friends [entries|archive|friends|userinfo]
krēpjlācis

[ userinfo | sc userinfo ]
[ archive | journal archive ]

zer waste [Aug. 18th, 2018|03:59 pm]

vajag

[teja]
vajag ejošu lietotu mob.tel. (neviedu)
priecāšos kādu atbrīvot vai lēti nopirkt (vai iemainīt pret ēdienu vai pakalpojumu)
link5 comments|post comment

[Aug. 17th, 2018|06:40 pm]

sodienliist
Vissāpīgāk ir noskatīties uz tām mašīnām ar Latvijas numura zīmi, kas neapstājas pie divu meiteņu izmisīgajiem "LV" kartona loksnes vēzieniem tukšā benzīntankā pie Lietuvas robežas. Mēs izdomājām, ka pilnīgi varētu nominēt Latvijas lepnumam nākamo mašīnu, kas izglābtu mūs no šiem elles lokiem.
Vēl mēs šodien nostopējām divus vīriešus, kurus sauc Damiens un Kamī. Damiens ir mācītājs, bet Kamī pieder bembis. Viņi mūs izlaida nelielā Polijas ciematiņā, un Damiens, tērpies talārā, teica: "Bet tajā Čehijā jau ir visvairāk ateistu", kaut kur tālumā sāka zvanīt baznīcas zvani. Pēc tam, kad garām pabrauca busiņš, pilns ar mūķenēm, un pēc 4 stundu gaidīšanas tajā pašā benzīntankā mūs paņēma mašīna uz Rīgu, es, šķiet, pārliecinājos par dievišķu spēku klātbūtni mūsu ceļojumā.
link2 comments|post comment

Mēness / Koki [Aug. 17th, 2018|06:55 pm]

vajag

[elpa]
Meklēju atpirkt grāmatas:
Lielā Mēness enciklopēdija - Marita Freija
un Koku slepenā dzīve - Pēteris Vollēbens

Paldies. Ziņas tepat komentāros, ja kādam ir, ko piedāvāt.
linkpost comment

[Aug. 16th, 2018|06:23 pm]

klusais_okeans
Forši, ka Marija Linarte uzņemta JRT pamattrupā. Man viņa jau sen šķiet tāda kā nākamā Guna Zariņa, vismaz savas aktierspēles faktūras ziņā, par plašumu vēl nemāku spriest.

Bet kāpēc Tīrons joprojām režisē izrādes? Tas kādam arī patīk? Nesekoju līdzi, bet Mielasts šķita tik acīmredzama izgāšanās, ka atkārtoti centieni izbrīna. Vai arī tās izrādes vienkārši labi izpērk RL cienītāji un paliek pāri bulciņām?
link16 comments|post comment

[Aug. 16th, 2018|04:29 pm]

nekurlande
Es esmu tik nogurusi, ka kādas 5 minūtes no vietas darbā smejos. Uzlieku 'Bet stunda nāk' un smejos vēl. Labi atcerēties labas lietas.
Nu kāpēc vairs nav 'Runā Rīga' automāta? Svēti ticu, ka starp tiem mēsliem, pa laikam iespīdētos kāda pērle. Tas automāts bija viena no foršākajām lietām mūsu valsts vēsturē.Ps.vai tos ierakstus ir iespējams kaut kādos arhīvos aplūkot?
linkpost comment

[Aug. 16th, 2018|04:44 am]

art_sua
mūsdienu pasaciņa par princesi, kura no pašlepnuma uzcēlusi nevienam princim neuzvaramu torni, bet pati slēpjas šaurā nepārtrauktas sevis žēlošanas pagrabā. dažreiz, aplūkodama neaizslēgtās izejas durvis, princese apcer visu izsapņoto, jau pat pārsapņotu. taču viņa slinki paliek sēžam, iekārtojusies neērtā stūrī. prinči, viņas smalki ģenerētās trīsdimensiju projekcijas lamatu vilināti, reiz pa reizei, ejot garām tornim, izlemj pārbaudīt savus spēkus, domādami, ka tūlīt nocels sev sievu. dažreiz pat kāds nonāk dzīvībai bīstami augstu, taču princese ir parūpējusies, lai virsotne mirstīgajiem vispār nebūtu aizsniedzama. tikmēr viņa paliek pagrabā un apaug ar pelējumu. vai arī kaķu spalvām. nu, vienalga. taču viņa ir parūpējusies, lai visi prinči izdzīvo. pēc spēku izsīkuma, nolaidušies drošībā, tie parasti nolamājas, ja ir sapratuši, ka tas viss bijis velti. citi vien noskurinās vai kādu laiku vēl tic, ka būtu spējuši uzrāpties līdz pašai augšai, ja vējš būtu rāmāks utml. tad tie dodas tālākos piedzīvojumos. un tā paiet ziemas, un tā paiet vasaras.
link7 comments|post comment

[Aug. 15th, 2018|06:35 pm]

sodienliist
Bāc, es arī gribētu tādu pilnīgi melnu, slaiku kaķi ar dzeltenām acīm.
link2 comments|post comment

[Aug. 15th, 2018|06:42 pm]

dooora
beibe runā tekošā swahilī. vai kādā tur hjundaj mēlē.

