ублюдок ([info]racoon) rakstīja,
@ 2007-07-20 08:59:00

Previous Entry  Add to memories!  Tell a Friend!  Next Entry
par fotogrāfiem
Sveiki mani dārgie brāļi un māsas iekš cibas. Pateicoties [info]mako un mana sisadmiņa pūliņiem pēc ilgstošas prombūtnes esmu atgriezts ticībā un atkal dzīvē ij prātā valda harmonija.
Pastāstīšu ka es jums gadījumiņu. Juristi to dēvētu par case study. Un varbūt pat dažām labam šis stāsts noderēs, lai tālākajā dzīvē nepieļautu liktenīgas kļūdas.
Mēs šeit visi esam vai nu sistēmas administratori , biroja vadītājas, caurkrituši mākslinieki vai neizdevušies menedžerēni. Toties visi kā viens sevī jūtam fotomākslinieka vai literāta garu. Pa retam kāds iedomājās sevi dizaineri esam, bet pēdējā laika nenoliedzams trends ira fotogrāfēšana un katrs kurš var sagrabināt ziepjutraukam ķer saulrietus, kluso dabu vai vismaz kaķus. Daži ir gājuši tālāk - manuālī ir izboksterēts ar kādu pogu kombināciju var uztaisīt sēpijas bildi un tad jau māksla ar lielo burtu var sākties. Fočē visu, saulrietus, graustus, kaķus, omi un uz soliņiem aizmigušus dzērājus. Taisa internetā galerijas un lepni dēvē par savu pŌrTōFōliŌ. Tad nu sanāk kā sanāk. Dažs tiešām kļūst par fotogrāfu, dažs sevi tikai iedomājās tādu esam. Bet gan pirmie gan otrie ir gatavi par zināmu atlīdzību bildēt tavas kāzas, bērēs, raudzības vai korporatīvos rautus. Pirmajiem gadās, ka par to samaksā un tas ir darbs, otrajiem tā tikai gribētos un tad nu nabaga nelga cīnās kā var un kā māk.
Nu lūk, viens tāds neizdevies tirliņš druģeļos pie sava profila ziņo, ka taisot fotosesijas uz urrā, knipsē tā ka pagurst pirksts un ieplaisā objektīvs. Ir pat salicis linciņus uz augšminēto portōfōliō. Arī tur tas pats kas visiem - noskaņas priecīgas, noskaņas sērīgas, grausti un domīgi skatieni tālumā. Pats sevi arī nobildējis. Vīrietis. Ar stingru un pašpārliecinātu sejas izteiksmi kas tomēr raisa uzticību, bet skatiens liecina, ka viņam ir noslēpums.
Nu ja, ko nu par viņu. Labāk pastāstīšu par meituku. Kā nu visiem zaķukiem tas gadās, tad laika posmā starp 22-27 gadiem, kamēr pupeļus un dūzi vēl nav skārušas viegla vītuma pazīmes, savu rumpi vajag iemūžināt Ievas kostīmā ko pēc tam zem spilvena glabāt vai uzšāvējiem jubilejās dāvināt. Tas starp citu arī baigais trends ira. Man jau liekas, ka bildējas visas bez izņēmuma, dažas atzīstas un parāda veikumu, dažas noslēpumaini smaida un saka ka tas esot "jānopelna". (wtf?)
Tātad, kas mums te ira - neatzītie kaktu knipsētāji un meituki, kuru algas neļauj noangažēt izdevniecības Lilit galveno fotogrāfu. Tā nu viņi viens otru atrod. Meituki un kaktu Finki I mean.
