29 Novembris 2015 @ 20:26
 
Laura Lo jauna dziesma un klips. Urrā!
 
 
29 Novembris 2035 @ 20:26
 
Ir sācies brīnišķīgais gaidīšanas laiks. Var sākt gaidīt, kad nozudīs tās meitenes, kas feisbuku piebliež pilnu ar saviem adventes vainagiem un pārdod tos par 15 eiro gabalā kā baigāko mākslu. Bet vismaz kaut ko pārdod. Ne tā kā KFC.
 
 
28 Novembris 2015 @ 15:20
 
Šonakt sapņoju, ka FRSPR spēlē uz milzīgas brīvdabas skatuves kopā ar Prāta Vētru. Pa TV tiek rādīta tiešraide un šova vadītāji skatītājiem komentē, ka tā ir šī brīža populārāka mūzika, kurai būs liela nākotne. Dziesmā par Biedriņu Kaupers pievienojas kā viesmākslinieks, kamēr pārējie dejo uz flīģeļa. Vispār foršs sapnītis.
 
 
27 Novembris 2035 @ 22:04
 
Man nepatīk Roberts Gobziņš.
 
 
26 Novembris 2035 @ 22:37
 
Olē, olē, parunājos ar savu asistentu. Viņš uzskatīja, ka man ir jāzina, ka ir kāda meitene, ko viņš satiek aizdomīgi bieži. Bet tā nav viņa beibe, jo viņš no manis apguvis smalko un nekam nederīgo bremzēšanas mākslu. Norādīju, ka ļoti labi, ka bremzē, jo no sākuma vajag pārliecināties, vai tā meitene gadījumā nav greizsirdīga mauka. Par to es satraucos tikai un vienīgi sevis dēļ, protams. Asistents saprata, cik tas ir svarīgi. Pagaidām liekoties, ka meitene nav greizsirdīga mauka. Bet problēma ir tāda, ka viņš parasti izvēlas gudras meitenes. Un tās gudrās meitenes nav kā atvērtas grāmatas, tāpēc visādi var gadīties.
Parunājām par to, kā iet manai ģimenei. Viņš esot pamanījis, ka AK feisbukā aizdomīgi bieži parādās ar kādu vīrieti. Norādīju, ka tā tagad ir, jā. Mirklī, kad viņš prasīja, kas tad notika ar "The Old Glory", vēlreiz atcerējos, kāpēc pēc apmēram pirmās kopīgi nostrādātās stundas sapratu, ka šitādu asistentu vajag ilgtermiņā.
 
 
25 Novembris 2015 @ 19:28
 
Vai tas ir viss, ko tu dari?
 
 
25 Novembris 2015 @ 07:24
 
Zeltrači un zeltraces.
 
 
24 Novembris 2015 @ 11:00
Rēzekne. 2. daļa.  
Visu dienu pavadījām jauniešu centra "Zeimuļs" kafejnīcā, nīgri gatavojot priekšnesumu. Ierodoties Gorā, sastapām visas šīs idejas iniciatoru LB, kurš atklāja, ka uz vienu no dienas nodarbībām ieradušies tieši divi cilvēki. Draudējām viņam, ka tad, ja trīs mēnešu laikā nepametīs šo darba vietu, zvanīsim viņa sievai un informēsim par paaugstināto bīstamības stāvokli ģimenes nākotnei. LB uz to vēlāk, no Gora jumta veroties uz Rēzeknes blokmājām, atbildēja ar: "Stulbākais, ka es zinu - jūs nediršat".

Uz mūsu tā saukto stendapu bija atnākuši kādi divdesmit cilvēki. Fonda vadītāja vaicāja, kā lai mūs piesaka, bet no ierosinājuma "Bloga Texxxti autores?" samulsa, tādēļ pēc īsa pārdomu mirkļa viņa lūdza, vai nevar mūs tomēr pieteikt kā mākslinieces. Bija atnākuši pāris vietējie pārtībomži, daži studenti, daži centra darbinieki un daži, kuri tur bija atvilkti ar puslīdz varu, lai vispār būtu kāds cilvēks. Es saprotu, ka ne vienmēr ir viegli svešā pilsētā savākt auditoriju, tomēr būtu vismaz jāpacenšas. Ne jau mani tas šoreiz pārāk interesēja, un, protams, arī viens cilvēks ir auditorija, bet... Kāpēc gan nopūlēties, aizvelkot cilvēkus kilometriem tālu uzstāties, bet atstāt pašplūsmā jautājumu, vai to vispār kāds redzēs?

Uzstāšanās bija puslīdz pieklājīga, EK gadījumā pat spoža. Daļa cilvēku neko nesaprata, daļai, kā uzzinājām pēc tam, likās par traku (amatierteātra vadītājai no LKA), daļai likās laikmetīgi (tas bija krievu vīrietim, kurš neko nesaprata šķietami valodas, nevis prāta barjeras dēļ), daļai šķita, ka beidzot jūtama Rīgas elpa. Mums, protams, uzstāšanās vidū katrai individuāli capslokā piezagās jautājums: "Kāpēc es to daru?". Es gan pēc tam bezjēgā jutos diezgan pacilāta, EK, protams, drīzāk sagrauta. Dāmas no "Martas" centra bija pat visai apmierinātas, līgumu nelauza, iedeva līdzi dažus ēdiena iesmiņus no galda, kā arī pieskatīt vienu Deinata fotku. Kad viņas teica, ka decembrī varētu mazliet pārstrukturizēt un atkārtot, dzirdēju, kā šausmās nošķīst stikli EK smadzenēs.

