friends [entries|archive|friends|userinfo]
krēpjlācis

[ userinfo | sc userinfo ]
[ archive | journal archive ]

[Jun. 30th, 2016|11:25 am]

deloveja_kundze
manam šī brīža stāvoklim (tb, saaukstēšanās simptomiem, muguras sāpēm un tam, ka labā pēda ir pietūkusi tā, it kā tur iekodis kāds negants zvērs) ir viena priekšrocība, kas, protams, neatsver to, ka laiku šobrīd pavadu, cenšoties noturēt acis vaļā, nevis priekpilni rukājot. lai nu kā, vakar pēcpusdienā snaudu, lai gūtu spēkus, tad sāku skatīties How to get away with murder, ļ. patīk, it sevišķi tas, cik daudz viņi izmanto IAMX mūziku.

tā, lūk, vienīgā priekšrocība, pastrādāt ir ļoti grūti, ēdienu pērku lielveikalos līdzņemšanai, jo nav spēciņu stāvēt pie plīts, bet vismaz vakar bija laiks skatīties visādus seriālus.
linkpost comment

viss ir redzams [Jun. 30th, 2016|12:23 am]

krishjaanis
Lūk, man piesekoja biedrs, cibas lietotājs "intenormal", īstenībā nezinu, varbūt man baidīties. Jo spriežot no viņa interneta uzvedības, viņš visnotaļ sliecas iedalīties tajā interneta kastā, grupējumā, kuriem nebūtu nekādas problēmas vākt par kādu kompromātu, un pie kāda asāka izteikuma vērsties drošības policijā. Vārdu sakot, tie ir nestabilie safe space tipi (ar kuriem internetā karus ved alt-right, Lauren Southern, rooshv, Return of Kings, viens 4chan segments, utt), par "intenormal" precīzi nezinu, izsaku tikai spekulācijas. Piemēram, ja es būtu zviedrs, varu pateikt jau uzreiz priekšā, es balsotu par Sverigedemokraterna, kas šīs grupas skatījumā ir "fašistiska" (lai vai kas tas būtu, sevišķi Zviedrijā, ha ha) partija, kaut gan īstenībā, manuprāt, sevišķi ja salīdzini ar LV un šo reģionu, tāda mēreni centriska partija, kura vienkārši ir uztraukusies par vienas burvīgas, nedaudz apmaldījušās valsts nākotni. Esmu bišku bažīgs, jo paskatieties kaut vai feisbukā Sverigedemokraterna lapu, tur "intenormal" tipa komentētāji ik pa laikam nāk klajā ar saviem fašists bū, rasists bē atzīmējumiem. Tā kā esmu skeptiski noskaņots pret ANO, "intenormal" darbadevēju, un pavisam skeptiski noskaņots pret ES, tad varbūt vajadzētu bažīties. "Veidenbaumu" kāds savulaik taču nosūdzēja drošības policijai, o, un es to komunistu-diletantu kantori tiešām neciešu. Tā, ka nekas nav izslēgts. Vispār, jādzīvo ar mazāk bailēm un vairāk ticību. Brexits, against all odds, bija tīrs ticības iznākums.
link6 comments|post comment

[Jun. 30th, 2016|12:02 am]

krishjaanis
Ja nojauktu Pļavniekus (estētiski viena no nebaudāmākajām mītnes vietām, nojaucot nekas nebūtu zaudēts, nulle pienesuma), vismaz pusi varētu izmitināt un apbūvēt atlikušajos Mārupes zemes pleķos.
Lai gan nepārbāztība un decentralizēta apbūve arī ir viennozīmīga kvalitāte. Paskatieties uz Tērvetes novadu, strukturāli ģeniāls novads, kontrasts un uzlabojums ir sevišķi jūtams, ja dodies virzienā no Lietuvas caur Žagari (pārsvarā tukši lauki, populācija centralizēta lielāka izmēra ciemos, mājas kopā), tad piepeši izkliedēta, kultivēta, apmitināta vide, apbūve, policentrisms, gana vietas katram, kur izvērsties. Pansionāts vienā meža galā, sociālais centrs pavisam kur citur, tūristu vieta kaut kur pa vidu, baznīcas arī pamīšus, skola kaut kur citur muižā, vārdu sakot, nekā sabāzta, savilkta, saspiesta. Telpiskums.
linkpost comment

