Murkšķētava
Recent Entries 
15th-Oct-2014 09:07 pm
Viss, jāsāk laikam polsterēt kājas. Katru reizi pēc braukšanas stumjot pagalmā riteni, pamanos ar pedāli tā atdauzīt stilbus, ka jākauc.
Bet vispār šodien knapi pa trepēm uzkāpu. Trenere bija izdomājusi tādu joku — tā vietā, lai taisītu vairākus apļus ar noteiktu laiku, kurā jātaisa konkrētie vingrojumi, un uzturētu kardioslodzi, šoreiz aplis viens un visos setos taisām tik atkārtojumu, cik var izspiest. Auauauauau, izspiedu ar.
14th-Oct-2014 05:03 pm
Raksts par saldinātājiem: http://www.sciencebasedmedicine.org/high-fructose-corn-syrup/, kur cita starpā agave pieminēta.
Jau iepriekš biju lasījusi par to, kā ekošmeko veikalos populārais agaves sīrups nebūt nav labāks par cukuru parasto un ir vienkārši veiksmīgs mārketinga produkts. Tā arī sanāk — no "dabiskajiem" saldinātājiem agaves sīrupam ir augstākais fruktozes saturs, sīrups ir pamatīgi apstrādāts, nekādu papildvērtību nedod, vienvārdsakot — jēgas nekādas, tik iztukšītāks maks. Tik lielos daudzumos saldos ēdienus neēdu, lai par kopējo cukura daudzumu uzturā vajadzētu uztraukties, bet, ja mērķis ir ēdienu ar aizstājējiem uzlabot, tad sanāk, ka receptēs, kur minēta agave, būtu labāk izmantot medu, tīru kļavu sīrupu, kam bišķi labāks saturs, vai ābolu biezeni (šo metodi gribētos izmēģināt, visa saldētava pilna ar rudens ražu).
12th-Oct-2014 01:13 pm - gatavošanas maratons turpinās
http://cleaneatingmachine.blogspot.de/2010/05/garbanzo-bean-brownies.html
Pēdējā laika mīļākā saldā recepte: ļoti šokolādīgi un sātīgi brauniji. Izmantoju gan parastu tumšo šokolādi ar 85% kakao, nevis receptē minētos dīvainos čipšus. Un vēl var mierīgi izmantot arī citas pupiņas, ir mēģināts ar baltajām cannellini, sanāk tikpat labi.
7th-Oct-2014 09:10 pm
Jāatķeksē vēl divas lieliskas receptes:

http://www.bbcgoodfood.com/recipes/146608/pumpkin-cranberry-and-red-onion-tagine (Vienīgi jāņem pavisam neliels citrons, citādi kuskuss sanāk par skābenu.)
http://www.amuse-your-bouche.com/mushroom-chestnut-pie/ (Rudens labākais atklājums — krāsnī cepti ēdamie kastaņi vieni paši vai kopā ar sēnēm. Receptē kārtaino mīklu aizstāju ar savvaļas rīsu maisījumu, liku arī krietni mazāk saldā krējuma, izmantoju Kräuterseitling sēnes, un kastaņi bija jau iepriekš krāsnī izcepti.)
7th-Oct-2014 03:01 pm
Nupat sāk palikt bail. Prasījās vairāk fiziskās slodzes, tad nu savai riteņošanai un CrossFitam pievienoju Endomondo skriešanas treniņus 3x nedēļā ar mērķi tikt līdz glītam 5k rezultātam un patrenēt slow-twitch muskuļus. Tagad nedēļā kopā 5 treniņi, enerģija tik vairojas un vairojas, un esmu traki dzīvespriecīgs susuriņš. Kas tālāk? Būs triatloni jāskrien, vai?
Cik tā tomēr ir fantastiska sajūta, ka ķermenis darbojas kā pulkstenis un ir līdzsvars visās frontēs, pilnīgs kvī!
4th-Oct-2014 05:45 pm
Nezinu, vai ietrāpīju kādā īpaši rosīgā brīdī, bet Diseldorfas konsulātā šoreiz neierasti daudz vēlētāju. Tas priecē.
3rd-Oct-2014 04:14 pm
Pēdējā laika mīļākais paēdiens ir zaļo lēcu salāti pēc šīs receptes: http://www.davidlebovitz.com/2006/11/cheap-caviar-1/
Lieliski sader ar visādiem rudenīgiem dārzeņiem, selerijas sakni, kāli, pastinaku utt. Ļoti, ļoti iesaku.
23rd-Sep-2014 10:35 am
Nevaru beigt sajūsmināties par CrossFit vingrošanu. Prieks, ka jūt un redz rezultātu, ķermenim ļoti patīk un arī tarakānus galvā lieliski izvēdina, ja tādi tur iemetas. Tagad grupai pievienojusies viena norvēģu meitene, ar ko esam aptuveni vienā līmenī (pārējās ir sākušas atpalikt, hehē) un varam sacensties ātrumā. Tas ļoti motivē pielikt vēl papildu pūles, setā iespiest vēl pāris vingrojumus un skrienamo daļu noskriet ātrāk.