Arthroficial Intelligence has arrived
link3 comments|post comment

[Aug. 15th, 2018|04:29 pm]

nekurlande
Mani aizvien laiku pa laikam izbrīna tie naidīgie komentāri ikreiz, kad kāds kaut ko uzraksta, vai pasaka par marihuānas dekriminalizāciju, vai nedod dievs - legalizēšanu. Es tiešām nesaprotu - kas par naidu? Es arī nelietoju ikdienā marihuānu, bet kāpēc lai es būtu pret tās dekriminalizāciju? Man, piemēram, negaršo doktordesa, vai cukurs, bet tāpēc es neiestāšos par šo produktu aizliegšanu. Lai gan man ir tāda aizdoma, ka pēdējie nosauktie pārmērīgas lietošanas gadījumā cilvēkam nodara stipri lielāku ļaunumu.
link15 comments|post comment

[Aug. 15th, 2018|01:42 pm]

dooora
novičox
linkpost comment

[Aug. 15th, 2018|12:23 pm]

deloveja_kundze
[Tags|]

skatos Ilgo ceļu kāpās, turklāt pirmo reizi pieaugušā vecumā no sākuma līdz galam.
visu laiku gaidu mīlestību, jo esmu iepazinusies ar materiāliem par to, kā šī filma ir saraudinājusi teju visu padomju savienību (skatītāju vēstules reizēm ir pārspīlētas, un atmiņas par tām - vēl jo vairāk), bet te pagaidām tikai politika vien, nekādas episkas mīlestības. pat Artūra un Martas Brīdis siena šķūnī ir ar politisku zemtekstu.

nu, gluži kā mani 20's.
link7 comments|post comment

[Aug. 14th, 2018|07:45 pm]

sodienliist
Vairāk kā 1000 km no mājām. Klausāmies The Velvet Underground, melnais kaķis glaužās klāt, rakstu pastkartīti. Es nedrīkstētu dzert alu, bet ko darīt, ja alus te ir lētāks kā ūdens?
link3 comments|post comment

[Aug. 14th, 2018|07:42 pm]

dooora
linkpost comment

[Aug. 14th, 2018|06:57 pm]
ll_
Nevaru saprast vai pa atvaļinājumu esmu aizmirsusi kā jādzīvo vai arī kā jādzīvo Rīgā
linkpost comment

Kontrabanda Ragaciemā [Aug. 14th, 2018|04:42 pm]

dooora
Pirmais no Ragaciema, uz vakaru pusi ap 8 verstu tālumā, ir jūrmalas Klapkalnu ciems. Vidusdaļa no viena ciema līdz otram apaugusi ar priežu mežu. Gājiens caur viņu vientulīgs un garlaicīgs, kamdēļ jūrmalnieki no seniem laikiem to sauc par «gauso jūdzi». Senos laikos ceļu garumi bijuši pavirši, pa daļai pat pēc acumēra apzīmēti, uzstādītie verstu stabi nopuvuši un nozuduši. Vecie pīpmaņi tālākos ceļojumos noieto gabalu vērojuši pēc izsmēķētiem pīpjiem, piem.: viens pīpis — 5 verstis, pusotra pīpja — jūdze, divi pīpji — 10 verstis.
Tālā Dundagas jūrā bijusi toreiz bagāta lesču zveja. Ragciemieši laivās braukuši turp, uzpirkuši svaigas lestes, veduši mājās un žāvējuši Rīgai.
Reiz viena radzinieku laiva zēģelējusi uz Dundagu pēc lestēm, un dažas jūdzes no ciema satikusi zēģelkuģi, kurš rāmā vēja dēļ gausi lievējis pret krastu, ar karodziņu to pieaicinājis un piedāvājis izcelt ap pusnakti malā, Cērkstes ceļa galā, gausjūdzē, kontrabandu, kur Tukuma bodnieki žīdi būšot jau pretim. Saruna veikusies, un ar dažādām preču kastēm, drānu pakām un tējas maisiņiem piekrauta pilna laiva. Kuģis, par izcēlumu samaksājis, aizgriezies selgā. Zvejnieki, krēslai uznākot, kavēdamies lēni virzījušies uz malas pusi, bet nevis uz Cērkstes ceļu, bet atpakaļ uz ciemu, pusnaktī nonākuši uz raga mežastūrī, steigā nesuši mantas pāri kāpām tuvējā mežā, un starp paeglīšiem glabājuši. Neviļus jūrmalā iznākdams, viens ciemietis to noskatījies, pateicis kaimiņam un abi steigušies turp, bet sievietes vēsti izpaudušas tālāk, kamdēļ drīzā laikā jau pusciems zinājis par notikumu. Ko pirmajie paspējuši ienest mežā, tūliņ citi slepeni nokampuši un aiznesuši. No Klapkalnciema puses ieraugot nākam vienu vīrieti un noturot to par zūkuru, uztraukumā daļa mantas mestas jūŗā, lai atvieglotu laivu un aizmuktu. Gājējs nav bijis zūkurs, un kad tas pagājis garām, mantas no jūras izzvejotas un ar vēl laivā palikušām aizvāktas un izdalītas. Drānu baķi izžāvēti, bet maisiņi ar cieti sapresētu tēju bijuši tikai no ārpuses apslapuši. Bez tam bijušas vēl dažādas citas mantas, pārpilnībā smukas porcelāna pīpju galviņas. Kad Ragmuižniekos bijušas kāzas, tad kāzinieki ar viņām gājuši sisties kā ar Lieldienu olām. Tiklīdz kādam galviņa sasista, tas tūliņ izvilcis no kabatas citu.
Pēc kāda laika zūkuri tomēr par notikušo saoduši un ar ciema policiju sākuši māju kratīšanu. Tad izcēlies liels jandāliņš. Kontrabandas mantas steigā glabājuši dārzu grāvju patiltēs, starp kartupeļu lakstiem un krūmājos, pat cukurgalvas ar reņģu žāvējamiem kokiem «šautriem» sadauzījuši un izmētājuši.
Divas kaimītes sarunājušās, un vienā svētdienas rītā uz Slokas baznīcu braucot, paņēmušas līdzi vienu tējas maisiņu, pēc dievkalpošanas pārdot Polmaņa bodē. Zirgu iebraucamā vietā piesējušas, tējas maisiņu ar sakšiņu apsegušas un gājušas baznīcā, bet iedamas ieraudzīušas, ka pa ielu nāk pretim zūkurs.
Domādamas, ka notiek kontrabandas meklēšana, pārbijušās, pustečus steigušās atpakaļ, tējas maisiņu ielingojušas cūku aizgaldā un iesteigušās baznīcā. Zūkurs aizgājis savu ceļu, bet kad kaimiņienes pēc dievkalpojuma iznākušas no baznīcas, maisiņu cūkas jau saplosījušas un tēju sabradājušas.
Nosūkājušās un bēdīgu sirdi braukušas mājā, viena otrai pārmezdama par skubināšanu sviest maisiņu aizgaldā.
[Jēkabs Štūlis. Bigauņciema un apkārtnes zvejnieki. Zemnieka Domas, Rīgā, 1937.]
link10 comments|post comment

