Sat, Oct. 17th, 2015, 04:44 pm
bir varmis, bir yokmus

Stambulā ir sācies viens no burvīgākajiem laikiem- kad vīģes var nopirkt vienā laikā ar hurmām.

Mon, Sep. 21st, 2015, 10:59 am

Lai arī nekad neesmu bijusi kaislīga sēņotāja, lasot visus jūsu sēņošanas piedzīvojumus, man arī sagribējās ar uzasinātu nazi skriet ielās un meklēt mežu.

Fri, Sep. 11th, 2015, 04:44 pm

Viena no lietām, kas mani Turcijā sajūsmina, ir parādība, kas saucas "bakkala sepet sarkıtmak” jeb “nolaist lejā grozu līdz tuvākajam stūra veikalam un dabūt maizi vai pienu”. Jūtos kā Katnisa no "Hunger games", kad sponsori viņai sūtīja dāvanas.  

bilde )

Thu, Sep. 3rd, 2015, 10:12 am

šoreiz uz cibas kašķiem paspēju, pilnīgi neticami, Kādas santasbarbaras var uzkurināt no dažiem polliem/komentāriem.
Drīz vajadzēs taisīt pollus par polliem.
Bet visas diksusijas ir tādas pupu mizas, kad atver ziņas un redzi fotogrāfijas, kur naktī bēgļu laiva apgāzusies un noslīkuši sīriešu bērni pludmalē guļ. Mums kursos ir sīriešu meitene, un es jūtos tik vainīga, nav jau par ko būt vainīgai, bet bieži pēc viņas stāstiem domāju, a kāpēc man tik ģenētiski/ģeogrāfiskajā loterijā tik ļoti paveicies..

Sun, Aug. 30th, 2015, 07:52 pm

Tagad man ir velosipēds, pēdējo reizi man tāds bija zelta deviņdesmitajos- tas bija zaļš, un ar to es, nespēdama nobremzēt pēc strauja brauciena, iekritu milzīgā zaru kaudzē. Psiholoģiska trauma un bailes uz gadiem desmit.
Šodien paskatījos bailēm tieši acīs un pabraukāju pa Stambulu. Viss bija labi, vējš un jūra, un daudz saules, tikai taksis mani gandrīz notrieca, pilnīgā pofigā iebraucot veloceliņā, kamēr es kaifoju.
Nu nekas, tā ir dzīve metropolē. Kaut kas notiek un tad tu aizmisti to, jo notiek kaut kas pilnīgi cits.

Tue, Apr. 7th, 2015, 09:54 pm

Sen nebija būts grāmatnīcā. Panesās dažādas atmiņas saistībā ar strādāšanu grāmatnīcā...
Un, kad apskatījos, kas jauns plauktiņā, nu tur mūsu paaudzes balsis- Dainu Tabūnu un Sabīni Košeļevu meklējot, uzdūros uz grāmatām, uz kurām pielīmētas lapiņas ar citātiem no mana grāmatu piezīmju bloga, kur es ļoti frivoli saku "you must read zis buk!" Nemaz nezināju, ka autorus par to pat i nepabrīdina.

Izlasīju vienu Dainas stāstu. Iedvesmoja. Sagribējās izvilkt rakstāmmašīnu, un pašai cept stāstus par savu jaunību, īpaši par tiem cilvēkiem, kas kādreiz bija svarīgi, un tagad jūs tikai eksistējat viens otra frendlistēs.
Un Dainu es atceros no literārās nometnes laikiem. Viņa bija distancēta un jauka, un ap viņu spietoja puiši, jaunie dzejnieki. Un vēl likās, ka viņa ir no tām meitenēm, kauras puiši grib glābt un mierināt. Man tādu auru ap sevi nekad nav sanācis radīt. Un tajā nometnē man ieteica nerakstīt, ko es ievēroju ar dazādiem laika intervāliem.

Mon, Apr. 6th, 2015, 10:22 pm

bērni vispār lieliski parāda, cik liela egoiste es esmu.

Wed, Mar. 18th, 2015, 12:17 am

Kameer es izgliitojos un skatiijos dok.filmu par Isis, esot bijusi ziemeljblaazma. Nezinu, kaa sev to piedot, bet vieglaak jau laikam vainot Isis.

Sat, Mar. 14th, 2015, 01:26 pm

Iechekojos Latvijaa un saslimu.
Taa parasti notiek 80% gadiijumos, te atgriezhoties.

Francijas nedeelja beidzaas ar izmisiigu cresendo- kad bija palikusi tikai stunda un 20 min liidz manai lidmashiinai, sofija pazinjoja, ka vinjai saakas dzemdiibas. Taa vietaa, lai vestu mani uz lidostu, vinja saaka taisiit to gruutniechu somu, ko njem liidzi uz slimniicu. Tas nekas, ka gruutnieciiba jau bija 9 meeneshi un 4 dienas, soma nebija gatava, sofija un vinjas draugs atkaartoja, ka vinji nav gatavi beernam, veel nee : D

Uz lidostu paspeejaam un dzemdiibas tomeer nesaakaas.

