25 Janvāris 2016 @ 01:55
Uģa Kuģa lekcija par attiecību sākšanu un laulībām  
Pamanīju, ka intelektuāļi šobrīd ir nodarbināti, trinot mēles par to, vai un kas vieno abas pēdējā laika kulta latviešu filmas - "Ausma" un "Pelnu sanatorija". Diemžēl nevienu no šīm filmām neesmu redzējusi, tāpēc šī diskusija man izpaliek. Tomēr izmantošu šo pašu konteksta "metodi", lai nedaudz iezīmētu, vai un kas vieno divas kultūras parādības, kuras pēdējā laikā pieredzēt biju spiesta es: Jāņa Skuteļa stāvizrādi "Politika" un Uģa Kuģa lekciju par laulībām. Pirmkārt, abu centrā ir vīrieši, kuri uzskata, ka ir pietiekami kūli, lai par klausīšanos viņos aptuveni divu stundu garumā prasītu naudu (vienā gadījumā tā ir cena par biļeti, otrā - garīgās apmaiņas ziedojums). Otrkārt, abi cenšas būt ņirdzīgi - viens pašmērķīgi, otrs, lai ar, tipa, asprātīgiem piemēriem piešķirtu formu savai mācībai par to, kā labāk dzīvot. Treškārt, viņi abi uzskata par pieņemamu kā lielu brīnumu pasniegt saturu, kas ir vispārzināms un dažādos šķērsgriezumos jau simtkārt atklausīts. Vienalga, vai stāsts būtu par to, cik Solvitai Āboltiņai ir vecmodīga frizūra un Ingunai Sudrabai stulba sejas grimase, vai arī to, ka pārim, esot kopā, ir svarīgas kopīgas intereses un savstarpējs mīļums. Ceturtkārt - un tas mani pārsteidza, šķiet, visvairāk - abos gadījumos klātesošā publika to arī uztvēra kā lielu brīnumu. Tāda, lūk, pamattēma vieno šos abus tik atšķirīgos notikumus. Tas mani vedināja uz pārdomām, ka varbūt es varētu izveidot stendapu, piemēram, par to, cik igauņi ir lēni un tad kulminācijā citēt Vējoņa sakrālo frāzi "Vispirms laikam jāierauj". Vai arī iepazīstināt ar veselīga uztura piramīdu, atklājot, ka salātlapa nav tik kalorijām bagāta kā tunča sviestmaize. Gods kam gods, vismaz Jānis Skutelis nav sakropļojis sevi, piešķirot savai personībai kādu tizlu pseidonīmu. Tomēr to, ka viņš izrādes sākumā ar hūti galvā izlikās par savu losīgo brālēnu no Latgales, es nespēju viņam piedot. Kurš gadsimts?

Tālāk es beigšu skatīt lietas kontekstā un atļaušos ieiet fon tīrā fokusā - paanalizēšu Uģa Kuģa lekciju un neizbēgami arī viņa personību. Pirms tam man par viņu nebija zināms nekas daudz vairāk nekā vairumam interneta sabiedrības - ir tāds džeks, kas runā par dzimumu lomām un daļai feministiski noskaņotu meiteņu bez božna besī. Tāpēc biju sagatavojusies, ka bārā "Sapņi un kokteiļi" ieraudzīšu jauneklīgāku un plebejiskāku Viesturu Rudzīti, kas ezotēriskā balsī stāstīs kaut ko par to, ka vīrietis ir mednieks, bet sieviete - pavarda sildītāja. Tomēr tur bija enerģisks džeks, kas bārstīja stereotipus par attiecību mākslu, izdaiļojot tos ar tāda veida jokiem kā "Sievietei ēdiens jātaisa ar mīļumu. Viņa vāra zupu un pār acīm birst asaras, domājot: "Ak, cik mans vīrs ir mīļš"" un sakot, ka to visu izlasījis vēdās. Turklāt katru otro teikumu Kuģis pabeidza ar tāda veida lūgumiem pēc publikas kolektīva apstiprinājuma kā "pareizi?" un "ko jūs smejaties! vai tas tā nav?". Tas man besī! Es gan arī pati, alkohola dēmonu plosīta, mēdzu savas dziļi analītiskās pārdomas noslēgt ar vismaz desmit reižu atkārtotu jautājumu: "Bet tā taču ir?", tomēr ar to nelepojos.