[Jun. 29th, 2016|08:33 pm]

krishjaanis
Vispār, es pa šīm dienām ļoti noguru no cibas. Man ir jāved paralēla diskusija ar vismaz 10+ kritiski noskaņotiem lietotājiem, katru jāmēģina pārliecināt par lietām, kurās iebrauc tikai true believeri, eh, tas var nogurdināt. Pēc tam uzrakstīšu par Feijerābendu, par dažām paradigmu maiņas, laukuma izkarošanas metodēm.
Lūk, ko nozīmē, ja izšķiries par bezkompromisa, beznosacījumu (t.i., trakāko) variantu.
link8 comments|post comment

[Jun. 29th, 2016|07:43 pm]

krishjaanis
Manufacturing of consent: http://www.breitbart.com/london/2016/06/29/media-ignores-soaring-left-wing-hate-crime-focuses-fewer-far-right-events/

Tendence, kas ievērota cibā, kāpēc kreisajiem nepatīk referendumi, uzsaukumu formātos: http://www.dennisprager.com/why-the-left-hates-referendums/

"First, the left cares about “the people” as much as the Soviet Communist Party cared about the workers. For the left, real people are either political fodder or, when they support the left, useful idiots. (..) Since its beginning, the major, if not only interest the left has had in people is to control them.
That is the reason for the left’s fear and loathing of referendums. Every referendum gives people who are not yet controlled by the left the exceedingly rare opportunity to exercise power. (..)
Brexit represents a ray of optimism. But in the long run, even referendums may not matter. As long as the left controls education and the news and entertainment media, brainwashed populations will vote to destroy their nations and Western civilization in general, as is already happening in the institution most controlled by the left: the university."

Eh, man patīk amerikāņi. Viņi ir tik naivi, joprojām mitoloģiski, viss tik vienkārši. Tieši tas, kas vajadzīgs. Starp citu, man nekad nav bijis problēmu amerikāņiem skaidrot latviešu situāciju, varbūt sākumā neko nezin, bet ātri viss pielec un viss skaidrs, kuri sliktie, kuri labie, kas jādara un entuziasms. Ar eiropiešiem man šādi gadās retāk, ilgāk jāskaidro, un viņiem ir šis mūžīgais "nu jā, tur neko nevar zināt, tur var būt gan tā, gan šitā, nav ne balts, ne melns, nu varbūt tik ļoti nekaitiniet tos krievus, tā draudzīgāk, ja," un vēl tāda noskatīšanās no augšas uz latviešiem vispār. Bet amerikāņiem, cik mācies saskarties, viss šis mazais, dīvainais, savatnīgais, eksotiskais ir tāds "oho, kāds retums, so much history, tas ir jāaizstāv".
linkpost comment

[Jun. 29th, 2016|05:46 pm]

khosmos
[Tags|, , , , ]
[mood |Expedīcija]

Stouneriem varētu būt tāds karmiskais sods kļūt par mušām pēc nāves. High all the time, u know.
Šķiet, ka esam atraduši lielgabalu, bet no dzelzsbetona.
link1 comment|post comment

[Jun. 29th, 2016|04:54 pm]

mis_sarajevo
[Tags|]

Vainagu gatavošanas nodarbības.
linkpost comment

[Jun. 29th, 2016|01:36 pm]

klusais_okeans
cik neizturami slikts ir Simanoviča jaunais albums! Un tie teksti, teksti, kā var sajāt tik lieliskas tekstrades spējas?
link14 comments|post comment

[Jun. 29th, 2016|11:39 am]

khosmos
[Tags|, , ]
[mood |vēl joprojām ar matiem]

Pagājušajā naktī izlēmu kļūt par badass veceni un nogriezu matus ar nazi. Lieki piebilst, ka īsi mati vairs nepatīk, bet lieliski, ka to visu ir iespējams noskaidrot miegā un nav vajadzības meklēt īstu tuteni.
link3 comments|post comment

Popstar: never stop never stopping [Jun. 29th, 2016|11:28 am]

quizer
link7 comments|post comment

dienišķā politekonomiskās informācijas deva no alternatīvajiem medijiem [Jun. 29th, 2016|10:49 am]

krishjaanis
[music |Arvo Pärt - Vater Unser]

Tā kā esmu pieteicis partizānu karu EU, šodien turpinu. Man liekas, viens no galvenajiem Brexit pienesumiem ir tas, ka Brexits notika par spīti visu banķieru, finansistu, ekonomistu, soc-zinātnieku, birženieku utt apokaliptiskajiem draudiem. Skat, ja starptautiskais lielkapitāls sašumējies, tas vien ir signāls, ka solis pareizajā virzienā:

http://www.breitbart.com/london/2016/06/28/soros-brexit-overturned/
http://www.breitbart.com/london/2016/06/28/billionaire-branson-calls-nonbinding-brexit-vote-rejected/