Sat, Mar. 7th, 2015, 06:44 pm

Francijas dienvidos viss notiek-ir ap 20 graadiem un shodien pirmo reizi pabradaaju pa juuru. Taapat pirmo reizi redzeeju tuvumaa flamingo un paavus, peedeejie man patika iipashi labi. Biju12.gs. celtaa bazniicaa un jau tresho dienu paartieku no smirdiigiem sieriem, artishokiem, spargeljiem un viina.
Vardzhu kaajinjas man neviens nepiedaavaa!

Wed, Mar. 4th, 2015, 10:12 pm

Neesmu redzeejusi nevienu ar bereti, bet katrs piektais naak ar bageti rokaas :)

Mon, Mar. 2nd, 2015, 11:57 pm

Mans celjojums Istanbul-Marseille-Montpellier-London-Riga saakas peec 7 stundaam.
Vispaar nebiju domaajusi, ka man tik ljoti pietruuks Londonas.

Sat, Feb. 7th, 2015, 07:00 pm

Pat no sovetsko igristojo dz.viina man nekad nav bijushas tik lielas galvassapes kaa no moet chandon.

Tue, Feb. 3rd, 2015, 05:48 pm
viskija zagle

Uz Bulgaariju es braucu ar autobusu no Stambulas liidz Sofijai (apmeeram 600 km, apmeeram 8h celjaa). Man priekshaa seedeeja divas runaatiigas un skaljas spaanietes, kas uzreiz pieprasiija iesleegt siltumu, jo esot slimas. Tajaa briidii viena bulgaariete informeeja vinjas, ka autobuss brauc uz Sofiju un ka shii nav slimniica (paareejie bulgaari vinjai aktiivi piebalsoja). Sajutusi postpadomju dvesmu, es sajutos kaa maajaas, nu tas ir, Latvijaa, kur aarzemnieki ir vairaak trauceeklis kaa apbriinas objekts (ne taa kaa TR).

Kad izkaapu no autobusa melnaa tumsaa iisi pirms 6 riitaa, pirmais, ko ieraudziiju, bija seksshops un speelju zaalju rindu. Arii to sen nebiju redzeejusi.

Taalaak jau viss ir veesture. Viss ir tik leeti, ka gribas visu- eest un dzert, un skraidiit apkaart pa Sofiju, kas ir izstiepta un peleeka ka deele. Kopumaa labi pavadiitas triis dienas, un atkal satiku sen neredzeetus cilveekus.

Atpaklajceljs bija smagaaks- triis stundas naktii uz Bulgaarijas un Turcijas robezhas, kameer somas un pat autobusu izlaizh caur visiem rentgeniem. Pirms robezhas skjeersoshanas pie manis pienaaca turku paaris un paprasiija, vai es varu paar robezhai parvest vinju viskiju (jo ievest var tikai vienu litru, bet vinjiem vesela soma sakrauta ar pudeleem). Nu ok, es saku, un censhos nedomaat par Schapelle Corby un Bali 9. Kad iekaapju autobusaa, uz seedekljiem jau staav viskija pudele, ko es zhigli iebaazhu somaa, bet mans blakussedeetaajs diivaini protestee. Izraadaas, ka tas ir bulgaaru shofera viskijs, ko vinjam paluudza paarvest paari robezhai, un ko es tagad nekrietni esmu piesavinaajusies. To es sapratu apmeeram peec 5 minuushu diskusijas, kad turciete atnaaca dot man savu viskiju. Nu labi, ka blakusseedeetaajs ilgi netureeja ljaunu praatu :)

Mon, Feb. 2nd, 2015, 03:09 pm

Bulgaarija- valsts No 26

Esmu laimiigi paarpildiita ar balkaanu un postpadomju sajuutu, un viskautko garshiigu, un beidzot ir plashums, tik daudz vietas un gaisa, ko elpot.

Man vienmeer peec dazhaam nedeeljaam Stambulaa iestaajas taada nieze- vajag kaut kur aizbeegt un uzlaadeeties.

Thu, Jan. 8th, 2015, 01:48 pm

Stambulaa jau 3.dienu snieg, un beerniem nav laikam jaaiet uz skolu, jo vinji tagad bezruupiigi svaidaas ar sniega pikaam aaraa.

Domaajot par beerniibu, iedomaajos, ka vispaar neatceros peedeejo reizi, kad buuveeju sniegaviiru, braucu no kalna vai sleepoju, un vispaar beerniiba man liekas kaa ljoti taals un sens notikums, kad es katru ziemu skatiijos 'Bezgaliigo staastu'.