Uz diskusiju bija atnākuši pāris džeki, kuri arī bija vienīgie, kas lekcijā iesaistījās. Viens no viņiem - sevišķi aktīvi. Kuģis uzskata, ka vīrietim katru dienu jāiemācās kas jauns vai jānopelna mazliet vairāk naudas nekā iepriekšējā dienā, tikai tad viņš var pārnākt mājās laimīgs. Tad, lūk, pēc šīs lekcijas viņš noteikti devās mājās laimīgs, jo aktīvākais kungs publikā viņam iemācīja jaunu vārdu - "reflektēt". Aktīvais kungs ar to apzīmēja procesu, kad viņš mājās atstaro mīlestību, ko raida draudzene. Man ir aizdomas, ka Kuģis vēl nav apguvis vārda "sentiments" nozīmi, jo, piemēram, attēlojot kāda pašapzinīga un kategoriska vīrieša sarunu pa telefonu, viņš teica: "Jā, jā, jā. Būšu. Bez nekādiem sentimentiem". Taču tas nekas - būs vēl citas dienas, kad to iemācīties un pārnākt mājās laimīgam.

Diemžēl nokavēju lekcijas sākumu, tā kā īsti nedzirdēju ievadu par to, kā nonākt līdz laulībām, bet vismaz uzzināju, ka meitenēm saderināties ir būtiski, jo tad var parādīt draudzenēm savu gredzenu. Tad sekoja kaut kādi desmit punkti par to, kas ir svarīgi attiecībās - mīļums, rūpes par bērniem, otra vajadzību cienīšana, humora izjūta un tā tālāk. Ja kādam tas bija jaunums, bija piecu eiro vērts to uzzināt. Pa vidam pavīdēja arī kaut kādi krišnaītu bulšiti par to, ka sievietei no dabas dota laime 100% apmērā, bet viņai tā jādala ar tik lielu vīriešu skaitu, ar kādu viņai bijis dzimumakts. Piemēram, ja līdz liktenīgajam vīrietim sievietei bijuši dzimumakti ar desmit vīriešiem, tad kopdzīvē viņai spīd tikai 10% no šūpulī ieliktās laimes. Jūs vaicāsiet, vai reižu skaitam ir nozīme? Nē, tam nav nozīmes. Vai arī - sieviete nespēj aiziet no vīrieša, ar ko viņai bijis dzimumakts. Pat, ja viņš izrādās stulbs losis, notikušais dzimumakts kā neredzama un nesaraujama saite tur viņu pie šī vīrieša. No pieredzes varu atklāt - vismaz man ir bijuši vīrieši, kas arī bez visa dzimumakta ir turējuši pie sevis tik cieši, ka bija jācieš. Vēl Kuģis apgalvoja, ka sievietēm nevajag skriet vai iet uz fitnesa klubu, jo viņa mamma tā nedarīja, tā vietā esot nodarbināta ar ēst gatavošanu un bērnu kopšanu. Tika arī ieteikts nesūkties uz ielas vai nelikt laimīgas kopdzīves bildes feisbukā, jo apkārt klīst izmisušu un vientuļu 30 gadu vecu sieviešu banda, kas ar savu skaudības nazi pārgriezīs rīkli jebkurām harmoniskām attiecībām.

