27 Maijs 2016 @ 09:20
Balons  
Kaķēns iemācījies aiz striķīša vadāt pa dzīvokli apkārt balonu. Sēdi pie datora, spēlē tetri, te pēkšņi pārņem baisas trīsas - kāds cilvēka augumā nāk iekšā istabā. Bet, nē, viltus trauksme, tas tikai baloncilvēks.
 
 
19 Maijs 2036 @ 13:46
Corvus Covutalis  
Vienu dienu gājām pa ielu, ieraudzījām, kā 2 vārnas, skaļi lamādamās, uzbrūk trešajai. Tai trešajai jau bija salauzts spārns. Nezinu, par ko sastrīdējušās, bet bija diezgan skaidrs, ka tā trešā vairs ilgi nedzīvos. No sākuma vērojām vārnas no attāluma. Tad nācās sākt kustēties un iet tām garām. Kad bijām piegājuši gana tuvu, lai viņas to pamanītu, visas pēķšņi apstājās, salika rokas gar sāniem, skatījās debesīs un tēloja, ka nekas nav noticis. Visticamāk, ja mēs bargi prasītu, kas te notiek, viņas falsetā teiktu, ka nekas. Kad bijām pagājuši 10 metru, kautiņš sākās ar jaunu sparu.

Šodien pasniegšu lekciju par to, kā un kāpēc pateikt NĒ. Tas ir vissvarīgākais vārds jebkurā valodā.
 
 
18 Maijs 2016 @ 10:39
Piezīmes  
Vakar atzīmējām Norvēģijas neatkarību, dodoties gājienā no Melngalvju nama līdz Lielajai Ģildei, kur nobaudījām lasi un dažas uzrunas norvēģu valodā. Pēc tam devāmies uz Latgales reģiona pārstāvniecību Torņa ielā, kur bija grāmatas "Zalta tesmini" prezentācija. Visi sēdēja pie ar gaļu nokrauta apaļa galda, runāja, protams, latgaliski un pa apli no vienas kruškas cienāja ar šmakovku. Braucot mājās, autobusā mums pretī sēdēja divas pusaudzes, pēc skata apmēram tādas, kas atgriežas no kādas agras ballītes vai vismaz ģitārspēles kursiem. Taču nekā - visu ceļu runāja par Dievu. Viena teica, ka negrib nonākt ellē, jo tur būs jāberž podi. Šorīt no rīta JJ tik ļoti gribēja vilkt kaut kādu īpašu metālistu krekliņu, kas bija svaigi izmazgājies, ka žāvēja to ar fēnu. Tas viss no manis.