Sat, Dec. 10th, 2022, 12:43 am
[i]krii:

Visi krievi grib atjaunot impēriju. Visi žīdi grib slepus valdīt pār pasauli. Tikai visi latvieši grib dziedāt Dziesmu svētkos.

Fri, Dec. 9th, 2022, 08:54 pm
[i]bljanna: Tuvu

Pēc ilgiem laikiem no kinoteātra izgāju šņukstēdama. Tāda es nebiju vienīgā. Tuvu tik tiešām ir brīnišķīga un sāpīga filma. Sāpīga aiz tā, ka cik gan mazāk uz pasaules būtu ciešanu, ja vien cilvēki cits pret citu un pret citu dažādību būtu maigāki. Lūk.

Fri, Dec. 9th, 2022, 07:06 pm
[i]virginia_rabbit posting in [i]pajautaa: Daugavpils

varbūt kāds tuvāko nedēļu laikā brauc Daugavpils-Rīga? baigi vajadzētu atvest vienu mazu dzīvnieciņu, varam piemest Putina eļļai.

Fri, Dec. 9th, 2022, 04:34 pm
[i]krii:

Pēdējo dienu lielākie feispalmi, vērojot "cīņu pret krievu imperijālismu":

1) ļaudis, kuri pārposto Mihaila Fišmana 2014. gada Krimas aneksijas sižeta parodiju - ar komentāriem, kuri liecina, ka viņi to uzskata nevis par parodiju, bet īstu sižetu;
2) ieteikumi pārdēvēt Baltazara Rusova ielu, jo ... nu, Rusovs, vai tad nav krievs?

Fri, Dec. 9th, 2022, 12:33 pm
[i]evy: neaktuāli par aktuālo.

vakar savam indiešu kolēģim rādīju Rīgu "dzīvajā". viņš tik ļoti sajūsminājās par sniegu! bet piesardzīgi jautāja - kā tādos apstākļos var izdzīvot, kā mājās nav auksti utt. Nācās skaidrot, kas ir apkure, to pieejamie veidi un kā tas viss darbojas (jo viņš ar "heating" saprata, ka tas ir tas pats, kas kondiška, tikai siltu pūš, nevis aukstu) :D izrādās, ka, pacilājot atmiņā, esmu dzīvojusi gan malkas apkurināmā dzīvoklī, gan ar autonomu gāzes apkuri, gan arī centrālapkures mājas dzīvoklī. Ir bijuši arī elektriskie radiatori. vienīgais, ko nemācētu komentēt - granulu katli. nav bijusi darīšana.

citās ziņās - es gribēju nedēļas laikā bišķīt padarīt vienu kleitu tādu brīvāku (fad-diētiņa, ok), lai sestdienas ballītē nav jāstaigā ievilktu vēderu un jāknibina maizes garoza. iedzīvojos vēdergraizēs un gandrīz-nezinu-kā-līdz-mājām-tikt situācijā, jo likās, ka sprāgs kaut kas. da nu nah, nesaprotu, kā var vispār izdzīvot uz visādiem smūtijiem un sulu klensingiem utt. man šitik slikti sen nebija bijis. labi, ka rezerves kleitā nav nekas jāievielk, un ēst arī varēs uz urrā. bet tā ietiepība, ka tieši to šaurāko kleitu gribējās...duuuh. sievietes.

Thu, Dec. 8th, 2022, 06:41 pm
[i]melnbaltalapsa:

Es gribu ticēt, ka zinu viņa slēptās domas. Tās es nolasu no acīm. Pretīmnākošas. Kā divi kosmosi, kuros man ļauts iekūkoties. Karsti. Paliekoši.