Tomēr es - pēc dabas visnotaļ loģiski noskaņots cilvēks - nevarēju nemanīt vairākas acīmredzamas pretrunas Kuģa stāstītājā. No vienas puses, viņš uzlūko sievieti kā dievišķu būtni, kas liek vīrietim nobriest, uzzināt, kas ir mīlestība, un kļūt neuzvaramam tajā dzīves ceļā, ko viņš izvēlējies. No otras puses, Kuģis sievieti redz arī kā privātīpašniecisku, kašķīgu un sabiedrības atzinību alkstošu būtni, kurai vissvarīgāk pasaulē ir pazīmēties ar savu džeku draudzenēm, nemitīgi apvainoties bez iemesla un izdekorēt māju, sagriežot gabalos vīrieša hokeja nūjas. Es vienkārši nesaprotu, kā tik varonīgās lietas ar vīrieti spēj panākt kaut kādi tādi radījumi, kam viņš vairākkārt velta izteikumus: "Jūs taču esat nenormālas. Tiešām. Jūs domājat, ka tā ir viena vienīga laime - dzīvot kopa ar jums?". Tad Kuģis vēl saka, ka vīrieši nekad nesapratīs visas tās losīgās sieviešu bildes, kuras viņas liek feisbukā un sūta draudzenēm. Es iegāju Kuģa feisbukā un paskatījos - viņam pašam ir profilbilde sēpijas toņos, kurā viņš lūr uz gliemezi, kas rāpo pār viņa vaigu. Normāli? Nē! Vēl viņš ieteica sievietēm nelikt vīrietim iemīlēties savās ķermeņa aprisēs, bet tajā pašā laikā kā gudrinieces uzslavēja tās, kas pirms vīrieša pamošanās iet uz vannasistabu uzkrāsoties. Starp citu, aizejot mājās, iemetu aci arī citā viņa lekcijā, kur Kuģis vīriešiem, savukārt, ieteica brīžos, kad viņi tausta meiteņu dibenus vai krūtis, iedomāties, kādas šīs vietas izskatītos bez ādas. Tā būs vieglāk neiemīlēties viņu ķermeņos, bet personībās. Interesanta pieeja.

Tomēr tie visi vēl pilnīgākie nieki. Veicot nelielus izpētes darbus, es atklāju vēl šaušalīgākas lietas. Lekcijā viņš apgalvoja, ka ir briesmīgi, ja vīrietis ceļ māju kopā ar sievieti, jo viņam tas jādara vienam, pašam saviem spēkiem. Bet filmā "Uģis Kuģis krišnaīts" es redzēju epizodi, kurā viņa sieva piepalīdz, turot pie sienas plauktiņu, kamēr viņš sit ar āmuru sienā skrūvi. Tas nav tas pats, kas celt kopā māju? Jā, starp citu, es nepārrakstījos - viņš neveiksmīgi mēģināja iesist skrūvi! sienā ar āmuru, bet pēc tam vēl neveiklāk centās uzstutēt augšpēdus saliekamo dīvānu. Abas lietas viņam tā arī neizdevās paveikt. Tad Kuģa kungs uzsver, ka vīrietim jābūt bagātam, viss sievietes vietā jāmaksā un tā tālāk, bet viņš taču pats (un tas iezīmējas arī jau pieminētajā dokumentālajā filmā) lielāko daļu savu ienākumu no garīgās apmaiņas ziedojumiem atdot krišnaītu zupas virtuvei. Kas tad paliek viņa sievai? Un tagad... Tagad sekos mans šokējošākais atklājums! Lekcijā viņš stāstīja, ka vīrietim pirms attiecību uzsākšanas jābūt jau uzcēlušam māju ar vairākām istabām arī saviem potenciālajiem bērniem. Tad nu es, neko ļaunu nedomādama, sērfoju pa Kuģa profilu un pamanu, lūk, ko: sludinājumu "Meklējam dzīvokli!". Viņš ir precējies un meklē dzīvokli! Protams, nenoturējos un iekomentēju - Kuģi, wtf, ko tas nozīmē? - , uz ko atpakaļ saņēmu viņa "like". Tā arī nesapratu, kā man to tagad interpretēt.