Sorosa izteikumi vispār ir interesanti, var redzēt, ka šoreiz viņš atļaujas vairāk nekā parasti, tātad zināmas rūpes ir. Tas, protams, iet roku rokā ar vietējiem sorosītiem, atcerieties Kažokas "ar EU viss kārtībā, EU visu dara pareizi, tā ir pašas Britānijas vaina" utt. Turklāt jums lieliska iespēja pārliecināties, kā starptautiskajam lielkapitālam reāli nospļauties par politiku, demokrātiju, jebkuru politisko rīcību pakārtojot ekonomiskajam determinismam.
Lūk, ko Soross saka (pilnīgs NWO, ja es būtu sikbojs, šie izteikumu būtu visuzskatāmākais pierādījums tam, ka Soross ir ķirzaka):

"The billionaire also spoke about a recent article he had written, which said ‘Brexit’ made the disintegration of the EU “inevitable”. Mr Soros said the point of the article was to advise that, to stop this from happening, the political and economic union must be “reconstructed from the ground up”. He pointed to “national interests” as being what has “gone wrong” in the bloc. (izcēlumi mani)

The international hedge fund manager stated it’s best for the unelected (sic!) European Commission to have much of the power because it advances EU, rather than national, interests. (..)

Mr Soros said that in order for the union to survive, it must be rebuilt with a transferral of powers from national governments to EU bodies.

“Europe is genuinely doomed to fall apart unless we pull together. This is not the time for compromises, we need a fundamental reform to reconstruct it from the ground up”, he told the audience."

Un šobrīd, kā redzam, tieši to pašu saka visi Junkeri, Merkeles, franči, utt. Un liljabrik, Eiropas ierēdne, vakardienas diskusijā izsakās šādi: "ES ir sociālās ekonomikas modelis, vienīgā vieta pasaulē, kur tas ir veiksmīgi iedzīvināts". Lietotājs "artis" tikko rosināja domāt virzienā "mums nevajag kopīgo pārvaldību, bet gan brīvo tirgu", taču visu Sorosa, Brensona, ekonomistu mafijas utt izteikumu rezultātā es aicinu divreiz apdomāt, kas ir domāts ar šo "brīvo tirgu", un vai tas maz vajadzīgs, un vai ES kontekstā tiešām ir tik viegli politisko atdalīt no ekonomiskā. 
Višegrada visam psihopātu minētajam iebilst, tas ir neliels cerību stariņš. Kāpēc latvieši neko nesaka?

Mans secinājums ir šāds - nacionālās valstis un etniskās kopienas ir vieni no pēdējiem bastioniem pret starptautiskā kapitāla nihilismu un visa nonivelēšanas uzvaras gājienu, kas pilnīgi visu pakārto tīrai naudai un biznesa interesēm. Nacionālās valstis, tautības, etnosi (arī reliģijas, starp citu) ir totāli neizdevīgas Sorosa tipa kapitālismam. Ne velti Markss jau pirms 160 gadiem rakstīja, ka tieši kapitāls tiecas izšķīdināt visas robežas. Nebrīnieties, ka tagad piepeši parādījies jau implicītais, noklusētais saspīlējums starp britu megapolēm un laukiem. Jo megapolēs, kur kapitāls apgrozās, visas robežas, tautas utt tiek izkausētas, izšķīdinātas, sapludinātas vienā lielā ražotāju un patērētāju masā, neko vairāk jau sorosveidīgajiem nevajag. No šī ieraksta varat izdarīt divus taktiskus, praktiskus stratēģiskos secinājumus - nacionālisms, reģionālisms un lauki ir ieroči, polemikas rīki pret lielkapitāla cinismu, unificēšanos un novienādošanos. Galu galā, šajā vienādojumā, nacionālisms, etnosi un lauki arī pārstāv brīvību. Jo Sorosa "top-down" versijai nav nekāda sakara ar brīvību (bet lietotāja "virginia_rabbit" raksta: "ES man liekas tuvākais iespējamais daudzu individuālu brīvību pastāvēšanas modelis" - tā nav, vismaz ne Sorosa un patreizējo Eiropas līderu versijā).

Visu manu 'centienu' mērķis (šobrīd, starp citu, Ādama Kērtisa iedvesmots) ir izraut varu no ekonomistu (vai muļķu, apātiķu) rokām par labu reālai, politiskai rīcībai un izvēlei indivīda, kopienas un sabiedrības kolektīvo interešu vārdā. Kā redzam no Sorosa, kapitāls regulāri atduras pret kopienas interesēm, kopiena tam traucē.