Vēl treneres ir ieviesušas jaunu mārketinga līdzekli, un treniņa vietā tagad stāv plakāts ar grupas nosaukumu un linku. Tad nu amizanti - kamēr mēs izspūrušas un sarkanas vingrojam, cilvēki nāk klāt un uzdod jautājumus par to, ko darām, bet parunāt ta nevar, jo elpas īsti nav, hehe. Un vēl ļoti gribētos atsākt skriešanu un paskatīties, kā tagad ir ar ātrumu un izturību. Nekad neesmu bijis gargabalnieks, bet pēc CrossFita ieviešanas vajadzētu iet labāk. Gribētos virzīties uz 10k, bet iesākumā varētu arī smuku 5k rezultātu dabūt.

Tagad jāievieš sporta drēbes rudens/ziemas sezonai, tik nevar saprast, ko īsti vajag. Garās skrienambikses jau ir, laikam vajadzētu cimdiņus un cepuri brīdim pēc treniņa, vairākus slāņus augšdaļai, lai var ieviest sīpoliņa metodi. Turp un atpakaļ ap 7km braucu ar riteni, un vējā jau tagad ir par vēsu. Sportiskie cibiņi, vai jums ir kādi īpaši ieteikumi augšdaļai? Ar termoveļu būtu pa karstu, bet laikam vajag kaut kādus garroku kreklus un vēju aizturošu jaku, ne?
12th-Sep-2014 04:22 pm
Visu rītu ķiķinu. Pāris kilometrus no mūsu dzīvesvietas pēdējās divas dienas notiek kaut kāds reiva/fandom pasākums, kurā piedalās apmēram 20 gadus veci jaunieši, kuri ir ietērpušies košos kostīmos, izrotājuši seju ar fliteriem un īpatnēju grimu, sapirkušies labi daudz alkohola un citas vielas un visu nakti tusē uz paraušanu. Nākamajā rītā pludmales ēstuve pilna ar nošņurkušām nāriņām, taurentiņiem ar noļukušiem spārniem un dīvainos leņķos saliektām antenām. Sēž, drebinās, strēbj kolu. Tikko garām nogāja arī viens pavisam drūms supervaronis, zeķbiksēs un triko tērpts.
10th-Sep-2014 09:28 am
Ik pa laikam sapnjos man raadaas visaadi jauni izgudrojumi. Vispirms bija kosmeetisko liidzeklju gatavoshana no gliemezhu gljotaam, bet shonakt izgudroju jaunu seerfoshanas veidu ar vienu milziigu, vienaa kaajaa uzvilktu gumijas zaabaku ar airi. Nav gan iisti skaidrs, kaapeec izgudrojumu testeeju paarpluudushaa Miera ielaa, bet vai nu taadi siikumi staasies celjaa inovaacijaam, hehe.
9th-Sep-2014 05:21 pm
Kā man patīk, ka te var visās malās tikt pie svaigām vīģēm pa taisno no koka, man ir jauns mīļākais gardums.
6th-Sep-2014 10:43 am - roadtrip ctd
Vī, kā man patīk šāda braukalēšana, tomēr dodamies uz Horvātiju, bet vēl nezinu, vai rīt pa ceļam būsim Čehijā, Ungārijā vai Austrijas Alpos. "Kur deguns rāda" metode.
29th-Aug-2014 09:49 am
Atbraucām uz Smilteni atpūsties no medicīnas, bet te priekšā mans mīļais runcis Mikiņš pavisam izdēdējis, nemitīgi grib dzert un ar redzamiem koordinācijas traucējumiem. Jāved pie daktera, bet traki nelabas priekšnojautas. Šausmīgi bēdīgi.
28th-Aug-2014 08:48 am
Klau, cibiņi, vai jums nav kādi ieteikumi, ko labu varētu apskatīt Vidzemes pusē, pabraukājot apmēram stundas/divu attālumā no Smiltenes apkaimes, bet bez nakšņošanas? Ir aptuveni 4 dienas laika, viens ārzemju viesis un viens astoņgadīgs izklaidējams bērns, interesē visādi skaisti skati, garšīgas lietas, etnogrāfija utt.
27th-Aug-2014 08:35 am
Pēdējās dienās būšu uzstādījusi cirslības intensitātes rekordu.
- EGL laboratorijā ieeju, noskaitu analīžu pozīcijas, samaksāju, pieceļos kājās un eju prom. Māsiņa jož līdzi, jautādama, vai tad nevajadzētu tomēr arī asinis paņemt.
- Nāku no pāris kvartālus attālā veikala, pavisam aizdomājusies, pie mājas durvīm secinu, ka tāda dīvaina sajūta, rokas pārāk pilnas un cilvēki uz mani jocīgi skatās. Pamanu, ka esmu atnākusi mājās ne tikai ar iepirkumiem, bet arī ar visu dzelteno veikala groziņu.
- Vienā ārstniecības iestādē ierodos laicīgi — nevis pusstundu, bet veselu dienu agrāk.
- No rīta uzleju kafiju, gaidu, kad ievilksies. Pēc 20 minūtēm secinu, ka mazliet piemirsies ielikt kannā kafiju un ūdens uzlējums nekam neder.