Un domaajot par beerniibas ziemaam, es atcereejos, ka man peec 2 nedeeljaam briest dzimshanas diena. Un te atkal paraadiijaas interesanta lieta- es reizeem aizmirstu, cik man ir gadi. Nez, vai taa kaada psihologjiska paraadiiba, kaa, piemeeram, fakts, ka es joprojaam slikti atskjiru labo pusi no kreisaas puses. Stresa apstaakljos no manis izdabuut virzienus ir neiespeejams. Shovasar Velsaa, kaadaas brokastiis es uzsaaku sarunu ar 'man kaa 28 gadus vecai sievietei liekas...', piemirstot, ka man ir gan drusku vairaak, bet pirms dazhaam dienaam draugiem saaku staastiit, ka man tuvojas Jeezus vecums, izlaizhot veselu gadu no manas dziives.

Thu, Jan. 1st, 2015, 09:15 am

Man vienmeer ir patikushas salas, tikai ir viena nelaime ar salaam- grruti tikt no taam nost.
Kugjis uz Turciju speeciigaa veeja deelj atcelts uz nezinaamu laiku, jaapaliek Griekjijaa. Tagad veejsh tiehsaam puush cepuri nost, bet atmosfeera ir kaa Lindgreenes beernu graamataa- viss ciet, cilveeku uz ielaam, iznjemot dazhus nelaimiigus tuuristus, nava, un mums seko kaadi seshi griekju sunji.

Laimiigu jauno gadu! Ceru, ka driiz atveers kaadu tavernu un varees ieeest galju!
Ja neatveers, arii labi, mums buus iistas kristieshu brokastis- maize un griekju sarkanviina pudele.

Tue, Dec. 30th, 2014, 05:52 pm

Stambulā snieg, bet Lesbas sala galīgi salijusi.

Vispār kopumā šis ir man bijis stabils gads- biju trīs jaunās valstīs un bankas kontā beidzot bija skaists skats.

Mon, Dec. 29th, 2014, 09:26 pm

Ar savu britu maarcinju zhuuksniiti devos Lesbas salaa mekleet valuutas mainjas vietu. Kaa jau laikam peecsveetku pirmdienaas griekji tuseejaas tur lielaa baraa. Rindas kaartiibu nesapratu, taapeec devos no vienas bankas uz citu, liidz beidzot atradu Griekjias galveno banku, kur vienaa stuurii staaveeja viirietis un plastmasas maisos pakoja 50 eiro banknotes. Devos pie kasieres, kura seedeeja pie galda, nokrauta ar 50 eiro banknoshu kjiegeljiem. Taatad ekonomiskaa kriize ir beigusies.
 
Taalaak plaanos bija aizbraukt uz salas ziemeljiem- ciematu Molivos 62 km taalaak no salu galvaspilseetas Mytilini. Ljoti smuki izrinjkojaam cauri oliivkoku birziim, apkaart kalni un juura, ir 16 graadi un visur skan ziemassveetku dziesminjas. Sadraudzeejamies ar vieteejo suni un meegjnam atrast kaadu eestuvi, kas izraadaas neiespeejamaa misija. Beigaas atrodam vienu kafe ar traku tanti, uz manu jautaajumu, kas naak klaat vistai,vinja noskaldiija, ka kartupelji, un riisus vinja nepiedaavaa. Par jautaajumu par salaatlapaam pie vistaam vinja sapuutaas un manaa virzienaa aizlidinaaja eedienkarti, sakot, ka es varu pasuutiit salaatus atseviskji, ja jau tik ljoti gribu. Jau ieprieksh biju dzirdeejusi par griekju nepiesaatinaato miilestiibu pret galju; bet nebiju neko dzirdeejusi par tik klaju naidu pret daarzenjiem. Uzzinaajusi, ka mans celjabiedrs ir no Turcijas, vinja atplauka kaa maija sauliite un guldzinaaja, cik Stambula ir skaista, iepinot sarunaa dazhus turku vaardus kaa tamam un guzel. Par mani nelikaas ne zinis, bet uz skjiivjiem paaraadiijaas salaati. Taatad konflikta starp griekjiem un turkiem arii vairs nava. 

Mon, Dec. 22nd, 2014, 02:40 pm

Jaunais gads man buus uz Lesbas salas (Griekjija). Neko daudz par salu nezinu, iznjemot jokus par divdomiigo vaardu. Un nee, taa nav sala, kur Dzheralds Darels ar savu gjimeni tuseeja. Kaa beerns lasiiju un vienmeer sajuusminaajos, cik vinjam forsha beerniiba bija.

Un salas man patiik daudz labaak kaa galvaspilseetas.

Itogo: shogad buushu apmekleejusi 3 jaunas valstis, kopaa apmekleetas 25 no 193 valstiim.

20 most recent