***

P. S.
Citās ziņās, īsi, Tramps. Tātad viņš izspēlē antiglobālisma kārti, protams, viņš spēlē uz zināmu vēlētāju, tai skaitā uz mani. Bet Tramps principā arī ir lielkapitāls, tāpēc līdz galam nenoticu. Protams, Hilarija ir vairāk globāliste, viennozīmīgi. Kas interesanti, visi Trampa izteikumi, un vispār nemitīgā "Ķīnas retorika", liek atcerēties. Žižeka ideju par patreizējo pasaules sadalījumu, kurā ASV uz pasaules kartes reprezentē Kapitālu, bet Ķīna - Strādniecību. Tomēr Tramps, šķiet, diezgan pamatoti, ar Ķīnu runā pavisam citādāk nekā ar strādniecību. 


link34 comments|post comment

[Jun. 29th, 2016|09:17 am]

krishjaanis
http://www.diena.lv/latvija/viedokli/ikstens-brexit-iznakuma-nepareizi-pretnostatit-dazadu-socialo-limenu-veletajus-14145623


"Runājot par "stulbajiem pensionāriem". Personīgi esmu bēdīgs par balsojuma rezultātu, tomēr man griež ausī šī pretnostādīšana - "pensionāri" un "mazāk izglītotie" ar savu "nepareizo" balsojumu "nozaguši nākotni" jauniešiem.

Tas tiešām ir pilnīgi idiotisks arguments. Ja sāk lietot argumentu par to, cik ilgi kuram valstī ir un būs jādzīvo, tad mēs nonākam pie tēzes, ka kaut kādā vecumā balsstiesības ir atņemamas. Kurš būs tas, kurš noteiks šo vecumu? Vai tā vispār demokrātijā var darīt? Šis pretnostādījums ir slims un idiotisks. Manā skatījumā te vienkārši socioloģija par balsotājiem tiek izspēlēta tā, lai zaudējusī puse varētu teikt, ka pretējā ir "vakardiena".

Man likās amizanti, ka "mūsdienīgie", "atvērtie" utt. izrādās tik neiecietīgi pret atšķirīgu viedokli.

Par liberāļiem, kuri dedzīgi karo pret citādi domājošajiem, mēs varētu ilgi runāt...

Jo, ja sāk lietot tādus nošķīrumus kā "zemāks izglītības līmenis", "zemāks ienākumu līmenis", tad mēs esam XIX gadsimtā, kur balsstiesības ilgu laiku saistīja ar ienākumu līmeni.

Ja ne vēl tālākā pagātnē. Tādas runas ir pilnīgi nepieņemamas. Līdzīgi kā par balsošanu tik reižu, kamēr tiek dabūts "pareizais" rezultāts."
link3 comments|post comment

[Jun. 29th, 2016|08:32 am]

krishjaanis
Sociālie zinātnieki ir ideoti: http://https://www.lifesitenews.com/news/study-authors-retract-it-turns-out-conservatives-are-not-psychotic-liberals
linkpost comment

high and mighty [Jun. 29th, 2016|12:12 am]

krishjaanis
Eksperimentāli.
Patība ir trekna, vai iemācīties eksistēt bez patības, bez ego, vienlaikus esot radikālam rīcības aģentam.
Proti, ir darbs, ir misija, ir uzdevums, ir uz zemes virsmas atstātās sliedes (varbūt rētas), taču nav šīs "es" sajūtas. Nevis "es daru", bet gan "darīšana", nevis "es domāju", bet gan "domāšana". Manas domas nav relevantas. Es neesmu relevants. Relevantais ir relevants, tiecība, materializēta jēga.

Es domāju tādu bezpatību, bezsevi, bezego, kas nemanifestējas apātijā vai neitrālā apgaismībā (kas būtu budisms), bet gan tieši pretējā - tīrā rīcībā, tīrā enerģijas koncentrātā, uzliesmojumā. Taču bez manis. Ka es tieku aprīts, anihilēts, izkausēts šajā aktā.