Laikam CPU pamatīgi noslogots:)
18th-Aug-2014 07:36 pm
https://www.youtube.com/watch?v=c36UNSoJenI
Secināju, ka "āpsis tu tāds" var būt kompliments:)
16th-Aug-2014 10:53 pm
Šodien izpētīju nosacījumus veterānu sacensībām un uzzināju, ka varu būt svaigi cepts veterāns, jo sievietēm šī kategorija sākas jau no 30 gadiem, hihi.

Gara acīm redzu šādu tēlu nākotnē: bilde )
15th-Aug-2014 08:35 pm - sportiskā nostalģija iemetusies
Ir pagājuši mazliet vairāk nekā 10 gadi, kopš vairs netrenējos vieglatlētikā, bet tāpat nevaru skatīties lielos čempionātus tā, lai automātiski nenoraustītos kreisā vai labā kāja atkarībā no disciplīnas, nesaspringtu prese un mugura brīdī, kad kāds atsperas no tāllēkšanas dēlīša, iziet no starta blokiem vai izmet šķēpu. Še tev motorā atmiņa:)

Un vēl redzu pavisam pieaugušus tā laika maziņos treniņbiedrus lielajās sacensībās un domāju, cik jauki būtu bijis, ja tajā laikā man būtu bijis tāds rakstura krampis, kāds ir tagad. Spriežot pēc CrossFit un citiem rezultātiem, šobrīd spēja sevi piespiest ir krietni atšķirīga no tīņa gadiem. Nekad jau nevar zināt, kurš ceļš beigu beigās būtu bijis labāks, bet tas konkrētais sporta veids pietrūkst ļoti un reizēm rādās sapņos, ar visu nagleņu skrapstoņu, krītošu barjeru skaņu, mitrām smiltīm un stadiona seguma duršanos pirkstgalos.
14th-Aug-2014 12:09 pm
Sapņoju, ka esmu spiegs, kam pa kluso jāatrod kaut kādi slepeni papīri cita spiega dzīvoklī, taču nepaveicās — aizsnaudos klubkrēslā viesistabā un tiku pieķerta. Štruntīgs spiegs no manis sanāk, hehe:)
12th-Aug-2014 07:39 pm
Nudien labs jautājums - kāpēc gan apstāties pie medicīnas, ja alternatīvo pieeju var attiecināt arī uz citām nozarēm?

