krēpjlācis [entries|archive|friends|userinfo]
krēpjlācis

[ userinfo | sc userinfo ]
[ archive | journal archive ]

Pozitīvusiņa labākie notikumi [Jul. 19th, 2016|11:26 pm]
[Tags|, , ]
[music |Darkthrone - Triumphant Gleam]

Grimes - lielisks koncerts, varēju nedaudz atbrīvoties no saspringuma, kropļojošā anxiety un padejot / palēkāt. Blakus man arī dejoja tāds new age čalis, mēdzām saskatīties un kopīgi paveipot. Protams, nebija veco, psihodēlisko, vičhausīgo gabalu, toties no "Visions" bija "Oblivion", "Genesis" (nedaudz pārveidotas) un totāli pārveidota "Be a body". Pārējais viss bija no jaunajiem, kā arī kaut kāds neizprotams repa gabals krieviski. Jaunie jau ir tāda brutālāka deju mūzika, ko gan labi pabildina Klēras maigā balss, kā arī new age / anime / crazy dance šovam tīri labi tas gāja klāt. Bija pārstāvētas visas rases - baltā bekvokāliste / dejotāja, aziātu dejotāja un melnā dejotāja, kas brīžiem izpildīja arī mākslas vingrošanas tipa trikus. Starp dziesmām Grimes kaut ko ļoti ātri stāstīja par dziesmām, ik pa brīdim piemetinot to, ka viņai jau slikti sanāk runāt. Dziesmu beigās viņa tēloja apjukumu par to, visi aplaudē, kliedz, visiem patīk. Nedaudz kaifu gan nosita Rudaka teiktais, ka šis šovs ir iestudēts pat līdz uzrunām publikai, viss tas pats ir bijis Polijas Open'er festivālā. Arī viņas smieklīgie 'prrrrra' un 'trraatatatata' izsaukumi. Bet bija lieliski jebkurā gadījumā, publika lēkāja un ārdījas diezgan monstrozi, turklāt bija jūtama tāda vienotības un draudzības aura, kas nenotiek bieži. Man patika pat klasiskās Positivus meitenītes (pazīmes - matos vai nu puķu kronītis, vai nu feikās puķes, vai arī pseidoindiāns ar putnu spalvām matos). Uz milzīgo saukšanu atpakaļ, protams, Grimes nereaģēja, un jau pēc īsa brīža tika transportēta prom no Nordea skatuves. Forši arī tas, ka vienā koncerta brīdī viņa pajautāja 'Do you guys speak English? Oh, ok, sorry, sorry!'

Air - četri vīri baltā, kuru baltās unformas gan varēja būt pilnīgi vienādas. Pēc sēdēšanas ērtajos VIP zonas krēslos, lai atgūtu energoresursus, uz koncertu ierados kādu ~minūti pirms tā sākuma, tomēr, tā kā tas nebija pārmērīgi apmeklēts, vai arī vismaz cilvēki nelūkoja tikt pašā priekšā, dabūju stāvēt pirmajā rindā. Aiz vīriem ekrāni, kas feidiņos mainīja krāsas, nedaudz citplanētīgs skatuves iekārtojums, estētiski viss ļoti atbilstoši. Skanējums bija profesionāls, bet šeit ļoti izskatījas, ka tiek vienkārši 'atspēlēts'. Nedaudzās sazināšanās ar publiku, protams, notika robota balsī. Tomēr elektroniķi. Lielākajam hitam no mana mīļākā viņu veikuma "The Virgin Suicides" - "Playground love" nebija vokāla, tas tika aizvietots ar ne pārāk labi skanošu siņķiku, kas sagādāja lielāko vilšanos. Pārējos gabalos gan pārsvarā dziedāja / svilpoja / dūca Nikolas Godins, un viņa sejas izteiksmes bija pārsteidzoši tukšas. Instrumentu viņš mainīja uz katru otro gabalu - sabija ģitāra, akustiskā ģitāra, basģitāra, bandžo. Šķiet, ka vienā brīdī viņš teica arī 'spasiba'. Žans Dinkels arī vokalizēja, piemēram, hitu "Sexy boy", kas arī ļoti labi izdevās. Papildus sintezatoristam varēja nebūt tās tizlās baltās kepkas, bundzinieks izskatījās pēc normāla baltā metālista. Par iespēju viņus redzēt nesūdzos - tomēr jaunībā "The Virgin Suicides" bija man tuva un nozīmīga filma, turklāt viņu mūzika ir interesanta un estētiski tīra elektronika. Tomēr nepameta sajūta par to, ka viņi īpaši nopietni Latviju neuztver.