Jāatzīst, ka es vēl daudz ko nesapratu. Piemēram, kā reizē sieviete var būt tā, kas patiesībā izvēles vīrieti, bet vīrietis tomēr var iekarot jebkuru sievieti, ja vien nepārstāj iekarot. Arī to nē, kā sieviete attiecību 2. fāzē piedzīvo iemīlēšanos, bet 3. fāzē var attapties, ka nespēj būt ar džeku kopā, jo viņš ož pēc siļķēm. Un kas tad, ja viņiem jau bijis dzimumakts? "Es esmu tā iemīlējusies, bet nevaru būt ar tevi kopā, jo tu smirdi pēc siļķēm, tomēr arī nespēju aiziet, jo mums bijis dzimumakts". Ja pieņem, ka sieviešu bioloģija ir tā iekārtota, viņām nevar pārmest to, ka uzvedas kā nenormālas. Bet ko gan var gribēt no džeka, kas apvārtījies kaut kādās vēdu gudrībās un lepni tvīto tādas frāzes kā "Gribi izmainīt pasauli? Sāc ar sevi!". Vienīgi to, lai nebūtu bariem sieviešu, kas iet uz viņa lekcijām un kāri tver katru izteikto, nebaidīšos šī vārda, sūdu. Hare Krišna!
 
 
( Post a new comment )
(Anonīms) on 25. Janvāris 2016 - 03:50
kāpēc tādam ākstam feisbukā seko 12k cilvēku?
(Atbildēt) (Link)
Kartupeļu baseins[info]platformene on 25. Janvāris 2016 - 11:25
haha!
(Atbildēt) (Iepriekšējais) (Link)
(Anonīms) on 25. Janvāris 2016 - 11:26
https://www.facebook.com/ugis.kugis.9

šis ir kāds cits?
(Atbildēt) (Iepriekšējais) (Link)
(Anonīms) on 25. Janvāris 2016 - 09:11
Tagad neprecēsies?
(Atbildēt) (Link)
(Anonīms) on 25. Janvāris 2016 - 09:38
Viss kulē
Šoreiz klusi smējos ofisā. Dažreiz kaitina A.Konstes stils, bet šoreiz nē. Laikam tomēr Uģa mācības strādā!
(Atbildēt) (Link)
te[info]peacemaker on 25. Janvāris 2016 - 10:02
kad uģis iznāks no sava kosmosa kuģa, rokā nesdams puķi, bet galvā - pasaules galu, mums beidzot atklāsies krišnas uguns, kas piedzemdēs jauno pārcilvēku rasi, un uģis varēs atgriezties kuģī, atgriezties mājās, savu darbu padarījis, domās jau pārvērties pūķī, un mēs tad uzgavilēsim, jebšu tā sāksies viss, kas ir beidzies, un vīrieši atkal sēs mamutu sēklu, un sievietēm makstī uzplauks pasaule bez naida, ko atnesis būs uģis uģis ugis.
(Atbildēt) (Link)
(Anonīms) on 25. Janvāris 2016 - 10:06
Kad biju uz viņa lekciju pirms 5 mēneši, teica, ka Attiecībās, kā putniem, ligzda jāvij kopā, jo vīrietis nebūvē viens pats sev māju, lielu, ar baseinu un tad nāks sieviete, kas visu gribēs pārmainīt. Jābūvē to kopā. Viņš katrā savā Stand-up citus prikolus spridzina.
(Atbildēt) (Link)
(Anonīms) on 25. Janvāris 2016 - 10:20
Viss oki ar to dzīvokli, viņš taču nav precējies :D
(Atbildēt) (Link)
[info]nulle on 25. Janvāris 2016 - 11:08
Forši.