https://www.youtube.com/watch?v=fohLDWw-DtI&list=TLiW3HFC_sX4JRsbz5VmUQFzGSwRYytopp
6th-Aug-2014 04:44 pm
Pēdējā laika mīļākais video, tāds pavisam mīlīgs:)

https://www.youtube.com/watch?v=NTmQWqXdBzM
5th-Aug-2014 01:22 pm - sports un papagaiļi
Šodien dabūjām priecīgu ziņu - laikam varēsim pievienoties vienam tenisa klubam netālu no mājas, jūhū! Jācer, ka atradīsies vēl kāds iesācējs, ar ko saspēlēt, citādi dārgajam ar savu ilggadējo tenisa pieredzi kļūs aizvien neinteresantāk.
Un vēl - vakar braucu mājās no CrossFit, un pa priekšu lidoja liels bars zaļu papagaiļu. Pirms pārdesmit gadiem putneļi izmuka no zoodārza, tagad ir iedzīvojušies Diseldorfas centrā un paliek te pat ziemā. Kad ieraugu, vienmēr iedomājos par tūristiem, kas agrās rīta stundās dodas mājup no uzdzīves vietām, nez, viņiem nerodas aizdomas par halucinācijām?
29th-Jul-2014 07:23 pm
Salīdzinājumā ar vakardienu (http://klab.lv/users/zimbabve/947123.html) ir zināms progress. Paspēju aizbraukt uz baseinu, nopeldēties un tad ietrāpīt negaisā un vēlreiz izmirkt līdz pēdējai vīlītei atpakaļceļā. Sāk izskatīties pēc tradīcijas.
28th-Jul-2014 08:19 pm
Šodien biju izdomājusi doties uz Diseldorfas atklāto āra baseinu, lai vismaz kaut kāda fiziska slodze būtu laikā, kad Crossfit nav atļauts sastieptas potītes dēļ. Uzvilku peldkostīmu un virsdrēbes un ar riteni aizminos dažus kilometrus gandrīz līdz baseinam, kad sākās pērkona negaiss un milzīgs gāziens. Jāteic, ļoti veiksmīgs peldējiens sanāca, nevajadzēja ne noģērbties, ne baseinā kāpt, pat ne no riteņa nokāpt, tāpat viss izmircis, hehe.
25th-Jul-2014 07:07 pm
Šodien pārdevējs pārtikas veikalā pajautāja vecumu pirms vīna pirkšanas, pēc skaļiem smiekliem saprata, ka laikam nebūs pareizais jautājums. Nesaprotu, kā tas nākas, ka ap 18 gadu vecumu šādu jautājumu nudien nebija, bet tagad ir. Varbūt pārdevējiem ir slepenā stratēģija — ik pa laikam sievietēm šo jautājumu uzdot, lai būtu par ko pasmieties dienas laikā:)
18th-Jul-2014 12:17 am
Šobrīd man gribas pajautāt dažiem tūdaliņiem Vācijas paziņu lokā, pilsētā, kas ir ļoti tuvu Holandes robežai — nu, vai arī tagad šķiet, ka tas viss notiek tur kaut kur tālu, tālu Austrumeiropā un mūs neskar?
14th-Jul-2014 01:16 am
Ir spēcīgas aizdomas, ka nekāda izcilā gulēšana nesanāks, jo uz ielas ir pilnīgs jandāliņš, mašīnas un riteņu taurītes vienā laidā pīpina, cilvēki dzied. Šitik daudz priecīgu vāciešu vienkopus nav gadījies redzēt:)
9th-Jul-2014 12:39 am
Tas briidis, kad mazajaa rezultaatu panelii TV ekraana apakshdaljaa paraadaas scroll funkcija, jo nepietiek vietas visu vaartu autoriem. WTF!
5th-Jul-2014 08:26 pm
Iegriezos ierastajā piemājas kioskā un izdzirdēju pārdevēju (ko vienmēr biju uzskatījusi par turku) ar citu pircēju runājam krieviski. Intereses pēc pārgāju uz krievu valodu, jo vajag taču patrenēt novārtā pamestās prasmes. Sarunas gaitā noskaidroju, ka viņš ir no Uzbekistānas, un ar šausmām secināju, ka nezināmu iemeslu dēļ mana izruna izklausās visnotaļ igauniska/somiska. Šito nebiju gaidījusi, nudien amizanti:) Kas būs tālāk? Franciski sākšu runāt ar krievu akcentu?
3rd-Jul-2014 10:25 pm
Vakar pirmoreiz mūžā redzēju Vācijā tādu sastrēgumu uz autobāņa, ka kustības ātrums ir kādi 300 metri stundā.
Ilgi nesapratām, kas par lietu, kāpēc n stundas jāsēž korķī 15 min brauciena attāluma no mājām. Tad uzzinājām, ka Diseldorfā koncertē grupa One Direction un uz koncertu ir ieradušies 60 000 spiedzošu meitenīšu, kurām pēc koncerta vecāki brauc pakaļ.
Tagad zinu, ka tuvākajā apkārtnē dzīvo pārdesmit tūkstoši pieaugušu cilvēku, kas no visas sirds nīst puisīšu muzikālās grupas un droši vien apsver helikoptera iegādi nākamajām reizēm.
23rd-Jun-2014 03:51 pm
Tā, man atkal ir maksājošā cibiņa statuss, piedraugoti jauni ļaudis un pieejamas vecās jūzerpikčas. Burvīgi!
19th-Jun-2014 09:00 pm
Tikko atgriezāmies no brīvdienām Nīderlandes piekrastē. Daudz laika pavadījām brīvā dabā, un kopumā pasākums bija ļoti jauks.