Mercury Rev - par šo grupu JD teica, ka vēl 80tajos viņu būtu interesējis to redzēt, bet varbūt ne tagad. Tomēr man bija interesanti viņus noskatīties - tīri labs psihodēliskais progresīvais roks ar ļoti episkiem momentiem. Laba siņķiku spēle, izskatīgs ģitārists saulesbrillēs, kas taisīja visādas krutās pozas, kā arī supergejisks vokālists, kas nedaudz izskatījas pēc tāda mīlīga žurkulēna, ar nogliterotu bārdu un absolūti nepārspējamām pozām un sejas izteiksmēm. Īpaši mīlīgs bia moments, kad viņš ar sapluinītu vijoles lociņu spēlēja zāģi. Kopumā tika panākts ārpasauliskais fīlings, tāds nedaudz fantasy vilnis. Sintezators piedeva tieši to, ko grupai vajag.

Choir of Young Believers - jauki zēni no Dānijas, kuru vokālists bija īpaši izcils - tērpies kediņās, džinsu biksiņās, kurās sabāzta veste, ar dzelteni krāsotiem matiem, viņa izskats atbilda tam, ko un kā viņš dziedāja - smalka, augsta balss, brīžiem enģeliskās vibrācijās. Varēja just, ka viņš tiešām ir no ticētājiem. Viņš arī veiksmīgi paguva smēķēt parastās cigaretes - turpinot dziedāt un spēlēt elektrisko ģitāru. Tātad ievelkot dūmu tikai rūpīgi izkalkulētās pauzēs. Grupā bija arī vismaz divi sintezatoristi, kas piešķīra sapņaino efektu. Šis labs video - https://www.youtube.com/watch?v=NLvvYmAwcnY

Skyforger - tādu ugāru tajā Palladium skatuvē nebiju gaidījis. Izskatījās, ka arī daudzas no meitenēm ar puķu vainagiem un putnu spalviņām bija pavilkušās uz Skyforger, dažas no viņām draugi bija pacēluši uz pleciem, lai tās varētu izbaudīt Latvijas populārāko metālistu tautiskos stāvos. Spēlēja daudzus vecos hitus - "Sešas ārprāta dienas" (1916. gada 16. jūlijā arī bija sākušās tās 1. pasaules kara ārprāta dienas, par kurām ir runa dziesmā / koncerts arī notika 16. jūlijā, tāpēc Pēterim bija uz ko atsaukties), "Gada īsākā nakts", "Migla migla, rasa rasa". No jaunā albuma forši nospēlēja "Rāmava". Skanēja labi, publika bija ļoti aktīva, tā jau prieks, ka arī šajā festivālā viņi savāc tik daudz apmeklētāju. Beigās pēc 'skaifordžer, skaifordžer' atnāca atpakaļ un nospēlēja vienu tīro folka gabalu, daudzi dziedāja līdzi. Jaunais bundzinieks izrādījās viens no senajiem cīņu biedriem, ar pienākumiem tika galā ļoti veiksmīgi. Pētris likās ļoti high-spirited. Kā arī man patīk tas, ka Latvijas populārākā metāla grupa vismaz daļēji spēlē blekmetālu.

Gas of Latvia - lieliska uzstāšanās Dabas koncertzālē, ļoti laba skaņa, Andžonis ļoti labi vokalizēja, Ķirse arī, čells tam visam arī labi piegāja klāt. Andžonim arī uz konci bija baigais draivs pienācis klāt. Kustinoša, drūma elektronika, teksti uz beigām kļuva arvien depresīvāki, kā arī vējš pūta arvien stiprāk. Bija arī novākusies tāda vecā Skaņu Meža publika. Zanes Raudiņas video arī ļoti labi iederējās, it sevišķi jāuzteic video gabalam "Sala" - https://vimeo.com/110701167

Ozols - man šķiet, ka reperim būtiskākais laikam ir intonācija, patīkama teksta norunāšana. Tas intensīvais, dzēlīgais tonis mani izbesīja momentā, tāpēc aizgāju prom.