Terorists šķietami ir šāds cilvēks bez patības, Dieva ierocis, idejas vārdā kļūstot par idejas instrumentu, atceļot, pārvarot, varbūt vienkārši kāpinot bioloģiskās dzīvības pamatdzinuļus. Man ir aizdomas, ka ikdienas "es" sajūta ir pārāk bioloģiska. Terorists šķietami tiek tam pāri, taču man ir aizdomas, ka terorists tik un tā kļūst par instrumentu, tīru, mirklīgu rīcību, savtīgu (tātad vecās patības, iespējams, arī bioloģisku, kaprīzu, egomaniakālu priekšpieņēmumu), netīru, atšķaidītu motīvu vadīts. Tātad viņa pašatceļošajā rīcbā tik un tā būs viņa daļiņas, vecā cilvēka muļķības atomi.

Es domāju - "Bet, kad tu dod mīlestības dāvanas, tad tava kreisā roka lai nezina, ko labā dara, tā ka tava dāvana paliek apslēpta; un tavs Tēvs, kas redz slepenībā, tev to atmaksās" (Mt. 6:3-4) - novešanu līdz galējām, radikālām konsekvencēm. Tā, ka labā roka tiešām nezina, ko dara kreisā.

Tā, ka vispār neviens neko nezina, zināšana ir rīcība, rīcība ir zināšana, turklāt nav neviens, kas to veic. Es domāju pavisam kaut ko pavisam citu nekā Ekhartu Tolli, budistus, zen un visus citus puķainos mistiķus. Es domāju tādu kā dēmonisku abrahāmisko reliģiju formu. Un pavisam nefilozofisku. Rupju, raupju, uzasinātu, sprāgstošu, Tunguskas meteorīts, bet iedomājies, ka ejot pa ielu, ietverts vienā personā, kas vairs nav persona, bet ne kā terorists, kā pavisam kaut kas cits, iespējams, tieši tāpēc vēl jo baisāks. Jo katrā viņa kustībā viņa nav. Viņš nav pasīvs instruments, viņš ir dzirkles, bulta, izkapts, viņš ir pati kustība, kas satriec akmeņus. Tur tā lieta - viņš nav, lai celtu. Viņš visu demontē, līdz uz zemes virsmas vairs nav nevienas cilvēku radītas struktūras. Un te mana eksperiments iztēle stāj, es nezinu, ko viņš, t.i., nevis viņš, bet gan pati rīcība darītu tālāk. Jo līdz zvaigznēm netikt, zemē ierakties nē, tas nav šīs kustības virziens. Varbūt tad virziens pavēršas iekšup, bet tur taču arī nekā nav. Varbūt doma apstrādātu jeb drupinātu pati sevi, nezinu. Jo šīs kustības, antiego mērķis ir pretbioloģiskums. Varbūt tad viņš vērstos pret pašu bioloģiskuma sakni, uzvarot to, un beigās paliktu tikai tīra kustība, tīra, pašdrupinoša, pašatceloša, pret sevi drāgājošās doma. Kura sevi nekad nevarētu atrast, protams, tur nebūtu neviens pretspēks, jo šai domai nebūtu viņas pašas satura.
link2 comments|post comment

[Jun. 28th, 2016|07:43 pm]

krishjaanis
Ko simbolizē moderno feministu zilgani vai rozīgi šķipsnās iekrāsotie mati? Pretestību, kaut kādu subversiju, vai? Pamanīju, ka šis trends arī LV ieviesies.
link4 comments|post comment

[Jun. 28th, 2016|06:25 pm]

deloveja_kundze
jāpieraksta galvā skrienošās domas, pirms tās pavisam pazūd

- noskatījos "atcerēties vai aizmirst", kas pilnīgi noteikti ir viena no vislielākajām čerņām, ko lv kino esmu redzējusi. ja tā padomā, Streičs "Limuzīnu" un "Atcerēties vai aizmirst" pabeidza vienā gadā, un šīs filmas nevarētu būt atšķirīgākas viena no otras. un šis stāsts par sievieti, kurai kļūdas pēc slimnīcā pasaka, ka viņas dēls nomira, un viņa panikā adoptē citas bērnu, lai tikai vīram neteiktu, ka viņam nav dēla, un, kad izrādās, ka viņas dēls tomēr ir dzīvs, viņa mazliet sāk jukt prātā un visu noklusē, lai tikai vīrs viņu turpinātu mīlēt - nu, diezgan ļoti sažņaudz pakrūti un šokē.
domāju arī par to, kas nāca prātā, skatoties, piemēram, "Šķēps un roze" - ka tur vecais Grēve ir tik ļoti cilvēcīgs, tik ļoti dzīvs ļaunais tēls, kuru nenosoda un nepārmāca morāles vārdā, bet ko izskaidro un kura rīcības motīvus pamato, un kura pat mazliet paliek žēl, kad filma beidzas. un tad kaut kā rodas tāds jautājums kaut kur fonā par to, kāpēc ir tāda sajūta, ka šīs filmas rada tādu kontrastainu ainu ar mūsdienām, un mūsdienas zaudē, jo viss pamazām tiek arvien stingrāk iekrāsots melnos vai baltos toņos, moralizēšana iet uz urrā, un iespējamība, ka lietu daba un norises ir daudz sarežģītākas un daudzslāņainākas, tiek diezgan pamatīgi apšņikāta.
bet, protams, es arī zinu, ka tā ir iluzora sajūta, kas veidojas no tā, ka kaut kā pašai liekas, ka man apkārt ik pa brīdim uzrodas pārāk stingri moralizētāji, kuriem nav izpratnes, bet ir viedoklis, līdz ar to ir pārsteidzoši redzēt, ka pat diezgan visādi citādi padomiskās filmās ir daudz lielāka izpratne par cilvēka šķautnēm.