[Aug. 14th, 2018|04:47 pm]

deloveja_kundze
[Tags|]

(es): bet vistrakākie ir tie pagraba vīri. viņi vienkārši ienāk pagalmā, vispār neko nesaka, atver pagraba durvis un metas iekšā. un man tipa ir jāpieņem, ka tas ir normāli, skatoties pa logu. vismaz apsveicināties varētu, nevis izlikties, ka oo, mēs te tā nonšalanti jūsu iestādes pagrabu izrevidēsim, neliekaties traucēti.
(kolēģis): tev te ir viens pagalms pa logu, bet viņiem dienā ir kādi 215 pagrabi. katram pateikt labdien taču ir par daudz prasīts.
linkpost comment

[Aug. 14th, 2018|11:42 am]

nekurlande
Laiku pa laikam, stresainās situācijās, man prātā atkal atgriežas tas pats jautājums, kas man galvā uzrodas laiku pa laikam - ko cilvēki tik ilgi dara tualetēs? Piemēram, kāpēc pie sieviešu tualetēm nereti ir tik garas rindas? Un es domāju pie tādām tualetēm, kurās iekšā nav spoguļu, vai drukātās preses. Ko viņas un viņi tur iekšā tik ilgi dara? (Un te es nerunāju par pulveru patērētāju rindām naktsklubos). Tie ir aizcietējumi, telefona lietošana, bidē izlietnē, vai kas tas ir? Es tiešām mulstu, kad iznākot no labierīcībām, cilvēki ieplestām acīm slavē cik esmu bijusi ātra... ko tas vispār nozīmē? Es aizeju tur izdarīt to, kam tualete ir paredzēta, nomazgāju rokas un eju prom. Kas tieši man tur vēl būtu jādara? Un nesakiet, ka nomainīt higiēnas preces ir laikietilpīgi - maksimums 10 sekunžu jautājums. Ir kaut kas tāds, ko es nezinu? Varbūt jums ir kādas interesantas teorijas, vai personīgās pieredzes stāsti, ar kuriem varētu padalīties?
link4 comments|post comment

[Aug. 14th, 2018|10:04 am]

penny_lane
vai nu es neguļu patiešām gana, vai arī tikko pagāju garām savam pirmajam draugam. ticamības efektu deva tas, ka viņš arī caur saulesbrillēm mani nopētīja, gan tas, ka 10 metrus aiz viņa gāja kompānija, kas tērzēja franciski.
linkpost comment

[Aug. 13th, 2018|11:35 pm]

neetiski
"Bēdīgi slavenais Lizuma recidīvists Mazulis aiz restēm."
link3 comments|post comment

[Aug. 13th, 2018|09:42 pm]

dooora
augu dienu, nakti augu
drīz mans trambajs
trollībuss būs

TGIM
link5 comments|post comment

navigation
[ viewing | most recent entries ]
[ go | earlier ]