Vairāk kā desmit gadi kopš mūsu satikšanās. Toreiz naivi. Tagad karsti. Ugunīgi. Spēcīgi. Nešķiet nemaz, šo es zinu noteikti - viņš ir mana dvīņu liesma. Mana ticība īstenībai. Un es neesmu tikai ķermenis viņa klātbūtnē. Esmu kā uzvilkts loks un bultas ir tik asas. Mierīga, bet nospriegota. Karotāja. Viņa rokas ir mana vājā vieta.

Viņš ir tas, kuru es pamanītu ielās, starp pārējiem. Sajustu nostājoties blakus. Viņš ir tas ar kuru izstaigāt tagadnes ceļu. Nerokoties pagātnes bedrēs un nākotnes gaismās. Tagad un te. Mirklis mūžības.

Un tagad es vēlos ar viņu kopā izstaigāt Ziemassvētku tirdziņus. Dzert karstvīnu. Ēst ceptus kastaņus. Izkust apskāvienā. Un turpināt ticēt, ka mums pieder visa mūžība. Turpināt ticēt, ka gadi ir tikai skaitlis.

Kur ir attālums? Kur ir attālums, ja runa iet par sirdi? Jūtas nejūt attālumu. Viņš ir blakus pat neesot vienā valstī ar mani. Viņš ir mans vakars un mans rīts.
Es mīlu sajūtu, ka viņš ir manā pasaulē.

Wed, Dec. 7th, 2022, 11:48 pm
[i]krii:

Mani satrauc Oļega Ždanova veselība - izskatās, ka viņam ik pa brīdim ir kādas operācijas galvā. :(

Wed, Dec. 7th, 2022, 07:59 pm
[i]krii:

Daži no maniem senčiem ir bijuši kristieši. Iespējams, tas man ļauj saprast pozīciju, ka arī ienaidnieku var ne-dehumanizēt.

Wed, Dec. 7th, 2022, 04:25 pm
[i]veed_logs:

Mazliet par TV kanālu Zelta Lietutiņš jeb citādi saukts arī par Дождь.

Lēmums par tā slēgšanu protams, ka bija pareizs. Valstī ir noteikti likumi un tie ir jāievēro. Ja attiecīgais TV kanāls ir izvēlējies sistemātiski un mērķtiecīgi likumus pārkāpt, tad citu rezultātu sagaidīt būtu diez gan dīvaini. Tagad nez kāpēc ir kaut kādas krokodila asaras, pārākais šoks un piedegušie pukāni (kā pie viņiem pieņemts teikt). Ja kāds vēl nav sapratis, šie pārkāpumi nebija nejaušības, pārteikšanās vai pārpratumi. Tie bija pārkāpumi pēc būtības, kas parāda šī TV kanāla attieksmi gan pret Latvijas likumiem, gan par tēmām, par ko tie runā. Tie, kas "par politiku neinteresējas" var pavisam ātri iepazīties ar pārkāpumu būtību:
https://www.delfi.lv/video/raidijumi/spried-ar-delfi/neplp-vaditajs-tv-rain-vadiba-neizprot-un-neapzinas-savu-parkapumu-smagumu-kludas-nelabo.d?id=55010558
(pašā sākumā)

Te gan uzprasās loģisks jautājums - vai tāds jau sākotnēji nav bijis attiecīgā TV kanāla plāns? Padarboties un tad ar lielu skandālu un apvainojumiem Latvijas virzienā aiziet. Ticamāk jau, ka nē, ticamāk, ka tas ir vienkārši parasts raškas imperiālisms, kas pat nepieļāva domu, ka kaut kādā tur Latvijā kaut kādi tur latvijieši par kaut kādu tur likumu pārkāpšanu varētu aizliegt slaveno TV kanālu. Bet ņēma un aizliedza. Citu variantu jau nebija.