(Atbildēt) (Link)
[info]reinulitis on 25. Janvāris 2016 - 11:30
nu ja visu uztver ļoti burtiski, tad sanāk, kā te aprakstīts. Ja ļauj sev izšķirot, kas derīgs un kas ne - tad pat patīk.

kā reiz vakar vakarā noklausījos šo lekciju, man patika, nepievērsu uzmanību stulbiem sīkumiem.
(Atbildēt) (Diskusija) (Link)
(Anonīms) on 25. Janvāris 2016 - 12:15
Reinulitim
Var jau est arī kakas, pa brīdim atrodot kādu nepārstrādātu riekstu.
(Atbildēt) (Iepriekšējais) (Diskusija) (Link)
[info]reinulitis on 25. Janvāris 2016 - 12:41
Re: Reinulitim
un kur palika spēja normāli uztvert ļaužu viedokli?!!!!

Vai arī tiek pieņemti tikai tie komentāri, kuros spiedzam aiz sajūsmas par rakstīto? :D
(Atbildēt) (Iepriekšējais) (Diskusija) (Link)
putrigais[info]putrigais on 25. Janvāris 2016 - 13:37
Re: Reinulitim
kaut ko sakarīgu jau vienmēr var atrast https://en.wikipedia.org/wiki/Infinite_monkey_theorem
(Atbildēt) (Iepriekšējais) (Link)
(Anonīms) on 26. Janvāris 2016 - 19:05
Re: Reinulitim
labs :D :D :D
(Atbildēt) (Iepriekšējais) (Link)
(Anonīms) on 29. Janvāris 2016 - 18:34
reinulīti, tas tāpēc, ka esi dura. jebaķ. :)
(Atbildēt) (Iepriekšējais) (Link)
(Anonīms) on 25. Janvāris 2016 - 12:48
sku_dra
ok, iegāju FB Kuģa profilā, mutual friends 12 /2 no tiem vīrieši/, bet man visi friendi FB ir pat ļoti labi pazinas un draugi.. eju nokaunēties..
(Atbildēt) (Diskusija) (Link)
Sirke[info]sirke on 25. Janvāris 2016 - 14:42
Re: sku_dra
;D
(Atbildēt) (Iepriekšējais) (Link)
(Anonīms) on 25. Janvāris 2016 - 12:51
Skumji lasīt... Otrā klase . Skolotāja teica tā , a es gudrinieks iegāju viņas "draugos" un pačekoju re ko...
Mēģinājums uzrakstīt pesimistisku rakstiņu doktora House stilā "esmu tik gudrs, bet pasaule ir ļauna, a cilvēki vispār dumji dzīvnieki"... Tiešām neveiksmīgi. Daudz laika pavadīts stalkojot facebook profilus, varbūt policijā pastrādāt par izmeklētāju? Daudz interpretācijas un patiesībā arī sagrozīta info mazliet. Feminisma aromāts jūtams, ar ko arī apsveicu... Rodas jautājums- Kādēļ raksta autore vispār apmeklēja / klausījās šo lekciju? Un pat, ja arī dīvainā kārtā bija klātienē, kādēļ savus drosmīgos jautājumus neuzdeva pašam Uģim? Tiem viņš bija atvērts... Nekas personīgs, bet šitie interneta pārgudrie bezdētāji ar dažādajiem aromātiem, tiešām mazliet bojā gaisu. Bet varbūt tas nemaz nav slikti?
(Atbildēt) (Diskusija) (Link)
(Anonīms) on 25. Janvāris 2016 - 14:06
Šis raksts saucās "kritika", bet tava atbilde "kritikas nepanesība" :)
(Atbildēt) (Iepriekšējais) (Link)
(Anonīms) on 25. Janvāris 2016 - 14:17
3!
Vismaz ar gramatiku te viss kārtībā, atšķirība no Tava komentāra.
(Atbildēt) (Iepriekšējais) (Link)
(Anonīms) on 25. Janvāris 2016 - 15:46
šķiet, ka kāds pirmo reizi nonācis texxxtu lapā
(Atbildēt) (Iepriekšējais) (Link)
presiite[info]presiite on 25. Janvāris 2016 - 16:46
Uģi, Tu?