Iggy Pop - man ļoti patīk albums Avenue B, kas veltīts tam, kā viņš šķiras no kādas par sevi krieni jaunākas draudzenes. Viņš dusmojies uz viņu par to, ka viņa lasa Cosmopolitan, bet patiesībā viņam būtu bijis jālepojas ar viņu. Šeit, protams, nebija šo melanholisko dziesmiņu, bet gan klasiskais Igija repertuārs, kura iesākumu noklausījos. Nebija slikti, Igijs, protams, izskatās labi, tas ķermenis kaut kādā ziņā ir mākslas darbs. Tomēr mani kaut kā neuzrunā, tās visas dziesmas liekas diezgan vienādas. Tāpēc pierunāju Rudaku, ka vajadzētu iet uz mašīnu savlaicīgi, lai nebūtu 2h jāgaida sastrēgumā. Tad nu arī pa ekstrēmo miglu braucām atpakaļ uz Rīgu, runājot par apziņas stāvokļu maiņām.

Dzelzs Vilks - lai gan mājās klausītos tikai "Mirušās Kaijas", kas, protams, vairs netiek spēlētas, dzīvajā viņu uzstāšanās ir tīri forši vērot gan J. Kaukuļa izdarību dēļ, gan arī tāpēc, ka skanējums ir tīri labs un viņi ir atraktīvi, sapulcē absolūti dažāda vecuma un paskata cilvēkus. Ne velti viņu galvenais tags last.fm ir LATVIAN ROCK.

Charles Bradley - ļoti sirsnīgs vīrs ar interesantu biogrāfiju, spēlē pat nedaudz eksperimentālu džezu. Spēcīga balss, forši kliedza. Daudz dziesmu par grūtībām, par sievietēm, kas pametušas. Sāpe ir. Daudz atzinās visiem mīlestībā. Tas jau labi. Pēc koncerta gāja pa vienam apskaut visu pirmo rindu un parunāt ar bērneļiem, tas bija mīļi. Beigās apskāva arī Ralfu Eilandu, kura bigbendu ar Marčiku klausījāmies sēžot festivāla blekmetālīgākajā vietā starp kokiem pie pludmales. Viņa dziesmas "Revelation" laikā jūrā iespīdēja ļoti spoža saule, kā arī kāds vīrs staigāja pa jūras virsu (nu labi, bija uzkāpis uz akmens). Dievs tomēr ir!

Redzēju vēl šo to, bet vai nu slinkums rakstīt, vai arī vienkārši garlaicīgs poproks. Ēdiens un dzērieni superdārgi, labi vismaz, ka vipiņi varēja dabūt ūdeni par brīvu, jo, protams, nedrīkst ienest nekādu šķidrumu vai ēdienu - kapitālisma triumfs. Patika arī vēja sūkņa akcija. Tā kā nācās palikt telšu pilsētiņā un menedžēt tehnikas nosūtīšanu uz Rīgu, jo tur to nevarēju atstāt, tad piedzīvoju arī tās lieliskumu. No rīta, kad pamodos, pirmā saruna, ko dzirdēju, bija "Riktīgi sāp viss, vai nu, bļe, vakar kaut kur nopisos, vai arī, bļe, pa nakti kāds ir baigi uzdarbojies". Daudz dzirdēju arī igauņu valodu, tātad šie tur arī brauc. Svētdienas rīts bija traks un vējains, ik pa laikam smidzināja lietus, kas varēja arī izpalikt. Tas, ka cilvēki ir cūkaiņi, ir jau sen zināms, bet redzot tos telšu pilsētiņas pārpalikumus, tas apstiprinās katru reizi no jauna. Man patika meklēt Grimes fanes, bet tādu tipisko, atšķirīgo tur tomēr bija maz. Savukārt, kad uzliekoties savā spriedzē būvēju telti, man garām gāja tāds vidusskolas mačo džeku vaifbīteru kreklos buliju bars, kas rādīja uz mani ar pirkstu un sauca "O! Haha! Reku blondais, bļe!"
link3 comments|post comment

[Jul. 15th, 2016|03:36 pm]
kas ies uz Grimes?
link3 comments|post comment

Ziedošanās citu labā / Altruisma tests [Jul. 14th, 2016|10:27 am]
[Tags|, , , , ]
[music |Joy Division - Disorder ]

Poll #20770 Ziedošanās.
Open to: All, results viewable to: All

Kas ir augstākais, ko tu būtu gatavs darīt manā labā / lai man palīdzētu?