Man interesantākais šajā stāstā bija iespēja visā krāšņumā ieraudzīt raškas tā saucamo liberāļu pretīgo viepli (ar liberālismu gan laikam tur ir maz sakara). Biju dzirdējis, bet beidzot ieraudzīju pats. Pirmkārt, pašu TV kanāla darboņu personīgā attieksme pret saviem pārkāpumiem. Viņi tiešām nesaprot, par ko tā licence viņiem ir anulēta. Redzams, ka viņu galvās pat nevar ielikties tāda doma, ka ir jāievēro likums un licence ir anulēta tieši par to - par likumpārkāpumiem. Līdzīgi kā viņi nesaprot par ko krievijieši pēc 24.02.2022 tā nepatīk ukraiņiem. Otrkārt, tas viss raškas liberāļu mudžeklis, kas tagad izsakās jau pēc tā, kad Lietutiņš ir anulēts. Redzam, ka šie ķēmi maz atšķiras no vidējā raškas orka. Jā, viņi it kā ir pret attiecīgo režīmu, bet krimnaš ir tīri ok, "maļčiki" arī ir viņu un, kas mani visvairāk interesē - viņu augstprātība attiecībā pret Latviju ir tāda pati kā pārējiem orkiem. Šie pretīgie imperiālisti tā arī nekad nespēs pieņemt, ka eksistē tādas valstis kā Latvija, kas vēlas būt neatkarīgas un dzīvot pēc savas saprašanas, nevis iet tajā viņu russkij mir virzienā. Ka šeit ir likumi, kurus prasa ievērot, ka šeit ir cita vēstures izpratne no tās, kura ir mācīta cccp vai tagadējā raškā. Tā teikt - krievu var izmest no impērijas, bet impēriju no krieva laikam nekad.

Ja nu kāds grib palasīties par tēmu:
https://twitter.com/realNepareizais?ref_src=twsrc%5Egoogle%7Ctwcamp%5Eserp%7Ctwgr%5Eauthor

Interesanta būtu to vietējo latvijiešu argumentācija, kas iepazinušies ar situāciju joprojām uzskata, ka attiecīgā kanāla licences anulēšana Latvijā bija kļūda. Nespēju tādu ieraudzīt. Kāds vēl pamanās uzreiz izrakt NEPLP vadītāja kaut kādus tur astoņus gadus vecus pastulbus tvitera ierakstus. Kāds vietējais tomēr ir ļoti centies. Un to, redz, uzreiz, bez kavēšanās ir paķēruši raškas liberāļi. Dīvaini, bet tam tāpat nav nekāda sakara ar NEPLP pieņemto lēmumu, to jau tāpat nemainīs neatkarīgi no vadītāja personības vai viņa rīcības kaut kādās citās epizodēs.

Wed, Dec. 7th, 2022, 12:04 am
[i]krii:

No otras puses - Ukraina pirms īsa brītiņa anulēja licences BBC (vai CNN?), par to, ka šie palaida ēterā Hersonu ar Ukrainas karogu, pirms tur bija ieradies Zelenskis...

Tā arī nepiefiksēju - atjaunoja, vai nē?

Tue, Dec. 6th, 2022, 07:00 pm
[i]krii:

Kas attiecas uz "Doždj" licences atņemšanu - es ļoti gribētu, lai šī lieta tomēr nonāk līdz tiesai, jo šobrīd tas viss ir ārkārtīgi necaurspīdīgi; un medija voluntāras slēgšanas precedents, balstoties uz emocijām un "mums šķiet, ka viņi nepietiekami nožēlo savas kļūdas", man liekas pārāk bīstami.

Savukārt, arguments "viņi tādi nepatīkami augstprātīgi tipiņi, un mēs nevaram zināt, ko viņi pie sevis domā", piedodiet, vispār ir no pēcpuses izvilkts un droši varat bāzt to sev tur atpakaļ.