(Atbildēt) (Iepriekšējais) (Link)
(Anonīms) on 25. Janvāris 2016 - 16:47
Virspuseeji
Emm ko lai saka. Vienmeer esmu teicis ka sievieteem ne iisti patiik vinju iizstaa suutiiba, un te tikai tas pieraadaas.

Par taam pretrunaam nedaudz vareetu piekrist, bet par paareejo es tik redzu ka viss tas pats ko Uģis Kuģis staast bet daudz brutaalaak pateikts. Ja reiz kritika tad objektiiva luudzu. Vajadzeeja jau ar apgaast kaadu no uzrakstiitajiem piemeeriem, bet kaut kaa nav sanaacis cik skatos :D
(Atbildēt) (Diskusija) (Link)
1-13k4+e[info]khosmos on 25. Janvāris 2016 - 17:24
Re: Virspuseeji
Pag, kas tās sievietes sūta? Ne jau Uģis Kuģis?
(Atbildēt) (Iepriekšējais) (Diskusija) (Link)
Entropija[info]uzpurne on 25. Janvāris 2016 - 19:47
Re: Virspuseeji
Latvijas pasts, tāpēc īstā sūtība nekādi nenonāk pie adresāta
(Atbildēt) (Iepriekšējais) (Link)
krēpjlācis: nr2[info]nistagms on 26. Janvāris 2016 - 02:45
Re: Virspuseeji
Reptiloīdi.
(Atbildēt) (Iepriekšējais) (Link)
(Anonīms) on 25. Janvāris 2016 - 17:34
:)
Es Uģi pazīstu kā fantastisku cilvēku, kurš ne tikai gudri runā un stāsta, bet reāli dara un palīdz arī bez jebkādas atlīdzības un ar prieku.
Viņš nav ideāls, nav perfekts un nekļūdīgs, bet tā pat kā mēs visi ar dīvainībām un kļūdām. Viņš pasniedz vispārzināmas lietas - iedvesmojoši un interesanti. Es domāju kā šī varētu būt tā lieta, kas citiem traucē. Jo mēs visi zinām un darām to, ko var uzzināt un izdarīt kāds cits, bet cik veiksmīgi mums tas sanāk? Uģim sanāk un par to runā, un ir vērts!
Un runā bieži vien tie, kam dzīvē nav pašiem attiecības ar sevi un citiem. Sievietes, kuras it kā sevi ļoti augstu vērtē un ir spēcīgas, bet apakšā bieži slēpjas citas lietas. Ja jūs ejat klausīties pie Krišnaīta klausīties vēdiskās gudrības, tad tās arī jūs visvairāk saņemsiet, bet ja jums interesē cita veida informācija, tad attiecīgi ejiet pie citiem speciālistiem.
(Atbildēt) (Diskusija) (Link)
cosmo_shiva2[info]cosmo_shiva2 on 26. Janvāris 2016 - 14:29
Re: :)
Raksta autorei un daudziem citiem, arī man šie elementārie dzīves stūrakmeņi nav jāatgādina un šķiet pašsaprotami, bet ir tik daudzi personāži,arī šeit komentāros, kuriem ir jāsit ar tādām frāzēm kā:"Ko sēsi, to pļausi."
(Atbildēt) (Iepriekšējais) (Link)
zazazumm[info]zazazumm on 25. Janvāris 2016 - 18:43
par uģi kuģi - ja es sava fb šerotu ari visas frazes, ko atrodu tumblr, droši vien ari es butu baigais nazis ...
(Atbildēt) (Diskusija) (Link)
Позитивный человек[info]hmmm on 25. Janvāris 2016 - 20:02
ir daudzi cilvēki, kas ar to pelna ikdienā reālu naudu internetos, seriously.