Vienošanās ir noslēgta! Fočēsies tad un tad, tur un tur. Knipsējās zili palikdami, uz sarūējušā traktora, niedrītēs, pļavā un pamestas mājas bēniņos. Aš vairākus gigabaitus saražo. Šajā visā pasākumā ir ņuanss, pliks meituks, kas iespējams bez drēbēm izskatās vēl labāk nekā ar tām, un smalkā māslinieciskā dvēsele fotogrāfs , kura rokas no dročīšanas ir kļuvušas raupjas kā Volgas strūdziniekam. Tā nu meituks saldējās a tas nabags ciešās. Beigu galā, kad kamera jau ir sākusi atdzist, meituks saģērbies un abi nonākuši atpakaļ kapitālsitijā mākslinieciskā dvēsele izsaka vēlmi doties pie meituka uz mājām. Nu tur zaļo tēju padzert, vecās Čelentāno filmas paskatīties un nobaudīt brokastu omleti. Meituks izrādās moraļno uztoičivijs un saka ka nea. Nā ni, sien tik mezglā. Dižgars kaut ko palūdzas , paīd, bet tā pat bez rezultātiem un asti nolaidis dodas uz savu "studiju".
Cenās es neorentējos, bet ja dīls mutvārdos bija 75 rubļi par knipsēšanu un bilžu apstrādi, tad tie manuprāt arī ir septiņdesmit pieci rubļi. Tur domā savādāk. Pēc vientulīgās nakts, kad dzīvību radošais šķidrums palika nevis meitukā, bet gan skumīgi notecēja pār raupjo mākslinieka delnu, cena pieauga līdz trīssimts latiem. No kuriem septiņdesmit pieci ir par bildēm, savukārt divi divi pieci par NEPUBLICĒŠANU! Jo saražotie gigabaiti joprojām atrodas "instrumentā" vai nu kā tur profesionālajā slengā to kameru dēvē.
Man gan likās, ja fotogrāfs izmanto modeli savam pōrtŌfŌliŌ, tad viņam ir jāmaksā modelei, nevis otrādi. Bet iespējams es neko nezinu, nesaprotu un tam tā ir jābūt. Tā nu viņi tur tagad rejās, meituks gaida savas bildes, mākslinieks 300 latus, savukārt temīda joprojām stāv iebetonēta aiz RTU.
Ja temīda ir akla un impotenta, tad talkā jāņem biedru tiesa. Padomju laikā tāda bija, sava veida linčošana, ja tā var teikt. Protams spalvās un darvā nevienu nevārtija, tā pat arī līkajā bērzā nekāra, bet tiesu sprieda ātri un taisnīgi. Kā arī laikā no 1991 līdz 1994 gadam.
Tā nu arī šajā gadījumā - tiesa tiek spriesta ātri un taisnīgi. Uzdevums nav viegls. Jo vainīgs nav neviens. Ne meituks, jo vainadziņš jāsargā, ne mākslinieks, jo viņš ir mākslinieks. Vainīgs ir ļaunais mant un mies kārīgais gars, kas iemitinājies nabaga radošajā dvēselē. Agrākajos laikos, kad dzīve uz šīs planētas vēl bija medusmaize, mant un mieskārības garu izstaigāja no cilvēka spāņu zābakos vai izkvēpināja uz sārta. Cilvēks tika atbrīvots no visa ļaunā, kas viņa nabaga dvēsli bija apsēdis. Un tas viss tika darīts tikai šā cilvēka dēļ, lai viņam būtu labāk, lai dvēsle tīra un prāts možs. Domā viņiem baigi patika tur ar to inkvizīciju krāmēties? Nē taču, bet labākas sabiedrības vārdā kaut kas tomēr ir jāupurē. Tā nu arī mēs nolēmām, ka labākas pasaules vārdā knipsētājam ir jādod laiks attīrīt savu karmu meditatīvās pārdomās nekustīgi guļam kādu laiku traumpunkta stacionārā. Domājams, ka pēc tam viņa gars būs šķīsts un sērīgi klausoties Zemfiras melodijas viņš izmantos savu talantu, lai iemūžinātu rudens lapkriša krāsu noskaņas un akmens faktūras Meža kapos.