Tue, Dec. 6th, 2022, 01:30 pm
[i]pikaczu: Par Lietu

Ar "labajiem krieviem" un "Putina karu" īpaši Latvijā ir tā, ka pat ja viņu nav, nākas tos izdomāt. Sabiedrībai vēstures, etniskās kompozīcijas un pastāvošās ģeopolitiskās situācijas dēļ ļoti, ļoti gribas, lai tā būtu patiesība, ka tur vairums ir pavisam normāli cilvēki, kas ir kaut kādas nelielas kliķītes varā, slikto propagandas mediju apmānīti utt. Labi, var vēl saprast tādu Olgu Drageļevu, kam pašas kaut cik emocionalā līdzsvara noturēšanai ir vitāli nepieciešams šis pašapmāns. Vēl atceros kā viņa rakstīja esejas, kāpēc svin un svinēs 9. maiju. Liels pārsteigums man ir par tām izspūrušajām tantēm, kas pavasarī, kad "neatkarīgos" krievu medijus šurp atvilka, šķībi smīnēja par drošības iestāžu brīdinājumiem. Nu tak tagad noķēra aiz rokas. Kas vēl nav skaidrs? Pēc nopirktām neizskatās. Būtu cits tūnings. N štuku somiņas n'shit. Kā Čulpanai. Nez par filmas Mirotvorec honorāru pirka? Atgriežoties pie tēmas - Kur labumiņš latviešu intelektuālim vai sabiedriskajam darbiniekam nezināt, kā krievu dienesti strādā ar medijiem. Pietiktu palasīt kaut vai to, kas atklājās VDK materiālos. Man bija Varšavas Universitātē viens pasniedzējs, kas bija no 70-tajiem antikomunistu opozīcijā, izdeva samizdatu un vēlāk tika izdzīts no Polijas Tautas Republikas emigrācijā, kur turpināja strādāt kuslajiem emigrācijas medijiem. Viņš vēlāk ilgus gadus studēja komunistu lomu transformācijā un no sirds smējās par visām pasakām par dziesmotām, smata utt revolūcijām. Par savu opozicionāra darbību viņš teica - mēs uz to brīdi jau bijām komunistiem vajadzīgi. Ja viņi gribētu, lai ir miers un nav nekādas opozīcijas, mūs kā Beijruta laikā, apšautu. Vēlāk, kad atvēra arhīvus, tad izrādijās, ka svarīgākajos opozīcijas punktos komunisti bija salikuši savus cilvēkus, caur kuriem mēģināja stūrēt sabiedrības protestu. Spilgtākais piemērs Leha Valensas biogrāfija. Kas mūsdienu Krievija ir mazāk apņēmīga vai prasmīga kā komunistu Polija? Diemžēl tā ir taisnība, ka ja kāds ir reāli bīstams režīmam, tad viņu vairs nevar ieraudzīt termovizorā. Par pārējiem, pat ja viņi paši domā, ka dara ļoti viltīgu spēli ar dienestiem, tad paši ir nekas vairāk kā bandinieki. Jā, viņi tipa kritizē un tipa nosoda, bet vajadzīgajā brīdī vienmēr kaut kā nostājas tajā pašā pozā kā Maška Zaharova. Vai tur par okupekļiem, tūristu vīzām, krimnašu vai mūsu maļčikiem. Kāpēc šoreiz sanāca tā aptaisīties, ka tagad projektu pārraugošajam FSB majoram jaungada prēmijai kirdikt? Maskavas kundziņi kontaktējās galvenokārt ar pilnīgi mīkstajiem, iztapt laimīgajiem latviešu velkomētājiem un tādiem pašiem emigrantiem, kas nolēmuši nemierīgus laikus pārlaist savā Jūrmalas villā. Maskavas švītiņus aicināja uz visādiem smalkiem burziņiem, kur viņi apgrozījās lielvaru diplomātu un thinktankistu sabiedrībā. Tas viņiem radīja sajūtu, ka viņiem ir baigi svarīgais "jumts" un viņi ir šausmīgi kādam vajadzīgi, jo īpaši Latvijā. Pašu Latviju viņi tā arī nesāka uzskatīt par patstāvīgu spēlētāju, tāpēc klaji lika mīksto viņiem noteiktajiem rāmīšiem. Nu un pienāca pārsteigums, tikai lielkrievu bramanība smadzenes ir sačakarējusi tiktālu, ka viņi patiešām nesaprot, par ko ir norāvušies. Tad kā viņi tādi nesaprotoši var jebkā būt noderīgi Latvijas interesēm un jebko reāli ietekmēt Krievijā?