View Answers

Atdot savus pēdējos 5 centus, lai palīdzētu man iegādāties kartupeļus
4 (19.0%)

Bēguļot tumšā, noslēpumainā mežā
1 (4.8%)

Stāvēt bangojošas jūras krastā
3 (14.3%)

Cīnīties ar plēsīgu mincīti, kam vidēji asi zobi
3 (14.3%)

Izturēt vairākas dienas sausā, smeldzīgā tuksnesī
0 (0.0%)

Sniegt pirmo medicīnisko palīdzību
1 (4.8%)

Vērot histēriski skaistu saulrietu
1 (4.8%)

Noslēgt slepenu darījumu ar Sātanu
5 (23.8%)

Atdot man savu vienīgo datorpeli
3 (14.3%)

Lauzties ar Lāčplēsi
0 (0.0%)

link6 comments|post comment

aia [Jul. 13th, 2016|01:03 am]
[music |Tomahawk - Mayday]

man ir interneta atkarība
linkpost comment

impulsi [Jul. 12th, 2016|12:01 pm]
[Tags|, ]
[music |Joy Division - Disorder ]

man beidzot iepatikās Joy Division. labprāt aizietu uz kādu koncertu. bet laikam nesanāks.
link2 comments|post comment

[Jul. 8th, 2016|06:46 pm]
katru reizi, kad sākas tās divas brīvdienas, es galvā redzu tās jau beidzamies.
link1 comment|post comment

[Jul. 6th, 2016|10:01 pm]
lūk, viena no problēmām - pārāk daudz jāraksta visādas atskaites, jāpēta visādas sekas, jāanalizē. es gribētu vienkārši dzīvot. daudz vienkāršāk un nepiespiestāk. vēl man nepatīk tas, ka vienmēr jāslēdz durvis. kāpēc kādam vajadzētu iet manā dzīvoklī? pilnīgs sviests. toties man patīk oolong tēja.
link3 comments|post comment

[Jul. 6th, 2016|09:22 pm]
it kā gribas dzīvot, it kā tomēr nē, it kā tomēr jā, it kā tomēr...
link1 comment|post comment

[Jul. 6th, 2016|09:21 pm]
[music |Placebo - Come home]

ko vēl varētu izdarīt pret to ģeneralizēto trauxmi?
link4 comments|post comment

2012 [Jul. 6th, 2016|08:16 pm]
[Tags|]

153 vāveres skrien pāri ceļam
neviens vēl nav izmazgājis veļu
tagad, draudziņ, ūdens tavos ceļos
līst pāri bērnu priekiem un asrām
ietek kā asas šķembas krevetes sirdī
es nezinu kāpēc es ēdu telefonu
es tieku iesūkts savās kabatās
kalpa bērns, gadsimtiem rūdīts
es esmu tavs karognesējs
kalpojot tēvijai es neēdu snikerus
gruzīnu vaibsti un kotlešu paraugi
manās asinīs slēpjas kauna piles
genocīds ir tikai bārija silicīds
bremzes ieķērušās tavās izsprāgušajās acīs
rotaļu klauni karājas gaisā
līdz atsperes ievelk viņus atpakaļ kastē
kaut kur aiziet pēdējais vilciens
neviens vairs neelpo, neviens vairs neēd pastu
daži mazi putniņi vītero
gailis dzied basu
linkpost comment

[Jul. 6th, 2016|08:06 pm]
[Tags|]

nāk beigu diena
tā tuvojas strauji
nosēžas mākoņi
stāj atvari gaujā
linkpost comment

[Jul. 3rd, 2016|11:23 pm]
[music |The Boys Next Door - The Voice ]

Kā Nika Keiva fanuzēns, izrādās, biju dīvaini palaidis garām to, cik lielisks ir viņa agrīnā projekta "The Boys Next Door" albums "Door, door". Jaunības noskaņas, bet krietni dzīvespriecīgāks par "Nick Cave & The Bad Seeds" agrīno daiļradi. Vasarīgas noskaņas, dejojamas dziesmas, pūšaminstrumentu klātbūtne.

linkpost comment

Kurzemes Dziesmu svētki [Jul. 3rd, 2016|10:54 pm]
[Tags|, , ]
[mood | calm]
[music |Midnight Odyssey - Journey across the stars]