Dārgais lasītāj, ja arī Tu esi šāds fotogrāfs, kurš tieši šobrīd no kādas meitenes vēlas iegūt naudu par viņas kailfoto NEPUBLICĒŠANU, silti iesaku steidzīgi atteikties no šā nodoma, atvainoties, atdot bildes un kādas divas nedēļas pavadīt Nepālā. Čistoserģecnoe priznaņie obļehčit vašu učestj!


(Ierakstīt jaunu komentāru)


[info]str
2007-07-20 10:34 (saite)
hmmm... intresanti, tad jau ir vērts iepazīties ar fotogrāfu pirms kam piekrist:)P

(Atbildēt uz šo)


[info]sabela
2007-07-20 10:37 (saite)
Sirdī esmu ar jums. Iekaisiet tam maitam vēl sāli brūcēs... fotogrāfs, saucās...

(Atbildēt uz šo)


[info]lee
2007-07-20 10:38 (saite)
Sirsnīgs raksts!

(Atbildēt uz šo)


[info]fedrs
2007-07-20 10:39 (saite)
Ar maksāšanu ir tā, ka, ja pavisam zaļš zaķis grib raskruķīties, tad viņai jāņem maciņš zobos un jātek pie laba fotogrāfa. Savukārt, kad šamā ir kļuvusi par top modeli un fotomākslinieki ar tikko Elkorā iegādāto digiziepi stāv rindā pie durvīm, tad var prasīt naudu par bildēšanu.

(Atbildēt uz šo) (Diskusija)


[info]racoon
2007-07-20 10:40 (saite)
Bildes ir privātai lietošanai un te neviens nav modelis damn. Bet smerdelim nav tiesību šantažēt cilvēku ar kaut kādu NEPUBLICĒŠANU!

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]fedrs
2007-07-20 10:48 (saite)
ProtamZ! Taču ne jau velti juristos tiek lasīts arī tāds kurss kā viktimiloģija ;) Sk. [info]str komentāru augstāk!

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)

;)
[info]jan09
2007-07-20 10:42 (saite)
kaa es miilu maaksliniekus!
sen steks nav izmantots...
te jau rodas biznesa ideja - akcija "iesit fotomaaksliniekam"
steki un sapieru laapstinjas par attieciigu samaksu tiek iziireeti...
;)

(Atbildēt uz šo)


[info]oblica
2007-07-20 10:43 (saite)
nja, novērtēja viņš meitieti par 225 naktī. Nē, nu nav jau slikti, nav slikti, ja vien nebūtu tik zemiski.

(Atbildēt uz šo)


(Anonīms)
2007-07-20 10:48 (saite)
kaa es reecu, piedodiet.
tapeec gleznot vajag, nevis fotografeet :D

(Atbildēt uz šo)


[info]uks
2007-07-20 10:50 (saite)
A kur problēma? Noslēdz rakstisku līgumu un viss čiki briki. Ja kādai no pusēm ir vēlēšanās mainīt līguma sastāvdaļas, kas šajā gadījumā ir cena, tad bez otra piekrišanas to izdarīt nevar, jo, redz, vienošanās ir spēkā tāda, kāda tā bija slēgšanas brīdī. Ja pats nebiji tik tālredzīgs un nepadomāji, ka meituks varētu arī nedot un tagad sēklas atrašanos olās gribi kompensēt materāli, pats vainīgs.

(Atbildēt uz šo)


[info]buks
2007-07-20 10:58 (saite)
Hmm, man domāt, šobrīd fotogrāfam jākompensē morālos zaudējumus 2xkāršā ap°ērā, lai viņam nesalauztu ar beisbola nūju ceļus.

(Atbildēt uz šo)


[info]buks
2007-07-20 10:59 (saite)
Un kā ta bricis vārdā sauc?

(Atbildēt uz šo) (Diskusija)


[info]racoon
2007-07-20 11:00 (saite)
fotogrāfu?

