli, ķiploki un burkāni automātiski bērnei skaitas garšīgi. Pat sautēts ķirbis iet iekšā.
27th-Feb-2020 07:26 pm
nedzirdēt huiņu neredzēt huiņu nelasīt huiņu
27th-Feb-2020 06:06 pm
Daudz komandējumu līdz jūlijam (Lisabona, Zagreba, Strasbūra x2), un łoti gaidu nedēlu Valensijā.
Vasarā tad paliek Tallina x2, Berlīne. Un, kā izskatās, Andalūzija novembra brīvdienās. Ceru arī uz Tenerifi Zsvētku- Jaungada periodā..

Lāvu bērniņam brīvdienās slinkot, jo viņa tik apbrīnojami tiek galā ar saviem skolas projektiem, pulciņiem un mājasdarbiem. Tāāā lepojos.... Pat pie kaut kā pilnīgi jauna- pietiek iedot mazītiņu pavedieniņu un viss gatavs.
27th-Feb-2020 06:09 pm - Visādi nieki
Nu re, ikauņi mums atkal priekšā.
Dabūjuši pirmo Koronvīrusa tūristu.
27th-Feb-2020 03:34 pm
viena lieta ir autokorekts, soc. tīkli un tā*. ok, pārrakstīšanās, pavirša nevīžība, da kaut kādi sūdportāli jau kas pavisam cits. nu labi, pat drukātā prese un cienījamas izdevniecības arvien biežāk tautās palaiž ne tikai pārrakstīšanās kļūdas (klaviatūras burti blakus) bet rupji iztulkotus absurdus (bērnu grāmatā ķerras vietā rati, to, ka teķis ir nevis vecvārds bet nu jau tikai termins diezgan pašaurā nozarē uzzināju 25 gadu vecumā) vai citus vatafakus nevaru pieņemt, bet varu saprast kā neizbēgamību, bet nu tikko cienījamas iestādes cienījama pasākuma afišā Baptiste pataisīts par Baptistu.. kas būs citās reizēs?! Jean-Baptiste tulkos par Jāni Kristītāju? nē, nu var jau arī tā
un es neko neteiktu, bet nu sorrī - letonikas bezmaksas sadaļā ir īpašvārdu atveide no svešvalodām. jā, arī franču

*es arī ikdienas rakstīšanā maucu kā pagadās un gadās visādi pat diezgan bieži. toties tad, kad man par to maksā gan pacenšos. pat ja graši, pat ja neviens tāpat nezinās, ka es tos komatus liku un galotnes saskaņoju
27th-Feb-2020 02:54 pm
bet ar to koronavīrusu jau atkal tas pats, kas ar tik daudz ko citu - informācijas ir daudz, bet viena atšķiras no otras, un pat ja starp visas tās informācijas kaudzes ir arī viens pilnīgi patiess raksts, kurš gan ir spējīgs to ieraudzīt? ja vieni pārliecinoši raksta, ka panikai nav iemesla, bet otri - ka ir, un tad ir vieni, kas pieslienas pirmajiem, un ir pilnīgi pārliecināti, ka uztraukties nevajag, un, principā, ja tu uztraucies, tad tu acīmredzami nespēj izfiltrēt feikņ ūvz no ne feik ņūvz, tātad tu māj ar galvu, jo tu taču esi gudrs, nevis stulbs.
bet tagad mans brālis atgriezies ar savu ģimeni no itālijas, un, ziniet, i'm not sure about anything anymore.
27th-Feb-2020 02:04 pm
interesanti, kāpēc mēnessmaidīgais optimists džeisons beitmens ir iedomājies, ka viņš ir varens trilleru režisors, tipa, kubriks vai nolans
kas viņu uzvedināja uz šādām domām

27th-Feb-2020 01:05 pm
Nu labi. Bišķi esam iespaidojušās no mēdiju masu psihozes. Tagad regulāri mazgājam rokas un sejas ar ziepēm, kolīdz atnākam mājās. Atteicos no plāna apmeklēt grāmatu izstādi. Tas gan vairāk dēļ gripas, lai mazuļi neaplīp. Strauji rūk ķiploku krājumi, jo rupjmaize ar ķiplociņu un sāli ir ne tikai veselīgi, bet arī gardi.

