MaKo
Interneta reklāmas gals? 
31.-Jan-2017 03:59 pm
Visādus Adblock laikam lieto liela daļa Interneta planktona. Lapu turētāji cīnās dažādos veidos - piemēram, neļaujot AdBlock lietotājiem lasīt sevi. Ja neatslēgsi Adblock - redzēsi tikai brīdinājumu, ka saturu lasīt varēsi, tikai atslēdzis reklāmas bloķētāju. IMHO tas var nozīmēt arī būtisku auditorijas samazināšanos. Piemēram, ja es uzspiežu Facebook, gribot izlasīt kārtējās "sešas lietas, kuras", un man uzlec popups pa visu ekrānu, kurš aizsedz saturu, tad es biežāk vienkārši aizveru lapu. Ja lapas kontents ir tik vajadzīgs, ka lietotājs, nodomājis ko rupju, uzliek izņēmumu AdBlock, tad viss ok. Bet biežāk lapu vienkārši aizver.

Tagad ir notikusi maza revolūcija - uztaisīts spraudnis, kas ne tikai bloķē reklāmu, bet arī fonā noimitē lietotāja klikšķi uz reklāmas bannera.
Google cenšas cīnīties, pēdējais Chrome updeits speciāli neļauj spraudni uzstādīt.

Jo:
- informācija par lietotāja aktivitātēm tīklā tiek piedrazota ar nejaušām reklāmas devēju saitēm. Kas, protams Lielā Brāļa dzīvi padara sarežģītāku.
- Google Adsense zaudē jēgu vispār, jo par tavām apmaksātajām saitēm (kur katrs klikšķis nozīmē kādus centus nost no budžeta) klikšķina skripts.

Vispār Googles lielākais kapitāls - lietotāju aktivitāšu statistika - var sačakarēties, ja daudzi lietos šo spraudni. Vai citu, līdzīgu - jo galvenais ir ideja un maisam gals vaļā.

Dārgie reklāmas devēji ,veidojiet labas landing page, reklamējiet sevi ar akcijām sociālajos tīklos, rakstiet interesantu kontentu, kuru cilvēki nāks lasīt. Un varbūt pat būs ar mieru maksāt naudu par abonēšanu (nez, kā iet IR.lv un Dienai ar maksas kontentu, atpelna sevi?)

Aizmirstiet par prastu kustīgu gifu, kurš par naudu karājas Delfos un Googles targeted marketing.
Comments 
31.-Jan-2017 04:40 pm
Mans viedoklis - ja totāli interesē saits, tad adbloku tam atslēdzu. Ja nē, tad ignorēju attiecīgo rakstu, pat ja potenciāli inčīgs. Tāpat kāds parasti pārpostē.

Ko neciešu ir spiediens reģistrēties. Vot pēdējais raksts no tā irāņu komentētāja nāca no Wallstreejournal un tur man uzreiz pateica, ka vai nu regojies vai loginojies, ja gribi visu rakstu redzēt, tāpēc no svešas kopīpastas ieliku.
Varu vēl saprast saitus, kur ir forumi un ar to saistītās nianses, bet es netērēšu pat 1 minūti, lai reģistrētos kaut kādā lapā, jo tā sevi uzskata par īpašu.
31.-Jan-2017 04:44 pm
Ka tik ne gals, jā. Pajautā tepat cibā, cik daudziem ir uzstādīts AdBlock un, varu derēt, ka vairumam nebūs, nemaz nerunājot par kaut kādu tur ūberspraudni, kurš ne tikai, bet arī. Un tas ir cibā, realitātē no 10 kompja lietotājiem 9 uz tevi skatīsies pūces acīm, kad sāksi par kaut kādu AdBlock runāt, un tas vēl būs ļoti augstvērtīgs rezultāts.
31.-Jan-2017 04:47 pm
wat
Imo vairumam normālu internetistu ir adbloks, tāds vai šāds. Tičo, čuvak?
31.-Jan-2017 04:50 pm
Da nu. Tas ir tīrs gīku instrumentārijs, normāli interneta lietotāji neko par to nezin.
31.-Jan-2017 04:54 pm
Tu viņu nelieto?
31.-Jan-2017 05:01 pm
Tev kā aitišņikam taču vajadzētu saprast cik daudz musara aiztur normāls adbloks, dajebkuras brouzerfirmas piesaistīts.
Ja unpy nelieto, tad visdrīzāk ir no tiem, kas lasa daudz banerus. :) Vai arī brīnās kāpēc viss tik lēni.
31.-Jan-2017 05:07 pm
Man, cienīts kungs, vēl kaut kur mētājas pavisam oficiāls Windows NT administratora sertifikāts un ir kaut kādas pamatzināšanas programmēšanā, ja? I to sāku šo lietot tikai tad, kad jau nu pārāk uzmācīgi palika tie brīvi peldošie brīnumi.