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]buks
2007-07-20 11:01 (saite)
Nu ja. Būtu interesanti drauģeļos aci uzmest Māksliniekam. Zin, pasaule maza.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]racoon
2007-07-20 11:02 (saite)
@draugiem. Tautai jāzin savi varoņi!

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]mako
2007-07-20 11:04 (saite)
vovo, man ar var iemest.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


[info]fedrs
2007-07-20 11:08 (saite)
Un ar ko šis labāks par Žildi, ka tagad tāda slepenība?
BTW šo pastāstu vajadzētu ielikt www.erfoto.lv

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]racoon
2007-07-20 11:10 (saite)
Es neesmu tajā keisā tik dziļi iesaistīts, lai drīkstētu izlemt ko drīkst atklāti publiskot, ko drīkst pateikt kādam privāti.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


[info]mako
2007-07-20 11:13 (saite)
p.s. pastāsts balstās uz meituka vārdiem, vai uz kāda liecinieka teiktā (kas bija klāt sākotnējā sarunā)?

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]racoon
2007-07-20 11:16 (saite)
meituka. Iespējams , ka patiesība ir tur ārā.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]mako
2007-07-20 11:19 (saite)
votvot.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]racoon
2007-07-20 11:20 (saite)
bet nav dūmu bez uguns

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)

experta viedoklis no erfoto
[info]buks
2007-07-20 15:25 (saite)
"Mūsdienās notiek šādi: tips ar kameru, kas iedomājas esam fotogrāfs, i-netā sarunā meitukus, sabildē šo, naudu ne dod, ne prasa, toties iedod parakstīt šitādu sūda papīrīti:
http://www.poliindex.com/lat/Standard%20Model%20Release%20lat.pdf
kas dod tiesības i-neta foto bankās ievietot šādas bildes:
http://www.shutterstock.com/pic-2709636-redhair-girl-tanning-in-solarium.html
un zaķim viņam kā samaksa ir jāiedod bildes. un viss! neviens neko neprotestē un pa ģīmi nevienam netiek."

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


[info]racoon
2007-07-20 11:51 (saite)
Lai iepeistotu erfoto.lv vajag autorizēties :/ Būtu labi saprast ģildes viedokli.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]fedrs
2007-07-20 12:30 (saite)
Varu tur iekopēt šo.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]buks
2007-07-20 14:59 (saite)
tas ir Alberto no erfoto

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]fedrs
2007-07-20 15:12 (saite)
Psc!!!

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


[info]buks
2007-07-20 12:31 (saite)
Es te kādam no ģildes uzjautāšu.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)

koments no ģildes puses:
[info]buks
2007-07-20 13:40 (saite)
"Tā sākotnējā summa liekas dīvaina - Ls 75, baigi mazā. Moš skuķis nav sākumā kaut ko līz galam sapratis, sadzirdējis, jo normāla vienas dienas sesija ar apstrādātām bildēm tiešām maksātu Ls 300. Tāpēc iespējams, vecis par minetu bija nodomājis tos LS 225 zaķim atlaist."

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)

Re: koments no ģildes puses:
[info]racoon
2007-07-20 13:57 (saite)
Bet formulējums, ka cena ir par NEPUBLICĒŠANU?

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)

iz diskusijas erfoto (kur cien. fotogrāfs apgrozas)
[info]buks
2007-07-20 15:09 (saite)
[info]cruelty smuki pateicis:
> [...]
3. Kailfoto gadiijumos parasti jau ieprieksh sarunaa, arii bez liiguma.
ka es kaa fotograafs neposteeshu pa visu internetu, tavas kailbildes.
vai arii , ka es to tomeer driixtu dariit.
Taatad ja nav bijusi nekaada noruna tad defaultaa gadiijumaa,
fotograafam nav nekaadu tiesiibu izplatiit privaata rakstura bildes
un kur nu veel shanazheet. Tas ir kriminaali sodaams pasaakums
(naudas izspieshana) , staprcitu.