Foršie momenti:
- Pēc 8-9 mēnešu pārtraukuma pirmoreiz uzkāpu uz sērfa dēļa. Tehnika pa šo laiku ir krietni pazudusi, nav vairs tās dabiskās plūduma sajūtas, ļoti jādomā līdzi pie pacelšanās, pēdu izvietošanas un ķermeņa augšdaļas pozīcijas. Pie vainas daļēji varētu būt izcili lielais 9. izmēra softboard dēlis, kuru šoreiz dabūju, sērfskolā nebija ierastā 7.6 NSP. Nīderlandes viļņi arī ļoti atšķiras no Portugāles vai Spānijas viļņiem, tiem ir mazāk jaudas un ļoti īss intervāls, lai ieņemtu pareizo sākuma pozīciju. Pozitīvi gan ir tas, ka straumes nenes sērfotājus prom no krasta iekšā jūrā, virzība vienmēr ir paralēli krastam, nav arī haizivju riska. Un ļoti priecē arī fakts, ka fiziskā forma ir krietni uzlabojusies jaunākā medikamentu režīma un pēdējā mēneša crossfita, skriešanas, riteņbraukšanas rezultātā, to jūtu fiziski un redzu arī spogulī.
- Pirmoreiz mūžā izmēģināju tenisu, izrādās, ka tīri labi sanāk un ļoti patīk. Dārgais jaunībā gadus 10 bija spēlējis tenisu, gatavojās mani ilgi un dikti mācīt, jo teorētiski man koordinācija nav diez ko izcila, bet jau pirmajā piegājienā bija forša saspēle. Man esot spēcīgas serves un laba laukuma nosegšana. Šo vēlos turpināt, jo sanāk ideāls kardio un spēka treniņš ar azarta piešprici.
- Ļoti daudz laika pavadīts brīvā dabā, bez visādiem satiksmes trokšņiem. Vieta mazliet atgādina Hobitzemi, bija daudz aitu, trusīšu, zaķu, visādu putneļu un citu zvēru turpat viesnīcas apkārtnē. Visa apkārtne ir zaļa, daudz klusu celiņu, kur doties pastaigās, zālainas kāpas utt.
- Pēdējā vakarā glābām pīļu ģimeni. Māte bija mazos neapdomīgi aizvedusi uz peldēšanas vingrinājumiem viesnīcas baseinā, no kura paši netika ārā. Aptuveni stundas laikā sadarbībā ar citiem viesnīcas iemītniekiem, koka dēli, zvejas tīkliņu un citām konstrukcijām tvarstījām nabaga pīlēnus, kamēr izdevās tos noķert un izcelt ārā. Neapdomīgā māte gan ar vienu ārpus baseina palikušo pīlēnu bija aizdevusies drošībā blakus esošajā pļavā, tāpēc šobrīd nav skaidrs, vai ģimene beigu beigās apvienojās, vai arī pīlēnus apēda kāds lielāks zvērs. Nez kāpēc atgādināja Soprano ģimeni un ainu ar pīlēm baseinā.