Tue, Dec. 6th, 2022, 10:05 am
[i]evy:

aizaizgājšnedēļ nopirku jaunus svarus, elektroniskos, jo baigi vajag sevi dziļāk depresēt ar ikrīta svēršanos, vai ne?
šorīt rāda, ka batereja jau kirdik. kāpēc? jo mana veselīgi apaļīgā koko šanele (kaķe, ja) uz tiem svariem katru dienu guļ!

Mon, Dec. 5th, 2022, 08:45 pm
[i]lasitajs:

Saņēmu piedāvājumu piedalīties pašdarbībā.

Fri, Dec. 2nd, 2022, 08:54 pm
[i]iive:

Vakars, pirmsskate, veidotava. "Vai piedāvāt kādam piciņu?" Vēderiem fonā burkšķot, ar cerīgu skatu visapkārt telpai paceļas nogurušu acu pāri. "Varu iedot piciņu māla, man drusku palika neizmantoti."
Vilšanās nolaižas smaga un dziļa kā decembra tumsa.

Fri, Dec. 2nd, 2022, 04:57 pm
[i]aai posting in [i]pajautaa: Tablete

Ahoi.
Kāds ir labākais veids, kā kādam atdādvināt teju nelietotu Lenovo planšeti?
https://www.laptopsdirect.co.uk/lenovo-tab-e10-tb-x104l-msm8909-2gb-16gb-4g-10.1-inch-tablet-za4c0008gb/version.asp

Ir burtiski pāris reizes apčamdīts pirms gada vai vairāk, reizes 2 vai 3 pa 10min palietots, un viss.
Ir pat vēl oriģinālā kastes, lādētājs.
Perfektā stāvoklī - vien tie parametri pie 2022 nav tādi, lai kko jaudīgu darīt utt.

Gribētu, lai tiek kādam konkrēti un kur to patiesi vajag, nevis anonīmi atdot kādai organizācijai

Thu, Dec. 1st, 2022, 01:35 pm
[i]hurray posting in [i]pajautaa: Kaķu barība

Kur ir palikusi Purina Sensitive kaķu barība (lielajos pārtikas veikalos neatrodu)? Vai kāds nav manījis, kur var nopirkt?

Wed, Nov. 30th, 2022, 11:29 am
[i]aai posting in [i]pajautaa: Sviests kaut kāds jeb ar ko sviests atšķiras no sviesta?

Ahoi,

Redzot, ka 200g sviesta paciņas cena veikalos uzkāpusi jau virs 3 ērām, es kkā aizdomājos, kā un vai atšķiras dažādu ražotāju sviesti?
Te domājot tieši par LV ražotājiem un to fasēto bezpiedevu (sāls, trifeles utt) 200g/180g/175g piedāvājumu, kas nopērkams lielveikalos.
Man sviesta gadījumā ļoti izteikti darbojas atlaides un tad iepērku vairāk, lai ir ilgākam laikam + saldētava, un man tad nav svarīgi, vai tas Baltais, Valmieras, Lazdonas, Smiltenes vai Cesvaines.

Wed, Nov. 30th, 2022, 08:57 am
[i]zivs posting in [i]pajautaa:

Kādi servisi (paņēmieni) darbojas, lai UK only pirkumu pārsūtītu uz LV?

Tue, Nov. 29th, 2022, 09:08 pm
[i]authenticity:

ā, bet vispār es pie datora piesēdos, lai palasītu par trauksmaini izvairīgām personībām.

20 most recent