- joprojām līdz galam nezinu, kā vajadzētu runāt par kino. kādreiz, kad biju maziņa/-āka nekā šobrīd, gāju uz Viktora Freiberga lektorijiem un besījos, jo likās, ka runāt par kino, tā ir daiļliteratūra. un tad bija periods, kad es varēju noformulēt savu viedokli par kādu filmu tikai tad, kad biju iepazinusies ar citu viedokļiem, jo likās, ka tas palīdz pamanīt visus aspektus. un to, kā ir šobrīd, es īsti vēl nezinu, jo kaut kā brīžiem ir sajūta, ka daudz ko līdz galam nesaprotu - padomju vides smalkie foni, atsauces, nodevas laikam, detaļas, ko man kā šo periodu nepiedzīvojušai ir grūti saprast.

- un, runājot par lietām no padomju filmām, ko man grūti saprast: kāpēc sievietēm tik bieži ir parūkas filmās? tb, filmas tēli nēsā parūkas, un tas ir ļoti uzskatāmi. man stāstīja, ka parūkas vienkārši bija modē, bet tas, protams, rada arvien vairāk jautājumu.
link5 comments|post comment

[Jun. 28th, 2016|06:20 pm]

penny_lane
uz viesu namu faro, dendijapartmenti vārdā, tādu ar balkoniņu pār vecpilsētu, flīzēm visvisvisur un akurāt tādu pašu zvaniņu un uzrakstu kā vinijpūkā, un lejā kaut kur vēl kompromisu iela galīgi neizskatās pēc kompromisa, visa izpušķota, viss sīkummīļš un "portugālē viss ir maziņš" no zimbabves ieteiktās hipijpludmales, kas iepatikās pietiekami, lai kāpēc gan tur nenakšņotu un nekurinātu mazu uguntiņu lielā vējā, akmeņu ielokā, nepeldētos kailiem no rīta milzu viļņos un pirms un pēc, man kaut kad būs jāpieraksta atskaite, bet mēs atbraucām no pašiem ziemeļiem, no kalniem, kur nebija neviena pašā augšā, tikai gotiņas, kas ganās pie kalnu avotiem, vecas drupas ar skatu pār pārpasauli, mazi miesti, tādi, kur gliemežus dod pa eiro gabalā (tobiš eiro simtiem), un tos gliemežus var ēst stundām, ja stundas vispār ir, ceļi, visādi ceļi, klintis un kalni, nekurienes un sasalusi pagātne un tagadne, cikādes kā vienīgā dzīvība, nē, šī nav laime, šī ir laimes nojausma, jo laimei būtu jābūt daudz nesteidzīgākai, nekādu tur jobanu hertz aģentu, kas nevar tiešā tekstā pateikt, kāds ir klīningfīs, vai mums labāk ēst vakariņas un piedrāzt, vai niekot dārgo laiku, meklējot mazgātuvi un tamlīdzīgi nieki un sūdi, bet tas nekas, jo reizi pa reizei laiks tomēr apstājās, un es beidzot izlasīju grāmatu un es beidzot elpoju te un tagad, pirms atkal steigties, satraukties un notraukt smiltis, smiltis, kas ir visur.
linkpost comment

piezīmes par to, ka ir sliktāk nekā biji domājis (kā vienmēr) [Jun. 28th, 2016|10:31 am]

krishjaanis
[mood | discontent]
[music |Godflesh - New Dark Ages]

Vakar urdīja nemiers par ES ideju kā tādu. Pastāv taču tas viedoklis, ka ES ideja varbūt ir neslikta, taču šo ideju, redz, nozaguši, ekspluatējuši un deformējuši visādi troļļi. Taču pēc iepazīšanās ar Kalergi palika unheimlich sajūta, sliktas nojautas. Ja nu bez viņa pie ES šūpuļa stāvējuši vēl vairāki tādi paši, pat trakāki? Šo sajūtu vairoja tas, ka Jānī Rozē pamanīju latviski iztulkotu to Kalergi darbu, kurā parādās iepriekš citētais nazi stila izteikums (tā pati ideja par izredzēto rasi, bioloģiskums, vārdu sakot, nacisma rases doktrīnas obverss).

