23 Oktobris 2016 @ 13:39
 
 photo f2da1f9f-2574-4acb-a042-5e9bcad6fde4.jpg

Ulvis un Ritvars @ Difūzija, raidījuma ieraksts klausāms šeit.
 
 
22 Oktobris 2016 @ 11:38
Par Raudsepu un Dilanu  
Šorīt lasīju žurnālu "Ir", kur Pauls Raudseps savā slejā bija nolēmis pievērsties literatūrai un apskatīt Boba Dilana "Nobela" balvas saņemšanu. Man nav žēl, lai viņam tiek. Ne Raudsepam, bet Dilanam. Raudsepam es silti ieteiktu par literatūru vairs nerakstīt. Sevišķi manu harmonisko kafijas baudīšanu kā darvas piles izčakarēja šie divi teikumi: "Tā ir atsājusi neizdzēšamu ietekmi uz tūkstošiem citu rakstnieku un dzejnieku. Pats svarīgākais, viņa vārdi atkal un atkal izceļ klausītāju no ikdienas un aiznes viņu iztēles pasaulē, kura šķiet dziļāka, piesātinātāka par taustāmo dzīvi, un kuras radīšana ir jebkuras patiesas literatūras īstais mērķis."

Pirmkārt, kāpēc ir jāraksta tik banāls sūds. Otrkārt, es gribētu, lai Raudseps nosauc vismaz dažus simtus rakstnieku, kurus Dilans ir vērā ņemami ietekmējis. Šajā sakarā starp mani un JJ izcēlās neliela viedokļu sadursme. Sākumā mēs uzsākām strīdu par to, vai "Nobela" balvu drīzāk būtu jāpiešķir Hemingvejam vai Rainim. Superstāram vai neatzītam, bet, saprotams, ģeniālam sērdieniem pasaules literatūras kontekstā. Te gan gudri netikām, jo vikipēdija apliecina, ka "Nobela" prēmijas piešķir gan hemingvejiem, gan raiņiem. Es jau teicu, man nav žēl, ka Dilanam tā balva. Tomēr, lai piešķiltu diskusijai uguni, lūdzu JJ, kurš bija uzņēmies Dilana aizstāvja lomu, Raudsepa vietā nosaukt vismaz pārīti rakstnieku, kuru daiļradi viņš ietekmējis. "Keruaks," teica JJ. Es ātri sagūglēju, ka Keruaks miris 1969. gadā, kad Bobs Dilans droši vien vēl nebija atklājis mutes harmonikas. Kāda tur ietekme! JJ saguma, bužināja matus, saspringti domāja, bet pie atbildes tā arī nenonāca.

The answer, my friend, is blowin' in the wind. The answer is blowin' in the wind.
 
 
16 Oktobris 2016 @ 15:16
Difūzija - Gatis Ziema  
Pagājušajā nedēļā Gatis Ziema paguva atnākt ciemos un pastāstīt par lietām, kuras jau sen interesēja. Raidījums "Difūzija" klausāms šeit.
 
 
15 Oktobris 2016 @ 13:00
Pļavniekos  
Noskaidroju, ka nākamo poti pret trakumsērgu var saņemt praktiski jebkurā medicīnas iestādē. Tā kā braucu pie tēta pēc kaķa, nolēmu ērtības labad šo procedūru veikt Pļavnieku poliklīnikā jeb veselības centrā "Pļavnieki". Pieklauvēju pie vakcinācijas kabineta 1. stāvā, tur man teica, ka šo poti veicot ķirurgs 5. stāvā. Tomēr vakcinācijas sieviete rekomendēja pirms tam izstāvēt rindu pie reģistratūras, lai noskaidrotu, vai ķirurgs vēl ir savā darbavietā. Reģistratūrā man teica: "Trakumsērga? Pie ķirurga? Nu tad ejiet pie ķirurga, 510. kabinets".

Aizeju līdz šim kabinetam, tur tiešām rakstīts "Ķirurgs", noskaidroju, kurš rindā pēdējais, sagaidu savu kārtu. Ieeju pie "ķirurga", izstāstu, ka mani pēc potes atsūtīja pie viņa, uz ko saņemu dusmīgu atbildi: "Ko jūs no manis gribat? Es vispār esmu proktologs. Jums jāiet uz vakcinācijas kabinetu". Es vēlreiz paskaidroju, ka mani šeit atsūtīja sieviete no vakcinācijas kabineta, uz ko viņš man otrreiz atbild, ka ir proktologs. Man ir apnicis, nolemju poti saņemt citur, izsaku kādu nievājošu piezīmi par šo iestādi un dodos prom. Tajā brīdī māsiņa (mans pieņēmums par viņas profesiju) attopas un krieviski saka: "Vispār tas laikam bija jādara mums!" Tā nu viņa dodas pie ledusskapja, konstatē, ka vakcīnas tur nav, ņem mani aiz rokas, un mēs kopā nobraucam uz 1. stāvu. Tur mēs paņemam vakcīnu, braucam atkal atpakaļ, liftā es mēģinu salasīt uz kastītes viņas rokās, vai tā tiešām ir īstā vakcīna. 5. stāva ķirurga-proktologa kabinetā viņa man to iešpricē, esmu brīva. Kopš mana ierašanās brīža pagājusi pusotra stunda.
 
 
13 Oktobris 2016 @ 22:17
 
Rīt andergraundā divi svarīgi notikumi. Židrūnam iznāk albums un Ādmiņu ielā notiek izlases sumināšanas koncerts. Pēc tam, protams, afterītis Aleponijā. 

 
 
12 Oktobris 2016 @ 10:31
Trauma  
Gruzijā baroju tievos sunīšus uz ielas ar cīsiņiem, un viens bija tik izsalcis, ka izrāva man to no rokas, uzplēšot arī pirksta ādu. Es to uztvēru vēsā mierā, tomēr tuvie cilvēki piespieda doties uz potēšanos pret trakumsērgu un stingumkrampjiem. Rezultātā sešas potes dažādās ķermeņa vietās, Rīgā būs jāiet to visu atkārtot vēl piecreiz. Pusotrs mēnesis bez alkohola! Tā kā dažiem te tādā veidā izdevies krietni samazināt svaru, paskatīsimies, cik kilogramu nometīšu es. Vismaz kāda intriga.