[...]

Es nezinu kaada viruve valda starp taa sauktajiem "jaunajiem
maaksliniekiem" , bet
kaut cik profesionaals fotograafs, vai taads kursh uz to iet, nekad
shitaadas kakas netaisiis, jo "labaa slava" izplatiisies aatri.
Katraa zinjaa nezinu nevienu precedentu,
kad fotograafi buutu kautko uz savu galvu publiceejushi.

==============

Jebkurā gadījumā arī meitukam būs, ko mācīties. Lai viņai šis gadījums nevis liek iestumt degunu mākoņos, ka viņu nevar pārmest, bet gan saprast, ka "na každuju hitruju žopu svegda naiģotsja huj kropno-kaļibernij".

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)

Re: iz diskusijas erfoto (kur cien. fotogrāfs apgrozas)
[info]racoon
2007-07-20 15:18 (saite)
Nekādīgi nevaru to diskusiju atrast :/

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]buks
2007-07-20 15:32 (saite)
Šamo maillistē.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)

Re: iz diskusijas erfoto (kur cien. fotogrāfs apgrozas)
[info]vaards4
2007-07-20 15:47 (saite)
Ieskaties `ka šeit:

http://groups.google.lv/group/lv.fotografija/browse_thread/thread/b44e43a4740af38c/4f20f5f5e49cb8c3#4f20f5f5e49cb8c3

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


[info]racoon
2007-07-20 11:05 (saite)
Principā Tev viņu vajadzētu zināt, viņš arī ziņo ka ir burātājs

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


[info]perkons
2007-07-20 11:21 (saite)
Karmas un čakru attīrīšanu varētu izveikt nepilnās desmit minūtēs (atkarīgs no garstāvokļa).
"Instrumenta" (fotoaparāta) sīkāku izpēti un uzlabošanu molekulārā līmenī varētu veikt nepilnās divās minūtēs.

Pa rīkli, iedot padzerties, un tad vēlreiz pa rīkli. Un šajā gadījumā "par rīkli" es nedomāju pieklājīgu uzacu korekciju.

(Atbildēt uz šo)


[info]scoux
2007-07-20 11:31 (saite)
ar mūļa izārdīšanu nekas nebūs līdzēts; nedod dievs šamam vēl širmis aizies pie baložiem. ir jāatrod kāds cits efektīgs veids, kā viņam saprast. ka ir "nepieklājīgi" noslaucīt pakaļu citu mutautiņos.

(Atbildēt uz šo) (Diskusija)


[info]kramers
2007-07-20 11:40 (saite)
Izģērbt fotogrāfu un nobildēt šo. Un arī pieprasīt izpirkuma naudu. ;)

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


[info]mamuts
2007-07-20 11:32 (saite)
:DDDDDDD labs stāsts!
Man ar' šķiet, ka mĀkSlInIeKaM jāmaksā modelei, ne otrādi. tā tak prasta šantāža. :P

(Atbildēt uz šo)


[info]mako
2007-07-20 11:34 (saite)
Lai nu būtu, kā būtu ar iepriekšējām norunām un viedokļiem, kas var atškirties, bet visā šai lietā ir viens knifs.
Nenoformējot rakstiski modeļa atļauju, bildi ar viņas feisu vai augumu NEDRĪKST publicēt principā. Modele ar nevar izmantot šādu bildi savā portfolio, bez fotogrāfa rakstiskas atļaujas - gan vienā gan otrā gadījumā autortiesības pārkāptas.
Bez bildē redzamās personas piekrišanas var publicēt tikai, ja tā ir ziņu bilde, reportāža, uz ko plikbildes nu nekādi nevar pavilkt.
Un vēl viena ideja.
Meituks gana jauns? Lai piedraud, ka ja publicēs, šamā ies uz policiju un teiks, ka ļaunais bildētājs to knipsēja pirms diviem-trim gadiem, kad šamajai bija tikai 17,5 :) Un fotogrāfs ieberzīsies uz bērnu pornogrāfiju :))