+ tieši šobrīd sēžu vienā nelielā kantorī, kurš ir neliels, bet vistomēr viņu niecīgajām datorvajadzībām ir ārpakalpojums, kā jau daudziem nelieliem uzņēmumiem, kuriem admins nafig nav vajadzīgs. Apstaigāju visus, nevienam nav AdBlocka un neviens nezināja, kas tas tāds ir.
31.-Jan-2017 05:18 pm
Tas ir normāliem cilvēkiem, nevis korporatīvām maukām. :)
31.-Jan-2017 05:01 pm
... un arī tas, ka zina par tādu, nenozīmē, ka lietos - piemēram, man kaulus nelauž pāris popapiem dienā automātiski nospiest uz krustiņa. Nu un reklāmas baneru joslas vispār redzes lauks ignorē.

Tas gan nenozīmē, ka MaKo-san nav pareizas idejas par to kā mainīt auditorijas tārgetēšanu, jo pret esošajiem mehānismiem lietotāji imunizējas.
31.-Jan-2017 05:14 pm
Nu nez. Es lietoju, un man apkārt daudzi lieto.
Neesam nekādi pārākie gīki. Vienkārši internets bez AdBlock ir neciešams.
31.-Jan-2017 05:16 pm
Atslēgas vārds "pārākie".
31.-Jan-2017 05:47 pm
pajāt uz to adbloku.
31.-Jan-2017 04:53 pm
Nez, man izskatās ka lai lietotu adblock nebūt nav jāmāk adblocku uzlikt.
Konkrēti divi piemēri - datoriķi, kas liek kompi savai mammai vai vecmāmiņai lai sēdētu draugos, neizbēgami uzliek arī Adblock; un otrkārt, firmas mēdz kā politiku likt uz visiem darba datoriem adblock kā drošības prasību - reklāmas ir viens no malware kanāliem, adblock pret to palīdz.

Pa lielam vienīgais, kas pietrūkst (bet arī vietām ir) ir ka tās firmas kas tirgo gatavus kompjus parastajiem lietotajiem, viņus piegādātu ar ne tikai uzliktu OS bet arī ar browserī ieliktu AdBlock - tas ir tīri labs bizness, dators par to pašu naudiņu darbosies žiperīgāk un klients būs laimīgāks.
31.-Jan-2017 06:27 pm
Kas tas adbloks tāds ir?
31.-Jan-2017 06:33 pm
Reklāmu bloķētājs.
31.-Jan-2017 05:07 pm
Tev linkā liekas pēdiņas. Nav par ko :)
31.-Jan-2017 05:39 pm
Uzliku Adblock dēļ YouTubes stulbajām reklāmām, kas pārtrauca skatīšanos, bet vispār man nav lielas teorētiskas pretenzijas pret baneriem, ko rāda lapas, kuras lasu par velti.
31.-Jan-2017 05:41 pm
Lietoju addblock, galvenokārt youtube dēļ, bet arī citu iemeslu dēļ. Ja kāda muļķību lapa prasa reģistrēties vai laikot, slēdzu ārā. Ir pilns ar bezmaksas muļķībām.
31.-Jan-2017 06:16 pm
loģiski, ka tupa daudz ērtāk ir reklāmu ieslēgt, nevis atslēgt. uz aicinājumiem "mūsu saits eksistē dēļ reklāmdevēju naudas, cilvēk, nelaid mūs uz grunti" es reaģēju pozitīvi. taču, piekrītu, interneta reklāmu shēmas un tā pati jūtubes monetizācija ir ne pārāk pasākums
31.-Jan-2017 06:49 pm
Lai dārgie reklāmas devēji vispirms uzdomā pakalpojumu, kas cilvēkiem ir nepieciešams, pēc tam par to var informēt kaut ar kustīgiem gifiem. :D Citādi 99,9% baneru aicina apmeklēt kaut ko, kas nav nekas.
31.-Jan-2017 10:00 pm
Tas AN man neko nebloķē, pamēģināju nra.lv
31.-Jan-2017 10:12 pm
Tur setingi advancēti. Saliec ķekšus pie visa kā, atjauno un būs laime. Piemēram defaultā nebloķējas reklāma, kas tevi neizseko (liela daļa - izseko). Bet arī to var izfiltrēt.
2.-Feb-2017 09:46 pm
Tagad šancē! paldies.
1.-Feb-2017 08:24 am
Jums nav izveidojusies reklāmu "neredzēšanas" faktors? Lietoju internetu jau 20 gadus. Nekad neesmu nevienam datoram uzstādījis reklāmu bloķēšanas rīkus. Netraucē/neievēroju. Arī mājiniekiem nav adblocka. Imho, tas ir tāds pārspīlēts mīts, ka "visi lieto".
This page was loaded Maijs 22. 2018, 11:40 am GMT.