Šļurinot iekšā vīnu, iepazināmies ar konspiratīvi noskaņotu kundzi, kura apgalvoja, ka Rēzeknes slimnīcā pēc zemiskā kapitāldaļu turētāja pavēles visi rentgeni uzrāda, ka cilvēki ir veseli, lai gan tā nav. Busiņā turpinājām šļurināt vīnu no veikala - arī dāma no "Martas" neatteicās iemalkot pa taisno no kakliņa. Nebijām vienisprātis, kā jārisina prostitūcijas jautājums, jo mēs paŗstāvējām liberāļu flangu, piedāvājot to tomēr legalizēt, bet viņa - utopistus - , kas vēlas to pilnībā izskaust. Paskatījāmies sniegā uzņemtās fotkas, parunājām par viņas trim vīriešiem un Jēkabpilī šķīrāmies. Tas ir, viņa izkāpa, bet mēs traucāmies uz Rīgu, kur apmēram Ķengaraga rajonā šoferes kundze uzzināja, ka pie viņas mājas nospertas riepas. Šī uzreiz meta busiņu apkārt, pagalmā dzinās pakaļ kaut kādiem kēksiem, es biju samiegojusies un neaptēsta, bet gatava gulties zemē, ja sāksies apšaude. Tomēr nenācās atdot dzīvību šoferes kaimiņa riepu dēļ. Tas ir ideāli.
 
 
23 Novembris 2015 @ 15:33
Uzstāšanās  
Esmu pamanījusi, ka man publisku uzstāšanās situāciju laikā uztraukumu nereti nomaina smadzeņu paziņojums: "Anete, mums apnika, gribam iet prom".
 
 
23 Novembris 2015 @ 12:34
Sieviešu centri  
Šorīt ar EK devāmies uz Rēzekni, lai darītu stendapu par tēmu "sieviešu tiesības/līdztiesība/vardarbība". Jau pārrunās par šo stendapu negāja viegli - centrs "Marta" draudēja lauzt vēl neparakstītu līgumu pirms vispār bijām iešļurinājušas pirmo kafijas malku. Mazs, šķietami intrigu pilns birojs ar pāris stereotipu saēstām sievietēm. Tomēr beigās izcīnijām savu - drīkstam stāstīt tādus jokus, kādus vēlamies. Tuvojoties šim notikumam, noskaņojums gan kļuva arvien nelāgāks.

Kulminācija tika sasniegta šorīt. Septiņos no rīta mums pakaļ piebrauca nošņurcis busiņš, kurā praktiski nebija apkures. Abas mašīnā esošās sievietes visu ceļu nodarbojās ar, tā teikt, poētikas saskatīšanu ikdienas sīkumos. Jau ceļa sākumā tika pārrunāts, kur labāk iedzert kafiju - Liepkalnos vai Statoil. Arguments pret Liepkalniem bija tur esošā maksas tualete. Pēc Liepkalnu apmeklējuma tika pārrunāts, kā īsti garšoja mēles salāti, vai tur bija olas, vai tās bija vistu vai tomēr cūku mēles, un vai nevajadzētu šādus salātus pagatavot uz svētkiem. Atgriežoties mašīnā, tika izteikta sajūsma par to, ka beidzot esam pamodušās. Šai sievietei par to esot "patiess prieks", nebija gan skaidrs, ko mums kopīgi ar šo pamošanās situāciju tagad iesākt. Nedaudz parunājām arī savā starpā. Sieviete, kuras svārkiem, kā izteicās EK, bija kapuce, nezināja, kas ir "Spēlmaņu nakts", bet norādīja, ka EK noteikti šeit būs foršāks vakars nekā tur. Viņa arī izteica cerību, ka vakarā uz šo stendapu vispār kāds atnāks, jo uz vienu no dienas darbnīcām esot pieteikušies četri cilvēki.

Neilgi pirms Rēzeknes abas izkāpa fotogrāfēties šosejas malā ar pirmo sniegu. Mašīnā vairākkārt tika pārrunāts, cik laba ir telefona kamera, kā arī izteikta liela nožēla, ka bildes feisbukā nav paspējušas iepostot pirms otra centra busiņa, kas dodas uz Latgali. Tad tika izteikta skaudība, cik gan ērti mums šajā busiņā būs izgulties atpakaļceļā - tad vecene ar kapuci uz svārkiem kāps ārā, tāpēc tur būs nevis astoņas, bet deviņas brīvas vietas. Domāju, ka šo papildus brīvo telpu spēšu izmantot, vien sadaloties gabalos.

Stendaps vēl tikai priekšā.
 
 
22 Novembris 2015 @ 16:02
Pankūkas  
Vēl es mēģināju cept plānās pankūkas. Luīze mani mierināja, sakot, ka pirmā pankūka sanāk tikai vecmammām, tas jāpieņem. Bet man daudz maz skaista paskata sanāca tikai fakin' pēdējā. Vienu es mēģināju apgriezt, uzmetot gaisā, izdevās gandrīz tikpat nesmuka kā pirmā, par kuru J.J. apvaicājās: "Kas ir tas?".
 
 
22 Novembris 2015 @ 15:56
Izlikšanās  
Nāku iekšā istabā, redzu - J.J. datorā skatās kaut kādu tizlu krievu bojeviku. Pamanot manu ierašanos, viņš zibenīgi pārslēdzas uz programmu "word" un izliekas, ka smagi strādā. Normāli.