17 Jūlijs 2018 @ 09:29
Lūpenes  
Man vajag uzdāvināt draudzenei krutu lūpeni. Kur cilvēki tādas pērk? Internets vairs nav opcija, nepaspēs atnākt.
 
 
10 Jūlijs 2018 @ 16:55
Ak, klienti  
Koncepts: "mērīties ar krāniņiem", taču bez jokiem zem jostasvietas.
 
 
08 Jūlijs 2018 @ 03:10
Liriska atkāpe  
Šonakt, neko ļaunu nedomādama, čiloju ar tēti līdz kādā brīdī tieku informēta, ka šonakt Viesturdārzā kaut kādi pajoļi boksējas. Jau paspēju mazliet sašust, bet tad saņemu divus īsus video no šī pasākuma, un man tik ļoti uzvārās asinis, ka nolemju mest kautrību pie malas un pastāstīt, kāpēc šī pasākuma dalībnieki un apmeklētāji ir lohi.

Pirmkārt, pasākums notiekot 2x3 formātā - divi raundi trīs minūšu garumā. Formāts, ko izmanto vīriešu amatieru bokseri, ir 3x3. Boksā amatierus no profesionāļiem neatšķir tik daudz krutums, cik mērķtiecība un visādi merkantili apsvērumi. Respektīvi, krietni vienkāršāk ir pārkvalificēties no amatieru boksera par profesionāli, nekā no amatieru futbolista par profesionāli. Tas nozīmē, ka lielākoties amatieru bokseri nav neapdāvināti pajoļi, kuri neko nejēdz - arī viņi dabū licenci, daudz trenējas un krāj savas cīņas. Sieviešu profesionālajā boksā, lai arī raundu skaits, protams, ir lielāks, to garums ir 2 minūtes.

Es tur nebiju, bet no video redzētā lēšu, ka vairums no tiem cilvēkiem diez vai ir vispār gatavojušies. Trīs fucking minūtes! Varbūt tas neizklausās daudz, bet tas ir aptuvens mūžības garums, ja šajā laika sprīdī tev kāds močī pa galvu. Otrajā raundā viņi tāpat droši vien izskatās kā apbliezušies plāceņi, kas mēģina apskauties, jo tev nevar būt nepieciešamā stamina, ja neesi tam kaut drusku adekvāti gatavojies. Uz adrenalīnu ilgi nevar izbraukt.

Vislielākais risks gūt savainojumus boksā ir tajos gadījumos, kad boksējas iesācēji ar neadekvātu bravado - šajā konkrētājā gadījumā visticamāk tādi ir visi iesaistītie (jo es gribu ticēt, ka sevi cienošs amatieris nepiedalītos tādos mākslas perfomances settingos, no kuriem viss vēstī tikai par tupumu, nevis par labu prikolu). Ne velti iesācēji vienmēr savos pirmajos sparringos ir pret pieredzējušākiem bokseriem, nevis močī savā starpā - tādā veidā tiek mazināts risks, ka iesācējs sev vai otram nodarīs kaitējumu.

Video redzams, ka dalībnieki velk cimdus un galvas aizsargus. Par galvassargiem diskusija joprojām tiek risināta, un tur domas dalās. Par cimdiem diskusiju vēlos risināt es toties - pirmkārt, mani interesē, vai zem tiem cimdiem vispār ir arī nosaitētas rokas. Otrkārt, cimda esamība šķietami mazina iespēju satraumēt roku un arī mazāk sāp, ja ar cimdotu roku dabū pa galvu - tā ir. Ja cimda nav un tu trāpi pareizi, tad oponents visticamāk paliks ar mežģītu žokli vai izsistu zobu. Ja trāpi nepareizi, visticamāk salauzīsi roku. Cimda esamība arī mazliet sabremzē ātrumu. Ja tie pajoļi močītos bez cimdiem, pie traumām visticamāk tiktu ātri un efektīvi, tādejādi ātri pārtraucot to bezpriģelu. Tomēr, ja kāds tev ilgstoši močī (un jā, trīs minūtes ir ilgstoši) ar cimdotu roku, tur var atraut cita rakstura traumas - teiksim, smadzeņu satricinājumu.

Vai kāds tur vispār pievērsa uzmanību dalībnieku svaram? Pat ja tie ir netrenēti plāceņi, daži kilogrami šur vai tur tomēr var spēlēt diezgan nozīmīgu lomu. Visdebīlākais ir tas, ka man pat nav tā "eugh, bokss fuj" retorika, pat vēl trakāk - es pat mazliet nojaušu, kāpēc tie, kas piedalās, var pavilkties uz tādu - lai arī debīlu, bet tomēr - adrenalīnu. Ko es tiešām nevaru saprast gan, ir tie, kas bauro gar malām un uzmundrina. Ja nebūtu to skatītāju, tad arī paši dalībnieki visticamāk uz tādu huiņu nemaz nepavilktos, jo nebūtu jau kam izrādīt savu prikolīgi cinisko bravado.

Protams, protams - daudzi labi atmiņu materiāli, kas sākas ar vārdiem "bļe, kā mēs toreiz", cieši saistās ar absolūtu veselā saprāta trūkumu un pašdestruktīvām nosliecēm - tur mute ciet, - bet šis ir kaut kas tik grandiozi idiotisks, ka es nespēju nebūt šokā. Bokss ir zajebis sporta veids, nepārprotiet, bet tikai ar nosacījumu, ka to nepraktizē lohi. Es ceru, ka šī nakts beigsies bez paliekošām traumām (jo tajā viģikā, ko redzēju, džeks bēšos šortos pilnīgi noteikti no boksa nerubīja vispār neko - plika bravūra stadjika cienīgā mahačā) un ceru, ka atbalstītājiem par sevi rītdien būs mazliet kauns (es zinu, ka nebūs).