Taču vakar parunāju ar sievu, kas no ES lietām sajēdz ko vairāk. Viņa teica: "tu, naivais! vai tad tu nezināji, ka federālisms ir viena no galvenajām un neizbēgamajām ES idejām, viens no tās balstiem? jau kopš paša sākuma attieksme vienmēr ir bijusi "ja ne šajā desmitgadē, tad nākamajā". ES un federālisms ir viens un tas pats!" Tas mani pārsteidza. Līdz šim visu laiku biju domājis, ka federālisti ir tāda margināļu grupiņa ES institūcijās, kuri tikai tagad (un ik pa laikam iepriekš) tikuši pie teikšanas un skaļāka vārda. Izrādās, ka nē. Izrādās, ka federālisms ir ES galvenā tendence, uz ko visam būs virzīties. Tas mani šokēja. Un, zini, šorīt lasu, ka Višegradas grupa atkal ir pēdējais bastions pret Vācijas un Francijas murgainajām ambīcijām.

Līdz ar šo apjautu par apzināto iešanu uz federālismu, saslēdzot kopā ar Kalergi (palasiet, palasiet par viņu un viņa domām, redzēsiet mūsdienu Eiropas vēsturi un iemītās taciņas) un domubiedriem, man pēkšņi viss tapa skaidrs un pieleca. Viss, kas sākotnēji izskatījās pēc ES kļūdām, pārpratumiem, vai ko esmu norakstījis kā vienkāršu politiķu un biroju žurku muļķību, īstenībā ir apzināts Eiropas demontāžas plāns, katras tautas, robežas, aizsprieduma, kultūras apzināta iznīcināšana, un, kā izrādās (tas viennozīmīgi izriet no Kalergi), šajā plānā visai bēgļu epopejai bija (un ir) paredzēta strukturāli nozīmīga loma, ne velti ANO komisārs (atcerieties, ka te cibā, piemēram, biedrs "intenormal" ir viens no viņa labās vēsts sūtņiem un cītīgajiem darboņiem) saka: “We are all migrants; migration is the normal state of humanity”;"The expert called on the EU to open up more regular migration channels and, at the same time, repress unscrupulous employers who exploit the fear of asylum seekers and undocumented migrants to be detected, detained and deported. “Effectively implementing the employer sanction directive should be a priority,” he stressed."

Proti, bēgļi, saskaņā ar visu ES ideju un vēsturisko gaitu, ir Eiropas Endlösung. Viņi ētisku problēmu ciniska aprēķina vārdā ir pārvērtuši par politisku (un ekonomisku) risinājumu Eiropai. Kur nu vēl zemiskāk?


Tāpēc padomājiet divreiz kaut vai par vietējiem cibas federālistiem, Eiropas struktūru darboņiem, piemēram, jojo, liljabrik, taisni_banani utt, par katru reizi, kad Briselē sēdošais latvietis raksta "federālisms" (informācijas saslēgšanās rezultātā man piepeši kļuva skaidri visi murgi, ar kuriem regulāri dalās liljabrik, tas nav tikai subjektīvisms, runa ir par reāliem, ļauniem vēstures spēkiem). Ņem vērā, tas viss tiek maskēts kā mīlestība, taču no visa šeit aprādītā izriet, ka grūti iedomāties lielāku nihilismu par šo attieksmi. Latvietis, kas saka "federālisms" = suicīds. Nulle sakara ar kristīgo mīlestību.