Ne tik foršie momenti:
- Holandiešu virtuve, aargh. Nesaprotu, kā visas tās fritētās šausmas kādam var garšot. Sešu dienu laikā bija precīzi divas ēdienreizes, kuras bija puslīdz normālas un ne bezgaršīgas, turklāt mēs uzturējāmies visnotaļ smalkā viesnīcā ar it kā labu restorānu. Ārpus viesnīcas, esot pludmalē pēc sērfa, izmēģinājām visdažādākās ēstuves un visur prevalēja eļļā vārīti draņķīgi produkti. Pēc vienas sērfa sesijas dabūju čīzburgeri, kurā burgera daļa bija fritēta, nesaprotu, kāpēc. Iepriekšējās vizītēs Amsterdamā arī radās iespaids, ka holandiešiem dieviņš ir iedalījis pavisam dīvainas garšas kārpiņas. Ar D. secinājām, ka mūsu potenciālais bizness varētu būt šāds: pārvākties stundas braucienā no esošajām mājām un atvērt Holandē krodziņu FFF - Food For Foreigners. Ar garšvielām, bez fritēšanas, ar svaigiem produktiem un bez smieklīgām cenām.
- Pamanījos pamatīgi apsvilt pludmalē un iebrist nātru pudurī, meklējot tenisbumbas. Bet nekas, varbūt kasīšanos var ielikt Endomondo pie kardioslodzes :)
3rd-Jun-2014 11:50 pm
Tik ļoti jaukas ir bijušas pēdējās 2 nedēļas, ar mīlīgu dzīvošanos kopā ar D., piknikiem parkos, draugu satikšanu, garām pastaigām, skriešanu, vingrošanu, riteņbraukšanu, stundām ilgu sēdēšanu savā slepenajā mīļvietā zem vītola pie Reinas ar grāmatu un termosu, ceļojumu un visādu citu patīkamu pasākumu plānošanu. Bet tas labākais ir tas, ka nu jau gandrīz divas nedēļas nav bijis locītavu sāpju un citu simptomu, ar kuriem nomocījos gandrīz gadu. Beidzot varu palielināt fizisko slodzi, un arī miegs ir pilnībā normalizējies, jūhū! Atšķirības dzīves kvalitātē un pašsajūtā ir vienkārši neiedomājamas, Zimbabve ir pavisam priecīga, līdzsvarota un enerģiska. Pēdējoreiz šādas sajūtas ilgstoši bija 2012. gadā pirms diagnozes. Nezinu, vai pie vainas ir pēdējā zāļu deva kombinācijā ar placebo un vēl kādu nezināmu faktoru, bet galvenais, ka tiešām strādā. Nebiju gaidījusi, ka rezultāti būs tik labi.

Un vēl man šomēnes iestāsies baisie 30 gadi, ceru tos sagaidīt patiesi atkopusies. Pagaidām izskatās, ka tieši tā arī būs:)
26th-May-2014 09:32 pm
Atradu savu vingrošanas modeli, hoho! PowerFrau izrādījās 1h ilgs pasākums, ko vada divas britu armijas seržantes (!!), izdzenāja tā, ka sākumā gandrīz laidu pār lūpu, otrajā daļā gan kļuva vieglāk. Uz maiņām HIIT tipa skriešana/apļa vingrojumi, kaut kā ļoti atgādināja vieglatlētikas laiku izturības kāpināšanas treniņus, turklāt notiek brīvā dabā. Jūhū! Turpmākās pāris dienas būšu jūraszvaigzne Patriks un nevarēšu droši vien no gultas izkāpt, bet nekas, nekas.
26th-May-2014 01:19 pm
Šodien esmu pieteikusies uz vienu CrossFit pasākumu brīvā dabā Diseldorfas ziemeļos. 30 minūtes paies ceļā uz riteņa turp, uz vietas intensīvs treniņš ar varen iedvesmojošu nosaukumu — PowerFrau. Ir pamatotas aizdomas, ka pašreizējā fiziski ne pārāk izcilajā stāvoklī atpakaļ neaizmīšos un nāksies zvanīt dārgajam, lai savāc savu PowerFrau :D
4th-May-2014 01:31 pm
Tā, sezonas pirmā skābeņu-nātru zupa uztaisīta. Jāizmanto iespēja pabūt LV un saēsties visus vietējos gardumus:)
15th-Mar-2014 08:54 pm
Up rakstīja par saviem coleslaw salātiem, rezultātā naktī sapņoju par sen neēstiem amerikāņu ēdieniem un šodien ir uztapināta banana bread, cepas ribiņas un top coleslaw.