(Atbildēt) (Iepriekšējais) (Link)
Workacholic[info]unintended on 25. Janvāris 2016 - 21:27
Man patika
(Atbildēt) (Link)
(Anonīms) on 26. Janvāris 2016 - 10:21
Bravo!
(Atbildēt) (Link)
(Anonīms) on 26. Janvāris 2016 - 11:09
Whatever
Moralaas vertibas un principi, pec kuriem mes vadamies veicot vai neveicot kadu darbibu, ir diezgan ipatna lieta. Lielai dalai cilveku ir sava skala, kas lauj izsvert starp "labu" un "sliktu", kas, protams, pati par sevi ir pieredze balstita fikcija. Savukart ir ari cilveki, kam shi laba/slikta izverteshana sagada zinamas grutibas - piemeram berni, kam pieredze vai sabiedribas spiediena bijis salidzinoshi neliels. Ir arii dazhadu vecumu pieaugushie, kuri kadu iemeslu del ir apjukushi, piemeram konfliktejoshas pieredzes del. Zinu, ka zagt nav labi, bet kaiminjsh nozaga un dzivo svilpodams. Varbut tomer zagt nav nemaz tik slikti? Un tada gara.

Anyway, parastam cilvekam, kursh ir salidzinoshi laimigs, psihologiski noturigs un parliecinats, ka spej atskirt labu no slikta, tadas lekcijas (religija, psihologa apmeklejumi, u.t.t.) skiet pilnigas mulkibas. Man nevajag, lai kads man stasta, kad sievieti uz restoranu vest vai kad maju sakt celt. Es diezgan labi pats tieku gala ar saviem pienakumiem un mes ar sievu pashi spejam atbildibas lomas sadalit. Doh! Bet ir tie apjukushie cilveki, kas mekle atbildes (atkal - sada tipa lekcijas, religijaa, pie psihologiem, Koelju gramatas) un kapec gan vinus par to nosodit? Vini censhas saprast un izprast. Loti labi, ja saprot, ka pasi netiek gala un mekle palidzibu.

Var jau teikt, ka ta pati kristietiba ir pretrunigu apgalvojumu apkopojums (un es runaju tikai par veco deribu un evangeliju, tas "vestules", ko baznica piekabinajusi bibelei, butu baznicteviem publiski dir$aas jaiebazh - grozi ka gribi, bet ta nav Kristus maciba), bet tie pashi 10 baushli - ja tiem seko - ir labs sakums kadam, kas ir apjucis. Cita lieta, ka varbut nevajadzetu visu uztvert burtiski.

Sheit jauks citats no John Cleese, kas, manuprat, ir loti trapigs gan visparigi par religiju, gan Uga Kuga meginajumiem tulkot religiju: "[..] I think that the central problem of any religion is that the founders of religion are always extraordinary intelligent people and what you notice as you get older is that extraordinary intelligent people are not literal minded and the great problem with religion is when what is said by the fellow with the religion which was supposed to be taken metaphorically is taken literally and that's where you get complete nonsense being made of what the founder of the religion said and indeed people claiming more or less that the founder of the religion said the opposite of what they believe except they haven't realized it." Trouble understanding? Find it on youtube.
(Atbildēt) (Link)
(Anonīms) on 26. Janvāris 2016 - 18:47
Hm
Pirmkārt: "pār acīm birst asaras" - ceru, ka tas ir citāts, nevis textu autora izteikms. Jo, ja asaras birst PĀR acīm, tad es iztēlojos, ka raud mati, vai uz galvas sēdošā vāvere.
Otrkārt, piekrītu par sūdu.
(Atbildēt) (Diskusija) (Link)
(Anonīms) on 28. Janvāris 2016 - 23:47
Re: Hm
Preciizi!
(Atbildēt) (Iepriekšējais) (Link)
(Anonīms) on 9. Februāris 2016 - 20:44
Re: Hm
Aaaaa, 14 min taaa sasmējos par raudošo vāveri!!