Vislabāk man patika vakar vai aizvakar infektoloģes ieteikums LR1 - sabiedriskā transportā turēt muti ciet. Ļoti prātīgi, ne tikai attiecībā uz koronavīrusu.
27th-Feb-2020 10:44 am
Grr
Nopircis tēvs kaut kādas zāles no Izraēlas par sotaku. Pa kluso no ģ.ā. es pasmējos ka var tak izstāstīt, varbūt nerās, bet paslavēs, patīk viņu dakterei visādas foto terapijas (un ne tikai). Jo nu vispār vai nu smejies vai raudi
Māte braucot uz kaut kādām procedūrām. Arī pa dārgo, tā kā man ne pušplēstu vārdiņu arī visdrīzāk kaut kāda kaktu medicīna
Nu nekas, ja līdz Lieldienām nebūs izlietojis, gan jau izskaitļošu kas un kā, kad gribēsies kasīties varēšu indi izšļākt pa iestādēm
27th-Feb-2020 10:04 am - īslaicīgs stacionārs/rehabilitācijas centrs alko psihozei
vai kāds var ieteikt, kur cilvēku uz nedēļu aizvest atskurbt un padomāt par dzīvi profesionāļu uzraudzībā? vienkārši ieslēgt dzīvoklī nav opcija, var izlekt pa logu, savukārt atstāšana vienatnē beigsies ar vēl vienu zapoju. Tvaika iela nederēs - ideāli, ja privāta, maksimāli diskrēta iestāde. SPKC mājaslapa izpētīta, neko jēdzīgu nerodu.
26th-Feb-2020 11:35 pm
Tviteris man šodien pavēstīja, ka "Miedziņš sēd, miedziņš gaida..." īstenībā ir bēru dziesma nomirušam bērniņam.
26th-Feb-2020 11:23 pm
sveši cilvēki nāk un prasa, kur var dabūt tik skaistu sauli
26th-Feb-2020 09:54 pm
Šodien sapratu, kādēļ jūdaisms man patīk, bet es nekad to nemīlēšu. Tas ir ļoti līdzīgs analītiskajai filozofijai. Rakstu mācība, kuru pametis Gars.
26th-Feb-2020 09:30 pm
Kad tu esi tik kruts pasniedzējs,
1) ka vari ierasties uz kursa pirmo lekciju, pēc 10 minūtēm uzzināt (no kāda studenta, kam mute veras vaļā informēt par šo faktu, nez kurš gan bija tas students) ka vispār programmā bija ielikts pilnīgi cits kurss
2) pateikt beisiklī "this is weird, bet nav mana problēma" un maukt tālāk
3) un pēc tam sprēgājošajam studentam kursabiedri ar tādu nosodījumu balsī saka "es vispār atnācu viņu klausīties, nevis kursu"

Nēnu es jau tādā pašā krāsā, tā ka jā
26th-Feb-2020 08:06 pm - : ūdens epopeja
ar to noplūdušo pagrabu vienas vienīgas klapatas, labi vēl, ka apkures katlu tomēr tai tālajā 2018. gadā nesadomāja likt pagrabā, tad tagad būtu ne tikai bez ūdens, bet arī bez apkures, un tad es vispār nezinu, bet, jā, apdeits ir tāds, ka ūdens aizvien nav, un pagaidām nav saprotams, kur tieši ir problēma, tā nu es aizvien dzīvojos pie mammas. ar visu to, ka jaunnedēļ jau jāsāk strādāt, nez vai šis incidents varēja notikt vēl nepiemērotākā laikā. ja es būtu viena pati, būtu vieglāk, bet sīkajam te ir vienkārši field day ar visām telpām un priekšmetiem, un trepēm un bīstamībām. esmu noskrējusies vēl vairāk, kā mājās. bet juniversam viens pīpis, ha
26th-Feb-2020 07:47 pm
pārdošanā ir Kiviča, Kašera un Dž.Skulmes mājas
26th-Feb-2020 07:44 pm - sadzīve
man ir vesels čumadāns ar 50-60-70 gadu Sievietes rokdarbu lapām, manas bērnības kaislība, izmest tā kā žēl, bet vajadzības uzglabāt abzolut nekādas. Unkolaiartovisudara?
This page was loaded Feb 29th 2020, 5:55 am GMT.