Mans minējums ir tāds, ka šie džentlmeņi un dāmas, sēžot pie globālajām vadības svirām, savos sterilajos kabinetos, megapoļu anonimitātē vienkārši zaudē pēdējo sajēgu, kas, viennozīmīgi, notiek caur atsakņošanos. Viņi visi ir ontoloģiskie psihopāti. Latvijā nav vienas piektās kolonnas. Tas, ko sākotnēji uzskatīji par muļķiem vai noderīgajiem idiotiem, viņi īstenībā ir otra piektā kolonna. ES ir pretrunā Latvijas Satversmei, līdz ar to pret nacionālajām interesēm un vispār pretvalstiska, genocīdiska. Katru reizi, kad viņi saka "federālisms!" Drošības policijai vajadzētu par viņiem interesēties. Taču nelieciet lielas cerības uz Drošības policiju un SAB. Viņi savukārt ir otras, jau ierastās piektās kolonnas pakļautībā, čekas dokumentu izpētes bloķēšana citādāk nav izskaidrojama. Latvieti, kāpēc tu tik regulāri nodod savu tautu un valsti?

Pēdējā satori diskusijā Šlāpins, protams, runā par "vienkāršošanu", ka nav tikai divu pušu, utt. Viņš jauc gaisu, tas ir viņa uzdevums šajā plānā. Sekojot Karla Šmita pesimistiskajai idejai ("The specific political distinction to which political actions and motives can be reduced is that between friend and enemy.") ir viennozīmīgi skaidrs, kurš ir ienaidnieks, un es to nebeigšu uzsvērt, līdzīgi kā vecākais Katons ar savu "Carthago delenda est", līdz šis ienaidnieks beigs eksistēt. Man ir skaidrs, ka vismaz pagaidām konvencionāla rakstura regulārā karadarbība pret šo ienaidnieku nav realizējama. Pagaidām jādomā par partizānu taktiku.

Es šo rakstu, jo tiešām esmu satraukts un tas prasa the utmost urgency. Glābiet Eiropu! Godīgi sakot, es nezinu, ko darīt. Doktorantūrā biju plānojis caur Erasmus gadu, pusgadu pavadīt kādā no Skandināvijas universitātēm, tagad ideoloģisku un eksistenciālu apsvērumu dēļ es to kategoriski nedrīkstu, jāmeklē citas iespējas. Proti, Erasmus ir pieļaujams, ja tici kaut kādam ideālajam ES. Taču tāda nav, nekad nav bijis, plāns sākotnēji ir viens, ne velti uz Kalergi kapa stāv uzraksts: "Pioneer of the United States of Europe".

Tāpēc aizmirstiet par ES, lai vai cik ideāla ideja tā sākotnēji varētu šķist, viņu plāns ir iznīcināt Eiropu, iesaku divas lietas - atcerēties, ka Eiropa ir kas vairāk nekā ES (un "jaunajām" ES valstīm ir visas iespējas šo Eiropu (ne ES) glābt), un otrs - mums šobrīd  vajadzīgs ir tikai NATO. Es ļoti gribētu, ļoti vēlos, ļoti ceru, lai lietas tiešām nebūtu tā, kā esmu ieskicējis šajā ierakstā :(
link13 comments|post comment

[Jun. 27th, 2016|08:48 pm]

vajag

[tiga]
Sveiki. Meklēju elektriķi, kas tipveida vienistabas dzīvoklī varētu palīdzēt ar šo: a) novērst faktu, ka kontakti 'sit' pa pirkstiem; b) aizvilkt garu vadu pa koridoru no durvīm uz durvju zvanu; c) pārbaudīt dzīvokļa elektroinstalāciju, informēt, ja kaut kas ir jāmaina. Priecāšos par ieteikumiem.
link4 comments|post comment

[Jun. 27th, 2016|06:12 pm]

khosmos
[Tags|, , , ]
[mood |Brīvības iela]
[music |nevarizlemt]

vakardienas vētru sajutu jau tad, kad tā bija vēl lielā gabalā, precīzāk to trakojošo vēju un lietus dārdus, tāpēc sāku paniski skriet uz slēpni, bet reāli sākās pēc kādām 10 minūtēm. diezgan sexīga pieredze, Lietuvā gan negaiss esot bijis jau aizvakar, tagad skaidrs, kuru vainot - leišu pagāni sareibuši skandēja metālu un skaļi lādējās, kamēr mākoņi savilkās biezi un dusmīgi kā tas nezvērs, par kuru nupat jau stāstīju. nē jau nē, nav viņiem pa spēkam, toties dabūju pāris spēcīgas trofejas no leišu festivāla - zalkti bronzā, ko nēsāt uz vidējā pirxta, un šīgada MJR plakātu. ja apmeklēšu (ko noteikti darīšu), tad astotais Melnragu Mēness pēc kārtas. :))~~
linkpost comment

navigation
[ viewing | most recent entries ]
[ go | earlier ]