(Atbildēt uz šo) (Diskusija)


[info]scoux
2007-07-20 11:52 (saite)
šitais case ir diezgan slidens, it īpaši jau, ka pats rakunčegs īsti nezina tās detaļas. īsāk sakot, meitenītei vajadzētu mazliet pakonsultēties ar kādu, kurš ir kompotents šajā jomā - juristu vai kādu no LAMPA ja vien viņiem ir kāds sakars.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


[info]smejmoon
2007-08-07 06:59 (saite)
meičas senču autortiesības?? :)

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


[info]mako
2007-07-20 11:42 (saite)
p.s. http://fairuse.stanford.edu/Copyright_and_Fair_Use_Overview/chapter12/12-c.html

(Atbildēt uz šo)


[info]mass
2007-07-20 13:37 (saite)
Ām, ja viņš kautko publicēs, tad tajā pašā brīdī viņu var iesūdzēt tiesā, kurā viņš zaudēs. Un kad sapratīs, ka neviens viņam neskries neko maksāt, tad pietiks arī ar 75. A jūs jau piekāvāt, ja?

(Atbildēt uz šo) (Diskusija)


[info]racoon
2007-07-20 13:40 (saite)
Vēl nea, bet plāns ira

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]aiks
2007-07-20 13:53 (saite)
noziedzīgs nodarījums grupā pēc iepriekšējas vienošanās.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]buks
2007-07-20 15:00 (saite)
To arī Robinam Hudam mēģināja piešūt. Aber pēc tam balādes sacerēja, filmas uzņēma, literatūru rakstīja.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]aiks
2007-07-20 15:06 (saite)
Tas jau jā. Tikai liekas, ka tiesā salauztu žokli ir vieglāk pierādīt, kā pateicības pieprasīšanu par bilžu nepublicēšanu. Bez tam zaķa gājieni jau ar nav līdz galam zināmi.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]vaards4
2007-07-20 15:22 (saite)
Tapēc vajag bildēt tamējos zaķus, kas no saviem plikumiem nekaunas - ij bildas interesantākas sanāks (nekompleksēs tas cibric tik dikti), ij bildētprieks lielāks, ij reputāciju pārējiem bildētājiem nesabojās. A to paskat kādi te brašie tautu dēli novākušies :)!

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]mako
2007-08-02 23:00 (saite)
Ammm, var telefoniņus tādiem zaķiem :)?

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)

nebija
[info]sara
2007-07-20 14:03 (saite)
Jānis Iļjins?

(Atbildēt uz šo) (Diskusija)

Re: nebija
[info]racoon
2007-07-20 14:05 (saite)
nop

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)

Re: nebija
[info]aiks
2007-07-20 15:40 (saite)
dāmu nesauc inese?

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)

Re: nebija
[info]racoon
2007-07-20 16:48 (saite)
nop

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)

Re: nebija
[info]aiks
2007-07-20 17:14 (saite)
Viņam drauģelos galerija tāda izveidota pirms 2ām dienām un neaizpildīta. Nodomāju, ka viņš tādā veidā mēģina pierādīt savu nodomu patiesumu. Bet varbūt tas ir kāds cits zaķis, kurš līdzīgi iegrābies. Stāsta morāle - ja kāds piedāvā mersi par zapīša cenu, kautkas pilnīgi noteikti nav kartībā

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


[info]cruelty
2007-07-20 15:03 (saite)
Naudas izspieshana tachu ir kriminaali sodaama darbiiba?!

(Atbildēt uz šo) (Diskusija)


[info]ironia
2007-07-24 16:10 (saite)
ir ja!

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


[info]twilight_sleep
2007-08-09 17:37 (saite)
Kas jauns notikumu attīstībā?

(Atbildēt uz šo)


Neesi iežurnalējies. Iežurnalēties?