(Atbildēt) (Iepriekšējais) (Link)
(Anonīms) on 26. Jūnijs 2017 - 23:35
Re: Hm
Gar zemi :D :D :D
(Atbildēt) (Iepriekšējais) (Link)
(Anonīms) on 28. Janvāris 2016 - 19:08
Tā nav konstruktīva kritika. Piemērus nevar izraut no konteksta, vai atraut no idejas, ko ar tiem ir mēģināts ilustrēt. Galvenais ir ideja, nevis piemērs. Bet autorei vēlējums atklāt sevī sievisķību un tikt galā ar savam pretrunām un neapmierinātību ar sevi. Būs lielāka jēga pasaulē no kādas labi uzvārītas zupas, nekā no šī bezjēdzīgā teksta.
(Atbildēt) (Diskusija) (Link)
(Anonīms) on 30. Janvāris 2016 - 10:32
Uģi, ej paraudi citur un beidz bezdēt gaisu!
(Atbildēt) (Iepriekšējais) (Link)
birch[info]birch on 5. Februāris 2016 - 03:39
Man šķiet, ka ar šo tekstu, Tu esi vinnējis titulu Iesalnieks. Ar to arī apsveicu!
(Atbildēt) (Iepriekšējais) (Link)
birch[info]birch on 5. Februāris 2016 - 03:37
Rudzītis, Kuģītis... man par viņiem tā kā vienalga, bet man skumji liekas, ka visas rukšānes par viņiem ir sajūsmā. Mani tiešām nespēj pārsteigt, ja vīrieši - sievu sitēji par šiem jūsmo, bet sieviešu pielūgsme šiem subjektiem man nav saprotama.
(Atbildēt) (Link)
(Anonīms) on 21. Aprīlis 2016 - 00:04
Domas
Jāatceras tas, kā tās NAV Uģa Kuģa domas, viņš ir tikai, pagaidām, vājs orators, kas pelna naudu...mārketings pagaidām strādā...Lauru neapskaužu...Lai izdodas!
(Atbildēt) (Link)
(Anonīms) on 28. Septembris 2016 - 19:15
Kuģis vai bordo, tāds ir jautājums
Es, redz, tagad nesaprotu, ko man darīt: Uģis ir pieteicies palīdzēt latviešiem ārpus Latvijas, t.sk. Briselē. Un nu es domāju, vai ir vērts viņu papētīt tuvāk. Nu, prasīs jau savus 10 eur. un pāris stundas; un par 10 i normālu St Estephe nenopirksi; turklāt vidējs bordo ir tik paredzams. Bet vai Uģis nav tik pat paredzams? Un tad man būs tāds maziņš "buyer's remorse", ka labāk tomēr būtu bordo; bet var būt tomēr varētu aiziet un mēģināt pavilk viņu drusku uz zoba: tā pavisam maz, uz kādām niansēm, ieperiekš sagatavot kaut ko maigi samudžinātu, galīgā analīzē kliedzoši stubu, bet ne acīmredzamu, un pavērot; bet man tak to nevajag. Taču vel vienu bordo man arī nevajag. F*ing human condition (here's to Magritte). Metīšu kapeiku.
Ak, jā, - šis ir komentārs.
- Paldies par rakstu! Ir negatīvs; kazi ne bez pamata; tiešām nezinu, vai es gribu to noskaidrot pats. Var iet apkārt sārņiem ar līkumu & nebāzt mutē visu, kas pagadās; bet, citējot Uģi, "What does not cause you a fatal diarrhea, makes you stronger".
Jāpalaiž citāts tautās, lai Uģis to pasaka, tad es būšu viņu citējis. Tas ir droši kā bankā: tā kā es ticu, ka viņš to pateiks, tad viņš to pateiks, jo realitāte ir mūsu domformu auglis.
Ko smejies, - vai tad tā nav?
(Atbildēt) (Link)