Dziesmu svētki bija grandiozi, nodziedāju visu labi, saspiestību var izturēt, sauli un lietu arī. Jātrenē elpošana, utt. Patika tas, ka programmā bija diezgan dažāda emocionālā spektra dziesmas. Atkal šovasar peldējos pērkona negaisa laikā (šoreiz Ventas rumbā), zem viena no ūdenskritumiem varēja ielīst kā kosmosa raķetes kabīnē un skatīties uz krītošā ūdens distortēto tiltu pār Ventu. Zabadakā palikt joprojām forši, Kuldīga joprojām skaista (Stenderā gan vīri kaujas, bet tomēr jāņem vērā tas, ka latvieši ir emocionāli), galda tenisā smagi pakāsu JD (anxiety, protams, traucē). Šodien peldējām aiz zilajiem karogiem, atkaroju kaijai sarkano kvadrātu. Sabilē saskaitījām 13 čigānus (tas ir labs rādītājs), turpceļā manījām tikai vienu. Tagad man ir pilnīgi skaidrs, ka masu dziedāšanās ir labāk būt visa sastāvdaļai. Vērošana no malas / uzņemšana tomēr nesagādā sociālo piepildījumu. Mīļākais gabals - "Aijā žūžū, lāča bērni (plakanāmi kājiņāmi)". "Lec, saulīte!" beigās kopā ar pērkona negaisu arī bija jauki. Sabiles ābolu vīns tīri labs, šoreiz arī kārtīgi novērtēju spokaino leļļu pagalmu - tur nu gan daudz izejmateriālu bijis vajadzīgs - apģērbi (tagad ir arī Adventure Time krekls), velosipēdi, rakstāmmašīna, plīts, austiņas, utt. Sklandrauši garšīgi, Kuldīgas īpašā maize arī.
link2 comments|post comment

kāpēc? [Jun. 20th, 2016|08:29 pm]
[Tags|, , ]
[music |Cocorosie - Noah's ark]

kāpēc tieši pie šīs Cocorosie dziesmas nāk tāds raudājiens virsū?
https://www.youtube.com/watch?v=HCk4_edQRlk
link3 comments|post comment

[Jun. 20th, 2016|07:17 pm]
[music |Cocorosie - Noah's ark]

vēroju sevi lēnām izgaistam
link1 comment|post comment

lieki izdevumi [Jun. 13th, 2016|07:06 pm]
[Tags|, , ]
[music |Beck - Devil's Haircut ]

Mani nomāc tas, cik daudz izdevumu rodas no tā, ka cilvēki viens otram neuzticas. Visas tās birokrātu armijas. Visas tās drošības pārbaudes. Sargi, kas vēro novērošanas kameru uzņemto. Policisti un specvienības, kas apsargā futbola čempionātu. Un viņi visi par to saņem algu. Iedomājieties, cik daudz naudas varētu izmantot citiem mērķiem, ja tā nebūtu jāizšķiež šādos pasākumos. Ja nebūtu kaut kādu apčakarētāju, zagļu un teroristu. Bet viņi ir, un viņi turpina rasties. Būtu tik labi, ja to varētu apturēt pašā saknē, ja tādu vispār nebūtu. Tāpat kā slimības. Kam tās vispār ir vajadzīgas? Varbūt tas viss notiek tikai tāpēc, ka cilvēce nav vienojusies par MĒRĶI?
link5 comments|post comment

[Jun. 13th, 2016|06:05 pm]
[Tags|]
[music |Wolf Eyes / Sickness - 47 Polaroids ]

linkpost comment

Yellow Tears [Jun. 12th, 2016|09:11 pm]
[Tags|]
[music |Yellow Tears - Pissing Sorrows]

linkpost comment

[Jun. 2nd, 2016|10:07 am]
[mood |awake]
[music |ielas noizs ]

nu un kāpēc tu nepildi savu pilsoņa pienākumu un neskaties Panorāmu? ai, ai, ai.
linkpost comment

[May. 31st, 2016|10:43 pm]
man šķiet diezgan kaitinoši, kad kaut kādi idioti sauc čomski vai bolderāju par "hipsteru vietu". bič plīz.
link19 comments|post comment

navigation
[ viewing | most recent entries ]
[ go | earlier ]