Note to self par gastronomiskajām izvirtībām: jāpieraksta visas foršās receptes bez e-vielām, hormonālās gaļas, baltajiem miltiem un cukura, pārmērīga tauku daudzuma, bet ar labu uzturvērtību, nupat ir savācies labs krājums. Šodien gan ir atpūta no diētas.
1st-Mar-2014 11:46 pm
Šodienas sirreālais moments - lasīt ziņas par Ukrainu, tad iziet ārā un sastapt cilvēku armijas uniformā. Un tad atcerēties, ka Vācijā karnevāls sācies.
28th-Feb-2014 10:57 pm - to the woods
Ordinarily I go to the woods alone, with not a single
friend, for they are all smilers and talkers and therefore
unsuitable.

I don’t really want to be witnessed talking to the catbirds
or hugging the old black oak tree. I have my way of
praying, as you no doubt have yours.

Besides, when I am alone I can become invisible, I can sit
on the top of a dune as motionless as an uprise of weeds,
until the foxes run by unconcerned. I can hear the almost
unhearable sound of the roses singing.

If you have ever gone to the woods with me, I must love
you very much.
28th-Feb-2014 08:47 pm
Reizēm ir labi lasīt ziņas. Pretējā gadījumā mierīgā piektdienas vakarā būtu nobažījusies par saņemto epastu, nezinādama, ka tas ir vīruss:

Labdien! Uzrakstiju sudzibu par Jums un Jusu gramatvedi nodoklu dienestam, nosutu Jums kopiju

UPD. Man tikko zvanīja sveša dāma vārdā Gaļina, kura saņēmusi e-pastu no manis un ļoti satraukusies. Izrādās, neuzmanīgi lasīju, viņa ir atbildējusi man uz it kā manis sūtītu e-pastu ar pielikumu, bet man iepriekš tāds vīrusains e-pasts nemaz nebija nācis un nekādu pielikumu neesmu vērusi vaļā. Vai tas nozīmē, ka man tagad būs jāņemas ar datoru un paroļmaiņu visu nedēļas nogali? :/
24th-Feb-2014 08:05 pm
Jocīgi ar to cibu. Pēdējā laikā lielākoties rakstu tikai atskaitīšanās pēc, bet vairs nav vēlmes rakstīt ko vairāk, izjusti un pārdomāti. Varbūt tāpēc, ka IRL dzīve ir visai aktīva, ir tik daudz sarunu un mans iekšējais introverts šobrīd ir pārsātināts, varbūt tāpēc, ka pagājušajā gadā izliku uz āru visu iekšiņu. Varbūt vienkārši šis ir ieildzis klusēšanas posms, bet ik pa laikam līdzīgas sajūtas dzirdu no citiem cibiņiem, un ciba vispār šķiet klusāka un rāmāka. Jums arī ir tāda sajūta?
23rd-Feb-2014 08:04 pm
Atkal ļoti aktīva nedēļas nogale sanākusi, ar ciemošanos, šmorēšanu un smiešanos. Pēdējās nedēļās gan mēs, gan draugi brauc uz dažādām Vācijas pilsētām uz visādiem radošo ļaužu pasākumiem, tā vien liekas, ka veidojas gatavā komūna. Olimpisko spēļu kontekstā daži prasīja, kuros sporta veidos latviešiem ir labi panākumi. Izdomāju lielisku apzīmējumu: "Going down an icy drain, preferably — headfirst". Jo kā gan citādi sakarīgi noraksturot skeletonu, bobsleju un kamaniņas:)

Un tad vēl bija daudz jo daudz sarunu par Ukrainu, bet šeit ļaudīm tēma šķiet visai tāla un sveša.
23rd-Feb-2014 07:15 pm
http://www.drlarrylachman.com/articles-and-books/a-soul-under-siege.php

Lielisks raksts par dažādām ilūzijām un domāšanas paterniem.
15th-Feb-2014 03:15 pm
Jau atkal gribas pārvākties uz Berlīni. Pagaidām gan vienkārši ciemosimies biežāk.
12th-Feb-2014 10:02 am
Sen nav cibā rakstīts. Šķiet, ka man piemetusies māņticība - tikko kā pateikšu, ka nu ir labi, būs kāds nepatīkams pavērsiens. Bet pašlaik tiešām ir labi. Zāļu deva šķiet noregulēta labā līmenī, ir gana daudz enerģijas, drūmums ir pārgājis, ir atjaunojies normāls miega ritms (paldies melatonīnam), un ir sajūta, ka var virzīties uz priekšu visādās jomās. Nākamā ārstu vizīte tikai aprīlī (kaut kas neticams). Esmu nosūtīta tālāk pie reimatologa, bet pašlaik ir izslēgta viena ļoti bailīga teorija par ģenētiku, jūhū!

Šodien dodamies ceļā uz Berlināli, skatīsimies filmas, tiksimies ar draugiem, ēdīsim visādas gardas lietas un priecāsimies, tā lūk!
30th-Jan-2014 08:22 pm
Atbraucu uz Smilteni. Kamēr tiku no autoostas līdz mājai, sasala viss, kas vien varēja sasalt. Un liekas, ka kriukšķ degunspalvas.

Bildīte:) )


Bet nupat ir iekurināta vēl viena krāsns, papļāpāts ar omammu un ir krietni siltāk.
27th-Jan-2014 05:44 pm
Nesen tieši bija šāda telefonkonference, jūtjūbē perfekti parodēts:)

Conference call in real life: http://www.youtube.com/watch?v=DYu_bGbZiiQ
27th-Jan-2014 01:35 am
Lielisks apraksts par to, kādas ir sajūtas ar dažām hroniskām slimībām. Man tuvojas kārtējā vizīte, un ir attiecīgs garastāvoklis.

par gorillām )
15th-Jan-2014 10:19 pm
Aizgāju nofrizēties un tagad nevaru saprast, vai izskatos ļoti sirma vai ļoti blonda. No otras puses, zēngalviņas priekšrocība ir iespēja eksperimentēt, tāpat pietiekami ātri ataugs un būs atkal pie friziera jāiet.
Vācijā man tiešām pietrūkst sakarīgu frizieru, mūždien uztapina kaut kādus jocīgus veidojumus, turklāt par nenormālām cenām. Būs laikam jāatrod kāds austrumeiropiešu kantoris.
5th-Jan-2014 11:29 pm - Priecīgā susuriņa piezīmes
Jauno gadu sagaidījām ļoti skaistā vietā — dabas rezervātā Frīzlandē, Nīderlandes ziemeļos (labākā līdz šim atrastā AirBnb māja, ļoti iesaku, ja sanāk tajā galā būt: https://www.airbnb.com/rooms/1195725), ar D. ansambļa biedriem un otrajām pusītēm un vienu ļoti mīlīgu bērneli. Daudz runājām, dārzgumiņi spēlēja mūziku, gatavojām visādus garšīgus ēdienus, gājām pastaigās pa kāpām, vērojām putnus, draudzējāmies ar ēzelīšu pāri, kas nāk komplektā ar māju, daudz jo daudz smējāmies. Tagad esmu Berlīnē, ir visādas tikšanās ar draugiem un paziņām. Vakar satiku cibiņu Ievu, patiešām jauks vakars bija. Pēdējā laikā vispār ir sajūta, ka apkārt ir tik daudz tādu īsti savējo cilvēku, tas ir labi. Un vēl man ārkārtīgi patīk Berlīne. Senāk domāju, ka gribētos gadu nodzīvot Ņujorkā, nupat šķiet, ka arī Berlīne būtu labs variants. No otras puses, kopumā laikam vairāk velk uz laukiem, nevis uz lielpilsētām.

Nudien labi iesācies gads.

dažas bildes no Holandes )
This page was loaded Oct 21st 2014, 12:11 am GMT.